Pontos idő: 2024 ápr. 28 06:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 216  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 04 13:58 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:118962(N)
Hozok Nektek egy Hókuszpókot, hátha szerencsét hoz. Nálam lakik a szobában, ezen a klívián. Engem ugyan nem zavar, bár lehet, hogy felsőbb utasításra ki kell tessékelnem. Én barátságban vagyok a pókokkal, még eddig nem csalódtam bennük. Evvel a fajtával ugyan még nem találkoztam. Nagyon érdekes a potroha, olyan, mintha steppelve volna.
Kép Kép
Kép Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 04 12:47 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:118949(N)
Pusi nagyon klasszak a képek! Szeretem a sirályokat, olyan szépek!

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 08:08 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118843(N)
Jól emlékszel, ők kértek fényképeket, és nagyon elégedettek vele. Ez az elepi tó, a hortobágyi halastavak repi helye. Nem tudom, hány tóegység van összesen, egy tóegység általában 4-5-6 vagy még több tóból áll. Úgy tudom a hortobágyi az ország legnagyobb halastava a területét illetően. 5-6 helyre járok rendszeresen, ez az egyik kedvenc, mert nagyon rendezett. A másik Újszentmargitán van, ami azért kedvenc, mert ott a madár sem jár, fokozottan védett természetvédelmi körzet. Sajnos nagyon messze van Debrecentől, tehát oda majd csak akkor megyünk, ha fekete gólyákra lehet számítani.
Vannak még olyan tavak, pl. Polgár környékén, ahova be sem merek menni, mert esetleg agyonütnek a nem napon barnultak, akik nem halat simogatni járnak oda.

A fényképek elég bánatosak, felhős idő volt. Majd kimegyek egy szép őszi napsütésben. Ezek is jók lettek volna, csak nem jó irányból sütött a nap. Egy budi van ott, és annak a tetejéről isteni képeket lehetett volna csinálni.


Tengelic, ezek a halak pontyok voltak, de láttam már busát, és rengeteg a harcsa is. Ami természetesen a legfinomabb. Össze sem lehet hasonlítani ezeknek a halaknak az ízét a különböző tengeri halakéval. Most nem a lazacra gondolok, habár nálam a harcsa a nyerő, mert zamatosabb, de a felkapott pangasius meg sem közelíti. Tudom, hogy a tengeri halak is mennyiek, de a mennyei tengeri halak ára nem kétezer, hanem 3-4-5 ezer forintnál kezdődik, szemben a tisztított harcsával, amit 2700-ért meg lehet vásárolni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 03 05:56 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118840(N)
Még sosem láttam ilyet. Jó, hogy legalább fényképen megnézhetem. Ők azok a halászok, akik kérték, hogy csinálj róluk fotókat? Már biztos ismernek, tudják, hogy ott kóvályogsz örökké. :P


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 23:37 
Tag (23598)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:118839(N)
Élmény volt nézni a lehalászást, mivel még én sem láttam. Tudod Pusi, hogy miféle halak voltak a tóban? Így, ahogy elnézem, minden tájegységnek meg van a maga szépsége. Más az alföld, és más a hegyvidék, de mindenütt megtalálható az a sok szépség, ami melengeti az ember szívét.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 22:14 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:118835(N)
Köszi, Pusi!
Komolyan mondom, mint a volgai hajóvontatók... Baromi nehéz lehet.
Van, aki mellig merül a vízbe. Mi van, ha valahol befolyik a víz? :o
Hatalmas halak vannak a markolóban!

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 21:39 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118833(N)
Baby szólt, hogy nem látta még a lehalászást.
Tehát:

A hálót le kell akasztgatni. Megjegyzem, baromi hideg volt, a tófenék agyagos, és itt nem érdemes se...gre esni.



Kép

A halak már ide gyűltek a tó legmélyebb részébe, látszik a háttérben, hogy nagyon kevés víz van, csak középen egy kis ér a kócsagok és sirályok kedvéért.

Ő a balszélső:

Kép Kép Kép

Ő a jobbszélső:

Kép Kép Kép

Ők ketten bementek középre, leakasztották, és a csatorna két szélén húzták végig a hálót, de ennek nem sok súlya lehet, gondolom ez van alul.

Még van egy center, aki a csónakból hozza a háló közepét, hogy ne lógjon be a vízbe, és tudjanak a halak olajra lépni.

Kép

és itt a munka dandárja. Nem elég, hogy baromi nehéz, még radásul a ferde rézsűn is meg kell állni, ami borzalmasan csúszik. Gondolom, ha egy elesik, kirúgja a többiek alól is a lábát, és életbe lép a dominóelmélet.

Kép Kép Kép

Ahogy közelednek a csatorna végéhez, úgy lesz egyre nehezebb, mert egyre több hal gyűlik össze a hálóban.

Amikor már mindkét végét kivitték a partra, a traktor húzza össze, ilyenkor már nagyon nehéz. A hálón a kiméretű süllők át tudnak úszni, így azokat még a nagy zsákmány érkezése előtt összeszedik. Mennek egy teleltetőbe.

Kép Kép Kép

Utolsó kép, a főnök is melózik.

A zsákmány:

Kép

Markolóval szedik ki a válogató asztalra, onnan egyenesen megy a kamionon lévő vízzel telt edényekbe, és irány a feldolgozó. Az is Elepen van, ott lehet halat is venni.

Kép Kép Kép

Az, hogy ez a háló hogyan tekeredik vissza az első képen látható cölöpökre arról fogalmam sincs. :oops:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 20:48 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118832(N)
Én is etetem őket, már két hete.

Gerzadett, ablakon keresztül szuper fényképet lehet csinálni, az objektívet az ablaküveghez kell illeszteni, hogy ne csillanjon az üveg. Elég azt a kis részt megpucolni. :mrgreen:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 20:45 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:118831(N)
Hamar van még etetni! Nincs fagy, és hó sem lepi a talajt.
Én még meg sem vettem a magot.

Gerzadett, ablakon keresztül úgysem készíthető jó fénykép. Akkor meg minek megpucolni ilyen vacak időben? :mrgreen:

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 20:36 
Tag (6427)
Avatar

Csatlakozott: 2009 aug. 02 21:12
Id:118829(N)
Pusi a képeid szédületesek! A cinegéket már etetem, vettem 7 kg madárszotyit, szorgalmasan jönnek a francia ablakra kiakasztott ruhaszárítóra ragasztott etetőmre. Rengetegen vannak. Készítek majd képet, csak előbb meg kell pucolnom az ablakot! :mrgreen:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 20:07 

Id:118824(N)
pusi írta:
Láttam ma cinkét párban, egy erősen gondolkozót, egy csülkeit nézegetőt, egy zabálót, egy kacért, és egy őszapót.

Gyönyörű képek Pusi! (a Tőled megszokottak:))


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 11:21 
Tag (23598)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:118779(N)
pusi írta:
Akkor ez az lesz, mert a hangjára figyeltem fel. Nem tudom mit mondott, de újfajta hang volt. Még soha nem hallottam.

Pusi! Én is utánanéztem a madaradnak, és ugyanarra a következtetésre jutottam, mint te. Mivel északi madár, és október, novemberben tartózkodik a Hortobágyon nagy csapatokban, jogos, hogy még nem hallottad ezt a hangot. Az egyik könyvem ugyanaz, mint a tiéd, de megnéztem egy másikban is, de nem találtam másmilyen madarat, ami ehhez hasonlított volna. Akkor marad a sarkanytyús sármány.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 02 09:27 
Tag (21553)
Avatar

Csatlakozott: 2010 júl. 12 11:34
Hely: Budapest
Id:118773(N)
Pusi képe, nagyon jó ez a zuhanó repülés a nagy tömegben

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 01 22:56 
Tag (18361)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:118772(N)
Pusi. Még te panaszkodtál reggel, hogy rossz volt a napod és nem sikerült semmi. Mi van akkor, ha sikerül?
A sirályos tömegjelenetek remekek. A többi meg szokásod szerint nagyszerü. :lol: :roll: :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 01 22:37 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118771(N)
Már megint nagyon jó képek! Csülkös kékcinke. :lol: :lol:
Felelősséget nem vállalva azt hiszem, a danka sirály olyan, mintha fekete festékbe mártotta volna a fejét. Ezek nem olyanok, lehet, hogy kínai kommunista sirályok, mert katonásan egyfelé néznek.
A csőrönállás nagyon tetszik!
....
Most, hogy jobban megnézem, az a vékony nem lehet a csőre.... :oops:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 01 22:03 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:118768(N)
Kékcinke, igaz?
Imádom, mikor ennyi rengeteg madár van a képen.
Lehet, hogy azért adja meg a sirály úgy a módját, mert akkor nagyobb erővel vágódik, és azzal a becsapódási erővel könnyebb megragadni a halat. (persze lehet, hogy ez hülyeség, de felemelni is könnyebb valakit, ha nekiszaladásból jön, és nehezebb, ha helyből emeled.)

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 nov. 01 21:55 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118764(N)
Láttam ma cinkét párban, egy erősen gondolkozót, egy csülkeit nézegetőt, egy zabálót, egy kacért, és egy őszapót.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kis kormorán kis halat fogott. Azt mondja a zemberem, hogy ez egy durbincs, paptetűnek is hívják. Zember tudja, ő is ilyet szokott fogni. :mrgreen:

Kép


Ennél rosszabb napja, már csak szegény sirálynak volt. :( :( :( :( Picike a hal nagyon.

Kép

Most kifigyeltem a sirályokat. Nagyon mélyre kell lemerülni a halért, nem csak úgy kikapja a vízből. Ráadásul kb. fele vissza is esik a vízbe.

Kép

Nagyon érdekes volt a sirályok viselkedése. A hálóhoz közel telepedtek le, és bizonyára itt rengeteg hal gyűlt össze. Valószínűleg érezték, hogy alattuk a svédasztal, mert helyből repültek fel, és ugyanott azonnal a vízbe csapódtak függőlegesen. Nem tudom, mi benne a poén, elég lett volna a fejüket a vízbe dugni és kivenni a halat, de talán meg kell adni a módját. :shock: :shock: Látszik a tömegben középen a koreográfia.


Kép

És akkor még sirályos, mert ők is szépek.

Kép

Kép

Kép

Ezek dankasirályok a tudomásom szerint. Meghatározásaimért semmilyen felelősséget nem vállalok.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 31 18:30 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:118665(N)
Baby Te csak ne panaszkodj! Hozzám képest a madarak tudora vagy! :mrgreen:

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 19:42 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118610(N)
Szerintem jó a fejlődésednek irányvonala, végül is nem gólyáztad le! :mrgreen:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 19:41 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:118609(N)
Ügyesek vagytok. Nekem nagyon verébre hasonlít. :oops: Hiába neveltek, csak nem fejlődök. :mrgreen:

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 19:18 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118602(N)
De jó, hogy a hangját is megfigyelted! Akkor sarkantyús lehet a kismadárka? Tök jó, hogy sikerült beazonosítani, nagyon örülök! (Még írtam az előzőhöz a nádi sármányról is.)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 19:16 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118601(N)
Akkor ez az lesz, mert a hangjára figyeltem fel. Nem tudom mit mondott, de újfajta hang volt. Még soha nem hallottam.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 19:10 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118599(N)
Sarkantyús sármány: 15 cm.
....
.... a hím szélső farktollai fehérek.
A tojón nincs fekete szín; fejtetője sávozásos; torka fehéres. Őszi és téli tollazatban sem a hímen, sem a tojón nincs elütő mintázat. A nádi sármány meglehetősen hasonló tojójától a kevesebb fehérséget tartalmazó rövidebb farka és a fejtetőjén keresztülhúzódó halvány sáv különbözteti meg.
Hangja: Dallamos "tiju, tiki-tik-tju". Éneke erőteljes, dallamos; a mezei pacsirta egyes hangjaira emlékeztet. Röptében énekel.
Élőhelye: A tengerpartok mentén telel. Fátlan, kopár vidékeken, a nyílt tundrán és mohos lápokon fészkel. Magyarországon őszi-téli vendég; a Hortobágyon gyakran nagy csapatokban jelenik meg.

Ezzel szemben a
Nádi sármány: 15 cm.
Hangja: Hangos "tsziik", fémes "csink". Éneke lassan indul és hirtelen végződik. Nádszálakon, néha bokron énekel.
Élőhelye: Nádasok, mocsarak, keskenyebb nádszegélyek, kisebb nádfoltok, stb. Sűrű növényzet között fészkel. Magyarországon a nádasok rendszeres költő madara. Vonuló. Az északi fészkelők gyakori téli vendégek.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 18:36 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118586(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
..Szerinted Edit, van neki, vagy nincs neki?????



Nem tudom. Hány ujjperce van a hátsó ujján? Egy (vagy két?) ízületet mintha látnék. Van fotó alulról? :mrgreen:
Mit szóltok a sordélyhoz? Bár nem, azt hiszem, az nem lehet. A sordélynak farkán nincs fehér folt, és a könyvemben a lába is sárga.



Nem tudom megszámolni. :( :(

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 13:01 
Tag (239)
Avatar

Csatlakozott: 2009 nov. 16 23:55
Id:118571(N)
Pusi a fotók szenzációsak!

_________________
[color=#800000]"Tőlünk függ minden, csak akarjunk!" (Széchenyi István)[/color]


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 10:28 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:118568(N)
pusi írta:
..Szerinted Edit, van neki, vagy nincs neki?????

Kép


Nem tudom. Hány ujjperce van a hátsó ujján? Egy (vagy két?) ízületet mintha látnék. Van fotó alulról? :mrgreen:
Mit szóltok a sordélyhoz? Bár nem, azt hiszem, az nem lehet. A sordélynak farkán nincs fehér folt, és a könyvemben a lába is sárga.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 07:50 
Tag (6232)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 21:55
Id:118567(N)
Szép helyen tágították a fejedet ! :lol:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 07:48 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:118565(N)
Világoson voltam, ahol a fegyverletétel történt.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 07:44 
Tag (78099)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:118564(N)
anna írta:
Köszi a tippet ! :D Holnap megyünk temetőjárásra (észak felé), remélem rá tudom venni a Zembert egy kis leskelődésre. Bár sok helyre kell menni (sajnos :cry: ),de talán egy órácska belefér.


Ide csak pár perc kell, mert a madarak hátramennek amikor meglátnak. Tehát lapos kúszásban menj fel a rézsűn, a nádas mögött tedd meg azt a pár lépést, és utána van egy két perced fotózni, amíg hátrálnak. Délelőtt jó a nap, este már nem annyira jó a megvilágítás.
Ha nem fotózol akkor is nézd meg! Gyönyörűek!


Holci, hol voltál??? Ez nem Keszthely?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 30 07:42 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:118563(N)
Kép
Kép
Itt jártam hétközben fejtágítón.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6472 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 216  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

109,979,464 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség