Pontos idő: 2024 márc. 19 11:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Nyárutó Konstancán, a román tengerparton, 2012 szept. 12-15
HozzászólásElküldve: 2012 szept. 20 20:40 
Tag (1159)
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 01 21:22
Hely: Nagyvárad
Id:177043(N)
Váratlan, bónusz út sikeredett párom jóvoltából. Tiltakozni sem engedett, számolgatni sem a kiadásokat. Mire feleszméltem szállást foglalt és közölte: éjjel indulunk.
Brassóig szokott ritmusban mentünk, onnan rezgett kicsit a haladás. Gyermekünk életében először hagyta el Erdélyt, lépett román földre. Szerencsére, (vagy sajnos) onnan szinte végig autópályán haladtunk. Így sikerült déli 12-re a szállodához érni. Majd 1000 km., 11 óra alatt.
4 éves koromtól 14-szer jártam ott, hazaértem. Az elmúlt 30 év viszont felkavaró változásokat hozott. Az egykori pezsgő, nemzetközi kikötőváros szinte haldoklik. Gazdája nemtörődöm, újgazdag pojáca. Azt hiszem a képek önmagukért beszélnek...

Elsőként a szobánk kilátása:
Kép Kép

Fürdés után rohantunk, hogy megmutassak minden szépséget. Ezt találtuk:

Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
mint bombázás után... Egy csodálatos hangulatú világváros VOLT...

A fiúk úgy gondolták, hogy inkább másznak 140 lépcsőfokot a mecset tornyába, a magasból talán nem látszik a pusztítás:
Kép Kép
Kép Kép

Onnan a kikötő előtti sétányt jártuk be:
Kép Kép
Kép Kép

Ezen a sétányon található egy rendkívüli építészeti remekmű: a Kaszinó. A legenda szerint egy roppant gazdag ember lánya belefulladt a tengerbe, az ő emlékére építtette, halottaskocsi formára. Valamikor pezsgett benne az élet, tele külföldi turistával. Ma pedig:
Kép Kép
Kép Kép

A városban hivatalosan a lakosság 3%-a török. Egy kedves gyermeket avattak férfivá, nagy dobolások, táncolások közepette. A fiú hercegnek volt öltözve, a rokonság pedig lelkesen lobogtatta a török zászlócskákat. (Mi Erdélyben ezt százszor meggondolnánk... Ott senkit sem zavar.)
Kép Kép

Hajnalban felébredtem és erkélyről csodáltam a napfelkeltét:
Kép Kép

Reggeli matatás után indultunk Mamaia-ra, Konstanca üdülőtelepére. A tengerparttal párhuzamosan sok kilométeren át csak szállodák és a világ legfinomabb, legsüppedősebb homokja.
Kép Kép Kép

Délután múzeumba vágytam. Szerencsére ott minden a régi. Lenyűgözve csodáltam meg újra a görög-római szobrokat, kisplasztikákat:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

A közelben találták ezeket a mintegy 12000 éves szobrocskákat: A gondolkodó és a társa:
Kép

Ada Kaleh valamikor sziget volt a Dunán, a Vaskapu erőmű építésekor kitelepítették, elárasztották. Egy kis teremben nekik állítanak emléket pár fotóval és egy darab téglával. Ennyi maradt...
Kép Kép

A közelben feltártak egy római piacteret, hatalmas mozaikkal. Lélegzetelállító mintázatát legalább 30 éves por lepi:
Kép Kép
Kép Kép

Végezetül egy másik híres épület, az Oroszlános ház fotója. Szintén ebek harmincadján, lakatlanul...

Kép Kép
Őfensége vigyáz rá:
Kép

Indulásunk előtt még egyszer napkeltéztünk:
Kép Kép

Az a szörnyű, hogy mindezek ellenére jobban vágyom vissza, mint valaha. Ráadásul a fiúk is teljesen megfertőződtek, esküsznek a visszatérésre. Mielőbb...
Értitek ti ezt?

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

104,907,819 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség