Pontos idő: 2018 feb. 21 12:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3230  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 22:07 
Tag (30111)

Hely: Budapest
Id:323326(N)
Nekem is nagyon @ volt ma a szívem. Gondolom, valamilyen front volt, vagy van megint.

Elég húzós volt a mai nap, de a szombat mindig az.

Marikám, holnap itthon leszek. Hétfőn a Top-Show-ba megyek porszívózni, kedden, szerdán meg a szokott helyen dolgozok.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 22:04 
Tag (61928)

Id:323325(N)
tengelic írta:
Pusika, nekem is kiakadt a szívem. Én is a frontra gyanakodtam. Mostanra lett jobb.

Biztosan az, és már sokadik eset, hogy egyszerre érezzük. Jó lenne ezt jobban viselni. keresgéltem, hogy milyen teát érdemes ilyenkor inni. Az orbáncfű teát találtam, amit iszok is lelkesen, de nekem nem használ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 21:57 
Tag (17510)

Hely: Budakalász
Id:323323(N)
Pusika, nekem is kiakadt a szívem. Én is a frontra gyanakodtam. Mostanra lett jobb.

Magdika, milyen napod volt? Remélem, most lesz 1-2 szabadnapod!

Nagyika, hogy vagytok? És Gizuska, veletek mi a helyzet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 21:38 
Tag (61928)

Id:323315(N)
Magdi írta:

Nem túl jó ötlet rövid nadrágban menni ki, de tudom, nincs kedve az embernek állandóan öltözködni, ha kiteszi a lábát a lakásból. ;)

Tőlem örökölte a hülyeséget. Én is kirohanok reggelente pizsamában macskát kergetni, vagy enni adni a madaraimnak.
Jó napod volt Magdi?

Szerintem front van, nagyon érzem. Kiakad a szívem valamitől.

Gizuska, jól vagy?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 21:27 
Tag (30111)

Id:323313(N)
pusi írta:
Gyurma beteg, de ő ősztől tavaszig. Gondolom az sem jó, hogy rövid nadrágban jár ki a kertbe.

Szerbusztok Szigetlakók!

Nem túl jó ötlet rövid nadrágban menni ki, de tudom, nincs kedve az embernek állandóan öltözködni, ha kiteszi a lábát a lakásból. ;)

Reméljük, Beni hamar össze fogja szedni magát a betegség után, és az étvágya is megjön.
Izának se volt étvágya most a napokban, még annyi se, mint máskor.

Pusika, én is úgy gondolom, hogy az Édesanyád küldhette a jó időt Neked, így jelezve, hogy tudd, ott van Veled. Én nagyon hiszek az ilyen jelekben.

Hát....Edinának ez se lesz könnyebb munka, mint az előző volt. A fizetés az tényleg jó, de keményen meg kell dolgozni érte.
Nagyon drukkolok Edinának, hogy megkapja ezt az állást, amennyiben Ő is szeretné. Szegény kislánynak nem lesz könnyű munkája!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 19:38 
Tag (17510)

Id:323308(N)
Bogyónak fáj a lába, azért nem viszi sétálni Edina. De ő mozog eleget a kertben. Hektor nem megy szépen pórázon, elég vele mennie a leánykámnak. Bár, csak az elején húz, aztán megy rendesen. Stíchet szokták vinni Hektorral, ha van itthon valaki más is.

A kutyák nagyon tanulnak egymástól. Biztosan sok csibészségre megtanítja majd Hulk a kicsit. Biztosan mondja majd Gyurma, hogy mi volt Benivel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 17:43 
Tag (61928)

Id:323302(N)
tengelic írta:

Nálunk egész nap fagy.Legalább nincs dagonya. Edina elvitte Hektort egy fél órát sétálni. Nagyon örült szegény jószág.

Beni látta az új kutyit?

Érdekes, hogy milyen különbségek vannak az időjárásban. Nálunk jó idő van, fél óráig szellőztettem.

Elmentek Gyurmáékhoz Benivel, de most nem mentünk velük, mert a temető után már késő lett volna. Elég messze laknak tőlünk, amit még nem szoktam meg.

Gondolom tetszik majd Beninek a kiskutya, habár kezd harcias lenni. Eddig nagyon nyugodt volt, de kezd kinyílni a csipája. Majd Hulk megtanítja minden disznóságra.

Egy kutyussal megy Edina? Nem lehet mind a 3-at vinni? Vagy csak Bogyót és Hektort?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 17:28 
Tag (17510)

Id:323301(N)
pusi írta:
Nálunk jó pénz lenne amit Edina kap, de nálatok minden sokkal drágább.

Nálunk gyönyörű idő van. Nem véletlen. Kimentünk a temetőbe. Édesanyám halálának most van a 20. évfordulója. Már volt ilyen, hogy zuhogó esőben álltunk az urnafalnál, és egyik pillanatról a másikra kisütött a nap. Most is ez történt. Tőle kaptam a jó időt. Ezek olyan jelek, amiket nagyon szeretek.

Így igaz Pusika, erre minden sokkal drágább. :oops: :oops:

Érdekes ez az időváltozás egyik pillanatról a másikra. Nem csodálom, hogy szereted ezeket a jeleket.

Nálunk egész nap fagy.Legalább nincs dagonya. Edina elvitte Hektort egy fél órát sétálni. Nagyon örült szegény jószág.

Beni látta az új kutyit?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 16:46 
Tag (61928)

Id:323300(N)
Nálunk jó pénz lenne amit Edina kap, de nálatok minden sokkal drágább.

Nálunk gyönyörű idő van. Nem véletlen. Kimentünk a temetőbe. Édesanyám halálának most van a 20. évfordulója. Már volt ilyen, hogy zuhogó esőben álltunk az urnafalnál, és egyik pillanatról a másikra kisütött a nap. Most is ez történt. Tőle kaptam a jó időt. Ezek olyan jelek, amiket nagyon szeretek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 13:15 
Tag (17510)

Id:323297(N)
pusi írta:
Sziasztok! Elhavazódtam.Itt van a család. Majd lesz kutyanézés délután. Beni jól van, de elég sápadt, rossz étvágya van.
Gyurma beteg, de ő ősztől tavaszig. Gondolom az sem jó, hogy rövid nadrágban jár ki a kertbe.

Edinának itt ezer állása lenne, pedig az mondják, hogy Pesten korlátlanok a lehetőségek. Remélem jól megfizetik majd, mert nagyon nehéz munka lesz.

Megviselte Benit a betegség, azért sápadt szegénykém. Majd kipitul az örömtől, ha meglátja a kis kuttyot.

Gyurma is ilyen felelőtlen? Igaz, én is úgy mászkálok ki, ahogy bent vagyok, de nem vagyok beteg

Kemény meló lesz Edinának. Azt mondták, bejelentett, 170 ezer nettó, és a jatt, ami 2-5 ezer Ft/nap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 12:05 
Tag (61928)

Id:323296(N)
Sziasztok! Elhavazódtam.Itt van a család. Majd lesz kutyanézés délután. Beni jól van, de elég sápadt, rossz étvágya van.

Edinának itt ezer állása lenne, pedig az mondják, hogy Pesten korlátlanok a lehetőségek. Remélem jól megfizetik majd, mert nagyon nehéz munka lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 09:11 
Tag (30111)

Id:323291(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Ferikém, jó későig fent voltál.

De jó is madárdalra ébredni! Annyira szeretem a rigó édes kis hangját! :D Bárcsak több lenne már belőlük itt felénk is!
Régen sok rigó és veréb volt. Nem tudom mi történt, hogy pár éve olyan kevesen vannak itt. :( Már írtam párszor, hogy én a szarkák elszaporodására gyanakszok, de persze nem biztos, hogy amiatt tűntek úgy el a rigók, verebecskék.

Drukkolok Marikám, hogy Edinát felvegyék.

Fagyott az éjjel.

Legyen szép napotok Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 08:58 
Tag (17510)

Id:323290(N)
pusi írta:
Közben megtaláltam a prospektusban ezt a tőkehalat. Fagyasztott halacska. Én nem igazán tudom jól megsütni, mert ha felolvasztom, nem marad belőle semmi. Gondolom nem szabad kiolvasztani, úgy kell panírozni.

Jó reggelt Szigetlakók!

Bizony, már dalolnak a madárkák. A cinikéknek be nem áll a csőrük. Mondják, hogy nyitnikék, nyitnikék folyamatosan. :D :D :D

Pusikám, félig kiolvadva kell panírozni és megsütni. Én is tanultam belőle. Fínom volt.

Az én drágaságom este halálosan fáradtan jött haza a próbanapból. Természetesen vétett hibákat, de azt mondták, összességében elég jó volt. Három próbanapot kell csinálnia, akkor dől el, felveszik-e. A haját be kell fonni, mert hosszú, és élelmiszernél nem lehet, hogy belemenjen haj a kajába.

Magdika, legyen elviselhető a munkanapod!

Pusika, ma megy a család? Remélem, Beni már meggyógyult. Biztosan mentek Gyurmához is, megnézni az új kutymót!

Jöhetne már Saci!

Nagyika, jól telt az éjszaka?

Gizuska, nagyon kellemes madárdalra ébredni! :D Mentek ma valahova?

Legyen kellemes és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 08:39 
Tag (4120)

Id:323286(N)
KépJó reggelt Szigetlakók!!!
Képzeljétek reggel negyed hétkor nyitottam ablakot és rendes rigófütty fogadott :D igaz csak egy madárka hangja volt, de úgy látszik ő már megkapta a sipját a Zsuzsannától, ügyes volt! :P
Én meg hálát adtam a Fennvalónak, hogy még ezt is megérhettem! :pray:
Legyen kellemes és hasznos szombatunk!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 02:04 
Tag (31922)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:323284(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 17 00:33 
Tag (30111)

Id:323282(N)
pusi írta:
Magdi, februárban van az évfordulónk, és jó az emlékezőtehetséged.

Hát.....az emlékező tehetségemmel azért vannak gondok. A régebbi dolgokra időnként jobban emlékszem, de a jelennel vannak gondjaim. Elindulok például a konyhából a szobába, kettőt lépek és már nem tudom, hogy miért indultam el. Vagy ha mondani akarok valamit, és nem mondom abban a minutumban ahogy eszembe jutott, akkor két pillanat múlva már nem tudom, hogy mit akartam. :oops: :oops:

Szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 23:25 
Tag (61928)

Id:323281(N)
Közben megtaláltam a prospektusban ezt a tőkehalat. Fagyasztott halacska. Én nem igazán tudom jól megsütni, mert ha felolvasztom, nem marad belőle semmi. Gondolom nem szabad kiolvasztani, úgy kell panírozni.

Magdi, februárban van az évfordulónk, és jó az emlékezőtehetséged. Tényleg nem üzemelt a csárda, mert árvíz volt. Ez az a hely, ahol a komp elszabadult, és vitte a gazdáját is. Nagyon szeretek ide menni, régebben bejártam az árteret, de ma már mindentől be vagyok tojva, frászt kapok a vaddisznótól is. Nagyon jó emlék fűz ide, mert egyszer 50 fekete gólyát láttam a réten.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 22:19 
Tag (30111)

Id:323277(N)
tengelic írta:
Igen, a tőkehal is épp olyan zacskós, mint a hek és a többiek. Nehéz volt bepanírozni, mert esett szét a húsa. De azért a panír megfogta, és nagyjáól sikerült kisütni.

Az Imi vett a jó múltkorában az Auchanban valamilyen mirelit halat akciósan, de az már panírozott hal volt. Na az is olyan volt, hogy amikor kisütöttem, nem tudtam a szeleteket egyben kivenni az olajból, mert esett szét. :mrgreen:

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 22:08 
Tag (17510)

Id:323275(N)
Szia Magdika, látom hazaértél! Igen, a tőkehal is épp olyan zacskós, mint a hek és a többiek. Nehéz volt bepanírozni, mert esett szét a húsa. De azért a panír megfogta, és nagyjáól sikerült kisütni.

Vörösbegyikék általában egyedül járnak. A szürkebegyek is.

Nagyon aranyos az a vaddisznós kép. :D

Pihenjetek jól, kellemes estét!

Magdika, neked legyen elviselhető aholnapod!

Nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 21:32 
Tag (30111)

Id:323273(N)
Nagyi írta:

Szerbusztok Szigetlakók!

Tényleg aranyos kép Nagyikám. Szegény vaddisznó "részeg disznónak" lett titulálva, pedig ő valószínűleg csak a hátát akarta valahogy megvakarni a fa törzsének dörgölőzve. :lol: :lol:

Pusikám tényleg szép madár a szajkó, de én azóta kissé haragszom rá, mióta Gizuska és Marika is írták, hogy látták amint elrabolta a másik madár fiókáját.
Makovban nagyon sokszor látni őkelmét az etetőkosárban, illetve ketten is vannak. Hihetetlen mennyit képes enni! :D Na persze jóval nagyobb is mint a kis cinkék.

Tündéri aranyos az a kis vörösbegy! Gyönyörű kismadár! :D :D

Marikám, finomat főztél nagyon. A tőkehal is olyan zacskós mint általában a tengeri halak?

Pusika márciusban lesz a házassági évfordulótok? Úgy emlékszem, tavaly amikor a házassági évfordulótok alkalmából akartatok menni abba a csárdába, ahol a harcsát szoktad enni, éppen zárva volt, mert nem lehetett megközelíteni a sok eső miatt, vagy valami ilyesmi volt. :oops: Remélem az idén nem lesz ilyen probléma.

Sacika hol vagy, mi van Veled????? Légyszíves jelentkezz legalább egy mondat erejéig! Tudod, hogy aggódunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 21:20 
Tag (61928)

Id:323272(N)
Remélem jól vagytok, senkinek semmi baja. Sacika aggódunk, ha lehet gyere!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 19:17 
Tag (61928)

Id:323271(N)
Paradicsomlevesre most nem vagyok vevő, mert egy hétig ettem.

Bögyöske minden nap jön évek óta, de csak egyedül. 2008 óta jár ide.

Csatolmányok:
2018-02-16_181407.jpg
2018-02-16_181407.jpg [ 149.53 KiB | Megtekintve 198 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 19:08 
Tag (4120)

Id:323270(N)
Helyes, Tengelicke ! csatlakozom én is!!
Fáradt vagyok én is, pedig én felét sem ügyködtem mint Ti! :naughty:
Szép estét mindenkinek!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 19:01 
Tag (17510)

Id:323268(N)
Nálam a vörösbegy a kutyák maradékát kapirgálja. Szereti a főtt rizst, és az ételmaradékokat.

Elfáradtam. Megcsináltam a rántott halat, krumplipürét, wokos kaját, paradicsomlevest.Stíchet is kivittem dolgát végezni. Most már pihi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 16:39 
Tag (61928)

Id:323262(N)
Szerintem is szép a szajkó. Hihetetlen, de megeszik egy cinkegolyót. Hova fér bele? :shock:

A vörösbegy is a cinkegolyót eszi, és az etető alatt szokott valamit eszegetni a földön. A feketerigó is a földön kapirgál. Össze szoktam kis kupacba gereblyézni a szemetet, és amíg bejövök a szemetesért, addig szétkapja az egészet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 16:20 
Tag (13066)

Hely: Székesfehérvár
Id:323261(N)
De szép madár.

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 16:12 
Tag (17510)

Id:323260(N)
Látom, te sem unatkoztál Pusika! :lol:

Nahát, szajkótok is van? Vörösbegy, mit eszik?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 15:59 
Tag (61928)

Id:323259(N)
tengelic írta:
Auchanból hoztam akciós tőkehalat, egy kilót. Nagyon szép.

Nem találom a katalógusban. Majd lesz valamikor házassági évfordulónk. Akkor kapok harcsát.

Sütöttem püspökkenyeret maradék tojásfehérjéből, főztem máklevest, és lasagna is összerakva.

Mostanában jár hozzánk egy új vendég az etetőre. Csak bámuljuk, hogy milyen szép. Szokatlan a mérete a pici cinkék mellett. Még egy vörösbegy is jár, de ő is picike.
Mátyásnak hívják. Sajnos ablakon keresztül lehet fényképezni. Nem barátkozik.

Csatolmány:
01.JPG
01.JPG [ 293.83 KiB | Megtekintve 178 alkalommal. ]

Csatolmány:
02.JPG
02.JPG [ 177.05 KiB | Megtekintve 178 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 15:00 
Tag (17510)

Id:323256(N)
Köszi Feri a reggeli fínomságokat! :D

Egyszer azt mondják, hogy káros a tojás, máskor meg azt, hogy nyugodtan lehet enni. Én meg azt mondom, hogy nem érdekel mit mondanak, én annyit és akkor eszek, amikor akarok. Persze, sosem viszem túlzásba. Különösen ezen árak mellett.

Auchanból hoztam akciós tőkehelet, egy kilót. Nagyon szép.

Egy kilós kenyérke már sül.

Jól vagytok?

Sacika, mi van veled?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 16 12:00 
Tag (61928)

Id:323253(N)
http://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsege ... fogyasztas

Elmehetnek a tudósok a pi...ba. :evil:

"A tojásfogyasztás története az elmúlt fél évszázad talán legnagyobb táplálkozástudományi balfogása."

Mennyi kárt okoznak az emberiségnek, rossz belegondolni is.

Édesanyám miután kiderült, hogy beteg a szíve, magas a koleszterinje, soha nem evett tojást. Amikor kórházban volt, olyan diétás kaját kapott, amiben véletlenül sem lehetett tojás. Még a pogácsában sem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 3230  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]