Pontos idő: 2024 márc. 28 19:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3782 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 127  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 02 09:34 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259297(N)
Távolról két madár hangját is hallom egy ideje, de sajnos hangról nem sok madarat ismerek fel. Az egyikről azért azt sejtem, hogy valamelyik kisebb ragadozó hangja. Az ilyenek szokták érdekelni Sipogit, ha nem is jön lázba tőlük, érdeklődve forgatkha a fejét ilyenkor a hang irányába. Most persze nem látom, mit csinál.
Közelről meg egy légy őrjít meg, folyton belezümmög a mikrofonba.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 02 09:24 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259296(N)
Sipogi! Ne tedd ezt velünk! Annyira az ág szélére mentél, hogy nem látszik belőled szinte semmi. Csak sejthető, hogy ott vagy!

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 02 09:20 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259295(N)
Gizuska írta:
Sipogi napenergiát gyüjt. percek óta kinyitott szárnnyal úldögél a nappal szemben az ágon!!!


Ez szép jelenet lehetett :) Én meg láttam, hogy leugrott a fészekbe, csapkodott a szárnyával, aztán kitárt szárnyakkal körbefordult (ezt mindig olyan szép lassan és méltóságteljesen csinálja), aztán egész szívdobogást kaptam, mert nekirugaszkodott és felröppent - teljesen úgy nézett ki, mint aki hosszabb repülésre szánta el magát, de végül csak az ágra röppent fel, de azt gyönyörű szépen. Most jó ideje ott ül, alig látszik, mert egy toboz majdnem teljesen eltakarja. Ami új volt nekem az eddigiekhez képest: láttam, hogy már az ágon ülve is próbálgatja a szárnyát.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 02 08:24 
Tag (8097)
Avatar

Csatlakozott: 2015 ápr. 17 18:50
Hely: Keszthely
Id:259292(N)
Sipogi napenergiát gyüjt. percek óta kinyitott szárnnyal úldögél a nappal szemben az ágon!!!

_________________
"Senki sem fog emlékezni rád a titkos gondolataidért" G.G.Marquez


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 02 06:29 
Tag (8097)
Avatar

Csatlakozott: 2015 ápr. 17 18:50
Hely: Keszthely
Id:259279(N)
Sipogi hajnal óta űl az ágon, tollászkodik és nézelődik.... kaja csak az régi maradvány van :roll: :doh:

_________________
"Senki sem fog emlékezni rád a titkos gondolataidért" G.G.Marquez


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 19:27 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259265(N)
hajnalmadar írta:

Köszönöm, Magdi a keresztmamás kinevezést, aranyos vagy :) Én is örülök neki, mert nem szoktam jó lenni az elnevezésekben, de ez most tényleg illik rá. Amikor először leírtam, félig-meddig egyszeri becenévnek szántam (úgy, mint a pici fekete gólyáknál írtam egyszer, hogy "a kis brekegik"), és aztán meglepve és örömmel vettem észre, hogy mindenki elkezdte így nevezni.

Egyébként neked is, pusinak is gratulálok a klassz képekhez, és mindenkinek köszönöm a híradásokat! Igen mozgalmas estéje és éjszakája volt Sipoginak. Most meg bezzeg csak alszik :)


Hajnalmadár, mi is köszönjük Neked a részletes beszámolókat és a képeket.

Nagyon találó nevet adtál a kis fekete gólyáknak is. Tényleg olyan brekegős hangjuk van.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 17:27 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259263(N)
Most meg szundikál a drágaságunk.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 16:03 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259262(N)
Valaki ül a fa tetején, mert Sipogi felfelé nézeget és esdeklőn sipákol neki. A hangjából (Sipogiéból) ítélve a mama lehet az.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 14:47 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259258(N)
Sipogink most kiült a fenyőágra. Jól érzi magát. :D

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 11:09 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259245(N)
Magdi írta:
hajnalmadar írta:
Jó reggelt, Sipogi :)


Hajnalmadár, de jó ez a kép Sipogiról. Olyan aranyos kis pofija van ennek a nagy kajla gyereknek. :D
Egyébként Te vagy a "keresztmamája", hiszen Te nevezted őt kezdetben Sipoginak, és rajta is maradt ez a név.
Illik is rá nagyon. :D


Köszönöm, Magdi a keresztmamás kinevezést, aranyos vagy :) Én is örülök neki, mert nem szoktam jó lenni az elnevezésekben, de ez most tényleg illik rá. Amikor először leírtam, félig-meddig egyszeri becenévnek szántam (úgy, mint a pici fekete gólyáknál írtam egyszer, hogy "a kis brekegik"), és aztán meglepve és örömmel vettem észre, hogy mindenki elkezdte így nevezni.

Egyébként neked is, pusinak is gratulálok a klassz képekhez, és mindenkinek köszönöm a híradásokat! Igen mozgalmas estéje és éjszakája volt Sipoginak. Most meg bezzeg csak alszik :)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 10:57 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259243(N)
Egyébként egyszer visszaolvastam a Looduskalenderen, és bizony jó esélye volt annak, hogy most ne figyelhessük Sipogit, mert majdnem meg sem született... Emlékeztek, hogy az elején két tojás volt, és az egyik hirtelen eltűnt? Az történt, hogy az éppen soros szülő pár percre egyedül hagyta a tojásokat, amit egy varjú kifigyelt, és rögtön ott termett. Kihörpölte az egyik tojást, és jól megkocogtatta a másikat, amiben Sipogi lakott. Aztán megjött a szülő és elkergette. Azt írták, hogy az mentette meg az életét, ami a kikelését megnehezítette (emlékszem, elég sokáig tartott): nagyon vastag volt a tojás héja. De így is többen úgy gondolták, hogy megsérült a tojás, és nem fog kikelni. Aztán egyszer mínusz egy fokban egy órára magára hagyták a tojást - akkor már tényleg eléggé elsiratták. És mégis kikelt és ilyen életrevaló, ügyes kismadár lett belőle. A testvérét nagyon sajnálom - milyen apróságokon tud múlni az élet! Meg neki is jobb lenne, ha ketten lennének a fészekben, nem lenne annyit egyedül, amit sosem szeretett. Igaz, küzdenének egymással, de azért szerintem jobb lenne úgy. Néha megnézek egy norvég sasfészket, ott két kis sas van, ők is sokat vannak egyedül, de azért mégis van társaságuk. Mondanám, hogy így harcolni is jobban megtanulnak, de Sipogi így is megtanult :)

A kikelés időpontjából arra következtettek, hogy a Sipogit "tartalmazó" tojás volt az első tojás. Lehet, hogy az szokott lenni a legvastagabb, a többire már nem marad annyi anyag? Mert a fekete gólyáknál is azt írták, hogy az egyik tojás, amit a sas kidobott a fészekből, az lehetett az első, mert az is vastag volt, és sértetlenül átvészelte a nem is tudom hány méteres zuhanást.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnalmadar 2015 júl. 01 11:12-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 10:48 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259242(N)
Szerintem oka van annak, hogy a mama mostanában ennyit van a fészek körül és a fészekben. Nagyon úgy néz ki, hogy akar valamit Sipogitól, és biztatni akarja a következő lépésre, vagyis arra, hogy kirepüljön. Még annyi mindenre meg kell tanítaniuk a fiókájukat, ami szükséges az életben maradáshoz. Kis Sipogi még olyan keveset tud, de azt hiszi, milyen okos, többet tud a mamánál is - igazi kamaszgyerek :) Milyen felfordulást csap akörül a hal körül, amihez soha hozzá sem nyúlt, és amit a mama nagyon okosan ki akar dobni a fészekből, de ez a sütyü nem engedi... Múltkor, mikor azt írtam, hogy utólag haragudott meg Sipogi az anyjára, mikor megette a friss halat, azt hiszem, tévedtem: jámborul végignézte, hogy a mama megeszi a friss halat, és akkor kapott dührohamot, mikor a rohadt hal felé közelített... Komolyan, lassan úgy kezeli azt a jókora halat, mintha valami berendezési tárgy lenne, vagy az alvós párnája, hányszor aludt szorosan mellette :) A mama meg fenyőgallyal próbálja enyhíteni a fertőzésveszélyt, látom, most már majdnem teljesen beborította. Mondjuk ez az önfejűség jó is, mert látszik, hogy kemény fából faragták Sipogit, és szerintem jó esélyei vannak arra, hogy felnőjön és sokáig éljen. Amit szívből kívánok neki! Az összes megfigyelt madárfióka közül ő nőtt a szívemhez a legjobban, de ezt már többen írtátok.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 09:01 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259233(N)
Biztosan oka van annak, hogy a mama így viselkedik. Mi most tanulhatjuk, hogyan nevel egy sas szülő.
Sipogi most édesdeden alszik.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 júl. 01 05:59 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:259226(N)
Biztosan rá akarja venni a szülő Sipogit az önállóságra.

Ugyanaz történt, amiről írtatok az előzőekben. A mami odament a halhoz, és Sipogi ezen nagyon felhúzta magát, és rátámadt. Biztosan szándékosan csinálja a szülő, mert ugyanakkor van másik hal a fészekben. Bíztatja, hogy menni kell a halért, magától nem jön a fészekben.
Egyébként magas hangon nyüszít Sipogi. Gondolom azt, hogy fél a repüléstől, és ugyanazt az ellátást akarja, mint amikor kicsi volt.

Kép

Sipogi itt éppen az sipítja, hogy "Anya az ilyen?!"

Kép


Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 22:33 
Tag (8097)
Avatar

Csatlakozott: 2015 ápr. 17 18:50
Hely: Keszthely
Id:259225(N)
Tényleg megzakkant ez a mama!! :shock: már megint el akarta vinni a halacskát, nem hagyja szegény sipogit aludni.pedig már sötét van végre. ez rémes, de biztos van valami oka... :think:

_________________
"Senki sem fog emlékezni rád a titkos gondolataidért" G.G.Marquez


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 22:08 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259222(N)
Mami megint visszajött, de most sem etette Sipogit, aki egy darabig csak nézte és sipákolt, aztán megint elzavarta a mamát, aki most nem ment el, hanem felült a faágra a fészek mellett.

Kép

Kép

Kép

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 21:20 
Tag (394)
Avatar

Csatlakozott: 2009 jan. 09 19:11
Hely: Budapest III., és Jászszentandrás
Id:259220(N)
Mama összeszedte a szétszórt hal darabokat, kezdte enni a nagy darabot is, de nem adott Sipoginak. Ez lehet az oka, hogy egy idő után rátámad. Aztán meg sopánkodik mint előtte, hogy gyere vissza mama. Most is ez van :lol:
Mama ismét visszajött, rárepült a friss halra, mereven bámult maga elé, nem etetett, Sipogi elzavarta megint.
Van valami viselkedési probléma ezzel a gyűrűs tojóval ?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 20:45 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259219(N)
Itt volt a mama, de Sipogi megint féltette a halait tőle, így nem volt túl barátságos. El is ment a mami.

Kép

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2015 jún. 30 21:58-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 18:39 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259213(N)
tengelic írta:
Hű Magdi! De jó kapásod volt! Jó nagy ugrás! :D
Nagyon próbálgatja a szárnyait ez a gyönyörűség. Már előre félek, egy napon üres lesz a fészek................


Marikám, én is félve nézek már be a fészekbe, hogy ott találom-e még Sipogit. Tudjuk, hogy ez a természet rendje, de rossz lesz majd az üres fészket látni. Hiányozni fog nagyon ez a sasgyerek.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 18:11 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259210(N)
18.10 A fészek üres. Sipogi a fenyőágon üldögél, a feje is alig látszik. Szemmel láthatóan élvezi a helyzetet. :doh: Keztődik...........
18.16-kor visszahuppant a fészekbe. A háttérben egy csil-csalp füzike mondja a magáét. Sipogi pedig erősen gondolkodik, hogyan tovább. Egyen, vagy ismét ugorjon, röppenjen az új ágára. nehéz a döntés.......
Amg írtam, döntött. Visszament az ágára. :lol: :lol: :lol:

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 16:17 
Tag (394)
Avatar

Csatlakozott: 2009 jan. 09 19:11
Hely: Budapest III., és Jászszentandrás
Id:259209(N)
Etetés, két halat hozott egyszerre, a kisebbet kezdte el enni Csipogi. Villámgyorsan távozott a szülő, nem tudtam a lábát megfigyelni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 15:12 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259207(N)
Hű Magdi! De jó kapásod volt! Jó nagy ugrás! :D
Nagyon próbálgatja a szárnyait ez a gyönyörűség. Már előre félek, egy napon üres lesz a fészek................

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 14:18 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259195(N)
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 14:12 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:259194(N)
hajnalmadar írta:
Jó reggelt, Sipogi :)


Hajnalmadár, de jó ez a kép Sipogiról. Olyan aranyos kis pofija van ennek a nagy kajla gyereknek. :D
Egyébként Te vagy a "keresztmamája", hiszen Te nevezted őt kezdetben Sipoginak, és rajta is maradt ez a név.
Illik is rá nagyon. :D

Az a sok fenyő ágacska, meg a másik zöld legalább egy kicsit kompenzálja annak a mumifikálódott halnak a látványát, a szagát viszont nem valószínű.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 11:42 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259182(N)
Gizuska! Az a zaj, amit hallottam, nem széltől való. Azt valaki létrehozta.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 10:19 
Tag (8097)
Avatar

Csatlakozott: 2015 ápr. 17 18:50
Hely: Keszthely
Id:259181(N)
Lehet, hogy megszállott madárlesök, vagy csak simán kirándulók :roll: a zaj szerintem a széltöl van, nagyon erős lökések vannak,belefuj a kamera mikrofonba.

_________________
"Senki sem fog emlékezni rád a titkos gondolataidért" G.G.Marquez


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 09:47 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:259179(N)
Nagyon közelről hallok erőteljes zörgéseket, amelyet csak nagytestű jószág csinálhat. Feltételezem, hogy látókörön kívül lehet az egyik szülő. Sipogi most csendben van, és figyelget.

Én is láttam ott egy autót a napokban, ahol most ez a kocsi áll.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 09:34 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259178(N)
Na, a mama merészelt leugrani a fészekbe és odamenni a nagy halhoz. Sipogi visítani kezdett, leugrott utána és elzavarta. Buta kis Sipogi, minek ragaszkodik ennyire ahhoz a büdös halhoz, amit úgysem fog megenni?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 09:03 
Tag (8097)
Avatar

Csatlakozott: 2015 ápr. 17 18:50
Hely: Keszthely
Id:259177(N)
Én úgy látom, hogy ott lent a tisztáson, jó messzire, mintha egy lakókocsi féle alkotmány lenne..... nem tudom nagyitani, de valami van ott ami nem volt. :think:

_________________
"Senki sem fog emlékezni rád a titkos gondolataidért" G.G.Marquez


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lett rétisas fészek
HozzászólásElküldve: 2015 jún. 30 08:50 
Tag (1789)
Avatar

Csatlakozott: 2015 márc. 10 12:11
Id:259176(N)
Még mindig ott ül. Nem lehet látni a lábát, de szerintem a mama az, ő szokott ilyen rejtélyes módon ott üldögélni egy darabig.

Tengelicke, pont erre gondoltam, lehet, hogy azért jön többször a mama, hogy rávegye a kicsit a repülésre. Lehet, hogy akkor is így noszogatná, ha zavartalan lett volna az életük, legfeljebb fészken belülről.

Láttátok, hogy körberakta zölddel a rohadt halat? Ezeknek valami olyan hatásuk lehet, ami megvédi a fészket az elfertőződéstől. Sipogi nem engedte kidobni a halat, akkor másképp tette ártalmatlanná...

Sipogi most halkan sipákolni kezdett, olyan mamás hangon. Aztán egy szárnycsapás. és egy eggyel feljebb lévő ágra ugrott, ott folytatja a sipákolást.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3782 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 127  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,674,950 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség