Pontos idő: 2018 okt. 15 21:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102859 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3429  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 21:02 
Tag (19287)

Hely: Budakalász
Id:338433(N)
Pusika, nem pénzért adom a palántákat. Két ismerős jelentkezett. Én is csak köszönömre kaptam.
Semmi fölösleg nem termett. Még nekünk is kevés volt, ami volt egyáltalán.

Magdi, ezek az eper fiókái. Kidobnám őket, amikor rendezem a sorokat. Mindkét fajtából még ültetek 2-2 sort, és elég. Három évig terem egy epertő. Akkor az "öreg" töveket kidobom, és ültetek fiatalokat.
Ami nekem kell, azt már félretettem. A többi megy a komposztba.

Jó sokat melóztál már megint. Jó, hogy megint 2 napot mész dolgozni! Előtte ki kellett "pihenned" magad!

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 20:44 
Tag (33872)

Hely: Budapest
Id:338432(N)
tengelic írta:
Magdi, mit csináltál ma? Nagyon csöndben voltál, vagy.

Marikám, takarítgattam ma, konyhát, fürdőszobát, WC-t, megpucoltam a konyhai ablakot, mostam és főztem kelkáposzta főzeléket. Délután, ovi után itt volt Izám. Most este meg a fiam jött fel Lilikével, az edzésről jövet. Jöttek kajálni. Most mentek el.

Nagyon ügyes vagy, hogy elpasszoltad a felesleges eperpalátákat. Így nem vész kárba, és másnak is lesz tavasszal epre.
Jó nagy lehet már az eperültetvényed, ha már majd százat elvittek, és még szerdán is visznek. Mennyi marad Neked?

Pusikám, fantasztikus lehetett a látvány, a tó a rengeteg daruval! Csodálatos élmény lehet. És azok akik ott álldogálnak a vízben, csak egy része az összesnek, mert mint írtad ilyenkor még a tarlóra is kimennek. Biztosan ott is rengetegen voltak még.
Pusika, ide a halastóhoz gyalog mész, vagy meg tudjátok valamennyire közelíteni kocsival?

Holnap, holnapután dolgozok.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 20:43 
Tag (462)

Id:338431(N)
Kedves Szigetlakók!

Nagyon késő lett mire elaludtam, pedig már akkor volt amire szerettem volna válaszolni.
Most majd elolvasom amiket írtatok, majd utána írok rá. Addig is kívánok Mindenkinek, jó északát, szép álmokat, és minél több alvással töltött időt!
Remélem jól vagytok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 19:55 
Tag (66022)

Id:338429(N)
tengelic írta:
Épp most küldtem át neked egy videot a darvakról. Ha ide tudnád hozni, jó lenne Margónak. Tulajdonképpen épp azt mutatják, mint amit te is hoztál. Hihetetlen élmény hallani a hangjukat is.
Nyilván látnak a libák éjjel, hiszen éjszaka is repülnek.

Most örülök magamnak. Feltettem a FB-ra, hogy adnék eperpalántákat. (sajnálom kidobálni őket) Azonnal jelentkeztek ketten is. Az egyik már el is vitt közel száz darabot, a másiknak meg szerdán viszek.

Nem látja Margó sajnos hiába hozom ide, mert nem regisztrált a FB-on. Ha YouTube videó lenne, akkor nem lenne gond. Ez a linkje: https://www.facebook.com/VadMagyarorsza ... 43373/?t=2
Jó ötlet volt az eperpalántát eladni. Mást nem lehetett volna? Tavasszal volt valamiből túltermelésed, amit nem evett a család.

Magdi, kérdezte, hogy miért van itt olyan nagy madártömeg. A halastavak miatt, mert a vízfelület 4500 hektár. A tatai tó 200 hektár. Még a Tisza-tónál is sokan lehetnek. Úgy tudom, az 13 ezer hektár, de ebben nem vagyok biztos. A Tisza- tavak is le szokták csapolni télre, de bizonyára az később történik, darvaknak most kell a tómeder.

Jól vagytok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 19:08 
Tag (19287)

Id:338428(N)
Épp most küldtem át neked egy videot a darvakról. Ha ide tudnád hozni, jó lenne Margónak. Tulajdonképpen épp azt mutatják, mint amit te is hoztál. Hihetetlen élmény hallani a hangjukat is.
Nyilván látnak a libák éjjel, hiszen éjszaka is repülnek.

Most örülök magamnak. Feltettem a FB-ra, hogy adnék eperpalántákat. (sajnálom kidobálni őket) Azonnal jelentkeztek ketten is. Az egyik már el is vitt közel száz darabot, a másiknak meg szerdán viszek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 18:19 
Tag (66022)

Id:338427(N)
tengelic írta:
Pusika! Tegnap olvastam a fbookon, hogy több, mint 100 ezer daru van a Hortobágyon.
.

Egy FB-os megosztást küldtél Tengelicke, azon már írják a 160 ezret. Mondtam én!!!! :D

Kint voltunk, dél körül indultunk, és végre lementem a halastóhoz a kedvenc helyemre. Nem voltam még az idén, de nagyon nagy út, és mindig nyűglődtem. Isteni volt. Nagyon jó volt hallani, látni őket. Fél kettőre értem le, és elég sokan jöttek be inni, de ilyenkor még kimennek a tarlóra. Este amikor ők bejönnek, a libák kimennek. Még sötétben is vonulnak kifelé. Biztosan a tarlón éjszakáznak. Látnak a libák éjjel?

Ez egy pici töredéke csak a csapatnak, mert hatalmas ez a tó, ez az egy, amit nem tudok körbejárni. Több helyen vannak ilyen sekély részek, és ott állnak meg. Ezen a helyen a túlsó partig szoktak állni.

Csatolmányok:
0DSC_7096.JPG
0DSC_7096.JPG [ 111.56 KiB | Megtekintve 30 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 10:50 
Tag (19287)

Id:338423(N)
Pusika! Tegnap olvastam a fbookon, hogy több, mint 100 ezer daru van a Hortobágyon.

Dehogy unjuk a képeidet! Sőt! Még kőőőő. Édes az a kis réce is, ahogy lebegteti magát!Mindegyik aranyos.

Anti főnöke még nem tudja, hogy menni akar.

Magdi! Tatán, az Öreg tóban van még nagy madárinvázió, de ott többnyire csak vadludak vannak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 10:42 
Tag (33872)

Id:338422(N)
pusi írta:
hozok is egy rossz minőségűt, ami azért aranyos, mert a kócsagot szerettem volna fényképezni, de jött egy réce, és beletrollkodott.
Azon a helyen, ahol szombaton nem láttunk darvakat, tavaly ennyi volt:

Nem ám, hogy csak a szép kecses kócsagod fényképezd le, itt vagyok én is. Tessék engem is lefényképezni! :lol:
Csodás az a darus kép Pusikám! Rengetegen voltak. A darvakon kívül azt hiszem nem is látni másfajta madarat ilyen tömegesen egy helyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 10:29 
Tag (66022)

Id:338421(N)
Margó írta:
Pusi, ha sajtot is teszel a panírba, sütés közben a hús nem ég meg, ill. hogy sütöd hogy ne égjen meg?

Ezen én is meglepődtem, de egyáltalán nem ég meg. Megforgattam lisztbe, és utána a trutyiba mártottam, amiben volt 3 tojásfehérje (mostanában csak azt használom a panírozáshoz, mert nem tudok vele mit kezdeni), egy kanál liszt, és reszelt sajt. Olajban kisütöttem mint a rántott húst. Jó kis vastag bundája lett. Tepsibe is szoktam sütni, az hasonló a Magdiéhoz, de tejföl, tojás, reszelt sajt keverékéve öntöm le, hogy magasan ellepje. Ez nagy kedvenc, de rengeteg sajt kell bele.
Jó ötlet a grillzacskós csirke. A grillzacskó, és sütőpapír amúgy is nagy találmány.

Margó, jó, hogy mondod a lecsót, mert az idén legfeljebb kétszer csináltam, holott imádom. Gyorsan kell, mert itt a szezon vége.

Köszönöm a nyugtatást, hogy nem tömegelek nagyon a képekkel, ezen felbuzdulva hozok is egy rossz minőségűt, ami azért aranyos, mert a kócsagot szerettem volna fényképezni, de jött egy réce, és beletrollkodott.

Csatolmány:
2017-04-10_181602.jpg
2017-04-10_181602.jpg [ 65.21 KiB | Megtekintve 67 alkalommal. ]

Azon a helyen, ahol szombaton nem láttunk darvakat, tavaly ennyi volt:

Csatolmányok:
2016-09-25_203547.jpg
2016-09-25_203547.jpg [ 286.82 KiB | Megtekintve 67 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 09:59 
Tag (33872)

Id:338417(N)
pusi írta:
Pótolom, de nem akarok ezzel fárasztani senkit, gyakran elég sok belőlem is és a képekből is.
Ők éppen húznak be a tóra. Van köztük 3 liba is.

Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük szépen a finom és nagyon guszta kávékat Gizuskám, Ferikém. :D

Pusikám, ne mondj már ilyeneket, irgum-burgum! :mrgreen: :D Dehogy fárasztasz minket, és egyáltalán nem sok Belőled!
Nagyon szeretem a fotóidat. Nagyon szépek, élmény nézni őket. Érdemes lenne kiállítani is őket.
Nagyon ismered a madarakat! Ilyen távolságból is megtudod különböztetni, hogy melyik madár daru, melyik liba. :shock:

Marikám, megértem Antit, hogy besokallt. A főnöke tudja már, hogy el akar jönni? Kíváncsi vagyok, nem akarja-e majd marasztalni ígéretekkel. Emberfeletti munkát végez ott Anti, de sajnos azt látom, hogy mindenhol ez van. Manapság már nem divat megbecsülni és megtartani a régi és jó munkaerőt. A Médiában is simán engedik el azt a pár régi, a szakmához még értő, és keményen dolgozó embert, aki még ott van (volt). Inkább elengednek mindenkit, minthogy több fizetést adnának nekik, vagy vennének fel még embert, hogy ne kelljen halálra dolgoznia magát egy osztályon egy embernek.

Pusikám, az unokáim teljesen kiszámíthatatlanok. Van, hogy esznek kicsit a rántott húsból, vagy a reszelt krumplis húsból, de leginkább csak húslevest, meg sült krumplit esznek. Én is szoktam csinálni azt a sajtba panírozott húst is. Azt tepsibe szoktam lerakni, meglocsolom főzőtejszínnel és sütőben sütöm meg. A fiam és Ildi szeretik, de Lilike és Iza nem. Imi sincs oda érte.

Nem tudom mit főzzél a családnak ha fogyókúrázni akarnak. :think: Talán grillzacskóban sült csirkét? Az szerintem elég diétás, vagy natur szeletet?

Gizuskám, jó fodrászkodást Neked!

Margókám, Te is éjjeli bagoly vagy. :D Én is késő feküdtem le, éjjel 1 órakor, de Te meg talán le se feküdtél egész éjjel. :shock:

Legyen Mindenkinek szép napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 09:18 
Tag (19287)

Id:338416(N)
Köszi Pusika, így már valóban látható a különbség! És nem kicsi! :lol:

Nyomós oka van a fiamnak az elmenéshez. Sokmindenre költ a tulaj, de a dolgozóira nem. Mit ér a legmodernebb konyha, ha nincs, aki mosogasson? Hosszú sorban állnak az emberek. Van olyan kaja, amit azonnal, akkor kell kisütni. A vásárló kérdezget, arra is illene válaszolni, közben főzni is és mosogatni is. Ketten nem győzték, és már haláli idegesek voltak. A társának is tele van már a hócipője. Az első szezonban végigcsinálta a fiam a nagy hidegben. Ez a probléma azóta megoldódott. Szóval érthetetlen, miért spórol egy mosogató személyzeten?! És valljuk be, ennyi melóhoz nem sok a fizetés. Ahova menne, az egy valóságos étterem a Duna parton.

Margókám, hoztam neked Cézár saláta recepteket.

https://www.nosalty.hu/receptek/kategor ... zar-salata

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 09:17 
Tag (462)

Id:338415(N)
Pusi, köszi, így nagyon jó, így már lehet tanulmányozni őket! :ugeek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 09:09 
Tag (462)

Id:338413(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönöm a finom kávét, és reggelit, Gizuska és Feri!
Bár lehetne kapni olyan cappuccinot, mint amilyen a képen van, hű de szívesen meginnám!

Tengelicke, este kimaradt a gyönyörű hegyvidéki kép, pedig igencsak gyönyörködtem benne! Szeretem a hegyeket is!
Ha a fiad átmenne másik munkahelyre, akkor jobb volna a munkabeosztása?
Milyen az a Cézár saláta?

Pusi, én is a libákat keresem, de hát én nem ismerem a röptüket!
És miért mondasz ilyen /bocs'/ de butaságokat!!?????? :(
Miért lenne elég belőled!!???? Tegnap is csak egysorosokat gyártottàl! Azt se lehetett tudni, éltek- e még! /ez persze kicsit túlzás!/ A képek pedig gyönyörűek, mint a mai is, a naplemente is, de főként a darvak ahogy repülnek! Ez soha nem lesz unalmas! Én mindenkinek a képeit nagyon szeretem, de ha véletlen valaki nem azt akarja nézni, akkor nem nézi! Ez is egy megoldás! Mindenki azt nézegeti, ami tetszik neki!
Pusi, ha sajtot is teszel a panírba, sütés közben a hús nem ég meg, ill. hogy sütöd hogy ne égjen meg?

Főztem éjszaka egy kis lecsót, csuda fincsi lett, ez még jó piaci paprika volt.
A saját aprószemű paradicsommal csináltam, az egy kicsit macerás volt, de kivégeztem nem megy tönkre!

Remélem Magdi tudott aludni, meg ti is, szombaton jön egy hidegfront, addig élvezzük ki ezt a szép időt! Utána lehülés jön!

Mindenkinek kivánom, hogy teljesüljön a titkos kívánsága, és teljen a nap békességben, gondmentesen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 08:58 
Tag (66022)

Id:338412(N)
tengelic írta:

A fiam besokallt. Azt mondta, ma megy utoljára oda dolgozni. Elvileg megvan a másik helye. Szintén Szentendrén, de nem kell még volánbusszal is mennie. Meglátjuk.......

Hű!!!! Ez nagy dolog. Gondolom nyomós oka van. Sokat tűrt, minden elismerésem.

úgy könnyű lenne fogyósat főzni, ha megennék a salátát. Illetve Gyurma nem eszi meg.

A libát könnyű megismerni, mert nem olyan karcsú, kecses, kis töltött galamb a daruhoz képest. Nincs hátul a szép hosszú lába sem, és a szárnya is más alakú. Röptében pláne könnyű, mert amíg a daru méltóságteljesen száll, ők csapkodnak ezerrel. Nagyon nehéz lehet nekik a vándorlás. Mennyi energia kell ehhez? Csodás kis lények a libák is.

Megjelöltem a képen a 3 darut akikre gondoltam, de lényegesen többen vannak. Belenagyítottam az eredeti képbe, és ott rögtön látszik, hogy van a közepében 3 liba. Összesen legalább 10-en vannak.

Csatolmányok:
xxvirágoskút.JPG
xxvirágoskút.JPG [ 152.42 KiB | Megtekintve 85 alkalommal. ]
2018-10-15_084731.jpg
2018-10-15_084731.jpg [ 62.17 KiB | Megtekintve 85 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 07:49 
Tag (19287)

Id:338411(N)
Jó reggelt, szervusztok Szigetlakók!

Köszi a fínom kávét Gizuska, és a reggeli fínomságokat Feri!

Pusika, jó az a kép, de áruld el, melyikek a libák!
Nem mondod, hogy fogyózni kezd a családád? Megkergültek? Csinálj nekik Cézár salátát.

A fiam besokallt. Azt mondta, ma megy utoljára oda dolgozni. Elvileg megvan a másik helye. Szintén Szentendrén, de nem kell még volánbusszal is mennie. Meglátjuk.......

Gizuska, jó, hogy tekeregtetek egy kicsit. Akkor nagyon szalad az idő.

Cudar világot élünk, az már biztos. A fiataloknak nem sok esélyük van az önálló élethez, és az előre jutáshoz. Embertelen munkaidők, gyakorlatilag semmi életük nincs.
És az biztos, hogy akinek van egy szabad lakása, az biztos kereseti kiegészítés. Bár valljuk be, azért eléggé rizikó kiadni albérletbe. Nem mindenki rendes.

Remélem, ma senkinek sem kell orvoshoz járkálnia.

Többek között én is azért nézem nagy szeretettel a Hegyi doktort, mert ismét láthatom a csodás tájakat. Gyönyörű Ausztria.

Legyen eredményes, szerencsés és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 07:16 
Tag (5200)

Id:338410(N)
Tudom, hogy nem egyforma a röptük, de azóta keresem a képen a libákat :lol: talán itt a jobb szélen alul? :think: :think:
Majd hozok én is fotót, de most fodrászhoz igyekszem.
Kérdezted a múltnap a bakopát,rengeteg rajta most a virág, sose volt ilyen szép.
Páá mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 07:01 
Tag (66022)

Id:338409(N)
Jó reggelt, szép napot, szép hetet!

Magdi, azt a krumplis csirkét én is kipróbáltam, amikor először írtad, és tényleg nagyon fonom volt, még másnap is.Unokáid szeretik?Én mostanában sajtba is szoktam panírozni. Tojás+liszt+reszelt sajt. Ez is jó másnap.
Fogyózók nem tudom mit főzök. Ha van ötleted annak örülök.

Margó írta:
Ma estére nem is küldtél darus képet! :( :( :(

Pótolom, de nem akarok ezzel fárasztani senkit, gyakran elég sok belőlem is és a képekből is.
Ők éppen húznak be a tóra. Van köztük 3 liba is.

Csatolmányok:
xvirágoskút.JPG
xvirágoskút.JPG [ 150.96 KiB | Megtekintve 99 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 06:52 
Tag (32651)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:338408(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 06:49 
Tag (5200)

Id:338407(N)
Kép

Jó reggelt Szigetlakó népek!!
Legye sikeres , szép napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 15 00:10 
Tag (32651)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:338406(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 22:24 
Tag (33872)

Id:338404(N)
Margó írta:
Magdikám! Lehet hogy nem tartod különlegesnek, amit főztél, minden esetre sok munkával jár, és lehet azért különlegesen finom, amiben biztos vagyok! Örülök hogy Imi ma jól volt, remélem, hogy csak kiderül előbb-utóbb minden! Csak te is legyél jól!

Margókám, tényleg finom ez a reszelt krumplis tésztába mártott husi. Nem szárad ki úgy mint a simán panírozott hús, akkor se ha marad belőle másnapra is. Már elég régen rántottam így a húst. Most Imi ötlete volt, hogy inkább így csináljam. A csirkecombokat viszont a szokott módon paníroztam.
Viszont tényleg elég sok munkával jár, legalábbis nekem. Valahogy semmi nem megy olyan pik-pakk. :oops: Régebben azért nem ment ennyire rá szinte az egész napom a főzésre, meg utána a rendrakásra.

Iszonyúan megemelkedtek a lakásárak és az albérletek árai is. Egyedül sok fiatal nem is tudná kifizetni az albérlet árát, vagy ha ki is fizetné, akkor megélhetésre nem maradna semmi pénze. Teljesen elvannak lehetetlenítve a fiatalok. Hogy tud saját lakáshoz jutni ma egy fiatal, ha a szülők sem tudnak neki segíteni benne? Miből spóroljon lakásra, ha rámegy a keresete az albérletre és arra, hogy valahogy megéljen. :(

Marikám, maradt még a padlizsánkrémből, vagy már eltüntette a család? :D

Pusikám, már az is eredmény, hogy Beni hajlandó volt megkóstolni a Ferdinánd tekercset, és ízlett neki. :D Egyikőnknek sincs könnyű dolga az unokáink etetésével.
Mit fogsz főzni a családnak, ha jövő héttől fogyókúráznak?

Gizuskám, nekem is irtó gyorsan elszalad a nap mindig. De Ti legalább voltatok kicsit csavarogni. :D Várjuk a képeket.

Margókám, de jó is lenne tényleg egy jó tündér, aki eltüntetne minden gondunkat, bajunkat!

Holnap itthon leszek, kedden, szerdán dolgozok.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 21:51 
Tag (462)

Id:338403(N)
Igazad van Pusi, mindkét dologban amit írtál, a kevésbé fontos, hogy én is észrevettem a képen a kukoricát, hogy az nem tarló még, csak akkor már késő volt, mert elküldtem! Nem baj, egy kis ábrándozás nem árt!
Ma estére nem is küldtél darus képet! :( :( :(

Mégegyszer Mindenkinek jóéjt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 21:24 
Tag (5200)

Id:338402(N)
Jó éjszakát , szép álmokat mindenknek!!!
Már megint nem jutok hozzá, hogy leírjam a gondolataimat, elszaladt a mai nap is hamar! de legalább délután voltunk kicsit csavarogni is,csináltam néhány képet, majd bemásolom talán holnap :think: csodás vitorlázós idő volt, egy pasi úszott is a Balcsiban, nem semmi!
Azért elolvasok mindent és veletek vagyok ám!
Jóéjt!!!

Csatolmány:
DSC01867.JPG
DSC01867.JPG [ 85.64 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 21:03 
Tag (66022)

Id:338401(N)
Margó írta:
Erről a képről már csak a darvak hiányoznak, olyan jó kis tarló van rajta. De nem is lehetséges, mert Pécsett készült!

Margó, áll még ez a kukorica, de jó száraznak látszik, akár arathatnák is.
A bajaink azt hiszem az idő múlásával nőni fognak, jobb ha örülünk annak, ami most van.

Tengelicke, ezek szerint, ha van valakinek egy ilyen lakása, amit kiad, abból meg lehet élni. Jól elszaladtak az árak.

Szép az Alpok. A Hegyi doktort azért nézzük olyan lelkesen, hogy ilyen szépeket lássunk.

Aludjatok jól, és jó sokáig!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 20:48 
Tag (19287)

Id:338400(N)
Pusika! Edináék albérlete 140 ezer, + 40 ezer a rezsi. Ezt ketten fizetik. Ami jó, hogy 12 percre van tőlük a HÉV állomás. A munkahelyük megközelítése nagyon jó.

Lehet, hogy Beni előbb, utóbb rendesen fog kajálni. Csak győzzétek kivárni. Látod, milyen jó, hogy már sikerülnek a lángosaid?! Van, aki értékeli! :D

Bizony Margókám, egy jó tündér már segíthetne mindnyájunknak. Túl sok baj van mindenütt. Szép ez a pécsi látkép!

Nézem a Sztárban sztárt. Kedvenc műsorom.

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát Mindnyájunknak!

Valahol az Alpokban.
Csatolmány:
funes-33.jpg
funes-33.jpg [ 105.59 KiB | Megtekintve 131 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 20:25 
Tag (462)

Id:338399(N)
Erről a képről már csak a darvak hiányoznak, olyan jó kis tarló van rajta. De nem is lehetséges, mert Pécsett készült!

Csatolmány:
-img5344.jpg-2018-10-07-19-58-07.jpg
-img5344.jpg-2018-10-07-19-58-07.jpg [ 117.02 KiB | Megtekintve 139 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 20:18 
Tag (462)

Id:338398(N)
Kedves Szigetlakók!

Olyan jó lenne, ha egy jó Tündér eltüntetne minden bajt, gondot, nehézséget, hogy mindenkinek a beírásából az igy megmaradt derű, jókedv csillanhatna ki! Jó lenne jókedvűnek érezni Benneteket!

Magdikám! Lehet hogy nem tartod különlegesnek, amit főztél, minden esetre sok munkával jár, és lehet azért különlegesen finom, amiben biztos vagyok! Örülök hogy Imi ma jól volt, remélem, hogy csak kiderül előbb-utóbb minden! Csak te is legyél jól!

Pusi, remélem nálatok is jól sikerült minden!

Tengelicke, azért nem semmi ez a lakbér ár? Nem? Lehet hogy most ennyibe kerül a bérlés, különösen arrafelé, azért akkor is! Borzasztó, hogy milyen magas árak vannak!

Kivánok Mindenkinek szép nyugodt estét, jó éjszakát, szép álmokat, vagyis nagyon jó alvást szeretettel!!

Megint külön küldöm a képet, mint tegnap!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 20:17 
Tag (66022)

Id:338397(N)
tengelic írta:
Másfél szoba, + nappali, pici konyha, nagy fürdőszoba.8. Emelet. Engem a panelek nagyon nyomasztanak. De Edináéknak remek. Fejenként száz ezerbe fáj havonta.

:shock: :shock: :shock: Szent ég! Az nagyon sok egy pici lakásért. Legalább a rezsi kevés?

tengelic írta:
Pusika, nálatok minden rendben?

Minden rendben Tengelicke, elment a család. Beni evett két Ferdinánd tekercset. Nála a beetetés a nehéz. Nehezen kóstol meg ételeket. Az apja is rossz evő volt. Bármit elkészítenék neki, de semmit nem kér. Azt mondja a suliban sem szereti a kaját, kevés dolog van ott is, amit megeszik. Itt is rákattan egy dologra, és csak azt. Most lángos időszak van, azelőtt pizza volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 19:50 
Tag (19287)

Id:338392(N)
Másfél szoba, + nappali, pici konyha, nagy fürdőszoba.8. Emelet. Engem a panelek nagyon nyomasztanak. De Edináéknak remek. Fejenként száz ezerbe fáj havonta. Amit sosem fogok megérteni, éjjel megy a fűtés, az ablakok pedig nyitva. Nem lehet szabályozni a meleget. És ez így lesz télen is.

Pusika, nálatok minden rendben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 14 19:12 
Tag (33872)

Id:338389(N)
Margó írta:
Ma biztosan te is csupa finomságot főzöl, jönnek is?
Lesz aki megegye? Milyen különlegességet csinálsz?
Iminek is jobbulást kívánok!

Köszönöm Margókám a jókívánságot Imivel kapcsolatban. Ma jól van, hála Istennek!
Ferikém, a csodás habos kávét, a rózsákat, és a jókívánságot is köszönjük szépen! Én pont így szeretem (szeretném) a kávét, ilyen sok tejszínhabbal. :oops:

Nem csináltam különlegességet Margókám. Reszeltkrumplis tésztába mártott, és kisütött karajszeleteket csináltam (ezt "mátrai borzaskának" is hívják), meg egy pár csirkecomb alsót rántottam ki, azokat simán panírozva. Sült krumpli volt hozzá, meg húslevest főztem. Jó lenne már valami más krumpliköretet csinálni, de Lilike és Izácska csak a sült krumplit szeretik.

Márikám, nekem is jó volt Veled találkozni. :D :D Tetszett a lakás, ahol Edina lakik?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102859 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3429  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]