Pontos idő: 2018 nov. 14 17:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103549 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 3452  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 jún. 21 06:49 
Tag (5312)

Id:332174(N)
Kép

Margónak!!!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 21 06:10 
Tag (5312)

Id:332173(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 21 04:33 
Tag (555)

Id:332172(N)
Jó reggelt Szigetlakók!
Mindenkinek a lehető legszebb reggelt, majd nagyon szép napot kivánok!
Azt hiszem ma a túlélésre kell koncentrálni, mert olyan idő lesz.
Vigyázzatok Magatokra!
Mindenkinek, a családtagoknak is, sok erőt, gyógyulást!

Pusi a gólyás képek gyönyörűek, és örülök a gyógyszerügy pillanatnyi rendeződésének is.
Nagyot nevettem a felkelésemre vonatkozó mondaton, mert tényleg akkor ébredtem fel, igaz hogy már vagy tizedszerre! :)

Mindenkinek szép napot, kevés gondot, sok fagyit, vagy amit jobban szeret!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 22:29 
Tag (66248)

Id:332171(N)
tengelic írta:

Aninak ugyanúgy fáj a hasa, mint a sugártól. Azt mondta, még pénteken elmegy, és, ha továbbra is fáj a hasa, befejezte. A hasfájás nem 1-2 óra, hanem napokig tart. De, ha nem csinálja, nem lesz jó vége.........

Nincsenek olyan praktikák, amivel ezt csökkenteni lehet? Valahol írtak róla olyanok, akik már kitapasztalták, hogy a mellékhatásokat hogyan lehet mérsékelni.Pl. olyanokat, hogy az erre való gyógyszereket nem akkor veszik be, amikor már fáj, vagy hányingerük van, hanem jóval előtte. Jó lenne, ha nem adná fel Ani, valahogy erőt kéne bele önteni. Persze ő érzi, hogy mit bír. :(

Magdi, tényleg 34 fok? :shock: Ki se megyek. Már ma is elég volt. Remélem lehűl éjszaka valamennyire.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 21:44 
Tag (19473)

Hely: Budakalász
Id:332169(N)
Pusika, tényleg kicsi ez a fészek 6 gólyagyerekhez. Rossz rágondolni,hogy könnyen kieshetnek...

Aninak ugyanúgy fáj a hasa, mint a sugártól. Azt mondta, még pénteken elmegy, és, ha továbbra is fáj a hasa, befejezte. A hasfájás nem 1-2 óra, hanem napokig tart. De, ha nem csinálja, nem lesz jó vége.........

Brigittám csinált: rántotthusit, milánóit, derelyét. Ragyog ez a leányka. A srác helyes, illenek egymáshoz.

Sacika, nem is csodálkozom,hogy fáradt vagy, hiszen 12-13 órát dolgozol naponta. És, sok az ülés, azért fáj a derekad. Szerintem. Remélem, van sok sikerélményed!
Édes kis Pötty! Hiányzol neki! :D

Nagyon sajnálom Kányádit. Egy vígasztaljon bennünket, hogy szép kort élt meg, a munkássága pedig tovább él a szívünkben, lelkünkben.

Mindenkinek nyugodalmas, gyógyulós jó éjszakát, szép álmokat kívánok!

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 21:43 
Tag (34141)

Hely: Budapest
Id:332168(N)
Gizuska írta:
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2018/06/20/megkereszteltek-a-bogyiszloi-golyakat/

Jó nevet kapott az óvodásoktól a Bogyiszló-i szülőpár. Kelep és Lili. :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 21:38 
Tag (34141)

Id:332167(N)
Breeze írta:
Neztem Tomaszow melletti falu golyajat, aki tavaly egyedul nevelt fel 5 fiokat, mert a parjat elutotte egy auto. Most kepzeljetek el, hogy eltunk az idei parja is. Mar 2 napja nem megy haza es 2 fioka varja a vizet, kajcsit. Ez a Kleo papa egy hős. Imadom.

Sacikám, ez a szegény Kleo papa akkor pont olyan szerencsétlen mint a magyar sasfészekben a sasmama. Ő is elvesztette a párját tavaly is, meg az idén is. :(

Nem csodálom, hogy elfáradsz. Hosszú azért reggeltől este 6-7 óráig bent lenni. Van sok vendég? A fáradtságtól eltekintve azért jól érzed Magad ott most is?

Pusikám, de szép az a 6 kis gólya! :D A fészek viszont tényleg kicsi 6 nagy gyereknek. :( Jaj csak ne legyen semmi baj! :pray:

Gizuskám, csak nehogy megfázás legyen a fürdésből, ha hideg volt a víz! :pray:

Nagyon sajnálom Kányádi Sándort. :(

Pusika, holnapra még tényleg meleget mondott a meteorológia, 34 fokot is. Pénteken jön a lehűlés.

Holnap itthon leszek. Pénteken, szombaton dolgozok.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 21:17 
Tag (66248)

Id:332166(N)
Gizuska írta:
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-videkunk/2018/06/20/megkereszteltek-a-bogyiszloi-golyakat/

de jó!!!aranyosak. :clap:

Kíváncsi vagyok, hogy milyen nevet adnak nekik az óvodások.

Néztem ma a 6 gólyás fészket. Félelmetes, mert elég kicsi a fészek, és amikor elkezdenek felugrálni, ki fogják egymást lökni.

Csatolmányok:
2018-06-20_212232.jpg
2018-06-20_212232.jpg [ 132.23 KiB | Megtekintve 612 alkalommal. ]
2018-06-20_212114.jpg
2018-06-20_212114.jpg [ 103.66 KiB | Megtekintve 612 alkalommal. ]
2018-06-20_211340.jpg
2018-06-20_211340.jpg [ 112.7 KiB | Megtekintve 614 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 20:55 
Tag (5312)

Id:332164(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... -golyakat/

de jó!!!aranyosak. :clap:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 20:42 
Tag (66248)

Id:332163(N)
Sacek, nem csoda, hogy fáradt vagy. Hirtelen jött ez az átállás, biztosan eltelik még sok idő, mire megszokja a szervezeted. Jól eső fáradság, vagy rossz? Van sok sikerélményed? Normálisak az emberek?

Egy másik gyógyszerésznő volt ma, előzetesen beszéltem vele telefonon. Nagyon ideges volt, és rettenetesen sajnálta a dolgot. Egy patikának nem szabad lejárt gyógyszert adni. Viszont ez speciális eset, mert ritka gyógyszer mindkettő, nagyon kevesen használják.
Szóval Sacika, én sem nézem, hogy mikor jár le, csak a spray lejáratát.
Azt hiszem nem szándékos volt ez a dolog, illetve azt is akarom hinni.

Gizuska, arról volt szó, hogy csütörtökön már semmi zsibadöglesztő, lehűlés jön. Én erre készülök. Nem rossz az alkatrészeidnek a hideg víz?

Irigyellek a fagyizásért. 2017-ben a balmazújvárosi fagyizó csinálta az év fagyiját. Mindig be szoktunk menni, minden fagyija isteni.

Tengelicke, miféle dolog, hogy nem egyben van a fűnyíró? :shock: Azt nehéz lehet összerakni.

Ani hogy viseli a kezelést? Nagyon nehéz lehet majd tartani magát, amikor Brigi viszi a srácot.

Nem soká Margó is felébred. :D

Varrtam ma leszakadt gombokat, cipzárakat, egyebeket.

Gizuska most látom, hogy írtad kedves költőd halálát. Gondoltam Rád, amikor hallottam a hírekben, sok verset hoztál tőle. A verseiben és a szívünkben tovább él.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 20:32 
Tag (5312)

Id:332162(N)
Elment a kedves költőm..... legyen neki könnyű az édes anyaföld...

https://www.youtube.com/watch?v=-k2SPDU5lgM

Eggyel több csillag lesz a juniusi égen..

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gizuska 2018 jún. 20 20:54-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 20:19 
Tag (5312)

Id:332160(N)
Sziasztok, jó estét mindenkinek!!
Jelentem , voltam fürdeni, kicsit hideg volt még a víz, de jól esett. :D
Mondtam már, hogy vasárnap ettünk az év fagyijából, Gyenesben, nagyon finom, málnás bazsalikomos! :D :think: szuper fagyik vannak ott nagyon!
Sacika, most aztán be vagy fogva rendesen, ügyes és erős vagy!
Jaj de jó, Pusika, hogy rendeződött a gyógyszer dolog! :clap:
Legyen minden jó!!! ha lehetne kérni :think:
Holnap zsibadöglesztő idő lesz, gondolom tudjátok :doh: :doh:
https://www.hazipatika.com/eletmod/orvo ... 0620144001

Jó pihenést mindenkinek!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 19:59 
Tag (10243)

Id:332159(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Bocsanat, hogy ritkan jovok, de elfaradok, hogy az ordog vinne el. Reggeltol 6-7ig bent vagyok a szalonban, utana mar nem sok erom marad ide ulni, csak eszem es kidolok a tv elott. Annal is inkabb,mert meg mindig faj a derekam.

Tengelicke, nem tudtam, hogy Ani ennyire beteg. Bakker, nagyon nagyon sajnalom. :whistle: :whistle: :whistle:

Pusika, szerencse, hogy kicsereltek a gyogyszert, de hogy jottel ra? Meg szoktatok nezni a datumot,mert nekem ilyen eszembe se jutna. Nagyon szep a kerted es az a madaritatóóóóóó szenzacios! Nagyon ugyes vagy, elismeresem. Gondolom van nagy locs-pocs az udvaron. :) Nalam nem furdenek mostanaban a madaraim. Pottyomnek se hianyzik hiaba keszitem ki neki a furdot. de mivel minden nap fogdosom igy ő hamarabb koszolodik es neki muszaj a tus ala allni. :) Kis dragam annyira aranyos. Hianyzom neki is,mert alig vagyok itthon.

Neztem Tomaszow melletti falu golyajat, aki tavaly egyedul nevelt fel 5 fiokat, mert a parjat elutotte egy auto. Most kepzeljetek el, hogy eltunk az idei parja is. Mar 2 napja nem megy haza es 2 fioka varja a vizet, kajcsit. Ez a Kleo papa egy hős. Imadom.

Szep estet Mindenkinek, pihenjetek jol!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 19:36 
Tag (34141)

Id:332157(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Jaj de jó Pusikám, hogy becserélte a patikus a gyógyszert! Ugyanaz a patikus volt, aki tegnap odaadta 5.000,-Ft-ért a lejárt szavatosságút?

Marikám, használd majd egészséggel a fűnyírót!

Mi finomat főz Brigi?

Ma rólam is folyt a víz munka közben, de hazafele jövet is. Lehet, hogy pénteken meg majd fázni fogunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 17:46 
Tag (19473)

Id:332155(N)
Pusikám, megjött a fűnyíró, de nem volt időm még összeállítani. met, hogy darabokban van. Azt hiszem, pénteken lesz a napja, hogy összarakom, és használom. Más portáját nem is tudnám nyírni, de nem is kell. :lol: :lol: :lol:
Egész nap meg se állok, megállás nélkül teszek, veszek. Kimostam a sötétítő függönyeimet is, és már vissza is tettem.
Gyagya agyammal, csak rájövök, miért nem szeretem a meleget. Hát, mert folyik rólam a víz, és azt nem tudom elviselni.

Végül is jól sikerült a napotok! Háziorvossal, patikussal egyaránt. Így azért másképp néz ki a dolog. Kár volt a tegnapiért. Ha tegnap is így állt volna hozzá a patikus, mennyi idegességet megspórolhattál volna!

Aniért nagyon izgulok.......

Olyan meghatóak tudnak lenni az állatok, ahogy oltalmazzák a kicsinyeiket! Sok ember tanulhatna tőlük.

Brigi nagyon készül. Egyem meg! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 16:02 
Tag (66248)

Id:332154(N)
Tengelicke, csak a Te portádon nyírd a füvet, a szomszédén nehogy! Milyen a kütyü?

Délelőtt beszéltem a doktornővel, adott egy sprayt, aminek a lejárata határeset. Fullhale ennek a neve. Nagyon nagy kincs. Most nyugodt vagyok, mert ebben 30 napra való slukk van. Utána átmentünk Balmazújvárosra. A patikus becserélte a lejárt gyógyszert egy olyanra, ami szeptemberig jó. Az is olyan gyógyszer, ami általában hiánycikk. Plendil a neve, vérnyomáscsökkentő, illetve akinek idegi alapon magas a vérnyomása, azt szinten tartja. Nagyon jó mindkét készítmény. Közben átrágtuk a tegnapi dolgot. Ajánlotta, hogy visszaveszi, visszaadja a receptet is, de ha nem, akkor ráfigyel, és az első adandó alkalommal rendeli. Háromszor kért elnézést, minden rendben.
Megnézetem a gólyáimat is, hatoskákat és Hajdút is. Kitárt szárnyakkal árnyékol. Annyira megható, hogy ebben az időben áll rezzenéstelenül, pedig nagyon nehéz lehet.

Tengelicke, nagyon együttérzünk Anival. Jó lenne, ha lenne ereje, testi és lelki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 15:21 
Tag (555)

Id:332150(N)
Tengelicke, úgy lett előirva a kemo Aninak, hogy munka után? Hogy fogja azt birni???
Tudom. hogy nagyon különböznek az emberek ebben a dologban, de ez nagyon kemény! :(
jobbulást kivánok neki!

Megjött a fűnyiród?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 11:52 
Tag (19473)

Id:332148(N)
Korábban sugárkezelésre küldték. Egyszer volt, és nem ment többször. Most munka után kell, hogy menjen. Én is úgy hallottam, hogy a kemo még rosszabb. Ez az alternatív megoldás, mivel műteni nem lehet. Heti 3x kellene mennie két-három hónapig.

Ferikém, köszönet a jókívánságért és a fínom kávécskáért!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 09:24 
Tag (66248)

Id:332145(N)
Szegény Ani. :( :( :( Nincs más alternatív megoldás? Nagyon rosszul lehet a kemotól. Ezek szerint nem az első? Hányat írtak fel?
Úgy emlékszem Aninak a vállánál is volt valami. Nagyon sajnálom. Rengeteget szenvedhet.

Feri, nagyon szép a reggeli köszöntés. Köszönjük.

Normálisabb vagyok már, tegnap még a sz...is ízetlen volt, pedig nem jó ez a hozzáállás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 08:27 
Tag (555)

Id:332144(N)
Feri ez a kép mindenestül olyan szép és kedves, a cappuccino pedig nagyon finom!
Köszönjük szépen!

Neked is szép napot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 08:11 
Tag (32718)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:332143(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 08:09 
Tag (34141)

Id:332142(N)
pusi írta:
Jót nem főzök, max. ha valami öröm ér, akkor sütök csúsztatott palacsintát, de ha nem ér öröm, nincs palacsinta.

Jó reggelt Szigetlakók!

Pusikám, szívből kívánom, hogy érjen öröm! :pray:
Tegnap én is sütöttem palacsintát, de csak símát, nem csúsztatottat. Lilike és Iza már a palacsintát sem eszik. :(

Marikám, sajnálom Anit! A kemótól nagyon rosszul lehet lenni.

Indulnom kell. Vigyázzatok Magatokra! Legyen jobb nap a mai!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 07:53 
Tag (19473)

Id:332139(N)
Jó reggelt, szép napot Szigetlakók!

Már most meleg van. Kirajzott a család minden tagja. A fiammegy utoljára.
Szegény menyem ma kemora ment. Tudjátok, van egy tumor a gerincén, ami szép lassan nő. A műtétet senki sem vállalja, biztos bénulás lenne. Ezért kellene a kemo. De ahogy ismerem,többet nem fog menni. Már egyszer megkísérelte, akkor sem ment többet.

Izgatottan várom ma a fűnyírót. Ma nem fogom kipróbálni. Pénteken lehűlés jön, majd akkor. A fiam tegnap lenyírta fűkaszával, már csak karban kell tartani.

Pusika, próbálj szerencsét a háziorvosodnál. Remélem sikerül.Nem csodálom, hogy nyűgöd van, hiszen épp elég bosszantó dolog történik veletek.

Magdikám, legyen elviselhető a napod! Ma és holnap még nagyon meleg lesz.

Gizuska, iktassatok be mára, holnapra egy jó kis fürdést!

Margókám, remélem, tudsz egy kicsit aludni!

Legyen elviselhető, szerencsés, gyógyulós és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 07:23 
Tag (66248)

Id:332135(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Normix ügyben még nem voltam a háziorvosnál, de az nem izgat annyira, mint a Gyurié, mert a háziorvosunk nagyon rendes, és valami megoldást talál biztosan. Ő az egyetlen biztos pont az egészségügyben.

Margó, jó pihenést! Szerintem jó stratégia a nap meleg részét átaludni, a hajnal hűvösét élvezni, de csak akkor, ha ez nem kényszerűségből történik. Úgy már nem annyira.
Én is össze-vissza vagyok, de csak agyilag.

Jót nem főzök, max. ha valami öröm ér, akkor sütök csúsztatott palacsintát, de ha nem ér öröm, nincs palacsinta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 06:33 
Tag (5312)

Id:332126(N)
https://www.idokep.hu/keptar/album/Humor/kep/410967#kep

Jó reggelt mindenkinek!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 20 04:40 
Tag (555)

Id:332125(N)
Szervusztok Szigetlakók!
Mivel ma éjjel megint bagoly voltam eddig, mindjárt alszom, igy már előre kívánok szép jóreggelt, és kellemesebb napot mint a tegnapi! Bár azt hiszem nagyon melegünk lesz!

Gizuska, két olyan nap lesz, hogy ki kellene talán haszná!ni fürdőzésre! Nem érzel esetleg inditást? Vagy energiát?

Tengelicke, úgye nem ebben a melegben fogod kipróbálni a fűnyírót?

Magdi vigyázz nagyon magadra, ne hajszold bent agyon magad. Olvastam, hogy Imi azért jól is van, ez örömhír, csak maradna meg a jó! Vizsgálatra még mindig várni kell!

Pusi, csatlakozva Magdi kérdéséhez, tényleg a te gyógyszereddel mi lett? Arról nem irtál! Sikerült valami?
Köszönöm a képeket, táblagépen különösen élveztem! Irtam oda!
Neked is kivánok a tegnapinál sokkal-sokkal szebb napot!

Ha össze-vissza jelentkezem, az abból következik, mert össze-vissza vagyok! :) De mindig mindent elolvasok!
Tegnap sem tudtam Ferinek megköszönni a finom cappuccinót, pedig olyan gusztusos volt! :)
Remélem Nagyiék jól érzik kint magukat, jó lenne!

Legyetek jól, ha valaki finomat főz, /de mi mást főzne,/ írja meg, az olyan izgalmas, de inkább pihenjetek!
Szép és gondmentes napot kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 19 22:06 
Tag (34141)

Id:332122(N)
Pusikám, el is felejtettem kérdezni, hogy mire jutottál az orvosnál a Normix-al kapcsolatban. Felírja Neked, vagy mit mondott ezzel kapcsolatban?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 19 22:03 
Tag (66248)

Id:332121(N)
Gizuska írta:
https://www.hazipatika.com/eletmod/orvosmeteorologia_humanmeteorologia/cikkek/humanmeteo_veszelyes_lesz_a_szerda/20180619110153

Csak a miheztartás végett :lol:

Megnyugtattál Gizuska. :D

Margó jól vagy? Hoztam képet, amit ígértem, mert tegnap nem láttad.

A spray egy hónapig nem rendelhető. Ha tudnék is felhajtani, már nincs recept. Holnap próbálok szerezni.
Itt néhány patikában elkérik a receptet, ha rendelnek. Ha nem adjuk oda, akkor nem rendelnek.
Nagyon sok a hiánycikk gyógyszerekből.

A Vad Alaszka tényleg nagyon jó. Ezek szerint ismétlik. Én is szeretem az Ozont nézni, még az ismétléseket is, akárhányszor.
Tengelicke, jó, hogy tudod követni a család munkarendjét.

Holnapra jobb napot szeretnék, és kívánok mindenkinek! Ma nyűglődés volt.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 19 21:59 
Tag (34141)

Id:332120(N)
Gizuska írta:
Köszönöm Magdika!! megvagyok, olyan félfinoman :lol:
És Ti, hogy vagytok?? a férjed jobban érzi most magát, remélem.
Ránk férne egy kis gondtalan kikapcsolódás, azt hiszem mindannyiunkra.! :D

Gizuskám, ma nem volt rosszul Imi, de sajnos ez változó. Egyik nap jobb, másik nap rosszabb. :(

Marikám, de jó, akkor holnap Te is megismered Brigi barátját. :D

Pusikám, remélem a holnapi napod jobb lesz.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2018 jún. 19 22:06-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 jún. 19 21:34 
Tag (5312)

Id:332119(N)
https://www.hazipatika.com/eletmod/orvo ... 0619110153

Csak a miheztartás végett :lol:
Jóéjt mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103549 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 3452  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]