Pontos idő: 2018 okt. 18 12:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102914 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3431  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 okt. 18 08:27 
Tag (19298)

Hely: Budakalász
Id:338498(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávékat Gizuska és Feti! Csodaszép a budapesti látkép Gizuska!

Pusika, te már megint hajnalban keltél! :doh: Számomra ez elképzelhetetlen.

Ma lesz az utolső kellemes nap, aztán vége. De örüljünk, hogy legalább eddig tartott. Mindjárt elszaladok a kis boltba, aztán kitalálom, a millió dolog közül mit csináljak. Hétfőre megint van eperpalánta rendelésem, 200 db. De ez lesz az utolsó, mert elegem van belőle. De végül is örülök, mert így másnak is lesz eprecskéje, és nem a komposztra megy mind.

Vigyázzatok magatokra, és legyen kellemes, baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 18 08:22 
Tag (33894)

Hely: Budapest
Id:338497(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuskám, Ferikém, köszönjük a kávékat. Nagyon guszta mind a kettő. :D

Hű Pusikám, de szorgos voltál már kora reggel!

Legyen jó napja Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 18 07:50 
Tag (32658)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:338496(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 18 07:36 
Tag (66035)

Id:338495(N)
Jó reggelt Szigetlakók! Ez a kávé Gizuska, pont jó második adagnak. Köreimet lefutottam, kivasaltam, mostam, terítettem, baromi hideg van kint.
Ez így nem lesz jó, elmennek a darvak. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 18 06:59 
Tag (5210)

Id:338494(N)
Kép

Remélem jól aludtatok??!!
Legyen szerencsés , jó napunk!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 22:24 
Tag (33894)

Id:338493(N)
Ferikém Neked is jó éjszakát, szép álmokat! Aludj jól! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 22:04 
Tag (32658)

Id:338492(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 21:52 
Tag (33894)

Id:338491(N)
pusi írta:
Magdi, nem merész voltam, hanem nagyon hülye.
Olyan fáradt vagyok, alig állok a lábamon. Éjjel nem aludtam csak 2 órát.

Pusikám, minden jó, ha a vége jó! :D Az a lényeg, hogy eltekintve a nád által okozott sérülésektől, azért épségben kijutottál abból a nádasból.

Azért vettem én is ma almát, mert holnap már új akciós hét kezdődik a Sparban, és valószínűleg drágább lesz ez az alma is megint. Régen sütöttem utoljára almás pitét, mert már jó ideje nagyon drága az alma, és egy nagy gáztepsinyi sütihez minimum 3 kg alma kell.
Sokszor olcsóbb a banán, narancs, mint az itthoni alma. :(

Margókám nagyon szép a Budapest-i kép.

Gizuskám, nagyon édesek a kiscicák.

Pusikám, remélem ma többet fogsz aludni, mint tegnap éjjel.

Jó éjszakát Mindenkinek! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 21:35 
Tag (5210)

Id:338489(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 21:28 
Tag (66035)

Id:338488(N)
Margó írta:
Válaszolni meg csak úgy lehet, ha elmeállapot is van hozzá, de még nincs! :)

Tökéletes a Te elmeállapotod Margó. Fizikai is legyen ugyanolyan szuper!

Magdi, nem merész voltam, hanem nagyon hülye.
Az a kelkáposzta főzelék- grízes tészta csere nagyon jó ötlet. Benne vagyok, habár ma vettem egy fél kelkáposztát a piacon. Az almás pitét is szeretem. Régen szinte heti rendszerességgel sütöttem, de akkor fillérekért vettük az almát. Most inkább megeszem nyersen,

Olyan fáradt vagyok, alig állok a lábamon. Éjjel nem aludtam csak 2 órát.

TV2-n az Argó című film megy. Az első része jó volt.

Szép álmokat, aludjatok jól!

Most látom a képet Margó. Gyönyörű. Budapest is, és maga a fotó is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 21:04 
Tag (470)

Id:338487(N)
Hátha mégis sikerül!

Csatolmány:
1538540339.jpg
1538540339.jpg [ 46.8 KiB | Megtekintve 58 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 20:57 
Tag (470)

Id:338486(N)
Kedves Mindnyájan!.
Mindent amit gyorsan tudtam megírtam, meg a képet is, szépen kidobta a telefon amikor küldeni akartam!

Köszönöm szépen Pusi a részletes és izgalmas beszámolót! Ezt többször el fogom még olvasni, mert érdemes! Válaszolni meg csak úgy lehet, ha elmeállapot is van hozzá, de még nincs! :)
Biztosan a többiek is élvezték, Tengelicke màr vszinű alszik, talán Gizuska is! Magdi ha közben megjött ő is élvezni fogja! Én mégegyszer köszönöm, és Lányoknak, Fiúknak egyaránt nyugodalmas jóéjszakát, szép álmokat kívánok szeretettel!
Ha a képet nem sikerül elküldenem, akkor bocs'!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 20:40 
Tag (33894)

Id:338485(N)
tengelic írta:
Pihenésre nincs idő. Ezer dolog lenne még, de fáradok, és csak tolódik másnapra....

Szerbusztok Szigetlakók!

Ezzel én is így vagyok Marikám.
Nagyon finomakat főztél. :D

Pusikám, tündéri az az etetős kép! :D És nagyon szép a téli csatornakép is.

De jó, hogy hamar sikerült végezned a vizsgálatokkal, és mind a kettőre bejutottál.

Nagyon merész, vagány lány vagy Pusikám, hogy bementél a nádasba. :D Szerencse, hogy azért végül sikerült kijönnöd! Gondolom, Gyurit meg a szívgörcs kerülgette közben, hogy hova lettél.

Én is nagyon szeretem a grízes tésztát, de Imi nem szereti. Milyen jó lenne, ha kölcsönösen tudnánk egymásnak adni. Én adnék Neked kelkáposzta főzeléket, én meg kérnék egy kis grízes tésztát Tőled. :D

Margókám gondolom orvosnak még nem mutattad meg a kezedet, hogy miért zsibbadnak az ujjaid. :(

Gizuskám, nem túl jó hír az erős hideg front, ami vasárnap fog ideérni, de hát örülhetünk, hogy legalább eddig jó idő volt.

Hazafele jövet vettem a Sparban akciós áron 169,-Ft-ért Idared almát, 3 kg-ot. Szeretnék sütni almás pitét, csak azt nem tudom, hogy mikor. Nem biztos, hogy holnap lesz rá időm.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 20:30 
Tag (66035)

Id:338484(N)
tengelic írta:
Már megint mindenen elaludtam. :oops:

RTL híradóban mutatták Hortobágyot és a darvakat! :D :D :D

Nagyon szép felvételek voltak.
Ne aludj el Tengelicke, korán van még!

Gizuska, láttam egy filmet a városodról a Duna TV-n. Sok csoda van nálatok. 2008-ban készült. Biztosan láttad már néhányszor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 20:14 
Tag (19298)

Id:338483(N)
Már megint mindenen elaludtam. :oops:

RTL híradóban mutatták Hortobágyot és a darvakat! :D :D :D

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 18:11 
Tag (5210)

Id:338482(N)
https://24.hu/tudomany/2018/10/17/idoja ... idegfront/

Sziasztok, kellemes pihengetős estét most már mindenkinek!!
Nagyon jó, hogy szerencsésen túl vagy ezeken a vizsgálatokon Pusika!! :clap: Hűűű, micsoda kalandjaid vannak , kicsit irigykedve olvasom mindig :oops: nem komolyan ám!és nagyon jó látni a csodaszép képeket :clap:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 17:37 
Tag (19298)

Id:338481(N)
Pusikám, a sztrapi, az sztrapi. Aki szereti, nem is tud másra gondolni. Brigi is befalt belőle, pedig csak kóstolni akart. :lol: :lol: :lol: Még erőt vettem magamra, és kiporszívóztam. De befejeztem. Megyek zuhanyozni, és pihi. Elég volt a móka mára....

Pusika, a pusztában, a nádasban eltévedni életveszélyes! Nagy szerencséd volt, hogy ki tudtál keveredni! :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 16:52 
Tag (66035)

Id:338480(N)
Margó írta:
De aranyos ez az etetős kép!!!! Köszi szépen! De hogy tudod az ilyet elcsípni?????? Elbújsz? Vagy szerencse is kell hozzá?

El szoktam bújni, ezt éppen a kukoricásból láttam. Ha meglátnak, azonnal elmennek, akkor nincs lehetőség jó pillanatra. Próbáltam mozdulatlanul állni többször amikor láttam, hogy gyanút fogtak, de esélytelen. Ők is állnak mozdulatlanul egy darabig, akkor már abbahagyják az evést, de nem fognak megnyugodni, pár pillanat és elstartolnak. Csatornát a hídról fényképeztem, de lehetőleg mindig felmászok valami magasra. Trágyarakásra szoktam a legtöbbet. Mindig van a halastavak mellett. Bele szokták szórni a vízbe. Nem mindig van szerencsém, mert ha nem elég száraz a trágya, akkor térdig bele lehet merülni. Annak aztán van bukéja. :D

Margó írta:
/a koleszterinem régebben nem volt túl magas,/ de a többi! Az orvosok nem így gondolkodnak, az élelmiszerek meg olyanok hogy....! Persze jó a tisztánlátás, de mit csináljon a beteg? A pénzvilág mindenre és mindenkire rátelepszik, úgy nehéz ezen változtatni! Hiába gondolkodunk másképp!!!!!

Azt gondolná az ember, hogy akinek alacsony a koleszterinszintje, annak remekül működik a szervezete. De hát nem. :(
Nagyon nehéz eligazodni ebben, mert sok oldala van a dolognak. Egyrészt az orvos, akiben bízunk azt mondja, hogy ennek rossz vége lesz, öröklődött is, jó az esély, hogy baj lesz előbb-utóbb.
Van egy orvos, vagy kutató, Horváth nevű, aki feltalálta az érelmeszesedés ellenszerét. Nem engedélyezték a forgalomba hozatalt (gyógyszerlobbi), viszont megvásárolható. Nekem egy orvos mondta, hogy ez helyrerakja a fokozott koleszterintermelést, gyógyítja az érelmeszesedést, és megszerezhető. Kollégái közül is beadták maguknak, és használt. Azóta kiderült, hogy ismételni kell ezt a gyógyszert, mert csak pár évig hatásos.
Bíróság elé is hurcolták ezt az orvost. Nem azért mert milliókért árulta a gyógyszert, hanem mert nem volt engedélyeztetve. Ahhoz, hogy biztonsággal használható legyen egy orvosság végig kell csinálni a kísérleteket. Mondjuk azt nem tudom, hogy azoknál a vérnyomáscsökkentőknél és egyéb forgalomból kivont gyógyszereknél amelyekről kiderült, hogy rákot okoznak, ez hogyan történik.
Szóval nem tudjuk, hogy kinek higgyünk. Amikor beszélgetek olyan emberekkel, akiknek volt szívinfarktusa, nem találkoztam még olyannal, akinek magas lett volna a koleszterinje.

Margó, kérdezted, hogy nem tévedtem-e el. Egyetlen egyszer fordult elő. Egy magasleshez akartam bemenni, de benőtte az utat a nád. Mivel nem nagy távolság volt, úgy gondoltam, hogy átvágok. Nádasban menni nagyon nehéz, mert víz van alatta, nem mindegy hova lépünk, és a letört nád nagyon éles, felhasítja az ember bőrét. Míg szenvedtem a bejutással elvesztettem az irányt. Semmit nem lehetett látni csak fent az ég kékjét. Ha rossz irányba megyek, életem végéig bolyonghatok, soha nem találnak meg. Nagyon nagy szerencsém volt, találtam egy fát, amire fel lehetett mászni, és tájékozódni, de ez több órát vett igénybe. Patakokban folyt a lábszáramon a vér. Azóta soha nem mentem be, csak ha utat vágtak a halászok.

Margó írta:
A képen akkor a csatorna látszik? A halastó is a közelben van?
Ha rosszul kérdezek, ne törődj vele, nem vagyok ott ismerős! :) :(

Egyik oldalon a keleti, közben a gát, utána betápláló csatorna, és annak a másik oldalán a halastavak. A gátról sorompók vannak, és ott lehet a tavak közé bemenni, de mindenütt nagyon széles, átláthatatlan nádas veszi körbe, így el kell menni olyan helyekig, ahol rá lehet látni a tóra.
Még bálákra is szoktam felmászni, de van egy új hülye szokás, hogy olyan anyaggal báláznak ami csúszik. Nagy meló felkapaszkodni. Gyuri jókat szokott röhögni.
Ez csak annál a tónál van így, ahova most járok. Van olyan is, ahol vonat közlekedik a tavak között. Én ott is gyalog járok. Benivel viszont vonattal mentünk ki a tórendszer végéhez.

Tengelicke, ha ilyeneket írsz, hogy sztrapacska, nem tudok másra gondolni.
Holnap viszont lecsó lesz, megvettem ma az alapanyagot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 15:58 
Tag (19298)

Id:338478(N)
Margó írta:
Szia Tengelicke, nem tudom hova tüntél, de az a fő hogy megjöttél!
Te nem is ettél lecsót, csak a Brigi? Kevés volt? Te is egyél valami finomat!
Hogy van Brigi? Hogy van a könyöke? Javul rendesen?
Te vigyázz a derekadra, pihenjêl is, ne csak dolgozzál!!!
Szép estét kívánok, Neked is, Magdinak is ha megjön, meg Mindenkinek!!!

Reggel Szentendrére mentem, egy ismerősnek vittem eper palántát. Aztán vásároltam, majd nekifogtam főzni. Nem lecsóra készültem, de azért két adagnyi lett. Brigi már evett is. Sütöttem hurkákat is, és most főzöm a sztrapit.
Pihenésre nincs idő. Ezer dolog lenne még, de fáradok, és csak tolódik másnapra....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 15:41 
Tag (470)

Id:338477(N)
Szia Tengelicke, nem tudom hova tüntél, de az a fő hogy megjöttél!
Te nem is ettél lecsót, csak a Brigi? Kevés volt? Te is egyél valami finomat!
Hogy van Brigi? Hogy van a könyöke? Javul rendesen?
Te vigyázz a derekadra, pihenjêl is, ne csak dolgozzál!!!
Szép estét kívánok, Neked is, Magdinak is ha megjön, meg Mindenkinek!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 15:31 
Tag (470)

Id:338476(N)
De aranyos ez az etetős kép!!!! Köszi szépen! De hogy tudod az ilyet elcsípni?????? Elbújsz? Vagy szerencse is kell hozzá? Tényleg olyan gyöngédek, egészen megható! Kösz hogy föltetted! :) :)
Elmerültem a cikkben, aminek a linkjét irtad! Már valamennyit olvastam hasoló dolgokat, de nem ilyen részletesen! A Papp Lajosról tudtam hogy ilyen jó fej, és ami a koleszterinről van írva....! Szédületes! Csak most már az a kérdés, hogy az ember mit csináljon, ha nyakig benne van a dolgokban /a koleszterinem régebben nem volt túl magas,/ de a többi! Az orvosok nem így gondolkodnak, az élelmiszerek meg olyanok hogy....! Persze jó a tisztánlátás, de mit csináljon a beteg? A pénzvilág mindenre és mindenkire rátelepszik, úgy nehéz ezen változtatni! Hiába gondolkodunk másképp!!!!! Köszi a cikket, megörökitettem!
Akartam kérdezni már, hogy az előbb feltett képet honnan fényképezted? Magasan is van és a víz felől? Hogy csináltad? De tök szép kép! :) Most megérkezett a kép párja, hogy milyen télen, hát az is nagyon gyönyörű! De ki lehet ott menni a partra? A vizhez? Mert olyan sűrű növényzet látszik, hogy el sem tudom képzelni! Csoda hogy kiigazodsz, olyan helyek vannak ott! Sohsem tévedtél el?
Köszi amiket még írtál, a Bandi gólyàt tényleg lehet ezek szerint, hogy kutya támadta meg, F. I. szokta írni, hogy ha elvadul egy kutya, az veszélyesebb a vadaknál! De ezt csak én gondolom!
Előbbre való az ami veled van, hála Istennek, hogy a sziveddel nem volt konkrét baj, elég az amit érzel! Biztosan idegi alapon vannak a panaszaid, ami semmivel se kisebb baj, mintha mástól volna! Ezt persze most én gondoltam!
De az én édesanyám is infarktusban halt meg, pedig nem szervi bajjal kezdődött, hanem a nehéz életük, háború akkor már négy kisgyerekkel stb. A második vitte el! :(
A koleszterinedre ezek szerint tényleg jó odafigyelni, ha a cikkben màsképp is van írva, de hát itt élünk!
Szóval vigyázz magadra!
A képen akkor a csatorna látszik? A halastó is a közelben van?
Ha rosszul kérdezek, ne törődj vele, nem vagyok ott ismerős! :) :(
Most még alszom egy kicsit, mert aztán baj lesz, ha nem írok, akkor ezért van! Màr úgyis túl sokat szövegeltem!
Ha nem jutott volna eszedbe mostanában Petőfinek a verse az Itt van az ősz itt van újra c. akkor olvasd el, én ha meglátom ezeket a képeket, mindig azt mondogatom magamban, különösen az első két versszak! Kifejezi most ami körülöttünk van, a természetben!
További jó időtöltést kivánok, Mindenkinek, akik majd most jönnek csak meg!!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 15:25 
Tag (19298)

Id:338474(N)
Pusika, jól tedd el ezt az etetős kedvenc képet, hogy máskor is megtaláld! Csuda aranyosak! :D

Ez most nagyon jól jött ki, hogy épp akkor voltál rosszul, amikor az UH-t csinálták. Ezek szerint mi is megnyugodhatunk, hogy ettől a szívünknek nincs semmi baja. Elég a Panangin, vagy a MagneB-6. Olvastam a neten,hogy az is jó a szívre, mint ahogy azt észrevetted.

Megmondom őszintén, én nem foglalkozom a koleszterinemmel. Nekem is évekig 10 fólótt volt. Elküldtek mindenféle vizsgálatra, agyi CT, nyaki UH, de sehol semmi kórosat nem találtak. És kösznöm, jól vagyok. Annak tudjuk be, hogy öröklődő dolog lehet.

Csak szép lehet az, ahol víz és fák vannak. Nekem tetszik a főcsatorna.

Margókám, nagyon nem hiányzott neked ez az ujjzsibbadás! :doh: Van épp elég bajod, és most ez is? Hogy tudod ezt megnézetni orvossal?

Briginek csináltam lecsót tojással, és készül a sztrapi! :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 13:35 
Tag (66035)

Id:338473(N)
Megtaláltam az etetőset!!!!!

Csatolmány:
2018-10-17_133056.jpg
2018-10-17_133056.jpg [ 112.57 KiB | Megtekintve 111 alkalommal. ]

A csatorna télen. :

Csatolmány:
2018-10-17_133321.jpg
2018-10-17_133321.jpg [ 152.45 KiB | Megtekintve 111 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 13:04 
Tag (66035)

Id:338472(N)
Margó, amikor írtam a hozzászólást, már javában ettem a grízes tésztát. Nagyon hamar végeztem. Eredményem is volt. A kardiológián amikor az ultrahangot csinálta az orvos, pont olyan furcsán éreztem a szívem, mint amikor kettesével szedem a Panangint, sőt még rosszabbul. Azt hittem azonnal rohamkocsit hív amikor meglátja, hogy milyen rossz a szívem, és azonnal meghalok, de nem ez történt, mert jók voltak az értékek, mondta, hogy minden rendben. Mészlerakódás sincs az erekben.
A lipidrendelésre kellett vinnem ezt a leletet, ahova azért járok, mert 10 fölött volt a koleszterinszintem tartósan, 12-13-as érték, amit azért is nem tolerált az orvos, mert örököltem, női ágon felmenőim mindnyájan szívinfarktusban haltak meg. Most már évek óta szedek egy gyógyszert, ami nem sztatin, de 6-7 közé levitte, és ez már nekem jó azt mondta a doktornő.
Nem tudom, hogy kell-e ezzel foglalkozni, van egy cikk:
https://www.mindenegyben.com/hirek/fris ... K7VIAKjhJk - itt azt írják, hogy egy fölösleges hisztéria van a koleszterin körül. Nagyon nagyra tartom az orvost, aki írja.

Szóval túl vagyok ezen is. Azt hittem, még délután is ott fogok ülni.

Borzalmas lehet az ujjzsibbadás. Unokatesómnak is zsibbadt, és elég látványosan. 3 ujja a kezén normális színű volt, 2 pedig hófehér. Nagyon sokáig szenvedett tőle, talán évekig. Kell, hogy legyen erre valamilyen terápia, ami helyreállítja benne a vérkeringést. Nincs valamiféle dopplervizsgálat ami kideríti, hogy mi okozza?

Bandi gólya halálát nem tudhatjuk pontosan. Marika a kukoricásban találta meg, de lehetett kutya is a tettes. Bandi nem tudott repülni folyamatosan, de alacsony dolgokra képes volt felszállni. Talán az állatok megérzik a préda sebezhetőségét, és ha róka volt, ezért is támadhatott rá. Az a róka, akit én láttam, egy nagy csapat daru mellett ment el. Nem tudom, hogy ők közösen fellépnek-e a támadóval szemben, még soha nem láttam ilyet. Viszont mindennapi látvány, de mindig nagyon meghatódok attól, ha jön a rétihéja, és fiókát akar zsákmányolni, akkor nem csak az áldozat szülei űzik el, hanem közösen az ott fészkelők. Számtalanszor láttam, hogy sirályok, gulipánok gólyatöcsök együtt mennek neki hatalmas csataordítással.

A Keleti-főcsatorna nem igazán szép. Talán azért mert mesterséges. Két oldalt benőtte a nád, szabályos, egyenes. tegnapelőtt fényképeztem ott a darvakat a halastóban.

A halastó keletiből táplálkozó csatornái viszont szépek.

Csatolmányok:
táj17.jpg
táj17.jpg [ 268.92 KiB | Megtekintve 115 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 12:21 
Tag (470)

Id:338471(N)
Mindenkinek szép napot kedves Szigetlakók!

Feri köszönjük a jókívánságot, amit viszont kivánunk Neked is, a szép virágot, kávét! /ez a Pusi kedvence!/

A Balaton mindig szép, Gizuska, ezen a képen is!!!

Pusi, de örülök hogy megjöttél, és hogy minden sikerült, eredmények mikor lesznek? Mostmár készülhet a grizes tészta!
Drukkoltam neked én is, csak nem bírtam írni, mert a jókívánságod nem ért célba, a mai nap nem jobb, sőt....! mint a tegnapi! Pedig próbáltam aludni is, de mindegy!
Kérdeztétek a zsibbadást tegnap, köszönöm mindenkinek az érdeklődést, Tengelicke fején találta a szöget: " ez egy újabb nyavalya!" Illetőleg már régebben is éreztem ritkán, most nagyon sokszor van, egy- két hónapja. Csak külön az ujjaim zsibbadnak el váratlanul, éjjel, v. nappal, egyformán előfordul, magától múlik el, én nem tudom befolyásolni. Tegnap azért irtam le, mert a levél pötyögetésben borzasztóan tud zavarni, és este ez volt. Mintha egy érzéketlen bunkóval böködném a betüket!
A tegnap esti kép gyönyörű, de most különösen! Azok a szinek, és a madarak fürtökben :) szinte! Ez ugye mostani kép? A Keleti főcsatornának adhatnának vmi szebb nevet, mivel én nem jártam sajnos arra, a nevében az hogy "csatorna", olyan megtévesztő! Teljesen másnak képzeltem, talán épp a neve miatt, pedig a valóságban az egy nagyon szép hely lehet? Igazam van? Pusi te tudod!
Én is sajnálom az ősz múlását, pedig most tényleg úgy történt ahogy szerettük volna, volt vénasszonyok nyara, most fokozatosan hül a levegő, de süt még a nap, hideg esők sem voltak! Csak hát az ember a széppel nem tud igazán betelni, legalábbis az a gyanum! :)
Pusi, ha a darvakat nem zavarja a róka, akkor Bandi gólyának miért az lett a végzete, hiszen a gólya is van akkora mint egy daru!?

Jó étvágyat az ebédhez, élvezzük ki a szép napokat még!
A levelet 1/2 12- kor kezdtem írni, azóta biztosan kész is van a finomság!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 10:38 
Tag (66035)

Id:338470(N)
Sziasztok! Megjöttem, szerencsével jártam.
6.50-re mentem kardiológushoz, de már ott voltam hamarabb, behívtak, 7 után pár perccel már meg is voltam. Lipiddel is megvagyok.

Margó, jobb a mai nap, mint a tegnapi?

Legyen szép napotok! Most még jó idő van, de azt hiszem ez már a vége.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 08:15 
Tag (33894)

Id:338469(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Ferikém, köszönjük szépen a rózsát, kávét, és Gizuskám, a balatoni képet is köszönjük.

Marikám jó utat Neked is!

Pusikám, járj szerencsével!

Indulok én is. Legyen Mindenkinek szerencsés, jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 07:39 
Tag (32658)

Id:338467(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 07:38 
Tag (19298)

Id:338466(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a képet Gizuska, Margó!

Idén nem tart sokáig az őszi színpompa, mert már hullanak a levelek, és sokáig csak zöldek voltak.

Hamarosan indulnom kell.

Pusika, járj szerencsével az orvosoknál, férj bele mind a két rendelésbe!

Margókám, máskor is zsibbadtak az ujjaid, vagy ez egy újabb nyavaja?

Gizuska, papusod javulgat már? Porcikáid fájnak?

Magdi, legyen elviselhető a napod.

Saci nagyon el van havazódva. Nem mesélt a csokifesztiválról sem, pedig kíváncsi voltam, tényleg evett-e sokat.

Legyen szerencsés, sikeres és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 okt. 17 07:03 
Tag (5210)

Id:338465(N)
Jó reggelt és eredményes,szerencsés napot mindenkinek!!
Csatolmány:
DSC01895.JPG
DSC01895.JPG [ 93.94 KiB | Megtekintve 152 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102914 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3431  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]