Pontos idő: 2024 ápr. 27 22:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 68  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 08 08:29 

Id:170949(N)
Kép
Elállt az eső, és a bendő is tele van!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 07 18:44 
Tag (23598)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:170831(N)
Óh jaj! Ez azért már sok szegénykéknek. :o

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 07 18:19 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170813(N)
Nem láttam ma etetést.


Csatolmányok:
2012-07-07_181909.jpg
2012-07-07_181909.jpg [ 125.9 KiB | Megtekintve 6144 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 07 08:40 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170696(N)
Kora reggel óta esik az eső. Jó háttérzaj, ahogy kopog a kamerán.

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 06 12:31 

Id:170595(N)
pusi írta:
csutkajutka írta:
Idézet:
Van egy az erdőspusztai fekete gólyák gyűrűzéséről, és egy kép is van. Arról a képről jól felmérhető, hogy hova pakolják a fészküket. Az én feketéim fészke is ilyen magasan van.

Pusi, az ég szerelmére! Mire másztál te fel, hogy olyan remek fotót készítettél? Szédítő magasságban vannak azok a fészkek! Itt, a gép előtt is szédülök! :o



Én aztán nem. :D Az alpinisták mennek fel.


Nagyon szeretne az egyik feketeség már repülni, de éppen-éppen tud csak elrugaszkodni. Kb 3 cm.re a fészekből. Talán a tesó hátáról jobban sikerülhet.

Ez nem szép dolog ám...tesó hátát megtaposni..ej ej:(


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 06 12:03 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170589(N)
csutkajutka írta:
Idézet:
Van egy az erdőspusztai fekete gólyák gyűrűzéséről, és egy kép is van. Arról a képről jól felmérhető, hogy hova pakolják a fészküket. Az én feketéim fészke is ilyen magasan van.

Pusi, az ég szerelmére! Mire másztál te fel, hogy olyan remek fotót készítettél? Szédítő magasságban vannak azok a fészkek! Itt, a gép előtt is szédülök! :o



Én aztán nem. :D Az alpinisták mennek fel.


Nagyon szeretne az egyik feketeség már repülni, de éppen-éppen tud csak elrugaszkodni. Kb 3 cm.re a fészekből. Talán a tesó hátáról jobban sikerülhet.


Csatolmányok:
2012-07-06_111209.jpg
2012-07-06_111209.jpg [ 93.75 KiB | Megtekintve 6153 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 06 11:21 
Tag (1159)
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 01 21:22
Hely: Nagyvárad
Id:170582(N)
Idézet:
Van egy az erdőspusztai fekete gólyák gyűrűzéséről, és egy kép is van. Arról a képről jól felmérhető, hogy hova pakolják a fészküket. Az én feketéim fészke is ilyen magasan van.

Pusi, az ég szerelmére! Mire másztál te fel, hogy olyan remek fotót készítettél? Szédítő magasságban vannak azok a fészkek! Itt, a gép előtt is szédülök! :o

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 06 09:56 

Id:170572(N)
Bikfic_ írta:
csutkajutka írta:
Urmas írta, hogy nagyon nehéz helyzetben volt a gyűrűző, mert a három fióka háromfelé tolatott és a takarással kockáztatta volna, hogy valamelyikük kizuhan a fészekből. Ilyenkor föléjük kellene magasodjon a gyűrűző, (mint Zoli Darányban) de ennél a fészeknél nagyon nehéz az ágak közt ilyen pozíciót találni. Érdekesség, hogy tavaly június 28.-án gyűrűztek és sokkal kisebbek voltak a fiókák.

Kb. 2 héten belül kellene felépüljön, de már nem nagyon bíznak abban, hogy visszatehetik Lennyt a fészekbe. Féltik a fenti kettőt az esetleges kizuhanástól, meg egyebek...

Nagyon szeretem ezt a fészket, sokat figyelem. Drukkolok, hogy találják meg a legjobb megoldást és természetesen Lenny élhessen szabadon, egészségesen...

Köszönjük Pusi az infot, hát nem sok olyan nap volt ebbe a gólyaszezonban, hogy valakiért ne kellett volna izgulni.. Biztos, hogy nem volt könnyű gyűrüzés, már maga a fölmászás ide is egy külön technika!

Jutka, elnézést :whistle: :whistle:


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 06 08:47 
Tag (23598)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:170559(N)
Köszi a hireket a fekete gólyákról.
Érdekes, hogy mennyire különbözik a fészekrakási szokásuk a fekete gólyáknak. Ők jól eldugják, emberi szem ne nagyon láthassa, ne férkőzhessen hozzá. Ott nincsenek kitéve az áramcsapás lehetőségének sem.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 22:00 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170523(N)
Jutka hozta a hírt, nem én voltam. :D

Érdemes megnézni a HNP honlapján a híreket. (http://www.hnp.hu/78-1160.php) Van egy az erdőspusztai fekete gólyák gyűrűzéséről, és egy kép is van. Arról a képről jól felmérhető, hogy hova pakolják a fészküket. Az én feketéim fészke is ilyen magasan van.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 19:57 

Id:170495(N)
csutkajutka írta:
Urmas írta, hogy nagyon nehéz helyzetben volt a gyűrűző, mert a három fióka háromfelé tolatott és a takarással kockáztatta volna, hogy valamelyikük kizuhan a fészekből. Ilyenkor föléjük kellene magasodjon a gyűrűző, (mint Zoli Darányban) de ennél a fészeknél nagyon nehéz az ágak közt ilyen pozíciót találni. Érdekesség, hogy tavaly június 28.-án gyűrűztek és sokkal kisebbek voltak a fiókák.

Kb. 2 héten belül kellene felépüljön, de már nem nagyon bíznak abban, hogy visszatehetik Lennyt a fészekbe. Féltik a fenti kettőt az esetleges kizuhanástól, meg egyebek...

Nagyon szeretem ezt a fészket, sokat figyelem. Drukkolok, hogy találják meg a legjobb megoldást és természetesen Lenny élhessen szabadon, egészségesen...

Köszönjük Pusi az infot, hát nem sok olyan nap volt ebbe a gólyaszezonban, hogy valakiért ne kellett volna izgulni.. Biztos, hogy nem volt könnyű gyűrüzés, már maga a fölmászás ide is egy külön technika!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 19:49 
Tag (1159)
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 01 21:22
Hely: Nagyvárad
Id:170492(N)
Urmas írta, hogy nagyon nehéz helyzetben volt a gyűrűző, mert a három fióka háromfelé tolatott és a takarással kockáztatta volna, hogy valamelyikük kizuhan a fészekből. Ilyenkor föléjük kellene magasodjon a gyűrűző, (mint Zoli Darányban) de ennél a fészeknél nagyon nehéz az ágak közt ilyen pozíciót találni. Érdekesség, hogy tavaly június 28.-án gyűrűztek és sokkal kisebbek voltak a fiókák.

Kb. 2 héten belül kellene felépüljön, de már nem nagyon bíznak abban, hogy visszatehetik Lennyt a fészekbe. Féltik a fenti kettőt az esetleges kizuhanástól, meg egyebek...

Nagyon szeretem ezt a fészket, sokat figyelem. Drukkolok, hogy találják meg a legjobb megoldást és természetesen Lenny élhessen szabadon, egészségesen...

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 17:49 

Id:170488(N)
De szép mentések Pusi, keresgéltem, hogy van-e valami hír a kis betegről, de nem láttam semmit:(


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 16:46 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170482(N)
Jött kaja.


Csatolmányok:
2012-07-05_164541.jpg
2012-07-05_164541.jpg [ 148.72 KiB | Megtekintve 5871 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 05 12:21 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170472(N)
Ma még először látok (hallok) etetést. Kezdődik a kaja elvonás. Jó lesz lelkesebben gyakorolni.


Csatolmányok:
2012-07-05_121909.jpg
2012-07-05_121909.jpg [ 129.68 KiB | Megtekintve 5918 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 21:06 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170429(N)
Kata, a képen egy pillangó van. Délután éppen néztem, amikor ott repkedett, és teljesen tűzbe jöttek tőle, amíg mozgott, de aztán leszállt a fészekbe, és akkor már nem érdekelte őket. Először kicsi madárnak néztem.

Jó volt az előbbi kajálás, nem rossz a felhozatal.


Csatolmányok:
2012-07-04_141308.jpg
2012-07-04_141308.jpg [ 98.89 KiB | Megtekintve 5929 alkalommal. ]
2012-07-04_205803.jpg
2012-07-04_205803.jpg [ 96.48 KiB | Megtekintve 5929 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 15:18 

Id:170401(N)
Éjjel műtötték, a fórumozók egy emberként virrasztottak! Sikerült a műtét, végül is kiderült, hogy semmi fémes darabot nem nyelt, a csőrdarabka látszik a fészekben:(
Kép
Reggel már kapkodott a halacska után, az operáló orvos elment a piacra, és onnan hozott neki heringeket:)
Az orvosi közleményt érdemes betenni fordítóba, aki tud angolul sok érdekes dolgot olvashat a műtétről, én nem akarom ide betenni, mert ezek a fordítóprogik nem megbíhatóak, de a lényeget ki lehet silabizálni!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 12:50 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170390(N)
tengelic írta:
Csodásan fejlődnek a gyerekek!
Vajon a beteg tesóka rendbe fog jönni? Ez csak költői kérdés volt.....


Műtétje volt, szegecselni kellett a csőrét. Többit a fantáziádra bízom.

Azt, hogy ide visszahozzák, én elképzelhetetlennek tartom. A gyűrűzés óta nagyon sokat fejlődtek. Nagyon kockázatos lenne. Én azt hiszem, hogy ezeket az embereket, akik itt gyűrűztek már évek során megismertük annyira, hogy bízhatunk bennük. Mindig olyan szeretettel bántak ezekkel a feketékkel, hogy biztosan megoldják valahogy, hogy csatlakozhasson a csapathoz.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 09:37 
Tag (23598)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:170379(N)
Csodásan fejlődnek a gyerekek!
Vajon a beteg tesóka rendbe fog jönni? Ez csak költői kérdés volt.....

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 07:46 
Tag (12803)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 12 21:40
Hely: Kecskemét
Id:170371(N)
Megtelt a bendő. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 06:16 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170364(N)
Nézzétek ezt a reggeli adagot!!!!!!


Csatolmányok:
2012-07-04_061528.jpg
2012-07-04_061528.jpg [ 94.64 KiB | Megtekintve 5790 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 04 05:35 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170357(N)
Elnéztem őket tegnap este, ahogy már lengették a szárnyukat, és el nem tudom képzelni, hogy visszakerüljön a harmadik fióka a fészekbe. Gondolom, ez nem a napokban lenne, de ha ma kéne visszavinni, már az is izgalmas lenne. Sokat nőttek, fejlődtek a gyűrűzés óta. Nagyok ők már, és bizonyára menekülnének, ha valaki közelítene a fészek felé.
A darányi gyűrűzés is izgalmas volt, pedig ők szelíd kis madárkák ezekhez képest.

Tele van a fészek, az elhullott kis fehér tollaikkal. Olyan mint a hóesés.


Csatolmányok:
2012-07-04_055641.jpg
2012-07-04_055641.jpg [ 114.46 KiB | Megtekintve 5889 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 21:42 

Id:170349(N)
pusi írta:
Ma délután végzik el a műtétet, azt írják a fórumon, hogy rögzíteni kell a csőrét. Talán szegecselni. Kapott antibiotikumot mert sok kórokozót találtak a nyelőcsövébe.


Ilyen már volt valamelyik német fehérgólya fészekben is.

Azt hiszem aki a gyűrűzést végezte, pocsékul érzi magát. Biztosan nagyon sajnálja.

Ez szomorú hír Pusi( nem valőszínű így, hogy visszakerül a fészekbe. Csak segítsenek most már rajta!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 18:11 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170342(N)
Ma délután végzik el a műtétet, azt írják a fórumon, hogy rögzíteni kell a csőrét. Talán szegecselni. Kapott antibiotikumot mert sok kórokozót találtak a nyelőcsövébe.


Ilyen már volt valamelyik német fehérgólya fészekben is.

Azt hiszem aki a gyűrűzést végezte, pocsékul érzi magát. Biztosan nagyon sajnálja.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 16:12 

Id:170329(N)
pusi írta:
Kata, ők mindig így viselkednek. Ha kisebbek lennének, akkor sem lapulnak, hanem támadnak. Bármelyik év gyűrűzését megnézed, ugyanígy reagáltak. Ezért is vagyunk beléjük szerelmesedve.
Looduskalender fórumán fantasztikus videó van fent, érdemes megnézni, mennyire harciasak.

Gyűrűs madarat találni nagyon nagy öröm, én ezt nem is vitatom.
Délután 2 körül két etetés volt közvetlenül egymás után.


Nagyon reménykedek benne, hogy jó híreket kapunk majd a kicsiről!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 16:03 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170327(N)
Kata, ők mindig így viselkednek. Ha kisebbek lennének, akkor sem lapulnak, hanem támadnak. Bármelyik év gyűrűzését megnézed, ugyanígy reagáltak. Ezért is vagyunk beléjük szerelmesedve.
Looduskalender fórumán fantasztikus videó van fent, érdemes megnézni, mennyire harciasak.

Gyűrűs madarat találni nagyon nagy öröm, én ezt nem is vitatom.
Délután 2 körül két etetés volt közvetlenül egymás után.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 14:32 

Id:170321(N)
pusi írta:
Csak azt nem értem, mitől volt véres a csőre. :shock:
Ez elég feltűnő volt már a gyűrűzéskor is. Látszik is a Looduskalender fórumozói által mentett képeken. Én jóval később mentettem, és még azon is látszik, hogy véres a csőrének a hegye.
Biztos voltam abban, hogy a fióka támadott és belecsípett a gyűrűző kezébe. A gyűrűzőnek viszont ott, akkor helyben tudnia kellett volna, hogy baj van, és ez a fióka vére.

Szóval akkor ott egy menetben nem lett volna jó ezt megvizsgálni?

Semmiképpen nem szeretném kétségbe vonni az itteniek szaktudását és lelkiismeretességét, hanem maga a gyűrűzéssel kapcsolatban mindig visszatér az a gondolat, hogy megéri-e.
Hailuotoi halászsas fészekben két év egymás utáni gyűrűzés 2 fióka életébe került. Természetesen az nagyon durva beavatkozás volt, nem hasonlítanám ehhez, csak azt nem látom, hogy mi az a haszon, ami ebből származik. Ha csak annyi, hogy valaki publikál egy tudományos munkát, hogy nem erre mennek, hanem arra, akkor az megéri az áldozatot?

Félreértés ne essék, nem ennek a fészeknek a gondviselői ellen írom én ezeket a dolgokat, hanem nagyon nagy általánosságban.

Nagyon szeretném, ha valaki kimondaná, hogy semmiféle anyagi érdeke nem származik belőle embereknek, hanem a madaraknak jó, az ő érdekük, megéri nekik összességében, hogy vannak áldozatok is.



Fentiek nem támadás, nem hőzöngés, főleg nem az észt fekete gólya fészek ellen. Én is lelkesen figyelem a gyűrűs madarakat, pusztán csak elgondolkozás, ami remélem nem sérti senki érzékenységét.


Pusi, nagyon nyugtalanul viselkedtek a madarak a gyűrüzés alatt, és állítólag a feketególyák sokkal harciasabbak a fehér gólyáknál. Én nem láttam a gyűrüzést, de azt írják a fórumon, hogy semmi gond nem lett volna, ha letakarják a babákat! Horváth Zoli épp ezért tette ezt, a darányi fészekben, és mégis majdnem baj lett! Talán már ezek a babák is nagyok voltak a gyűrüzéshez, mint ahogy lehet is látni a videón, amikor Urmas felment a kicsiért, végig álltak, nem ültek le! Azért a gyűrüzésnek szerintem több a jó oldala, hisz mekkora öröm volt Kikelet múltját megtalálni,vagy a vácráróti gólya, és bár kicsi az esély, hogy viszontlássunk egy gyűrüs fiókát, azért egyre több gyűrüs madár tér vissza ivaréretten, családot alapít, és hát talán egyszer a halászi, vagy a darányi babákat is viszontlátjuk majd!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 13:18 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170316(N)
Csak azt nem értem, mitől volt véres a csőre. :shock:
Ez elég feltűnő volt már a gyűrűzéskor is. Látszik is a Looduskalender fórumozói által mentett képeken. Én jóval később mentettem, és még azon is látszik, hogy véres a csőrének a hegye.
Biztos voltam abban, hogy a fióka támadott és belecsípett a gyűrűző kezébe. A gyűrűzőnek viszont ott, akkor helyben tudnia kellett volna, hogy baj van, és ez a fióka vére.

Szóval akkor ott egy menetben nem lett volna jó ezt megvizsgálni?

Semmiképpen nem szeretném kétségbe vonni az itteniek szaktudását és lelkiismeretességét, hanem maga a gyűrűzéssel kapcsolatban mindig visszatér az a gondolat, hogy megéri-e.
Hailuotoi halászsas fészekben két év egymás utáni gyűrűzés 2 fióka életébe került. Természetesen az nagyon durva beavatkozás volt, nem hasonlítanám ehhez, csak azt nem látom, hogy mi az a haszon, ami ebből származik. Ha csak annyi, hogy valaki publikál egy tudományos munkát, hogy nem erre mennek, hanem arra, akkor az megéri az áldozatot?

Félreértés ne essék, nem ennek a fészeknek a gondviselői ellen írom én ezeket a dolgokat, hanem nagyon nagy általánosságban.

Nagyon szeretném, ha valaki kimondaná, hogy semmiféle anyagi érdeke nem származik belőle embereknek, hanem a madaraknak jó, az ő érdekük, megéri nekik összességében, hogy vannak áldozatok is.



Fentiek nem támadás, nem hőzöngés, főleg nem az észt fekete gólya fészek ellen. Én is lelkesen figyelem a gyűrűs madarakat, pusztán csak elgondolkozás, ami remélem nem sérti senki érzékenységét.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 09:44 

Id:170297(N)
Sajnos elvitték a babát egy klinikára, mert nem elég, hogy a csőre megsérült, de a gyűrüzésnél egy fémdarab maradt a fészekben, és ezt lenyelte. Nagyon remélem, hogy nincs komoly baj, és visszakerül! Azért aki gyűrüzött, nem tudom most milyen érzése van, hogy tud a lekiismeretével elszámolni, miért nem lehetett letakarni a babákat??
Tartuba vitték a kicsit kezelésre, a fórumozók ajánlják fel az anyagi segítséget, mert ott is kevés a pénz! Nem Urmas gyűrüzött, nem takarták le a babákat, ezért történt a baj:(


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Észt fekete gólya fészek
HozzászólásElküldve: 2012 júl. 03 08:47 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:170294(N)
Nagyon próbálgatja a szárnyait.


Csatolmányok:
2012-07-03_083308.jpg
2012-07-03_083308.jpg [ 116.45 KiB | Megtekintve 5968 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2030 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 68  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

109,860,801 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség