Pontos idő: 2024 máj. 22 01:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Márciusban Hortobágyon - Pusi összeállítása
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 07 19:12 
Tag (78221)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:20804(N)
Kép

Állítólag márciusban már ébred a természetKép Egy hortobágyi kirándulás, és meglátjuk.
Jó volt kiszabadulni a lakásból, és körülnézni, milyen madarak érkeztek meg, kik azok akik hiányoznak, akik velünk viselték el a hideg téli napokat. A madarak meghatározásáért semmilyen felelősséget nem vállalok, csak nagykorúak, csak szülői felügyelettel stb..... :mrgreen: :mrgreen:

Mindenütt áll a hortobágyi legelőkön a víz, de ez a kócsagokat úgy tűnik nem zavarja különösebben. Vígan pecáznak, és sokan vannak!!!
Kép Kép Kép

Rengeteg a bíbic is. Azt hiszem ők a madárvilág bohócai, viselkedésben és öltözködésben egyaránt. + 1 fő, aki barázdabillegető, de ugyanehhez a műfajhoz tartozik.

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Alul a középső képen az a muris kismadár barázdabillegető, az utolsón pedig szerintem nem a hatalmas kőszáli sas készül egy bárányt zsákmányolni, hanem egy bíbic.

Hortobágy faluba beérve megnéztük a méltatlanul mellőzött baglyokat, akik sértődötten ülnek a tuján. Az utóbbi napokban még a képernyőről is lekerültek, jogos a felháborodás. Ráadásul még az sem érkezett meg, aki őket trónjukról letaszította.
Kép Kép Kép

Madárkórház tetején lakik egy gólyapár. Tavaly nem volt náluk fióka, mivel későn foglalták el a fészket. Azt hiszem nagyon unatkoztak, illetve próbáltak sivár életükbe egy kis szint vinni azzal, hogy egymás iránt táplált érzelmeiket sokkal hevesebben mutatták ki, mint általában ebben az időszakban a gólyák szokták. Szóval állandóan...
Kép Kép Kép

Ha a ébred a természet, ha nem a Hortobágy gyönyörű. Még az összerakott nádkévék is szépek.
Kép Kép Kép

Az egyik kedvenc madár a kékes rétihéja, mivel megismerem. Egy akciófilmben is megállná a helyét ezekkel harci mozdulatokkal. Keresi a zsákmányt, koncentrál, lecsap, és aztán sokáig semmi, gondolom ebédidő van.
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Tényleg nagy nyüzsgés van a téli napokhoz képest. Rengeteg nyári lúd,szürke gém, egyre több a daru, aránylag kevés a kormorán (értük nagyok kell izgulni), és kócsag, kócsag, kócsag, a madarak egyik legszebbike. Még nappal szemben is szépek.
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Sajnos az ismeretek hiányosak, hosszú téli estéken nem sikerült a madárhatározót kiolvasni. :(
Kép Kép Kép
Nem biztos, hogy jó lenne tudni, kik ők. Nagyon le lennék sújtva, ha kiderülne, hogy az első "csak" egy különleges színezetű egerészölyv, az utolsó , aki nézi, hogy rendesen átteleltek-e a halak, pedig nem egy Magyarországon 100 évente megjelenő legritkább faj.
tehát: ők különlegességek.

És csak most, csak itt, és csak a kumuluszok kedvelőinek, Editnek és Holcinak:
Kép Kép Kép

Azt mondta egy természetvédelmi őr, hogy ha már megjöttek a gólyák, akkor menjek Nagyivánba. Oda érkeznek először.
Sajnos itt most nem jártam szerencsével : KépVagy mégis?

Kép

Kép Kép Kép

Halastavon ludak, szárcsák, sirályok. (a szárcsára ne vegyetek mérget, vagy szárcsa vagy nem)

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

és még lehet fokozni , ennyien voltak:
Kép

Kép Kép Kép
Talán dankasirály, de mérget erre sem kéne venni.

Kép Kép Kép

..és akire már annyit vártam, és a lábam lejártam, hóban fagyban... most eljött és megnéztem. Gyönyörű, méltóságteljes, hatalmas, elegáns, és nem navigál amikor meglát, hanem jön szembe, szóval ő valaki.

Kép
KépKépKép
Kép


Közben alkonyodik, de még azért látunk ezt-azt, békés ludakat, szép erdőt, és még egy sast. Nincs mit tenni ezek a sasok állandóan jönnek. :mrgreen:
Kép Kép Kép

Este lett, nap le, hold fel.
Kép Kép Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Márciusban Hortobágyon - Pusi összeállítása
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 07 19:10 
Tag (78221)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:20803(N)
II. Március második felében már pezseg élet a Hortobágyon. Érkeznek a gólyák, egyre kevesebb darut lehet látni, de ők külön fejezet.

A halastavak melletti nádasok védelmet nyújtanak az illetéktelen tekintetek elől, de egy magasles enged egy pici bepillantást ebbe a csodavilágba. Kócsagok és kanalasgémek fészkelnek itt. A mozdulat szépségétől, ahogy felszállnak és leereszkednek a a nádasba, az ember lélegzete is elakad.

Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép


Kép Kép Kép
Kanalas gémek:
Kép Kép Kép


A kormoránnak most igazán szüksége van a "nagy testvér" védelmére.
Kép Kép Kép

Legtöbben a ludak vannak, és ha megriadnak az ember közeledésétől olyan csatazajjal szállnak fel mintha a ház égne, természetesen mindezt sértődött ábrázattal
Kép

Békésen ringatóznak a vízen a ludak társaságában a szárcsák, dankasirályok, barátréce, búbos vöcsök. (ez utóbbi frizuráját az utolsó képen már túlzásnak érzem :D )
Kép Kép Kép



Ki meri mondani, hogy nincs itt a tavasz?
A tengelicek pletykálnak, vagy esznek. Főleg az utóbbi és a platán termését úgy tűnik szeretik.
Kép Kép Kép

Most kora tavaszi soron következő mezőgazdasági munka a nádaratás, de nem elhanyagolható a bugabontás sem. Ez a feladat a függőcinegére hárul.
Kép Kép Kép


Sok apróság, akik a telet velünk töltötték, kék cinege, zöldike, pintyek most hangosak és még láthatóak, de már nem sokáig, ha kizöldül a fák lombja, már csak a hangjuk hallatszik majd. + 1 fő, aki nagyon aktív madárleső, mindezt a tevékenységét magas fokon végzi. Tiszteletbeli fórumtagságra javaslom.
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép


Március 25. Megbolondult az időjárás. Szegény darvak!!!!
Kép Kép Kép

A tavasz legszebb pillanata:

Jönnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Márciusban Hortobágyon - Pusi összeállítása
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 07 19:06 
Tag (78221)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:20802(N)
És, ha már darvak, akkor ők újra itt vannak, sajnos nagyon rövid ideig.
Kép

Még talán szebbek mint ősszel, gyönyörűek a farktollaik.
Azt hiszem nagy szerencsém volt, mert sikerült 2 gyűrűs darut is lencsevégre kapni. Először március 12-én láttam őket:
Kép Kép Kép
Március 17-én újra láttam a gyűrűs példányt, igaz egészen más területen, de bizonyára ők voltak:
Kép Kép Kép

S z i n k r o n b a n :Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Nem csak a madár szépsége lenyűgöző, hanem a viselkedése is. Most élénkebbek, mint ősszel, bizonyára érzik a tavaszt, és amit balhénak vélek, az tulajdonképpen udvarlás, erőfitogtatás is lehet.
Kép

Kép Kép Kép

Gyönyörű feneke van ! Kép Kép

Az este ekkora halat fogtam ! Kép

"Darumadár fenn az égen.."
Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Nagyon jó lenne ha esetleg valaki tudna zongorázni,Kép mert ennek dallama van.

Kép Kép Kép

Március 25. tél, zimankó, bizonyára meglepődtek. Ők is, mi is. Jól viselték, fényképezkedni viszont nem akartak, a szokásos "fussunk, fussunk..."
Kép Kép Kép

Látszik a dér a lábszárukon. :( :(

Szerencsére nem tartott sokáig a zimankó, már másnap vidám traccsparti és össznépi vakarózás:
Kép Kép Kép


1 X 2 :

Kép Kép Kép


Ezt, úgy hívják, hogy pártfegyelem:
Kép
Kép
...és, ha úgy adódik, együtt repülünk.



Napok óta nem láttam egyet sem, de bízom benne, hogy még itt vannak, és akkor itt folytatom....


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

112,999,736 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség