Pontos idő: 2018 feb. 21 12:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3090, 3091, 3092, 3093, 3094, 3095, 3096 ... 3230  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:44 
Tag (18845)

Id:9991(N)
[quote="gin"]Én itt vagyok...de olyan lesújtottan ülök, hogy nincs erőm semmihez. :cry:[/quot

Gin! Én is itt vagyok, és asszem jobb hogy nem láttam semmit.!
:cry:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:37 
Tag (7035)

Hely: Budapest
Id:9990(N)
Én itt vagyok...de olyan lesújtottan ülök, hogy nincs erőm semmihez. :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:35 
Tag (18845)

Id:9989(N)
Látom, nagyon elkéstem! Majdnem mindenki elporolt!

Jó éjt, szép álmokat mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:32 
Tag (18845)

Id:9987(N)
Baby! Ne hari, de képtelen vagyok megnézni a kutyus vidijét, így ránézésre is elég sokkoló, a szöveggel együtt! Majd egyszer! Majd máskor!

Pusi, Edit, Gin és mindenki aki éppen keseregve szeretne vigadni, nosza, rajta, Éééén asztán benne vagyok, csak a koordinátákat egyeztessük, és már mehet is a buli. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:31 
Tag (7035)

Id:9986(N)
Hát...azt akartam írni, hogy szép estét! Most meg itt bőgök! És legjobban azért szoktam kiakadni, mert TEHETETLEN vagyok!!!! Mert ha csak egyet is megmentek, ott marad a többi ezer! És én nem tehetek semmit!! Ilyenkor gyűlölöm a világot, az embereket és sosem fogom megérteni, hogy képesek ilyesmire!!! Jó éjszakát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 22:18 
Tag (4201)

Id:9982(N)
Én is megyek, jó éjt mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:58 
Tag (61928)

Id:9978(N)
ebpiaf írta:
baby63 írta:
Nem akarok kedvet rontani. Tegnap éjjel akadtam rá. A szívem szakad meg!

Nem tudok elviselni ennyi nyomorúságot. Elmegyek sírni. Jó éjt.

Jó éjt! megyek én is, fáj a fülem. :( Még lehet, hogy benézek, de most lefekszem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:42 
Tag (9881)

Id:9975(N)
baby63 írta:

Nem tudok elviselni ennyi nyomorúságot. Elmegyek sírni. Jó éjt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:41 
Tag (9881)

Id:9974(N)
halacs írta:
baby63 írta:
Sziasztok, itt vagyok!
Maradt még abból a déli pályinkából??? Szívesen elszagolgatom! Imádom az illatát! Most sajnos nem ihatok azt sem!
Halacs! Szenzációs a beszámolód! Bár azzal az ajtólefejeléssel kapcsolatban (pláne, ha ilyen tömegesen történt pályinka és egyéb szeszek társaságában),lenne egy-két ötletem, miért is történt??!! :mrgreen: :mrgreen:
Jóvanna! Csak az irigység beszél belőlem!

Az a vicces az egészben, hogy olyankor fejeltem le a dolgokat, amikor még nem ittam. Utána meg már mindegy volt. :-) :lol:

Így mindenképpen olcsóbban jöttél ki.... A fél kábulat ingyen vóót....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:39 
Tag (4201)

Id:9973(N)
baby63 írta:
Sziasztok, itt vagyok!
Maradt még abból a déli pályinkából??? Szívesen elszagolgatom! Imádom az illatát! Most sajnos nem ihatok azt sem!
Halacs! Szenzációs a beszámolód! Bár azzal az ajtólefejeléssel kapcsolatban (pláne, ha ilyen tömegesen történt pályinka és egyéb szeszek társaságában),lenne egy-két ötletem, miért is történt??!! :mrgreen: :mrgreen:

Az a vicces az egészben, hogy olyankor fejeltem le a dolgokat, amikor még nem ittam. Utána meg már mindegy volt. :-) :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:27 
Tag (61928)

Id:9971(N)
Tényleg megszakad az ember szíve. Hihetetlen mennyi szenvedésben van részük. Nagyon sok esetben megveszik gazdagék a gyereknek, mert telik drága kutyára, azután kidobják, mint a megunt játékot. Szörnyű amikor az úton a kutya szalad minden kocsi után és keresi a gazdit. Egyik szomszédom ősszel vett kiskutyát, egy westit a gyereknek, de még soha nem láttam, hogy játszottak volna. Amikor megkapta, talán 2 napig. Kint töltötte a telet, még háza sincs. Másik szomszéd 4. cicát nyűvi egy év alatt. Vettek egy fajtiszta perzsát, egy hónapos volt amikor mennie kellett, mert meglátták Micit, és mint egy eldobható játékot úgy tüntették el. Olyan kellett nekik, mint Mici. Újat szebbet, jobbat. Nagyon sok ilyen ember van. A gyereknek mindent, de hogy fogják ezek a gyerekek szeretni és megbecsülni az állatokat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:08 
Tag (19678)

Id:9969(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 21:03 
Tag (9881)

Id:9965(N)
baby63 írta:
Sziasztok, itt vagyok! .... Ezt nevezem, Edit! Nagyon behergelődtél! TV vásárlás, kenyérsütő!!
Vedd meg, meglátod, nem bánod meg!!
Fülbevalókat ki ne dobd!! Aggyad nekem!! :lol: :lol: Nem kell az már neked, ott lesz a kenyérsütő! ....

Ez még mind hagyján, de még nyári gumit is fogok venni tavasszal (vagy tavaszit?). Sőt! Épp most írtam egy emailt, mert megrendeltem egy Pilates dvd-t, és még nem érkezett meg. Azt hiszem, habzsolok, mint egy hörcsög. De utána befejezem, ígérem. Úgysem marad pénzem. :evil:

Nagyon sok klipszem van, szerintem egészen extravagánsak is vannak köztük, ezeket valószínűleg már soha nem fogom hordani. (Bizsuk, nem arany és nem gyémánt!)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 20:58 
Tag (19678)

Id:9963(N)
Sziasztok, itt vagyok!

Ezt nevezem, Edit! Nagyon behergelődtél! TV vásárlás, kenyérsütő!!
Vedd meg, meglátod, nem bánod meg!!
Fülbevalókat ki ne dobd!! Aggyad nekem!! :lol: :lol: Nem kell az már neked, ott lesz a kenyérsütő!

Pusi! Abból a csokiból kérek, mihelyst ehetek olyat! Kíváncsi vagyok rá!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 20:37 
Tag (9881)

Id:9961(N)
Sziasztok! Én sem láttam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 20:17 
Tag (61928)

Id:9957(N)
halacs írta:
pusi írta:
Az oroszok is tudnak jó csokit csinálni, de fagyiban még jobbak. Ezt a Sorinit mindenütt árulják.
Azonnal kezdődik az M1-en a Körös-Maros Nemzeti parkról szóló film. (Edit ajánlása, a csodaszépen szerkesztett műsorajánlóból)

Csak a végére értem oda, de jó lehetett...

A TV-ért folytatott küzdelmet nem én nyertem. :cry: :cry: :cry: :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 20:15 
Tag (4201)

Id:9955(N)
pusi írta:
Az oroszok is tudnak jó csokit csinálni, de fagyiban még jobbak. Ezt a Sorinit mindenütt árulják.
Azonnal kezdődik az M1-en a Körös-Maros Nemzeti parkról szóló film. (Edit ajánlása, a csodaszépen szerkesztett műsorajánlóból)

Csak a végére értem oda, de jó lehetett...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 19:32 
Tag (61928)

Id:9949(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:42 
Tag (4201)

Id:9947(N)
ebpiaf írta:
Öröm veletek beszélgetni, mert jó kedvem lett tőletek!
Halacska, divatot fogsz teremteni, jól áll neked a két dudor? Szuper!
Pusi, az a csoki tényleg nagyon finom lehet, ha még a gyomorfekély is megérte. Ez orosz csoki? vagy hol kapható? Nem ismerem. Gondolom, nem ugyanaz, ha benyalok egy tálba csokit, amit előtte megszórtam csilivel.

Ja, tényleg, Pusi hozzászólásából nekem is beugrott: szüretkor ugye az egész fürtöket préselik valamennyire, a léből lesz a must, később a bor, a maradékból meg a törköly, ami nálunk mindig kiegészül még némi maradék szőlővel, amiből már nem csinálnak bort.

Csilis csokit meg én is láttam már a Sparban is, de én még nem kóstoltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:26 
Tag (9881)

Id:9942(N)
Öröm veletek beszélgetni, mert jó kedvem lett tőletek!
Halacska, divatot fogsz teremteni, jól áll neked a két dudor? Szuper!
Pusi, az a csoki tényleg nagyon finom lehet, ha még a gyomorfekély is megérte. Ez orosz csoki? vagy hol kapható? Nem ismerem. Gondolom, nem ugyanaz, ha benyalok egy tálba csokit, amit előtte megszórtam csilivel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:22 
Tag (4201)

Id:9941(N)
ebpiaf írta:
Halacska, irtó klassz élménybeszámolót írtál! Nagyon jó lehetett! Most már itthon vagy?
A törkölylapátolásról ha lehet, bővebben, mert én nem tudom, mi fán terem a törköly, pláne hogy lapátolni kell - várjcsak, azt hiszem úgy írtad, hogy bányászni kellett.... Ez valami darabos dolog? Még életemben nem vettem ilyesmiben részt, de nagyon érdekel!
Nagyon sajnálom a fejedet, légyszíves pátyolgasd - pályinka jó lesz rá biztos.
Kenyérsütővel úgy vagyok, hogy kipécéztem, nekem olyan kell, és ha mást vennék, tuti, hogy bánnám sokáig. Még alszom rá egyet.

Tényleg nem bonyolultabb a dolog, mint írtam. :-)
A törköly tkp a szőlőfürtök sokasága, egy hordóban összezsúfolva, lenyomva, és a hordóból kellett zsákokba lapátolni. Fel voltam készülve mindenre, de a bűzös helyett tulajdonképpen nagyon finom illatú és cseppet sem gusztustalan trutymót kellett lapátolni. Mindenesetre elég megdöbbentő, hogy ebből lesz a pálinka. Ma este főzik... :-)
A fejem rendben, az a két dudor jól áll, és mindig mondták, hogy keményfejű vagyok. :-)
Az orrom vére ugyan eleredt, de semmi baj, ennél nagyobb sose érjen senkit. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:17 
Tag (61928)

Id:9940(N)
Halacska, itt kezdődik egy becsületes beszámoló. Tökéletes, van hangulata. Átéltem nagy irigykedéssel) Jó hétvégétek lehetett. 4 km nem távolság falun, csak városban. Nem tudom miért van ez, de a természetben viszi az embert a lába. Csak a gond, hogy vissza is kell jönni, és én ezt el szoktam felejteni.
A törkölypálinka abban különbözik a többitől, hogy szőlőből készül, illetve a must kipréselése után megmaradt részéből. Gondolom erről volt szó.

Edit, azt hiszem nekem ilyen sütőm van. Nagyon bevált. Jobb kenyeret süt mint az előző. Megtérül az ára hamar, majd meglátod. Már azon is spórolsz, hogy nem kell állandóan boltba mászkálni.

A Szicseket hét lakat őrzi. (szegény frászt kap, ha olvassa a fórumot, ami nem valószínű)

Van egy Sorini nevű fekete csoki csílivel. Azt imádom. Igaz gyomorfekélyt kaptam tőle, de megérte.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:13 
Tag (9881)

Id:9939(N)
Apró ravasz pelyhekben hull a hó dél (kora délután) óta, már a járdán megmarad, az úttesten még nem. Nemsokára indulok, kíváncsi vagyok, hogy odakint a kertvárosban a mellékutcákban lehet-e már csúszkálni a kocsival.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:09 
Tag (9881)

Id:9938(N)
Halacska, irtó klassz élménybeszámolót írtál! Nagyon jó lehetett! Most már itthon vagy?
A törkölylapátolásról ha lehet, bővebben, mert én nem tudom, mi fán terem a törköly, pláne hogy lapátolni kell - várjcsak, azt hiszem úgy írtad, hogy bányászni kellett.... Ez valami darabos dolog? Még életemben nem vettem ilyesmiben részt, de nagyon érdekel!
Nagyon sajnálom a fejedet, légyszíves pátyolgasd - pályinka jó lesz rá biztos.
Kenyérsütővel úgy vagyok, hogy kipécéztem, nekem olyan kell, és ha mást vennék, tuti, hogy bánnám sokáig. Még alszom rá egyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 18:04 
Tag (9881)

Id:9937(N)
gin írta:
Haláli fazon vagy Ditke! :lol:

Vedd csak meg azt a sütőt, meglátod milyen jót fog tenni a lelkednek! :) Amúgy ilyen kolléganőm nekem is van...

Évekkel ezelőtt, amikor többet kerestem, a lelkemet fülbevalókkal gyógyítottam - kicsit olcsóbb volt. Rengeteg fülbevalóm van - ma már nem nagyon hordok (bár mostanában vettem kis köves pötty-fülbevalókat, van sötétkék, abból két vagy háromféle, meg rózsaszín köves, nem emlékszem, hogy sötétlila van-e, vagy csak kokettáltam vele. Szóval lélekbalzsamnak az egy kicsit olcsóbb volt. Pláne a mai helyzetben.... lehet, hogy maradnom kéne a fülbevalóknál.... De azt hiszem, megveszem holnap a sütőt. :twisted:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 17:55 
Tag (4201)

Id:9936(N)
Mi 10 ezren alul vettük a kenyérsütőt, szerintem várj és nézelődj még egy kicsit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 17:52 
Tag (4201)

Id:9935(N)
Sziasztok, szép napot mindenkinek! :-)
Csodás két napunk volt, remekül érzem magam, nem is tudtam volna, mit vesztek, ha megijedünk a várható időjárástól...
Még szombat délelőtt megérkeztünk Csókakőre, azaz a leágazóhoz. Vártunk egy darabig, hátha megszán valaki és felvisz a faluba (úgy 4 km-es út), de aztán meguntuk és elindultunk. Hegynek fel, hideg szél, de amikor már úton voltunk, nem is számított igazán. Megérkeztünk, bevackoltunk, ettünk-ittunk, letakarítottam a havat a lépcsőről, a kerti útról (imádok havat lapátolni), aztán néztük a madarakat (szerintem most sokkal nagyobb nyüzsi volt, mint akkor, amikor az összes üdülőtulajdonos kikapcsolódik), és úgy 4 óra felé délutáni pihenőre tértünk. Úgy este 7 körül felébredtem, és igyekeztem kitartani, de nemigen sikerült. Néztem a tévét, de semmire nem emlékszem belőle, még enni sem keltem fel, csak aludtam, reggelig.
Hólapátolás (esett éjjel, de csak pár centit), aztán elmentünk törkölypálinkát venni Sanyihoz, a henteshez. Sanyi arról nevezetes, hogy az ember lelkébe lát. Pontosan tudja, két ember hogyan viszonyul egymáshoz, nála nincs mellébeszélés, ő rád néz, és tudja... :-)
Aztán megérkezett apósom és anyósom, és a kolbászok rendbetétele után végre rátértünk a lényegre, a törköly előkészítésére.
A törköly nagy kék műanyag hordóban várt a sorára, a feladat pedig az volt, hogy a műanyag hordókból kibányásszuk és műanyag zsákokba tegyük. Nem volt egyszerű; a lapátolás nem okozott igazán gondot, de mindig jött valaki... A legújabb szomszéd, aki pesti képzőművész (nő) és pár utcával lejjebb elakadt a hóban, Misi, aki szintén afféle jöttmentként tökéletesen beilleszkedett a falu életébe, ötletei és tervei vannak, véleménye és világmegváltó gondolatai, ő lesz a legközelebbi várlovag, ha minden igaz. Közben a forralt borból alig győzi anyósom az utánpótlást, de ez most életmentő, hideg van és esik a hó...
11 zsák, gondosan bekötözve, ebből talán lesz 30 liter törköly.
Este Lajcsiék érkeznek. Muszáj végigkóstolni az idei termést. Az egyik hordó túlságosan kénes, a másik rendben van, de ha keverjük ezt azzal, akkor mi van? És persze meg kell kóstolni a vermutot is, amihez mi szedtük az oportót, a pezsgőt, amihez István a saját érzései szerint tette hozzá a hozzávalókat, aztán végre mindenki útra kel, béke van, alvás...
Hát súlyos a helyzet... A lapátolástól izomláz, nekem pedig súlyos fejsérülések. Először Sanyiék pincéjében fejeltem le az ajtófélfát felülről (nem én voltam az első), a kapucnim még tele vakolattal, azt hittem, összedől az egész ház; másodszor a kerti lámpát (a zsákokért nyúltam, amibe a törkölyt kellett tenni), harmadszor pedig ma reggel, amikor azt hittem, le kéne mosni a teraszról a sáros lábnyomokat, de tévedtem; a víz azonnal csodás tűkristályokat képzett, gyönyörű volt, és azonnal gyönyörű korcsolyapályává változott...
Szóval nehéz ez a falusi lét... De az biztos, hogy kipihentük magunkat. Híreket nem hallgattunk, tévét nemigen néztünk, szóval tkp csak a világ legfontosabb dolgai értek el hozzánk: fenyőrigók csoportjai lepték el a környéket. Fényképezni persze nem lehetett őket, sehogy se voltak hajlandók egy helyben, békén maradni...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 17:33 
Tag (7035)

Id:9933(N)
Haláli fazon vagy Ditke! :lol:

Vedd csak meg azt a sütőt, meglátod milyen jót fog tenni a lelkednek! :) Amúgy ilyen kolléganőm nekem is van...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 17:18 
Tag (9881)

Id:9932(N)
Végül is a hűtődben lelakatolva ott van nekem a Szicsek, nemdebár?

El kellett mennem a postára. Amúgy is vágytam valami jóféle keserűcsokira, postáról jövet bevettem magam a MOM-ba. A kisokos könyvem szerint minimum 60 %-os kakaótartalmú csokit vegyünk. Na volt ott 70 %-os, majdnem 550 forintért, erre még nem készültem fel lelkileg. Úgyhogy vettem egy kicsi piros mogyoróst meg egy Boci étcsokit.
Majd folytatom, csak a kolléganőm egyszerűen nem hagy békén. Megőrülök tőle, látja, hogy nem figyelek rá, de azért csak mondja, mondja, vég nélkül. A híreknél is mindig ezt csinálja. Tuti, hogy akkor szólal meg, amikor elkezdik a híreket mondani, én meg hangosabbra vettem a rádiót. MOst kiment, folytatom.
Aztán a szemben lévő üzlet (ez nem olyan rég még illatszer bolt volt, most konyhai felszerelések), és megláttam a kirakatban egy kenyérsütőt. Bementem, köszöntem, szerintem megint a láthatatlanná tévő sapka volt rajtam, mert nem vettek észre. Az eladó hölgy beszélgetett egy idősebb hapsival, lehet, hogy biztonsági őr féleség volt. Kiszúrtam a Moulinex Baguette-es kenyérsütőt ákciósssan 24.000 forintért, na erre úgy belelkesültem (mindenhol 28 vagy fölötte van), hogy odaálltam a trafikálók elé, köhécselés, levegővétel többször, mire végre megkegyelmeztek, és megszólalhattam. Megkérdeztem, hogy meddig tart az akció, azt mondták, addig, míg a sárga akciós címkét le nem veszik. Na ettől okosabb lettem. Kérdeztem, hogy ha a hét második felében visszajövök, még ennyi lesz? Azt mondták, hogy valószínű, de legfeljebb mégsem, és akkor láttam, hogy az eredeti ára 26 ezer valahányszáz. Tehát még mindig olcsóbb, mint bárhol máshol. Szóval szerintem holnap visszamegyek érte. Be vagyok sózva. Muszáj megvennem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 16 14:59 
Tag (61928)

Id:9929(N)
De jó orrotok van! Minden elismerésem, még hozzá sem kezdtünk, és már kiszagoltátok. :mrgreen: :mrgreen:
Keseregni úgy az igazi, ha minél többen vagyunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3090, 3091, 3092, 3093, 3094, 3095, 3096 ... 3230  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]