Pontos idő: 2019 máj. 26 15:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108429 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 3615  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 09:39 
Tag (6087)

Id:344694(N)
Hoztam egy szép fotót az Időképről!! ha itt nem látod Tengelicke akkor ott megtalálod a képtárukban, egyébként nem értem, hogy miért nem tudod megnézni ha a linket is idehozom :think: talán a böngésző miatt :think:
én mindig az Időképen nézem az időjárást, szerintem ez a leg naprakészebb,sokoldalu és aktuális, be lehet állitani a települést is.
No itt a kép!
Kép
Havas Boldogasszony templom.
https://www.idokep.hu/?oldal=keptar&alb ... 1552635486

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 09:22 
Tag (6087)

Id:344693(N)
Jó reggelt Szigetlakó népek!!!
71.ben iródott az a vers, akkor tiltották, most meg már el is felejtették és nem is él már a költő, de szerintem most is érvényes.... :think:

Köszönöm Pusika, megvagyunk,hála Istennek semmi aggasztót nem írtak a Papus leletére, korának megfelelő a szív állapota.Majd valamikor a jövő héten megyünk el a háziorvoshoz a leleteinkkel.Az én állaptom is változó mint az időjárás,de azért nem vagyok rosszul.Mindketten fáradékonyak vagyunk,ebben nyilvánul meg a hülye fronthatás szerintem,de segitünk magunkon, közben pihengetünk kicsit.
Elismerik már, hogy egészen rendkivüli gyorsasággal rohannak a frontok a napon belül is, nekünk muszáj alkalmazkodni ha élni akarunk! ;) :think: :shhh:
Iminek bizonyára hasznos lesz majd a fizikoterápia és az jó ha lesz egy röntgen lelete is, azt feltétlen próbálja kézbekapni, mert majd kellhet az még.
Ez a protokoll a reumán, ezeket végig kell csinálni, együttmüködve.Magdika, majd számolj be róla, drukkolok a párodnak, szerintem kellene neki majd fürdő is és gyógytorna és szanatórium is. Ha jól emlékszem, neki jogosan járna bármikor a Honvéd szanatórium Hévizen,és neked is!! biztos jó lenne, ott magas szinvonalon csinálják ezeket. A gerincmütétem után én is ott voltam rehabon, ezért tudom biztosan,de engem a kórház utalt oda, a honvédségi multtal rendelkezők akár nyaralni járnak oda rendszeresen.nézzetek utána, HÉMORI néven müködik úgy tudom.
Még a kézmütétem előtt is jártam ilyenekre, itt helyben/persze semmit sem ért/ amikor már Ő is megállapitotta, hogy mi a baj és a teendő, ezért lett egy fél év mulva csak a mütét.ezek csak felesleges körök, ha nagy a baj, időhuzás!de így kell csinálniuk.
sajnos ezeket a stációkat már többször végig jártam én,hasznos dolgok ezek, megelőzésként, amikor még nincs nagy baj, Nekem is gyulladások miatt roncsolódott a porcszövet, azt mondta a ortopédus :(
Fejlődik az orvostudomány, de mi már nem jutunk hozzá az új eljárásokhoz, gyógyszerekhez, erre itt nincs pénz :naughty: :naughty:
Mostanában tudatosult bennem , hogy talán jól tettem, hogy én nem húztam az időt sokat a mütétek előtt, mert most sokkal nehezebb helyzetben lennék, lehet nem is operálnának meg az egyéb problémák miatt, a gerinc mütétkor öt órás altatásban voltam, 3 nap az intenziven, ez már nem lenne vállalható azt hiszem, akkor is nagyon tüzetes vizsglatok előzték meg, azóta már nyomorék lennék még jobban.
No most aztán sokat írtam!! gondolok rátok sokat, mindenkire!csak nem tudok írni eleget, van amikor már nem is aktuális, mert közben megbeszélitek és én csak bólogatok itt :D Főleg Margóra, amikor én is szenvedek az időjárástól! :shifty:
No de fel a fejjel!! mindjárt kisüt a nap egy időre!!
Legyen békés, és hasznos napunk!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 09:10 
Tag (15569)

Hely: Székesfehérvár
Id:344691(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Megyünk Balcsira. El sem hiszem :lol: :lol:

Édes videó reggelire.
https://www.facebook.com/marton.vlad.an ... 991961875/

Kezek és egyéb betegségek gyógyuljanak. :whistle:
Gólyácskák jöjjenek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 08:48 
Tag (20695)

Hely: Budakalász
Id:344690(N)
Jó reggelt, szervusztok Szigetlakók!

Köszi Gizuska a verset!

Esik az eső, és kissé fúj a szél, de nem erősen.
Semmi buli nem volt nálunk este, csak nagyon álmos voltam.

Azért is időpont kell, hogy visszavigye a leletet Imi? És ennyit kell várni a fizikoterápiára is? Ez már őrület. Az Aflamin jó szokott lenni, nekem használt. Azért kíváncsi vagyok, mit mutatott a röntgen. Nem adták ki Magdi?
Kezeden nem halványulnak a foltok? Fáj is?

Pusika, az jó, hogy neked jön rendbe a kezed! Légy szíves, máskor ne csinálj ilyen butaságot, hogy kesztyű nélkül mész metszeni!

Gizuska, mi volt papusoddal a terheléses vizsgálaton? És, te hogy vagy?

Margókám, tudtál aludni?

Brigi és a fiam mennek dolgozni. Roland meg ma megy állásintervjura. El sem hiszem!

Legyen kellemes, sikeres és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 08:16 
Tag (68888)

Id:344687(N)
Jó reggelt, szép napot, szép ünnepet!

Gizuska, köszönjük szépen az ünnepi köszöntést.
Jól vagytok? Papusod is rendben?

Magdi, Iminek nem csak kopás, hanem gyulladás is van? Vett már be gyógyszert? Használt?

Tengelicke, mit csináltál tegnap? Filmet néztél, vagy buli volt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 06:58 
Tag (6087)

Id:344686(N)
Utassy József: Zúg Március

Én szemfedőlapod lerántom:
Kelj föl és járj, Petőfi Sándor!
Zúg Március, záporos fény ver,
Suhog a zászlós tűz a vérben.
Hüvelyét veszti, brong a kardlap:
Úgy kelj föl, mint forradalmad!
Szedd össze csontjaid, barátom:
Lopnak a bőség kosarából,
A jognak asztalánál lopnak,
Népek nevében! S te halott vagy?!
Holnap a szellem napvilágát
Roppantják ránk a kétszer gyávák.
Talpra Petőfi! Sírodat rázom:
Szólj még egyszer a Szabadságról!

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 15 00:04 
Tag (33810)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:344685(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 22:52 
Tag (20695)

Id:344683(N)
Majd holnap válaszolok dolgokra, de már ragadnak le a szemeim, megyek aludni.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!
.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 22:48 
Tag (36801)

Hely: Budapest
Id:344682(N)
pusi írta:
Magdi, jó hír, hogy Iminek nem akarnak műtétet vagy egyéb drasztikus dolgot. Milyen lesz a fizikoterápia? Vizes, vagy csak szárazon? Fürdőbe küldték? Biztosan jó lesz. Jól fogadta Imi? Megy lelkesen?

Pusika a fizikoterápiás kezelések az SZTK-ban lesznek, nem fürdőbe küldték.
Reménykedünk, hogy használni fog valamennyire a gyógyszerrel együtt. Az Aflamin fájdalomcsillapító és gyulladásgátló.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 22:15 
Tag (68888)

Id:344680(N)
Margó, írtál mindenről, de arról, hogy hogy vagy, semmit. Feljebb kapaszkodtál már a 10-es skálán? Kipihented magad valamennyire?

Kezem rendben, szépen szárad, már szedegetem le a pörköket.

Megnyugtató, hogy a villanyóra kihordási ideje ilyen hosszú. A miénk még nincs 10 éves.

Magdi, jó hír, hogy Iminek nem akarnak műtétet vagy egyéb drasztikus dolgot. Milyen lesz a fizikoterápia? Vizes, vagy csak szárazon? Fürdőbe küldték? Biztosan jó lesz. Jól fogadta Imi? Megy lelkesen?

Margó, szerintem is jó ötlet a Facebook, mert sok néznivaló van. Nagyon sok jó videó van fent, amit jó lenne ha látnál, ha hozzuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 22:02 
Tag (36801)

Id:344678(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Margókám, azért kellett ma bemennem dolgozni, mert a kolléganőmet, aki ma lett volna a Mammutban, elküldte a Gábor a Duna Plazaba helyettesíteni, így aztán rám maradt mára is a Mammut Média Marktja.

A kezem még lila, de talán lassan javulni fog. Majd most is teszek rá vizes ruhát.

Pusikám, örülök hogy kaptál választ a gyűrűs darura vonatkozóan. Tündéri aranyos az a darugyerek. :D

Köszönjük a videót Nagyikám a malackák szülinapjáról. Ízlett nekik a torta. :D

De örülök a röszkei gólyácskának! :D

Imi ma délután volt a reumatológián. Fizikoterápiát írt ki neki a doktornő, meg Aflamin tablettát. Április 1-re kapott Imi időpontot a fizikoterápia kezdésére. Röntgenre is elküldte. Azt meg is csinálták, de a reumatológus doktornőhöz újabb időpontot április 2-ra kapott. Akkor tudja majd megmutatni neki a röntgenleletet.
Az ambuláns lapra diagnózisként azt írta a doktornő, hogy: Coxarthrosis, k.m.n. és egyéb spondylosis. :(

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 21:48 
Tag (15569)

Id:344677(N)
Margóka, lépjél be a Facebookba, akkor minden videót meg tudsz nézni. Ez a fórum nem engedi be a közvetlenül FB-re feltett videókat, csak a YouTubeseket a nem FB tagoknak.vagy valami hasonló kapcsolat lehet, vagy az FB nem engedi.

Semmire nem kötelez az FB, de sok mindent megnézhetsz, ha feltesszük, azt hiszem.

Bármikor ki is léphetsz az FB-ből.

Ezt csak gondolom, mert egyedül te nem vagy FB tag, talán esetleg Gizuska is. Ez neki is szól.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2019 márc. 14 22:11-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 21:01 
Tag (1179)

Id:344675(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Nagyon jó lenne tudni mi van a betegeinkkel? Lehet mire befejezem, már lesz hír?!
Tengelicke, ma már nem fájt a fejed? Jó hogy ilyen ügyes szakember-fiad van, nagy segítség ha ráér! Az ő salátája, meg az általad bizonyára elkészített hagymás husi!.....:) :)
Olyan gyönyörűek a képek amiket feltettetek!!!!
Nagyika, éppen tegnap jutott eszembe a ti fátok a ház előtt, nem is kellett megkérdeznem, megelőztél a válasszal! Biztosan szép azért. Megnőtt már?
Pusi, a te kezed javul? Orvosnál nem kellett sokat várni? Kérdezted tegnap a villanyórát, ingyen cserélték, 20 évenként jár, azt mondta a hapsi! De az óra mögötti csatlakozásokat is rendbe tette, hogy 20 évig azzal se legyen gond! Örülök hogy kaptál visszajelzést a daruról, így volna szép, ha minden téren így működne a madárvédelem is!
Sajnálom hogy a videókat nem tudom megnézni, amit Nagyika tesz föl azt máskor sem, pedig az András malackáit megnéztem volna! Még mindíg náluk vannak? Arról volt szó, hogy valamelyik vadasparkba kerülnek. Nem?
Remélem Magdi keze nem lett rosszabb, nem hiszem hogy annak pont a munka kellett!
Magdika, azért is kitolás, hogy ma berángattak, mert a holnapi napod nem szabadnap lett volna, hanem munkaszüneti nap, ami viszont MINDENKINEK jár, nem kell senkit sehova beosztani! Te igy gyak. folyamatosan igénybe vagy véve, mert előtte is utána is menned kell!
Az is lehet, hogy csak azért, mert lehet hogy vki meg akarta toldani a munkaszünetet magának, te meg helyette dolgoztál! Ez nem biztos, de az embereket ismerve lehet!
Nagyon dühös voltam, igazából a kezed miatt! Mert jó okkal elmehettél volna az orvoshoz a munka helyett! Bocs' tudom hogy semmi közöm igazából hozzá, és nem is ismerem hogy mire szerződtél, ha rendesen megkapod a szabadnapjaidat, akkor jó, de emberileg nem jó ezt nézni! Majd írd meg hogy vagytok, te is, Imi is!!!!
Elnézést a mérgelődésért, de biztosan értitek?????
Remélem hogy a tavasz nem áll meg, olyan madár csivitelés hallatszott máma, hogy az szívderítő volt!
Mindenkinek nyugalmas estét, jó pihenést kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 17:46 
Tag (68888)

Id:344663(N)
Mutu, vonzod a gólyákat. :D Köszönjük Röszkét. Ha ő jött, holnap jön a többi is.

Gyűrűs darutól boldog vagyok. Milyen aranyos kis muki volt. Az a kép 2017-ben készült, tehát most 2 éves.
Éppen most igazolta vissza az MME gyűrűzőközpontja is. Ők is mindig válaszolnak, ha egyedileg nem azonosítható, akkor is. Beküldött adatot válasz nélkül még nem hagytak.
Aki a FB-on küldte a képet, Ő gyűrűzte.

Nagyika, azt az élesztős trutyit én is olvastam. Ki kéne próbálni, de azt írják, hogy nagyon büdös. Kell ez nekünk? :D

Pocsék idő van, hol süt a nap, hol fekete felhők jönnek.

Magdi, mi van a kezeddel? Fel sem tételezem, hogy orvosnál is voltál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 16:14 
Tag (21364)

Id:344661(N)
Röszke gólyácska :P

Csatolmányok:
1.jpg
1.jpg [ 126.31 KiB | Megtekintve 513 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 16:00 
Tag (15569)

Id:344660(N)
Ezt ki kellene próbálni.
https://balkonada.hu/elesztos-lotyi-cso ... enyeiddel/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 15:47 
Tag (20695)

Id:344659(N)
Látod Pusika, érdemes volt feltenni a darvakat a FB-ra! És mindenki örül. Te is, mi is és a gyűrűző is. :D :D :D Nagyon rendesek a finnek, hogy válaszoltak! De így is kell. :D :D :D

Ma nálunk nem volt szél. De hol süt a nap, hol esik. Most éppen süt, de egy órája esett.

Kíváncsi vagyok, Magdinak javul-e a keze?

És mi van betegeinkkel?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 15:32 
Tag (15569)

Id:344658(N)
De jó Pusika. Örülsz nagyon ugye????
Mi is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 15:19 
Tag (68888)

Id:344655(N)
Nagyi írta:

:lol:
Szerették a tortát. Nem is olyan félelmetesek a malackák.

FB-ra feltettem a darvakról 2 képet, a gyűrűsről is, és jött válasz Finnországból. Megvan a delikvens, kaptam róla egy fotót is:

Csatolmányok:
2019-03-14_140139.jpg
2019-03-14_140139.jpg [ 100.52 KiB | Megtekintve 496 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 14:52 
Tag (15569)

Id:344654(N)
András malackái 1 évesek.- :lol: :lol: :lol: :lol:
https://www.facebook.com/marton.vlad.an ... =3&theater

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 14:34 
Tag (68888)

Id:344652(N)
Nagyi írta:
S

A mandulafa legalább olyan csodás, mint a csodafánk virágzása /japán díszcseresznye/
Bár mi azzal jól megjártuk.
Két éve vettünk arany árért egy fát, és apró virágai lettek. nem olyan, mint Pusika fáinak, meg Balatonon, ami az utcánkban van. :cry:
.

Nagyika, meg fog az erősödni. Aprók ezek a virágok is, csak nagyon sok van, nagyon sűrű. Öreg fák már. Az egyiknek, a kisebbnek gyönyörű formája van, de a másik nő felfelé.

Úgy látom nem jöttek gólyák délelőtt. Csodálkoztam volna, mert iszonyat szeles idő van. Nálatok is ilyen borzalmas az idő?

Magdi, javul a kezed?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 10:03 
Tag (15569)

Id:344642(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Magdika, a kezedet meg kellene mutatni a háziorvosnak.
Kisebb véraláfutások mindíg vannak orvosságtól, de akkora területen, mint neked, nem szokott lenni.
Ne hogy valami komolyabb dolog legyen.

Orvoshoz menőknek szerencsés intézést.

A mandulafa legalább olyan csodás, mint a csodafánk virágzása /japán díszcseresznye/
Bár mi azzal jól megjártuk.
Két éve vettünk arany árért egy fát, és apró virágai lettek. nem olyan, mint Pusika fáinak, meg Balatonon, ami az utcánkban van. :cry:

Hát ha valakit érdekel./rózsák metszése/
https://www.facebook.com/groups/1228956 ... p_activity

Kellemes napot mindannyiotoknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 09:09 
Tag (6087)

Id:344639(N)
http://propeller.hu/itthon/3405534-kesz ... -faradtsag

nem hiába károgok én folyton!!! :( :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 09:04 
Tag (36801)

Id:344637(N)
pusi írta:
Magdi, beütötted a kezed? Nagy ütést kell, hogy kapjon a liluláshoz. Szerintem is mutasd meg az orvosnak, hallgass Margóra! Ezt ne hanyagold el! Máskor is szokott lenni ilyen?

Nem sok hangulatom van ma orvoshoz menni.

Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük szépen a gyönyörű képeket. :D Fantasztikusan szépek azok a fák.

Nem ütöttem meg a kezemet Pusikám. Egyszercsak viszkedő érzést éreztem a kézfejemen, aztán elkezdett pirosodni és véraláfutásos lila lenni. Lehet, hogy megpattant valami ér benne. ;)
Beborogattam vizes ruhával tegnap. Talán lassan javulni fog mostmár magától is Margókám.

Nem csodálom, hogy nincs hangulatod orvoshoz menni Pusika.

Legyen Mindenkinek szerencsés, jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 08:57 
Tag (20695)

Id:344636(N)
Jó reggelt, szervusztok Szigetlakók!

A mandulavirágnál nincs csodálatosabb! Bár Gizuska képét megint nem látom.

A csodába az orvosokhoz járásokkal. Gizuskáék és Pusikáék is mennek. Gizuska, majd írd meg légy szíves az eredményeket, nagyon drukkolok!

Pusika, én is kétszer megnéztem a cipő árát, és jót nevettem. Vajon van olyan hülye, aki megveszi?

Anti majonézes öntetet csinált a Cézárhoz, de még mást is tett bele, de nem tudom mit.

Most is hűvös a reggel, de legalább nem fagyott. Eső is volt, mert vizes minden.
Tegnap már hallottam énekelni az énekes rigókat. Jönnek már hazafelé a madárkák.

Mindenkinek legyen szerencsés, sikeres és baj mentes a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 08:32 
Tag (68888)

Id:344634(N)
Gizuska írta:
Ez mandulafa Pusikám!! persze, hogy virágzik már!!Ha kicsit jobb idő lesz elmegyünk megnézni mi is a kedvenc öreg mandulafákat györökre.

Tényleg nem olyan. A miénk ilyen. Amikor virágzik, nagyon sokan megállnak, és fényképezik. Majd az idén csinálok róla normális képet lehetőleg nem telefonnal.

Csatolmányok:
2019-03-14_072622.jpg
2019-03-14_072622.jpg [ 255.64 KiB | Megtekintve 496 alkalommal. ]
2019-03-14_072824.jpg
2019-03-14_072824.jpg [ 256.13 KiB | Megtekintve 496 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 08:01 
Tag (6087)

Id:344631(N)
Azok ilyen csodás rózsaszinüek, a régiek!!!

Csatolmány:
DSC00936 (1).JPG
DSC00936 (1).JPG [ 246.28 KiB | Megtekintve 497 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 07:49 
Tag (6087)

Id:344630(N)
Ez mandulafa Pusikám!! persze, hogy virágzik már!!Ha kicsit jobb idő lesz elmegyünk megnézni mi is a kedvenc öreg mandulafákat györökre.
A Lajosom ma délelőtt megy terheléses kardiológiai vizsgálatra, nagyon tartok tőle :think: :( majd ha ez is meglesz, utána megyünk a háziorvoshoz a leleteinkkel.
Szerencsés napunk legyen!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 07:33 
Tag (33810)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:344628(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 márc. 14 07:24 
Tag (68888)

Id:344626(N)
Jó reggelt, szép napot mára!

De szép ez a fa Gizuska, remélem nem soká az enyém is virágzani fog. A japánoknál már virágzik.

Magdi, beütötted a kezed? Nagy ütést kell, hogy kapjon a liluláshoz. Szerintem is mutasd meg az orvosnak, hallgass Margóra! Ezt ne hanyagold el! Máskor is szokott lenni ilyen?

Nem sok hangulatom van ma orvoshoz menni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108429 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 3615  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]