Pontos idő: 2018 júl. 16 18:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100593 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3354  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 13:32 
Tag (18645)

Hely: Budakalász
Id:333931(N)
pusi írta:
Ahhoz képest gondoltam az állapotát Tengelicke, amikor először vitted. Úgy gondolom ott nagy javulás lehet.

Ez a Bocika nagyon aranyos. Milyen kutya? Bizonyára nem ez az eredeti fazonja, hanem fodrásznál volt.

Margó, jó pihenést! Ébredj fitten, frissen!

Igazad van Pusika, ahhoz képest azért nagy a javulás Picurnál.

Bocika valóban meg lett nyírva. Amúgy bolonéze. Engem sosem ugat meg, amikor lát az utcán menni, hanem odajön a kerítéshez, és csóvál. A másik szomszédját már hallottam morogni, hogy hülye ez a kutya, mindíg megugatja őket. Nem is olyan hülye! :lol: :lol:

Remélem Margókánk tudott egy kicsit szunyókálni!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 12:25 
Tag (64878)

Id:333924(N)
Ahhoz képest gondoltam az állapotát Tengelicke, amikor először vitted. Úgy gondolom ott nagy javulás lehet.

Ez a Bocika nagyon aranyos. Milyen kutya? Bizonyára nem ez az eredeti fazonja, hanem fodrásznál volt.

Margó, jó pihenést! Ébredj fitten, frissen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 11:13 
Tag (18645)

Id:333921(N)
pusi írta:

Tengelicke, hogy van a cica? Jobban van ma reggel? Evett rendesen? Most látom, írtad hogy keveset evett. :( Nem mondta az állatorvos, hogy kb. mikor várható javulás?

Végül is nem panaszkodom. Tíz dekás kis dobozos konzervet kétszerre evett meg, két óra alatt. Szurit megkapta, nincs is több. Én hülye, nem kérdeztem meg a dokit, hogy mikorra várható javulás. Ő azt mondta, ezektől már javulnia kell. Persze, lehet, hogy javul, de annyira lefogyott, hogy gyenge, mint a harmat. Hacsak, nincs más baja is?!

Szomszéd Bocikával nagy a szerelem. Nagyon várja, hogy menjek át hozzá. nem csaka kajáért, hanem a szeretgetésért.
Ő Bocika:
Csatolmány:
37186646_1853694301358869_2727330642713903104_n.jpg
37186646_1853694301358869_2727330642713903104_n.jpg [ 15.91 KiB | Megtekintve 39 alkalommal. ]
Csatolmány:
37177649_1853693888025577_4322659561497427968_n.jpg
37177649_1853693888025577_4322659561497427968_n.jpg [ 27.17 KiB | Megtekintve 39 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 10:40 
Tag (132)

Id:333919(N)
Majd írok, de az internet szemétkedik, és a szokott úton nem tudom elküldeni.
Meg kell " tanulnom" :) egy másik böngészőt, meg aludnom is kell közben! :)
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 09:45 
Tag (64878)

Id:333917(N)
Margó írta:
Gizuska! Én is köszönöm a cappuccinot, nagyon gusztusos volt és finom!

:(

...és a csésze is nagyon szép.

Margó, én szedek Betaloc zok-ot szívritmuszavarra, és az vérnyomáscsökkentő is. Tegnap bedobtam még egyet belőle. Eddig alacsony vérnyomás miatt szenvedtem, most bővült a választék, választhatok agylágyulás vagy agyvérzés között. :lol:
Biztos vagyok benne,hogy idegi alapon megy fel. Fáj a fejem is tőle. Neked fáj a fejed?
Minirózsádtól ne sajnáld a vizet és a tápot! Nagyon szépen virágba tud borulni.
Pajorokat agyonvertem. Csigám is van, és a házasak mindent összerágnak. A pucér csigákat nagyjából kinyírtam. Volt spanyol is, a nagy vörös, de őket már mindet likvidáltam. Lehet kapni csigariasztó őrleményt, de olyat ne vegyetek! Drága és semmit sem ér.
Pucéroknak legjobb a sör, vagy más szesz, lehetőleg valami édes. Egy tálkába kell kitenni, lehetőleg a talajszintbe, vagy befőttesüveget leásni, és abba vagy sör, vagy valami szörp, és ezek belemásznak. Tömegével lesznek benne. Ezek isznak mint az állat. Mint Yunker. A házas csigák ők nem. Teljesen absztinens banda. Őket összeszedem, és mennek ki a ház elé. (mondjuk visszajönnek)

Tengelicke, hogy van a cica? Jobban van ma reggel? Evett rendesen? Most látom, írtad hogy keveset evett. :( Nem mondta az állatorvos, hogy kb. mikor várható javulás?

Magdi, ezt a fordítót használod? https://translate.google.hu/?hl=hu&tab=wT

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 08:23 
Tag (132)

Id:333915(N)
Gizuska! Én is köszönöm a cappuccinot, nagyon gusztusos volt és finom!

Az internet rendetlenkedik, de majd meglátjuk! :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 08:12 
Tag (32746)

Hely: Budapest
Id:333914(N)
Köszönöm szépen a jó kívánságokat Lányok!

Ügyes vagy Marikám, hogy beadod a cicusnak az injekciót. Csak javuljon már a kis csillag!

Margókám Te is vigyázz Magadra, meg Mindenki!

Indulnom kell. Legyen jó napotok Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 07:59 
Tag (18645)

Id:333909(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszi a fínom kávét Gizuska! Jól esett! :D

Margókám, biztosan rásegít a vérnyomásod rosszalkodására a kedves szomszédod, és kutyája. :oops:

Megtanultam beadni az injekciót, amikor a benti cicámnak kellett egy hétig adni. Körülményes lett volna minden nap orvoshoz vinni. Én sem gondoltam magamról, hogy meg tudom csinálni. Nem fizikálisan, hanem lelkileg. Mivel láttam, hogy a cica fel sem veszi a szúrást, már nem aggódtam.
A beteg cicusom nagyon labilisan jár, talán a gyengeségtől?! Ma már evett egy kicsit.De ahogy elnézem az állatokat, a melegben nekik sincs nagy kedvük az evéshez.

Magdikám, legyen elviselhető a napod!

Nagyika,mi újság felétek?

Pusika,hogy van a derekad? Kipihented a tegnapi fáradalmakat?

Gizuska, mentek ma fürödni? Jó lenne!

Legyen elviselhető és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 07:12 
Tag (132)

Id:333908(N)
Szépjóreggelt kivánok minden Szigetlakónak!

A reggel még csak hagyján, de napközben nem tudom kinek szép ez a meleg? Én bizony nehezen viselem!
A minirózsám viszont örülni látszik, mert két szép sárga rózsafejecske után, most a harmadik majdnem narancssárgán nyílik, ennyire örülne a napnak? Ti értitek?

Mindent elolvastam amit irtatok, megcsodáltam a képeket, izgulok mindenkiért, gyógyuljon meg Mindenki, a kiscica is természetesen!

Pusi, köszönöm a vigasztalást, én szivesen megvigasztalódom, ha vigasztalnak, de igazad van, nem ilyen áron! :) :). Jó kis mondat lett! :( :)
Ha magas a vny-od, mivel tudod lenyomni?
Nekem is idegalapon megy föl, de van hogy leesik, "drága" szomszédaink "drága" kutyuskája igencsak besegit!
Pusi, nem tudom hogy nyuvasztottad ki a pajorokat, de ahogy olvastam megmozdult a gyomrom! Mint egyik nap, amikor a férjem mesélte, hogy összeszedett egy csomó csigát, és "elintézte" őket! Pedig nem vagyok egyáltalán sem kényes, sem ilyedős! Nem is tudom hogy fért el egy cserépben ennyi pajor, és még a növény is!
A derekadra vigyázz, szerintem Tengelickének van igaza, jó lett volna bekenni! Nem mindegy!

Tengelicke, bámulatos, hogy miket meg tudsz csinálni, injekciót adsz a cicának! Csak csodállak érte! Vajon mi van a cicával, lassan javul? A lazac már elfogyott? Annyira szerette!

Mindenkinek kivánom a legjobbakat, egyenlőre a mai napra, Gizuskának fürdőzést, ha már ilyen jó arra az idő, vigyázzatok magatokra, Magdi kevés munkát a mai napra!

Nagyika sikerült "kivégezni" a paradicsomot?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 06:46 
Tag (32746)

Id:333904(N)
pusi írta:
Magdi, a fordítóban a jobb oldali lapban megjelenik a link, amire csak kattintani kell, és már olvasható. Még megnézem a többi böngészőket is, de azt hiszem Te is mozillát használsz.

Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuskám, köszönjük szépen a kávét, Ferikénknek meg a cicusokat. :D

Pusika, a google fordítóba ugye azt a linket kell bemásolni, amit Tonitól kaptunk? Én azt másoltam be, de semmit nem csinál most se. Ha szavakat, mondatokat írok be, azt fordítja, de a linkkel nem csinál semmit. :(

(A fordítást én eddig mindig úgy használtam, hogy a google-on beírtam például, hogy angol-magyar szótár, vagy lett-magyar szótár, és amikor bejött, soronként, vagy hozzászólásonként beírtam amit fordítani szerettem volna. Persze ez így iszonyúan macerás és lassú. Nem is tudtam, hogy elég lett volna annyit beírni a keresőbe, hogy "google fordító". :oops:)

Legyen szép napja Minden Szigetlakónak!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 06:27 
Tag (4756)

Id:333903(N)
Kép

Jó reggelt Szigetlakók!!!
Legyen jó napunk!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 16 06:01 
Tag (64878)

Id:333901(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Esett az eső!!!! El sem hiszem.

Magdi, a fordítóban a jobb oldali lapban megjelenik a link, amire csak kattintani kell, és már olvasható. Még megnézem a többi böngészőket is, de azt hiszem Te is mozillát használsz.

Hajnalmadár, az a hír biztosan igaz a fekete gólyáról, mert aki írta az hiteles forrásnak számít. Köszönjük, hogy hoztad. Itt jelent meg: https://www.facebook.com/groups/1050759 ... cation=ufi , nem csak a cseten.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 23:32 
Tag (1410)

Id:333900(N)
Pusi, örülök, hogy kényelmesebben tudsz így fordítani!

Magdi, nálad nem tudom, miért nem működik, elvileg kellene... Próbáld meg holnap is, hátha az is segít, hogy most kikapcsoltad, holnap meg újra bekapcsolod a gépet.

Feri, neked is jó éjszakát!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 23:28 
Tag (32458)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:333899(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 22:45 
Tag (64878)

Id:333898(N)
Gizuska, ezt a mostani hold? Nagyon szép az a holdas kép.

Hajnalmadár, köszönöm az ötletet a fordítóval kapcsolatban. Nálam működik tökéletesen, és tényleg nagyon gyors így.
Tengelicke, nincs energiám a kenegetéshez. Inkább beesek az ágyba.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 22:33 
Tag (32746)

Id:333897(N)
hajnalmadar írta:
Magdi, szerintem a Madarak Szigete is a Looduskalender mintájára készült, ugyanúgy működik. Csak éppen nem legfelül van az utolsó információ, hanem a legutolsó lapon, és alul.
Ha a linkjét kimásolod, beilleszted a google fordítóba, és megnyomod jobboldalon azt, hogy Fordítás, akkor behozza neked magyarul az egész oldalt. Sőt, lapozni is lehet benne, mindig azt az oldalt hozza be magyarul, amelyikre fent rákattintasz.
Ez most lehet, hogy nem érthető, de ha elkezded, közben világossá válik.
Jó munkát holnapra, de most jó pihenést neked és mindenki másnak is!

Köszönöm szépen a magyarázatot Hajnalmadár. Megpróbáltam most így ahogy írod, de valamit biztos hogy nem jól csinálok, mert nekem ez jön be, és hiába kattintok a "fordítás"-ra, nem csinál semmit. :oops:
Csatolmány:
2018-07-15_222956.jpg
2018-07-15_222956.jpg [ 7.24 KiB | Megtekintve 109 alkalommal. ]

Aludjatok jól Szigetlakók, szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 22:04 
Tag (4756)

Id:333895(N)
Kép

jóéjt mindenkinek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 22:02 
Tag (18645)

Id:333894(N)
Nagyon fáradt lehet a fiad Magdi.......... Legyenek jók a munkanapjaid, a lehetőségekhez képest!

Pusika, remélhetőleg most már észhez fog térni a hortenziád! A derekadat pedig kenje be Gyuri, és reggelre jobb lesz!

Fájdaslom,- és baj mentes, nyugodalmas jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 21:59 
Tag (1410)

Id:333893(N)
Magdi írta:
Próbáltam megnézni én is a Looduskalendart a linken amit Toni hozott, de nem tudok eligazodni rajta, nem tudom kezelni. :oops: :(

Magdi, szerintem a Madarak Szigete is a Looduskalender mintájára készült, ugyanúgy működik. Csak éppen nem legfelül van az utolsó információ, hanem a legutolsó lapon, és alul.
Ha a linkjét kimásolod, beilleszted a google fordítóba, és megnyomod jobboldalon azt, hogy Fordítás, akkor behozza neked magyarul az egész oldalt. Sőt, lapozni is lehet benne, mindig azt az oldalt hozza be magyarul, amelyikre fent rákattintasz.
Ez most lehet, hogy nem érthető, de ha elkezded, közben világossá válik.
Jó munkát holnapra, de most jó pihenést neked és mindenki másnak is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 21:16 
Tag (64878)

Id:333883(N)
Azt hiszem él a hortenziám, de sokat romlott, ezért ültettem ki. Nem gondoltam volna, hogy ez a baja. Ilyen undorítót még nem láttatok. Kinyuvasztottam őket.

Tengelicke, szuper, hogy ennyit evett a cica. Mici 5-6-szorra enne meg egy tasakot. Igaz, neki a fő kaja a száraz táp.

Megnéztem a Gasztroangyalt. Ebben a részben van a kedvenc kajám, a rongyos lapótya. Annál finomabb nincs. Nagyanyám ennél sokkal szebbet csinált, de ez sem nézett ki rosszul.

Margó, nekem is fent van a vérnyomásom. Vigasztalni akarlak, de hát ettől nem lesz neked könnyebb. :(

Magdi, nem igazán használt a derekamnak, de nem vészes. Úgysem volt jó, így sem, akkor mindegy, hogy mit csinálok. Jó munkát neked holnapra. Gondolom ma is jól elfáradtál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 21:06 
Tag (32746)

Id:333881(N)
tengelic írta:
Mondtam már, hogy útálok panírozni? :lol:

Én is Marikám. :oops: :oops: A rántott cukkini viszont nagyon finom. Lehet, hogy azért utáljuk a panírozást, mert mindig elég nagy mennyiséget kell bepaníroznunk. Ha csak egy kis cukkinit kellene, vagy 2-3 szelet húst, akkor nem tartana olyan sokáig, és talán nem utálnánk annyira csinálni.

Pusikám, a derekad bírta már a kertészkedést? Nehogy visszaessen a javulgatásban! :pray:

Marikám, jaj de jó, hogy most már többet evett a cicuskátok! :D Ez már azért javulást jelent.

Itt volt délután Lilike és Izácska az apukájukkal. A fiam elaludt ültében. :( :(

Próbáltam megnézni én is a Looduskalendart a linken amit Toni hozott, de nem tudok eligazodni rajta, nem tudom kezelni. :oops: :(

Holnap dolgozok.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 20:43 
Tag (18645)

Id:333879(N)
pusi írta:

Kertészkedtem. Kiültettem a cserepes hortenziákat. Az egyik cserép tele volt cserebogár pajorral. 40-ig számoltam. Mozgott a földje. Ilyet még nem láttam.

Te jó ég! Ilyet még nem is hallottam, hogy cserépben legyen pajor, és ennyi?! :doh: Még szerencse, hogy nem zabálták meg a hortenzia gyökerét! Tényleg! nem tettek kárt benne?

Elvileg nem kell visszavinni a cicust, rám bízta a doki. Viszont nagy örömömre az előbb egy tasakos 80%-át megette, de lehet, hogy azóta a többit is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 20:23 
Tag (14145)

Hely: Székesfehérvár
Id:333878(N)
Undorító a cserebogárpajor.
Él azért a hortenzia?????

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 19:31 
Tag (64878)

Id:333876(N)
Mikor viszed újra a cicát Tengelicke? Azt tudom, hogy te adod be a szurit. Mondta a doki, hogy ez lassú javulás lesz?

Szép zalai képeket hoztál Gizuska. Felénk már elvirágzott a napraforgó.

Kertészkedtem. Kiültettem a cserepes hortenziákat. Az egyik cserép tele volt cserebogár pajorral. 40-ig számoltam. Mozgott a földje. Ilyet még nem láttam.

Tengelicke, isteni a cukkini, de még nekünk is fárasztó megcsinálni, pedig kis adagot készítek kettőnknek.

Kissé kinyúltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 18:57 
Tag (18645)

Id:333875(N)
Magdikám, nem látok észrevehető javulást a cicusnál. Nem nagyon eszik, ez a legnagyobb baj szerintem.

Gizuska, köszönet a csodás zalai tájakért. Gyönyörű lehet felétek is.Gyönyörű tájak vannak kis hazánkban, érdemes lenne felfedezni őket.

Te jó ég Nagyika! Ennyi hortenzia egy kupacban, nem semmi! :o

Csak reggel kertészkedtem, árnyékban. Elviselhetetlen számomra is ez a meleg, és a perzselő napsütés! :doh:
Ma rántott cukkinit csináltam. Jó soklett. Azt hittem, nem fogom tudni befejezni, annyira untam már. Na és nagyon sok volt az ácsorgás. Mondtam már, hogy útálok panírozni? :lol:

Pusika, Fancsikánál az a lényeg, hogy a madaraknak jó legyen. A többi másodrangú......

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 17:00 
Tag (32746)

Id:333870(N)
Gyönyörűek azok a hortenziák Nagyika.

Gizuskám, Te is nagyon szép képeket hoztál.

Marikám, cicus hogy van? Van valami javulás nála?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 15:46 
Tag (4756)

Id:333865(N)
Sziasztok!!

Üdvözlet szép Zalából!
Csatolmány:
DSC01720.JPG
DSC01720.JPG [ 175.81 KiB | Megtekintve 160 alkalommal. ]

Csatolmány:
DSC01710.JPG
DSC01710.JPG [ 211.99 KiB | Megtekintve 160 alkalommal. ]

Tegnap én is láttam valamelyik faluban csodás hortenziákat, hatalmas bokrokat, olyant is amelyiknek a legtöbb virága rózsaszinü volt, de közben voltak kékek is.Valóban szeretnek a házak vagy keritések mellett tanyázni.

Csatolmányok:
DSC01718.JPG
DSC01718.JPG [ 143.49 KiB | Megtekintve 160 alkalommal. ]

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 15:43 
Tag (64878)

Id:333863(N)
Nagyi írta:
Jó 25 éve voltunk Gyulán.
Ott az utcák, a kertek, dugig vannak hortenziával, Most csodálatos lehet.
Bár merre néztünk, hortenziát láttunk. :D

Ahol gyógyvíz van, ott gyönyörűek a virágok. Nem tudom miért, de biztosan a talaj is olyan. Itt Debrecenben a strandon is meseszépek voltak. Sajnos nincs már nagyerdei strand. :( Szétszedték, átalakítják, bizonyára olyan lesz, amit nem tudunk megfizetni. :( Régen egy strandolás nem számított luxusnak, mentünk családostól, de most! Egy többgyerekes család akár repülőre is ülhet az árából. Az élményfürdőkről nem is beszélve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 15:08 
Tag (14145)

Hely: Székesfehérvár
Id:333859(N)
Jó 25 éve voltunk Gyulán.
Ott az utcák, a kertek, dugig vannak hortenziával, Most csodálatos lehet.
Bár merre néztünk, hortenziát láttunk. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 júl. 15 15:03 
Tag (64878)

Id:333855(N)
Nagyi írta:
pusi írta:
Hű!!!!!! Hány tő lehet ez Nagyika? Gyönyörű!

Nem tudom, itt láttam, minden a hortenziáról szól.
Olyanokat látni, amit el sem tudunk képzelni.
Nézzél bele, érdemes :D .

https://www.facebook.com/groups/220750121632755/

Sok szépség van. Van ami multis egyszer használatos, de az sem semmi, ahol az út szélén nyílnak vadon.
Azt vettem észre, hogy ezek a hortenziák a kerítések, házfalak tövében szeretnek lenni a legjobban.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100593 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3354  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]