Pontos idő: 2019 júl. 19 22:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109718 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 3658  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 15:54 
Tag (6263)

Id:353159(N)
Margóka egyik nap kérdezte, hogy nem fotóztam-e a Sárinál? az a helyzet, hogy most nem nagyon van mit, késésben vannak a virágai, azért is segitettem neki, volt olyan ami még a pincében volt :( majd csak előveszik magukat a jó földben.
Ez az én veteményesem egy része :D
Csatolmány:
DSC02165.JPG
DSC02165.JPG [ 236.64 KiB | Megtekintve 399 alkalommal. ]

Most egészen jó idő lett itt, délelőtt még esett is, most meg perzsel a nap!
Jó lenne csavarogni kicsit nekünk is, olvastam hogy itt a kastély pálmakertében virágzik egy nagy agavé, már az maga egy látványos ritkaság :think: a szomszéd településen meg bornapok vannak mindenféle köritéssel.

Pusika, itt van még olyan kütyü, több is, de nem vettem, egy okból! hátha még akciózzák is talán, ha nem hát akkor úgy jártam.megnéztem, egyáltalán nem találom kicsinek, nekünk épp jó lenne.ez a Silver Crest a Lidl-nél használatos a varrógépem is ilyen. Van az Aldiban is, pont a duplájáért, lehet az nevessebb :think: egyéként az Aldiban van most olyan kis léghütő készülék is amiről a multkoriban beszéltünk és még olcsóbb is mint a Topsopban!
Pááá mindenkinek!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 15:46 
Tag (6263)

Id:353158(N)
Sziasztok, kellemes délutánt mindenkinek!!
Pusika ne légy elégedetlen magaddal, vannak ilyen napok, egyre gyakrabban! :oops:
Mi is eltöszörögtük a reggelt, aztán elmentünk kenyeret, krumplit venni, meg ide az iskolába, ócsó vásárba, vettem strandpapucsot, olyant amelyiknek nem lapos a sarka, azt nagyon nem szeretem, csak kacsázok benne.ja meg persze ilyen nagyon fontos apróságokat, mint gyorskötöző, gumipók, szilikonos habverő :P
A habverő jól szuperál, délután sütöttem egy kis barackos pitét, ez nekem is az egyetlen látható a dolgaimból.
Az Anyukám piros kis tepsijében! :D
Csatolmány:
DSC02163.JPG
DSC02163.JPG [ 190 KiB | Megtekintve 388 alkalommal. ]

Kinyilott az első mesevirágom is.
Csatolmány:
DSC02164.JPG
DSC02164.JPG [ 152.77 KiB | Megtekintve 388 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 15:13 
Tag (69885)

Id:353157(N)
hajnalmadar írta:
Mondjuk én nem Ofotértbe vittem, hanem egy kis magánboltba. És szemorvos mérte be, tehát már a kész recepttel mentem. Nem értem, mi kerül 100 ezer forintba egy szemüvegen, az enyém nagyságrendekkel olcsóbb volt, pedig cilinder meg egyéb finomságok is vannak benne.

Egyébként melyik optikába jártok?

Régen voltam Ofotértben, most pedig kétszer egymás után a Vision Express-ben voltunk.
Multifokális ennél olcsóbban nincs. Attól függ az ára, hogy hány dioptriát és milyen széles csatornában kell belecsiszolni. Általában egyformák az árak. Van itt egy Válság szemüvegdiszkont, ahol állítólag nagyon olcsó. Pedig nem. Ugyanannyi.
Mindkettőnknek kell vezetéshez is, és olvasáshoz is. Ez így nagyon jó, hogy egy szemüvegben benne van. Reggel felveszem este leveszem. Nem kell keresgélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 14:35 
Tag (1693)

Id:353156(N)
Mondjuk én nem Ofotértbe vittem, hanem egy kis magánboltba. És szemorvos mérte be, tehát már a kész recepttel mentem. Nem értem, mi kerül 100 ezer forintba egy szemüvegen, az enyém nagyságrendekkel olcsóbb volt, pedig cilinder meg egyéb finomságok is vannak benne.

Egyébként melyik optikába jártok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 13:14 
Tag (69885)

Id:353154(N)
Az a baj Hajnalmadár, hogy megmondják, nem teszik bele. Általában kedvezménnyel vesszük, még mindig akkor vettünk, amikor 50%-os akció volt, és ilyenkor kötelező új keretet is venni. Így is egy szemüveg ára nincs 100 ezren alul. Ez egy nagyon baráti ár, így kockára tenni nem is nagyon mernénk. Nagy a dilemma, mert Gyurinak most nagyon drága kerete van, és nagyon szép is. Fogok még ezen hezitálni. Ahova járunk, ott nem teszik használt keretbe, viszont nagyon jól méri be a doktornő, és olcsóbb is, mint máshol. Sokféle lencsemárkát árulnak. Ahol viszont el lehet intézni, hogy tegyék a használt keretbe, ott nem jól mérték be legutóbb.

Gizuska, tényleg van liziantusz a Lidl-ben, csak tegnap nem vettem észre, mert meglepően alacsony. 10-12 cm magas, ami nagyon fura. :shock: Most megnéztem jobban, és van rengeteg. Kütyü viszont nincs. Gondolom nem vettél.

Nagyika, itt is van ilyen hortenzia sor az Oázis kerítésénél, és gyönyörű. Nem hajlik meg, áll egyenesen, és nagyon vastag szára van. Szóval metszésről nálam a jövőben szó sem lehet.

Reggel óta teszek-veszek, és semmi konkrét dolgot nem tudok felmutatni, amit elvégeztem volna. Nagyanyám mindig azt mondta, hogy "Nincs belőlem semmi" Hát belőlem sem. Hogy lehetek ennyire elcseszett? Ez már az Alzheimer?

Mondjuk rántott májat sütöttem, de az pár perc. Lidl-ben vettem, gyönyörű volt, világos, szépen kiszedve, nem összetörve. Maradékból pástétom lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 10:11 
Tag (1693)

Id:353152(N)
Sziasztok! Jó reggelt már nem kívánhatok, mert már délelőtt van :)

Pusi, én már többedszerre tetetem be ugyanabba a szemüvegkeretbe az új lencsét. Mindig figyelmeztetnek, hogy saját felelősségre kérhetem csak, és ha eltörik a keret, buktam a lencsét is. Ez így van rendjén (hogy nekem kell vállalnom a felelősséget), csakhogy egy normális és nem régi keret nem fog ennyitől tönkremenni. Az enyém majdnem tízéves, legközelebb esetleg elgondolkodom, hogy merjem-e vállalni a kockázatot, de eddig semmi baj nem volt. Szóval nem kell kicsikarni tőlük, hanem így kéred és kész. Meg kell csinálniuk, ha így kéred, csak felelősséget nem vállalnak rá.

Magdi, én is figyelemmel követem Attila sorsát, és nagyon drukkolok meg imádkozom érte! Meg az édesanyjáért is. Szomorú, hogy ilyenkor a hozzátartozónak gyakorlatilag ki kell képeznie magát, mert az orvosokra nem lehet számítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 08:13 
Tag (15911)

Hely: Székesfehérvár
Id:353151(N)
Jó reggelt mindenkinek.

Akkorát aludtunk, mint egy elefánt.
Izomlázunk még megvan :D

Kellemes hűvös van, minden jót és szép napot mindenkinek.

Ilyent szeretnék egy pár év múlva.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 08:03 
Tag (37602)

Hely: Budapest
Id:353150(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuskám, köszönjük szépen a kávét. :D

Marikám, Iminek van távollátó szemüvege is. Az is nemrég lett csináltatva. Tulajdonképpen annak nem érezte szükségét Imi, de a jogosítványa meghosszabbításakor azt is előírták neki.

Pusikám, Gabika mondja, hogy szinte minden nap ad pénzt a nővéreknek, de itt az orvosválasztás nem működik.

Marikám, ma is dolgozok.

Vigyázzatok Magatokra! Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 07:27 
Tag (21027)

Hely: Budakalász
Id:353148(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávét Gizuska!

Remélem, beteszik az üveget a keretbe Pusika! Jó lenne, ha nem kéne még keretet is venni.

Hamarosan elbattyogok az Auchanba. Néha muszáj odamenni, mert sokkal olcsóbban megkapom a dolgokat.

Magdi, ma otthon vagy?

Legyen kellemes, szerencsés, gyógyulós és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 06:33 
Tag (69885)

Id:353145(N)
Jó reggelt, szép napot! Eddig jó, isteni hűvös van.

Gizuska, hány fokos a Balaton?

Magdi írta:
Érthetetlen, hogy egy kórházon belül sem kommunikálnak egymással az orvosok. Az intenzív osztályon annak az orvosnak, aki berakta, szerintem oda kellett volna figyelnie a cserére is, még akkor is, ha Attila már nem az ő osztályán van, de tulajdonképpen az idegsebészeti osztályon is illene tudniuk az orvosoknak, hogy mikor kell új tubust berakni, hogy megelőzzék a fertőződést. Sajnos egyik orvos sem igazán érez felelősséget a beteg iránt. :(

Ezt dumálom mindig, hogy kollektív felelősség nincs, minden orvosnak megvannak a betegei, és akinek nincs orvosa, megy a levesbe. Ez tudom, hogy etikátlan, de attól még így van. Nem csak orvost kell választani, hanem meg is kell beszélni vele ezt a helyzetet, másképpen nincs kihez fordulni a kérdésekkel, és nincs ellátva a beteg még alapszinten sem.
Amikor valami szakrendelésre megyek, én általában mindenkivel beszélgetek, és azt tapasztaltam, hogy nincs olyan, hogy valakinek ne legyen választott orvosa, ha kórházba megy, vagy volt, vagy tervezi. A legegyszerűbb emberkének is van.
"Drága" Kásler programjában ezt úgy fogalmazta meg, hogy az állami ellátásba be kell vonni bizonyos szinten a magán ellátást. Lefordítva ez annyit jelent, hogy ha nem fizet a beteg az állami ellátásban egy választott orvosnak, akkor nincs ellátás.
Bizonyára vannak kivételek, melyek a fehér hollók számával arányosak.

Gyurinak is kell szemüveg. Ő nem hagyja el, viszont lekopik, mert nem tud rá eléggé vigyázni. Amikor bármi kerti munkát, vagy hasonló dolgot csinál, akkor összekarcolja. Nem lehet rajta kilátni. Nem bírja ki karácsonyig sajnos, amikor az 50%-os leértékelés lesz.
Most azt szeretném elérni, hogy ebbe a keretbe tegyenek neki új lencsét. Állítólag ki lehet csikarni az optikáktól, csak nem adnak rá garanciát. Kit érdekel a garancia? Úgysem lehet érvényesíteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 12 06:01 
Tag (6263)

Id:353144(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 23:13 
Tag (21027)

Id:353143(N)
Megáll az eszem, hogy mennyire nem figyelnek a betegekre! Ez nem pénz kérdés, csupán emberi dolog!

Magdi, ez kabaré, hogy Imi elhagyja a szemüvegét. Nem olcsó mulatság a szemüveg csináltatás. Érdemes lenne olyat csináltatni, ami egyben van az olvasóval. Vagy távolra nem kell neki?

Jó éjszakát! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 22:17 
Tag (37602)

Id:353142(N)
pusi írta:
Magdi, maguktól nem tudták, hogy a tubust cserélni kell? Elkeserítő. :(
Műtét időpontja nincs még meg? Gondolom attól kezdve nagy változások lesznek, és el lehet indulni a rehabilitációval. Nem türelmetlen Gabika?

Olvasószemüveget másikat kell csináltatni, vagy van esély megtalálni?

Pusikám, sajnos maguktól nem jutott eszükbe az osztályon kicserélni azt a tubust. Azt még az intenzív osztályon rakták be. Érthetetlen, hogy egy kórházon belül sem kommunikálnak egymással az orvosok. Az intenzív osztályon annak az orvosnak, aki berakta, szerintem oda kellett volna figyelnie a cserére is, még akkor is, ha Attila már nem az ő osztályán van, de tulajdonképpen az idegsebészeti osztályon is illene tudniuk az orvosoknak, hogy mikor kell új tubust berakni, hogy megelőzzék a fertőződést. Sajnos egyik orvos sem igazán érez felelősséget a beteg iránt. :(

Még nincs meg a műtét időpontja. Gondolom a laboreredményektől függ.
Gabika nagyon igyekszik türelmesnek lenni, de nagyon ki van. Ma megint sírva fakadt, amikor kijöttünk a kórteremből.

Az Imi olvasószemüvegét újra meg kell csináltatni, mert sehol nem találjuk, pedig már tűvé tettük érte a lakást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:59 
Tag (15911)

Id:353141(N)
Roszz nevet írtam : cserjés hortenzia, de a kerítés hortenziát is használják
Kép

Ez meg a bugás hortenzia
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:49 
Tag (69885)

Id:353140(N)
Nagyi írta:
A bugás az más, olyan formáju a feje, mint az orgonásnak.

Ennek a becsületes neve kerítéshortenzia. :D

Én is azt hittem, de az Oázisban ki van írva rá, hogy bugás hortenzia. Ezek szerint nem jól tudják.

Magdi, maguktól nem tudták, hogy a tubust cserélni kell? Elkeserítő. :(
Műtét időpontja nincs még meg? Gondolom attól kezdve nagy változások lesznek, és el lehet indulni a rehabilitációval. Nem türelmetlen Gabika?

Olvasószemüveget másikat kell csináltatni, vagy van esély megtalálni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:32 
Tag (37602)

Id:353139(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Bent voltam Attilánál munka után. Ildi is bejött, utána együtt jöttünk haza. Úgy láttuk, Attila megismerte Ildit is, rá is mosolygott.
Ma délelőtt kicserélték a gégéjében a tubust, de csak azért mert Gabika tegnap felment ott a kórházban a fül- orr- gégészetre, és tanácsot kért az éppen rendelő orvostól, mert nagyon sokat köhög Attila, meg rengeteg váladék jön fel neki a gégemetszés helyén, mellett. Megkérdezte az orvos, hogy volt-e már cserélve a tubus. Gabi mondta, hogy 4 hete rakták be, és még nem volt cserélve. Az orvos mondta, hogy akkor sürgősen cseréltesse ki, mert azt 2 hetente újat kellene berakni.
Gabi aztán lent az osztályon, szólt a nővéreknek, hogy azonnal intézkedjenek a csere ügyében.

Nagyikám, de jó hogy jól éreztétek Magatokat a kertben, és jól is bírtátok a tevékenykedést! :D Szívből örülök neki. Testileg, lelkileg jót tett ez Nektek. Máskor is így lenne érdemes kimenni, több napra, hogy ne kapkodás, idegeskedés legyen a kintlét, hanem nyugodtan, kényelmes tempóban tudjátok csinálni kint a dolgokat, közben megpihenve, amikor úgy esik jól.

Pusikám, váljék egészségetekre a mai úszás. Amikor mentem dolgozni, egész jó idő volt, lent sokkal kellemesebb volt az idő, mint a lakásban. Gondoltam is, hogy biztosan elmentetek.
Ügyes voltál, hogy még lekvárt is főztél be.

Marikám, örülök hogy érik a fügéd és az őszibarackod! :D Ma is jó sokat dolgoztál. Kemény munka az ásás.

Nálunk is mindig történik valami. Iminek megint sikerült elhagynia az olvasószemüvegét. Viszonylag rövid időn belül ez már a második amit elhagy. Valahol kieshetett a zsebéből.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:28 
Tag (1314)

Id:353138(N)
Nagyika! Örülök én is nagyon, hogy kint voltatok! Jó hogy ott aludtatok, tényleg így talán kevésbé fárasztó, mert nem kell sietni, lehet közben pihenni! Még a jövő héten sem lesz kánikula, jó lenne ismételni! Hátha Lajos bácsinak az étvágya is megjön! :)
Nem tudom mi van idén a rózsákkal, az enyém ugyan csak mini rózsa, locsoltam tápoztam, volt is virága, az egyiket már tövig vissza kellett vágni, megbarnult leszáradt mindene, most már szép zöld, kihajtott, a másikat most fogom visszavágni, vele ugyan az van! Mi lehet?????
Tavaly semmi ilyen nem volt!

Tengelicke, már megvan a bolt címe!

Magdika, remélem megvagy épségben!

Vigyázzatok Magatokra, aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:11 
Tag (15911)

Id:353137(N)
A bugás az más, olyan formáju a feje, mint az orgonásnak.

Ennek a becsületes neve kerítéshortenzia. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 21:05 
Tag (69885)

Id:353136(N)
Bugás hortenzia az igazi neve. Nem tudtam. Igazi hortenzia ez Nagyika. Én is mindig megcsodálom az Oázis kerítése mellett. Sorba vannak ültetve. Meseszép.

Kávéteszt, van egy táblázat a végén. Érdekes.

https://azuzlet.hu/kavek-tesztje-melyik-a-legfinomabb/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 20:53 
Tag (15911)

Id:353134(N)
Semmi virágom nem nyílik.
Van azonban egy, ami 5 vagy 6 éve megvan. virágosan vettem, és legalább a harmadik helyen lakik, talán az most ki fog nyílni. Már arra sem emlékszem, milyen virága volt. :D

A műhortenziám azonban változatlanul gyönyörű. Tavaly csináltam két ágat mellé, azokon is van 1-1 virágocska. Egymás mellett lesz sorban 4 bokor, akkor lesz majd csodaszép.
Elnyűhetetlen.

A vonatra való fel és leszállás katasztrófa.Olyan magasak a lépcsők, alig lehet felhúzódszkodni, meg lelépni. pláne banyamobillal. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 20:38 
Tag (69885)

Id:353132(N)
Nagyika, ez szuper! Párodnak kell a lelki dopping, hogy fizikailag rendben legyen.
Úgy veszem észre, hogy ha ott alusztok, akkor nem annyira fárasztó, mint utazással, és többre is haladtok. Gondolom le lehet ülni pihenni. Jó, hogy nem volt nagy hőség.
Nyílnak a virágaid?

Hortobágyi gólyákról hoztam képeket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 20:13 
Tag (21027)

Id:353130(N)
Hála Istennek Nagyi, hogy jól éreztétek magatokat, hogy jó volt a mozgás, és élveztétek a tevékenykedést! Ismételjétek valóban addig, amíg jól esik! Hát, nagy szám lehetett a lakat keresése. :doh: Tényleg mindíg történik veletek valami! :lol:
Nagyon sajnálom a rózsáitokat, valami nagyon elkaphatta őket. :doh:

Magdi, gondolom, otthon vagy már. Van híred Attiláról?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 20:12 
Tag (6263)

Id:353129(N)
De jóóó Nagyika! ez nagyszerű, hogy jól éreztétek magatokat!Jó pihenést!

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019 ... zetverese/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 19:59 
Tag (15911)

Id:353128(N)
Sziasztok, szép estét.

Itthon vagyunk, megjöttünk a kirándulásból.

Kertben voltunk, kipróbáltuk, mit bírunk.

Nagyon jól sikerült, rengeteget gazoztunk, élveztük hogy mozgunk, nem volt semmi bajunk, csak rémes lábizomlázunk van a sok ülés utáni, rengeteg hajolgatástól.
Párom nagyon élvezte, neki korábban nagy szerelme volt a kert, nagyon hiányzott ez neki. Alig tudtam néha behívni pihenni.

A három nap bőven elég volt, jó volt azonban már hazajönni, pihenni.
Ennyit kibírunk úgy látjuk, úgy hogy megismételjük, amíg jól esik.

Az összes rózsám kiszáradt, úgy hogy ősszel tarvágás lesz, meglátjuk, jövőre kihajtanak-e. Nem tudom mi lelte őket.
Egyébként nyoma sincsen a korábbi esőknek.

Itt is megvolt a szokásos kalandunk.
Fiamék első nap kifutottak megjavítani egy kerti csapot, mert orrán-száján spriccelt, el volt zárva a víz.
Mikor elmentek, be akartam zárni a kaput, lakattal és sehol nem találtam a lakatot. Felhívtam őket, nem tették-e valahol le. Fiam mondta, hogy én nyitottam ki nekik, biztosan én tettem le valahol.
Sehol nem találtam, szerencsére volt páromnak egy eléggé rozoga, azzal be tudtuk zárni.

Rá kb fél órára hívtak a fiamék, hogy ne keressem, mert ő betette a csomagtartójukba, amikor valamit keresett benne és most látta meg otthon a boltnál, amikor kinyitotta. :lol: :lol: :lol: :lol: , mindjárt fordul vissza és kihozza. Potom 40 kilométer.
Mondtam neki, hogy megoldottuk, az istenért ki ne jöjjön azért .

Hát én kereshettem volna itéletnapig.
Velünk mindíg történik valami :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 19:05 
Tag (6263)

Id:353126(N)
Sziasztok! jó estét mindenkinek!!
Nem semmi csaj vagy Pusika!!elhiszem, hogy jól esett az uszás, de jól megvártad vele a hüvös időt, biztos kedvet kaptál hozzá, hogy hamarosan újra elmenjetek! reggelre nagyon hüvös lesz felétek is, nehogy megfázzál.
Biztos finom lesz a lekvárod is!! én láttam a Lidlben a liziantuszokat, nagyon kis helyesek voltak, de nem vettem én sem, az Aldiban is láttam ugyanolyanokat, nincs helyem hozzá. Láttam már nem egyszer, hogy felvásárolják a virágboltosok és háromszoros áron adják tovább :shifty: :doh:
Tengelicke, legyen még sok babod, azt kívánom!
kicsit zavaros a vérnyomásom, azt írják a nagy hőingadozás miatt, lefekszem pihenni kicsit, tévézni!!
nektek is jó pihenést!!

Ja ! olvassátok el!! https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... di-puszta/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 18:47 
Tag (21027)

Id:353125(N)
pusi írta:
Végül csak elmentünk strandolni. Mennyei volt. Újjászülettem. Isteni az újvárosi strand.

Jól vagytok? Mit esztek, mit csináltok? Tengelicke, látod már a feladat végét?

Váljék egészségetekre az úszás Pusika. Én is vágyódom, nem is emlékszem, mikor voltam fürödni, úszni?! :cry:
Nagyszerű, hogy vettél Katikától barackot. Így már talán elegendő lesz a baracklekvár. Hajdúcskáékat is láttad, jó napod volt! :D :D :D

Gazoltam, és elkezdtem ásni a bab helyét. A terület 60%-ig jutottam el, azt rögtön be is ültettem. Majd folytatom, most már nem volt erőm hozzá.
Viszont boldogság van. Érik a fügém, és az őszbarackom.Mindegyik isteni. :D :D :D
Tasakozás lassan megy, hiszen mással is foglalkozom. De a nagy tasakok készen vannak, most kezdtem a kicsiket.

Margókám, biztosan megtalálja párod a vetőmag boltot, évtizedek óta ott van. Jó kis üzlet.
Biztosan nem agyagos a földetek, mert akkor ragadna, mint a fene.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 18:21 
Tag (69885)

Id:353124(N)
Margó írta:
Szervusztok Szigetlakók!

Pusi, de jól tettétek hogy elmentetek! Nincs jobb az úszásnál! Tényleg kicseréli az embert. Sajnos én csak múlt időben mondhatom, de nagyon is emlékszem rá! Az ember idegeit is csodálatosan megnyugtatja! Ha a szél nem zavar, akkor ez az idő is megfelel! Mostanában az időjárás jelentésekben csak a 30 fok feletti hőmérsékletet titulálják strand időnek! De miért! /természetesen az egyéni érzékenységet tiszteletben tartom!/

Én nagyon szeretem ha hűvösebb van, mert akkor könnyebb a hideg vizes medencébe bemenni. Igaz, nem volt túl hideg.
Eszméletlen jól esett. Féltem, hogy nem tudok majd úszni, mert legalább 2 éve nem voltunk, de azért egy kisebb táv jól ment, csak nem mertem tovább tempózni, mert a tavalyi tüdőgyulladásom miatt be vagyok tojva. Majd legközelebb. Tényleg nagyon megnyugtató. Azért is jó volt, mert nem volt senki a medencében.

Utána megnéztem a Hajdúcskákat, és vettem Katikától 3 kiló barackot, amit délután befőztem. Kiváncsi vagyok jó lesz-e, semmi tartósító, kavartam másfél órát. Jól összement, sűrű lett. Ezzel a befőzés befejezve az idén.

Gizuska, nem láttam a Lidl-ben liziantuszt. Sajnos annak nagyon macerás a gondozása. Azt mondják a termelők, hogy szabad földben nem lehet. Csak fólia alatt, mert nagyon érzékeny. Nagyon szép virág, nagyon szeretem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 15:34 
Tag (1314)

Id:353123(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Pusi, de jól tettétek hogy elmentetek! Nincs jobb az úszásnál! Tényleg kicseréli az embert. Sajnos én csak múlt időben mondhatom, de nagyon is emlékszem rá! Az ember idegeit is csodálatosan megnyugtatja! Ha a szél nem zavar, akkor ez az idő is megfelel! Mostanában az időjárás jelentésekben csak a 30 fok feletti hőmérsékletet titulálják strand időnek! De miért! /természetesen az egyéni érzékenységet tiszteletben tartom!/
Nagyon szépek a hortobágyi képek, jó lehet a tágas horizont!..... És minden! :)

Tengelicke köszönöm a vetőmag eligazítást! Férjem mindjárt mondta, hogy elmegy a Baross térre, megkeresi a vetőmag boltot!

A trágyázással kapcsolatos jótanácsokat is köszönöm, neked is, Pusinak is! Marhatrágyát szoktunk használni, meg mútrágyát /fejtrágyának/, csak nekem volt ez nagyon szokatlan amikor idejöttünk, mert a szüleim jól termő, megtràgyázott földjéhez voltam szokva, ami leginkább az elmondások alapján Tengelickééhez hasonlít. Nem tudtam hova tenni, hogy ez milyen föld, egyetlen előnye volt, hogy nem kellett a cipőnkről vakarni a sarat! Nem ragadt rá!
Szóval köszi mégegyszer amiket írtatok!

Gizuska, nem fényképeztél a virág átültetéskor? Régebben hoztál onnan is képeket! Örülök nagyon hogy Papusodnak javul a szeme! Tovàbbi javulást!

Élvezzétek ki a kellemes időt, a nap további részében is!

Nálunk pár napja csend van :D úgy látszik elmentek valahova! Nagy kérdés hogy meddig???? :)

Jó lenne ha Magdi már ilyenkor hazaérne! Kevésbé volna fárasztó a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 13:30 
Tag (69885)

Id:353121(N)
Végül csak elmentünk strandolni. Mennyei volt. Újjászülettem. Isteni az újvárosi strand.

Jól vagytok? Mit esztek, mit csináltok? Tengelicke, látod már a feladat végét?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2019 júl. 11 08:03 
Tag (37602)

Id:353114(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Marikám, köszönjük a kávét, Gizuskám Neked meg a Lidl újságot. :romance-kisscheek:

Nagyon szorgos-dolgos voltál tegnap is Gizuska. :D

Pusikám, nincs strandidő. Nehogy megfázzatok! Nem kellene megvárni, amíg megint meleg lesz?

Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109718 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 3658  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]