Pontos idő: 2017 dec. 17 10:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95250 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3175  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 09:15 
Tag (29263)

Hely: Budapest
Id:320233(N)
Gizuska írta:
https://lajk.startlap.hu/2017/12/17/cipobe-feszkelt-madar-video/

De édesek! :D :D :D

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 09:11 
Tag (29263)

Id:320232(N)
pusi írta:
Magdi, én szívesen lemondanék a reggeli alvásomról a javadra. Remélem fel sem kelsz 10 óráig.

Én a húslevest este szoktam feltenni, és reggelre kész. nagyon pici fokozaton főve, finom lesz. Igaz, csak a grízgaluska számít nálam, a leves nem nagyon érdekel.

Jó reggelt Szigetlakók!

Azért 3/4 8-kor felébredtem én is. 10 óráig azért nem tudok aludni. :D

Pusikám, én nem hagyhatok ott éjszakára főni a gázon semmit, mert Imi fél tőle, hogy valami baj történik.

A húslevest én is Imi és a két kislány miatt főzöm, én szinte soha nem szoktam enni belőle. Épp elég, hogy a zöldség meg a hús mindig rám marad belőle, mert kidobni nem akarom, ők viszont nem hajlandóak megenni.

Sacikám, de szorgos, ügyes vagy! :D

Gizuskám, köszönjük a nagyon guszta reggelit. :D

Most itt is naposnak tűnik az idő és hideg van. Ez a tiszta hideg idő sokkal jobb, mint a szürke, nyirkos, köd.

Legyen Mindenkinek kellemes, jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 09:05 
Tag (3842)

Id:320231(N)
https://lajk.startlap.hu/2017/12/17/cip ... dar-video/

:lol: :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 09:03 
Tag (16986)

Hely: Budakalász
Id:320230(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi Gizuska a reggeli fínomságokat!

Az életben nem csináltam még olyat, hogy éjszaka főzöm a levest, vagy kocsonyát! :o Nagyon régen, amikor még marhából csináltuk a húslevest, puhahátszínből, akkor sem főztünk éjjel. A kocsonyahóst pedig kuktában szoktam megfőzni. Soha, semmi nem volt zavaros, kristálytiszták voltak a levesek.

Végre, most nincs dagonya, mert fagyott.

Nagyon szorgosak voltatok már korán reggel!

Azt hiszem, ma lebattyogok az Aldiba alomért és cicatápért.

Legyen kellemes a vasárnapunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 08:36 
Tag (9857)

Id:320228(N)
Jo reggelt Mindenkinek!

Csatlakozom a koran kelokhoz. Mar lesuroltam a furdoszoba csempet. Pusika, mi is szeretjuk a pizzat, jol tele pakoltatjuk finosagokkal, foleg lilahagymaval.
Pottyocske is kifutkosta mar magat, aztan elszaladok szalagot venni.
Pusika, tuti szep lesz a fa es Beninek meg a szaja is tatva marad, hogy nagyinal mekkora fa van. Az a jo, hogy Mici nem tamadja meg a fat es nem akarja leszedni a diszeket. :) Lattam par trolmacska kepet, amelyik lekopaszitja a fenyofakat. :)

Legyen szep a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 08:26 
Tag (3842)

Id:320227(N)
Kép

Szervusztok!!!
Remélem szépet álmodtatok!
Szerintem is napsütés lesz ma Pusika, de majd csak később.
Télen hozzánk nagyon besüt a nap a nappaliba, akkor ma látni fogom az összes porszemeket is :doh: :lol: csak karácsonykor is ki ne süssön, az idegesitene! :twisted:
Aranyvasárnap van ma már, szalad az idő!
Jó napunk legyen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 07:55 
Tag (61088)

Id:320226(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Magdi, én szívesen lemondanék a reggeli alvásomról a javadra. Remélem fel sem kelsz 10 óráig.
4-kor ébredtem, azóta szöszmötölök, aminek semmi értelme, de legalább Mici örül. Ő is unja az éjszakát.

Feri, Te sem vitted túlzásba az alvást. :(

tengelic írta:
Pusika, semmi gond Benivel! A pizza se rossz, a sajtról nem is beszélve. Majd megváltozik az étkezési szokása idővel.

Az a baj, hogy csak ezeket eszi. Mondjuk régebben is rákattant dolgokra, és csak azokat ette. Egy időben pl. csak húslevest.

Én a húslevest este szoktam feltenni, és reggelre kész. nagyon pici fokozaton főve, finom lesz. Igaz, csak a grízgaluska számít nálam, a leves nem nagyon érdekel.

Úgy látom ma jó idő lesz, elállt az eső. Kár, hogy nem tegnap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 17 00:59 
Tag (31825)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:320225(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 23:13 
Tag (16986)

Id:320224(N)
Látod Gizuska, ma behoztad a lemaradást! Mondtam én, hogy ma jobb napod lesz. :D

Pusika, semmi gond Benivel! A pizza se rossz, a sajtról nem is beszélve. Majd megváltozik az étkezési szokása idővel.

Végül is igazad van Magdika, nem kell sokáig főzni azt a levest, és inkább reggel aludj tovább!

Nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 22:56 
Tag (29263)

Id:320222(N)
Gizuska írta:
Magdikám, Te egy hős vagy!! vagy nagyon fiatal és erős!!ilyenkor főzn húslevest! nem semmi! régen szoktam én is éjszaka kocsonyát főzni,persze azért aludtam is közben. Persze ha nem valami vén marhából vagy rendes tyúkból főzöd a levest akkor azért nem olyan vészes :think:

Gizuskám, se hős, se fiatal nem vagyok, de inkább most tettem oda a húslevest, mint, hogy reggel korábban kelljen felkelnem miatta. Nagyon szeretnék egy kicsit tovább aludni, ha tudok. Fáradt vagyok. Mostanában hazafele jövet megint mindig elalszok a HÉV-en kezemben a könyvvel.
A húslevest mostanában a SPAR-ban kapható pulykacomb csontból főzöm. Nagyon jó kis levest lehet főzni belőle, és nem drága. Van rajta husi is. Éppen elég, mivel senki nem eszi a levesből se a húst, se a zöldséget, csak a levét eszi tésztával Imi is, meg Lilike és Iza is. Mindig rám marad a zöldség és a hús a levesből.
Hála Istennek, úgy látom Neked is jobb napod volt ma Gizuskám! De örülök neki! :D :D

Pusikám, ha Beni pizzát, palacsintát és sajtot is eszik, akkor azért nincs baj. A Pizzán gondolom van zöldségféle, meg egy kis húsféleség is. Még jó lenne, ha gyümölcsöt is enne.

Imi is nagyon odavan azért a kapszulás kávéért. Már gondoltam rá, hogy valamilyen alkalomra veszek neki egy olyan főzőt, de a kapszula is drága. Mi ugyan nem iszunk annyi kávét mint Ti Pusika, de akkor is drága lenne. A Zsuzsa szomszédasszonyomék szoktak vasárnap reggel mindig hozni Iminek egy olyan kapszulás kávét, nekem meg egy cappucinót.

Sacikám, biztos, hogy nagyon szép lesz a karácsonyfád az ezüst gömbökkel. Láttam már én is olyan műfenyőt, többek között itt a Mammut áruházban is, ami feldíszítve áll az üzletben több helyen is, hogy megtapogattam az ágát, hogy vajon élő fa-e, vagy mű, mert annyira nem lehetett ránézésre eldönteni. Nagyon szépek. A mienk sajnos egyáltalán nem szép. Messziről kiabál róla, hogy mű fa. :( Nagyon utálom.

Nagyikám, de gyönyörű az a rengeteg hortenzia! :D

Marikám lehet, hogy újra el kellene kezdened a zselatin kúrát.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 22:17 
Tag (29263)

Id:320221(N)
pusi írta:
Magdi, részvétem. Van még energiád főzni?

Nincs, de muszáj. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 22:14 
Tag (61088)

Id:320220(N)
Gizuska írta:

Benike nem fedezte fel a fenyőfát?? és evett-e rendesen? :think:

Nem, de nagyon jól szórakoztam, mert százszor elmondta, hogy nagyon reméli, hogy nagy fát hoz Jézuska, és pedig mondtam neki, hogy picit, amitől elég ideges lett. :D
Nem eszik csak hülyeségeket. Pizzát, de azt rengetegeket, palacsintát, sajtot. Feladtam. Mondjuk pizza jól tele van rakva tápláló cuccokkal.

Gizuska, jó, hogy beindultál, mert eltereli a figyelmed minden rossz gondolatról.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 22:05 
Tag (3842)

Id:320219(N)
Jó estét Szigetlakók!! és persze jó éjszakát is és szép álmokat.
Magdikám, Te egy hős vagy!! vagy nagyon fiatal és erős!!ilyenkor főzn húslevest! nem semmi! régen szoktam én is éjszaka kocsonyát főzni,persze azért aludtam is közben. Persze ha nem valami vén marhából vagy rendes tyúkból főzöd a levest akkor azért nem olyan vészes :think:
Ma végre rászedtem magam és kitrágyáztam a fürdőszobát és leszedtem a gardróbból a karácsonyi csecsebecséket, talán holnap majd haladok tovább.

Benike nem fedezte fel a fenyőfát?? és evett-e rendesen? :think:

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 22:04 
Tag (61088)

Id:320218(N)
Nagyi írta:
Pusika, én vagyok a debil, hortenziát kellett volna írnom., :oops: :oops: :oops:

Dehogy vagy debil, én is gyakran mást írok, mint amire gondolok. Azt hittem van orchidea is. Mondjuk nem soká lesz az ablakomban, mert bimbósak.

Magdi, részvétem. Van még energiád főzni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 21:54 
Tag (16986)

Id:320215(N)
Aki sok kávét iszik, és kapszulásat, annak rámegy a gatyája. :lol: Napi 1-3-at még ki lehet bírni.

Magdi, nagyon s@ar lehet meló után még főzőcskézni! :oops: :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 20:48 
Tag (29263)

Id:320214(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Itthon vagyok én is, csak most gyorsan odateszem főni a húslevest, meg befűszerezem a csirkéket holnapra grillcsirkének, aztán majd jövök.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 20:41 
Tag (12767)

Hely: Székesfehérvár
Id:320213(N)
Pusika, én vagyok a debil, hortenziát kellett volna írnom., :oops: :oops: :oops:

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 20:20 
Tag (9857)

Id:320211(N)
Praktiker jo otlet, lehet, hogy holnap megtamadom az aruhazat es akkor mar papucsot is nezek. Azert ismetlem ennyiszer, mert elfelejtem. :lol: :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 20:16 
Tag (61088)

Id:320210(N)
Breeze írta:
Pusikam, kajat vasaroltunk, semmi endorfin fokozot.

Nálam a kaja is meg tudja emelni az endorfintermelést.

Finom a kapszulás kávé. Nekünk nem lenne jó, mert sok kávét iszunk naponta. Fejenként 3, plusz én még 1-2-őt. Tehát 6-8 adag/nap. Gyurmától kaptunk 2 éve egy kávéfőzőgépet. Rendesen ki van használva.

Praktikerben nagyon szép szalagokat árulnak. hatalmas választék van. Aminek a szélén egy kicsit merevebb arany vagy ezüstcsík van, abból csodás masnikat lehet gyártani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 19:39 
Tag (9857)

Id:320206(N)
Pusikam, kajat vasaroltunk, semmi endorfin fokozot. :D Epp eleget koltottem mostanaban a munkamra es a kavefozore. Ezeket karacsonyra vettem magamnak, na meg egy olcso strandpapucsot nezek hetfon a decathlonban aztan doszt. :) Megtalaltam a tavaly vasarolt ezust szinu gomboket. 100 forint volt doboza es 12 van egy dobozban .Egy szatyornyit vettem es nem tudok mit kezdeni vele,mert a szalag meg arany. óóóó nekem szegenykenek. : :lol: :lol: :lol: Masnit kellene gyartani a gombokhoz, hetfon kinaiban azt is kell vennem...mar ha lesz meg. Feher szalagot.es ezust gömbök. szep lesz.
Itt is nagy a sar, de ha tobb reszt betonoznak le, akkor meg kevesebb vizet tud elszivni a talaj es jon az ár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 19:02 
Tag (61088)

Id:320202(N)
Szép estét Szigetlakók!
Nem tudtam jönni, mert Benit mi hoztuk, Gyurmáéknak bent kellett lenni, így ma csak a miénk volt a gyerek.
Sacika, mit bótoltál? Volt benne örömed rendesen? kellenek az ilyen apró örömök, de nagyon.

Nagyika, nekem nincs orchidea, hortenziák vannak, meseszépek, tengernyi, és kékek.. Rossz helyen néztem?

Egyszer láttam egy zsezsét, csonttollúakat sokat, de csak egyetlen egy évben, pedig mentem utánuk rendesen, néztem az ostorfákat.

Egész nap zuhogott az eső. Iszonyat mennyire felázott már minden, mindenütt áll a víz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 13:22 
Tag (16986)

Id:320199(N)
Amikor még nagyüzemben etettem a madárkákat, akkor láttam egyszer, egyetlen egy kis zsezsét. Azóta sem. De csonttolúkat is régen láttam.

Csatolmány:
radaranim.gif
radaranim.gif [ 171.31 KiB | Megtekintve 85 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 12:51 
Tag (3842)

Id:320198(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... -orszagba/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 12:38 
Tag (12767)

Hely: Székesfehérvár
Id:320196(N)
Sziasztok.
Itt most kisütött a napocska. :D
Legyen szép napotok.

Orchidea tenger. :D :D :D /bocsika, elírtam, az igazi:Hortenzia tenger. :oops: /
https://www.facebook.com/58181335221012 ... 295296867/

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2017 dec. 16 20:43-kor.

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 12:38 
Tag (16986)

Id:320195(N)
Az a baj Sacika, hogy régen abbahagytam a zselatin evését. Újra kellene kezdeni. A hatása sokára jön meg, 6 hét múlva. Ha elkezdi az ember, nem lenne szabad abbahagyni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 12:16 
Tag (9857)

Id:320193(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Borzaszto ido van. Esik,esik es esik vagy szakad.Amiota nincs Cicusom, megritkult a galamballomany latogatasa. Alig jonnek hozzam. Jol vannak a dragaim. Annyi galamb kozott egesz nap turbekolhatnak. :)
Megyunk ma vasarolni, tobbek kozott strandpapucsot is, mert 27-en megyek usziba es a masik papucsban majdnem elestem a multkor,mert csuszik.

Nekunk meg nincs fenyofank, illetve van, mert nekem mufenyom van evek ota. Nagyon szeretem. Szep, nagy es joi disziteni amit nem en csinalok, hanem a lanyok.
Tengelicke, jol kidolgoztad magad ebben a nyirkos idoben. Jo lesz a meleg a kezednek. Mennyi zselatint szedsz, szerintem Ninanak is hasznalna es mikor jelentkezik a hatasa?

Legyen Mindenkinek kellemes a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 11:22 
Tag (16986)

Id:320192(N)
Köszi Feri a rózsás jókívánságodat! :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 11:10 
Tag (31825)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:320191(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 08:51 
Tag (16986)

Id:320187(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Itt is esett éjjel, mert vizes kint minden. És megint rákezdett. Azért ezt már nagyon únom.

A kezeim fájdalmára rásegít ez a nyirkos idő is. De meg is volt egy kicsit terhelve, és elfelejtettem tovább szedni a zselatint.

Pusika, legyen kellemes a családi napotok!

Sacikám, hogy vagy aranyom? Hiányzol!

Nagyika, mit csinálsz ma?

Gizuska, neked is legyen elviselhető a napod!

A fiam tegnap elkészített egy nagy adag töltöttkáposztát megint. Mondta, hogy este elvittek 5 adagot.

Teljen kellemesen a napunk, a lehetőségekhez képest!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 16 08:39 
Tag (3842)

Id:320186(N)
jó reggelt mindenkinek!!!
Itt nagyon esősnek igérkezik a nap, éjszaka is esett :(
Pusika már javában süt-főz biztosan, legyen nagyon jó az együttlét! :clap:

Magdikám, teljen el gyorsan és gond nélkül a munkanapod.
Tengelicke, a kezed az igénybevételtől fáj most annyira?vagy mi van vele?
nem tudom , hogy láttátok-e, hogy a fehérfejü sasoknak fiókáik vannak valahol,nagyon jól dokumentálva van még a kikelés a tojásból is, most már több naposak de igen aranyosak még.
https://www.youtube.com/watch?v=wcyUds0yHLU

Legyen hasznos és szerencsés napunk!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95250 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3175  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]