Pontos idő: 2018 szept. 22 11:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102360 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 3412  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 08:40 
Tag (33661)

Hely: Budapest
Id:330362(N)
pusi írta:
Ők is tudják. Most vették, talán 2 hónapja. A gyerekek szerettek volna kutyát, és amikor megvették, volt is nagy babusgatás, de már megunták, és kilökték. Amikor először megláttam, mondtam nekik, hogy az előző albérlő is kutyust vett, és a ház előtt tartotta, ahol mondjuk árnyék sincs ahova elhúzódhatott volna, és a kutyus 2 hónapot élt csak. Ezen felháborodtak, de most ugyanaz van.
Van két harci kutyájuk. Ők be vannak zárva egy pici helyre, de ha kitörnek, akkor van frász. Csak a férfi tudja őket bezárni, sem a felesége, sem a gyerekek nem mennek soha a közelükbe. Őket még soha nem simogatták meg, soha nem is szólnak hozzájuk. Ezért nem tudom a cicát sem kiengedni felügyelet nélkül, mert félek, hogy áttörik a kerítést. Iszonyat büdös van az egész környéken. Említettem, hogy aki a tetőt javította nálunk, azt mondta, hogy nem jön ki, ha ilyen szag van az udvarunkon.
Bizonyára a kis kutya azért is sír, mert látja a nagyokat, és hiába vannak bezárva, fél is tőlük. Nagyon szívfájdító a kicsi hangja. Ha elfárad a sírásban, akkor már csak nyöszörög.

Jó reggelt Szigetlakók!

Ez felháborító! :mrgreen: :mrgreen: Miért tart az ilyen kutyát? Akiben nincs felelősségérzet, szeretet az állatok iránt, annak semmilyen állat nem való!

Gizuskám, a 23 fokos vízbe talán (!) már én is bemerészkednék. :oops:

Marikám, ma és holnap itthon vagyok. :D

Ferikém, hol vagy, mi van Veled? Hogy vagy? Jelentkezzél légyszíves!

Margókám, remélem vissza tudtál még aludni kicsit!

Én megint valami iszonyú @-ul aludtam.

Pusikám, legyen szép napotok a gyerekekkel!

Nagyikám, mit csináltok? Hogy van Párod, és Te?

Legyen Mindenkinek kellemes, jó napja!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 07:40 
Tag (5117)

Id:330339(N)
Jó reggelt kedves Szigetlakók!!szép vasárnapot mindenkinek!

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 07:38 
Tag (19144)

Hely: Budakalász
Id:330338(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Remélem Margókám, sikerült még visszaaludnod egy kicsit!

Pusika, eszméletlen egy társaság az a szomszéd. Én már nem is nevezem embernek, aki ilyeneket képes tenni. Jobb lenne, ha megszabadulnának a kutyáktól.Mi a francnak nekik?! Tényleg fel kéne jelenteni őket állatkínzás végett.

Paprikáim köszönik jól vannak. Olyan kis erősek, mokányak, észre sem vették az átültetést. Persze, én kicsi korukban szeretem átültetni, akkor sokkal jobban viselik.

Pusika, nagyon sajnálom, hogy egyí csepp eső sem volt nálatok! :oops: De mára nagyon szép időtök lesz,jó leszkint lennia családdal. Érezzétek jól magatokat!

Magdikánk már készül a dolgozóba......

Gizuska, ma lementek a Balcsira?

Sacika, ma mit csinálsz? Gondolom, teszel, veszel. A legjobb tetűirtó a katica. :D

Én folytatom az ásogatást. kell a hely másoknak is. Pl. karalábénak. A paprika többi darabjainak már kész a helye.

Nagyika, elmentek zsibizni? Vagy ahhoz sincs kedvetek?

Legyen kellemes, szép, és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 07:34 
Tag (10219)

Id:330337(N)
Sziasztok Szigetlakok!

Pusika, siman tegyel feljelentest a rendorsegen. Ervenyesittethetik az allatvedelmi jogokat. Tudom mar a jogasz szomszedod megtette, de tedd meg Te is, hiszen kozvetlenul te szagolod szegeny joszagok elviselhetetlen bűzet ami szarmazhat felelemtol es a tisztasag hianya miatt is. Naponta kell az allatot kitakaritani es nem havonta basszus.

A legszebb ekszere a hibiszkuszomnak. :) Majd ezek elintezik a tetveket, csak ne menjenek el.

Legyen szep a napunk es az allatkaknak is.

Csatolmányok:
20180527_071024.jpg
20180527_071024.jpg [ 102.38 KiB | Megtekintve 414 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 06:55 
Tag (373)

Id:330334(N)
Szép jó reggelt Mindenkinek!

Este már nem tudtam megköszönni, hogy olyan aranyosak voltatok, köszönöm a jótanácsokat, meg mindent. Nekem is az a gondom, hogy nincs a közelemben cigarettázó egyén, de azért a permetező módszert felirom, mert nagyon jó.

Nagyika, és Mindenki! Vogyázzatok magatokra, mert fülledt meleg van, már most.

Magdi, a Balaton 22folos, a Velencei tó 23 fokos. Az már úszni egészen jó.

Pusi köszi a fénylépet, elmentettem, még majd irok neked vmiről, csak most kihasználom még hamar, hogy mem ugat a kutya!
Remélem te aludtál!

Mindenkinek nagyon kellemes szép napot kivánok szeretettel!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 27 06:38 
Tag (65813)

Id:330333(N)
Jó reggelt Szigetlakók! Egy szem eső sem esett.

tengelic írta:
A francia bulldog szobakutya.Persze, hogy sír, ha kizárják. Fel kéne világosítani a szomszédot Pusika. Ne ríkassa szerencsétlent a szomszédok kárára .

Ők is tudják. Most vették, talán 2 hónapja. A gyerekek szerettek volna kutyát, és amikor megvették, volt is nagy babusgatás, de már megunták, és kilökték. Amikor először megláttam, mondtam nekik, hogy az előző albérlő is kutyust vett, és a ház előtt tartotta, ahol mondjuk árnyék sincs ahova elhúzódhatott volna, és a kutyus 2 hónapot élt csak. Ezen felháborodtak, de most ugyanaz van.
Van két harci kutyájuk. Ők be vannak zárva egy pici helyre, de ha kitörnek, akkor van frász. Csak a férfi tudja őket bezárni, sem a felesége, sem a gyerekek nem mennek soha a közelükbe. Őket még soha nem simogatták meg, soha nem is szólnak hozzájuk. Ezért nem tudom a cicát sem kiengedni felügyelet nélkül, mert félek, hogy áttörik a kerítést. Iszonyat büdös van az egész környéken. Említettem, hogy aki a tetőt javította nálunk, azt mondta, hogy nem jön ki, ha ilyen szag van az udvarunkon.
Bizonyára a kis kutya azért is sír, mert látja a nagyokat, és hiába vannak bezárva, fél is tőlük. Nagyon szívfájdító a kicsi hangja. Ha elfárad a sírásban, akkor már csak nyöszörög.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 22:39 
Tag (19144)

Id:330332(N)
A francia bulldog szobakutya.Persze, hogy sír, ha kizárják. Fel kéne világosítani a szomszédot Pusika. Ne ríkassa szerencsétlent a szomszédok kárára .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 21:16 
Tag (65813)

Id:330326(N)
Margó írta:
Köszönöm a jótanácsokat, a tetvekkel majd csak elbánok, bár nem hiányoznak.

Pusi az ampulla nevét nem tudnád megmondani? Vagy másmilyen tápoldat is jó szerinted? A Gizuska félét még keresni kell.

Így néz ki:

Csatolmány:
2018-05-26_205005.jpg
2018-05-26_205005.jpg [ 50.89 KiB | Megtekintve 431 alkalommal. ]

Feri ötlete volt eredetileg. Ő orchideára vette, és azt tapasztaltam, hogy azok is szeretik. Rózsaszínű a rózsának való. Ültettem ki én is a kertbe ilyen rózsát, de ott nem virágzanak.
Az a módszer amit Nagyika írt, nagyon jó a tetvek ellen. Egy időben én is áztattam csikket, de most nincs dohányzó a közelemben. A nikotint nem bírják a levéltetvek.

Az éjszakai kutyaugatás ismerős. Lesz vele bajunk nekünk is. Most bezárjuk az ablakot. Egy kutyus a hátsó szomszédban végigugatta az éjszakát, de azt megszoktam. Most viszont vett a szomszéd egy francia buldog kiskutyát, aki nem ugat éjjel, hanem sír. Sokkal halkabban, de ezt nem lehet megszokni. Olyan szívszaggató, hogy legszívesebben lemennék vigasztalni. Nagyon sajnálom szegényt. Olyan a hangja, mint egy kisbabának.
Nagyon átérzem Margó ez a gondot, és erre nincs is megoldás.Nem lehetne füldugóval aludni? Még nem próbáltam, de készülök rá. Azt hiszem patikában árulják.

Gizuska, nagyon vagány dolog a hideg Balatonba fürödni. Régen viseltem, de már úszni sem megyek.

Nagyika, holnap jobb nap lesz. Mindig vannak hullámvölgyek, és mindig jobb lett. Emlékszel amikor valami teherautót stoppoltatok? Az sem volt egy jó nap. Most jónak kell jönni.

Ha nem jönnék, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 21:07 
Tag (33661)

Id:330324(N)
Gizuska írta:
Hideg vizben tudod lehüteni a levest Magdika, és úgy a hütöbe.
Milyen napod volt ma?

Azt hiszem tényleg kénytelen leszek hideg vízben lehűteni a levest, mert egyelőre elég melegnek tűnik a levegő kint. Csak elég nagy a fazék, jó sok hideg vizet kell engednem a hűtéshez. :oops:

Gizuskám, Marikám a szombatok elég húzósak szoktak lenni mindig, mert nagytakarítást kell csinálni.

Marikám, az előbb elfelejtettem írni - pedig akartam -, hogy én is köszönöm szépen így utólag is, a reggeli kávét. :D

Margókám, szorítunk, hogy maradjon csendben a szomszéd kutyája éjjel. :pray: Mi a csudáért nem alszik ő is?

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 21:02 
Tag (19144)

Id:330323(N)
Magdika, milyen napod volt?

Bizony, úgy hűtjük nyáron a kajákat, hogy hideg vízbe tesszük. Ha van egy kis jég, azt is bele a vízbe.

Tényleg érdemes kipróbálni tetvek ellen az áztatott cigaretta csikket.

Sacika, látom, sok a melód. Lassan kezdesz belesziokni. Sokan megismerik csodálatos munkádat, és nem fogsz unatkozni. Dőlnek a vendégek hozzád.

Gizuska, a vizitorna a legjobb, azt gyakorolhatod a Balatonban. De jó lesz neked hamarosan, hogy fürödhetsz benne.....
Mutatták a híradóban, micsoda özönvíz volt nálatok!

Margókám, remélem, ma nem fog sokat ugatni a szomszéd kutyája!

Kezdek álmosodni. Inkább elköszönök, hátha megint bealszom.

Nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 20:53 
Tag (33661)

Id:330321(N)
Margó írta:
Magdinak külön is ha hazajön, hogy ki tudja pihenni a sok melót!

Köszönöm szépen Margókám. :D Az előbb írtam, hogy nekem se maradtak meg a törperózsák. Közben odatettem főni a húslevest és Rozikám (mosógépem) kimosott egy adag ruhát, én meg kiteregettem.
Nagyon jó helyen vagy közöttünk minden szempontból. :D Örülünk Neked! :D :D

Meglátom mennyire hűl le az idő, ha elég hűvösnek tűnik majd, akkor kiteszem a levest az erkélyre, ha nem, akkor tényleg hideg vízbe fogom tenni.

Sacikám, örülök, hogy kezded megszokni a melót. Időnként azért jó lenne kicsit több szabadidő, legalábbis nekem állandó gondom van az időhiánnyal.

Már fürdenek a Balcsiban? :shock: Hány fokos lehet a víz? Azért elég sok idő, és tartós meleg kell ahhoz, hogy kellemesre felmelegedjen a vize.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 20:03 
Tag (14434)

Hely: Székesfehérvár
Id:330320(N)
Mini rózsákat én is ki szoktam ültetni, van amelyik megmarad, van amelyik nem.
Nekik is van lelkiviláguk.
A tavaly kiültetett kettő megmaradt, a korábbi, több évig virágzókból egy megunta. Egyik sem túl bokros.

Jó lenne ilyen poszátácska ha fészkelne a teraszunkon.
Egy két évig régebben rozsdafarkúcskáink voltak. Aztán nem jöttek. :(

Helyzetünk és halmazállapotunk némileg változatlan.

Margóka, tetvek ellen kérjél valakitől pár csikket, áztasd 1-2 napi, higítsd fel, tegyél bele egy kis mosogatószer és spricceld rá. Én most fogom kipróbálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 19:44 
Tag (5117)

Id:330318(N)
https://www.idokep.hu/keptar/album/Sziv ... 400768#kep

Hideg vizben tudod lehüteni a levest Magdika, és úgy a hütöbe.
Milyen napod volt ma?

Margókám, hamarosan belemegyek a Balcsiba, csak el kell szánni magunkat és rászokni, hogy lemenjünk délutánonként,nagyon jót tesz a lábaimnak és az egész szervezetnek, akkor is ha még elég hüvös a víz, most gondolom nagyon felkavarta a tegnapi özönvíz, de majd csak megnyugszik. nem szoktunk sokáig bent lenni, csak ameddig jól esik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 19:37 
Tag (373)

Id:330317(N)
Köszönöm a jótanácsokat, a tetvekkel majd csak elbánok, bár nem hiányoznak.

Pusi az ampulla nevét nem tudnád megmondani? Vagy másmilyen tápoldat is jó szerinted? A Gizuska félét még keresni kell.
Köszönöm a sütés-módot, biztosan nálatok is sikere lesz a finomságnak. Jó időt kivánok az együttléthez holnap.
Az előbb néztem a felhőtérképen, hogy felétek milyen villámlás van, de eső ott sem látszott.
Szépeket csináltatok ma is? Járólapot.

Egyébként én is észrevettem, hogy jó helyre jöttem :D A rossz álom tényleg pocsék dolog, pláne ha még napok múlva is emlékszik rá az ember.
De azért akkor is jó helyen érezném magam, ha tudnék aludni. :D /a szomszéd keritése 2m-re van az ablaktól!/

Gizuska, te hány fokos Balatonban tudsz fürdeni, mert már egész sok a fürdőző, ahogy a kamerákon látszik.

Mindenkinek szép estét, szép álmokat ha aludni tér.
Magdinak külön is ha hazajön, hogy ki tudja pihenni a sok melót!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 19:32 
Tag (65813)

Id:330316(N)
Sacika, jó látni Téged. Van amikor jó ez a pörgés. Remélem jót tesz neked.

Elment a vihar. Egy szem sem esett.

Magdi, nem tudod a mosogatóban lehűteni a levest? Hideg vizet engedsz, és bele a fazék. Szerintem éjszakára ha kiteszed, akkor sem lesz baja, hiszen eléggé lehűl a levegő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 19:25 
Tag (10219)

Id:330313(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Szakad az eso mar vagy fel oraja, de olyan kellemesen. Kicsit durrog, de nem veszes. Az elobb itt volt papa galamb, de nem maradt, inkabb a masik haz tetejen aztatja magatr. Biztos van szivarvany, mert sut a nap es esik az eso.
Gizuska, de jo, hogy vannak madarkaid, nagy elmeny vegig nezni a nevelkedesuket.
Igen, sokat dolgozom, amikor nem dolgozom akkor ugyeket intezek vagy alszom. Lassan edzodom a melohoz. :))))))

Legyen szep a napotok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 19:24 
Tag (33661)

Id:330312(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Pusikám, elnéztem a dolgot, valamiért azt hittem, hogy ma jönnek a gyerekek. :oops:

Finomakat főztetek, Te is, meg Nagyika is. :D Az a sült tarja isteni finom lehet. A bableves is nagyon finom. Nekem is van a mélyhűtőben egy füstölt csülköm még húsvétról. Meg kellene csinálni bablevesnek.

Hű...de jó Neked Gizuskám, hogy az erkélyedre fészkelt a kis poszáta! Én is szívesen látnék madárkát az erkélyünkön. Igaz, mégsem, mert nálunk a macskák miatt nem lenne biztonságban.

Margókám, nekem is volt már olyan mini rózsám, többször is, de egyszer se maradt meg. Igaz én nem tudom kiültetni a kertbe. Volt amikor kitettük az erkélyre, de ott sem maradt meg.

Marikám, nagyon örülök, hogy múlófélben van a fájdalmad. :D
Ügyes voltál, hogy elültetted a paprikapalánták egy részét. Remélem szépen fognak teremni!

Most megyek odateszem a húslevest. Csak azt nem tudom, hogy éjszakára mit fogok csinálni vele, mert most nem tehetem ki az erkélyre hűlni, mert éjjel sincs hideg. Gyorsan berakok egy adag mosást is.

Most már nagyon haragszok a lett sasoknál a nagyobbik kölökre. Egy agresszív, gonosz kis dög. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 18:51 
Tag (5117)

Id:330310(N)
Elrepülnek Pusika, amikor kimegyek, de aztán visszajönnek, nem nagyon zavartatják magukat, ha már kotlani fog, nem repül el mert nem megyek oda közel hozzá, az egyik sarokban tanyáznak.Majd megszokják ha akarják, sokszor megyek ki napközben.
Én 7 órát szeretnék aludni, ritkán sikerül,legtöbbször csak 4-5. az kevés :( bár én szoktam kicsit aludni délután is, ha összejön, 30-40 perc az isteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 18:34 
Tag (65813)

Id:330308(N)
Margó írta:
És az a finom husi! Azt megjegyzem, de egy csöpp viz sem kell hozzá? Komolyan?

Bőven lesz alatta, még sok is. Nagyon gyorsan körbesütöd, nagy fokozaton, és utána nagyon le kell venni, és amikor látod, hogy már sokat engedett, akkor lehet magasabb fokozaton sütni.
Nekem is van néhány rózsa az ablakban. Nem az enyém, úgy volt, hogy Gyurmáék elviszik, de mindig elfelejtjük. Nagyon sok vizet igényel, ha nem kap, akkor szárad. Mostanában kapott egy ampulla tápoldatot, belenyomtam a tövéhez, és bizonyára tetszik neki, mert hozza a bimbókat. Tűző napon van. Néhányszor elvittem onnan, de azt nem szerette.

Margó, jó helyre jöttél. Mi sem alszunk. :D Nekem 5 óra alvás lenne jó. 3-4-et tudok. Van amikor kevesebbet, de valahogy nem visel meg annyira, mint a rossz álmok.

Gizuska, mi lesz a madárkával, ha ki akartok menni az erkélyre? Nem zavarja? Nagyon nagy öröm, irigyellek. Nagyon vártam a fecskéket, de sajnos ez most nem jött össze. Néha berepülnek, hatalmas csivitelés, és tovább állnak. valamit mondanak, talán azt, hogy nem jó a fészek.

Iszonyatos dörög és villámlik felénk már több mint egy órája, de nem esik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 18:17 
Tag (373)

Id:330306(N)
Köszönöm szépen Gizuska a jótanácsot, azt hiszem ezt kell tenni, nehogy maga a növény is leromoljon.
Drukkolok hogy legyenek fiókák az erkélyeden. :D

Jó lenne ha minden kivánságom ilyen hamar teljesülne, mire "expressz" bepötyögtem az előző irományomat, Pusi már rég leirta mit főzött! :clap:
Csuda finomakat! A tökfőzeléket nagyon szeretem!
És az a finom husi! Azt megjegyzem, de egy csöpp viz sem kell hozzá? Komolyan?

További szép napot Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 17:54 
Tag (5117)

Id:330305(N)
Igen Tengelicke! ilyen kis karcsú madárka pontosan :D
a paprikát mi is kettesével szoktuk ültetni, anno!
teremjenek sokat a paprikáid!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 17:45 
Tag (19144)

Id:330303(N)
Margókám, a rózsa csak sínylődik a lakásban. Ha lenne olyan lehetőséged, amit Gizuska is írt, kitenni az ablakpárkányra ládikába, akkor azt nagyon szeretné. Csak egy baj van, betetvesednek. A nénémnél is ez van az erkélyén.

Gizuska, nem mondod, hogy kis poszáta fészkel az egyik cserepedben? Nem tudom milyen a kerti, de sokféle poszáta van. A kis poszáta gyakori a házak környékén. Mindjárt teszek is fel róla képet. Micsoda boldogság!!! :D :D :D
Csatolmány:
kisposz%C3%A1ta-1.jpg
kisposz%C3%A1ta-1.jpg [ 53.11 KiB | Megtekintve 397 alkalommal. ]

Kipihentétek már magatokat?

Kiszedtem 10x2 paprika palántát a ládikóból, és állandó helyére ültettem.Mert a paprikát kettesével ültetem.

Pusika, nem izgatom magam. csak tudod, végtelenül szomorú, és unalmas így az életem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 16:54 
Tag (5117)

Id:330300(N)
Képzeljétek, lesznek az erkélyünkön kerti poszáták!! kiválasztottak maguknak egy fali virágcserepet, kakukkfű van benne de csak a felében, nem bánom, ha a másik felét elfoglalják fészeknek, tettem ki neki másik cserepet oda közelbe, finom szénával bélelve de az nem annyira nyerő nekik.Évekkel ezelőtt is kelt itt két fészekalja is, nagyon gyorsan kirepültek úgy emlékszem.
Azt hiszem Margó, hogy jobb lesz ha mégis mielőbb kiülteted a mini rózsákat, én is azt tapasztaltam, hogy nem fejlődik rajta szép virág odabent.esetleg óvatosan egy nagyobb cserépbe ha átültetnéd és kitenni a külső ablakba :think: :think: én találtam már kimondottan rózsáknak való tápoldatot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 16:37 
Tag (373)

Id:330296(N)
Köszönöm a kérdést Tengelicke, nem vagyok jobban, mert ahhoz aludnom kellene.
Én igazán nagyon szeretem az állatokat, de ha a szomszéd kutya üvöltve ugat a nyitott ablakom alatt, akkor valahogy nem tudom olyan nagyon szeretni :mrgreen: vagy csukjam be az ablakot? Ebben az időben? ;) és ez csak egy körülmény. Mindegy!
Tengelicke te már javulsz? Vigyázz magadra.

Mindenli! Tanácsot kérnék, mit csináljak a mini rózsámmal?
Május elején kaptam, virágokkal sok bimbóval. A virágok után szépen fejlődtek a bimbók, már szinesedni kezdtek, ezután sorban ledobálta őket. A növény szép. Ki fogjuk ültetni a kertbe, de még szerettem volna idebent gyönyörködni benne. Bosszantó.
Mikor célszerű kiültetni, és milyen trágyát jó adni neki?

Pusi mit főztél, persze csak akkor ird ha akarod. Én rettentően élvezem amikor "főztök" /sokat tanultamár belőle/ Maég csak Nagyi írta mit főzött. Az nagyon finom!

Mindenkinek kellemes szép napot, jobbulást, jó kavicsozást, mára is, holnapra is előre!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 16:02 
Tag (65813)

Id:330288(N)
tengelic írta:
Pusika,még egy kicsit érzem.....

A cseresznye már túlérett, nem eszi a kutya sem rajtam kívül. Nem is strapálom magam az eltevéssel. Sütit sem csináltam belőle... Időnként nagyon elegem van a családomból. :oops:

Ne izgasd magad, ilyen a világ. Megváltozott, és a mi értékrendünk már elavult. Ne foglalkozz azzal, amit úgysem tudsz megváltoztatni, csak a jó dolgokkal. Pl. azzal, hogy szép a kerted, és van a munkádnak eredménye. Másutt sem jobb. Illetve vannak jobb és rosszabb részek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 15:55 
Tag (19144)

Id:330286(N)
Pusika,még egy kicsit érzem.....

A cseresznye már túlérett, nem eszi a kutya sem rajtam kívül. Nem is strapálom magam az eltevéssel. Sütit sem csináltam belőle... Időnként nagyon elegem van a családomból. :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 15:49 
Tag (65813)

Id:330285(N)
Nagyi írta:
pusi írta:
Hogy vagytok? Nagyika jobb a mai nap, mint a tegnapi? Ha a tegnapi tízes skálán egyes, akkor a mai van legalább három? Esetleg öt?
Kettő és három között.

Ez kevés. :( Ha lenne valami akció, mondjuk dédiunoka, vagy egyéb, akkor feljebb kúszna a mutató?
Jó lenne menni is valahova, de az ami élmény lenne, az fárasztó. Minden teher.

Én főztem ebédre tökfőzeléket, és maradék pörkölttel ettük. Holnapra zöldség leves, csirkepörkölt, de kókusztejjel, mert Gyurma nem bírja a tejterméket, és szeretik is. Sütöttem egy darab tarját is. Anyósomnak volt egy jó technikája, és ezt ellestem tőle. Egy nagy darab husit körbesütött, aztán tett mellé cikkekre vágott hagymát, és lefedve nagyon kicsi lángon sütötte. Sok levet enged, abban megpárolódik, a hagyma is megsül, és nagyon finom karamellizált lesz. Utána kihűtöm, hogy lehessen vastag szeletekre vágni, és ezeket visszarakom a hagymás trutyiba. Egy baj van vele, hogy sok idő, de ez csak akkor finom, ha nagyon lassan készül el.Viszont nem kell rá vigyázni. Közben el is mentünk a patikába.

Gizuska, a szempihentetéstől én teljesen kész vagyok, mert Gyurinak nagy szokása, hogy becsukja, és alszik, de azt mondja, hogy nem alszik, csak szemet pihentet. Vagy feküdjön le egy órára, vagy legyen éber!

Bolti krémesben én sem szeretem a fixálót, és a pudingot sem szeretem. Házi krémes finom.

Tengelicke, teljesen rendbe jöttél, vagy még érzed? Cseresznyét leszedtétek? Nem főztél be? Sütöttél belőle sütit?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 15:31 
Tag (5117)

Id:330283(N)
Fülledt meleg van ma is, bármi lehet ebből még!!
Csavarogtunk délelőtt, piacon is voltunk, meg köszöntöttük a Sárit a szülinapján, jól be ebédeltünk, most heverünk mint a jóllakott napközisek :lol: kicsit bekukk, de csak később csinálok még valamit :think:
Nagyika, az én párom is túl sokat alszik, szerintem,sokszor noszogatom, a szemét kiméli, és ha már lecsukja akkor el is alszik, nem tetszik ez nekem annyira :doh: és lassulunk is sajnos...
Kellemes délutánt mindenkinek!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 14:53 
Tag (19144)

Id:330281(N)
Nagyika, az a 2-3 is bakfitty! :oops: Jobb lenne már 5-6-os hogylét mutató.

Angliában élő unokádról van híretek?

Sacika, sok a meló?

Margókám, remélem, valamivel jobban vagy!

Magdi, szegény húzza az igát.......

Pusiék biztosan készítik a következő járólapokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 máj. 26 14:08 
Tag (14434)

Hely: Székesfehérvár
Id:330279(N)
pusi írta:
Hogy vagytok? Nagyika jobb a mai nap, mint a tegnapi? Ha a tegnapi tízes skálán egyes, akkor a mai van legalább három? Esetleg öt?
Kettő és három között.
Párom folyton alszik, én meg folyton figyelem, éjjel is, meg nappal is.
Közben én is alszom.
Jó lenne kimozdulni, de nincsen hova.
Majd holnap.

Mi jót főztetek???
Én egy kis bablevest füstölt hússal, meg bolti krémest, ami igen fínom. Majdnem olyan, mint régen. Nincs a krémjében fixáló anyag.
Utálom a mai süteményekben azt a sok fixálót, amit a habokba, krémekbe tesznek :mrgreen:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102360 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 3412  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]