Pontos idő: 2017 nov. 25 09:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94772 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 3160  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 nov. 11 10:39 
Tag (9779)

Id:318709(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Szegeny Pusikam, en is igy sajnalnam a galambom parjat ez egeszen biztos. az etetokon azert van teto, hogy fentrol ne tudjak oket meglepni. Egy lugas ala kellene beszoktatni oket,mert akkor fentrol vedik a novenyek es lecek a madarakat.
Ma beallitottam a laptopomat a munkaasztalomra es egyszer jott a konyha felol ket labon egy meglepetes. Teljes magabiztossaggal setalt a feher szonyegen. Nezem, hat a kicsi bodrifarku kiszokott. Beszeltem hozza, nem ijedt meg, de elrepult. ELREPULT! Megerosodott, egeszseges a draga. Matol mar csak a probiotikumot kapja a gyogyszeres kezeles utan es 5 nap mulva pá kis aranyom pá. Konnyen befogtam,mert ismeri mar a hangomat. Nem all meg, de annyira nem is menekul. A nagy is eros, majd a röptet kiprobalom, ha a kicsi elmegy. Lehet, hogy neki is csak erosodni kellett es a borhullas a fajtaja. Ja es a kicsi addig repkedett a kalitkaban,mig kinyilt az ajto es kisetalt rajta. Halali kis joszag.

Legyen szep a napunk!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 11 09:21 
Tag (29047)

Hely: Budapest
Id:318706(N)
pusi írta:
Ez a ku......a kocsonya nem szilárdult meg. :evil:

Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a kávét Gizuskám, Ferikém!

Pusika, meg fog az a kocsonya szilárdulni meglátod!
Még a húsleves is sokszor bekocsonyásodik a fazékban, a kocsonyába meg biztosan főztél körmöt, vagy csülköt, amiknek a bőre jó kocsonyásító. Azok meg fogják tenni a hatásukat, csal lehet, hogy kicsit több idő kell még neki.

Itt most még süt a nap, de már kezd elborulni, felhősödni.

Legyen Mindenkinek szép napja!

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 11 08:31 
Tag (31779)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:318705(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 11 08:23 
Tag (60904)

Id:318704(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Esik az eső. :(

Ma nincs gerleáldozat. Hála az égnek. A dologhoz az is hozzátartozik, hogy a párja itt marad egyedül. Már az előző években is volt ilyen, nagyon sokáig láttam szegényt magányosan. Most is itt van, és nagyon rossz érzés. A többiek elmentek.

A madáretetés nagyon kétoldalú dolog, mert hiába van magasan az etető, könnyebb őket elkapni, nem figyelnek.

FB-on volt egy megosztás, hogy a cinkegolyó nem jó, beleakad a lábuk, stb..... Nem tudom, hogy jó-e egy ilyen felhívás, mert nálam évek óta kint van, legalább 10 db egyszerre, és soha nem volt semmi gond.

Ez a ku......a kocsonya nem szilárdult meg. :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 11 07:29 
Tag (3781)

Id:318702(N)
Kép

Legyen jó és szerencsés napunk!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 23:43 
Tag (31779)

Id:318701(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 23:25 
Tag (29047)

Id:318699(N)
Nagyi írta:
Szia Magdika jó és pihenős hétvégét. :D :D

Szia Nagyikám! Köszönöm szépen! :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 22:55 
Tag (12678)

Hely: Székesfehérvár
Id:318697(N)
Szia Magdika jó és pihenős hétvégét. :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 22:43 
Tag (29047)

Id:318695(N)
tengelic írta:
Gondolom, Magdika már hazaért a munkából.

Szerbusztok Szigetlakók!

Igen, itthon vagyok Marikám, csak nem értem rá jönni. Csak most kapcsoltam be a gépet.
Itt van Lilikém, itt is alszik. :D

Nagyon ügyesek voltatok ma Lányok. Látom sok mindent intéztetek. :D

Sacika örülök, hogy galambocskáid állapota legalább egy kicsit javul. Reméljük, hogy ha lassan is, de szépen rendbe jön mind a kettő. Tudjuk, hogy Rajtad nem fog múlni a gyógyulásuk, mert Te mindent megteszel értük.

Pusika, nem csodálom, hogy megsirattad a kis gerlét. Biztos, hogy én is lelkibeteg lettem volna, ha látom, hiába tudom, hogy a ragadozó madárnak is ennie kell, és neki ezt a "gyilkoló" szerepet osztotta a természet. :(

Legyen szép napotok holnap Benivel!

Gizuska, Ti is érezzétek jól Magatokat Évával, és jó ünneplést Nektek!

Holnap és holnapután itthon leszek. :D

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 22:20 
Tag (16846)

Hely: Budakalász
Id:318693(N)
Gizuska, jó kis napotok lesz holnap, de fárasztó is. De nem baj, majd kipihenitek. :D

Nekem is fáj, amikor meglátom a ragadozók tettét. De akkor arra gondolok, hogy mi lenne velük, ha nem így tennének. Elpusztulnának. Ez a természet körforgása, amit, ha tetszik, ha nem, el kell fogadnunk. Megsirattuk Sipogit is, amikor nem kapott elégséges kaját. Hát ilyenekre kell gondolni.

Nagyika, ti is sokmindent intéztetek. Szépen ment a pénz, de eredménye is van.

Én is körbejártam a bevásárlóközpontokat. Elmentem a békási piacra tojást venni. Ott kaptam 50 Ft-ért. Az Auchanban 60-62 Ft. Aztán az Aldiba cicatápért, majd az Auchanba apróságokért. Szomszédkám hozott nekem 20 kg-os kutyatápot, és majd hoz hagymát is. Megcsíptem a gázóra leolvasót is. Természetesen nem hallgatta vissza az üzenetemet. De ma d.u. ideette a fene. Amit ma akartam intézni, minden összejött. Aztán véglegesen megoldottam a lengyel fordításokat is. Két utcával előttünk lakik egy lengyel hölgy, ő lefordítja a lengyel levelet magyarra. Viszont magyarról lengyelre nehezebben megy neki. Eszembe jutott, hogy Roland unokámnak volt egy lengyel lány osztálytársa. Vele cseteltem, és ő fogja fordítani nekem a leveleimet magyarról lengyelre. Na, ez is kipipálva. :D :D :D

Gondolom, Magdika már hazaért a munkából.

Pusika, legyen jó kis szombatotok Benivel!

Sacika, örülök, hogy galambjaid kezdenek javulni.

Szép, jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 21:57 
Tag (3781)

Id:318692(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 21:53 
Tag (60904)

Id:318691(N)
Breeze írta:
Nyugi, velem is baj van,mert en se tudom elfogadni, csak a pofam jar. :doh:

Megsirattam.

Remélem jól vagytok, szép álmokat!

Csatolmányok:
holdraszállás.JPG
holdraszállás.JPG [ 55.87 KiB | Megtekintve 198 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 19:16 
Tag (9779)

Id:318690(N)
Nyugi, velem is baj van,mert en se tudom elfogadni, csak a pofam jar. :doh:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 19:03 
Tag (60904)

Id:318688(N)
Breeze írta:

Bizony jonnek a ragadozok,mert ehesek ok is. Nagyon sajnalom ilyenkor a preda allatokat, de a masikat is,mert akkor ehen maradna, ha nem gyilkolna. :(

Tudom én, de nem tudom ezt a dolgot kezelni. Baj van velem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 18:13 
Tag (9779)

Id:318685(N)
Bizonyos merteku hámlás termeszetes a galamboknal,illetve a madaraknal, de a sok az valami betegseg lehet.

Bizony jonnek a ragadozok,mert ehesek ok is. Nagyon sajnalom ilyenkor a preda allatokat, de a masikat is,mert akkor ehen maradna, ha nem gyilkolna. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 18:13 
Tag (3781)

Id:318684(N)
Sziasztok, jó estét mindenkinek!!!
Elég mozgalmas napotok volt nektek is úgy olvasom, Nagyon ügyesen megoldottátok a dolgokat, jó csapat !! :clap: Kicsit készülődtem én is, holnap jon az Éva, a hét végén ünneplés lesz, az összes elmaradt ünnepünket összevonva, fodrásznál is voltam délután birkanyirásra :D
Eléggé bamba vagyok most éppen, remélem holnapra jobb lesz :think:
Olvastátok a radioaktiv felhőről?? :think: :doh:
Írtam már, hogy tiszta erőből virágoznak a kaktuszaim??
Kellemes estét , jó pihenést mindannyiunknak!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 16:50 
Tag (60904)

Id:318679(N)
Szép az élet, dönthetünk, hogy mit veszünk a kiegészítésből. Gyógyszert, szemüveget, vagy mit. Van ám dőzsölés. :D

Sacika, ez a hámlás betegség a galamboknál, vagy természetes?

Reggel egy kupac toll volt az udvaron. Egy gerlét legyilkolt valami. Macska, vagy karvaly. Nagyon padlóra tesz. :( Jönnek enni, fürödni, és nem tudok vigyázni rájuk. Az elmúlt napokban olyan zajjal voltak, kergették egymást, most pedig sehol senki. :( :(
Inkább karvalyra gyanakszom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 16:42 
Tag (9779)

Id:318677(N)
Sziasztok Mindenki!

Bejelentkezem. Ezer dolgom volt, elment a futes, de nekem nem volt kulcsom a helyseghez ahol kozpontilag csinaljak, kideriteni kinek van es megvarni mig megerkezik. Ujra hivni a szereloket, majd lemenni,megvarni mig megcsinaljak a hibat, aztan fel ellenorizni, majd vissza le a kulccsal....stb. A lenyeg, van futes. Galambkaim allapota picit jobb. A pici probalt turbekolni, ez egy csodas pillanat. Ossze-vissza kuruttyol. Irto edes. Aztan vilagga akar repulni,mint akinek semmi baja, de meg 1 hetet nalam fog tolteni az bizti. A nagy turelmes, eszik, alszik, iszik es vedlu le a szaraz bort meg mindig, de kicsit kevesebb jon le. Viszont nezem a tobbieket amikor furdenek, bosegesen hagynak a furdovizben szurke bőrmaradvanyokat. Ezek apro korpa szeru kepzodmenyek,mint nalunk a fejbor, csak ők ezt a hamlast sose hagyjak abba. Potty alig hamlik, de ez a nagy hozza kepest nagyon.

En is kaptam nyugdijkiegeszitest, ami most piszok jol jott, mert van 6 receptem es igy el is tapsolom a penzt.

Cuki a kicsi elefantika.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 14:21 
Tag (60904)

Id:318675(N)
Rendesek voltak, hogy nem mindenáron eladni akarták a szemüveget, hanem szóltak, hogy még nem lehet.
Kinézted Nagyika, hogy milyen lesz?

A krumplit mosottan nem érdemes venni. Nem baj az, ha homokos.
Mostanában rászoktunk az édes krumplira. Finom levest lehet belőle főzni, de főszeresen megsütve a sütőben is finom. Most viszont rakott káposzta lesz.

Holnap jön Beni, közben Gyurma pakol is. Még mindig van mit, de remélem nem megy még el úgy, hogy ott is aludjon. Sok minden hiányzik, ami égetően, az a lépcsőkorlát. Életveszélyes így ott lakni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 13:39 
Tag (12678)

Hely: Székesfehérvár
Id:318674(N)
Sziasztok.

Nagy fegyvertényeket hajtottunk ma végre.

Leegyeztettük a körzetivel a tőle kapott gyógyszerlistát, mi kell és mi nem.
Ez 7700 Ft-ba került, mire kiváltottuk. Kb. kéltszer ennyi értékút vittünk a dokinak, amiket feleslegesen írtak fel itt-ott. Így mulat egy nyugdíjas.

Elmentünk a Visionba, ahol azt mondták, szem műtét után 3 hónappal lehet szemüveget nézetni, így a jelenlegi kedvezményes hónap tárgytalan.
Bár azt mondták, mindíg van valami kedvezményük. Udvariasak és kedvesek voltak. Igy ez ingyen volt.

Elmentünk a kinyomtatott fényképekért és albumot is vettünk hozzá, ezt 8000 Ft-unk bánta.

Így oda is lett kb egy heti tej-kenyér ára. :lol: :lol: :( :(

De megspóroltuk a szemüveg árát, majd karácsonyra lesz új szemüveg.

Mind ezt a város három különböző dimenziójában tudtuk intézni, így meg van a napi séta is.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Tengelicke, krumplit vettem kis zsákkal 1 hete a zöldségesnél, és máris aszalódik, pedig fogyasszuk mi is rendesen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 12:11 
Tag (60904)

Id:318673(N)
Gizuska írta:
http://www.ng.hu/Termeszet/2017/11/09/A-nap-kepe-Pragai-hajnal

Ez gyönyörű. A város is, és a híd is, ahonnan fotózta. Nekem a legszebb híd a világon. A keresztek is szépek. Nézzük amíg lehet, mert nem sokáig. Santorini keresztjét a Lidl már leretusálta a görög termékekről, és János Pál szobra is csak kereszt nélkül maradhat. (egyelőre) De hát ha az érzékenység sérül, azt nem szabad hagyni.

Gizuska írta:
Persze nekünk is megjött ugyanígy részletekben, én nem számolgattam előre, de a korábbi gyakorlat nem ez volt ilyenkor szerintem, meg egyébként is is 1% korrekcióról cikkeztek!ez nem annyi, úgy túl egyszerü lett volna,még a Teri néninek is..most változatlan maradt az alapnyugdij , decemberben is, majd csak januártól számolják hozzá :think: asszem!

Nekünk is részletekben jött, a telefonon még nem jelent meg most sem, de a számlát megnéztem, azon rajta van.

Az az 1% csak jövőre aktuális, attól függően, hogy mennyi inflációt tervez a költségvetés. Nagyon nem vagyunk összhangban. A fogyasztói kosárba berakott termékek áremelkedésének megfelelően számolja, ami teljesen eltér attól, amit én rakok a kosaramba.
Nagyon szeretném egyszer én megpakolni a kosarukat. Még egy nemzeti konzultációt is elfogadnék arról, hogy mit rakjunk abba a kosárba. Esküszöm, hogy semmi luxuscikk nem lenne benne, vagy készétel, de még déligyümölcs sem, sem primőr áru, csak szigorúan alapvető élelmiszerek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 10:13 
Tag (3781)

Id:318672(N)
http://www.ng.hu/Termeszet/2017/11/09/A ... gai-hajnal

Ez nagyon hangulatos!!
Persze nekünk is megjött ugyanígy részletekben, én nem számolgattam előre, de a korábbi gyakorlat nem ez volt ilyenkor szerintem, meg egyébként is is 1% korrekcióról cikkeztek!ez nem annyi, úgy túl egyszerü lett volna,még a Teri néninek is..most változatlan maradt az alapnyugdij , decemberben is, majd csak januártól számolják hozzá :think: asszem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 09:41 
Tag (16846)

Hely: Budakalász
Id:318671(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi a kakaskát és a kávét Feri! Jajj, de hiányoznak a baromfiak. De régen tartottam őket...........

Nekem is megjött a nyugdíj a kiegészítőkkel együtt.

El kéne mennem, de a gázóraleolvasó bedobott egy papírt, hogy tegnap itt volt, és ma jön újra. Hát, én tegnap itthon voltam, nem tudom, mit csinált a szerencsétlen. Itthagyta a telefonszámát, de a telót meg nem veszi fel. A jó ég áldaná meg! :oops:

Van nálunk egy zöldségeslerakat, aki a szabadban árul. Azért van, ahova be tud húzódni. Ott nagyon jó áron van krumpli és hagyma. Végre tegnap hozott Brigi 20 kg. krumplit. Ez az a tétel, amiből sok kell, és nem mindegy a minődég, és az ár.

Mindenkinek legyen elviselhető és bajmentes a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 09:04 
Tag (29047)

Id:318670(N)
pusi írta:
Gizuska, nekem még nem jött Nyugdíj. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi, mert Gyuri fillérre kiszámolta, hogy milyen ütemezésben, mennyinek kell érkeznie.

Magdi, Iminek van még 5 napja szemüvegezni. Ha sok pénze van, akkor ráér 15.-e után, ha határozott vagy, akkor pedig 365 napja van rá. :D

Pusi, Imi is kiszámolta fillérre. :D Most jöttek az SMS-ek. Részletekben jött a nyugdíj és a kiegészítések. Imi büszkén megállapította, hogy pontosan számolta ki. :D :D

Nem küzdök tovább Imivel a szemüveg miatt. Nincs ugyan sok pénze, de makacs mint a csacsi. Hát akkor nem lesz mostanában új szemüvege.

Indulok. Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 08:59 
Tag (29047)

Id:318669(N)
oregferi írta:
Valóba nem sokat alszom Magdika,sajnálom rá az időt

És nem vagy álmos, fáradt napközben Ferikém?
Rám, rám parancsolt a fiam, hogy aludjak többet, mert nagyon nyúzottan nézek ki. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 08:57 
Tag (60904)

Id:318668(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Feri, ne sajnáld az időt az alvásra! Habár én most felkeltem 4-kor, de 5-kor visszafeküdtem, és nem vált be.
Nem bánnám, ha egy ilyen kakaska ébresztene reggelente. Kávét nem is kellene neki hozni.

Gizuska, nekem még nem jött Nyugdíj. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi, mert Gyuri fillérre kiszámolta, hogy milyen ütemezésben, mennyinek kell érkeznie. Én csak annyit tudok, hogy 3 összetevője van. Tudtommal most az idei infláció kiegészítésnek kell jönnie, és az államháztartás GDP miatti növekedés miatt prémiumnak. Decemberben pedig az utalványnak.

Magdi, Iminek van még 5 napja szemüvegezni. Ha sok pénze van, akkor ráér 15.-e után, ha határozott vagy, akkor pedig 365 napja van rá. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 08:44 
Tag (3781)

Id:318666(N)
Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!!!
Búbánatos az idő felénk is.
Ha valakinek bankszámlára érkezik a nyugdija, ma megjött! nézzétek meg, szerintem nem annyira stimmel, az előzetes hirveréshez képest!!megy a beetetés, porhintés! Persze azért jó, hogy megjött egyáltalán :P MÁK-unk van, ezután már a magyar államkincstár fogja kezelni ezt is :think: :shock:

Vigyázzatok magatokra, legyen jó napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 08:13 
Tag (31779)

Id:318665(N)
Magdi írta:
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönöm szépen Ferikém az esti jó éjt kívánságodat! :romance-kisscheek:

Köszönjük szépen a kávét! Nagyon szép az a kakaska, aki éppen kitölti. :D :D

Ferikém, Te se sokat alszol! Általában jó későig fent vagy, és korán kelsz. Nem tudsz aludni?

Na kezd világosodni. Ma legalább nincs köd.

Valóba nem sokat alszom Magdika,sajnálom rá az időt

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 07:31 
Tag (29047)

Id:318663(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönöm szépen Ferikém az esti jó éjt kívánságodat! :romance-kisscheek:

Köszönjük szépen a kávét! Nagyon szép az a kakaska, aki éppen kitölti. :D :D

Ferikém, Te se sokat alszol! Általában jó későig fent vagy, és korán kelsz. Nem tudsz aludni?

Na kezd világosodni. Ma legalább nincs köd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 10 07:23 
Tag (31779)

Id:318662(N)
Kép Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94772 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 3160  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]