Pontos idő: 2017 nov. 18 06:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2161 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Halászsas kamera Seili - Finnország
HozzászólásElküldve: 2017 okt. 16 12:43 
Tag (28958)

Hely: Budapest
Id:317326(N)
hajnalmadar írta:
Őszi színek és bágyadt őszi napsütés.

De szép, és olyan nyugalmat sugárzó ez a kép Hajnalvirág. :P

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 okt. 16 11:39 
Tag (1187)

Id:317323(N)
Őszi színek és bágyadt őszi napsütés.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 okt. 05 22:45 
Tag (1187)

Id:316652(N)
Magdi írta:
De szépek ezek a képek Hajnalmadár! Olyan szép és nyugodt ez a táj. Jó látni. Köszönjük szépen. :P

Szívesen, örülök, hogy tetszett!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 okt. 05 19:08 
Tag (28958)

Id:316627(N)
De szépek ezek a képek Hajnalmadár! Olyan szép és nyugodt ez a táj. Jó látni. Köszönjük szépen. :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 okt. 05 14:29 
Tag (1187)

Id:316621(N)
Mostani kép

Kép

Tegnap alkonyati kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 12 11:45 
Tag (1187)

Id:315363(N)
Szívesen!

A fészekbe nem ment bele, a fémről lerepült a fészek mellé, ott biztos van valami perem, ott üldögélt sokáig.

Egyébként amikor észrevettem, hogy ott van, nemsokára el is repült, úgyhogy most nagyon hasznát vettem a visszatekerő funkciónak. Ezért tudtam megörökíteni az eseményeket. Különben legalább másfél óra hosszat ott volt a fészek körül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 12 09:04 
Tag (60825)

Id:315356(N)
hajnalmadar írta:
Íme, a király! :)

Jogcím nélküli, jóhiszemű lakáshasználó. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 11 23:05 
Tag (28958)

Id:315335(N)
hajnalmadar írta:

De gyönyörű ez a madár! Köszönjük szépen a képeket Hajnalmadár! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 11 18:35 
Tag (1187)

Id:315323(N)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Halászsas kamera Nauvo - Finnország
HozzászólásElküldve: 2017 aug. 24 19:50 
Tag (28958)

Id:314133(N)
:P :P :P :P :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 aug. 24 09:00 
Tag (1187)

Id:314117(N)
De kis ügyes! Halat fogott! Lehet, hogy már nem először, de nekem most sikerült először elkapnom ilyen jelenetet, hogy az egyik fióka saját fogású hallal érkezik a fészekre. Most bezzeg csak egész halkan sipákolt, pedig most kellett volna hangosan dicsekedni, nem a más tollával, pardon halával, mint eddig :)

Kép

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 20 21:43 
Tag (28958)

Id:311448(N)
hajnalmadar írta:
Bocs, nem volt időm válaszolni. De, a Madarak Szigetére gondoltam, itt nem tudtam beállítani a sorrendet. Magdi, nagyon köszönöm, sikerült is! Eddig azért nem sikerült, mert nem jó helyen próbálkoztam. Egyszerűen a fórum legalján próbáltam beállítani, de utána mindig visszaállt. Most végre sikerült.

Nagyon szívesen Hajnalmadár! Örülök, hogy sikerült beállítanod. :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 20 21:07 
Tag (1187)

Id:311445(N)
Bocs, nem volt időm válaszolni. De, a Madarak Szigetére gondoltam, itt nem tudtam beállítani a sorrendet. Magdi, nagyon köszönöm, sikerült is! Eddig azért nem sikerült, mert nem jó helyen próbálkoztam. Egyszerűen a fórum legalján próbáltam beállítani, de utána mindig visszaállt. Most végre sikerült.

A Looduskalenderen sem tudtam különben beállítani, de most már értem, miért. Szerintem oda regisztrálni kellene magát az embernek, és csak úgy sikerülne, mert itt is a saját profilomon belül tudtam csak beállítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 20 16:55 
Tag (28958)

Id:311431(N)
pusi írta:
Magdi, szerintem Hajnalmadár a Looduskalendert nem tudja beállítani, nem nálunk van a gond. Én is dolgoztam már rajta, de nem sikerült.

Ja, akkor ezt félreértettem. :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 20 15:15 
Tag (60825)

Id:311427(N)
Magdi, szerintem Hajnalmadár a Looduskalendert nem tudja beállítani, nem nálunk van a gond. Én is dolgoztam már rajta, de nem sikerült.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 19 20:05 
Tag (28958)

Id:311385(N)
hajnalmadar írta:
Beállítanám én szívesen, mert elég idegesítő, hogy nem a lap tetején jelenik meg az utolsó hozzászólás, de eddig hiába próbálgattam. Talán néha sikerült, de legközelebb mindig visszaállt arra, hogy az utolsó oldal alján találom meg. De úgy nézem, az összes ilyen fórum így van beállítva, ami a Looduskalender családjába tartozik.

Itt van két rövid videó róla, érdemes megnézni:

Hajnalmadár, nekem így van beállítva, és így a legutolsó hozzászólás kerül felülre. (Ne felejts el rákattintani a beállítás után az "elküld" gombra.)

Csatolmány:
2017-07-19_195759.jpg
2017-07-19_195759.jpg [ 50.46 KiB | Megtekintve 721 alkalommal. ]

Fantasztikus a két videó! A lassított felvétel valami csodálatos! :D Köszönjük szépen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 19 14:56 
Tag (60825)

Id:311368(N)
hajnalmadar írta:
Ma délután megint valami hihetetlenül nagy halat hozott (megint a finn fórumról szedtem a képet).

Szent ég!!!! Hogy bírta el? :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 18 20:39 
Tag (1187)

Id:311324(N)
Ma délután megint valami hihetetlenül nagy halat hozott (megint a finn fórumról szedtem a képet).

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 18 07:48 
Tag (60825)

Id:311251(N)
Üres a fészek.

Engem is lenyűgöznek ezek a halászós videók. Nehéz elképzelni, hogy egyből megy nekik, hiszen nagyon nehéz lehet.

Én nem tudtam mit jelent a Loodus, de szép neve a fórumnak, és valóban ezt csinálják. Végigkísérik a természet változását egész évben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 23:00 
Tag (1187)

Id:311245(N)
pusi írta:
Be kell állítanod a hozzászólások megjelenésének sorrendjét. :D

Hatalmas erejük lehet ezeknek a sasoknak. Más madárfajok is visznek nagy darab zsákmányokat, de ezt a halat ki kellett emelni a vízből, ami sokkal nehezebb. Vajon mikor tanulják meg a fiókák ezt a technikát?

Beállítanám én szívesen, mert elég idegesítő, hogy nem a lap tetején jelenik meg az utolsó hozzászólás, de eddig hiába próbálgattam. Talán néha sikerült, de legközelebb mindig visszaállt arra, hogy az utolsó oldal alján találom meg. De úgy nézem, az összes ilyen fórum így van beállítva, ami a Looduskalender családjába tartozik.

Egyébként tudjátok, mi az a Loodus? Egyszer betettem a google fordítóba, és kiderült, hogy észtül annyit jelent: természet. Tehát a Looduskalender kb. a természet kalendáriuma.

Egy oldalon azt írták, a halászsasoknak nem is kell tanulniuk a halászatot, mert a vérükben van, legfeljebb gyakorolniuk kell. Nem tudom, igaz-e ez. De találtam már videót a halászsas vadászatáról, lenyűgöző. Legtöbbször teljesen belemerül a vízbe, onnan húzza ki a halat, onnan repül fel, és röptében rázza le magáról a vizet. Van, hogy akkora halat fog, hogy nem tudja kiemelni, és akkor szépen kiúszik a partra, a szárnyaival csapkodva "evez", és ott már a levegőbe tud emelkedni a zsákmánnyal.

Itt van két rövid videó róla, érdemes megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=nA3LtXnNIto

https://www.youtube.com/watch?v=yQOVcP67zFM
(ez lassított felvétel, ez is csudaszép)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 21:30 
Tag (60825)

Id:311238(N)
hajnalmadar írta:
Hogy valami vidámat írjak: az előbb megnéztem a fórumot a telefonomon, ahol nem vagyok bejelentkezve. Rutinból rányomtam a 72. oldalra, és elhűlve olvastam az utolsó(nak hitt) hozzászólást: "Kezd befagyni a víz..."

Eltartott pár másodpercig, mire rájöttem, hogy egy több évvel ezelőtti februári bejegyzést olvasok :)

Be kell állítanod a hozzászólások megjelenésének sorrendjét. :D

Hatalmas erejük lehet ezeknek a sasoknak. Más madárfajok is visznek nagy darab zsákmányokat, de ezt a halat ki kellett emelni a vízből, ami sokkal nehezebb. Vajon mikor tanulják meg a fiókák ezt a technikát?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 20:40 
Tag (1187)

Id:311231(N)
Hogy valami vidámat írjak: az előbb megnéztem a fórumot a telefonomon, ahol nem vagyok bejelentkezve. Rutinból rányomtam a 72. oldalra, és elhűlve olvastam az utolsó(nak hitt) hozzászólást: "Kezd befagyni a víz..."

Eltartott pár másodpercig, mire rájöttem, hogy egy több évvel ezelőtti februári bejegyzést olvasok :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 20:38 
Tag (1187)

Id:311230(N)
"Ekkora halat fogtam!"

Ma délután Vasuri egy jókora halat szállított haza, mint írták, ma már a negyediket. Csak az egyik fióka volt otthon, de nem sokkal később hirtelen a másik is hazatalált :)

A képeket a finn fórumról mentettem, onnan szedtem az infókat is.

Kép

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 19:15 
Tag (28958)

Id:311221(N)
Nagyon sajnálom szegény kicsit. :cry: :cry: :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 15:27 
Tag (60825)

Id:311208(N)
Remélem maradnak a fenekükön, mert iszonyatosan fúj a szél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 12:00 
Tag (1187)

Id:311191(N)
pusi írta:
Tényleg nem nagyon vagyok képben, mert már beteges, ahogy nézem Tichyben a gólyákat. Nagyon megrázó az is, mert látom, hogy szenved, éhesek a gyerekek, szóval borzalom.
Videót, természetes, hogy megnéztem, viselni kell, és viselem is az ilyeneket, csak ez annyira értelmetlen, érthetetlen, amit nehezebb kezelni. Habár minden más szenvedést, tragédiát is.
Ami eddig a legrosszabb volt, az sok évvel ezelőtt a másik finn fészekben Koo története volt. Az viselhetetlen.

Akármennyire is szeretjük őket, nem boríthatjuk ki magunkat a végletekig miattuk. Én is azért csak azt néztem meg, amit szükségesnek láttam, pl. ezeket a videókat most szükségesnek tartottam ahhoz, hogy tájékozódjak, bármilyen nehéz is volt megnézni. De pl. arra a történetre, amit emlegettél, inkább nem kérdezek rá... Nem tudnék már segíteni neki és fölöslegesen venném magamra ezt a terhet. Te is vigyázz, nehogy te menjél rá arra, amin nem tudsz segíteni. (Mondom ezt úgy, hogy gyakran én is lázadozok azon, hogy nem tudok segíteni). De aki nagyon érzelmi lény, annak néha muszáj megálljt parancsolnia az eszével, ha nem is könnyű (tapasztalom magamon...)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnalmadar 2017 júl. 17 23:05-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 17 09:36 
Tag (60825)

Id:311189(N)
hajnalmadar írta:

Sajnálom, hogy nem írtam előbb arról, amit sikerült megtudnom, megkímélhettelek volna attól a videótól. De senki nem reagált a pénteki bejegyzésemre, és azt hittem, nem is olvastátok. A finn fórumon tényleg nagyon nehéz volt tájékozódni, de azért sikerült. Bár egy német ügyesebb volt nálam: egyszerűen angolul írt és megkérdezte, mi újság.

Tényleg nem nagyon vagyok képben, mert már beteges, ahogy nézem Tichyben a gólyákat. Nagyon megrázó az is, mert látom, hogy szenved, éhesek a gyerekek, szóval borzalom.
Videót, természetes, hogy megnéztem, viselni kell, és viselem is az ilyeneket, csak ez annyira értelmetlen, érthetetlen, amit nehezebb kezelni. Habár minden más szenvedést, tragédiát is.
Ami eddig a legrosszabb volt, az sok évvel ezelőtt a másik finn fészekben Koo története volt. Az viselhetetlen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 16 21:22 
Tag (1187)

Id:311174(N)
pusi írta:
hajnalmadar írta:
Hogy valami jót is írjak: lehet, hogy csak nekem újdonság, de felfedeztem, hogy a mozgó kamerát vissza lehet tekerni kb. két órával. Tehát ha valamit látunk a kamerán és érdekelnek minket az előzmények, vissza lehet nézni. Pl. a napokban láttam, hogy épp egy halat esznek nagy sipákolással, és vissza tudtam nézni a jelenetet, mikor a papa megérkezik, hallal a karmában. Vagy mikor az első fióka kirepült, azt is vissza tudtam még nézni, mert nem sokkal utána olvastam, hogy ez történt. Szóval vannak lehetőségek.

Ezt még soha nem vettem észre. :shock: Jó lesz figyelni, mert vannak pillanatok, amit jó lenne jobban szemügyre venni. Köszi, hogy felfedezted.

Csak azt a videót láttam, ahol alulról mutatják beakadva. A másikat akkor nem néztem meg, mert azzal voltam elfoglalva, hogy találjak egy hírt róla, ahol azt írják, hogy jól van. Sajnos nem így lett. :(

Sajnálom, hogy nem írtam előbb arról, amit sikerült megtudnom, megkímélhettelek volna attól a videótól. De senki nem reagált a pénteki bejegyzésemre, és azt hittem, nem is olvastátok. A finn fórumon tényleg nagyon nehéz volt tájékozódni, de azért sikerült. Bár egy német ügyesebb volt nálam: egyszerűen angolul írt és megkérdezte, mi újság.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 16 21:12 
Tag (60825)

Id:311172(N)
hajnalmadar írta:
Hogy valami jót is írjak: lehet, hogy csak nekem újdonság, de felfedeztem, hogy a mozgó kamerát vissza lehet tekerni kb. két órával. Tehát ha valamit látunk a kamerán és érdekelnek minket az előzmények, vissza lehet nézni. Pl. a napokban láttam, hogy épp egy halat esznek nagy sipákolással, és vissza tudtam nézni a jelenetet, mikor a papa megérkezik, hallal a karmában. Vagy mikor az első fióka kirepült, azt is vissza tudtam még nézni, mert nem sokkal utána olvastam, hogy ez történt. Szóval vannak lehetőségek.

Ezt még soha nem vettem észre. :shock: Jó lesz figyelni, mert vannak pillanatok, amit jó lenne jobban szemügyre venni. Köszi, hogy felfedezted.

Csak azt a videót láttam, ahol alulról mutatják beakadva. A másikat akkor nem néztem meg, mert azzal voltam elfoglalva, hogy találjak egy hírt róla, ahol azt írják, hogy jól van. Sajnos nem így lett. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 16 21:04 
Tag (1187)

Id:311169(N)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2161 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]