Pontos idő: 2024 márc. 29 12:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tisza-tavi kirándulás
HozzászólásElküldve: 2009 aug. 26 20:23 
Tag (77920)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:48587(N)
Tisza-tavi kirándulások képei, még sok javítanivalóval....


Kép

Vizi sétány és tanösvények után végre vízen !!!!
Ennél jobb program nem sok létezik. Bérelhetünk csónakot (lehetőleg vezetővel) és bejárhatjuk a tó legszebb zugait. Több kikötő található, Poroszló, Tiszafüred, Tiszaörvény tópartján, melyekről személyes tapasztalatot is szereztem.
Ha valaki madarakra csendes holtágakra kíváncsi, bizalommal mehet a Kormorán kikötőbe, biztosan nem fog csalódni. Vannak olyan védett területek, ahova belső égésű motorral nem lehet bemenni, ilyenkor csónakmotort felemelni és jöhet a lapát! Ezt nem mindenütt teszik meg, így én a Kormoránnál lehorgonyoztam és pl. Albatroszt elkerülöm a közeljövőben, mivel másfél órás csendes ringatózás a tó közepén nem túl vonzó perspektíva és nem utolsó sorban kidobott pénz.
Mivel most a cél egy programajánlat ezért csak képek, és kevés szöveg. Igyekszem madárfajonként összegezni a látottakat, habár a táj sem kutya.

Kép

Fórumadmin kedvenc madara a hattyú, és mivel érzékeny pedagóguslelke a tanévkezdéssel maradandó és be nem gyógyuló sérüléseket szenvedett, hattyúk következnek a tűréshatárt meghaladó mennyiségben. (majd ha lesz valami iskolai szünet, felét kiszedem)

Kép

Kép Kép Kép

Kép

Kép Kép Kép

Kép

Kép Kép Kép

Mindez még fokozható ezzelKép, és jobb, ha ezt varrjátok ki keresztszemesnek, mert a következő kép Mici lesz, amint gombolyaggal játszik.
Kép
…és a szokásos menekülés pillanatai. ( Egy száguldó motorcsónak alaposan megijesztette őket.)

Kép Kép Kép

Kép

A leggyakoribb madár a tavon a kormorán. Biztosan összefüggésben van ez azzal a ténnyel, hogy itt nem kell a halászok zaklatásától tartaniuk.


Eljön majd az idő amikorKép én leszek az ország címerében.

..és most kormorán kicsi és nagy (főleg nagy) egyedül és társsal, nyugodtan üldögélve, vagy menekülve stb…
Kép Kép Kép

Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

Az idén sok bakcsót láttunkKép itt is olyan szépek, mint Hortobágyon.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

Irreális céljaim nincsenek, tehát a sirályokatKép soha nem fogom megkülönböztetni egymástól.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
Egészen pontosan ők a danka-, sárgalábú, esetleg ezüstsirályok. (gondolom)..és még egy szerkő is idekeveredett.

Kép

Kócsag, gém, itt is kerül: Kép vörös, üstökös, és szürke.

Kép

Kép

Kép

Kép

Nagy élmény mindig új madarakkal találkozni. Vöcsök, mindenütt van, de ilyen vöcsköt még soha nem láttam. Első ránézésre vörös nyakú,de majd visszajövök, ha megnő és jól megnézem:
Tehát ő lenne az: Kép

Ez egy jó kis vöcskös hely volt, itt gyülekezetek búbosék is. Ő egy ki vöcsök lenne, de nem rendszertani értelemben:
Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

Aki becsülettel megnézegette a hattyúkat elnyeri méltó jutalmát, mert ezen a csodálatos tájon megláttam!!!!!
Őt, akit nem kell bemutatni. Kép
Egy halat eszegetett egy kiszáradt fán.

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Éppen a belsőségnél tartott (nyúlósnak látszott ami evett), amikor hírtelen összepakolta a cókmókját és halastól mindenestől átrepült egy másik fára.

Sajnos ott már szembe sütött a nap. Kép

Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,778,788 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség