Pontos idő: 2018 jún. 22 21:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99951 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 3332  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 09:21 
Tag (32347)

Hely: Budapest
Id:329897(N)
Sacikám, de jó hogy Téged visz magával a főnökasszony! Persze ez nem véletlen! Nyilván ő is látja, hogy milyen gyönyörűen és precízen dolgozol! :D :D :D

Elképesztő, hogy milyen figyelmetlenül dolgoznak ott ahol a számlákat csinálják, és ennek mi, a fogyasztók isszuk meg a levét. :( :(

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 08:52 
Tag (18463)

Hely: Budakalász
Id:329894(N)
Breeze írta:

Megyek edzeni, bar egyre kevesebb a kedvem hozza, pedig kell, hogy erosebb legyek es tobbet birjak. Delutan melo. Felkerte a szalonunkat egy szalloda, hogy ajandekozna dolgozoinak manikurt es parafinos kezelest, vallalnank-e, hogy a szallodaban kiszolgaljuk a dolgozokat ezekkel a szolgaltatasokkal es termeszetesen vallaltuk. A fonokasszony megy es engem visz magaval. :) Nem tom miert engem, de nem rossz erzes. Remelem jo sokat kaszalunk.

Sacikám, kell az az edzés! Ne hanyagold el!

Az viszont szuper, hogy téged vitt magával a főnökasszonyod! Ez nem véletlen! A szálloda részéről nagyon nemes cselekedet, hogy törődik a dolgozóival, nektek meg az, hogy jön a meló! Sok sikert Sacikám!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 08:34 
Tag (10160)

Id:329891(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Nem volt eso ejjel, pedig vartam nagyon. Kellett volna egy kis felfrissules a termeszetnek.

Gyonyoru az a rozsa, nagyon kulonleges.

Megyek edzeni, bar egyre kevesebb a kedvem hozza, pedig kell, hogy erosebb legyek es tobbet birjak. Delutan melo. Felkerte a szalonunkat egy szalloda, hogy ajandekozna dolgozoinak manikurt es parafinos kezelest, vallalnank-e, hogy a szallodaban kiszolgaljuk a dolgozokat ezekkel a szolgaltatasokkal es termeszetesen vallaltuk. A fonokasszony megy es engem visz magaval. :) Nem tom miert engem, de nem rossz erzes. Remelem jo sokat kaszalunk.

Pusika, tuti szepek lesznek a jarolapok. Ha lesz egyszer idom, akkor elmegyek hozzatok es megcsinaljuk az uvegdarabokbol a madaritatot, amit regen terveztunk, de mindig elmaradt. Milyen szep lesz a kerted, ami igy is pompas. :happy-smileyflower:

Legyen mindenkinek szep napja!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 07:55 
Tag (18463)

Id:329884(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a rözsás kávét Feri!

Gizuska, csodás az a rózsa! :o

Én mindjárt futok egy kört a vizesekkel, mert nagyon rossz számlákat küldenek. Most már mindennek utána kell nézni, mert átverik az embert. Hát beszéltem velük. Megérik a pénzüket.Három hónapra visszamenőleg fizettettek velem hatalmas összegeket, a befizetett összeget lejárt tartozásnak véve. Legutóbb, már 79 ezres számlát küldtek. Miután elmondtam a problémámat, közölte az ügyintéző, hogy ezt ne fizessem be, mert alig van fizetnivalóm, az említett problémák miatt. Kérdezte, utalok, vagy küldjenek csekket. Én meg kérdezem, ha nem telefonálok, ők maguktól helyesbítettek volna? Iszonyatosan dühítő, hogy mit meg nem engednek maguknak!!!

Pusikám, nagyon jó lenne, ha tudnák javítani a porszívódat. Manapság nehéz jó masinát kapni.

Hűvös, borongós idő van. Itt délutánra jósolták az esőt.

Mindenkinek legyen kellemes, sikeres és bajmentes a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 07:46 
Tag (32347)

Id:329883(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuskám, tényleg gyönyörű az a rózsa! :D

Ferikém, köszönjük a kávét a rózsával! :D

Itt is elég hűvös van, és borús az idő.

Pusikám, járjatok szerencsével a porszívó javításával kapcsolatban és a kavicsosnál is!

Legyen jó napja Mindenkinek! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 07:35 
Tag (4647)

Id:329881(N)
ez valami csodaszép, nagyvirágú, különleges rózsa , az Öcsémék kertjében, üreg tő, úgy örököltek néhányat a kerttel.

Csatolmány:
^274BDCF19E9AB140A07545314D27FDDE1A8E329A9F61A1DEEC^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
^274BDCF19E9AB140A07545314D27FDDE1A8E329A9F61A1DEEC^pimgpsh_fullsize_distr.jpg [ 108 KiB | Megtekintve 224 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 07:24 
Tag (4647)

Id:329880(N)
https://www.idokep.hu/keptar/album/Term ... 398720#kep

Jó reggelt Szigetlakók!!!
a hőtérkép szerint itt 5 fokkal még hüvösebb van, de tényleg,eső itt még nem volt, de élénk a szél és változás lesz mindenképpen, érzem is sajnos.
Legyen azért jó napunk!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 07:09 
Tag (32365)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:329877(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 22 06:43 
Tag (64392)

Id:329876(N)
Jó reggelt Szigetlakók! Nagyon hideg reggel reggel van, az eső is esett. Sál, sapka, öltözzetek fel!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 22:21 
Tag (32365)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:329872(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 21:40 
Tag (18463)

Id:329869(N)
Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát kívánok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 21:35 
Tag (64392)

Id:329868(N)
Magdi írta:

Aggódok nagyon a kisebbik lett sasfiókáért. Délután bántotta őt a testvére, és azóta gubbaszt a kicsi. Most este láttam, hogy a mama is próbálta a csőrével emelni a kis fióka fejét.
Jaj csak ne legyen semmi komoly baja annak a kis madárkának! :pray:

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Olyan sok baj van. Azok a méretkülönbségek is katasztrofálisak a fiókák között. A lengyel gólya is annyira elszomorító. Végignézzük, hogy elpusztulnak? menteni kellene őket. Nem tudja táplálni őket egy szülő. Talán nem meri otthagyni, mert még kicsik. Ha nagyobbak lennének, akkor talán...
Sok rossz dolog van. :(

Aludjatok jól, legyen szebb nap holnap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 21:11 
Tag (32347)

Id:329866(N)
pusi írta:
Szerencsések vagytok, hogy közel laktok, és találkoztatok. Finom lehet a rebarbara leves.

Magdi, majd hozok képet a járólapokról, de még nem állt össze fejben, hogy lesz lerakva. Nagyon jó kis elfoglaltság, Gyuri is szorgalmasan pakolja a kavicsokat. Ő különben is nagyon élvezi az ilyen munkákat. Nem értünk hozzá, de nem is ez a lényeg.

Porszívót természetesen megnézetem, jó lenne ha javítható lenne. Még nem volt soha baja. Nagyon szuper kis porszívó.
Holnap ezzel kezdünk, aztán kimegyek a kavicsoshoz.

Tényleg finom a rebarbara leves. Kellemes üdítő íze van. :D

Pusikám, ahhoz képest, hogy szerinted nem értetek ahhoz a járólap készítéshez, nagyon szépen csináljátok. :D
Nagyon kíváncsi leszek rá, amikor már le is lesz rakva. Csodaszép lesz szerintem.

Nagyon szorítok, hogy meg lehessen csinálni a porszívótokat, és ne kerüljön sokba a javítás. :pray:

Aggódok nagyon a kisebbik lett sasfiókáért. Délután bántotta őt a testvére, és azóta gubbaszt a kicsi. Most este láttam, hogy a mama is próbálta a csőrével emelni a kis fióka fejét.
Jaj csak ne legyen semmi komoly baja annak a kis madárkának! :pray:

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 20:11 
Tag (64392)

Id:329855(N)
Szerencsések vagytok, hogy közel laktok, és találkoztatok. Finom lehet a rebarbara leves.

Magdi, majd hozok képet a járólapokról, de még nem állt össze fejben, hogy lesz lerakva. Nagyon jó kis elfoglaltság, Gyuri is szorgalmasan pakolja a kavicsokat. Ő különben is nagyon élvezi az ilyen munkákat. Nem értünk hozzá, de nem is ez a lényeg.

Porszívót természetesen megnézetem, jó lenne ha javítható lenne. Még nem volt soha baja. Nagyon szuper kis porszívó.
Holnap ezzel kezdünk, aztán kimegyek a kavicsoshoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 19:42 
Tag (32347)

Id:329853(N)
tengelic írta:
Feltétlenül higítsad még Magdi, és ízesítsd utána a rebarbarát. Úgy jó inni, ha nem olyan sűrű.

Hígítottam és még ízesítettem Marikám. :D

Itthon már éreztem rendesen az illatát a mentának. Nagyon finom az illata is. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 19:11 
Tag (18463)

Id:329847(N)
Feltétlenül higítsad még Magdi, és ízesítsd utána a rebarbarát. Úgy jó inni, ha nem olyan sűrű.

Csodálatos járólapjaid lesznek Pusika, jó lesz majd rajtuk sétálgatni. :D :D :D

Éjszakára esőt mondanak Kelet_Magyarországra, holnaptól meg Dunántúlon, és felénk is. Majd meglátjuk, mi lesz belőle. A cseresznyének nem használna, de másnak igen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 18:36 
Tag (32347)

Id:329844(N)
pusi írta:
Fel kellett cipelni a földet?

Pusikám csak egy 10 kilós földet vettünk, mert már korábban is vettünk. Ezt csak a biztonság kedvéért vettük, hogy biztosan elég legyen. Fel kellett hozni, de van lift.

Nem próbáljátok azért mégis megnézetni a porszívót? Hátha nincs olyan komoly baja, és érdemes lenne megcsináltatni, főleg, ha még szereted is ezt a porszívót.

Biztos gyönyörű lesz a kertben az a kavicslapokból kirakott út. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Mikorra tervezitek, hogy lerakjátok? Ugye majd mutatsz képet róla Pusika?

Megcsináltam a gyümölcstortát és megcsináltam a rebarbarából - amit Marikától kaptam - a levest is. Finom lett. Azt hiszem kicsit hígítani kell még, mert jó sűrű lett, annak ellenére, hogy lisztet nem is tettem bele, viszont jó sok volt a rebarbara amit leturmixoltam. Imi azt mondja, hogy hígítsam kicsit, mert ő szereti inni. :D
Isteni finom epret és cseresznyét is kaptam Marikától, meg lestyánt és mentát is, amiket megmostam és lefagyasztottam.

Tulajdonképpen nem valami sokat dolgoztam ma, mégis úgy érzem magam, mint akin átment az úthenger, olyan fáradt vagyok. :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 16:58 
Tag (64392)

Id:329817(N)
Nagyi írta:
Ez szerintem normális és hasznos útmutató, bár én soha nem tartom be, amit olvasok.
http://www.kertvarazsmagazin.hu/kertesz ... -a-kertben

Ezt én betartom, és egyszerű is lenne így nevelni, csak amiket veszünk, azok nem normálisan fejlődött hortenziák. Teljesen megzavarták a fejlődési ritmusát. Olyan műtrágyát kapott, ami gyors iramban a reproduktív részeit fejlesztette. Hatalmas virágok, a szám is tátva, nyálam csorog, ha látom. A foszfor és kálium valók erre, ezzel megnyomták, míg a vegetatív részek, a szár, gyökér, levél kevés, kicsi fejletlen maradt. Majd, ha ezek életerősek lesznek, akkor kell virágot hozni, május végén, június elején. Másképpen nem normális, és megbosszulja magát. Nem okoskodni akarok, csak a mezőgazdaságban éltem le az életem, és természetes, hogy januárban szórják ki a nitrogén egy részét, és majd tavasszal, ha beindultak a növények, mehet a többi, plusz a foszfor és kálium teljes egésze.
Valójában az van az egész dolog mögött, hogy egy kertészetben kora tavasszal nem lehetne egy normális fejlődési szakaszban lévő hortenziát több ezerért eladni, hiszen nincs még virág rajta, viszont virágot tavasszal vesz a nép a kertjébe.
Az egész egy üzleti fogás, manipuláció, amit minden évben megeszek, pedig pontosan tudom, hogy mi van mögötte.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 16:21 
Tag (18463)

Id:329811(N)
Nagyi írta:
Ez szerintem normális és hasznos útmutató, bár én soha nem tartom be, amit olvasok.

Kivételesen, valóban csupa okosságokat írtak, érdemes megfogadni.

Új porszívót venni, nem kellemes dolog. Kifacsarja a pénztárcát! :oops: :oops: :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 15:01 
Tag (13985)

Hely: Székesfehérvár
Id:329809(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 14:50 
Tag (64392)

Id:329808(N)
tengelic írta:

Jó kavicsozást Pusika! Hány van már készen? És mennyi kell még?

8 db van, azt hiszem. Addig csinálom, amíg el nem fogy a kavics, mert utána nem tudok vele mit kezdeni. Bármennyit el lehet helyezni a kertben. Jó rajta járni, és a békáim is beköltöznek alá, ha jól teszem le.

Én ideges vagyok a porszívóm miatt, mert nem igazán szokták javítani, illetve nem éri meg javíttatni. Vehetek újat. Ezt nagyon szerettem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 14:39 
Tag (18463)

Id:329806(N)
Nálunk is nyitva volta virágüzlet. Rengeteg választék volt, meg is álltam gyönyörködni bennük.

Pusika, nem voltam ideges a boyler miatt. Tudtam, Péterben megbízhatok, és olyan megoldást talál, ami nem vág földhöz. Szerencsére volt neki vadi új termója, rögtön be is tudta tenni.

Nagyika, gyönyörűek a virágaid! Ilyen kampanulát még nem láttam.

Jó kavicsozást Pusika! Hány van már készen? És mennyi kell még?

További kellemes időtöltést!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 14:26 
Tag (64392)

Id:329804(N)
Magdi, összetévesztettem a virágot a napvirággal. Azt hittem napimádó volt. Ügyesek vagytok, hogy már be is van ültetve. Fel kellett cipelni a földet?

Nagyi, a Campanulla már telelt át nálam. 3 évig csodás volt. Sajnos nem sokat gyönyörködhettem benne, mert egy teljesen eldugott sarokba került, ahol nem is lehetett rálátni. Ott nagyon sok nedvességet kapott a csap mellett, és napfényt soha. Viszont fagymentes hely volt. Amit szereztél, az meseszép. Nem láttam még ilyet.

Hortenziád is nagyon szép. Nekem sok pici van, amelyek ilyenek voltak, és most 2 kis levéllel vegetálnak. Locsoltam őket ezerrel savanyú táppal. Teljesen fölösleges. Most taktikát változtatok, és az új szerzeményre is vonatkozik. Nem kap növénytápot, hanem veszek tiszta nitrogén műtrágyát, jól meghajtatom vele a zöld részeket, és nem várom, hogy virágot hozzon. Ha majd lesz nagy bokra 1-2 év múlva (ha megérem), akkor jöhet a foszfor, kálium, és hátha fog virágzani. Talán helyreáll a természetes egyensúly.

Timsóval lehet kékíteni, de nekem nincs mit.

Tengelicke, megúsztad a bojlert. Gondolom ideges voltál, hogy mi lesz a vége. Ez teljesen jó ár.

Kavicsolunk. Most egyet befejeztem. Mindjárt kezdünk egy nagyhoz. Még sok kavicsom van. Viszont a csemperagasztó fogytán, azt fogok venni. Utána pedig elfogy a kavics, de lesz csemperagasztó, amihez veszek majd kavicsot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 12:16 
Tag (32347)

Id:329799(N)
Nagyi írta:
Ilyen volt, amikor vettem.

Nagyika, nagyon szép ez a hortenzia is. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 12:14 
Tag (32347)

Id:329798(N)
pusi írta:
Magdi, gondolom nem mentél kertészetbe. Kíváncsi vagyok a szerzeményedre, ha mégis öszejött. Ha jól emlékszem a pistike volt nálad nagyon szép.

Ferikém, köszönjük a sürgősségi ellátást! :D :D

Elmentünk Pusika, és összejött. :D Nyitva volt, de nem volt valami nagy választék.
Vettünk petúniát, büdöskét, napvirágot, verbénát és kínai szegfűt. Muskátli alig volt náluk egy-két cserépnyi, és az sem volt valami szép. Lobéliát elfelejtettünk venni, illetve lehet, hogy nem is volt, mert ha láttam volna, akkor eszembe jutott volna, hogy vegyünk.
Már el is vannak ültetve. Kell nekik egy-két nap amíg helyrerázódnak.
Pusika, az az igazság, hogy most így nem is emlékszem rá, hogy melyik is a pistike nevű virág. :oops: :oops:
Majd csinálok képet a virágokról.

Jó nagy munkát csináltatok! Nem csoda, hogy elfáradtatok.

Nagyikám, de csodaszép az a campanula! :D

Sacikám, csak be fog indulni azért az a levendula, reméljük! :pray:

Cicák tényleg teljesen visszarázódtak a megszokott kerékvágásba a panziózás után. :D

Vettem epret is. Gyümölcstortát tervezek csinálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 12:01 
Tag (13985)

Id:329796(N)
Pusika, a megfagyott hortenziámon, kint a kertben bimbókezdeményezést láttam. :D :D :D :D :D

Igazi kék hortenzia nincsen, csak vegyszeres locsolással lehet előállítani.

Amit most ültettem ki, az vakító hófehér. :D
Ilyen volt, amikor vettem.
A bimbósak nem nyíltak sajnos ki.
Azt hiszem, kicsit túltáplált volt. :mrgreen:

Csatolmányok:
2018 04 2 012.JPG
2018 04 2 012.JPG [ 363.87 KiB | Megtekintve 232 alkalommal. ]

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2018 máj. 21 12:14-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 11:56 
Tag (18463)

Id:329795(N)
Nekem egyszer volt hortenziám, kék. Azonnal kiültettema kertbe. A második évben is virágzott, gyönyörű volt, és kék. Csak aztán Anyácskám eltűntette, nem tudta mi az. Akkor már beteg volt.

Elment Péterem. Ez egy olyan tisztességes, rendes ember, hogy nagyítóval kell keresni a párját. Ha van. A termo purcant ki, nem adott már szikrát. Új kellett bele. Az anyag 3600 Ft, a munkadíj 4000 Ft. Szerintem ez baráti ár.

Pusikám, bizony már nem bírjuk úgy, mint régen. Ha sikerül valamit megcsinálnunk, akkor örülünk, mint majom a farkának. :lol: :lol: :lol:
Meleg van. Csodás az idő, és mesések a fényhatások.

További kellemes napot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 11:51 
Tag (13985)

Id:329794(N)
Pár napja vettem egy búbáj campanulát, negyed árun, 500 Ft.ért.

Vajon ha elvirágzott, mit lehet vele csinálni????

Nem rossz az az előrejelzés. :lol: :lol: :mrgreen:

Csatolmányok:
2018 05 21 002.JPG
2018 05 21 002.JPG [ 328.33 KiB | Megtekintve 239 alkalommal. ]
2018 05 21 001.JPG
2018 05 21 001.JPG [ 332.45 KiB | Megtekintve 239 alkalommal. ]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2018 máj. 21 11:58-kor.
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 11:50 
Tag (64392)

Id:329793(N)
Nagyi, ezt írják keddre: http://hvg.hu/idojaras/20180521_Remes_k ... z_orszagra

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 21 11:44 
Tag (64392)

Id:329792(N)
Nagyi írta:
Jó helyre ültettem, közvetlenül szembe az ablakunkkal, diófa árnyékol, de nem alatta van, hanem csak az árnyékába.
Ott van az új kis magnólia is, ami szép bokros lett.

Jó lenne, ha megmaradna mind a kettő. . :D

Szerintem Te is ültesd ki, ha elvirágzott, had szokja a helyét őszig.

Jó nagy munkát végeztetek, holnap mi is megyünk.,

Gondolom Ti is ájultam fogtok hazajönni. Félős, hogy meleg lesz holnap.
Az lenne az igazi, ha kint tudnátok aludni, mert akkor pont a hűvös időszakban tudnátok ténykedni. Habár lehet, hogy ennyi bőven elég, és csak a saját ágyikóban lehet pihenni.

Magnóliák nagyon életre valóak. Az enyém átment a szomszédba, és kinyomott ott két hatalmas tuját. Kértem a szomszédot, hogy fűrészeljük le azt az ágat, de azt mondta, hogy győzzön a jobbik, és neki nagyon kell az árnyék a kutyák miatt.
Rohamosan fog fejlődni, szép lesz tavasszal.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99951 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 3332  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]