Pontos idő: 2018 nov. 17 06:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 3454  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 06:55 
Tag (66270)

Id:338622(N)
Margó írta:
Ja, Pusi a betalok zok neked nem viszi le a pulzusodat? És a sima?

Nem érzek ilyet, de általában alacsony. Nekem drámaian a Concor vitte le, attól nagyon rosszul voltam. Magdi szedi azt hiszem. A sima Betaloc idején is alacsony volt, de nem éreztem rosszullétet alacsony pulzus miatt. Érdemes ezt kipróbálni Margó, azt tapasztaltam, hogy mindegyik másképpen hat. Hátha megtalálnád azt, amelyiktől lényegesen jobb lenne a közérzeted.

Magdi, az inghüvelygyulladás elég hosszú szokott lenni. Valami gyógyszer kellene rá.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 06:48 
Tag (66270)

Id:338620(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Volt már ilyen kicsi a Duna? Bennem félelmet vált ki, amikor így megváltozik az időjárás. Számos olyan következménye lesz, amiket meg fogunk sínyleni.

Nem tudom eldönteni, hogy menjünk, vagy ne menjünk. Nincs jó idő. A hideg nem zavar, de az eső igen.
Majd Gyuri megmondja, hogy mi legyen.
Margó, még nem érzem a hidegfrontot, de tudom, hogy nem lesz ez megúszva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 06:32 
Tag (566)

Id:338619(N)
Ilyen lett a Duna, alig van víz benne!

Csatolmány:
gyzoli-dsc0045.jpg-2018-10-17-22-26-27.jpg
gyzoli-dsc0045.jpg-2018-10-17-22-26-27.jpg [ 97.42 KiB | Megtekintve 460 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 06:16 
Tag (566)

Id:338618(N)
Jó reggelt kedves Szigetlakók!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy tudtok velem örülni annak, hogy kint voltam a kertben! Köszönöm szépen! De jó orrom volt, mert itt éjszaka már erős szél fújt, és lehült a levegő, ez már a hidegfront!
Pusi, az elmenéshez add hozzá, hogy a neten megnéztem a szokásost, most 4 nap alatt 3 hidegfront jön, a szerdait mondják a legerősebbnek, de már holnapra erős, van ahol viharos szelet jósolnak! Vigyázz meg ne fázz!!!!
Ja, tegnap nem fáztam, nagyon szép csendes idő volt. Le is fényképeztem a naplementét, igaz csak telefonnal, de lehet hogy majd felteszem!
Magdika valamit csinálni kéne a kezeddel, nincs vmi kenőcsöd? Vagy egy kis fásli, amivel betekerhetnéd, ha jólesik neki!? Vagy mindkettő?
Tengelicke, nemcsak a szép virág miatt örültem a mandulafáidnak, hanem ha jól teremnek, isszonyú sokat ér! Azt nem írtam hozzá hogy otthon mandulafa volt 5, és arra lehetett jól felmászni, persze nem virágzáskor! Neked majd a dédunokáid fognak felmászni rá, ha már nagyobbak lesznek a fák! :) Milyen jó lesz!
Gizuska, nagyon szép volt a tegnapi kép, nagyon ügyes vagy, mindig olyan szépeket fényképezel! Köszi!
Ja, Pusi a betalok zok neked nem viszi le a pulzusodat? És a sima?

Mindenkinek nagyon szép baj nélküli napot kívánok, vigyázzatok Magatokra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 00:18 
Tag (34161)

Hely: Budapest
Id:338617(N)
Ferikém, köszönjük szépen a cicust, kutyust. Neked is jó éjszakát, szép álmokat! Aludj jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 21 00:11 
Tag (32725)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:338616(N)
Csatolmány:
kutya-cica-alszik.jpg
kutya-cica-alszik.jpg [ 176.19 KiB | Megtekintve 436 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 22:43 
Tag (34161)

Id:338614(N)
pusi írta:
Magdi, régebben nem volt ennyi munkanapod. :shock: Valaki elment és elvállaltad a műszakját?

Nem Pusikám, csak mindig a kolléganőmet kéri meg a Gábor helyettesítésre a Duna Plazaban, amikor szükség van valamiért helyettesítésre. Így ha ő oda megy, akkor nekem kell a Mammutba mennem, ezért van több munkanapom. Ebben a hónapban 5 alkalommal ment a Magdi kolléganőm (őt is így hívják) a Plazaba. Most a jövő héten lett volna 3 szabad napom egymás után, de megint közbejött egy helyettesítés a Magdinak, így az én egyik szabadnapomnak is lőttek, mert akkor helyette nekem kell a Mammutba menni.

Az egybensült karajt én is ugyanúgy sütöm mint Te, egész kis fokozaton, lefedve, nem teszek alá vizet, és órákig süldögél a sütőben.

Marikám, naná hogy fogsz enni a mandulafák terméséből!
Maradt még az almás pitéből.

Margó, a kezem még fáj, már nem csak a hüvelykujjam feletti rész, hanem az egész jobb kézfejem, de majd elmúlik, remélem.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2018 okt. 21 00:14-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 21:57 
Tag (66270)

Id:338612(N)
tengelic írta:
Talán még megélem a termésüket, és én is ehetek belőlük.

Naná!

Gyuriéknál a szőlőben volt mandulafa a hegy tetején. Rengeteg mandula volt rajta. Szeretett a hegytetőn lenni, azért gondolom, hogy nálad is jól érzi majd magát a hegyen.

Finom almafajtát vegyél!

Jó éjszakát, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 21:44 
Tag (19485)

Hely: Budakalász
Id:338608(N)
Sajnos nem látom Gizuska képét! :cry:

Margókám, igazán szívderítő, hogy kimentél a kertbe, a levegőre. Nem szabad azt nézni, mennyi dolog van, mert akkor azt sem látjuk, aminek örülhetünk.

Az egyik mandulafa nagy lesz, a másik kicsi. Az egyik papírhéjú, a másik félpapírhéjú. A leírások alapján jó félék, kíváncsi vagyok, valójában, hogy sikerülnek. A tavalyiak szépen megmaradtak, a legnagyobbat az őszibarack fejlődött.
Még egy almafa kellene, és akkor bőven elég lesz a gyümölcsfák ültetése. Talán még megélem a termésüket, és én is ehetek belőlük.

Még jó, hogy bejött a fiataloknak a Cézár saláta! Isteni kaja! Attól még jól is lehet lakni.

Magdi, maradt még az almás pitéből holnapra is?

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 21:20 
Tag (66270)

Id:338606(N)
Margó írta:
Képzeljétek, ma kint voltam a kertben, nekem ez nagy ujság, mert már nagyon régen voltam! Gyönyörű volt az idő, meg akartam előzni a hidegfrontot, azért is igyekeztem! Csak az a hátránya, hogy az ember rögtön azt nézi, mi minden megcsinálni való van!!! :( Különösen így ősszel!

Ne azt nézd!!!!!!!!!!!!!!!!!! A gyönyörű színeket. De jó, hogy kimentél. Nem fáztál?

A Betaloc zok lassabban hat, és nagyon jól elhúzódik a hatása. Csak egyet szedek. A sima Betalocból is egyet kellett volna szednem, de általában nem volt elég, és össze-vissza szedtem, mikor mennyit sikerült, olykor hármat. Ez nekem nagyon bejött, ég és föld a különbség. Édesanyám viszont nem szerette, inkább visszatért a sima Betalochoz. Ki kéne próbálnod.

Az a husi megsül víz nélkül, legkisebb fokozaton, fedőt nem emelgetem, és sokáig, órákig. Elektromos tűzhelyen nagyon pici fokozaton. Jó állaga lesz.

Ifjak szerették a kaját, a cézár saláta is bejött nekik.
A lángos isteni lett, bezabáltam, rengeteg baracklekvárral. Beni sajttal szereti.

Magdi, régebben nem volt ennyi munkanapod. :shock: Valaki elment és elvállaltad a műszakját?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 21:00 
Tag (14507)

Hely: Székesfehérvár
Id:338604(N)
Gizuska, csodaszép a kép, amit feltettél.
Köszönet érte.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 20:55 
Tag (34161)

Id:338602(N)
pusi írta:
De jó, hogy Iminek bejött az almáspite. Gondolom örülsz, hogy ha valami jól esik neki.

Persze hogy örülök Pusika.

Gizuska, tényleg szép az a kép amit hoztál. Az előbb nem vettem észre, mert most megint nem jött be a kép, csak maga a szó, hogy "kép", de most megnéztem úgy ahogy egyszer Pusi írta: jobb egérgomb és a "kép megjelenítése" módszerrel.

Marika szép a vers is amit hoztál.

Margóka, hétfőn dolgozok.
De jó hogy ki tudtál menni kicsit a kertbe! :D Örülök neki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 20:43 
Tag (566)

Id:338601(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Annyi mindenről írtatok, és minden olyan érdekes volt, de ha az ember elmarad egy nappal, nem tudja bepótolni hogy mindarra reagáljon amire szeretett volna! A legjobb szándékkal sem!
Annyi mindent csináltatok, annyi finomságot sütöttetek-főztetek, öröm volt olvasni!
Pusi az az egyben sült karaj tényleg minden viz nélkül megsül így? Mennyi ideig sütötted? Nagyon finom lehet!
Köszönöm hogy fölsoroltad a menüt, jó sokat dolgozhattál vele! Meg voltak végül elégedve a fogyózók! Te mivel etted a lángost? :) A betalok Zok nekem nincs, az nem csapja le úgy a pulzust?
Magdi, én is szoktam a csirkecombhoz tenni azt a három zöldséget amit írtál, meg egy kis fokhagymát, de olyankor natur sütöm serpenyőben, rövid lével. Úgy is nagyon finom lesz, mert a szaft jól átjárja. Ha kell még villával összetöröm hogy sima legyen ami a szaftban van. De majd úgy is kipróbálom ahogy írtad. A kezed jobb már?
Tengelicke, nem volt kedved az Auchanba menni, de jó vége lett? :) Én is örülnék a helyedben a mandula fáknak!
Olyan gyönyörű amikor virágzik!!! Lánykoromban otthon volt 4 vagy 5 fa, az egyik olyan sudár magas volt, irtó jól lehetett felmászni rá, és messze ellátni!!! Sohse felejtem el!
Remélem a csákányozáshoz lesz segítség!
A lilakáposzta ötleted nagyon jó, azt meg kell próbálni.
Gizuska a tortához gratulálok, biztosan nagyon finom lett, és szép is! Jó étvágyat hozzá!
Képzeljétek, ma kint voltam a kertben, nekem ez nagy ujság, mert már nagyon régen voltam! Gyönyörű volt az idő, meg akartam előzni a hidegfrontot, azért is igyekeztem! Csak az a hátránya, hogy az ember rögtön azt nézi, mi minden megcsinálni való van!!! :( Különösen így ősszel! Bár mindig van tennivaló, sohsincs kész egy kert. Olyan mint a háztartás! :)
Sokmindent akartam még, de közben kipotyog a fejemből, inkább azt küldöm el ami megvan! Pedig mindent elolvastam, miután abból a kómás-alvós állapotból kimásztam, de csak másnapra sikerült!
Magdi mikor mész dolgozni?
Mindenkinek nagyon szép estét, pihentető jó alvást kívánok szeretettel!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 20:31 
Tag (66270)

Id:338600(N)
Magdi írta:

Pusikám, fürdőbe mentek Mátészalkán?

Temetőbe megyünk Magdi, nem járok én fürdőbe.
De jó, hogy Iminek bejött az almáspite. Gondolom örülsz, hogy ha valami jól esik neki.

Tengelicke, evett Beni, a szokásos dolgokat, de ezen már nem problémázok.
Kíváncsi vagyok, hogy megmarad-e a mandula. Mikor lesz termés?

Gizuska, gyönyörű kép. Az ilyen végtelenbe menő utakat imádom. Ilyeneken szoktam menni én is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 20:12 
Tag (34161)

Id:338598(N)
Marikám ügyes voltál, hogy körülnéztél és találtál párt is a mandulafának, és már el is ültetted az egyiket.

Pusikám, fürdőbe mentek Mátészalkán?

Megsütöttem az almáspitét egy nagy gáztepsinyit. 3/4 része már el is tűnt. Vittünk át a Zsuzsa szomszédasszonyoméknak, a gyerekek is elvittek belőle és Imi is megevett pár darabot. Egy darabot én is megkóstoltam, de nekem nem elég édes, Imi szerint viszont finom, és ez a lényeg.

Gizuskám, Imi a BM-nél dolgozott rendőrként, személyzeti osztályon és sokat jártak vidékre toborozni, előadásokat tartani iskolákba, laktanyákba stb. Bejárta szinte az egész országot, és az Őrséget nagyon szerette.

Jó pihenést Szigetlakók, és jó éjszakát Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 19:56 
Tag (5323)

Id:338596(N)
Jó estét mindenkinek!!
Megvagytok?? Magdika, mit csinált a férjed az Őrségben, talán ott volt katona? :think: szigoruan őrizték ott a határt anno,több laktanya is volt,még mi is határsávban laktunk, egy időben még a távol lakó rokonok is csak engedéllyel jöhettek haza hozzánk. Egyébként ott a rendes nagy fás, lombos árnyas erdőkben koránt sincs annyi kullancs mint a benapozott helyeken, Csodálkoztam is amikor már itt laktunk , hogy az itteni csenevésznek számitó, köves fás helyeken mennyi kullancs volt, meg gondolom van is, csak már igen rég nem koptatom ezeket a kiránduló helyeket :naughty:

Nagyon kellemes estét és jó pihenést mindannyiunknak!!

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 18:42 
Tag (19485)

Id:338594(N)
pusi írta:
Földlabdával vetted? Gondolom hatalmas gödör kell neki.

Ezek nem földlabdásak. A gyökerük nedves forgáccsal van becsavarva, és az egész műanyag csomagolásban van. Nem száradnak ki.

Jól evett Beni? Jól érezte magát?

A szél már feltámadt. Be is hoztam a száradó ruhákat, mielőtt még felborítaná a szél a szárítót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 18:10 
Tag (66270)

Id:338587(N)
Földlabdával vetted? Gondolom hatalmas gödör kell neki.

Köszönjük szépen a verset. Nagyon igaz, nagyon szomorú. :(

Holnap ha jó idő lesz, megyünk Mátészalkára. Ha esik vagy csepereg, akkor nem.

Elment a család.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 16:05 
Tag (19485)

Id:338585(N)
Csak az egyik fát tudtam elültetni. A másik helyén csákányozni kell a földet, annyira kemény. :o Csodálatos ennek is a gyökérzete. :D

Pihenjél Gizuska. Éjjel jön a hidegfront, biztosan azt érzed. Én meg épp ezért vagyok olyan mozgékony.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 14:54 
Tag (5323)

Id:338582(N)
Ügyes voltál Tengelicke!
Itt most süt a nap egy ideje, de nagyon furán érzem magam.
A Papus még nem evett a tortából, majd csak akkor vágjuk fel, 22-én.azért nyalakodott már belőle menetközben :D
Az Éva eljön végre vasárnap, és a Sári lesz itt még.
Próbálok most pihenni egy kicsit.Pááá

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 13:08 
Tag (19485)

Id:338579(N)
Köszi Feri a kávét és a tortát! :D

Pusika, még nem kertészkedek, de fogok. Képzeld el, kaptam az Auchanban mandulafákat. Bent csak egy volt, de visszatettem, mert pár is kell hozzá, mert önmeddők. Erre kimentem a külső árudába, és ott találtam neki párt. Így megvettem mind a kettőt. Az egyik nagy növésű, a másik pedig kicsike. Most megpihenek, és kimegyek elültetni őket. Nagy a boldogságom, csak maradjanak is meg, és teremjenek is majd.
Valóban isteni idő van. Talán az utolsó. :cry:

Brigittám megérkezett szerencsésen. Megint hozott túrós kalácsot, az valami fantasztikusan fínom.

Legyen szép a naunk!

Várnai Zseni: Gondolatok az öregségről

A fáradt, öreg elme zakatol,
körben forog, ismétel szüntelen,
a múltak mély kútja fölé hajol,
hol békalencsés, zöld hínár terem.
Egy-egy emléket megragad, motyogja,
és újra kezdi tízszer is naponta,
mint vén malom,
mely már csak szelet őröl,
s letűnt idők fanyar borával dőzsöl.

Rettent a példa,
vigyáznom kell magamra,
minden elgondolt, kimondott szavamra,
s főként arra,
mit papírra vetek…
Érzem, tudom az ember gyöngeségét,
ezért mindig szemem előtt
a mérték…
Hibáimnak én nem kegyelmezek!

De te ne bántsd a vént,
te fiatal,
ha botlik is a lába vagy a nyelve.
Így jársz te is,
ha véget ér a dal…
És minden érdem immár elfeledve!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 10:53 
Tag (66270)

Id:338577(N)
Gizuska írta:

Ez jó lesz Pusika??? idd csak meg a többiek még alszanak ugyis, majd kapnak másmilyent később. :D

Pont ilyen a tökéletes kávé. Éppen következik a harmadik.

Nem lehet, hogy ezek a mandarinrécék valamelyik állatkertből léptek le? Nálunk indiai lúd van a Békás-tavon. Szerintem szökevény.

Magdi, Iminek igaza van. Tényleg tele vannak az erdők kullanccsal. Ahol fölöttünk ágak vannak, bármikor a fejünkre potyoghatnak. A múltkor is így jártam. Mostanra jó nagyok lettek, ami azért jó, mert könnyű észrevenni. Legutóbb a halastónál 4-et szedtem le a nadrágom száráról. Inkább 10 poloska, mint egy kullancs. Iszonyatosan utálom. Legalább fél centis volt. Szét akartam lapítani, de annyira kemény, hogy nem lehet.

Tengelicke, kertészkedsz? Isteni idő van. Meleg és süt a nap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 09:45 
Tag (34161)

Id:338573(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a finom kávékat Gizuskám, Ferikém. :D

Az este elfelejtettem írni, hogy tényleg olyan mesebeli az a kép az Őrség-i erdőről, amit hoztál Gizuska. De szívesen sétálgatnék ott! Erre Imi rögtön mondaná, hogy manapság már nem szabad erdőbe menni, mert tele lesz az ember kullanccsal.
Ő annak idején sokat járt a munkája kapcsán az Őrségben is.

Gizuska, kérdeztem az este, hogy mikor tartjátok Papusod szülinapját, most hétvégén, vagy a napján 22-én? Vendégetek is lesz, vagy kettesben ünnepeltek? Papus kóstolta már a tortát?

Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 08:01 
Tag (5323)

Id:338571(N)
https://youtu.be/IayPemBLZdk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 08:00 
Tag (32725)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:338570(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 07:41 
Tag (19485)

Id:338569(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávékat Gizuska! Pusi ihatja a következőt, hogy magához térjen. :lol:

A mandarinréce meseszép madár. De azt nem tudtam, hogy fára is tud mászni. :o

Félelmetes, amilyen korán keltek, Margó alvási időbeosztása meg egyenesen döbbenetes.

Nem jó belegondolni, hogy ma estétől végea jó időnek. :cry:

Remélem, Nagyika jól aludt!

Ma el kell menjek az Auchanba, nem szívesen teszem......

Remélem, Brigi lába kipihente a fáradalmakat, és szerencsésen hazajön a melóból.

Magdika, neked legyen elviselhető a munkanapod!

Pusika, kellemes családi napot nektek.

Kellemes, és baj mentes napot kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 07:21 
Tag (5323)

Id:338568(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... oto-vizen/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 07:12 
Tag (5323)

Id:338567(N)
Kép

Itt elég élénken fujdogál a szél, fogynak a levelek a baglyos fáról :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 06:41 
Tag (5323)

Id:338566(N)
Kép

Ez jó lesz Pusika??? idd csak meg a többiek még alszanak ugyis, majd kapnak másmilyent később. :D

Szép, jó reggelt mindenkinek!! már elolvastam egy csomó híreket, kár volt!! :hand:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 20 05:28 
Tag (66270)

Id:338565(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Magdi írta:

Pusika, én a zacskóban sült csirkecombok bőre alá szoktam tenni egy karika paradicsomot, zöldpaprikát és vöröshagymát. Jó ízt ad a húsnak.

Csak felet vettem, és alsócombot. Ez alá nem fér semmi, mert nagyon picikék, de legközelebb kipróbálom, mert isteni lehet.

DE nyomott, gyűrött vagyok, most kéne az a 2. kávét, hogy magamhoz térjek.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 3454  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]