Pontos idő: 2017 dec. 18 11:00

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 3176  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 22:37 
Tag (29282)

Hely: Budapest
Id:315833(N)
Neked is jó éjszakát Ferikém!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 22:30 
Tag (31828)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:315832(N)
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 21:21 
Tag (29282)

Id:315831(N)
tengelic írta:
Magdika, holnap ugye itthon leszel?

Igen Marikám. Holnap fodrászhoz megyek.

Szép álmokat, aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 21:20 
Tag (16992)

Hely: Budakalász
Id:315830(N)
Nemsokára kezdődik a TV2-őn a Drágám add az életed! Azt mindíg megnézem, mert szeretem, ha vidáman végződik az estém.

Magdika, holnap ugye itthon leszel?

Pihenjetek jól, majd nyugodalmas jó éjszakát Mindnyájatoknak! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 21:09 
Tag (29282)

Id:315829(N)
pusi írta:
Magdi, feküdj le korán, és pihend ki magad!

Ma megpróbálok éjfél előtt lefeküdni, és nem is olvasni, mert amikor lefekszem korábban, akkor is legalább éjfélig még olvasni szoktam szinte minden nap.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 20:51 
Tag (61093)

Id:315827(N)
tengelic írta:
Pusika! Honnan veszed, hogy bonyolult az ázsiai konyha? Olyan egyszerű, hogy egy gyermek is meg tudná csinálni, és gyors.

Nekem az. Egyszer be kéne szerezni a hozzávalókat, és próbálgatni.
Amikor a családos arab lakott mellettünk albérletben, a felesége sokat főzött, és isteni illata volt.

Magdi, feküdj le korán, és pihend ki magad!

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 20:16 
Tag (29282)

Id:315822(N)
Gizuska írta:
Kicsit tévézek még, és megyek aludni, ha minden igaz :think:

Jó pihenést Neked Gizuskám! Egyszer már nekem is meg kellene próbálni éjfél előtt lefeküdni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 20:13 
Tag (29282)

Id:315821(N)
Nagyi írta:
Jó kis öszeállítás Malenáékról. Gondolom idei.
A vége a legédesebb. :D

Szerbusztok Szigetlakók!

Nagyon aranyos ez a kis összeállítás Malenáékról! Annyira édes, ahogy a végén nézi a képernyőn a "papával" együtt a felvett képeket az ő kis családjáról. Nagyon szívet melengető és megható ez a kis film. Köszönjük szépen Nagyikám!

Marikám, finom lehet az a kaja amit csináltál ma, de bevallom, én nem szoktam se kínai, se ázsiai kajákat készíteni.
Régen próbálkoztam kínai ételekkel, vettem is hozzá mindenféléket amit írt a szakácskönyv, de aztán valahogy elmúlt a lelkesedésem. :oops:

Csakhogy végre jött a szerelő Sacikám, és megcsinálta a mosógépedet! Nem kért újra kiszállási díjat?
Hűha...látom nagyon belejöttél a tanulásba, hogy már egy újabb tanfolyamra is jelentkeztél! :D
Kíváncsi vagyok, hogy fog-e tetszeni Neked Kingus új barátja. Remélem, hogy szimpatikus lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 19:28 
Tag (3844)

Id:315820(N)
Jó estét mindenkinek!!
Nagyon jól hangzik az a recept,Tengelicke!!
Kicsit tévézek még, és megyek aludni, ha minden igaz :think:
Pááá, nyugodalmas jóéjszakát!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 18:00 
Tag (16992)

Id:315819(N)
Pusika! Honnan veszed, hogy bonyolult az ázsiai konyha? Olyan egyszerű, hogy egy gyermek is meg tudná csinálni, és gyors.
Amit most csináltam, az majdnem olyan, mint a mi pörköltünk, csak a technológiájában van némi változtatás. A husit besózom, és megspriccelem ecettel, félreteszem, amíg elkészítem a következőt. Apróra vágok 2 hagymát, 3 gerezd fokhagymát, és elkezdem dinsztelni. Hozzáadok erőspaprikát, én Erős Pistát, 1-2 paradicsomot, és 1 EK szójaszószt. majd felöntöm 6 dl. vízzel. Ekkor a husit mindkét oldalán lepirítom, majd beleteszem a hagymás lébe, és puhára főzöm. Én sültkrumplit készítek hozzá. Ennyi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 17:38 
Tag (61093)

Id:315816(N)
tengelic írta:
Ebben egyedüli keleti fűszer egy evőkanálnyi szójaszósz. És tökéletesen harmonizál a mi ízlésünkhöz.

Azt én használok elég rendszeresen, főleg pácoláshoz.Nehezen tudom beszerezni, hogy elég világos legyen. Finom lesz tőle a husi.
3 kiló az becsületes adag, de nem vettem figyelembe, hogy nem két személyre főzöl.

Nagyon bonyolult az ázsiai konyha. Engem is riaszt a sok összetevő, és főleg az arányok. Marad a pörkölt, rántott hús. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 17:27 
Tag (9861)

Id:315813(N)
Nekem is van sok ázsiai konyvem, de annyi cucc kell hozza, sok elokeszites....nekem nincs hozza kedvem, viszont nagyon szeretem. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 16:03 
Tag (16992)

Id:315811(N)
pusi írta:
Tengelicke, csodás egzotikus dolgokat főzöl. isteni lehet. Én nem vagyok otthon más nemzetek konyhájában.

Gondolom 3 kiló combot nem most fogsz elkészíteni egyszerre.

De igen Pusika. Mind megcsináltam, és már ettünk is belőle Rolanddal.
Én sem ismertem más kajákat régebben, de egyszer hozott Anti kínai, és Nemzetközi konyha c. szakácskönyveket. Elkezdtem olvasgatni, és lassacskán készítettem is belőlük. Annyira fínomak, szinte teljesen hazai alapanyagok vannak bennük. Ebben egyedüli keleti fűszer egy evőkanálnyi szójaszósz. És tökéletesen harmonizál a mi ízlésünkhöz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 15:38 
Tag (61093)

Id:315809(N)
Nagyon szívet, lelket melengető volt a film. Hogy lehet ilyen kapcsolat ember és gólya között? Mint Bandi gólya és Marika között. Szerintem ő is olyan egygazdás gólya lehet, hogy más emberekkel nem barátkozik.

Gizuska, én azzal a sáfránnyal tévesztettem össze, amit fűszernek használnak. Nem a szeklicével, hanem az igazi sáfránnyal.
Ezzel:
Csatolmány:
2017-09-19_153550.jpg
2017-09-19_153550.jpg [ 56.93 KiB | Megtekintve 277 alkalommal. ]

Tengelicke, csodás egzotikus dolgokat főzöl. isteni lehet. Én nem vagyok otthon más nemzetek konyhájában.

Gondolom 3 kiló combot nem most fogsz elkészíteni egyszerre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 15:28 
Tag (9861)

Id:315807(N)
Lattam mar tegnap ezt a filmecsket es nagyon meghato. Ilyen emberbol kell sok, de nagyon sok, sot mindenki valjon ilyen jova, aztan beleer az ujjam a biliba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 15:08 
Tag (12770)

Hely: Székesfehérvár
Id:315804(N)
Jó kis öszeállítás Malenáékról. Gondolom idei.
A vége a legédesebb. :D
https://www.facebook.com/dw.euromaxx/vi ... 650502644/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 13:55 
Tag (16992)

Id:315801(N)
Pusika, mennyi bimbó is van a virágodon! Ez a fagyokig fog virágozni szerintem. :D

Én csak a tavaszi, kis gumós szellőrózsát ismerem.

Itt is nagyon bánatos az idő. :oops: De jó kis kaját csinálok. Anti hozott tegnap 3 kg. csirke felsőcombot. Eszembe jutott egy régi, majdnem elfelett kaja, amit akkoriban nem győztem eleget készíteni. Jávai szójáscsirke.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 13:39 
Tag (12770)

Id:315800(N)
Pusikám, nagyon szép lett a szellőd. Sokáig fog virágozni, talán egy hónapig is. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 12:47 
Tag (9861)

Id:315797(N)
Aludtam. Esoben nem tudok mit csinalni. :) Cicus is bejott evett,ivott, ment a szekrenyre. Most csunya,mert nő a téli tola es kopasz a nyaka. :D Kis kopasznyaku csirkem. :D

Pusika, de nehezen nyilt ki ez a viragod, de annyal szebb es biztos tartos is. Ez a virag igy talalta ki, hogy ekkor nyilik es jo sokaig kitart. Szép.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 12:40 
Tag (3844)

Id:315796(N)
Hali!! szia mindenkinek!!
Itt most is esik kitartóan.
Nem egyforma a kikerics és a krókusz :naughty: :naughty: tessék jobban megfigyelni, a kikericsnek semmi levele nincs és csak összel virágzik ilyenkor! a krókusznak van levele és tavaszi és virág sem egyforma, csak hasonlit kicsit.
A műlt héten amikor utaztunk, voltunk egy ismerősnél tojásokért, ott láttam ilyen virágot, mint amit Pusika mutat, nagyon szép nagy bokor volt, de a Piroska nem tudta hogy hívják, csak kedveli, mert későig virágzik, azt mondta majd kapok belöle gyereket. Én sem tudtam, hogy ez is szellőrózsa fajta, csak a tavasziról van némi fogalmam. Nagyon kedves látvány , neki is sok bimbó volt rajta.
Jó ebédet az étvágyhoz!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 12:24 
Tag (61093)

Id:315794(N)
tengelic írta:
Valószínű virágzik a kikericsed Nagyika! A kimenéssel még várjatok, hátha lesz még normálisabb idő, de legalább ne essen.

Az előbb beszéltem a gázszerelő Péterrel. Megvette az anyagokat, holnap jön megcsinálni. Bár már ott tartanánk!

Édesek a cicusok! :D

Mázlista vagy. Most én is szereztem egy telefonszámot.
A sáfrány és kikerics nem ugyanaz, pedig tök egyforma.
https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomany ... vaszi-kike

Nekem nyílik a szellőrózsa. boldogság van.

Csatolmányok:
2017-09-19_120714.jpg
2017-09-19_120714.jpg [ 274.01 KiB | Megtekintve 275 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 09:54 
Tag (16992)

Id:315793(N)
Valószínű virágzik a kikericsed Nagyika! A kimenéssel még várjatok, hátha lesz még normálisabb idő, de legalább ne essen.

Az előbb beszéltem a gázszerelő Péterrel. Megvette az anyagokat, holnap jön megcsinálni. Bár már ott tartanánk!

Édesek a cicusok! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 09:19 
Tag (12770)

Id:315791(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Itt is ősz van.
Ki kellene már nézni a kertbe, mi a helyzet, de még várunk pár napot.
Nekem is van egy tő őszi kikericsem.
Lehet, hogy ő is virágzik.

El kell rakni a nyári holmikat, idén már nem lesz rájuk szükség.

Kellemes napot mindannyiotoknak.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 09:18 
Tag (16992)

Id:315789(N)
pusi írta:
Tengelicke, itt a gomba nem birkabogyón nő, hanem tehénlepényen. Csodás szegfűgombák teremnek a gulyaálláson. Nem szedek, mert csak én szeretem, magamért pedig a konyhába sem megyek ki.

Én szedném még fájós derékkal is. Nálunk mindenki szereti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 08:44 
Tag (61093)

Id:315785(N)
Nagyon szépek a kikericsek Gizuska. Nem tudom, hogy mi a különbség a sáfrány és kikerics között. Majd utánanézek. Sáfrányt néha szoktam venni húslevesbe, de tényleg ritkán, mert megfizethetetlen.

Sacek, nem értem a szerelőt. Azt sem, hogy elfelejtette, és azt sem, hogy nem tartja igazi problémának. Mondjuk az én szerelőm nem is jön. Kicsit még hergelem magam, aztán felhívom.
Kinga barátját ezek szerint még nem ismered. Jó kezdés, hogy hazajön, és nem a lánynak kell menni utána.

Darvakat éppen néztem, és a jeladósak nem strapálják magukat. Kimennék, de jön a fűtéstechnika kéményt ellenőrizni.

Tengelicke, itt a gomba nem birkabogyón nő, hanem tehénlepényen. Csodás szegfűgombák teremnek a gulyaálláson. Nem szedek, mert csak én szeretem, magamért pedig a konyhába sem megyek ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 08:39 
Tag (16992)

Id:315784(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi a kávét és a jókívánságodat Feri! Neked, Gizuska a szomorkás verset és az édes cicust Gizuska!

De jó lenne, ha még lennének tehenek és birkák, amik lelegelnék a füvet a legelőn. Lehetne gombázni. De állatok nélkül esélytelen...

Sacika, akkor nem sokáig kellett ma izgulnod a szerelő végett. Hála az égnek, hogy korán ment, és rendbetette a gépedet. Nahát, hogy Kingusnak van újabb pasija! Ez jó! Kíváncsi leszek, mit szólsz majd hozzá.

Én is a jobb oldalamon alszom el, de utána hamarosan megyek hasra, és úgy maradok. Elvileg visszafekhetnék, de, ha már felébredek, nem tudok lustálkodni. Pedig nem hajt a tatár. Én nem stresszelem magam azzal, hogy ezt, és azt kéne csinálni.

Esik az eső, 12 fok van. Azt hiszem, ma felhívom Pétert, és megkérdezem, hogy áll az anyagbeszerzéssel. Lassan fűteni kell.

Tegnap küldött képet Edina Brigiről, ahogy pőancsol a medencében. Annyira jó kép, már rég láttam a drágámat ilyen jó ízűen mosolyogni. Nekem is átküldte ugyan ezt a képet, de az nem jó, még én sem ismerem fel rajta Brigit. pedig úgy idetettem volna.

Vekerdynek tökéletesen igaza van. De van egy hatalmas probléma,ami mindíg is volt. A gyermekeknek fogalmuk sincs arról, hogy mik szeretnének lenni. A szakembereknek kutya kötelességük lenne végezni olyan tudományos felmérést a gyerekeknél, ami kimutatná, mihez van affinitásuk. A japánok már évtizedek óta ezt csinálják. nem értem, itthon miért nem lehet ezrt megcsinálni?! Mennyivel jobb lenne, ha mindenki azt tanulná, amit szeret,és majdan azt is csinálná. Nem lennének szenvedő, munkájukat útáló emberek, hanem sikeres, örömmel dolgozó, vidám társaság.

Legyen elviselhető, szerencsés a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 08:09 
Tag (9861)

Id:315782(N)
Jo reggelt Szigetlakók!

Koran fel kellett kelni, mert 7-9 kozottre igerte a szerelo es lőn csoda, jott 7 elott. Megkerdeztem miert nem jott penteken es nagyon szerenyen, korrektul valaszolt, hogy bocsanat, de elfelejtette,mert annyi munka szakadt a nyakaba es bocsanatot kert. :shock: Meghallgatta gepem hangjarol keszult felveteleket es mondta, hogy ha engem ez zavar kicsereli az alkatreszt,mert nem draga, de meg birna. Persze addig,mig elszall a gepem,mint a repulo. Alkatreszt eltettem, jo lesz inseges idoszakra, mert szerinte jo, csak neha megbolondul es sipol. Remelem nem lesz baj mostanaban vele, mert jelentkeztem egy tovabbkepzesre oktoberben, mar alig varom. Oktoberben bemutatja Kinga az uj baratjat aki Angliaban dolgozott 2 evig es most koltozik haza, őt is varom es oktober kozepen lesz kesz az asztalom, azt is varom. Huuu ez az oktober, remelem jo honap lesz. :D
A darvak elindultak europa fele. :D valahol olvastam.

Legyen szep a napotok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 08:08 
Tag (29282)

Id:315781(N)
pusi írta:
Magdi, jó munkát neked!

FB-on láttam:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Köszönöm Pusikám!

Milyen igaza van Vekerdynek!

Indulok. Vigyázzatok Magatokra! Ferikém, köszönjük a jó kívánságot!
Gizuskám, szomorú hangulata van a versnek, mint ahogy az idő is szomorkás.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2017 szept. 19 08:10-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 07:48 
Tag (31828)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:315780(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 19 07:22 
Tag (3844)

Id:315778(N)
Hali! én meg már fordultam mindenhova, még hasra is kicsit :D egyébként a jobb oldalon alszom el leginkább.
Egyetértek a Vekerdivel, most is és általában is!
a múlt héten amikor a szabadban jártunk láttam, hogy javában virágzik már az ut mentén a réteken az őszi kikerics!!
Kép

Apollinaire Guillaume

KIKERICSEK
LES COLCHIQUES

Most mérget hajt a rét s virágzik késő őszig
Legelget a tehén
S lassan megmérgeződik
Kikericsek virítnak kékek és lilák
Álmos szemed olyan mint itt ez a virág
Mint szirmuk fodra kéklő s kék akár ez ősz itt
S szemedtől életem lassan megmérgeződik

Egy falka kisdiák a rétre fut s rivall
Lebernyegük röpül és zeng a harmonikadal
Letépik a virágot mely anya s leány is
És színe mint szemhéjadé s oly félve rebben már is
Mint rebben a virág ha szélben térdepel
A csordás csöndesen halk hangon énekel
Míg bőg a sok tehén s elhagyja gőzölögve
E halnikészülő nagy rétet mindörökre

Radnóti Miklós fordítása

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95273 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 3176  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]