Pontos idő: 2017 szept. 25 02:52

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93075 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3103  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 15:24 
Tag (60284)

Id:315929(N)
Magdi írta:

Közben már megfőtt a körömpörkölt. Tudom Pusika, hogy ez számodra kicsit se vonzó kaja. :D :D

Az egyáltalán nem, de megcsinálom Gyurinak, viszont a paradicsomos káposzta az nagyon vonzó, csak én nem tudom úgy megcsinálni, mint azt a régi időkben az éttermekben készítették. Azt imádtam. Amit én főzök, nem finom.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 15:13 
Tag (28232)

Hely: Budapest
Id:315928(N)
pusi írta:
Nálatok nincs benne levegő?

Nem tudom Pusi, csak gondolom, hogy nincs, mert mi mindent úgy csináltunk, ahogy mondták, illetve kiírták a liftajtóra. ;)

Csoda érdekes, ahogy a fekete gólyák csapatban, összehangoltan halásznak. Közben biztosan a fiatalok is megtanulják, hogy hogyan kell halászni, élelmet szerezni. :D

Fantasztikusan jó az a fotó a 3 fekete gólyáról. :D :D Köszönjük.

Közben már megfőtt a körömpörkölt. Tudom Pusika, hogy ez számodra kicsit se vonzó kaja. :D :D
Megpirítottam a káposztát is majd egy leendő káposztás tésztához, most még Iminek sütök meg két kicsi csontozott csülköt agyagtálban. Jó lesz neki reggelikre kenyérrel. (kolbászt is tettem a két kis csülök közepébe, összekötöttem, úgy sütöm meg.)
Van még lecsó is, meg egy kicsi gulyásleves, na meg paradicsomos káposzta, de azt csak én eszem. Megfőztem a múltkor a káposzta felét, és amíg kitart, addig azt eszem, azt viszek munkába is ebédnek. Nagyon szeretem, és így le van a gond róla, hogy mit vigyek magammal kajának. A főzelékeket sose unom meg.

Nagyika, voltál már a szurin?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 12:57 
Tag (60284)

Id:315919(N)
Magdi írta:
Úgy tudom, hogy már légtelenítették a rendszert, de úgy látszik valahol van valami gigszer, mert nem működik a fűtés.

Nálatok nincs benne levegő? Nem könnyebb, ha mindenki légteleníti a sajátját is? Másképpen a víz tolja maga előtt a légzsákot. Amikor itt volt a szerelő, végigment az összes radiátoron, és alul a leeresztőcsapon mindet külön légtelenítette. Én mondtam, hogy nem kell, mert végig meleg, de neki lett igaza, sok helyen megrekedt benne.

Magdi írta:
Pusika, Te mit csinálsz?

Gólyázok. Most van időm leülni megnézni a feketék képeit. Azt hiszem, amikor kirepülnek a fiatalok, még nem tudnak kaját szerezni maguknak. Amikor együtt vonulnak, akkor viszont ezt remekül megtanulják az öregektől. Legalábbis a feketéknél biztosan így van. Amiket fényképeztem, az éppen ez az időszak lehet, és ezért is vonulhatnak együtt. Ugyanezt a tanulást láttam a darvaknál is.
Azt nem hiszem, hogy ez a folyamat, mármint a csapatban történő halászás akkor is zajlik, amikor még nevelik a gyerekeket, és hordják a kaját a fészekbe. Nincs is rá idejük összevárni egymást.
Az nem biztos, hogy a fehér gólyáknál is ez a szokás.

Csatolmány:
halászat.JPG
halászat.JPG [ 214.01 KiB | Megtekintve 164 alkalommal. ]

Hihetetlen az a szervezettség, ahogy ezt csinálták. Együtt mentek, egyszerre fordultak, minden részét bejárték a tónak, szép sorban.

Csatolmány:
halászat3.JPG
halászat3.JPG [ 237.86 KiB | Megtekintve 164 alkalommal. ]

Bocs, az ömlengésért, de nekem ez nagyon érdekes volt.

Ez meg jól megvan cifrázva:

Csatolmány:
DSC_6662-800.JPG
DSC_6662-800.JPG [ 112.12 KiB | Megtekintve 164 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 11:50 
Tag (28232)

Id:315916(N)
Úgy tudom, hogy már légtelenítették a rendszert, de úgy látszik valahol van valami gigszer, mert nem működik a fűtés.

Marikám, gondolom Te már panírozod a husikat. :D Hát, azért biztosan nem fog jólesni a gyerekeknek ebbe a ronda szürke, nyirkos, hideg időjárásba visszajönni, de majd valamennyire javít a közérzetükön a finom rántott husi. :D :D

Odatettem főni a körömpörköltet. Most éppen káposztát reszelek, amit meg fogok pirítani káposztás tésztának és félreteszem. Tésztát majd akkor főzök ki hozzá amikor szükség lesz rá.

Marikám, a ruhák nálunk se száradnak! Nagyon rossz ez az időszak, amikor már nem lehet kiteregetni az erkélyre, és a lakásban is hideg van. Két napba is beletelik mire megszárad a kimosott ruha, főleg ha még vastagabb is.

Pusika, Te mit csinálsz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 11:42 
Tag (16410)

Hely: Budakalász
Id:315915(N)
Breeze írta:
Angi jol erzi magat a kis allatkertjeben. :D

Isteni lehet úgy dolgozni, hogy a szeretett állatkák is jelen vannak! :D :D :D

Nagyon csúf idő van. Hamar, és hirtelen jött a kemény idő. Épp most néztem, odakint 10 fok van, esik és erős szél fúj. Idebent a szobámban 17 fok, a fűtés nem megy. De most teregettem ki, az viszont nem fog megszáradni. :oops: Hű, de3 kiegyeztem volna télen ezzel a 17 fokkal!

Biztos, hogy nagyon levegős a rendszer a házatokban Magdi. Gondolom, hamar meg fogják csinálni a légtelenítést.

Én minden nap megírom a csajoknak, hogy itthon milyen pocsék idő van. Így nem fogja őket váratlanul érni, de biztosan rosszul fog esni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 11:33 
Tag (9556)

Id:315913(N)
Magdika, szerintem is levegos a rendszer, de az majd beall ha lelegtelenitig a folegtelenitonel. Nalunk is van a negyediken egy ilyen csap, de a radiatorokat is kell telen legteleniteni,mert nalam rendszeresen levegos lesz.

Angi jol erzi magat a kis allatkertjeben. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 09:57 
Tag (60284)

Id:315910(N)
Gyönyörű ez a Brigi. Milyen kis pici majmok! nagyon aranyosak. Tengelicke, egyet alszol, és itt a család. Rosszul fog esni nekik az itthoni időjárás.

Anginak isteni munkahelye lehet, ha cica és kutyi is bent van.

Lassan eláll az eső. Nálunk nincs hideg, fűtést sem tervezek, 22 fok van bent. Gondolom, ha pár napig nem melegszik vissza kint, akkor itt sem lesz 22 fok.

Magdi, lehet, hogy valahol elfolyik a víz? Vagy levegős a rendszer? Valami oka van, ha nincs nyomás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 09:06 
Tag (28232)

Id:315905(N)
Köszönjük szépen a képet Brigiről. :D
Jó sok husit fogsz panírozni Marikám. Valószínűleg sokkal tovább fog tartani az előkészítés és a sütés, mint az, hogy megegye a család a finom rántott husit. :D :D

Sacikám, jó fodrászolást Neked!

Nagyikám, nem csodálom, hogy nincs kedved kimenni, de a szurit azért ne hagyd ki.

Itt ugyan elkezdtek fűteni, de valami gond van, mert a radiátorok teljesen hidegek, csak a csöveken lehet érezni egy kis langyosságot. A közös képviselő tegnap már végigtelefonálta a lakókat, hogy nem volt-e valahol valami radiátorcsere, vagy ilyesmi, ami miatt nem indul be a fűtés.

De borzasztó ez a Mexikó-i földrengés is. A hírek lassan már csak a katasztrófákról, tragédiákról szól. Hurrikánok, földrengések, mindent elmosó esőzések, forróságok, kiszáradás, terrorcselekmények. :( :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 08:41 
Tag (12373)

Hely: Székesfehérvár
Id:315900(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Itt is pocsék az idő.

Nekünk majd 2 felé kell kimennünk, dokihoz kellene menni vas szurira. Nem nagyon van kedvem.

Még nem kezdtek el füteni, hideg a lakás. :mrgreen:

Kellemes napot mindannyiotoknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 08:32 
Tag (9556)

Id:315899(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Esik itt is renduletlenul. Galambok nem talanak ilyenkor magot mit is talalnanak, hiszen egesz nyaron fuvet nyirnak, nincs ido magnak fejlodni es meg gazos resz sincs a kornyeken. De tenyleg ezek a szarnyas lények mit esznek? Cicus tegnap is bent akart aludni es kitessekeltem, hogy menj novessz teli tollruhat. Gonosz mi?

Tengelicke, de jo, hogy meleg van nalatok. Potty csore is hideg volt reggelre, fazott.Anginak is mondtam, hogy vigye el Nina vastag szonyeget a munkahelyere mig nem futenek, mert Nina mar oreg ,fajnak az izuletei es ő nem szol, de a gazdinak kotelessege figyelni a kutyajara akkor is amikor idos es fajos. A fonoknek van egy kiscicaja, tuti le fogja pisilni a szonyeget. :)

Ma fodrasz,mert mar ugy marad a hajam, ahogy fesulom.

Legyen szep a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 08:28 
Tag (16410)

Id:315895(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi Feri a gyönyörű rózsát, a kávét és a köszöntést! Nagyon sajnálom, hogy nem javulsz! Bizony, ez hosszadalmas lesz. Valóban kéne egy kis mozgatás, de, ha ez nem nagyon megy, a kezelés most jól jönne.

Hideg van, esik és fúj a szél. Brr. Milyen öröm, hogy már van fűtésünk! :D

Holnap már jönnek haza a gyerekek! Nagyon hiányoznak!

Amiket írtál Pusika, szükséges a jó alváshoz. Teljesen egyetértek! :lol:

Azt hiszem, ma senki sem fog elmászkálni ilyen időben. Nekem viszont el kell mennem a kisboltba egy két apróságért. A fiam hozott este 3 kg. karajt, hogy csinálhassak a gyerekeknek rántotthusit. :lol: :lol: Ma előkészítem, hogy holnap már csak sütni kelljen.

Brigiről egy nem éppen jól sikerült kép. De a lényeg azért látható. Azok valamilyen majmocskák. Elfelejtettem a nevüket.
Csatolmány:
21903663_1872289309454744_1992801633_n.jpg
21903663_1872289309454744_1992801633_n.jpg [ 19.99 KiB | Megtekintve 139 alkalommal. ]

Mindnyájunknak legyen elviselhető és hasznos a napja! És bajmentes!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 08:11 
Tag (28232)

Id:315890(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a kávét és a rózsát Ferikém.

Zuhog az eső, fúj a szél, szürkeség, hideg van. Hű de randa idő van!

Legyen jó napja Mindenkinek! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 07:39 
Tag (31376)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:315888(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 21 07:26 
Tag (60284)

Id:315887(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

oregferi írta:
Pusika,sajnos ha emelem a kezem még nagyon fáj de lehet hogy nem csak az eséstől de a hűvös időtől is van

Az a baj, hogy akkor mozgatni sem tudod, és letapadhat. Könnyű azt mondani, hogy csináld a gyakorlatokat, hiszen ilyenkor nagyon fáj. :( Jó lenne valami kezelés, ha lenne kedved eljárni, de úgy érzem nem vagy ebben lelkes.

Tűrhető éjszaka volt, esett egész éjjel, verte az ablakot, de az ütemére jól lehetett aludni. Bizonyos dolgokra jól alszom. Ilyen az esőcseppek hangja, galambturbékolás, tücsök ciripelés, és macskadorombolás. Ezeket nagyon szeretem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 23:24 
Tag (31376)

Id:315886(N)
pusi írta:
Nagyon rosszakat írtok az időjárásról, meg vagyok rémülve. Itt még jó idő van, tárva-nyitva minden ablak. Nem is tervezek fűtést egyhamar. Mondjuk a 16 fok nem leányálom, csak az a baj, ha egyszer bekapcsoljuk a fűtést, utána már nem kapcsoljuk ki.
Esőt azt nem szeretnék, mert nem tudok lemenni darvakat nézni.

Sacek, milyen bakancsot lőttél? Kényelmes és meleg?

Feri, alakulsz már? Szűnik a fájdalom.

Aludjatok jól szép álmokat!

Pusika,sajnos ha emelem a kezem még nagyon fáj de lehet hogy nem csak az eséstől de a hűvös időtől is van

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 23:14 
Tag (28232)

Id:315885(N)
Köszönjük szépen Ferikém! Neked is jó éjszakát, szép álmokat! Aludj jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 23:13 
Tag (31376)

Id:315884(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 21:37 
Tag (60284)

Id:315881(N)
Nagyon rosszakat írtok az időjárásról, meg vagyok rémülve. Itt még jó idő van, tárva-nyitva minden ablak. Nem is tervezek fűtést egyhamar. Mondjuk a 16 fok nem leányálom, csak az a baj, ha egyszer bekapcsoljuk a fűtést, utána már nem kapcsoljuk ki.
Esőt azt nem szeretnék, mert nem tudok lemenni darvakat nézni.

Sacek, milyen bakancsot lőttél? Kényelmes és meleg?

Feri, alakulsz már? Szűnik a fájdalom.

Aludjatok jól szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 21:20 
Tag (28232)

Id:315879(N)
tengelic írta:
Magdika, holnaptól minden nap dolgozol. Legyenek elviselhető napjaid!

Köszönöm szépen Marikám, de holnap még itthon leszek, és utána dolgozok péntek, szombat, vasárnap és hétfőn.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 21:17 
Tag (16410)

Id:315878(N)
Estétől már megint jön az eső. Különösen Pusiék felé mondanak nagy mennyiséget.

Magdika, holnaptól minden nap dolgozol. Legyenek elviselhető napjaid!

De jó Gizuska, hogy neked is rendbe lett a hajad. Már csak én maradtam le róla.

Szép estét, majd nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 20:48 
Tag (3536)

Id:315875(N)
Elolvastam mindent, örülök, hogy végül is jól vagytok mindannyian, zajlik az élet,és jó dolgok történtek.
Voltam ma én is fodrásznál, nagyon jót tett.
Baromira fúj a szél felénk és 12 fok volt a legmelegebb :(
Jó pihenést szép álmokat mindannyiunknak!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 20:32 
Tag (9556)

Id:315873(N)
Tengelicke, de orulok, hogy ezutan nem fogsz fagyoskodni. Kellett az a meleg a kis izuleteidnek mar.

Pusika, nem fontos csomag, csak egy bakancs, de mar akkor keson volt atvenni amikor megrendeltem, mert annyira tuti. A postas meg menjen oda, ahova gondolom. Holnap megkapom, de mivel bundas, csak telen tudom hasznalni, de akkor is... :lol: :lol: :lol: :lol: ami jar, az jar.

Jo ejt Mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:46 
Tag (3536)

Id:315872(N)
Hali! itt vagyok ám , olvasok és kozben a hegyi doktort is nézem, majd jövök!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:33 
Tag (16410)

Id:315871(N)
pusi írta:

Tengelicke, végre, hogy megcsinálták a kazánod! Szerintem gazdaságosabban tudsz majd fűteni. Az radiátort is feltették? Gondolom le kellett légteleníteni az egész rendszert.

A radiátort nem tudta feltenni Péter egyedúl. Majd csak akkor, ha a fiam szabadnapos lesz, és tud segíteni.

Sacika, én is jót nevettem az írásodon, csak most nagyon el voltam foglalva a saját gondjaimmal, ezért nem reagáltam időben. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:29 
Tag (16410)

Id:315870(N)
Nagyi írta:
Éljen a fűtés Tengelicke.

Ez most gázzal megy, vagy villannyal, vagy fával????
Nem értek a fűtésekhez, azért kérdezem. :oops:

Nagyika a gázfűtés lett megcsinálva. Újra gázzal fűtök majd. Már most kipróbálom, mert 16 fokosak a szobák.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:25 
Tag (60284)

Id:315869(N)
[quote="Magdi" Utána együtt mentünk Izáért az oviba. Most itt van a kis csibém. :D
[/quote]

Ez így szuper lehetett. Többet kellene együtt lennetek, jó lenne, ha nem dolgoznál.

Szerintem is nagyon színesen részletezte Sacika, kedvenc postásának a ténykedését. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:12 
Tag (28232)

Id:315868(N)
Breeze írta:
Hogy nem tud raszakadni az eg az ilyen pö.....re. A felado rossz helyre tette a szamoknal a pontot, es a postas hivott, de mire kiertem a szobambol, a szekreny tetejerol, addigra mar masfele ment es meg le is aranyoskamozott. A jo edes nenikejet aranyoskamozza es nem hozza vissza a csomagot, mert mar masik utcaban van es az neki kerulo, hogy boruljon ra a lila kod es ne lasson tole fel evig a paraszt. Majd holnap a kollega kihozza aranyoskam, azta rohadt nem tudom mit...tudom mit, de nem irom mert .....nem bontakozom ki női mivoltombol.grrrrrrrrrrrrrrrrrr Ezt a kankos telefont is miert nem vittem magammal be a szobaba.......a fenebe. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Sacikám, Te mindig meg tudsz nevettetni, még akkor is amikor éppen mérges vagy valakire! :D :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:10 
Tag (28232)

Id:315867(N)
tengelic írta:
Halleluja! Kész a cirkóm, működik. A gyerekek szobájában is végig meleg a radiátor. (amíkor gázzal fűtöttem, ez sajnos nem működött). :D :D :D :D :D
Annyira örülök, alig találok szavakat! De nem szabad örülni, nehogy valami baj legyen. :naughty:

Marikám, azért csak örüljél nyugodtan! Mi is nagyon örülünk, hogy az idén már nem fogsz annyit fagyoskodni mint tavaly, meg az előző években.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 19:06 
Tag (28232)

Id:315866(N)
pusi írta:
Lisztes dobozért jó pénzt adnának a régiségkereskedők. Nekem is van, de én pénzt tartok benne. Régi pénzeket, még lyukas kétfilléres is van benne, és milpengők is.

Pusika nekem is van egy db. lukas kétfilléresem egy perselyben, amiben én is régi pénzeket tartok, csak úgy emlékképpen. ;)

Voltunk ma a fodrásznál Imi is meg én is. Ugyanahhoz a fodrásznőhöz járunk mind a ketten már sok éve. Utána együtt mentünk Izáért az oviba. Most itt van a kis csibém. :D
Úgy elment a mai nap, hogy a mosáson kívül semmi házi munkát nem végeztem ma. :oops: :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 20 18:40 
Tag (60284)

Id:315865(N)
Én írtam ide délután. :shock: Vajon hova lett? vagy nem ide írtam? :shock: Nem is volt itt senki, így ki sem ütötték egymást a hozzászólások. De sötét vagyok.

Tengelicke, végre, hogy megcsinálták a kazánod! Szerintem gazdaságosabban tudsz majd fűteni. Az radiátort is feltették? Gondolom le kellett légteleníteni az egész rendszert.

Sacika, sürgős volt az áru? Nagy szemét a postás. Most holnap is várhatod.

Délután a macskának kerestünk búzafüvet. Nagyon fontos neki, mert száraz kaját eszik, és kéri is. Most jó pár nap, amíg kihajt és lesz zöldje. A sokadik boltban sikerült venni, bejártuk érte a várost.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93075 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3103  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]