Pontos idő: 2018 szept. 23 22:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102389 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 3413  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 21:23 
Tag (65827)

Id:335368(N)
Kezdek aggódni, hogy Nagyiék hogy vannak.
Magdi, Auchanban is sok cicakaja van. Én ott is szoktam venni, de általában rendelem.

Holnap visszamegyek a rendelőbe, hátha szerencsém lesz. Reggel ott kezdek.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 20:54 
Tag (33672)

Hely: Budapest
Id:335361(N)
pusi írta:
Magdi, a radiátorról egy időben sokat beszéltünk. :D Mikor megvette Tengelicke, nagyot fordult a világ, mert meleg lett nála. Biztosan sokat jelent ez majd a gázfogyasztásban is. Van is logikája, mert a kicsi radiátor nem tudja felfűteni, és állandóan bekapcsol a kazán.

Arra emlékszem Pusika, amikor Marika az Ő szobájába új radiátort vett, és arra is, hogy sokkal melegebb is lett a szobája, de arra már nem emlékeztem, hogy mekkora az a radiátor.

Margóka, én még nem vettem Junior konzervet, pedig eszemben volt. Be is mentem ma a Rossmann-ba, vettem abból a "Winston" konzervből ami csak ott szokott lenni. Most akciós pár napig megint. Viszont most rittig nem volt Junior konzerv.
Holnap megnézem a másik Rossmann-ban.

Én is úgy vagyok vele, mint Ti, hogy túléltem ezt a napot is. Főttem a saját levemben egész nap.

Nagyika, hogy vagytok? Lehet, hogy megint nem jó a gép, hogy nem jelentkezel? Remélem nincs semmi baj! :pray:

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 20:49 
Tag (19154)

Hely: Budakalász
Id:335360(N)
Pusikám, most hajtogatni kell, hogy tudjak ragasztani. De ma nem foglalkoztam a tasakozással. Nemsokára elfogy az anyag, de még nem lett megvéve a folytatáshoz szükséges. Pedig nagyon kéne, különösen a nagy méretű tasak...

Ma nem locsoltam, majd holnap reggel. Pedig tudom,hogy este a jobb, mert tovább tartja a nedvességet.

Magdi, hogy bírtad a melót? Ott van légkondi, ugye?

Ülök nyugodtan, és szakad rólam a víz. Elkeserítő. De ilyenkor szerencsétlen spanyolokra gondolok, mert náluk 40-45 fok van.

Még sokat kell kibírnunk, csak azt nem tudom, hogyan?!

Legyen elviselhető az este, nyugodalmas az éjszaka! Próbáljatok meg aludni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 20:17 
Tag (65827)

Id:335359(N)
Margó írta:

Pusi, még mindig locsolsz? Megmaradt az a virágod amiben a pajorok voltak?

Cicákat már kináltátok junior kajával?

Még nem fejeztem be, mert eldumáltam az időt a szomszéddal. :D
Megmaradt az a hortenziám, de most a csiga zabálja. Jó, hogy mondod Margó, mindjárt megcsinálom a sörcsapdát.

Cicának vettem délelőtt háromféle juniorkaját, de nem kért semmit. Majd éjjel talán. Reggel nagyon fel volt pörögve, 5-kor már őrülten rohangászott a pingponglabdája után, aztán kora délelőtt lefeküdt aludni. Átalussza a hőség javát. Teljesen igaza van.

Pici cica jól van, de már nem olyan pici. Szerintem 3 lábbal is teljes az élete.

Teljesen igazad van Margó, a hőmérséklet valóban nem egyezik meg azzal, amit jósolnak, vagy hőtérképen látunk.

Magdi, a radiátorról egy időben sokat beszéltünk. :D Mikor megvette Tengelicke, nagyot fordult a világ, mert meleg lett nála. Biztosan sokat jelent ez majd a gázfogyasztásban is. Van is logikája, mert a kicsi radiátor nem tudja felfűteni, és állandóan bekapcsol a kazán.

Tengelicke, van már 1000?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 19:55 
Tag (380)

Id:335357(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Magdika megjöttél? Hogy birtad?
Pusi, még mindig locsolsz? Megmaradt az a virágod amiben a pajorok voltak?

Cicákat már kináltátok junior kajával?

Mondjatok valamit, amitől az ember életre kel!!!

A meteorológiában egy cseppet sem lehet bizni, mert mindent úgy igazit ahogy az embereknek kedvezőbb!
A Balaton már 3 v.4 napja 27°- os, nem hiszem el, hogy ennyi idő alatt nem változott, ilyen napsütésben. Egyik éjszakára 19 fokot jósolt, és a kertre nyiló kitárt ablakban egész éjjel 27 fok volt. Ha a benti hőmérsékletet hozzáveszem, akkor is túl nagy a különbség! Most már csak azt hiszem el amit látok! :) :(

Tengelicke, jót nevettem saját magamon amikor mondtad, hogy mész radiátort venni! Annyira meglepődtem ebben a hőségben, hogy miért kell a radiátor, persze hamar rájöttem, hogy nagyon is előrelátó vagy, mert az ilyen dolgoknak most van az ideje, csak hát kellett egy kis idő a kerekeknek a fejemben! :) :) :)

Meséljetek valamit, ja, Pusi a pici cica hogy van? Tudsz róla? /tudom ám a nevét de nekem tetszik ez ahogy az elején emlegettük!/
Szép estét, a nappalinál kellemesebbet kivánok Mindenkinek!

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 19:46 
Tag (33672)

Id:335356(N)
tengelic írta:
Nem egészen értem, hogy gondolta Magdi, hogy én hoznám haza.

Szerbusztok Szigetlakók!

Marikám, magam sem tudom, hogy hogy gondoltam. Azt hiszem nem gondoltam bele a dologba, meg azt sem gondoltam, hogy ilyen nagy a radiátor amit veszel. :oops: :oops: Nálunk kicsik a radiátorok, bár valószínűleg azért azok sem könnyűek.

Toni, szépek a gólyácskáid! :D
Gondolom, kutyuskád is jobban érzi magát vidéken a kertes házban, mint itt a panel lakásban.

Pusikám, nagyon szépen köszönjük az Auchanos pontokat! :romance-kisscheek: Szerintem ne add fel részletekben, jó lesz az majd egyben is.

Láttam ma egy féllábú kis galambot. Lehet, hogy azért meg volt a másik lábacskája is, csak felhúzta, mert fáj neki. :( Elég sokáig figyeltem őt itt nálunk a Csobánka téren. Csipegetett valami morzsákat a többiekkel együtt. Annyira sajnálom szegénykét, bár ő azért elég élénknek látszott. Nekem viszont nagyon rossz hangulatom lett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 18:22 
Tag (65827)

Id:335349(N)
Hogy vagytok? Túl vagyunk a nap nehezén. Ami nem öl meg, az megerősít.
Megyek locsolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 15:48 
Tag (65827)

Id:335348(N)
tengelic írta:
Pusika! Sikerült az orvost lerendezni? Az már vicc, ami nálatok megy. Gondolom, a helyettesítő orvos,a saját rendelési idejében fogadja a másik orvos betegeit.

Nem, ezt most feladtam. Költözés van, majd holnap.

Gizuska, én is hasonlóan vagyok. Ez már a vég.

Toni, abból baj nem lehet, ha feltöltöd, de annyira el van hanyagolva az az adatbázis, hogy nem tudom, van-e értelme vesződni vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 15:29 
Tag (19154)

Id:335347(N)
Gizuska írta:
Hali!!! a helyzet és a meleg fokozódik!! :doh: képtelen vagyok bárnit is csinálni már :naughty:

ÉN IS ÉPP ÍGY VAGYOK VELE! :oops:

Pusika! Sikerült az orvost lerendezni? Az már vicc, ami nálatok megy. Gondolom, a helyettesítő orvos,a saját rendelési idejében fogadja a másik orvos betegeit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 14:09 
Tag (5122)

Id:335346(N)
Hali!!! a helyzet és a meleg fokozódik!! :doh: képtelen vagyok bárnit is csinálni már :naughty:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 12:51 
Tag (296)

Hely: Budapest III., és Jászszentandrás
Id:335345(N)
pusi írta:
Kiválasztod a megyét, legördíted a községeket, aztán mehet gomb.Utána kattints a fészekazonosítóra, és megjelenik ez:

Csatolmány:
2018-08-07_123738.jpg

Itt már látod a kép alatt a menüpontokat amelyek tartalmazzák az infókat.

Pusika, nagyon köszi tehát a 7 jegyű számra, a fészek azonosítóra kell klikkelni, erre nem jöttem rá.
Utána jön minden infó. Húúúúú és azt is látom, hogy elég hiányos az adat közlés, nem volt olyan aki regisztrált és frissített. Van ennek így értelme, hasznos az valahol, ha beírom a mostani 3 gyönyörű fiókát, mint ez évi termés ?
Köszi :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 12:38 
Tag (65827)

Id:335344(N)
Kiválasztod a megyét, legördíted a községeket, aztán mehet gomb.Utána kattints a fészekazonosítóra, és megjelenik ez:

Csatolmány:
2018-08-07_123738.jpg
2018-08-07_123738.jpg [ 50.53 KiB | Megtekintve 303 alkalommal. ]

Itt már látod a kép alatt a menüpontokat amelyek tartalmazzák az infókat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 12:18 
Tag (296)

Id:335343(N)
tengelic írta:
Szia Toni! De jó, hogy van a közeledben gólyafészek fiókákkal! Amikor megyek Jászapátiba, mindíg lesem a fészkeket. De hát buszról nem sokat lehet látni.Köszi,hogy hoztad a képet! :D :D :D

Szia szomszéd, vidéken vagyok egész nyáron. Jászapátiban sok fészek van a nyilvántartás szerint, jól kereshető, csak az oldalon nem tudok eligazodni, http://www.golya.mme.hu/index.php?p=db&nest_offset=1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 12:04 
Tag (296)

Id:335342(N)
pusi írta:
Toni, a fészek megkeresése nem volt túl bonyolult, mert egy van a faluban. Rákóczi-Kossuth sarok.

2003-ban 3, 2004 és 2005-ben 4, 2014-ben pedig 5 fióka repült ki. Más nincs, még a villanyoszlopról vannak műszaki adatok.

Pusika megtaláltam a fészek helyét, de hol látom, mennyi fióka volt korábban ? Ez volt az alap gondom is. Nem látom az oldalon a sok bizgentyű meg kallantyú kozött, hogy hová klikkeljek, pedig kerestem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 11:33 
Tag (65827)

Id:335341(N)
Toni, a fészek megkeresése nem volt túl bonyolult, mert egy van a faluban. Rákóczi-Kossuth sarok.

2003-ban 3, 2004 és 2005-ben 4, 2014-ben pedig 5 fióka repült ki. Más nincs, még a villanyoszlopról vannak műszaki adatok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 11:26 
Tag (65827)

Id:335340(N)
toni írta:
Sziasztok, puszi minden kis- és nagylánynak. Ferinek üdv. Ezek itt az én gólyáim, minden évben van 2-3 fióka. A villany megoldás már szuper, az alsóbb vezetékek internetes kábelek. A hazai gólya adatbázisba be kell regelni, hogy lássak több infót erről a fészekről ? http://www.golya.mme.hu/index.php?p=db
Azt látom, hogy Jászszentandráson itt van ez a fészek, de előző évek költését nem.

Látod az adatokat regisztráció nélkül is, csak akkor kell regisztrálni, ha adatot töltesz fel.
Én régebben töltöttem fel adatokat, de már évek óta nem. Úgy látom, hogy más sem, évek óta nincs semmi új.

Ha nem jön össze, írd meg a fészek helyét, és megnézem én is szívesen, hogy mi van róla.

Tengelicke, szép a radiátor. Nagyon sokat számít a fűtés költségének a szempontjából, hogy milyen nagy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 11:20 
Tag (19154)

Id:335339(N)
Szia Toni! De jó, hogy van a közeledben gólyafészek fiókákkal! Amikor megyek Jászapátiba, mindíg lesem a fészkeket. De hát buszról nem sokat lehet látni.Köszi,hogy hoztad a képet! :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 11:15 
Tag (296)

Id:335338(N)
Sziasztok, puszi minden kis- és nagylánynak. Ferinek üdv. Ezek itt az én gólyáim, minden évben van 2-3 fióka. A villany megoldás már szuper, az alsóbb vezetékek internetes kábelek. A hazai gólya adatbázisba be kell regelni, hogy lássak több infót erről a fészekről ? http://www.golya.mme.hu/index.php?p=db
Azt látom, hogy Jászszentandráson itt van ez a fészek, de előző évek költését nem.

Csatolmányok:
GOLYA.jpg
GOLYA.jpg [ 203.16 KiB | Megtekintve 263 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 11:14 
Tag (19154)

Id:335337(N)
Igen Pusika, megvettem a radiátort. A héten kihozzák. Nem egészen értem, hogy gondolta Magdi, hogy én hoznám haza. A képen nem látszik, de majdnem 2 m. hosszú. Van súlya, és terjedelmes. Két férfi is betojik, amíg odébbrakja.
Csatolmány:
85a8d7ddaac71eb687d904236c5a6eaa.l.png
85a8d7ddaac71eb687d904236c5a6eaa.l.png [ 315.72 KiB | Megtekintve 264 alkalommal. ]

Nagyon iparkodtam, hogy a nagy meleg előtt még hazaérjek. Sikerült, és még iránytaxi is volt. Hoztam jó sok paprikát, később csinálok lecsót, jó nagy adagot. Addig még tasakozok egyet.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengelic 2018 aug. 07 11:17-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 10:46 
Tag (65827)

Id:335336(N)
Szép napot Szigetlakók!

Nincs szerencsém, mert a helyettesítő orvos nincs a rendelőben. Még asszisztens sincs. Talán dél körül. Mindenképpen vissza kell mennem, mert a betaloc elfogyott. Ráadásul költözik a rendelő, teljes káosz.

Gizuska, ha nem írják, akkor is drágul.kenyér annyira nem érint, de a hús az zokon esik. Csirkemellfilé így is 1500 fölött van. Remélem nem ÁFA csökkentéssel akarnak majd felvidítani.

Magdi, gyűjtögettem 58 pontot. Napokban tankolunk, várjam meg, vagy feladjam?

Úgy látom normális kávét kaptunk. :D

Tengelicke, megvan a radiátor? Le is van festve?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 08:05 
Tag (33672)

Id:335335(N)
Gizuska írta:
http://www.nosalty.hu/ajanlo/nagyot-dragul-hus-kenyer-mutatjuk-miert

szép kilátások! :o :(

:( :( :( :( :( :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 08:04 
Tag (33672)

Id:335334(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a kávét Gizuskám, és a gyönyörű Tihany-i képet. :D

Szerencse, hogy nem Te fogod hazacipelni azt a radiátort Marikám.

Ferikém, miért nem jelentkezel???????

Nem működik a lett saskamera. :( :( :(

Vigyázzatok Magatokra! Legyen elviselhetően jó napja Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 07:49 
Tag (5122)

Id:335333(N)
http://www.nosalty.hu/ajanlo/nagyot-dra ... tjuk-miert

szép kilátások! :o :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 07:40 
Tag (19154)

Id:335332(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávét Gizuska, egyet el is emeltem!

De bizony, nagyon nehéz a radiátor. Szállítással kérem. Nem egy emberes. 600x1800 mm. és három soros.

Briginek még van néhány privát vendége,most ment épp az egyikhez.

Vigyázzatok magatokra! Magdikám, legyen elviselhető a napod! :whistle: :whistle: :whistle:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 06:01 
Tag (5122)

Id:335326(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 07 05:46 
Tag (5122)

Id:335325(N)
https://www.idokep.hu/webkamera/smartwifi

Jó reggelt!!!aludtatok Lányok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 22:29 
Tag (65827)

Id:335324(N)
hajnalmadar írta:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de a nemevős sovány cicáitoknak ilyenkor nem lehet olyan tápot adni, amit kismacskáknak készítenek? Az elvileg olyan kellene, hogy legyen, ami kalóriadús, és ezért kevés is elég belőle. Csak abból indulok ki, hogy olvastam már olyat, hogy sovány embernek babatápszert meg bébiételt ajánlottak hízáshoz.

Dehogy hülyeség! Nagyon jó ötlet, mert azok sokkal finomabbak. Mici szárazat eszik, de ebből is van kiscicának való.

Tengelicke, hogy viszed haza?

Magdi, nehéz napod lesz holnap. :( :( :(

Jó éjt Szigetlakók! bírjuk ki az éjszakát!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 21:50 
Tag (33672)

Id:335323(N)
hajnalmadar írta:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de a nemevős sovány cicáitoknak ilyenkor nem lehet olyan tápot adni, amit kismacskáknak készítenek? Az elvileg olyan kellene, hogy legyen, ami kalóriadús, és ezért kevés is elég belőle. Csak abból indulok ki, hogy olvastam már olyat, hogy sovány embernek babatápszert meg bébiételt ajánlottak hízáshoz.

Ez egyáltalán nem tűnik hülyeségnek Hajnalmadár. Veszek is Fülikémnek "Junior" konzervet.
A másik két cicánk nem sovány, sőt Cirmike igen kövér. Neki nem ártana kicsit fogynia, mert már majd a földig lelóg a hasa. Fülikém viszont aggasztón sovány már jó ideje.

Marikám, nem nagyon nehéz egy ilyen radiátor? Hogy fogod hazavinni?

Jó éjszakát! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 21:48 
Tag (19154)

Id:335322(N)
A gyerekek szobájában lesz lecserélve a radiátor.

Nyugodalmas jó éjszakát!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 21:30 
Tag (1571)

Id:335321(N)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 102389 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 3413  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]