Pontos idő: 2024 márc. 28 15:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6471 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 21:37 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2971(N)
pusi írta:
Kép Kép

Őt héjának gondolom. Szerintetek?

Szerintem a gatyás ölyvre hasonlít leginkább. A héjáknak a testükhöz képest kisebb a fejük. Az ő feje pedig elég markáns, arányaiban még a vándor sólymot sem zárnám ki.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 21:13 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2970(N)
pusi írta:

Ha fontos ez a dolog, szívesen elküldöm Karcsinak, mert mindig kedves volt és válaszolt a legrosszabb minőségű fotóra is, ráadásul már határozott meg egy madárfenék alapján, pedig azt a képet meg sem mertem volna kérdezni.

Karcsi jó ötlet, ő a kivétel, tehát kincs. Ő szokott válaszolni, nem ül felhőben.
A ragacsokhoz sajnos még kevésbé tudok hozzászólni, mint a többihez.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 20:39 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2968(N)
Kép Kép

Őt héjának gondolom. Szerintetek?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 20:36 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2967(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
..... Egy ilyen fenékről szerintem nem lehet egy madarat meghatározni. Ráadásul velem nem sokra mész, egy hozzáérőbbtől kéne megkérdezni, de ki a fene mer pl. egy ilyen feneket feltenni a birding, vagy más madarász honlapra?

Sajnos a profik közül nagyon sokan méltóságon alulinak tartják az amatőrökhöz leereszkedni, és kérdésüket meghallani. Nagyon nagy tiszteletem a kivételeknek, akik azért vannak. Csak meg kellene találni őket.


Ez azért érdekes, mert a profi oldalakon én láttam olyan fényképeket, ami még árnyéknak is gyenge volt. Határozottan megmondták, hogy milyen madárról van szó.

Ha fontos ez a dolog, szívesen elküldöm Karcsinak, mert mindig kedves volt és válaszolt a legrosszabb minőségű fotóra is, ráadásul már határozott meg egy madárfenék alapján, pedig azt a képet meg sem mertem volna kérdezni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 20:27 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2966(N)
pusi írta:
..... Egy ilyen fenékről szerintem nem lehet egy madarat meghatározni. Ráadásul velem nem sokra mész, egy hozzáérőbbtől kéne megkérdezni, de ki a fene mer pl. egy ilyen feneket feltenni a birding, vagy más madarász honlapra?

Sajnos a profik közül nagyon sokan méltóságon alulinak tartják az amatőrökhöz leereszkedni, és kérdésüket meghallani. Nagyon nagy tiszteletem a kivételeknek, akik azért vannak. Csak meg kellene találni őket.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 20:24 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2965(N)
holsderteufel írta:
Ha ez a 3 kép ugyanaz a madár, akkor elhiszem, hogy ölyv, nem kánya. Ennek tömpe farka van, a kányáé karcsúbb és kissé villás a vége.
Utóirat: Barna rétihéja hím is lehet, ő is negyon hasonlít, sőt a fáma azt írja róla, hogy erőteljesebb és nagyobb, mint a többi héjamadár. Egyébként nagyon nehéz ezeket a ragadozókat 100 % biztonsággal meghatározni.


Nem ugyanazok, van a fenékmutogatós, és a másik két kép viszont ugyanaz a madár.

A barna rétihéjára nem gyanakszom, mert annyira jellegzetes a mozgása, őt megismerem. Habár most elbizonytalanodtam, mert a héját én vadászat közben ismerem meg. Áll egy helyben mint egy helikopter, és teljesen függőlegesen is le tud szállni. Általában leszegett fejjel repül. Kisebb példányokat szoktam látni, ettől függetlenül lehet, hogy nagyobb is van. Egy ilyen fenékről szerintem nem lehet egy madarat meghatározni. Ráadásul velem nem sokra mész, egy hozzáérőbbtől kéne megkérdezni, de ki a fene mer pl. egy ilyen feneket feltenni a birding, vagy más madarász honlapra?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:56 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2963(N)
Ha ez a 3 kép ugyanaz a madár, akkor elhiszem, hogy ölyv, nem kánya. Ennek tömpe farka van, a kányáé karcsúbb és kissé villás a vége.
Utóirat: Barna rétihéja hím is lehet, ő is negyon hasonlít, sőt a fáma azt írja róla, hogy erőteljesebb és nagyobb, mint a többi héjamadár. Egyébként nagyon nehéz ezeket a ragadozókat 100 % biztonsággal meghatározni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:55 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2962(N)
Visszanéztem az előzményeket, sajnos nincs róla több fotó. Ezt sem akartam, de életem párja erőszakoskodott, hogy nagyon szép az a madár, nagyobb, mint általában az egerészek, és menjünk utána. Másképpen is viselkedett, mert az egerészölyv a fáról a szántásra repül, vagy végleg elmegy, ez a fenékmutogató, pedig végig előttünk rázta a valagát, és kis távolságokra, egy kicsit távolabb lévő fára szállt. Jól megszívatott, mentünk utána 1-2 km-t, úgy, hogy 1 fényképet nem tudtam csinálni róla. Egy biztos, nagyobb volt. Tehát ő a kánya. Majd legközelebb. Tudom, hogy hol lakik.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:46 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2960(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
Azt mondják, az egerészölyv szép és elegáns madár. Ebben most nem vagyok biztos, mert ha kicsit nem figyel oda, elveszti a méltóságát.
Kép

A hiba nyilván Benned van, a paparazzo ösztöneidben. Egy királynő is szellent, ha azt hiszi, egyedül van. :mrgreen:


Ez nem így van, mert általában ha felszáll egy normális egerészölyv, ad arra, hogy ne egy nagy fenéklyuk látszon.
Vagy királynő, vagy cselédlány, de döntse el, és ne akarjon királyi madár lenni

Mondjuk így.

Kép Kép


Holci, lehet kánya, én elhiszem, de a felszállás akkor is nagyon snassz volt.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:43 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2959(N)
holsderteufel írta:
Nem birom ki, mert szerintem ő egy barna kánya. Nem lehet ölyv.

ÉN hallgatok, mint a csuka!
De sejtem, mér mondja ezt Holci! V alak!
úgy látszik, nem bírom ki! Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:42 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2958(N)
pusi írta:
Azt mondják, az egerészölyv szép és elegáns madár. Ebben most nem vagyok biztos, mert ha kicsit nem figyel oda, elveszti a méltóságát.
Kép

Nem birom ki, mert szerintem ő egy barna kánya. Nem lehet ölyv.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:37 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2957(N)
pusi írta:
Azt mondják, az egerészölyv szép és elegáns madár. Ebben most nem vagyok biztos, mert ha kicsit nem figyel oda, elveszti a méltóságát.
Kép

A hiba nyilván Benned van, a paparazzo ösztöneidben. Egy királynő is szellent, ha azt hiszi, egyedül van. :mrgreen:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:36 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2956(N)
Azt mondják, az egerészölyv szép és elegáns madár. Ebben most nem vagyok biztos, mert ha kicsit nem figyel oda, elveszti a méltóságát.
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:19 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2951(N)
Nyugi má!!!!!!! Miért lenne? Nekem biztosan nincs.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:14 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2946(N)
pusi írta:
ebpiaf írta:
pusi írta:
Ezen már meg sem lepődöm, hogy mit csináltok Ti ketten. Szerintem, ha Edit feltenne a kutyaképet, Holci azt mondaná, hogy ez macska, és fordítva is így lenne. Végül az van, amit Edit mond, szerintem ez egy rituálé, le kell futni ezeket a köröket, nehogy azt mondják, hogy...... :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pusiiiiiii, akarod, hogy privátban intézzem el a pasit? :geek:

Isten ments, teljesen szürkék lennénk nélküle. Semmi gond a pasival.

Remélem, velem se.... :roll:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:13 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2945(N)
Kép

Rengeteg ludat láttam, ez egy pici töredéke a felhozatalnak. Sajnos nem tudom milyenek.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:09 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2941(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
Ezen már meg sem lepődöm, hogy mit csináltok Ti ketten. Szerintem, ha Edit feltenne a kutyaképet, Holci azt mondaná, hogy ez macska, és fordítva is így lenne. Végül az van, amit Edit mond, szerintem ez egy rituálé, le kell futni ezeket a köröket, nehogy azt mondják, hogy...... :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pusiiiiiii, akarod, hogy privátban intézzem el a pasit? :geek:

Isten ments, teljesen szürkék lennénk nélküle. Semmi gond a pasival.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:08 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2940(N)
pusi írta:
Ezen már meg sem lepődöm, hogy mit csináltok Ti ketten. Szerintem, ha Edit feltenne a kutyaképet, Holci azt mondaná, hogy ez macska, és fordítva is így lenne. Végül az van, amit Edit mond, szerintem ez egy rituálé, le kell futni ezeket a köröket, nehogy azt mondják, hogy...... :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Pusiiiiiii, akarod, hogy privátban intézzem el a pasit? :geek:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:06 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2938(N)
holsderteufel írta:
Most, hogy jobban megnéztem a képet, tényleg hasonlít a sárga billegetőre. A leírás szerint és a határozóbeni kép szerint Angliánan él a törzsfaj, Pusi fotóján a középeurópai alfaj látszik valószínűleg, akinek a torka fehér, és csak lefelé , a begy alatti tájékon vált át sárgásba. Beleegyezem tehát, hogy sárga billegető. De mit keres a kóró tetején, ezt nem értem.

Szerintem egy kóró tetején lehet a legjobban billegetni. Ami a színét illeti, ezen a képen nekem is feltűnt, hogy a torka feltűnően fehér:
Kép , de meg van bocsájtva neki, mert a hasa már sokkal sárgásabb.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 19:03 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2936(N)
Ezen már meg sem lepődöm, hogy mit csináltok Ti ketten. Szerintem, ha Edit feltenne a kutyaképet, Holci azt mondaná, hogy ez macska, és fordítva is így lenne. Végül az van, amit Edit mond, szerintem ez egy rituálé, le kell futni ezeket a köröket, nehogy azt mondják, hogy...... :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 18:58 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2934(N)
Most, hogy jobban megnéztem a képet, tényleg hasonlít a sárga billegetőre. A leírás szerint és a határozóbeni kép szerint Angliánan él a törzsfaj, Pusi fotóján a középeurópai alfaj látszik valószínűleg, akinek a torka fehér, és csak lefelé , a begy alatti tájékon vált át sárgásba. Beleegyezem tehát, hogy sárga billegető. De mit keres a kóró tetején, ezt nem értem.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:23 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2888(N)
holsderteufel írta:
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
O.k. Te nyertél, tényleg fenyőpinty ez az egy. De a pirosas mellü az már csak-csak gimpli?!

Köszönöm. :)
Melyikre gondolsz? Hányadik kép, hol csücsül a madár? A második képet kiveséztem, azon nincs gimpli.

Asszem, elbizonytalanodtam. Egy megoldást azért tudnék: Valamelyikünk veszi a kalapját és addig koslat, amíg egy hasonló pintycsapatot le nem kap, persze kicsit közelebbről.

Ne szomorkogggy azér, szerintem Te nem is nagyítottad ki a képet. Úgy meg nem lehet igazán találgatni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:21 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2886(N)
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
O.k. Te nyertél, tényleg fenyőpinty ez az egy. De a pirosas mellü az már csak-csak gimpli?!

Köszönöm. :)
Melyikre gondolsz? Hányadik kép, hol csücsül a madár? A második képet kiveséztem, azon nincs gimpli.

Asszem, elbizonytalanodtam. Egy megoldást azért tudnék: Valamelyikünk veszi a kalapját és addig koslat, amíg egy hasonló pintycsapatot le nem kap, persze kicsit közelebbről.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:18 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2885(N)
pusi írta:
Én lapítok a tudományommal, annyit tennék hozzá, hogy bármennyire igyekszem az eredeti színeket megőrizni, semmi photoshoppos trükközés, gyakran észrevettem, hogy fényképeken a madarat körülvevő természet színei tükröződnek vissza a tollán. El sem hinném sokszor, hogy ugyanarról a madárral van szó, amikor átrepül egyik helyről a másikra, mert más színű a földön, a bokron a fán, ha nem követtem volna. Nem csak a fényképen, hanem a valóságban is.

Egyáltalán nem kell lapítanod, teljesen igazad van a színvisszatükröződést illetően. Itt van példának a vetési varnyúúú. Ki hinné, hogy a tollaiban egyáltalán nincsenfekete színtest. Egyszerűen csak olyan a tollainak a mikroszerkezete, hogy elnyeli a látható fénytartomány szinte mindegyik hullámhosszúságú fénysugarát, nincs ezért visszaverődő fény, emiatt látszik feketének. Néha kékesen csillog, ez azt jelenti, hogy a legrövidebb hullámhosszú fényeket nem nyeli el. Ha nem jól tudnám, persze tűröm a kiigazítást.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:16 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2883(N)
holsderteufel írta:
O.k. Te nyertél, tényleg fenyőpinty ez az egy. De a pirosas mellü az már csak-csak gimpli?!

Köszönöm. :)
Melyikre gondolsz? Hányadik kép, hol csücsül a madár? A második képet kiveséztem, azon nincs gimpli.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:07 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:2881(N)
Én lapítok a tudományommal, annyit tennék hozzá, hogy bármennyire igyekszem az eredeti színeket megőrizni, semmi photoshoppos trükközés, gyakran észrevettem, hogy fényképeken a madarat körülvevő természet színei tükröződnek vissza a tollán. El sem hinném sokszor, hogy ugyanarról a madárral van szó, amikor átrepül egyik helyről a másikra, mert más színű a földön, a bokron a fán, ha nem követtem volna. Nem csak a fényképen, hanem a valóságban is.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 11:04 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2880(N)
O.k. Te nyertél, tényleg fenyőpinty ez az egy. De a pirosas mellü az már csak-csak gimpli?!


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 10:16 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2877(N)
Segítek, szerintem itt van a megoldás. Még mindig odateszem a süvöltőt, de mondd meg nekem, hogy a fényképen a madár szárnytövénél látható narancsos folt hol van a süvöltőn? De a fenyőpintyen ott van, ugye?
Kép Kép Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 10:08 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:2876(N)
holsderteufel írta:
A gimplihez: Edit, Pusi, nézzétek már meg jobban! mióta fekete a farka a zöldikének?! a képen mindegyik farok fekete! Gimpli mind, punk tum.

Nem gimpli, nem zöldike. Amit kinagyítottam, az egy harmadik féle.
Punktum.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 27 09:27 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:2875(N)
A gimplihez: Edit, Pusi, nézzétek már meg jobban! mióta fekete a farka a zöldikének?! a képen mindegyik farok fekete! Gimpli mind, punk tum.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6471 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

105,644,181 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség