Pontos idő: 2017 szept. 20 00:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hello from Poland
HozzászólásElküldve: 2017 júl. 06 15:29 
Tag (9528)

Id:310333(N)
Pantera, a varosban ahol van a feszek keress allatvedelmet, a google leforditja ,golya forumot, madarvedelmet.

Ez madarvedelem:http://otop.org.pl/?gclid=Cj0KEQjwv_fKBRCG8a3ao-OQuZ8BEiQAvpHp6N0bNw7969ZA1t6oKl2pSeLMSnVQDBmSflSSZuC1recaAuJt8P8HAQ

Irj, par szep sort egyszeruen fogalmazva, a google leforditja es kuldd el.
Tomaszowba is irhatsz, a tulajdonos nagy golyavedo, biztos segit. Probald meg, jo erzes utana, ha sikerul megmenteni egy allatot. Tomaszow tuti segit intezkedni. Kerj segitseget toluk,mert nem tudsz sehova lepni es leirod nagyon roviden mirol van szo, elkuldod a kamera linket es ennyi. Nem kell orakat tolteni vele. Ugyesen.

Meg valami, en nem nezem a feszket, Isten orizz, de valami ilyen szovegezessel irj Tomaszowhoz, hogy
kerem segitsen. Az Önök orszagaban haldoklik egy kameraval megfigyelt golya.........(hely neve, kamera cime.) Nem tudok mashova fordulni. Nagyon koszonom.Udvozlettel.....neved........Magyarorszagrol.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 06 15:11 
Tag (16376)

Hely: Budakalász
Id:310332(N)
Gersenda régen nem jelentkezett már. Nem tudom, mi lehet vele?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 júl. 06 12:14 
Tag (9528)

Id:310321(N)
Szia Pantera!

Ne Gersendanak irj, hanem keress!Keresd meg az oldalt amelyik uzemelteti a kamerat vagy az ottani polgarmestert, allatvedelmet. Par eve amikor meg lelkes voltam pontosan igy inteztem a problemas feszkeket. Felforgattam az internetet, kideritettem az adott feszekrol mindent es irtam mindenhova. Nemet feszek, osztrak feszek, teljesen mindegy.Azott, fazott, haldoklo, fuldoklo kisgolyakat mentettunk meg igy. Beszelsz nyelvet, irj ahova tudsz es kerj segitseget, hivatkozva arra, hogy milyen sokan nezik a feszket a vilag minden tajarol. Igy inteztem el, hogy Hortobagyon Hunornak legyen teljesen uj femkeretes feszke,mert az akkori parja belesullyedt a fiokakkal egyutt a vastag retegbe es ott pusztultak el. Senki nem akarta magaenak a problemat es akkor irtam vagy 20 helyre. Ugy oldottam meg, hogy ok is lathassak, hogy allatvedelem, allatorvosok es mindenki cime lathato legyen. Ettol beizgultak es par het mulva uj feszket kapott Hunorka szegenykem. Tul sok rosszat lattam mar es elfogyott a lendulet. Itt a helyed, intezkedj. Sok sikert.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 12 10:22 
Tag (1039)

Hely: Poland
Id:82997(N)
Thank you for your sympathy. Poor people, poor the crew of this airplane... I think, the pilot would never have undertaken such a decision by himself . :cry:

[Köszönöm az együttérzéseteket. Szegény emberek, szegény légi személyzet.... Azt hiszem, a pilóta sosem hozott volna magától ilyen döntést. :cry: ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 10 21:11 
Tag (18845)

Id:82664(N)
holsderteufel írta:
margo írta:
Baby, mi történt?

A lengyel politikai felépítményt lefejezték ma délelőtt.
Kép

Holci, köszi, pedig olvastam, csak nem esett le.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 10 21:00 
Tag (2398)

Id:82660(N)
margo írta:
Baby, mi történt?

A lengyel politikai felépítményt lefejezték ma délelőtt.
Kép
Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára holsderteufel 2010 ápr. 10 21:15-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 10 20:57 
Tag (18845)

Id:82658(N)
Baby, mi történt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 ápr. 10 18:40 
Tag (19678)

Id:82634(N)
Współczujemy polskim ludziom
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 05 19:29 
Tag (18845)

Id:69334(N)
Dawan1956 köszönjük a videókat!
Szenzációsan jó videók, érdemes megnézni,
különösen az elsőt ajánlom figyelmetekbe.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 05 19:01 
Tag (19678)

Id:69328(N)
Dawan1956 videói az ustroni gólyákról. Köszönjük!

http://www.youtube.com/user/Dawan1956

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 04 01:02 
Tag (2781)

Id:69021(N)
Welcome Gersenda, I signed the peticiót.10 years ago I was Gubinban and really saw a lot of stork! Poland is beautiful and nice people!

Üdvözöllek Gersenda, én is aláírtam a petíciót. 10 éve jártam Gubinban,és valóban sok a gólya .
Lengyelország szép, és kedvesek az emberek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03 23:53 
Tag (1039)

Id:69020(N)
Hunor is really an extraordinary stork. I love his eyes. Thunde is so graceful . And their children are like angels. Beautiful family, beautiful nest. I keep my fingers crossed for their safe return to the nest.
It’s a pity I couldn’t open Hortobagy nest cam in my old computer, last year (now I’m prepared) . That’s how I found Your forum. This is the first summary I’ve watched and I‘m watching this lovely video very often.
Pusi and Margo You are The Masters ! :clap:

Hunor tényleg rendkívüli gólya. Szeretem a szemét. Tünde annyira kecses. És a fiókáik olyanok, mint az angyalok. Gyönyörű család, gyönyörű fészek. Keresztbe teszem az ujjaimat, hogy biztonságban visszatérjenek a fészkükbe (vagyis nagyon drukkol ennek).
Kár, hogy nem tudtam megnyitni a hortobágyi fészek kamerát a régi számítógépemről az elmúlt évben (mostanra megjavítottam). Így találtam a fórumra. Ez az első összefoglaló, amit figyeltem, és nagyon gyakran megnézem ezt a csodás videót.
Pusi és Margo Ti vagytok a mesterek! :clap:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03 21:46 
Tag (19678)

Id:68976(N)

http://www.youtube.com/watch?v=NzOmgqn0CtM

the story of the nest

viewtopic.php?f=41&t=370

The works of Margó from Pusi photos

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03 21:32 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:68972(N)
Thank you for the news, this can be a very nice village.
Our favorite stork's nest is in the Hortobágy, Hunor nest. In 2008, a tragedy occurred, Hanga, the girl died in the nest. Due to interventions of our forum in the autumn some helpful people replaced the nest for a brand new one. In 2009 Hunor had a new partner, Tunde, with whom he raised chicks succesfully. Look at the pictures and video.

(Köszönjük a híreket, nagyon szép falu lehet.
A mi kedvenc gólyafészkünk Hortobágyon a Hunor fészke. 2008-ban tragédia történt, Hanga meghalt a fészekben. A fórumunk közbenjárásával azon az őszön néhány segítőkész ember kicserélte a fészket egy újra. 2009-ben Hunornak új párja lett, Tünde, akivel sikeresen felnevelték a fiókákat. Nézd meg a képeket és a videót.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03 20:59 
Tag (9881)

Id:68958(N)
gersenda írta:
Hello , everybody. Thank You for warm welcome me on Your forum. :D Today I have something about Polish storks.
Do You know, that every fourth stork in the world is Polish?
Storks are in Poland the harbingers of spring, a symbol of happiness and awakening of the forces of nature. According to folk tradition, stork’s nest protects against lightning and fire. Therefore, the destruction of stork’s habitat heralds misfortune and plagues.
In Poland there are “Stork Villages”, where You can see storks everywhere. A village, where most storks , about 70 , is grouped every year is Żywkowo in Warmia .
Last summer, our Site Admin, Monika , visited another Stork village – Kłopot ( it means “Trouble” in English :lol: ) . There was 15 pairs and 31 young storks last year .
That’s an amazing place. Everywhere You look, You see white storks : in their nests , on roofs, on meadows, in the air. It’s just a paradise for “storkaholics”.
There is The Museum of White Stork in Kłopot , where You can see the model of village Kłopot with placement of all nests.
There is a place in the village, where You can measure and compare Your height with the height of a stork.. In the courtyards, there are special plates with information about the nest ( date of arrival, departure and number of chicks). Even on a bus stop You can meet stork ( but painted). The road sings in the village inform, You must remain cautious, because storks are here and the signposts show the distances to the other stork’s nests in Europe.

Gersenda: Üdvözlök mindenkit. Köszönöm a meleg fogadtatást a fórumon. : D Ma van valamim a lengyel gólyákról.
Tudtátok, hogy a világon minden negyedik gólya lengyel?
Lengyelországban a gólyák a tavasz előhírnökei, a boldogság és az ébredő természet erejének szimbóluma. A népi hagyomány szerint a gólyafészek véd a villámcsapás és a tűz ellen. Ezért a gólyák élőhelyének megsemmisítése szerencsétlenséget hoz.
Lengyelországban "gólya falvak" vannak, ahol mindenhol gólyákat látni. Van egy falu, ahol minden évben a legtöbb gólyát látták, körülbelül 70 főnyit, minden évben van Żywkowo Warmiaban.
Tavaly nyáron, a mi adminunk, Monika, ellátogatott egy gólyafaluba - Kłopotba (ez azt jelenti: "Zűr" angolul: lol:). 15 pár és 31 fióka volt ott tavaly.
Ez egy csodálatos hely. Bárhová nézel, fehér gólyát látsz: a fészkekben, a tetőn, a réteken, a levegőben. Ez egy gólyaparadicsom.
Kłopotban van fehér gólya múzeum, ahol makettben látható a falu, és a gólyafészkek elhelyezkedése.
Van egy hely a faluban, ahol meg tudod mérni a magasságodat, és össze tudod hasonlítani a gólyákéval. Az udvarokon fémtáblákon megtalálhatók az adott fészek adatai (az érkezés és az indulás időpontja, a fiókák száma). Még a buszmegállóban találkozhatsz gólyákkal (festve vannak). Közúti jelzések tájékoztatnak a faluban, hogy óvatosnak kell lenni, mert gólyák vannak itt, és jelzőtáblák mutatják a távolságokat több másik gólya fészekhez Európában. (Tök jó, pl. ott van Nagybajom tábla is, 867 km-re)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 03 20:34 
Tag (1039)

Id:68950(N)
Hello , everybody. Thank You for warm welcome me on Your forum. :D Today I have something about Polish storks.
Do You know, that every fourth stork in the world is Polish?
Storks are in Poland the harbingers of spring, a symbol of happiness and awakening of the forces of nature. According to folk tradition, stork’s nest protects against lightning and fire. Therefore, the destruction of stork’s habitat heralds misfortune and plagues.
In Poland there are “Stork Villages”, where You can see storks everywhere. A village, where most storks , about 70 , is grouped every year is Żywkowo in Warmia .
Last summer, our Site Admin, Monika , visited another Stork village – Kłopot ( it means “Trouble” in English :lol: ) . There was 15 pairs and 31 young storks last year .
That’s an amazing place. Everywhere You look, You see white storks : in their nests , on roofs, on meadows, in the air. It’s just a paradise for “storkaholics”.
There is The Museum of White Stork in Kłopot , where You can see the model of village Kłopot with placement of all nests.
There is a place in the village, where You can measure and compare Your height with the height of a stork.. In the courtyards, there are special plates with information about the nest ( date of arrival, departure and number of chicks). Even on a bus stop You can meet stork ( but painted). The road sings in the village inform, You must remain cautious, because storks are here and the signposts show the distances to the other stork’s nests in Europe.
Kép
(Photo : Monika , http://www.bociany.edu.pl )
I’ve never been there, but now I know, where I will go next spring.
Kép Kép Kép
You can see Monika’s photos from Kłopot here: http://www.bociany.edu.pl/forum/viewtop ... sc&start=0

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 feb. 01 11:04 
Tag (7035)

Id:68659(N)
Hello Gersenda! I'm glad you finded us! I signed the petition too.

(Örülök, hogy ránk találtál. Én is aláírtam a petíciót.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 22:09 
Tag (9881)

Id:68454(N)
gersenda írta:
I found Your summary on september. :D I gave link to our users. We were very impressed . I watched most of Your summaries, but …it’s great job! How did You do it ? You really love storks. :clap:
I don’t want to give You sad informations. I know, there are very little chances to stop hunting in Malta, but we can do only this . And let people from BirdLife in Malta know , that they are not alone. Thank You for Your support .

Gersenda: Megtaláltam az összefoglalót szeptemberben. Megadtam a linkjét a mi felhasználóink számára. Nagy hatással volt ránk. Majdnem az összes összefoglalót láttam, de ... nagyszerű munka! Hogyan csináltátok? Ti tényleg szeretitek a gólyákat.
Nem akarok szomorú információkat hozni. Tudom, hogy nagyon kevés esély van rá, hogy megállítsuk a vadászatot Máltán, de nincs más, amit tehetünk. És hadd tudják a BirdLife tagjai Máltán, hogy nincsenek egyedül. Köszönöm a támogatást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 21:47 
Tag (1039)

Id:68452(N)
I found Your summary on september. :D I gave link to our users. We were very impressed . I watched most of Your summaries, but …it’s great job! How did You do it ? You really love storks. :clap:
I don’t want to give You sad informations. I know, there are very little chances to stop hunting in Malta, but we can do only this . And let people from BirdLife in Malta know , that they are not alone. Thank You for Your support .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 19:10 
Tag (9881)

Id:68410(N)
margo írta:
Én is aláírtam, próba szerencse, hátha megmozdul valami, vagy valaki.

Also Margó signed the petition.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 18:58 
Tag (18845)

Id:68400(N)
Én is aláírtam, próba szerencse, hátha megmozdul valami, vagy valaki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 18:52 
Tag (9881)

Id:68393(N)
Hi Gersenda! Pusi and me also signed the petition, and I'm sure, we will do it all. I will send an email to the Hungarian Ornithological Organization, and I hope, the members will sign as well. Thank you for this very sad information.

Baby put the news you wrote about the Ustron's chicks in the summary.

Did you find the hungarian nests summary?

(Szia Gersenda! Pusi és én aláírtuk a petíciót, a többiek is biztos alá fogják írni. Küldök egy emailt a MME-nek, remélhetőleg a tagok közül is sokan aláírják. Köszönjük a szomorú információt.
Baby berakta az ustroni gólyafiókákról írtakat az összefoglalóba.
Megtaláltad a magyar fészekösszefoglalókat?)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 18:37 
Tag (9881)

Id:68385(N)
gersenda írta:
Hi Margo! Hi everybody!
Sorry , I’m so importunate , but I don’t know where to post it.
Do You know about this petition on illegal hunting in Malta? We signed it, but we have only about hundred signs, for now . I think it’s important .
Here are links ( Attention! Drastic photos !) : http://www.birdlifemalta.org/petition/ or http://www.nabu.de/tiereundpflanzen/voe ... l#jumpform

And an information abort our chicks from Ustroń.
They were ringed, 25.06.09 , when Rońka, the smallest, came back to the nest, after treatment. They got blue , plastic rings. In autumn we made DNA Tests and now we know their sex .

Ustek , the oldest chick , ring nr U001 – female
Stronek , the middle chick, ring nr U002 – male and
Rońka, the youngest chick, ring nr U000 -male

Gersenda: Elnézést, de nem tudom, hová tegyem ezt:
Tudtok erről a petícióról, ami a Máltán történő illegális vadászat ellen született? Mi aláírtuk, de csak mintegy száz aláírásunk lett mostanra. Azt hiszem, ez fontos.
Itt vannak a linkek (Figyelem! Drasztikus képek!): Http://www.birdlifemalta.org/petition/ vagy http://www.nabu.de/tiereundpflanzen/voe ... 11920.html # jumpform

Valamint egy kis információ az ustroni gólyafiókákról.
2009. június 25-én gyűrűzték meg őket, amikor Rońka, a legkisebb, visszatért a fészekbe a kezelés után. Kék műanyag gyűrűt kaptak. Ősszel megcsináltunk a DNS-vizsgálatokat és most már tudjuk a nemüket is.

Ustek, a legidősebb fióka, gyűrűszáma U001 - tojó
Stronek, a középső fióka, gyűrűszáma U002 - hím és
Rońka, a legfiatalabb fióka, gyűrűszáma U000 - hím.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 18:09 
Tag (60241)

Id:68376(N)
Petíciót aláírtam. Túl sok reményem nincs. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 17:33 
Tag (19678)

Id:68370(N)
Hi, Gersenda!
Thanks the informations about Ustron. I write it in the summary. :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 17:25 
Tag (1039)

Id:68369(N)
Hi Margo! Hi everybody!
Sorry , I’m so importunate , but I don’t know where to post it.
Do You know about this petition on illegal hunting in Malta? We signed it, but we have only about hundred signs, for now . I think it’s important .
Here are links ( Attention! Drastic photos !) : http://www.birdlifemalta.org/petition/ or http://www.nabu.de/tiereundpflanzen/voe ... l#jumpform

And an information abort our chicks from Ustroń.
They were ringed, 25.06.09 , when Rońka, the smallest, came back to the nest, after treatment. They got blue , plastic rings. In autumn we made DNA Tests and now we know their sex .

Ustek , the oldest chick , ring nr U001 – female
Stronek , the middle chick, ring nr U002 – male and
Rońka, the youngest chick, ring nr U000 -male

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 30 00:59 
Tag (18845)

Id:68264(N)
Helló Gersenda! :greetings-wavingblue:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29 22:50 
Tag (9881)

Id:68249(N)
gersenda írta:
O.K. Ebpiaf. I am patient and I understand You.
Baby , sorry, my mistake ! The names of Ligota's storks are : Litka - female and Gotek - male :D

Gersenda: o.k. Ebpiaf. Türelmes vagyok, megértelek benneteket.
Baby, elnézést, hibáztam! A ligotai gólyák neve: Litka (tojó) és Gotek (hím).

(ezt nem is értem, szerintem félreértett valamit)

Gersenda, it was no mistake at all! We didn't know the names of the storks in Ligota, and thank you for telling us.
(Gersenda, nem volt itt semmi hiba! Mi nem tudtuk a ligotai gólyák nevét, köszönjük, hogy elmondtad nekünk.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29 22:44 
Tag (1039)

Id:68248(N)
O.K. Ebpiaf. I am patient and I understand You.
Baby , sorry, my mistake ! The names of Ligota's storks are : Litka - female and Gotek - male :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010 jan. 29 22:05 
Tag (9881)

Id:68242(N)
baby63 írta:
Gersenda, máris újdonságot mondtál! :P
A ligotai gólyák nevét nem tudtuk. Nagyon jó lesz, ha hozol majd híreket!

Baby says: Gersenda, you've allready tell us something new! :P
We didn't know the name of the storks in Ligota. It will be very good, if you bring us the news!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]