Pontos idő: 2017 nov. 18 06:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94595 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 3154  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 23:14 
Tag (60825)

Id:318950(N)
Magdi írta:
Hát igazából még most sem tudom mit kellene csinálnunk, hogy normálisan tudjunk aludni. Pszichológushoz kellene fordulnunk? :think:

Én sem tudom mit kellene tennünk, de bizonyára a szakorvosnak vannak módszerei. Nem hiszem, hogy bármelyikőnk ilyen problémával orvoshoz menne, pedig kéne, mert nagyon igaz, hogy az altató zsákutca, megszokja a szervezet, aztán szedhetjük marékszámra. Ráadásul én Xanaxot szedek, illetve most nem szedek már egy hónapja, mert hiánycikk. Nekem 0.25-mg-os volt felírva, amit nem lehetett kapni. Végül azt mondta a patikus, hogy írassam át a receptet 50-esre, és felezzem meg. Át is írattam, de mire visszamentem már elfogyott. Tegnapelőtt viszont azt mondták a patikában, hogy van 0.25-ös, de csak 100-as kiszerelésben, írassam át. Átírattam, de ma amikor mentem, mondták, hogy nincs már 100-as, de most van 0.50-es. Elmennek a pi....ba. Így kell leszokni.

Tengelicke, irigyellek, nem hallok, nem látok, nem alszom. (fogam az van)

Megállapítottam, hogy én már nagyon hülye vagyok, mert a buszmenetrenden sem tudok eligazodni. Egy órán keresztül próbáltuk kisilabizálni Gyurival, hogy jutunk haza, ha a jövő héten leadjuk a kocsit a karosszériáshoz, de nem jártunk sikerrel.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 23:03 
Tag (16795)

Hely: Budakalász
Id:318949(N)
Akkor újra mondomMagdi! Ha az erek meszesednek, a megoldás a fokhagyma!

Már lassan szégyellem magam. A fogaim rendben, aludni jól tudok,és jól hallok.

Köszi Ferikém a jó kívánságokat éjszakára! Te is próbálj meg jól aludni!

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 23:00 
Tag (31759)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:318948(N)
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 22:16 
Tag (28958)

Hely: Budapest
Id:318947(N)
pusi írta:

Elolvastam. Hát igazából még most sem tudom mit kellene csinálnunk, hogy normálisan tudjunk aludni. Pszichológushoz kellene fordulnunk? :think:

Jó éjszakát Szigetlakók, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 22:04 
Tag (28958)

Id:318946(N)
Nagyi írta:
Magdi, nekem ugyan az a helyzet, de én sem akarok hallókát.

Van egy segéd hangnövelőm, de a doboz hang ha lehet még rosszabb.
Azzal sem lesz érthetőbb sokkal a szöveg. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, csak a zajok lesznek hangosabbak.

Nagyikám, azt hiszem, hogy én nem is fogok visszamenni fél év múlva kontrollra, mert akkor nyilván agitálni fognak, hogy vegyem meg a hallókészüléket, amit viszont nem akarok. Egyelőre még elvagyok így, és reménykedek, hogy nem romlik tovább.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 22:00 
Tag (28958)

Id:318945(N)
pusi írta:
Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így. :D
Én jól hallom a Gyuri hangját, mert ő olyan hangosan beszél, hogy az utca végén is hallják.
Neki is ugyanez a problémája, mint neked, hogy "hallom, de nem értem", és ez a fajta hallásromlás azért rosszabb, mert a hallókészülék felerősíti a hangokat, nem pedig tisztítja. Nagyon erős lesz a háttérzaj is a készülék által. Hiába vigyázok, hogy ne csörögjek-zörögjek az edényekkel, látom, hogy nagyon sokszor összerezzen mert megijed, ugyanakkor nem érti azt, amit mondok.

Itt volt délután Izácskám ma is. Nemrég vitte el az apukája. Az anyukája elment valahová, és ilyenkor csak valamikor éjszaka jön haza. :(

Pusika, nem is akarok hallókészüléket egyáltalán! Majd elleszek így. Meg kell tanulnom együtt élni ezzel a problémával is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 20:21 
Tag (60825)

Id:318944(N)
Magdi írta:

Pusikám, a telefont én se hallom meg ha csak nincs a közvetlen közelemben, de ha az utcán, vagy HÉV-en, villamoson vagyok, akkor egyáltalán nem hallom. :(

Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így. :D
Én jól hallom a Gyuri hangját, mert ő olyan hangosan beszél, hogy az utca végén is hallják.
Neki is ugyanez a problémája, mint neked, hogy "hallom, de nem értem", és ez a fajta hallásromlás azért rosszabb, mert a hallókészülék felerősíti a hangokat, nem pedig tisztítja. Nagyon erős lesz a háttérzaj is a készülék által. Hiába vigyázok, hogy ne csörögjek-zörögjek az edényekkel, látom, hogy nagyon sokszor összerezzen mert megijed, ugyanakkor nem érti azt, amit mondok.

Jó cikk az alvászavarról: http://www.hazipatika.com/psziche/alvas ... o_20171115

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 20:16 
Tag (12638)

Hely: Székesfehérvár
Id:318943(N)
Magdi, nekem ugyan az a helyzet, de én sem akarok hallókát.

Van egy segéd hangnövelőm, de a doboz hang ha lehet még rosszabb.
Azzal sem lesz érthetőbb sokkal a szöveg. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, csak a zajok lesznek hangosabbak.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2017 nov. 15 20:24-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 18:53 
Tag (28958)

Id:318940(N)
pusi írta:
Mi meszesedik Magdi? Erek, vagy a gerinc, vagy mi? Nagyon gondold meg a hallókészüléket!
Én is nagyon rosszul hallok mostanában, a telefonomat egyáltalán nem hallom meg. A család ki van akadva.

Azt mondta a kis nő aki csinálta a vizsgálatot, hogy az erek.
Nem akarok hallókészüléket!
Egyelőre azért nem olyan tragikus a hallásom, csak zavaró, hogy ha az Imi a szobából beszél hozzám, és én a konyhában vagyok, vagy akár az előszobában, akkor hallom ugyan a hangját, de nem értem tisztán, hogy mit mond, illetve ha a konyhában vagyok, akkor már egyáltalán nem értem amit mond. Ugyanakkor azt is mondta a doktornő (vagy asszisztensnő), hogy Imi hadarva beszél.
Egyáltalán nem akarok hallókészüléket Pusikám. Egyelőre elvagyok így, nem érzem annyira vészesnek a helyzetet, csak zavarónak.

Pusikám, a telefont én se hallom meg ha csak nincs a közvetlen közelemben, de ha az utcán, vagy HÉV-en, villamoson vagyok, akkor egyáltalán nem hallom. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 17:51 
Tag (60825)

Id:318939(N)
Nagyi írta:
Még nem kentem be.

Legkisebb unokám volt itt, most ment el, most meg kicsit szundizunk. :D
Majd utána.

Mi a legfontosabb Nagyika? 1 perc alatt be lehetne kenni, és utána jön a szundi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 17:49 
Tag (12638)

Id:318938(N)
Még nem kentem be.

Legkisebb unokám volt itt, most ment el, most meg kicsit szundizunk. :D
Majd utána.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 17:40 
Tag (60825)

Id:318937(N)
Magdi írta:

Mi is megjöttünk a hallásvizsgálatról. Imi hallását is megvizsgálták. Mindkettőnknél van probléma, de nálam van nagyobb.
Azt mondta a nagyon kedves, barátságos kis nő, aki csinálta a vizsgálatot, hogy nálam meszesedés van, és abból adódik a hallásromlásom. Fél év múlva kell visszamennem kontrollra, Iminek meg másfél év múlva. Nekem sajnos kilátásba helyezte a hallókészülék szükségességét előbb-utóbb. :( :(

Mi meszesedik Magdi? Erek, vagy a gerinc, vagy mi? Nagyon gondold meg a hallókészüléket!
Én is nagyon rosszul hallok mostanában, a telefonomat egyáltalán nem hallom meg. A család ki van akadva.

Nagyika, használ a krém? Ki tudsz egyenesedni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 16:51 
Tag (16795)

Id:318935(N)
Magdikám, nagyon sajnálom, hogy gondod van! Nem akarok okoskodni, de tudvalevő, hogy a fokhagyma tisztítja az érfalakat. Hátha segítene a meszesedést eltűntetni, vagy csökkenteni?!

A szomszéd esetében felfoghatatlan, hogy szóvá tette a cinikakit, és az általa okozott bűz, meg se kottyant neki?! Vajon mit lépett volna, ha elmesélted volna neki, hogy a bűze elviselhetetlen?!

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tengelic 2017 nov. 15 17:41-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 16:43 
Tag (28958)

Id:318934(N)
Nagyi írta:
Jön vissza a görbülés.
Páromnak nincsen levegője.
Szégyenlem magunkat, ahogy az utcán botorkálunk.
@ egy állapot az öregedés. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hogy a franc egye meg, már megint úgy jártam, hogy valamire rákattintottam, amire nem kellett volna, és elszállt amit írtam, de fogalmam sincs, hogy mire. Amúgy is olyan kevés az időm, és akkor még ez a nyüves gép is szórakozik velem. :mrgreen:

Nagyikám, mi a fene lehet, hogy most megint @-abbul vagytok? Lehet, hogy a hidegfront az oka?
Egy pillanatig ne jusson eszedbe szégyenkezni amiatt, hogy hogyan tudtok menni az utcán! Ezen egyáltalán nincs mit szégyenkezni, hidd el! Megettük a kenyerünk javát, nem vagyunk már fiatalok. Minden nehezebben megy mint régebben.
Nagyikám, megtettetek Ti mindent amit megtehettetek egész életetek során, segítettetek mindig mindenkinek, gyerekeknek, unokáknak, és most is megtesztek mindent amit csak tudtok, de az erőnk és a képességeink sajnos végesek! Így is sokkal többet tesztek, mint sokan mások, akik fiatalabbak és jobb erőnlétben vannak. Kérlek, hogy ne keseredj el Nagyikám! Lesznek még sokkal jobb napjaink is! Reméljük! :D

Mi is megjöttünk a hallásvizsgálatról. Imi hallását is megvizsgálták. Mindkettőnknél van probléma, de nálam van nagyobb.
Azt mondta a nagyon kedves, barátságos kis nő, aki csinálta a vizsgálatot, hogy nálam meszesedés van, és abból adódik a hallásromlásom. Fél év múlva kell visszamennem kontrollra, Iminek meg másfél év múlva. Nekem sajnos kilátásba helyezte a hallókészülék szükségességét előbb-utóbb. :( :(

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magdi 2017 nov. 15 17:08-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 16:03 
Tag (12638)

Id:318933(N)
Van jó krémem, patikai csinálmány, még Esztergomból van a receptje.
Azzal kentem be. Most majd megint bekenem.

Páromnak 8 féle orvossága van. Valamelyik csak használ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 15:55 
Tag (60825)

Id:318931(N)
tengelic írta:
Pusika! A kutyákkal együtt a bűz is eltűnt?

Az tűnt fel reggel, hogy nincsen büdös. Kutyasz@r az van egy halom, de az nem büdös így a szomszédból szagolva, illetve más jellegű ez a szag, mint a romlott kajájuk szaga. Majd rákérdezek, hogy hova lettek. Remélem becsülettel gondoskodott róluk. Nem tudom, miért kell harci kutyát tartani? Nem házőrzésre tarják, nem szeretgetik, akkor meg minek? Kiszámíthatatlan, hogy mikor kattan be, veszélyes az emberre, nem is szép, genetikailag gyilkolásra van kódolva stb..... Ha csak egyszer is simogatták volna, vagy elvitte volna sétálni, futtatni, egy szavam sem lenne.

Nagyika, Tengelickének igaza van, az izomlazítók nagyon hatásosak szoktak lenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 15:33 
Tag (16795)

Id:318929(N)
Papusodnak van gyógyszere a levegőhiányra? Neked meg idegbecsípődésed van, az egyértelmű. Van otthon Mydetonod, vagy Miyderizonod? Az valamennyit szokott segíteni, mert izomlazítók. Vagy ki kéne hívni az orvost, hogy adjon egy szurit, hátha jobb lenne. Jajj Nagyi! Minden rátok jön! :oops: :oops: :oops:

Pusika! A kutyákkal együtt a bűz is eltűnt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 15:28 
Tag (60825)

Id:318928(N)
Nagyi írta:

Nagyon. :( Én is ezt érzem minden percben.

Nagyika, orvostól kérjél valami erős krémet! Tapasztalatom az, hogy a divatos agyonreklámozott kencék egy vagyonba kerülnek, és valójában kicsi a hatóanyag tartalmuk, miközben az ember gatyája rámegy, amit kifizet a patikában. A háziorvosból kell kipréselni, hogy írja fel receptre, és olyat ami jó, és TB támogatás van rajta. Ne ezen spóroljanak!

Sacek, ez a galamb riszálja a fenekét. :lol: Tudja hozni a formáját. Nem hiszem, hogy lehet rá haragudni, még akkor sem, ha odatojik, ahova nem kéne.

Szomszéd kutyái eltűntek. Már reggel sem láttam őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 15:17 
Tag (12638)

Id:318926(N)
Jön vissza a görbülés.
Páromnak nincsen levegője.

Szégyenlem magunkat, ahogy az utcán botorkálunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 15:08 
Tag (16795)

Id:318925(N)
Nagyi írta:

Bevásárolni voltunk, alig tudtunk hazajönni, párom is meg én is döglődünk.

Tegnap úgy beállt a derekam, hogy derékszögben tudtam csak járni.
Mára kiegyenesedtem. :D

Nagyika, jobban vagy már? És a párodnak, mi baja? Gondolom, most pihiztek, szunyókáltok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 14:17 
Tag (12638)

Id:318924(N)
Nem azt mondtam, hogy elviseled, hanem azt, ne okozzon gondot neked, ha szép az idő. :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 14:10 
Tag (9766)

Id:318923(N)
Heheh Nagyi, nem a szekrenyemet kakilja, hanem az ujsagokat, , a szekreny oldalara csak pihécskek tapadnak amikor tollaszkodik es ratapad a feluletere, de le szoktam azt is fertotleniteni. :D Na azert gondolhatod, hogy nem viselnem el a koszt, kakit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 13:25 
Tag (12638)

Id:318922(N)
Sziasztok.

Bevásárolni voltunk, alig tudtunk hazajönni, párom is meg én is döglődünk.

Tegnap úgy beállt a derekam, hogy derékszögben tudtam csak járni.
Mára kiegyenesedtem. :D

Sacika, meleg van kint, mehet ki aki egészséges, ne a szekrényedet kakilgassa.

Kellemes napot mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 10:53 
Tag (9766)

Id:318920(N)
Ki se neztem ebbol a galambbol, hogy ennyi esze van. Ott poffeszkedig a szekrenyen es csinalja nekem a plusz munkat, de a porszivo majd benyeli a tollakat, a tobbit meg a Sanytol lefertotleniti.
Most ebben a hidegben hogy engedjem ki a gyogyult kicsi galambot? Befagy a segge es kajat se fog talalni, raadasul meg tenyleg gyerkoc.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 09:30 
Tag (28958)

Id:318915(N)
Breeze írta:
Cicus kint aludt, de reggel mar turbekolt Angi ablakanal, hogy engedje be. Igy beengedtuk. :) Kis mocsok. Azt hittem konnyebb dolgom lesz vele, elvadul stb, de nem. Ez a kis szar jon es elvezkedik a meleg lakasban. :lol: :lol: :lol:
Befagyott a madarak ivovize. :o

Sacikám, úgy tűnik, Cicusnak esze ágában sincs elvadulni! :D Okos kis galambocska ő nagyon! Tudja jól, hogy Nálad teljes ellátásban, finom melegben, szeretetben és biztonságban van része. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 09:11 
Tag (9766)

Id:318909(N)
Cicus kint aludt, de reggel mar turbekolt Angi ablakanal, hogy engedje be. Igy beengedtuk. :) Kis mocsok. Azt hittem konnyebb dolgom lesz vele, elvadul stb, de nem. Ez a kis szar jon es elvezkedik a meleg lakasban. :lol: :lol: :lol:
Befagyott a madarak ivovize. :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 08:55 
Tag (28958)

Id:318906(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Ferikém, köszönjük a habos kávét. :D

Itt is hideg van, de süt a nap. Deres a kocsik szélvédője.

Sacikám, de aranyos Cicusod! Micsoda élvezettel tollászkodik a szekrény tetején! Még a szemecskéjét is becsukja közben. :D

Hétvégén még abból a kis petrezselyemből szedtem a kajába, amit ültettem, de most már biztosan megfagyott szegény kis "ültetvényem".

Legyen jó napja Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 08:53 
Tag (16795)

Id:318905(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi az isteni kávét Ferikém, és a szeretet lángját! Bizony, nagyon szeretünk Téged, és itt egymást. Órizzük is, mert nagy szükség van rá.

Bizony, fagyott, nem hiába volt csillagos az ég, nem volt felettünk takaró. Nem volt időm leszedni a szárzellereket és a petrezselymet. Azoknak már annyi............ :cry:

Nem fáztunk meg tegnap Pusikám, azért adott valamennyi meleget a hőalagút. 90 fokos hőt ad.

Csak nem tudtad kint hagyni Cicust Sacikám........ Szép az a tubica nagyon.

Legyen elviselhető, és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 08:45 
Tag (9766)

Id:318903(N)
Jo reggelt Szigetlakók!

Egy kis Cicus.....

Legyen szep a napunk.

Cicus mar bent van:)

Csatolmányok:
20171114_133703_014.jpg
20171114_133703_014.jpg [ 76.72 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]
20171114_133703_013.jpg
20171114_133703_013.jpg [ 76.86 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]
20171114_133703_012.jpg
20171114_133703_012.jpg [ 79.18 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]
20171114_133222.jpg
20171114_133222.jpg [ 80.95 KiB | Megtekintve 126 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 15 07:56 
Tag (60825)

Id:318901(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Feri, köszönjük szépen a szeretet lángját. Őrizzük, és mindig szeretettel gondolunk Rád, de biztosan érzed, és az aggódásunkat is.

Tegnap már nem tudtam géphez jönni, mert Gyuri nézte a focit a gépemen.

Tengelicke, nem fáztál meg? Nincs szitázáshoz való idő. Úgy látom befagyott a madarak vize is.

A kovácsoltvas elemeket készen meg lehet venni, és nem is drágák, hanem a kovács a drága, aki összerakja.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94595 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 3154  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]