Pontos idő: 2018 aug. 14 08:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101383 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3380  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 aug. 14 08:02 
Tag (1498)

Id:335730(N)
Margó írta:
Hajnalmadár, ki az a nektek, akinek jó lesz?
Mert ha még középre sem ér el a "hideg" front, akkor marad a Gizuska, bár igazán nem irigylem tőle, hogy jó legyen neki!
Nem akarom hogy igazam legyen! :)

Nekem a szivem kezdett kalimpálni! :(

A nyugati enyhülést valahogy mindenkire értettem, aki nyugatabbra van Pusitól és tőlem. De lehet, hogy rosszul gondoltam, hogy Budapest és környéke is ide tartozna.

Remélem, a szíved kalimpálása már abbamaradt!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 14 07:59 
Tag (4895)

Id:335729(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/eletmod/201 ... -szigeten/

Nem semmi!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 14 06:59 
Tag (32508)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:335728(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 14 06:52 
Tag (4895)

Id:335727(N)
Kép

Jó reggelt Szigetlakók!!! és elviselhető, nyugodt napot vagy legalább is erőt és kedvet hozzá! :pray:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 14 05:51 
Tag (65406)

Id:335723(N)
Jó reggelt Szigetlakók!
Tegnap még a gépet sem volt erőm kikapcsolni. Kint voltak a szomszéd kutyák, és ingajáratban voltam, hogy nem-e törik át a kerítést.

Látom estére bár megtörve, de előkerültetek.

Nagyon nehéz lehet Magdi haptákba állni amikor este fáradtan hazakerülsz. Most nem konkrétan Imire gondoltam. Keresőt szerintem a férfinép nem tudja jól használni. Én is sokat keresek a számítógépen Gyurinak. Képes sokszor egész mondatra keresni, hiába mondom, hogy 1-2 szó, és a lényeg legyen. Ha beírom, utána már elvan magának.

Kimegyek nem soká a piacra. Valami főzelék alapanyagot akarok venni.

Nem látom ennek a pokoli időnek a végét. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 23:06 
Tag (33206)

Hely: Budapest
Id:335717(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Nem tudtam előbb jönni.
Délután itt volt Iza, Lilikét meg edzésre vitte az anyukája. Este meg az apukája ment érte, és Lilike, meg a fiam együtt jöttek fel utána Izáért. Közben vacsoráztak is itt mind a ketten. 1/2 9 körül vitte haza Imi fiam a két lányzót.
Utána még nagy Imi keresgélt, nézegetett valamit a gépemen. Persze úgy, hogy mindig szólt, hogy írjam be a keresőbe ezt, vagy azt. Ha ő keres valamit, akkor mindig haptákban kell állnom, mert minden pillanatban segíteni kell valamit, vagy beírni a keresőbe, vagy visszamenni egyik-másik oldalra, stb. Hiába mondom, hogy amennyit én tudok, arra szívesen megtanítom, és akkor egyedül is tudja kezelni a gépet, azt mondja, hogy ő utálja a számítógépet, és nem is akarja megtanulni.

Pusikám, örülök hogy rendben van Gyuri légzésfunkciója. A két gyógyszer közötti árkülönbség viszont iszonyúan sok.

Marikám, ne aggódj, én is olyan hiszékeny,jóhiszemű vagyok mint Te. ;) A lényeg az, hogy Brigiék jól érezték magukat.

Margókám, még én sem ettem a lángost lecsóval, de el tudom képzelni, hogy nagyon finom lehet. Amikor először hallottam a lecsót tejföllel, furcsállottam, de aztán belegondoltam, hogy tulajdonképpen a lecsó is pörköltes alapon készül, és ha a pörkölthöz illik a tejföl, akkor a lecsó is finom lehet vele. Ilditől hallottam ezt először, és azóta a fiam is csak tejföllel eszi a lecsót.

Én is nagyon nehezen viselem már ezt a meleget. Jó lenne, ha legalább éjszakára ma is olyan kellemesre lehűlne a levegő mint tegnap éjjel.

Ma reggel mondták a rádióban, hogy a madarakat is nagyon megviseli a hőség. Kevesebb táplálékot is találnak, korábban is indulnak el a költözőmadarak, és mindennek a következményét majd jövő tavasszal fogjuk meglátni, amikor majd kiderül, hogy mennyi madár tér is vissza Afrikából. :(

Gizuskám, de jó hogy fürödtetek! Nagyon jó lehetett a hullámzó, kellemes vízben! Imádom a Balatont!
Én se nagyon szeretek írni, meg az időm is kevés. Sokkal jobb lenne élő szóban beszélgetni Mindegyikőtökkel. Rengeteg dolog van amit mindig szeretnék elmondani, megosztani Veletek, de írásban nagyon hosszadalmas lenne, így inkább sokszor neki se fogok, mert akkor reggelig itt ülnék. Most még egy e-mail-ben kapott levélre is kellene válaszolnom, de már nincs energiám hozzá, pedig már tegnap is elhalasztottam mára, de már ma is elmarad. :oops:

Holnap itthon leszek. Szerdán, péntek, szombat, vasárnap dolgozok. Holnap le kell mennem a piacra kovászolni való uborkát nézni, meg főzni, mosni is kell. Nekem is kellene ablakot is pucolni. Sütni is kellene már valamit. Imi biztosan a lángosra szavazna, de nem hiszem hogy mindenre lesz időm, energiám.

Marikám, képzeld Imi tök véletlenül megkapta tegnap a használt könyvárusnál a "Pál utcai fiúk"-at. Nagyon rongyos állapotú a könyv, ezért 100,-Ft-ért oda is adta az árus. De nem baj, hogy rongyos, koszos a könyv, lényeg hogy megvan. Már oda is adta Imi a Lilikének, kezdheti olvasni. Azért mégegyszer nagyon szépen köszönöm, hogy Te felajánlottad a könyvet.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Ferikém, köszönjük szépen a cicusokat! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 22:53 
Tag (32508)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:335716(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 22:40 
Tag (4895)

Id:335715(N)
https://youtu.be/UVo0yvEER6s

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 22:30 
Tag (4895)

Id:335714(N)
Kellen nézni hullócsillagot, de nagyon álmos vagyk már.
PÁÁÁ!

Csatolmány:
DSC01754.JPG
DSC01754.JPG [ 194.64 KiB | Megtekintve 31 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 22:20 
Tag (4895)

Id:335713(N)
Sziasztok, jó estét és nyugodalmas jó éjszakát is kivánok mindenkinek!Elolvastam mindent és meg is értettem ám. :D
Ma voltam fürdeni, jó nagy hullámok voltak délről de rendes meleg a víz.
Valóban valami amarántféle az a növény amit kérdezett Margó, én meg elfelejtettem válaszolni rá, bocsi, Abban a vidéki kert vegyes virágmag zacskóban volt ez is, 3 vagy 4 féle tipusu is van,van amelyik nem lóg, felfelé áll mint a macskafarka.ezt a lógósat nálunk pulykatakonynak becézték :D rengeteg mag van benne.Ja, és igen, sárga balkonparadicsom is van az erkélyen,finom!
Nekem is mindig a gondolataiban vagytok ám, de nézzétek el, hogy nagyon nem szeretek írni. meg sokszor én is el is felejtem mit is akartam :think: :think:
Magdika is kérdezte a minap a Ct eredményt, majd csak pénteken tudjuk meg, akkor megyünk vissza kontrollra, nagyon szorongok tőle :( :(

Szép álmokat!!!Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 21:33 
Tag (18879)

Hely: Budakalász
Id:335711(N)
Szívkalimpálásra én is a Panangint kapom be. Segít.

A síma lángos receptjében is írnak krumplit. De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja és tudja.

Magdi hol van?

Nyugodalmas jó éjszakát! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 21:11 
Tag (227)

Id:335710(N)
Én tudom hogy a Hajnalmadár kikre gondolt, csak a front szokott a Dunánál megállni ujabban! :( Na majd kiderül..
Galagonyát állandóan iszom, az ősz hiányától nagyon félek, azt hiszem arra utaltál. :( Kedvenc évszakom!
Jóéjt, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 20:53 
Tag (65406)

Id:335707(N)
Margó írta:
Nem az olcsóbb szokta a drágábbat kiszorítani? Nem értem!
Pusi a lángost úgy süsd ahogy te akarod, nehogy miattam ne sikerüljön!
Ha élhető idő lesz, én viszont a krumplist kipróbálom! :)
Sziasztok!

A gyógyszert azért teljesen nem értem, mert a nagy dózisút gyártják az olcsóbból, csak a kicsit nem.

A lángos teljesen jó ötlet Margó. Nem igazán szeretek én krumplit pucolni. Ugyanebből a tésztából krumplis fánkot is sütnek. Megtaláltam a receptjét. Hét végén viszont Ferdinánd tekercset sütök.

Élhető időben azért nem bízok, mert ilyenkor, amikor epekedünk egy kis lehűlésért, akkor hirtelen berobban egy nagyon rossz, hideg, esős idő, és ellopja tőlünk a természet az átmenetet.

Hajnalmadár a nyugati részen lakókra gondolt, mert nekünk keleten marad a hőség. Szerintem a Tisza választja majd el a két zónát.
Szívkalapálásra nem jó a Panangin? Galagonyateát se becsüljétek le!

Szép álmokat! Túléljük!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 20:44 
Tag (227)

Id:335706(N)
Hajnalmadár, ki az a nektek, akinek jó lesz?
Mert ha még középre sem ér el a "hideg" front, akkor marad a Gizuska, bár igazán nem irigylem tőle, hogy jó legyen neki!
Nem akarom hogy igazam legyen! :)

Nekem a szivem kezdett kalimpálni! :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 20:35 
Tag (227)

Id:335705(N)
Nem az olcsóbb szokta a drágábbat kiszorítani? Nem értem!
Pusi a lángost úgy süsd ahogy te akarod, nehogy miattam ne sikerüljön!
Ha élhető idő lesz, én viszont a krumplist kipróbálom! :)
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 20:09 
Tag (65406)

Id:335704(N)
Margó írta:
Örültem hogy az orvosnál "csak" ennyi időt kellett töltenetek Pusi, de az a gyógyszer, hogy 10- szer annyiba kerül....!!!
Nem néznéd meg majd, hogy milyen gyártmány?

Az új, az SERETIDE nevű, és a gyártó: GlaxoSmithKline. A régi Fullhale volt és lengyel. Tök ugyanaz, gondolom kiszorítják egymást a piacról.

A lángost krumpli nélkül megpróbálom, mert egyszerűbb, csak még ez a frissen szerzett tehetségem nagyon elvarázsolt.
Pont úgy szedtem ki én is Margó, ahogy Te, kanállal. Isteni ropogós lett. Lecsóval még nem ettem, mert eddig még nem tudtam normálisat sütni. Biztos vagyok benne, hogy isteni.

A hidegfront nem elég hogy nem hűti le a levegőt felénk, még rosszul is leszek tőle. Nagyon kellene eső is. A sok locsolástól beton a kertem.
Ablakot holnap csak megpucolom, ma semmire sem voltam jó. Én is épp, hogy élek, mint Hajnalmadár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 20:00 
Tag (1498)

Id:335702(N)
tengelic írta:
Én is alig élek. :oops:

Én is ép testben épphogy élek...

Pech, hogy keleten marad a meleg... De legalább nektek jó legyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 19:52 
Tag (227)

Id:335701(N)
Most olvastam, hogy a holnapi hidegfront megint a nyugati országrésznek szól, jó hogyha a középső megyéket eléri, keleten marad a kánikula. Nem jó hír. De a folytatás sem, hogy szerdán már visszamelegszik az idő.
Ahogy elnéztem az előrejelzést, még 25-e körül is 30 fok lesz. Én már csak abban reménykedek, hogy nem válik be!

Nem tudom hogy lehet ezt normálisan kibírni, ahogy észreveszem, nektek is nehezen megy.

Örültem hogy az orvosnál "csak" ennyi időt kellett töltenetek Pusi, de az a gyógyszer, hogy 10- szer annyiba kerül....!!!
Nem néznéd meg majd, hogy milyen gyártmány? Kinek a tulajdona? Kiváncsi lennék!
Más: a tejfölös lecsó biztosan finom, meg fogom próbálni! De a lecsó lángossal a legjobb, ettétek már úgy?
Ezt a sok tapasztalatot én is megjegyzem lángos ügyben, és így ropogós is lett?
Én krumpli nélkül szoktam a lángost csinálni, és úgy is nagyon finom, annál is az a jó ha lágy, ragacsos a tésztája, én kanállal veszem ki, vizes kézzel húzogatom szét a levegőben, ahogy édesanyámtól láttam, és úgy sütöm. Igy nem próbáltad? Mármint krumpli nélkül. Még akkor akartam írni, amikor szeretted volna ropogósra, lehet hogy igy könnyen ropogós is lesz!
Persze jól megfokhagymázva szeretjük!
Köszönöm a virágnevet, majd megnézegetem, ha sokféle van!
Remélem nem pucoltál ablakot ahogy tervezted, az kész öngyilkosság!

Nem tudom vajon Gizus fürdik- e, az már kész nevetség, hogy a Balaton 25 fokos. Ill. azt irják, a Velencei tó állitólag már túl meleg is, egy ott lakó mondta a rádióban, nem szokott ilyen nagy különbség lenni a kettő között. Ez megint trükk!

Mindenkire gondolok külön-külön és együtt, vigyázzatok nagyon magatokra, nagyon szép estét, nyugis éjszakát kívánok Mindenkinek, Magdit is nagyon sajnálom, külön az utazás miatt!
Vigyázzatok Magatokra!
Ha van valami jó hír, azt szivesen hallgatom!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 19:32 
Tag (65406)

Id:335696(N)
tengelic írta:

Akkor nem velem van baj. Teljesen kész vagyok. Minden nap azt mondom, hogy ez volt a legrosszabb, de aztán a következő még rosszabb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 18:03 
Tag (18879)

Id:335692(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 16:53 
Tag (65406)

Id:335689(N)
tengelic írta:
Biztosan elment, elbújt valahova meghalni a cicuska. Csont soványan, kaja, víz nélkül amúgy sem élhetne.....
Én már nem is foglalkozom az előbb említett témákkal. Nem az első eset volt, hogy más volt a valóság, mint amit mondott. Csak ott hibázok, hogy elhiszem, még mindíg jóhiszemű vagyok.

Nagyon meleg van. Tasakozok.

Ahhoz is meleg van.
Én most rosszul viselem nagyon.

Tengelicke, ne izgasd magad! Nem kell ehhez jóhiszeműség, természetesnek kellene lennie, hiszen egy család vagytok.

Ti éltek még?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 13:49 
Tag (18879)

Id:335684(N)
Biztosan elment, elbújt valahova meghalni a cicuska. Csont soványan, kaja, víz nélkül amúgy sem élhetne.....
Én már nem is foglalkozom az előbb említett témákkal. Nem az első eset volt, hogy más volt a valóság, mint amit mondott. Csak ott hibázok, hogy elhiszem, még mindíg jóhiszemű vagyok.

Nagyon meleg van. Tasakozok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 12:42 
Tag (65406)

Id:335683(N)
tengelic írta:

Nem jó infót kaptam Brigiről. Már tudhatnám, ha Anitól jön a hír, a fele sem igaz.

Ebben mi a jó? :shock: Nem igazán értem. Miért nem lehet egyenes választ adni, vagy ha titok, akkor nem tudom, és passz. nem az én eszemhez való.

Úgy gondolod Tengelicke, hogy elment a cica meghalni? :( :( :( Hátha.....Nem csukta be teljesen a kaput.

Margó, megvan a növény neve: Bókoló disznóparéj. Amaránt tulajdonképpen. Hihetetlen gazdag az amarantok világa. Sok gyönyörűség van köztük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 12:05 
Tag (18879)

Id:335682(N)
Köszönöm szépen a segítséget Pusika!

Örülök,hogy "hamar" végeztetek, bár nálam az egy óra már sok. De jó, hogy Gyurinál minden rendben. Érdekes ez a gyógyszer téma. Tízszeres áron kapható, és jó is ugyanaz a termék! :doh:

Cica ügyben semmi remény. Ő már nincs. Nem ment távolabb az ajtótól, max. 10 métert. De az utolsó napokban már az ajtóban feküdt. :cry: :cry: :cry:

Nem jó infót kaptam Brigiről. Már tudhatnám, ha Anitól jön a hír, a fele sem igaz. Ma megjelent Brigittám, és kiderült, tegnap éjfélre már otthon is voltak. Hát ennyi volt. De jól érezték magukat, sokat fürödtek és zabáltak.

Az én lángostésztám nem ragacsos, olyan, mint egy rendes tészta. De a végeredmény isteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 11:19 
Tag (65406)

Id:335680(N)
tengelic írta:
Pusika, a telómon véletlenül átváltottam a nyelvet németre. Hogy állíthatom vissza magyarra?

A beállításoknál, ahol a kis fogaskerék van, ott jól görgess le a rendszer beállításokig, nekem majdnem az utolsó, és a nyelv és bevitel menüpontban.

Végeztünk a rendelésen, nem túl sokat vártunk, kb 1-másfél óra. Rendben volt Gyuri légzésfunkciója, és a gyógyszer is megoldódott.
Létezik ez a gyógyszer más néven, és semmi különbség nincs, hajszálra egyezik. Egy apróság van csak, az ára. Az előző 400 Ft, míg ez a más nevű 4 ezer valamennyi. Micsoda véletlen! ..vagy nem is véletlen.

Margó, a lángoskísérleteim összefoglalása:
Nagyon lágy legyen a tészta, annyira ragadós, hogy kínszenvedés legyen vele dolgozni, és aránylag sok krumpli is mehet bele, nekem 40% krumpli, és 60% liszt. Mindez sok olajat felszívna, de egy tojássárgája megoldja a problémát, és még a papírtörlő sem lett olajos, amire kiszedtem. Tegnap felét sütöttem ki, most az előbb a másik felét. Tökéletes volt.
A tejfölös lecsót én kenyérrel szoktam enni. Ha még nem próbáltad, nagyon érdemes.

A virág nevét én sem tudom, pedig kerestem. Majd jön Nagyi, Ő tudni fogja.

Nekem ez az éjszaka nyugis volt, kutyák is kussoltak. Talán 3-4 fokkal is hidegebbre hűlt le, mint az előző napokban.

Tengelicke, cica ügyben nem történt semmi? Van remény?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 10:52 
Tag (18879)

Id:335679(N)
Pusika, a telómon véletlenül átváltottam a nyelvet németre. Hogy állíthatom vissza magyarra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 10:05 
Tag (1498)

Id:335676(N)
tengelic írta:
Az egyik az ágon ül , a másik pedig építi a fészket!

Vagy bontja :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 09:32 
Tag (18879)

Id:335675(N)
hajnalmadar írta:
Mindkét sasfióka ott van a fészekben!

De jó, hogy írtad Hajnalmadár! Már nézem is őket! :D :D :D Az egyik az ágon ül , a másik pedig építi a fészket!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 09:08 
Tag (1498)

Id:335673(N)
Mindkét sasfióka ott van a fészekben!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 13 08:57 
Tag (18879)

Id:335671(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi a reggeli fínomságokat Feri! Gizuska, neked pedig a kellemes vizes képet!

Jó volt az éjszaka, nem volt túl meleg. Jól is aludtam.

Remélem Pusiéknak síma, gond mentes lesz a napjuk a rendelőben!

Gizuska, nektek van valami programotok mára?

Sacikánk már régen járt itt.

Kíváncsi vagyok, vizsgálódnak-e még Nagyinál?!

Magdi már dolgozik. Remélem, elfogadható napja lesz.

Margókám, tudtál valamicskét aludni?

Vigyázzatok magatokra, legyen elviselhető a napunk!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101383 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3380  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]