Pontos idő: 2024 márc. 28 17:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon 2012
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 29 13:30 

Id:180440(N)
Milyen jó, hogy már van progim, amivel le tudom menteni a saját gépemre ezt a csodát:)


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon 2012
HozzászólásElküldve: 2012 nov. 29 11:28 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:180433(N)
Sacek videója: Darvak 2012.



Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 20:35 

Id:178620(N)
Még az álom is kimegy az ember szeméből, annyira gyönyörű:)


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 19:56 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:178616(N)
Tengelic, örülök, hogy megoszthatom, és ha egy pici is érződik ebből a csodából már jó.

Nagyinak ígértem, hogy rendes leszek, tehát péntek:

Délután 3-4 óra körül jönnek be a tóra, de ők nem maradnak még itt, isznak, aztán irány a lucernás, vagy a legelő.

Kép

Kép

Kép


Már késő délután van, de még csak a sirályoké a tómeder.

Kép


Azután valaki biztosan kiadja a jelszót, és indulás!

Kép

Nagyon szép a tómeder a lemenő nap fényében.

Kép

Még a nádas szép.

Kép

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 18:17 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:178608(N)
Pusi! Ezek azok az élmények, amik a lelkedet gazdaggá, és békéssé teszik! Ezt senki nem veheti el tőled. Látod éjjel, nappal, csukott szemmel, na és hallod őket még álmodban is. Aki nem élte még át a természet eme csodáit, nagyon szegény ember. De akit még csak nem is érdekli, sajnálatra méltó lelki szegény. Mi megkapjuk Tőled a csodás élményeket, igy részesei lehetünk a Te örömödnek is. Mert örülni is csak együtt érdemes! :dance: :dance: :dance:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 07:06 
Tag (18330)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:178542(N)
2012 október 18
pusi írta:
A tegnapi nap lényege az volt, hogy 3 napja beszállnak ebbe a tóba a darvak.
Nagyon érdekes, mert aránylag még sok víz van benne, és jól meg kell nézni, hogy meddig is fog az érni nekik. A libákhoz landoltak, és gondolom nem azt vették alapul, hogy nekik meddig ér. :D Talán látják az alját? :shock:

Szóval, nagyon sok kört tettek meg a víztükör fölött, mire beálltak. Később, ahogy csökken a vízszint, nem lesz gond.
2 éve láttam, hogy berendezkedtek egy tóban, amelyiket éppen feltöltötték, és ahogy emelkedett a vízszint, úgy szorultak ki a nád széléhez, majd onnan is. Szívszorító volt. Itt most nem lesz gond. Tegnapelőtt húzták először a hálót.

Jönnek, jönnek....

Kép


Még nincsenek csak egy páran

Kép

Kép


Adj helyet magad mellett.........

Kép

Végül hihetetlenül sokan lettek, de sajnos a végét én nem tudom megvárni. :(

Kép


Ők pedig még az itatónál. Ittak, mennek, mert még egy kis lucernázás belefér a napba.

Kép


pusi írta:
Sziasztok! Hazaténferegtem.
Tök sötétben másztam elő, Zember őrjöngött, már keresett mindenütt. Azt hittem megevett a vaddisznó, beleestem a csatornába, lelőttek a vadászok stb.... Nincs ilyen szerencséje. :D

Egyszerűen nem lehet ezzel az esti behúzással betelni. Szerzek egy videófelvevőt valahonnan, mert ezt hallanotok kell.

Teljesen sötét volt már, azért ilyenek a képek. Ezek még jöttek, pedig a tó már megtelt, de fölötte ezrével köröztek. Gyönyörű délután volt, de az este!!!!!!! nagyon sokan nézik őket, nem csak én vagyok így begőzölve. Általában aki egyszer megnézi, az másnap is kijön.

Ez itt a lehalászó hely. Nehéz napjuk volt, nem akartak a halak lejönni, nagyon sokáig dolgoztak a halászok.
Itt nincs daru, mert ez a tó legmélyebb része. Illetve egy árok van a mederben.

Kép


Ez a feketeség a mederben mind daru. A libák már kimentek.

Kép


...és még jönnek. Egyszer megkérdezem a halászoktól, hogy meddig tart egyáltalán a behúzás.

Kép

A Balmazújváros-Tiszacsege közötti úton is gyönyörű, ahogy húznak a gondás felé, de a tóba történő gyülekezés az egészen más. Ennél egy szebb dolog van, amikor hajnalban felkelnek. A beszámolóban írtam, hogy az sajnos nagyon rövid ideig tart. Fél óra az egész. Este viszont van idő, mert már késő délután kezdenek beszállingózni, és vége az nem tudom, hogy van-e egyáltalán.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 06:59 
Tag (18330)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:178541(N)
2012 október 17
pusi írta:
Darvakat láttam ma, de hihetetlen mennyiséget. Bármerre megyünk, tőlük hangos a határ. Majd hozok képeket. Nagyon örültem, mert beszálltak Balmazújvároson a lecsapolás alatt lévő tóba. El voltam keseredve, mert a tavalyi tavukat nem engedik le, hanem a mellette lévőt. Nem csinálták belőle problémát, bemérték a vízszintet, és estefelé szépen jöttek befelé, mint Sacek galambjai. Először csak néhányan álldogáltak, aztán gyűltek-gyűltek, és tömeg lett.

Az este nagyon szép a halastavaknál. Amikor a nap már majdnem lemegy, még bearanyozza a tó vízét, és mögötte a fasort. Ez csak pár perc, most megvártam. Rizikós, mert nekem még kocogni kell ilyenkor a sötétben félórát, hogy kiérjek az útra, és sötétben minden félelmetes, a nyulat is vaddisznónak nézem.

Itt csak libák vannak, ők készülnek kifelé, darvakkal ellentétben.
Kép

Kép

Kép


pusi írta:
Kata, holnap összeszedem a képeket. Azt sem tudom mit rakjak fel. Annyian vannak, hogy az hihetetlen. Nagyon várom a népszámlálás eredményét, csak nem tudom, hogy hol van az a link, ahol tavaly néztem. Az én érzésem, hogy már 100 ezer fölött vannak.

Mindenütt tömegek, kukoricatarlóban tömik a begyüket, lucernáznak, piálnak a csatornában, hatalmas a zaj (fülemnek legkedvesebb), jönnek-mennek. Talán több a fiatal is. Sok kétgyerekest lehet látni.

Kép

Ez a lászlóházi bagázs, valahol erre van Ahja2 is.

Kép

Ide járnak inni a Balmazújváros keleti területeiről. Az erdő mögé kanyarodik a csatorna, és ott a tömeg, de nem akartam zavarni őket, mert akkor felszállnak. Ezeknek már tele a begye.

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Daru vonulás Hortobágyon
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 06:50 
Tag (18330)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:178540(N)
2012 október 16
pusi írta:
Tegnap este csodás élmény volt. Láttam már nagyon sok darut, de ilyen sokat még nem.

Ebben a daruvonulásban a legszebb az ébredésük, de az esti húzás sem nagyon marad el. Leül az ember egy jó megfigyelő helyre, és kb egy órán keresztül folyamatosan ezt látja:

Kép


Szállnak fel folyamatosan, soha nem egyszerre. Egyszerre csak akkor, ha valami kocsi, vagy arra járó megzavarja őket. Bizonyára be van osztva, hogy ki mikor következik. Ők az erdő mögül jöttek, és már kora délután lehetett hallani, hogy ott van a gyülekező. Hatalmas zaj volt, hívták oda az érkezőket, azok pedig kurrogtak a levegőben, hogy jövünk, jövünk.

Ezt képen nem lehet visszaadni. Hullámzik a vonal, és nincs vége. Talán az összhang miatt olyan megkapó ez a látvány, hihetetlenül szervezett, mindenki megy ugyanabba az irányba, mert eljött a lefekvés ideje. Amikor elmennek a lenyugvó nap előtt az csodaszép.

Kép

pusi írta:
Előznek a darvak:

Kép


Szóljatok, ha fejezzem be az ömlengést, mert ez már az. :oops:




Akkor folytatom. Régebbi képek:

Magányos, eltévedt darugyerek, forgalommal szemben, keservesen sírva keresi a szüleit. Hihetetlen, hogy milyen hangjuk van a fiatal darvaknak. Azt hittem valami pici madár keveredett közéjük.


Kép


Virágoskúti szieszta.


Kép

A gyerek biztonsága a legfontosabb.


Kép


Így van ez minden családban.

Kép


Lászlóházi szieszta:


Kép


Fiatalság:



Kép

Kép

Kép

Kép


Akarsz róla beszélni?


Kép

Kép

Ivászat a csatornában:

Kép


Egy régi pillanat:


Kép

Kép


Húzzunk!!!!!

Kép

Nem daru, de útban a kedvenc helyem felé. Van ott egy hatalmas vakondtúrás, nagyon sok órát ültem már rajta. (szegény vakond)


Kép


A halastó Balmazújvároson:

Kép

A darvak látványa csodás élmény, de mindig adódnak szép pillanatok is. Naplementekor, mielőtt a nap eltűnik, néhány percig még láthatunk csodát:

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Daru vonulás Hortobágyon 2012
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 21 06:43 
Tag (18330)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:178539(N)
2012 október 11

pusi írta:
A nap viszont isteni volt. Kezdődött azzal, hogy Ilze útra kelt, aztán a darvak. Nagyon jó hallani a hangjukat, zeng az egész határ.

Megvártam amíg behúznak a Kondáshoz. Már teljesen besötétedett, a végén már csak a hangjuk hallatszott. Csodásak ezek az esték, daruk be a tóhoz, libák ki a tóról.

Kép

Kép


Kép

Kép

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2012 okt. 25 09:58-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,661,466 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség