Pontos idő: 2019 máj. 19 22:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108286 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3610  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 22:17 
Tag (20649)

Hely: Budakalász
Id:349486(N)
Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 21:56 
Tag (36712)

Hely: Budapest
Id:349485(N)
pusi írta:
Én már be tudom állítani, de sokat szenvedtem vele, mert mindig valami időzítést kapcsoltam be, ami hülyeség, mert kinyitjuk a sütő ajtaját és megnézzük, hogy jó-e már a kaja.
Ha nem adtak hozzá használati utasítást megkereshetjük a neten, abban benne van. Általában adnak utasítást, ami angol nyelvű, és nem sokra megyünk vele. Neten viszont fent szokott lenni. Azt hiszem az óra gombot kell nyomni, azután állítani a plusz mínusszal, és ha elérte az időt, csak elengedni.

Van hozzá használati utasítás Pusika, de még nem tudtam tüzetesen áttanulmányozni. Az óra beállításra meg nem találtam benne az információt.
Így néz ki:
Csatolmány:
2019.05.15.  (5).JPG
2019.05.15. (5).JPG [ 265.72 KiB | Megtekintve 193 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 21:50 
Tag (68706)

Id:349483(N)
Magdi írta:
Pusika, azt próbáltam én is, hogy hátha a plusz-mínusszal be tudom állítani rajta az időt, de nem jött össze. Nekem is kellene valaki, aki beállítja. :oops:

Én már be tudom állítani, de sokat szenvedtem vele, mert mindig valami időzítést kapcsoltam be, ami hülyeség, mert kinyitjuk a sütő ajtaját és megnézzük, hogy jó-e már a kaja.
Ha nem adtak hozzá használati utasítást megkereshetjük a neten, abban benne van. Általában adnak utasítást, ami angol nyelvű, és nem sokra megyünk vele. Neten viszont fent szokott lenni. Azt hiszem az óra gombot kell nyomni, azután állítani a plusz mínusszal, és ha elérte az időt, csak elengedni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 21:16 
Tag (36712)

Id:349480(N)
pusi írta:
Teljesen szokatlan, hogy nem bömböl a TV, és Gyuri is halkan beszél.
:D :D :D :D Nagyon örülök neki Pusikám. Maradjon is így tényleg! Gondolom, Gyuri is nagyon boldog, meg Te is.

Pusika, azt próbáltam én is, hogy hátha a plusz-mínusszal be tudom állítani rajta az időt, de nem jött össze. Nekem is kellene valaki, aki beállítja. :oops:

Mi tagadás, tényleg nagyon fáradt vagyok.

Sajnos a húsdarálóval én is úgy vagyok mint Margó. Nekem is feltekeredik a késre a legkisebb ín is a húsról, pedig meg lett éleztetve is. Van egy elektromos húsdarálóm is, meg egy hagyományos kézi is, de mindkettővel ugyanaz a helyzet.

Én is fázok.

Szép álmot Mindenkinek Szigetlakók!

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2019 máj. 15 21:54-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 21:10 
Tag (68706)

Id:349477(N)
Margó írta:
Hihetetlen és örömteli változás lehet a csöndes tv stb. A legfontosabb, hogy Gyuri is jól hall, és minden ami vele jár! Nem ragozom. Maradjon is mindíg így, azt kívánom!
A pulyka felsőcombot simán át tudod darálni? Nekem mindíg gondot okoz az a hártya ha nem sok akkor is, ami rajta van! Pedig fasirtot is tudnék belőle csinálni!
Nálunk a piacon lehet szotyit kapni, Laci ma is vett, nem tudom meddig tart még ez a bolond idő?!

Úgye még nem fagytatok meg? Szép estét Mindenkinek!

Már megfagytunk.
Simán át tudom darálni. Elvágja a daráló. Nagyon apróra szoktam a húsokat darálni. Jó a darálód?
Pörkölnek is nagyon szereti a család.

Magdi, van a sütőn plusz, minusz gomb, ugyanazzal kell az órát is. Van egy sokkal egyszerűbb mondja az enyémen. Jön Gyurma és beállítja.
Gondolom nagyon fáradt vagy. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 21:05 
Tag (36712)

Id:349476(N)
Pusikám, de örülök, hogy ez a hallókészülék olyan jó! :D :D Talán azért érdemes lenne a másikat is kipróbálni, hátha esetleg az még egy fokkal jobb. Használja Gyuri egészséggel és sokáig, bármelyiket is fogja választani!

A tűzhelyet bekötötték. A felső részét annyira kipróbáltam, hogy már melegítettem rajta, de a sütő kipróbálásához nem volt energiám, időm. Az egyelőre teljesen kínai nekem. Azt még majd ki is kell égetni, azt mondta a gázszerelő, de már elfelejtettem, hogy fél vagy 1 órát mondott rá. Van rajta egy kijelző is, amire azt mondta a szerelő, hogy a pillanatnyi időt mutatja amikor nincs a sütő használatban, sütéskor meg be lehet rajta állítani, hogy mennyi ideig akarunk sütni valamit. Hát azt hiszem én ezt nem fogom használni. Nekem egyébként nem az óra szerinti időt mutatja, hanem most éppen egy órával többet, mint amennyi most van. Na mindegy, majd valahogy rá kell jönnöm, hogy hogyan működik az egész sütő.

Marikám a szobákból már mindent kihordtam a konyhába, de még sok munka van hátra a lakásban, jó nagy kosz, por van mindenhol.
Elnéztem a napot, nem ma kellett mennem a reumatológiára, hanem holnap kell.

Margókám, hát lehet hogy meleg front volt, de tényleg nem érezni semmit a melegből.

Gizuskám, itt is esett az eső majdnem egész nap.

Margókám majdnem felejtettem mondani (írni), hogy van itthon Frontin, meg Xanax is. Szoktam is bevenni ha úgy érzem, hogy túl feszült vagyok, meg az alváshoz is éjszakára.

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 20:59 
Tag (1164)

Id:349475(N)
Hihetetlen és örömteli változás lehet a csöndes tv stb. A legfontosabb, hogy Gyuri is jól hall, és minden ami vele jár! Nem ragozom. Maradjon is mindíg így, azt kívánom!
A pulyka felsőcombot simán át tudod darálni? Nekem mindíg gondot okoz az a hártya ha nem sok akkor is, ami rajta van! Pedig fasirtot is tudnék belőle csinálni!
Nálunk a piacon lehet szotyit kapni, Laci ma is vett, nem tudom meddig tart még ez a bolond idő?!

Úgye még nem fagytatok meg? Szép estét Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 20:48 
Tag (68706)

Id:349473(N)
Gizuska, félelmetes az a cikk az időjárásról.

Margó, azért kaptak a madarak búzát, mert nem volt itthon napraforgó. Az összes maradékot kiraktam nekik, és tavasszal megeszegették. (Télen nem.) Csak a Mici búzája volt, némi köles, de nem kértek belőle.

Piacra hús miatt mentem. Vettem marhalábszárat, pulykacombfilét. Utóbbit ledarálom, nagyon jól lehet hasznosítani.

Teljesen szokatlan, hogy nem bömböl a TV, és Gyuri is halkan beszél.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 19:31 
Tag (1164)

Id:349467(N)
Szervusztok Mindenki! :)

Csatlakozom az örvendezőkhöz, Pusi, remélem így is marad, hogy most már csak örülni fogtok a hallókának, a gond és a probléma a múlté! Elég volt a problémákból, legalább ami a hallókészüléket illeti!
Mit vettél a piacon?
Azt írtad még korábban, hogy nem kellet a galamboknak (?) a búza. Nálunk télen mindenféle madár a szotyolát, azt a fekete héjút, ette, a galambok is! Nagyon kevés aprómag fogyott el, talán a zöldikék ettek olyat! Most is szotyola van még kint, csak a hideg miatt, ami lepotyogott még a télen, nem takarítottuk el, mert azt meg a sünikék eszik lelkesen! Egyik nap hallotta is valamelyikük a sötétben! :D
Amit Gizuska linkjéből olvastam, hogy a fecskéken hogy lehetne segíteni, hát fogalmam sincs! Mindenkit sajnálok aki ázik-fázik! Csak a földnek jó ez! Nálunk még mindig eseget!
Nagyika, sikerült nadálytőt szerezni? El tudtatok menni? Lábadnak jó lenne!
Magdika, hogy vagy? Hogy állsz a dolgokkal? Tegnap is, ma is melegfront volt, lehet hogy az is megviselt, bár a meleget valahogy nem éreztük! :) Azért is emlegettem a nyugtatót, mint Pusi a citromfüvet, az ilyenkor egy kis segítség a szervezetnek!
Szerintem a futódnak nem lesz semmi baja, ha össze-vissza hurcolásszák, szerintem az rossz neki! Legalább szépet látsz munka közben, ha ez szebb mint a régi! Jó lett a tüzhely? Kipróbáltad?
Mindenkire szeretettel gondolok, és szép estét kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 18:46 
Tag (15494)

Hely: Székesfehérvár
Id:349464(N)
Pusika, legyen szerencsétek az új hallókával. :whistle:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 18:32 
Tag (6059)

Id:349458(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019 ... k-baglyok/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 18:30 
Tag (6059)

Id:349456(N)
Hali!!!
Jaj de jóóóó!! nagyon örülök én is az új készüléknek, sokáig használja a Gyuri, sok jót halljon vele!! :clap:
És a piacon is sikeres voltál Pusika? bizonyára!
Kicsit elaludtam délután, rémálomra ébredtem :evil: :o bánatomban epres tejszinhabos kuglófot ettünk uzsira :D így jobb egy kicsit.
folyamatosan esik, már megfulladtak a giliszták is földben, szerintem, fáznak a madarak is :(
https://24.hu/tudomany/2019/05/15/idoja ... or-31-fok/
félelmetes a jövő :doh: :doh:

Nézem inkább a Gasztroangyalt!Komlóskán forgatták,ilyenkor úgy tünik mégis van jövő!! :clap: fantasztikus!!!ÉRDEMES MEGNÉZNI!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gizuska 2019 máj. 15 18:47-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 17:59 
Tag (20649)

Id:349448(N)
Pusika, most már biztos, hogy lesz Gyurinak szuper hallókája! Gondolom, ő is alig hisz a fülének! Ez nagy boldogság! :D :D :D
Nagyon örülök veletek én is!

Magdi, jelentkezz, mi van veled?

Gizuska, talán már holnap valamivel jobb lesz az idő nálatok is.

Margó, hogy vagy? Nagy a csend.

Nagyika, te is nagyokat hallgatsz.

Saci, Cora hogy van?

Kellemes estét!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 17:26 
Tag (68706)

Id:349441(N)
tengelic írta:
Jajj, de jó Pusika! Szerintem a másikat is ki kéne próbálni, aztán Gyuri eldönti, melyik a jobb. Micsoda különbség van a cégek között!

Hétfőn próbáljuk a másikat. Ez most nagyon jól szuperál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 15:45 
Tag (20649)

Id:349440(N)
Jajj, de jó Pusika! Szerintem a másikat is ki kéne próbálni, aztán Gyuri eldönti, melyik a jobb. Micsoda különbség van a cégek között!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 15:12 
Tag (68706)

Id:349436(N)
Sziasztok! Megjöttünk, elég hosszadalmas volt.
Nagyon jónak látszik a kütyü. Most még kipróbálni hoztuk el. A lényege az, hogy az egész halk beszédet is hallja Gyuri, és azt is amit a háta mögött halkan mondanak. Ugyanakkor, ezzel a beállítással nem kellemetlen az utca zaja sem. Egyelőre minden szuper, hétfőig próbálja, aztán eldönti, hogy megnézi-e a másikat. Ez a halláscentrum egészen más, mint az előző. Beállítják személyre szabottan, míg a másikban, abban maradtunk, hogy a gép nem is látja a készüléket.
Ami nagyon tetszik benne, hogy az illeszték, ami a fülbe megy, az teljesen kitölti a fület, tehát hangot csak készüléken keresztül lehet hallani. Pl. ha szirénázik a mentő, annak a hangja nem hasít a fülébe, mert már lehalkítva jut be.

Most eszünk, aztán elmélyülünk a használati utasításban. Ki kell próbálni a telefonálást is vele.

Nagyon hideg volt, majd megfagytam. Utálom a szeles időt.

Magdi, milyen a tűzhely? Be van kötve? Mikor próbálod ki?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 14:48 
Tag (6059)

Id:349435(N)
Nyugaton a helyzet változatlan!!
Tök depis idő van :? :cry:

Várom én is Pusiék jelentkezését!

https://www.idokep.hu/szel

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 13:52 
Tag (20649)

Id:349434(N)
Pusika! Mi van veletek? Nagyon várjuk a híreket. Remélem, nem a géped adta be az unalmast!

Vígasztalanul esik. Ma van a legtöbb csapadék. Tudom, a földeknek még mindíg nem sok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 08:09 
Tag (15494)

Id:349429(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Itt csak 7 fok van. :mrgreen:
Talán hét végére igérnek felmelegedést.
Most már egy kicsit szünetelhetne az eső és jöhetne a napsütés.

Mi is megyünk piacra, meg kell vennem feketenadálytő krémet, mert elfogyott.
Sokat kell kennem belőle. :oops:

Érdekesek ezek a virágok. Egyszer régen kaptam egy tő anyósnyelvet egy óriási tőből.
Nálam 20 évig még új levelet sem hajtott, aztán ki is pusztult.
Az anyatő talán még most is él. :(

Pusika én is drukkolok a hallókáért, hogy beváljon.

Kellemes napot azért mindenkinek.
https://balkonada.cafeblog.hu/2019/05/1 ... 4S0Pw_QX4g
---------------------
11-kor jeges, vagy havas eső esett nálunk., Istentelen hideg lett :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 07:54 
Tag (36712)

Id:349428(N)
Jó regglet Szigetlakók!

Köszönjük a kávét és a kalácsot Gizuskám.

Pusika ha ez a növény nem szeret költözni, akkor lehet, hogy amit a szobából kihoztam, a konyhában tönkre fog menni? Pedig olyan szép, egészséges levelei vannak most. Jóval nagyobban mint amilyen a konyhában levőknek volt. :think:

A konyhában ma még fog fúrni is a Józsi. Kell még takarólécet feltenni, fogantyút fiókra, gáz csövénél is kell fúrni a csempébe, hogy stabilizálva legyen a cső, mert most cseklik-nyaklik.
Az egyik szekrénybe még egy polcot is fog felfúrni, úgy hogy oda nem pakoltam be. Lesz még dolog a konyhában ma is, és akkor még hol van az összes többi helyiség. Mindenhol por, kosz van, de majd apránként megcsinálom, ahogy tudom.

Pusikám, nem ma mentek a hallókáért?

Hű most megyek, mert most telefonált a gázszerelő, hogy mindjárt itt lesz, én meg még pizsamában ülök itt.

Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 07:14 
Tag (20649)

Id:349427(N)
Jó reggelt, szervusztok Szigetlakók!

Köszi a fínomságokat Gizuska! :D

Látom Pusika, te sem unatkoztál tegnap. Jól belehúztál a melóba.

Magdi, a konyhával gyakorlatilag készen vagy. Az edények elhelyezése meg menet közben elválik, hol lesz jobb. Ma bekötik a tűzhelyet is, és tudsz majd főzni is. Most már örülj, hogy lett szép új konyhád is. És nyugi! Nem hajt a tatár! Mindent módjával!
Kipihented magad! Tudtál aludni?

Pusika, nagyon szurkolok, hogy jó legyen a hallóka Gyurinak! Jó vásárlást a csarnokban!

Nagyi, szerencse, hogy nem fáj a lábad! A kékülés meg majd elmúlik.

Nálunk is 10 fok van. Épp most nem esik, de esett. Vizes minden. Most már jöhetne a jó idő, mert a paprikákat is ki kéne ültetni, meg a babot elvetni.

Legyen kellemes, szerencsés és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 06:49 
Tag (68706)

Id:349424(N)
Jó reggelt, szép napot Szigetlakók!
Gizuska, jól járnál, ha jönnél velem piacozni, isteni a csarnok, pláne ilyenkor tavasszal. A szerda azért jó, mert ma van friss marhahusi.

Gépemet el kéne vinnem Gyurmához, tele a postám reklámmal. Végig akartam pörgetni, de feladtam. Már 2 napja nem tudom elolvasni a leveleket.

Nincs túl hideg, 10 fok a teraszon. Ez szuper.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 15 05:59 
Tag (6059)

Id:349422(N)
Kép

mennék veled Pusika!! :P itt is piaci nap van, de nem hunném, hogy lesz felhozatal, most még hidegebb van, és esik is :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 22:58 
Tag (68706)

Id:349421(N)
Magdi, az a futó mindent kibír, csak költözni nem szeret. Ha elfelejted locsolni, azt is viseli. Nekem az előző lakásunkban mindent befutott, olyan volt a konyha, mint az őserdő. Itt viszont nem szeret lenni. Előző lakásunkban sok anyósnyelv volt, itt viszont egyáltalán nem marad meg.
Ahogy írod, túl vagy a nehezén. Gondolom a szobában is normalizálódott a helyzet. Tetszik már a konyha beosztása?

Reggel kimegyek korán a vásárcsarnokba.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 21:32 
Tag (36712)

Id:349415(N)
Margókám, kivittem az egyik futót a szobából a konyhába. :D

Marikám, nagy a felfordulás, kosz még a lakásban, de a konyhaszekrényeket tisztítószeres ronggyal kitörülgettem és az edények nagy részét bepakoltam, bár ezt valószínűleg még át fogom variálni, mert nem igazán sikerült elsőre mindennek jó helyet találni. Majd lassan kialakul. Most egy ideig biztos, hogy mindent keresni fogok, mert minden máshol van mint korábban.
Megpucoltam a konyhai ablakot, meg még egy csomó apró-cseprő, sziszi-fuszi dolgot csináltam.

Pusikám, próbálkoztam már a citromfű teával, de nekem egyáltalán nem használt. Most viszonylag jól vagyok, csak nagyon elfáradtam. Rengetegszer másztam létrára fel, létráról le.

Pusikám, nagyon drukkolok a hallókészülék miatt. Remélem, hogy ez végre tökéletesen jó lesz. :pray:

Gizuskám, befejeztem mára a konyhát. Majd holnap folytatom, ha tudom, bár holnap még a Józsi is csinál pár kisebb dolgot a konyhában, meg jön a gázos is, délután meg a reumatológiára is el kell mennem a háromhavonkénti injekcióra.

Nagyikám, hála az égnek, hogy legalább a lábszárad nem fáj, annak ellenére, hogy bekékült.

Ma igyekszem korán lefeküdni.

Jó éjszakát, szép álmokat kívánok Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 21:23 
Tag (68706)

Id:349414(N)
Kivasaltam mindent, csináltam rizs felfújtat, selejteztem könyveket, és lemerült bennem az elem. Most pihi.

Margó, kedves volt az orvos? Minden rendben?
Fényképeztem szombaton, csak még nem töltöttem le.

Nagyika, ugye szedsz vérhígítót? A nadálytő tényleg szuper dolog az ilyen foltokra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 21:22 
Tag (20649)

Id:349413(N)
Margókám, van a fűnyíróhoz tartály, de én nem szeretem használni. Sokkal több időbe telik, amíg kiúrítgetem, elviszem kiszórni, majd visszateszem a helyére.

Az idegeskedésről tudatosan le lehet szokni, de nem elfolytással. Agyban dől el minden. Ha tudomásul veszem, hogy vannak dolgok, amit képtelen vagyok megoldani rajtam kívülálló okok miatt, igen is, meg lehet szüntetni az idegeskedést. Tudom, mert én ezen már túljutottam. És mennyivel jobb "dili" nélkül létezni.

Gizuska, most nálatok van a legcudarabb idő. Nem is csodálom, hogy minden bajod van!

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 21:13 
Tag (15494)

Id:349412(N)
Nem akartam macit írni, nehogy megsértődjön. :P Esetleg gombócot írhattam volna. Jó kis pocija van.

Most kezdett el a bal lábszáram végig sötétkékesedni az esés után.Most borogatom. Nem fáj, csak olyan, mint amikor a bokáim rándultak meg. :mrgreen: , ronda.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 21:04 
Tag (6059)

Id:349411(N)
https://www.hazipatika.com/szivderito/s ... efreshed=1

https://www.meteoklinika.hu/humanmeteorologia

érdemes megszivlelni!!szerintem..

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gizuska 2019 máj. 14 21:15-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 máj. 14 20:55 
Tag (1164)

Id:349409(N)
Nagyi írta:
Plüss kutyuka. :D :D :D :D :D

Nagyika, tökéletes megfogalmazás! Annyit változtatnék, hogy plüss maci! Legalább is jelen állapotában, a kerek pocakjával! :D Nagyon aranyos!
Nagyika az a fa gyönyörű!!! Remélem ami a közeletekben van, az is helyre jön! Tavaly mennyire élvezted! Jól vagytok?
Azért kellett külön írnom, mert én nem vagyok olyan ügyes, hogy a levél közben tudjak idézni! :)
További szép estét neked is!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108286 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3610  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]