Pontos idő: 2024 márc. 29 00:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 781 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Rejtett kamerás felvételek hazánkból
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 28 19:55 
Tag (238)
Avatar

Csatlakozott: 2009 márc. 25 21:21
Hely: Budapest/Mátra
Id:18118(N)
Nem vagyok se profi madarász, se vadász, csak szeretem a vadvilágot, és ahol tudok fotózok és videózok. Alapvetően nagyvadakról készítek infrás felvételeket, de idén egy a kirakott oduk közül egybe kamerát is szereltem. Ugyanitt tavaly az egyik kirakott odumba költött egy pár, de akkor még nem volt benne kamera. Azt az odut levettem és ezt tettem a helyére meglátjuk sikerül e a csere, vagy más lakók lesznek.

Teszek fel 1 videót az oduról egyelőre üresen, még csak prototipus és abból dolgoztam, ami épp volt otthon, de majd jövőre javítok rajta ha sikere lesz. (egy üveglap van a kamera alatt ezen sajnos éjszaka visszatükröződnek az infra ledek, de a nappali színes képet nem befolyásolja).


Illetve igaz nem madarak, de egy videó arról miket szoktam csinálni, ha érdekes van belőle még rengeteg az elmúlt 3 évből.


Egy két kérdésem is lenne:
1. Mikor kezdik az énekesmadarak az oduk keresését? (kb 2 hete raktam ki de még semmi mozgás, de gondolom még van egy hónapom bőven)
2. Olvastam valami weblapon, hogy cinke féléknél az odu nyílása elé nem célszerű tenni semmit, mert könnyen nekirepülnek, úgyhogy első körben le is szedtem azt a pici ülőkét.
3. Azt olvastam, hogy az odukat 2-3m magasra kéne tenni, nekem a magasles 3-4m közötti részén van (igaz tavaly is itt volt akkor se zavarta őket)
4. Hogy kell videót beszúrni úgy, hogy látszódjon is, mert a videó gombot használva csak egy Error, site not recognized hibaüzenetet kapok.


Egyébként a hely ahol a felvételek kézülnek a Mátrában van. Van ott egy hétvégi házunk az erdőben és van 2 magaslesünk ahol folyamatosan etetünk. (mielőtt ideje korán alulinformáltságból utálat tárgya lennék jelzem, hogy nem vagyok vadász, és nem is leszek, csak megfigyelést szolgálja a magasles)


Csatolmányok:
Magyarázat: Az odu a vadles oldalkán kb 3.5M magasan D/K-i elhelyezés, remélem megfelel nekik.
DSC_0978.jpg
DSC_0978.jpg [ 37.35 KiB | Megtekintve 3820 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TGergo30 2009 márc. 29 10:25-kor.
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 781 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

105,711,319 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség