Pontos idő: 2024 ápr. 27 13:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 68  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 21 18:06 
Tag (21553)
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 12 11:34
Hely: Budapest
Id:138316(N)
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 21 17:37 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:138309(N)
Tavaly két fiatal békászó nem ezt a fészket használta játszótérnek? :shock: Vagy az máshol volt?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 21 16:34 
Tag (4201)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 08:46
Id:138298(N)
Érdekes a helyzet. Padis az éjjel a fészekben aludt, de a jelek szerint ma ez a párocska is úgy döntött, hogy ez lesz az otthonuk. Most újra visszatértek, és az egyikőjük nekiállt nagy bőszen takarítani...


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 21 14:13 
Tag (21553)
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 12 11:34
Hely: Budapest
Id:138279(N)
Most itt helycsere volt? Fekete gólyapárt vártam, aztán :P


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 21 13:59 
Tag (4201)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 08:46
Id:138278(N)
Zajlott az élet rendesen, készülnek a tojások. :-) :roll:

Csatolmány:
b1.jpg
b1.jpg [ 132.89 KiB | Megtekintve 7670 alkalommal. ]


Csatolmány:
b2.jpg
b2.jpg [ 126.63 KiB | Megtekintve 7670 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 20:26 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:138157(N)
baby63 írta:
Gerzadett, le a kalappal előtted, hogy elcsípted! :clap:
Jó lenne, ha tudnánk ki ő.



Köszi Baby!
Azt írják a Looduskalenderben - Kuremari - hogy Ő biztos, hogy Padis, bal lábán lévő gyűrűről felismerhető.
Igazán nagyon jó állapotban van! Tavaly egy kicsit le volt pukkanva, nem is talált párt.
Remélem ezzel a megnyerő külsővel az idén sikerrel jár, és lesz nő, szex és béka rengeteg a fiókacsapatnak :mrgreen: !


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 19:38 
Tag (5514)
Avatar

Csatlakozott: 2010 jún. 26 13:18
Id:138137(N)
Gyönyörű!!!


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 19:38 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:138136(N)
Kép

Annyira szép! Szerintem ő egy fiatal madár, vagy nem????

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 19:07 
Tag (21553)
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 12 11:34
Hely: Budapest
Id:138125(N)
Gerzadett adott egy linket, nekem az bejön. :P
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 17:25 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:138105(N)
Kép

Szépségem.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 16:34 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:138092(N)
Gerzadett, le a kalappal előtted, hogy elcsípted! :clap:
Jó lenne, ha tudnánk ki ő.

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 10:49 
Tag (5514)
Avatar

Csatlakozott: 2010 jún. 26 13:18
Id:138069(N)
:clap: Jó lenne, ha maradna!


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2011 ápr. 19 07:34 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:138059(N)
mms://tv.eenet.ee/tooni

Hogy Ő Padis-e vagy valaki más, nem tudom, de itt van! Remélem párja is lesz az idén!

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 18 08:02 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:120186(N)
Lehet, hogy ez a pénz, így soknak hat, de meg is térül. Egy bekamerázott fehér gólyás fészek is hatalmas látogatottságot élvez, akkor egy fekete gólyás ennek sokszorosa, és ez már nem csak Magyarországot érintené.

Reklámbevételből megtérülne.

Annak a régi gemenci kamerának nem igazán volt gazdája. Akire volt bízva, nem törődött vele, fogalma nem volt, hogy működik-e a kamera, vagy sem. Jó kezekben ez sokat érne.

Azt gondolom, hogy rázós, hiszen ahol ők fészkelnek, nagyon távol van mindentől. És főleg megközelíthetetlen. Ezt az idén tapasztaltam is. 2 fekete gólya fészket ismerek, az egyik abszolút elérhetetlen volt az idén, a másik pedig életem egyik legkalandosabb túrája volt.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 18 00:18 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:120177(N)
pusi írta:
Sajnos az a show nem megy tovább. :( :( Nekem nagyon szomorú emlék. Az elpusztult jeladósok halála sokkal jobban fáj, talán azért mert úgy érezzük, hogy az ember is szerepet játszott benne.
Talán jövőre lesz lakója a fészeknek, habár az idén a két kis békászó sas elég szemtelen volt.

Az viszont jó lenne, ha Magyarországon is lenne egy bekamerázott fekete gólya fészek.


Nekem az idei év sajnos majdnem teljesen kimaradt, lakás felújítással voltam elfoglalva.
Urmas valószínüleg egy másik fészekhez állítja fel majd jövöre a kamerát.

A magyar kamera ebben a gazdasági helyzetben teljesen reménytelen.
Óriási rizikója és költség vonzata van egy jó minőségü kamerának.
A kamerát akkor kell telepíteni amikor a gólyák nincsenek otthon, tehát amikor üres a fészek.
A rizikó az hogy a bekamerázott fészket vajon elfoglalja-e tavasszal egy fészkelő pár.
Szezon közben már nem lehet áttelepíteni a kamerát, mert a fekete gólyákat nem szabad zavarni.
Tehát ha nem fészkel gólya a kiválasztott fészekbe, akkor úszott az egész.
Úgy emlékszem, hogy azt olvastam, hogy a Gemenc környéki erdőkben elég nagy a populáció, ezért sok a harc, és a gólyák gyakran váltogatják a fészkeket.
Maga a technikai kivitelezés is nagyon költséges. Kamera, napelemek, akkumlátorok, mikrohullámú adólánc a szerverig és egy nagy teljesítményű szerver és internet elérés, ami lehetővé teszi hogy megfelelő felbontásban nézhesse egyszerre több ezer ember a kamera által közvetített képeket. Az észt sas kamera és a fekete gólya kamera is úgy müködik, hogy a kihelyezett napelemek akkumlátorokat töltenek, amelyek ellátják energiával a kamerát és a mikrohullámú adót, amelyik átjátsza a kamera képeit a szervelnél elhelyezett mikrohullámú vevőhöz.
Egyébként meg lehetne próbálni elindítani egy kezdeményezést. A frekvencia engedély és természetvédelmi hozzájárulás megszerzése után már csak szponzorokat kell felhajtani, és pénzt kell gyűjteni, olyan 20-30 millió forintot minimum. Ha ez megvan, kivitelezőt már könnyű találni. Eezn kívül minden évben kell szerezni néhány millió forintot az üzemelési költségekre.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 17 23:01 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:120171(N)
Sajnos az a show nem megy tovább. :( :( Nekem nagyon szomorú emlék. Az elpusztult jeladósok halála sokkal jobban fáj, talán azért mert úgy érezzük, hogy az ember is szerepet játszott benne.
Talán jövőre lesz lakója a fészeknek, habár az idén a két kis békászó sas elég szemtelen volt.

Az viszont jó lenne, ha Magyarországon is lenne egy bekamerázott fekete gólya fészek.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 17 19:42 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:120150(N)
pusi írta:
Mackó, mi tudunk ehhez a dologhoz hozzátenni valamit?

Ezen a fórumon szinte mindenki gólyafüggő. Ha ebben a témában dolgozol, és nekem személy szerint van olyan fotóm, ami érdekes lehet, nyugodtan felhasználhatod. Én angolul nem tudok, de ha esetleg darufüggők is lesznek, szólj, összeszedem magam.


Magam részéről gondolkodom rajta, hogy írok néhány élményt ebbe a topikba, esetleg belinkelem a 2008-as szezon fekete gólyás összefoglalóját, amin sokat dolgoztam. Talán nem volt egyértelmü, de ez a riport az észt fekete gólya fészek figyelőiről, rajongóiról íródik, azokról az élményekről, emberi kapcsolatokról amelyek a fekete gólyás fészekhez tartozó fórumozókat hosszú ideig egy csapatban tartotta. Nagyon szívesen elküldeném a csodálatos fotóidat a kis feketékről és a fekete gólya gyülekezetről, illetve el is küldtem annak idején, de most a saját gólyáikról és fórumozóikról akarnak írni :(

Annak idején a fekete gólyás fórumozók közül a jobbak megalakították a SHOW klubot (StorkaHolics of the World) - (a világ gólyfüggői). A nevűk alá még most is az van írva :"A gólyafüggők társaságának büszke tagja" -innen a félreérthető cím. Illetve néhányan még odírják azt is hogy: "The SHOW must go on" - A show-nak tovább kell folytatódnia! (Freddy Mercuri után). Szóval a riport erről a csapartól, és azokról az aktív tagokról fog szólni akik részt vettek a fekete gólyás fórumozásban a 2007-es (Tony-Donna) és a 2008-as (Padis-Donna) időszakban.

Számomra ez egy nagyon kedves időszak volt, mert amikor szakítottam a darányiakkal, és még nem volt új csapat, addig nagyon aktív tagja voltam én is a Looduskalender-nek, de utána is részt vettem a fórum életében. Miután a térképen felfedeztem magam, ebből gondolom, hogy annak idején velem is számoltak, illetve úgy gondolták, hogy szorosan közéjük tartozom, ezért lehet hogy én is hozzáteszek néhány gondolatot az akkori emlékeimből, vagy hogy mi magyar fórumozók hogyan követtük a feketék életét. Nekem pl. még mindíg a fülemben csengenek Judy mami felejthetetlen beszólásai Pumpikával kapcsolatban :)

Sajnos nem figyeltem a dátumot, csak azt hogy ez a felhívás volt az utolsó bejegyzés az egyik topikban. Az élményekről szóló topikot már lezárták azóta, tehát már nem tudok hozzászólni :( Mindegy volt egy ilyen is, amiről sikerült lemaradni. Ennek ellenére még mindíg meghatódtam az alábbi videón, melyen Mid és Pumpika látható a fészek elhagyása előtt.

Viszontlátásra észt fekete gólyák

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 17 17:54 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:120114(N)
Mackó, mi tudunk ehhez a dologhoz hozzátenni valamit?

Ezen a fórumon szinte mindenki gólyafüggő. Ha ebben a témában dolgozol, és nekem személy szerint van olyan fotóm, ami érdekes lehet, nyugodtan felhasználhatod. Én angolul nem tudok, de ha esetleg darufüggők is lesznek, szólj, összeszedem magam.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 17 17:20 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:120112(N)
Keressük a gólyafüggőket

Új topik indult az észt Looduskalender fórum fekete gólyás topikján belül Keressük a gólyafüggőket címmel.

Scott Daniel a Looduskalender írója és fordítója egy cikket szeretne írni a gólyafüggőkről az Estonian Public Broadcasting számára. Arra kér minden "gólyfüggőt", hogy postázza emlékeit, megfigyeléseit és megjegyzéseit ebbe a topikba. "A topik teljesen új, és egy kicsit még üresnek tűnik, ezért el kell kezdenünk dolgozni, hogy megteljen tartalommal." - irja Jo UK közismert fórumozó.

Régi szép idők, amikor még én is rajta voltam a Looduskalender által a gólyafüggőkről készített térképen :) Ez a térkép akkor készült, amikor Priidupoeg fiatal észt fekete gólya jeladója elhalgatott Szaud Arábiában. Mivel Urmas nem tudott a helyszínre utazni, ezért nemzetközi öszefogással kellett keresni valakit, aki felkeresi az adott koordinátákat, és felderíti, hogy mi történt. A bal oldalon látható azon tagok névsora, akik valamilyen formában részt vettek a keresésben, a jobb oldali térképen pedig a jelek a lakóhelyüket jelzik.

Térkép

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 16 17:16 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:119966(N)
gerzadett írta:
Megnéztem, csak az a szomorú, hogy az ember tudja, hogy a jeladóval felszerelt Midnek nagyon rövid földi élet volt kiszabva, amiben bízhatunk, hogy testvérei szerencsésebben navigálták sorsukat.
Kár, hogy már két szezon kimaradt.
Mintha azt olvastam volna az LK-n, hogy 2011-ben új fészekhez szerelnek kamerát.


Október 8-án írta Urmas, hogy a fekete gólya kamerát leszerelték. Lehet hogy lesz ezen a helyen jövőre is Looduskalender kamera, de ezt még senki sem tudja biztosan.

A fekete gólya kamera számára új helyeket keresünk és tesztelünk. Több lehetséges hely is kinálkozik.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 16 17:05 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:119965(N)
Az észt jeladós feket gólyák és a többi észt jeladós madár tartozkodási helye 2010.11.11-én

Az alábbi térképen az észt jeladós fekete gólyák és a többi észt jeladóval megfigyelt madár tartózkodási helye látható 2010.11.11-én :

Észt jeladós madarak tartózkodási helye 2010.11.11

A térképen a madár ikonjára kattintva olvasható a madár neve.
Jobb oldalt a madár neve melletti kamera ikonra kattintva látható a madár fotója is.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 11 23:03 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:119566(N)
Megnéztem, csak az a szomorú, hogy az ember tudja, hogy a jeladóval felszerelt Midnek nagyon rövid földi élet volt kiszabva, amiben bízhatunk, hogy testvérei szerencsésebben navigálták sorsukat.
Kár, hogy már két szezon kimaradt.
Mintha azt olvastam volna az LK-n, hogy 2011-ben új fészekhez szerelnek kamerát.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 11 00:32 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:119465(N)
Egy kis nosztalgia

Azok akik véginézték 2008-ban az észt fekete gólya fészek életét a webkamerán keresztül, amely egy nagyon izgalmas bepillantást nyújtott a fekete gólyák életébe, és azok is akik nem, itt most megnézhetik P_Martin egykori Hancock fórumozó összefoglalóját az észt 2008-as fekete gólya szezonról.

Észt fekete gólya szezon 2008

A fenti linkre való kattintás után néhány másodpercet türelmesen kell várni, majd el lehet indítani a videót.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 21 21:58 
Tag (18845)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 21:27
Id:99552(N)
Gerzadett, ügyes vagy hogy elkaptad Padist, szegénykém néha néha hazalátogat, ellenőriz, sajnálom hogy megint nem sikerült neki.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 21 12:30 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:99428(N)
Ügyes vagy Gerzadett!

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 20 18:26 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:99226(N)
Mázlista vagy. ...és egyben hála, hogy jókor jó helyen voltál.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 20 12:40 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:99206(N)
Padis ma is a fészekben!

Kép

Tisztálkodik
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 11 11:41 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:97454(N)
Drága Padis. Nagyon jó volt látni őt, de szomorú is. Ezek szerint párja sincs?

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 10 21:09 
Tag (78097)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:97349(N)
Úgy látom nem ő hozta a fenyőt. Csak körülnézett, visszaemlékezett az elmúlt évekre, letette a névjegyét és elment. :(


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2010 jún. 10 20:52 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:97347(N)
Ó, a drága! Milyen kár, hogy a második év fecsérlődik el kicsik nélkül. Remélem, szép hosszú élete lesz, és lesz még módja rá utódokat felnevelni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

109,708,691 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség