Pontos idő: 2024 ápr. 16 18:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: A mi feketéink.
HozzászólásElküldve: 2009 júl. 28 21:40 
Tag (78037)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:43758(N)
Ez még nincs kész, majd javítom, és remélem lesz még folytatása. tehát folyamatban......

Kép

…és a legelső kép. A kép címe: Nincs itt senki!!!!!!!!!!
Június közepén láttam őket először. Egy környékbeli juhász segített az erdőben a fészket megtalálni. Még kora tavasszal áthajtotta a nyáját az erdőn, ahol felfigyelt a meszelésnyomokra és akkor vette észre a fészekben álló fekete gólyapárt. Tudta, hogy valahol itt fészkelnek, mivel gyakran megjelentek a tanya melletti legelőn, és gyakran köröztek esténként a tanya fölött. Nem repültek el, nyugodtan megszemlélték a juhászt és a nyájat. (Tényleg nagyon szép juhállománya van.)
Most nyár közepén már nem látszik meszelésnyom, nagyon sűrű az aljnövényzet, de az erdő is. Nagyon nehezen lehet pici rést találni a fák lombja között ahol lehetőség nyílik, egy-egy nem túl jó minőségű kép készítésére. Nem készült sok kép róluk, mivel bármilyen messziről is, de észrevesznek.
Ugyanúgy viselkedtek, mint a fehérgólyák. Emberkerülés és félénkség ide, vagy oda, kiállnak a fészek szélére és megbámulnak.
Ez a fészek Debrecentől több mint 60 km-re van, ez a terület már nem Hortobágy.
Eredetileg darvak miatt mentem, mert azt mondta a juhász, hogy látott arra néhányat. Én is láttam, igaz egészen másfelé, és nem néhányat, hanem legalább 60-at, de ez egy másik téma.
Szóval, nincs itthon senki!!!!...vagy mégis?

Kép

Egy ilyen ismerős pelyhes buksi azt hiszem, mindenkinek meglágyítja a szívét, aki a fekete gólyák szerelmese.
Ráadásul előmerészkedik még egy ilyen pelyhes:
Kép


Fény derült egy nagyon fontos szakmai információra is a fekete gólyákkal kapcsolatban. Jó testvérek, úgy tűnik, szeretik egymást:
Kép

Június végén jártam legközelebb újra náluk. Meglepően sokat nőttek, eltűnt a két pelyhes fejű.

Kép

Most pláne nem lehet zavarni, mert reggeliznek, még a csőrét sem törölte meg.

Kép

Azért most is alaposan megszemlélnek.
„Én és a kisöcsém”
Kép


Július 13-án jártam arra, igaz már esteledett és nem voltak formában sem ők sem én. A nap is szembe sütött, később nem sütött, vakuról pedig szó nem lehet.

Kép Kép Kép

Későn értünk haza, beesteledett. Visszanéztem néhány km után az erdő irányába. Egészen pontosan ők itt laknak:

Kép

Nagyon szerettem volna látni a szülőket is, és azt tanácsolta a juhászom, hogy reggel 5 órára összpontosítsak, mert abban az időszakban mindig a tanya körüli kaszálón tartózkodnak. Fél óra késéssel ott voltam, de sajnos a találka nem jött össze, mivel egyszer elkéstem, a második alkalommal pedig őt nem jöttek el a randira. Sőt, mint utóbb kiderült, egyáltalán nem járnak már a kaszálóra.
Július 17-én a kicsik még a fészekben voltak, de utána pár nappal már nem találtam őket otthon, gondolom kirepültek, és a szülők is ezért változtattak a szokásaikon.

Kép
Azt hittem ez az utolsó találkozás, de kaptam még egy ajándék randit.
Kép

Ennek a közömbös nézésnek nagy mestere, nem néz rád, le sem néz, egyszerűen átnéz.
Nagy elégtétel, hogy őt is ki lehet zökkenteni, mert jönnek a héják, és hatalmas hangerővel vijjogva köröznek az erdőben. Illetve nem köröznek, hanem randalíroznak. Egy biztos, ettől a gólya teljesen tűzbe jön, látszik az izgalom, adrenalin az egekben. Ez a két héjagyerek, akik közül az egyiket sikerült lencsevégre kapni a múltkor, ahogy álldogált a fészekben a kis fehér gatyájában. Azt hiszem ők az erdő fenegyerekei.

Kép

Még szerencse, hogy a testvérke megőrizte a nyugalmát, és nem érti, mire jó ez a nagy izgalom.
Kép

Szóval búcsú, ide már nem jövök vissza. Kép Habár soha nem lehet tudni.
Kép

Tehát:
Ahol kölyökgólya van, ott felnőtt gólya is van, csak kérdés, hogy hol is pontosan. Az fix, hogy a víz felé kell menni, és nem az autóstérkép a legcélszerűbb ilyenkor, mert ők sem ezt használják. Csak egy vonalzó, és meg van a helyes irány. Plusz segítőkész , természetszerető ember, aki nyitott szemmel jár, és pontosítja az objektum helyét.



Kép Kép Kép

Tízen voltak, illetve többen, mert néha a levegőben is feltűnt egy-egy.

Tegnap viszont igazi élmény volt a „nagy csapat”! Örülök, hogy láttam őket, kifejezetten jót tesz az ember lelkének, ha ül a fűben és felette fekete gólyák termikelnek. Azt hiszem a nagy létszám oka az, hogy csatlakoztak a gyerekek is.
Kép

1gyűrűsKépHalacskának



Kép

Kép

Kép

Tegnap, kevesen voltak. :( Nagy a nyüzsgés, hordják a fát az erdőből és aratják a búzát a legelő körül. Nincsenek kicsik sem, talán egyetlen egy idei fóka lehet köztük. Vártam mert a legutóbbi alkalommal egyszerre csatlakozott a csapathoz 20 gólya, de most sajnos ennyien, sőt ők is kereket oldottak nagyon hamar.

Kép

Kép

Kép


Kép
Délután kisütött a nap, irány a feketék! Egész úton (odafelé), Ott lesznek? Nem lesznek? Ott lesznek? nem lesznek? Szerencsére ott voltak. Délután 3-4 óra felé viszont, még korán van a fekete gólyaleséshez.
Először hármat láttam, majd távolabb egy kis csoportot, de egyesével is lézengtek. Most kezdték a gyülekezőt, aminek az volt a haszna, hogy megnéztem honnan jönnek. és felmértem, hogy esély nincs ott őket ott meglesni.
Tehát lézengés, vakarózás, bögyörészés gyülekezés, ide-oda röpködés stb…

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Minden alkalommal láttam egy gólyát külön állni, eltávolodva a többiektől. Már nem sajnálom, hogy kiközösítették, leesett a tantusz, hogy neki feladata van. Tehát a lopakodást az ő látóterén kívül kell megejteni.
Egy kép mely jól nagyítható 2144X1424pix méretig Kép

Lassan rendeződnek, kialakul egy kilenc és egy hét fős csapat, plusz az őrszem, de közben is érkeznek:

Ez a kilences csapat,Kép a nagyítható kép a hetes csapat:


Úgy tűnt , feketééknél ilyen egy laza délután, amelynek sajnos nem tudom megvárni a végét, mert perceken belül leszakad az ég, és tolhatom a kocsit a dagonyában. Biztos ,hogy még sokan jönnek később. Talán lesz még szerencsénk látni őket.

/Az ég tényleg leszakadt, hatalmas zuhé volt/

Kép

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

107,557,046 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség