Pontos idő: 2024 márc. 28 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 04 11:55 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:177779(N)
Október 4. - Az állatok világnapja

AZ ÁLLATOK VILÁGNAPJÁ-t október 4-én ünnepeljük. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja.

Assisi Szent Ferenc így prédikált a madarakhoz 1430-ban:

"Igen tartoztok Istennek, én húgim, madarak. És tartozzatok mindenkoron utet dicsérni a szabadságért, kit vallotok mindenütt röpülést, kettős ruháért avagy hármazotért, Noénak bárkájában Istentul timagatoknak megtartásért, égnek életi nektek adásáért. Ti nem vettek, sem arattok, és Isten titeket eléltet, és ad folyóvizet és kútforrásokat innotok, fészekre hegyet és halmot. És mert sem fonni nem tudtok, sem szőni, de maga ad tinektek és ti fiaitoknak kellemetes öltözést..."

Assisi Szent Ferenc szavai

Október 4-én, az Állatok Világnapján, és az év egészében éljünk úgy, hogy a természettel, környezetünkkel, az abban található más fajú élőlényekkel való kapcsolatkor megtaláljuk a humánus normát.

Az ünnep 1931-ben született Olaszországban, Magyarországon 1991 óta tartjuk. A kezdeményezés célja a vadon élő állatok pusztulásának megfékezése, ma inkább a velünk élő állatokra figyelünk. Alapelv: az állatok boldogabbá teszik életünket, segítőtársként és barátként gazdagítják mindennapjainkat.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 03 08:48 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:177694(N)
Tóth János, a Hortobágyi Madárpark gondozója, a "madarakkal suttogó" négy nappal ezelőtt elhunyt.

A Hortobágyi Madárpark elhivatott munkatársa volt .

A munkatársak búcsúja:

"Drága Janika !!!
Azt reméltük sosem jön el ez a pillanat, de hiába…….
Kívánunk Neked jó utat! Ott ahová most mész, minden szebb lesz, hidd el! Ott lehetsz, ahol a madaraid is szárnyalnak, fenn az égben!
Még utoljára köszönünk Neked mindent, a mosolyokat, a mérgelődéseket, a kiabálásokat…….
A mindig 3 leszidást……, mert az már egy dicséret . A parázs vitákat, azt, hogy minden szar…
Én külön köszönöm a sokféle elnevezésemet a boszorkányon keresztül a tündérkéig. Köszönjük, hogy voltál, vagy és leszel!!
Minden madár szeméből Te nézel vissza ránk, ezért nem is búcsúzunk, hiszen mindig itt élsz velünk, bennünk!
Légy nagyon boldog Janika!
Isten veled!!!!

Doki, Jutka, Balázska,
Julie, Tünde, István, Misi
Gurulós banya, Kartársnő, A hétszentséges gyerek"

Kép

Nyugodjék békében!

Akik még sohasem látták Jánost, azok számára itt látható egy megható történet Jánosról és a két vetési lúd fiókáról.

János, Tipi és Tapi

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 02 22:27 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:177685(N)
Madárfiókák fotói - Sérült, elárvult kismadarak mentése.

Egy új csoport indult a Facebbok-on, melynek a célja madárfiókákról szóló képek, fotók összegyűjtése, egy a fiókamentést segítő későbbi fiókahatározó elkészítéséhez. A csoportba jelentkezni az alábbi linken tudsz:

http://www.facebook.com/groups/381103458625937/

Szeretnélek Benneteket kérni, hogy akinek van interneten talált vagy saját fotója madárfiókákról az vagy küldje el nekem, vagy pedig töltse fel az FB-n a fenti csoportba.

Az albumban eddig összegyűjtött képek:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 750&type=1

Tavasszal indul egy honlap a madármentéssel kapcsolatban, olyan kismadarak mentését segítendő, amelyek mentését ma a hivatalos szervek nem vállalják fel, illetve a magánszemélyeknek nem adnak elegendő tanácsot a fióka esetleges felnevelésével kapcsolatban. Az album azt a célt szolgálja, hogy a megtalált fiókát a megtaláló tudja azonosítani. Az azonosítás elengedhetetlenül fontos a fióka további táplálása szempontjából, mert a faj számára nem megfelelő táplálék adásával is meg lehet ölni a fiókát. A tervek szerint a honlap hotline vonallal is fog rendelkezni, ahol a faj azonosítása után a megtaláló azonnali tanácsot tud kapni. A csoportban most is készségesen válaszolnak az esetleges kérdésekre.

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára macko50 2012 okt. 04 06:08-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 okt. 02 19:29 
Tag (4504)
Avatar

Csatlakozott: 2010 nov. 15 11:31
Hely: Lengyeltóti, Somogy megye
Id:177676(N)
Kép Forrás /kép/ MME


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 31 08:49 
Tag (4504)
Avatar

Csatlakozott: 2010 nov. 15 11:31
Hely: Lengyeltóti, Somogy megye
Id:176167(N)
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 aug. 20 17:27 
Tag (12657)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 12 21:40
Hely: Kecskemét
Id:175366(N)
A napokban, mikor késő délután az egyik madárkereskedőnél jártam elesé­gért, egy pirinyó tengelic-fiókával talál­koztam. Valaki bevitte hozzá, fészekből kiesett fiókának gondolva. A kereskedő megkérdezte, nem tudnám-e gondozni. A fióka kétségbeesetten kiabált eteté­sért könyörögve, és én igent mondtam. Szaporáztam haza, és otthon bőségesen megitattam, majd megetettem néhány kisebb lisztkukaccal.
Csak később, mikor a fióka kissé erőre kapott, és a papírdobozká­ból hirtelen eszkábált fészek-féléből kiugrálva szaladgált a kezem után, döbbentem rá, hogy ezt a kismadarat bizonyára teljesen indokolatlanul sza­kították ki a környezetéből. A madár­ka már szép tollas volt, rövidke farka is nőtt, másnapra kiderült, hogy már röpképes. Mindene ép, egészséges; tehát nyilván az történt, ami a feke­te rigó-fiókákkal is történni szokott: körülbelül kéthetes korukban, kitol­lasodva kiugrálnak a fészekből, és a földön hol bokrokban megbújva, hol szüleik után futkosva kérik az etetést. A szülők pedig szorgosan tovább ete­tik őket - ha hagyják. Azonban túl­buzgó emberek megszánják az „árva" fiókát és elcipelik, hogy segítsenek rajta. És itt kezdődik a fióka kálvári­ája, amelynek végére leggyakrabban a halál tesz pontot.
Ugyanis egy madárfiókát a leggyakorlottabb ember sem tud olyan jól gondozni, majd a természetes kör­nyezetbe visszavezetni, mint a tulaj­don szülője. Először is, a megszokott természetes táplálék többnyire nem áll rendelkezésre, legfeljebb imitálni, utánozni lehet. Másodszor, a madár­szülő csőre a legalkalmasabb szer­szám az etetésre. Harmadszor, a szülő begyváladéka is tartalmaz specifikus immunanyagokat, amelyek a fertő­zések ellen védik a kicsikét. (Régóta tudott, hogy a tojás szikanyaga (sár­gája) specifikus immunglobulinokat biztosít az embrió számára. Ismeret­terjesztő filmekből értesültem - ez nyilván újabb kutatások eredménye - , hogy a magevők, pl. a galambok ún. begyteje is bőségesen tartalmaz az előemésztett magvakon kívül nem­csak fehérjéket, zsiradékokat, de im­munanyagokat is. Minden bizonnyal igaz ez a rovarevők begyváladékára is, amely nemcsak folyadékpótlást szol­gál. Szóval nemcsak az emlősök teje - főleg az előtej - szolgálja az újszü­lött immunvédelmét, hanem minden bizonnyal a begytej is.) Negyedszer: hol találni olyan embert, aki hajlandó és képes hajnaltól késő estig készen­léti szolgálatban, óránként vagy két­óránként etetni a pici fiókát? Ugyanis a madárfióka ezt igényli: minél kisebb és minél magasabb a normális test­hőmérséklete (egy kismadár hőmér­séklete 40 fok vagy még magasabb!), annál gyakoribb etetésre van szüksé­ge. - Nagyon fel szoktam háborodni, mikor a „jólelkű madármentő" egyik nap begyűjti a fiókát, majd mint ki jól végezte dolgát, alszik rá egyet, esetleg másnap munkába megy, majd másnap este felé eszébe jut, hogy találni kéne valakit a madárfiókának, aki enni ad neki. Ekkor nagy valószínűséggel a

fióka már nem él, de ha él is és szív­szaggató hangon könyörög az eteté­sért, már menthetetlen: nincs már annyi életereje, hogy a kapott táplá­lékot feldolgozza. Tanuljuk meg: HA A FIÓKA NÉHÁNY ÓRÁN BELÜL NEM KAP INNI, ENNI, AKKOR MENTHETETLENÜL ELPUSZTUL!
Visszatérek a kis tengelic tör­ténetéhez. A tengelic magevő madár, de a fiókáit nemcsak begytejjel, ill. begyben puhított magvakkal, hanem rovarokkal (hernyókkal, lárvákkal, levéltetvekkel) is eteti. Igaz ez a leg­több magevő kismadárra, pl. a ve­rébre, csízre, zöldikére is. Az itatás fecskendőből elég könnyen ment, a madárka mohón tátotta a csőröcské­jét. Enélkül nem boldogultam volna. Már az is elég gondot okozott, hogy a félbe vágott lisztkukacokat csipes­szel betuszkoljam a pirinyó, verébnél is kisebb madárka pirinyó csőrébe, olyan mélyre, míg le tudja nyelni. De a begytej-pótlás volt az igazi gond. Galamb-, gerlefiókát, sőt zöldike-fiókát is, nem egyszer etettem már olyan „pempővel", ami vízben felfő­zött búza- meg kukoricadarából, főtt tojás fehérjéből, sárgájából meg egyéb adalékokból (vitaminok, tört tojás­héj, reszelt sárgarépa, apróra vágott zöld stb.) állt, és kicsiny gömböcs­kéket formázva belőle, dugdostam a fióka szájába. Csakhogy ez a mód­szer a tengelic pirinyó csőrét tekint­ve kudarcot vallott. Akkor híg péppé alakítva próbáltam fecskendőből a szájába juttatni a begytej-utánzatot. Azonban a fecskendő minduntalan eltömődött, ezzel se mentünk sokra. . Ha túl hígra készítettem, abban meg nem volt elegendő tápérték. Másnap­ra a fióka sajnos rosszabbul nézett ki, mint mikor gondjaimba vettem. Ügy vettem észre, hogy erőltetetten kezdi kapkodni a levegőt. Hasmenős lett. Amikor egyszer csak a már lenyelt, félbe vágott apró lisztkukacokat is ki­öklendezte, komolyan megrémültem. Az öklendezés többnyire a gombafer­tőzés csalhatatlan jele. (Ezek a gom­bák, általában a Candida nemzetség, szinte mindenhol jelen vannak, de csak a legyengült immunrendszerű szervezetet betegítik meg. Tapaszta­latom szerint a madarak különösen érzékenyek a Candida-fertőzésre, kü­lönösen a fiókák, a legyengült, sérült madarak meg a beltenyésztett dísz­madarak. Többnyire emésztőszervi panaszokkal jelentkezik (étvágyta­lanság, öklendezés, hasmenés), majd rövidebb-hosszabb idő alatt ráterjed a belső szervekre, elsősorban a tüdő­re és a légzsákokra, s a madár előbb-utóbb megfullad.)
Nyomban elkezdtem a gom­bafertőzés gyógyszeres kezelését; egyi­dejűleg a begytej adását is meg kellett oldanom, mert az öklendezés miatt átmenetileg nem tudtam lisztkuka­cot sem adni. Végül az az ötletem tá­madt, hogy a méz-sűrűségű pépet kis műanyag mokkáskanállal adagolom a csőröcskébe. Ez végre sikerült. Leírom a sikeres begytej-utánzat receptjét.Egy mokkáskanál búza­grízt meg egy mokkás­kanál (emberi fogyasz­tásra szánt) mozsárban megtört hántolt kölest 20-25 ml vízben hirtelen felfőztem. Beleraktam egy mokkáskanálnyi jól elmorzsolt tojássárgáját, egy kevés tört tojáshé­jat meg madárhomokot, egy kis késhegynyi Laktiferm M+C port (12-féle vitamin + tejsavbaktériumok), és a gombafertőzés keze­lésére egy kis késhegynyi Nystatin port meg egy kis késhegynyi flukonazol port. Ha túl sűrűre sikerült, egy pici vízzel hígítom.
(Mindkét gyógyszer humán patikában kapható. A Nystatin por alakban, kizárólag az emésztőszervek gombafertő­zésének kezelésére hatásos. A bélből nem szívódik fel, ezért nincs is mellékhatása, de a belső szervek gyógyítására alkalmatlan. A flukonazol különböző fantázianeveken - pl. Dermyc, Mycosyst, Diflucan - kapható. Az 50 mg-os kapszulából 1-2 kis késhegynyit kell kb. 30 ml langyos vízben feloldani. Ez alkalmas pl. a tüdő- és légzsákfertőzés, a máj, a vese stb. gyógyítására. A kezelés hossza­dalmas, de több hetes kezelés során sem tapasztaltam semmi ká­ros mellékhatást.) Hálistennek már arról számolhatok be, hogy a kezelés hatásos. A madárka mohón nyelte a mokkáskanálból adagolt pépet. Már aznap estefelé sikeresen lehetett frissen ved­lett lisztkukacokkal is etetni. (Ezek könnyebben emészthetők.) Harmadnap már a nehézlégzés és a hasmenés is fokozatosan megszűnt, jó étvágya lett. Hangos „civityi, civivivityi" kiáltozás­sal könyörög az etetésért. Előbb többnyire a lisztkukacot köve­teli, majd ütemes fejmozgatással nyeli a begytej-utánzatot. Ma, a gyógyszeres kezelés harmadik napján már nagyokat röpködött a kis szobában, a többi madárka közt. Még a szekrény tetejére, az ablak szúnyoghálójára is feltelepedett. Azért a gyógyszerelést legalább öt napig folytatni fogom. Mondanom sem kell, a javu­lást úgy érhettem el, hogy félóránként-óránként itattam, etet­tem a fiókát. Most is rendszeresen, óránként enni kell adnom neki, mert igen hamar megéhezik, de egyszerre csak keveset tud enni. Amíg el nem jutunk odáig, hogy önállóan csipegeti a mageleséget, addig gyakorlatilag röghöz kötve a pirinyót kell gondoznom. A madárszülők ezt a feladatot általában kiválóan el tudják látni (hacsak nem nagyon kedvezőtlen az időjárás), az emberek azonban igen ritkán képesek rá.
Mondanivalómat összefoglalva: mindig alaposan néz­zük meg, tényleg segítségre szorul-e a madárfióka. Ha valóban kipottyant a fészekből, esetleg a fészket magát is baleset érte, ha sérült a fióka vagy láthatóan legyengült, akkor haladéktala­nul, egy-két órán belül el kell kezdeni az etetését! (Ha hirtelen más nem áll rendelkezésre, a keményre főtt tojás fehérje, sárgá­ja a rovarevőknek is megteszi.) De ha a kicsike ép, egészséges, élénken szaladgál, bujkál, akkor el ne hozzák! Ha már elhozták, nyomban vigyék vissza oda, ahol megtalálták! Néhány órán be­lül a szülők még visszafogadják. Ahogy Havasi László találóan fogalmazta egy korábbi Pusztadoktor-számban, „ne mentsék meg az élettől!"...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 22 12:52 

Id:165355(N)
Gyűrüt kapott egy vándorsólyomfióka!
http://www.hirado.hu/Hirek/2012/05/17/1 ... olyom.aspx


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 04 16:58 
Tag (1159)
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 01 21:22
Hely: Nagyvárad
Id:164087(N)
Mentsük meg a Csarna-völgyet!
megosztás:



Magyarország egyetlen, nagy kiterjedésű háborítatlan erdejében, a Börzsöny északi részén található Csarna-völgyben, harminc év szünet után újra megindulna a fakitermelés. A közelítőleg ezerhektáros, túlnyomó részt fokozottan védett területen nemcsak ritka hal- kétéltű- és madárfajok élnek, de az országban mindössze 5-10 egyedet számláló hiúz is előfordul. Az Ipoly Erdő Zrt. a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság határozott tiltakozása ellenére tervez fakitermelést, amely utak építésével, intenzív erózióval, a patakok elszennyeződésével és az erdő életközösségének megváltoztatásával járhat. A szakmai egyeztetések során nem született megegyezés a terület jövőjéről. A Csarna-völgy sorsa most a vidékfejlesztési miniszter kezében van. A következő bizottsági ülés a témában május 8-án lesz, így a petíció és nyílt levél aznap kerül átadásra. A kezdeményezők a nyílt levélben arra is rámutatnak, hogy a nemzetközi irányelvek és a Magyarországon hatályos jogszabályok értelmében valamennyi nemzeti parkban övezeti besorolást kell érvényesíteni. A legbelső, ún. természeti övezetben a nemzetközi gyakorlat szerint nincs nyersanyagtermelő tevékenység. Sajnálatos, hogy a törvény életbe lépése óta eltelt több mint tizenöt esztendő során nem sikerült érvényt szerezni a jogszabálynak. A Duna-Ipoly Nemzeti Parkban a Csarna-völgy a tervezett természeti övezet része. A terület biológiai sokfélesége nemzeti örökség, amely összehasonlíthatatlanul nagyobb értéket képvisel, mint az onnan kitermelhető faanyag. „Kérünk mindenkit, hogy amennyiben egyetért azzal, hogy Magyarország legnagyobb háborítatlan erdejében továbbra se legyen gazdasági célú faanyagtermelés, valamint azzal, hogy valamennyi nemzeti parkunkban hozzanak létre megfelelő nagyságú háborítatlan természeti övezeteket, amelyek gazdag élővilágnak adhatnak otthont, az írja alá petíciónkat!” – buzdít csatlakozásra Figeczky Gábor, a WWF Magyarország igazgatója. A nyílt levél csatolva, és a petíció itt található: wwf.hu/peticio
Magyarország egyetlen, nagy kiterjedésű háborítatlan erdejében, a Börzsöny északi részén található Csarna-völgyben, harminc év szünet után újra megindulna a fakitermelés. A közelítőleg ezerhektáros, túlnyomó részt fokozottan védett területen nemcsak ritka hal- kétéltű- és madárfajok élnek, de az országban mindössze 5-10 egyedet számláló hiúz is előfordul. Az Ipoly Erdő Zrt. a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság határozott tiltakozása ellenére tervez fakitermelést, amely utak építésével, intenzív erózióval, a patakok elszennyeződésével és az erdő életközösségének megváltoztatásával járhat.



A szakmai egyeztetések során nem született megegyezés a terület jövőjéről. A Csarna-völgy sorsa most a vidékfejlesztési miniszter kezében van. A következő bizottsági ülés a témában május 8-án lesz, így a petíció és nyílt levél aznap kerül átadásra.



A kezdeményezők a nyílt levélben arra is rámutatnak, hogy a nemzetközi irányelvek és a Magyarországon hatályos jogszabályok értelmében valamennyi nemzeti parkban övezeti besorolást kell érvényesíteni. A legbelső, ún. természeti övezetben a nemzetközi gyakorlat szerint nincs nyersanyagtermelő tevékenység. Sajnálatos, hogy a törvény életbe lépése óta eltelt több mint tizenöt esztendő során nem sikerült érvényt szerezni a jogszabálynak. A Duna-Ipoly Nemzeti Parkban a Csarna-völgy a tervezett természeti övezet része. A terület biológiai sokfélesége nemzeti örökség, amely összehasonlíthatatlanul nagyobb értéket képvisel, mint az onnan kitermelhető faanyag.



„Kérünk mindenkit, hogy amennyiben egyetért azzal, hogy Magyarország legnagyobb háborítatlan erdejében továbbra se legyen gazdasági célú faanyagtermelés, valamint azzal, hogy valamennyi nemzeti parkunkban hozzanak létre megfelelő nagyságú háborítatlan természeti övezeteket, amelyek gazdag élővilágnak adhatnak otthont, az írja alá petíciónkat!” – buzdít csatlakozásra Figeczky Gábor, a WWF Magyarország igazgatója.



Írd alá Te is a petíciót, hogy együtt mentsük meg a Csarna-völgyet!

http://wwf.hu/peticiok/nyilt-level-a-mi ... na-volgyet

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 02 14:49 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:163890(N)
Akkor nagyon elkéstek. :( A fiókák nem fogják időre megtanulni jól a repülést. :( :(


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 02 14:03 
Tag (4504)
Avatar

Csatlakozott: 2010 nov. 15 11:31
Hely: Lengyeltóti, Somogy megye
Id:163886(N)
pusi írta:
Gelu írta:
Csoportban gólyákat láttam, 9 gólyát számoltam meg .Hetes és Csombárd között a mező felett körbe röködtek nem célírányosan haladtak.



Akkor szoktak így összegyűlni mezőgazdasági terülteken, ha valami gép dolgozik, szánt, vagy boronál. Gépet nem láttál Gelu?

Gépet nem láttam a közelben , csak találgatni tudok Afrikából hazatérő gólyák lehettek? Öreglakon egyik évben május közepén érkezett meg a gólya.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 02 06:14 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:163858(N)
Gelu írta:
Csoportban gólyákat láttam, 9 gólyát számoltam meg .Hetes és Csombárd között a mező felett körbe röködtek nem célírányosan haladtak.



Akkor szoktak így összegyűlni mezőgazdasági terülteken, ha valami gép dolgozik, szánt, vagy boronál. Gépet nem láttál Gelu?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 01 21:19 
Tag (4504)
Avatar

Csatlakozott: 2010 nov. 15 11:31
Hely: Lengyeltóti, Somogy megye
Id:163855(N)
Csoportban gólyákat láttam, 9 gólyát számoltam meg .Hetes és Csombárd között a mező felett körbe röködtek nem célírányosan haladtak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 29 11:36 

Id:163669(N)
pusi írta:
Kata, fent van a Facebookon, reggel láttam, mivel Babynak ismerőse vagy, bizonyára nálad is megjelenik.

Köszönöm Pusi, megnézem majd, és én is tovább osztom.


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 28 18:44 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:163600(N)
Kata, fent van a Facebookon, reggel láttam, mivel Babynak ismerőse vagy, bizonyára nálad is megjelenik.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 28 15:37 

Id:163584(N)
baby63 írta:
Brutális bánásmód, kifeszített száj, kényszeretetés, a szembe irritáló folyadék belekényszerítése aztán vérző kar, ahogy védekezni próbál az injekcióstűvel szemben... 10 órán át tartó megaláztatás, félelem és sikertelen küzdelem a kínzástól való szabadulás reményében... így hívta fel a figyelmet a LUSH kozmetika üzlet kirakatában egy 24 éves lány, aki arra vállalkozott, hogy végigszenvedi azt, amit az állatokkal művelnek a kozmetikai termékek kísérletei során, hogy megmutassák az embereknek, az arra járóknak akik saját szemükkel láthatták, hogy naponta állatok ezrei mennyi szenvedést és kínt élnek át teljesen fölöslegesen.

Nagyon felkavaró film, de azt hiszem, csak ilyen direkt, brutális módon lehet hatni az emberekre.
Állatok százai, ezrei élik ezt át naponta.

Jó lenne, ha minél többen választanánk aszerint a kozmetikumok és tisztítószerek közül, hogy tesztelik-e állatokon.



Baby, megmondom őszintén, ezt jó lenne valahogy a facebookon megosztani!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 ápr. 26 21:11 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:163511(N)
Brutális bánásmód, kifeszített száj, kényszeretetés, a szembe irritáló folyadék belekényszerítése aztán vérző kar, ahogy védekezni próbál az injekcióstűvel szemben... 10 órán át tartó megaláztatás, félelem és sikertelen küzdelem a kínzástól való szabadulás reményében... így hívta fel a figyelmet a LUSH kozmetika üzlet kirakatában egy 24 éves lány, aki arra vállalkozott, hogy végigszenvedi azt, amit az állatokkal művelnek a kozmetikai termékek kísérletei során, hogy megmutassák az embereknek, az arra járóknak akik saját szemükkel láthatták, hogy naponta állatok ezrei mennyi szenvedést és kínt élnek át teljesen fölöslegesen.

Nagyon felkavaró film, de azt hiszem, csak ilyen direkt, brutális módon lehet hatni az emberekre.
Állatok százai, ezrei élik ezt át naponta.

Jó lenne, ha minél többen választanánk aszerint a kozmetikumok és tisztítószerek közül, hogy tesztelik-e állatokon.


_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 27 15:41 
Tag (23538)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:157596(N)
Úgy gondolom, ide illik ez a cikk:

http://www.greenfo.hu/hirek/2012/02/27/ ... ait-koveti

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2012 feb. 19 20:59 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:157061(N)
“Eger város jegyzője arra utasította a mezőőri szolgálat tagjait, hogy fokozott figyelmet fordítsanak a külterületen kóborló ebekre és – a közvetlen emberi életveszély megelőzése érdekében – lőjék ki a falkába verődött kóbor állatokat”

A döntés hátteréről elmondta: “Az utóbbi napokban több bejelentés érkezett a polgármesteri hivatalba, miszerint a külterületi dűlőkben falkába verődött kóbor ebek járnak, több kutyát meg is támadtak és riadalmat okoznak a telektulajdonosok körében.

Az önkormányzat épp ezért nyomatékosan felhívja az egriek figyelmét a felelős állattartás szabályainak maradéktalan betartására, egyúttal arra is kérve mindenkit, hogy ha a külterületeken csapatban járó kutyákat látnak, értesítsék a közterület-felügyelet munkatársait, jelöljék meg a helyszínt és a kóbor ebek hozzávetőleges számát is.”…

Aki egyet ért azzal, hogy nem megoldás a kutyák lemészárlása, írja a petíciót!

http://www.peticiok.com/alairasgyjtes_a ... vese_ellen

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2011 szept. 28 13:53 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:151247(N)
Jó lenne, ha minél többen írnák alá a petíciót.
Osszátok meg a facebook-on, küldjétek el mail-ben az ismerősöknek!


Én nem értem, miért gondolják, hogy az ebadó megoldja a gondokat? Csak több kutyát fognak szélnek ereszteni.
Mikor fogják már fel az illetékesek, hogy az ivartalanítás a megoldás?
Tegyék azt hozzáférhetővé mindenki számára egy tényleg jelképes összegért.

http://www.peticiok.com/tiltakozunk_az_ ... tese_ellen

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2011 júl. 27 18:36 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:148006(N)
A következő videó került fel az MMEBirdLifeHungary jóvoltából a You Tube-ra-
Mivel felháborítónak tartjuk, sokan kommenteltük magát a jeladózást, illetve azt a módot, amivel rábarkácsolták a madárra a szerkezetet.



Sajnos, van, aki nem tűri az ellenvéleményt:
A megszokott módon reagáltak a sas jeladózásáról szóló videó kommentjeire.
TÖRÖLTEK. AZ ÖSSZES KOMMENTET.
Kínos. Mármint nem a kommentek- azokat névvel vállalva írtuk-, hanem a törlés ténye. Illetve a feltett videó. Tudományos érvekkel próbálják alátámasztani a jeladózás szükségességét.
Lassan az derül ki, hogy létszükséglet a madár számára a jeladó, és nem a szakemberek sokszor önös érdekeit szolgálja.

Hogy ne vesszenek a feledés homályába, íme a törölt kommentek nagy része.
Aki szeretné nyugodtan felajánlhatja ezek után az 1%-ot. Jó helyre megy. ......

Nyugodtan osszátok meg közösségi oldalakon, privát levelekben, hadd jusson el minél több helyre. Én ezt fogom tenni.


• Ezúton szeretnék kérni egy MME munkatársat, hogy válaszoljon néhány laikus kérdésemre:
1. A gólya road-show-k mivel járulnak hozzá a madarak védelméhez? Különösen a fészekből kiemelt, agyonfogdosott fiókák rémületfaktorát tekintve? Talán, hogy szigeteletlen vezetékek áramütése után könnyebben kaphassanak nevet?
2. Az említett show-k mennyibe kerülnek? Lehetne esetleg azt a pénzt szigetelésre fordítani és azután gyűrűzni?
3. A jeladó, nem természetes tartozéka egyetlen madárnak sem. Madárkínzás.
fodorvarad 1

• Azt gondolom, hogy ezt a pénzt, amibe a jeladók kerülnek, sokkal okosabban is fel lehetne használni, pl. a villanyoszlopok szigetelésére. Hány gólyát tudtunk volna megmenteni az áramütéstől egy műholdas jeladó árából? Nem kell messze menni, itt van az élő példa, ( sajnos már nem is élő példa) a két jeladós magyar gólya, az egyik már biztos, hogy elpusztult, a másik jeladója is hallgat. A madár élete mindennél fontosabb, és a jeladó minden egyes madár életét megrövidíti, akire felszerelik Kata.
damakne

• Ha már a saját adónkból el kell tűrnünk, hogy kedvenc madarainkat megcsúfítsák, szerencsétlenné tegyék, akkor az ezt elkövetők részéről is megérdemelnénk annyit, hogy elmagyarázzák nekünk legalább azt, hogy több madár feláldozásának és plusz anyagi költségek árán, milyen újabb hasznos adatokhoz jutottak hozzá vagy fognak hozzájutni, amelyek ezzel arányosan elősegítik majd a parlagi sas védelmi program sikerét.
macko481021

• Úgy hallottam, hogy a jeladót rögzítő szalag olyan anyagból van, amelyik évek alatt elbomlik, és a madár megszabadul a terhétől. A gyakorlatban azonban jóval előtte eltűntek a fiatal észt gólyák és a finn darvak is. Vannak jeladók, amiket megtaláltak, és már a második madárra szerelték fel őket.
macko481021

• Mivel évek óta figyelem a jeladós madarak irodalmát, azt megtanultam, hogyha egy jeladó elhallgat vagy nem mozdul a pozíciójából, az azt jelenti hogy a viselője elpusztult nagy valószínűséggel. Nem készítettem statisztikát, de a jeladóval felszerelt madarak jó része még el sem tudott jutni a telelő helyig a jeladóval, illetve nagyon sok jeladós madár nem tért vissza tavasszal a költőhelyére.
macko481021

• Jómagam a madarakat természetes mivoltukban szeretem látni, critter kamerák és jeladók nélkül, mert így szépek, és igazából már nem olyan szép az a Balatonon úszkáló hattyú sem a számomra, amelyiknek a nyakára akkora gyűrűt szereltek, amit még egy 5 dioptriás ember is le tud olvasni szemüveg nélkül, de lehet hogy a madár már nem tud egy nagyobb falatot lenyelni.
macko481021

• Elolvastam az MME a linkben szereplő cikkét is a parlagi sasok védelméről, és az adott cikkben is csak úgy be van dobva ennek a videónak a linkje, mindenféle magyarázat nélkül, arra vonatkozólag, hogy ennek a madárnak a megkínzása mivel fog hozzájárulni a parlagi sas populáció védelméhez, vagy csak azért kapott egy jeladót szegény madár mert ez a trendi.
macko481021

• Kedves Madárszerelő Munkatársak!
Egyszer szeretném látni azoknak a tudományos eredményeknek a publikációját, amelyek bizonyítják azt, hogy megéri egy madár életét megkeseríteni, az esetek többségében jelentősen megrövidíteni az életét, óriási esetleg más célra is fordítható pénzeket költeni a jeladókra és a követésre, csak azért hogy tudjuk hogy merre jár, amikor nem látjuk.
macko481021

• Szegény madarat ezért kár volt megmenteni, hogy ilyen szörnyű módon tönkre tegyék. Már a ragasztás, vágás, varrás is nagy szakértelemre vall.
Meg van pecsételve a sorsa: elpusztul, mint a sok más jeladós társa.
"Gratulálok" a szakembereknek!
Csuti1963

• Szegény madár. Túléli a jeladó felszerelést? Ragasztják, varrják, még tűzőgép is kéne.
pusi5006


És íme a tudományos magyarázat: (De csak azért, mert mi nem fojtjuk a vitapartnerbe a szót. Esélyt adunk, hátha valaki elhiszi mindazt, amivel magyarázzák a jeladózást.)

A gólya road show gyakorlatilag olyan madárgyűrűzés, amire a lakosságot is meghívjuk. A társadalmasítás legfőbb célja, hogy a fajt még közelebbről megismertessük az emberekkel annak érdekében, hogy csökkenjen a gólyapusztítások száma. Az MME emellett évtizedek óta több tízezer oszlop szigetelésében vett részt az elmúlt évtizedekben - nem kis részt a fehér gólyák védelme érdekében.

Ezek a road show-k alapvetően társadalmi munkában folynak, a felmerülő néhány százezer Ft-os költségeket az erre a célra kapott adományokból fedezzük.

A jeladó valóban nem "természetes tartozéka" egyetlen madárnak sem, mint ahogy nem ilyen tartozék a félautomata sörétes puska, az élőhelypusztítás vagy az elektromos hálózat. Ahhoz, hogy ezektől meg tudjuk védeni a fogyatkozó fajokat, használnunk kell a kínálkozó technikai lehetőségeket. A műholdadó egy év alatt több információt szolgáltat a védelemhez a madarak vonulásáról, mint száz év hagyományos gyűrűzés. Erre példa a kék vércse, ahol így tudtuk meg, hogy hova vonul a faj: http://kekvercse.mme.hu/hu/content/show ... sat_birds; ez egyben visszajelzés is arról, hogy az adó nem zavarja a madarakat. Az így szerzett információk nélkülözhetetlenek a fajok védelméhez: lelövés, mérgezés, élőhely-átalakítások, áramütésveszélyes szakaszok stb. Természetesen a jeladó felszerelése és ennek viselése nem okoz gondot a madárnak - ezt onnan tudjuk, hogy a madarak elengedés után percek alatt visszatérnek megszokott életükhöz, viselkedésükhöz, és akár éveken át is látjuk, hogy normálisan élik az életüket. Erről lásd a Lehel nevű kerecsensólyom esetét: http://www.mme.hu/hirek/archivum/1466-l ... enel-.html A mentett sas esetében csak így kaphatunk választ arra, hogy egy ilyen madár visszavadítása eredményes lehet-e?
Sent to: fodorvarad


A műholdadó egy év alatt több információt szolgáltat a védelemhez a madarak vonulásáról, mint száz év hagyományos gyűrűzés. Erre példa a kék vércse, ahol így tudtuk meg, hogy hova vonul a faj: http://kekvercse.mme.hu/hu/content/show ... sat_birds; ez egyben visszajelzés is arról, hogy az adó nem zavarja a madarakat. Az így szerzett információk nélkülözhetetlenek a fajok védelméhez: lelövés, mérgezés, élőhely-átalakítások, áramütésveszélyes szakaszok stb. Természetesen a jeladó felszerelése és ennek viselése nem okoz gondot a madárnak - ezt onnan tudjuk, hogy a madarak elengedés után percek alatt visszatérnek megszokott életükhöz, viselkedésükhöz, és akár éveken át is látjuk, hogy normálisan élik az életüket. Erről lásd a Lehel nevű kerecsensólyom esetét: http://www.mme.hu/hirek/archivum/1466-l ... enel-.html A mentett sas esetében csak így kaphatunk választ arra, hogy egy ilyen madár visszavadítása eredményes lehet-e?

A pénzt az Európai Unió faj- és élőhelyvédelmi LIFE Nature alapjától kaptuk, és a világon számos állatnál alkalmazzák. A parlagi sas védelmében az MME a világ vezető szaktekintélye, a munkánknak köszönhetően ma 140 pár fészkel az országban, míg 30 éve csak 20-40 pár.
Sent to: Csuti1963


És a felmerült kérdéseink, gondolataink:

csutkajutka írta:

Nem kapok levegőt!
Ez egy szekta? Esetleg itt is egy domina áll csípőre tett kézzel és ostorozza a másként gondolkodókat? Megkockáztatom: az egyáltalán gondolkodókat...


pusi írta:
A törlés az jó megoldás, de azt hiszem nem a hozzászólásokat kellett volna törölni, hanem a videót, az volt a kínosabb. Aki megnézte, az emlékezni fog rá sokáig, és az emlékezetben úgyis megmarad. Jobb lett volna nem látni talán.


baby63 írta:
Tudomásul kellene, hogy vegyük: ezek az emberek ebből élnek. Tehát a cél a megélhetés, szakmai előrehaladás....mint minden embernél.
Csak sajnos, itt madáréleteket áldoznak fel a cél elérése érdekében.

A másik dolog: felnőtt emberek nem úgy oldják meg a problémát, hogy az ellenvéleményt mondót elhallgattatják.
Feltették a filmet egy olyan oldalra, ahol emberek százai, ezrei nézhetik meg.
Elnézést, de nem demokráciában élünk, ahol véleményt lehet nyilvánítani?
Vagy csak azokat a kommenteket hagyják, amelyekben tapsolnak, és glóriát szabna, varrnak, ragasztanak a fejük fölé?


Bikfic_ írta:
Hát azért ez nem semmi, törölték az összes bejegyzést:( Valahonnan nagyon ismerős nekem ez a stílus, csak gratulálni lehet hozzá!

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2011 feb. 22 19:53 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:130428(N)
Madarak szigete- Lengyelországban

Remek hírt kaptam Gersendától: Lilithtel és Halkával új fórumot alapítottak.
Különösen örülök, hogy a mi fórumunk neve annyira megtetszett nekik, hogy ők is "szigetlakók" lettek.
Látogassatok el hozzájuk!
A főoldalon a magyar zászlóra kattintva elérhető az oldal magyar fordítása.

Kép

Pragnę to, tych wiele radości, i pozwól szczęśliwej porze roku czekać na ciebie na wyspie!

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 18 18:58 

Id:127263(N)
http://www.facebook.com/pages/Noe-Allat ... 4601814438
Megvan a FŐNÖK!!!!


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2011 jan. 17 21:21 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:127183(N)
Vasárnap megszökött egy kezelés alatt álló gólya a budapesti Noé Állatotthonból. A szervezet az állatbarátok segítségét kéri felkutatásában!
A megszökött, kifejlett gólya szelíd, emberekhez szokott, de megfogni csak akkor lehet, ha nem tud repülni. Mivel jelenleg is kezelés alatt áll, illetve télen nem tud elegendő élelemhez jutni, ezért várhatóan rövid időn belül újra legyengül, és nem tud majd repülni, de addig hosszú távokat megtehet, tehát a megjelenése bárhol várható. Élelem és kezelés nélkül, a hidegben sajnos nem sok esélye van.

A NOÉ Állatotthon Alapítvány (Budapest XVII.ker.) munkatársai kérnek minden állatbarátot, hogy aki látja, a télen igen csak szokatlan látványként felbukkanó gólyát, esetleg meg tudja fogni, az azonnal értesítse az alapítványt a 06 70 38 39 480 telefonszámon, vagy a pr@noeallatotthon.hu e-mail címen.

Kép

http://gilice.hu/kezeles-alatt-allo-szo ... latotthon/

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 28 19:28 
Tag (6232)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 21:55
Id:124767(N)
http://www.mme.hu/component/content/art ... aknal.html


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 dec. 20 19:07 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:123869(N)
" Svecz Éva 2000 óta menti Debrecenben és környékén a kidobott, megkínzott kutyákat. Ezért "cserébe" feljelentéseket, több százezer forintos büntetéseket kell elszenvednie. Kérjük, hogy ne büntessék, hanem támogassák önfeláldozó munkájában! Mivel az országban kevés ilyen nő van, aki életét teszi fel arra, hogy megmentse a kidobott kutyákat, ezért az Őt megillető, és megértő segítőkészségre van szükség.

Kérjük, biztosítsanak számára egy olyan helyet, ahol nyugodtan folytathatja az állatok megmentését, gyógyítását, törődését, anélkül, hogy ezzel környezetét zavarná. Munkáját példa nélküli odaadással végzi, de körülményei nem teszik lehetővé egy külterületi ingatlan vásárlását sem. "

Kérjük, írjátok alá a kezdeményezést:

http://jazminkaert.uw.hu/

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 19 17:19 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:117650(N)
Apróságnak látszik, de mégsem az. Nem lehet rendesen levegőt venni Devecseren, és az iszappal elöntött területeken. Csak gondoljunk bele, hányszor veszünk levegőt egy nap? És a tüdőnk telítődik ezzel a fémszagú, fémízű porral. Egy idő után köhögünk, begyulladnak a hangszálaink, légcsöveink, kapar a torkunk és gyulladt az orrnyálkahártyánk, és fémízt érzünk a szánkban örökké. Semmiség?
http://index.indavideo.hu/video/Inhalalas
Ott nem lehet élni.
Az állatok inhalálnak? :(


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 14 12:00 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:117295(N)
Én csak Vöröskeresztnek adtam. Meg persze a Noénak.

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 14 10:10 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:117285(N)
ebpiaf írta:
Az Ozonenetwork riportja. 12 évvel ezelőttig visszanyúl.

http://ozonenetwork.hu/ozonenetwork/201 ... farol.html


Az akkori egymilliárd, most nem annyit ér. :shock:
Vagy rekultiválják, ezzel a termelésből végleg kivonják, vagy pedig magasítják, és hordják még bele a mellékterméket néhány évig.(előbb utóbb minden megtelik)
Előbbi variációban egymilliárd többszöröse a kiadás, utóbbiban az egymilliárd sokszorosa a bevétel.
Nem értem az EU-t, a gazdáknak elég keményen szabályozza, hogy vágják le azt a disznót.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 14 09:23 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:117281(N)
Az Ozonenetwork riportja. 12 évvel ezelőttig visszanyúl.

http://ozonenetwork.hu/ozonenetwork/201 ... farol.html


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kiemelt hírek
HozzászólásElküldve: 2010 okt. 08 19:14 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:116935(N)
A rádióban elhangzott, hogy pénzgyűjtést egyedül a M Vöröskereszt végez, a többi gyűjtő mind szélhámos. Nem értem, hogy ilyenkor miért nincs statárium.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,605,289 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség