Pontos idő: 2018 dec. 12 18:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104231 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3475  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 18:26 
Tag (19614)

Hely: Budakalász
Id:340495(N)
Hű, de csodás képet hoztál Margó!Meseszép!

Pusika! Tudsz szerezni igazolást az Amplifonttól?
Gondoltam, hogy öröklődött dolog ez Gyurinál. És mikor jelentkezett a hallásprobléma nála? Remélem, Gyurma nem örökli tovább!

Én ma nem főztem, Ani főzött wokos kaját, Anti pedig jó kis húslevest főz. Egy két napig talán elfelejthetem a konyhát.

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 18:04 
Tag (34353)

Hely: Budapest
Id:340494(N)
Margó írta:
Magdi, az a rakottkrumpli nagyon finom lesz, de biztosan főzöl levest is?
Én zöldbablevest főztem, de van benne csirkeláb is, amitől igencsak jóízű lett.

Margókám, hát majd meglátjuk, hogy mennyire lesz finom az a rakott krumpli. Valamelyik nap az egyik srác evett bent otthonról hozott rakott krumplit, és annyira guszta volt, hogy elhatároztam, én is csinálok, akkor is ha Imi tiltakozik ellene. Semmiért nincs oda ami krumpliból készül. ;) Most levest nem főzök. Még van a vasárnapi húslevesből is egy kicsi. Viszont csinálok egy kis csirkepörköltet is, mert van itthon olyan farrészes csirkecomb, meg egy kis csirkeszárny.
A zöldbablevest én is nagyon szeretem, és a csirkelábat is. Ha van itthon, mindig főzök a húslevesbe is. Imi is szereti nagyon a csirkekaparót. :D

Nagyon szép a kép amit hoztál!

Gizuskám, tudom hogy nem szegény bolti eladók találják ki az állandó átrendezést. A Média Marktban is állandóan átrendeznek mindent. Szerencsétlen eladók nem győznek hova kapni, pakolni ki az újonnan beérkezett árukat, átrendezni a polcokat aszerint, ahogy a főnökség kitalálta éppen, közben a vevőket is kiszolgálni.

Pusikám, máris visszajeleztek a beadványodra? :shock: Abból tudod, hogy be@rt a hallókészülék projekt? :( :(

Nagyon fincsi a pörkölt szaftjába mártogatott kenyér. Én meg kacsazsíros zsömlét ettem, mert kenyér éppen nincs itthon. Eszembe se jutott venni, mert Imi mindig annyi kenyeret szokott venni, hogy mindig ránk szárad, vagy penészedik. Én elég ritkán eszek kenyeret, de most azt ettem volna, ha lett volna itthon. ;) Na nem baj. Bár sose lenne ennél nagyobb bajunk.

Megjött Imi Izával az oviból. :D

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 16:38 
Tag (5416)

Id:340493(N)
Hali! kellemes délutánt mindenkinek!!!
Nagyikám a kaja sosem olyan lesz mint amit Te főztél, / ezt ne is várd!/
hol jó lesz, hol nem annyira, de arra gondolj nem kellett vele vacakolnod és bevásárolni sem hozzá. Mindig legyen otthon savanyuságotok azzal sokat lehet segiteni, pl most is jó lett volna a levesbe egy kicsi a levéből.
Szegény bolti dolgozók, ne képzeljétek, hogy jókedvükből rámolnak mindig, azok a hülye sutyerák hátramozditók a központjukból, ők találnak ki mindenféle trükköt, én is utálom ezt, ha meglátom a gondolák között egy ilyen okoskodó naplopót, legszivesebben nekitolnám a kocsit, kicsit :lol:
Nálunk olyan igen nagy léptékü üzletek nincsenek is, de mi is jobban kedveljük a kissebb boltot, szerencsére a Lidl-nek és a Penny-nek is van ilyen régebbi kissebb üzlete is a városban.
Most nézem át én is a holnaptól érvényes ajánlataikat és felirom ami érdekel.

Változékony az idő a is, de már nemsokára vége is a nappalnak.
Most virágzik a második szál az amarillisen!

http://www.kukaj.sk/projekt/173-spevavce-ii

Hűű, de szép ez a fotó Margó!! hol találtad??azon töröm a fejem hogy honnan fotózhatták :think: talán a Szépkilátó környékéről, balatongyöröki? ez mai napkelte volt vajon? mert aztán már nagyon elborult az idő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 16:37 
Tag (656)

Id:340492(N)
Csatolmány:
IMG_201812346_025528.jpg
IMG_201812346_025528.jpg [ 314.76 KiB | Megtekintve 15 alkalommal. ]

Ez lemaradt az előbb!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 16:35 
Tag (656)

Id:340491(N)
Az Auchannak ez az átrendezés a mániája lett. Kb. 10 éve amikor még én is menni tudtam, akkor nem csinálta állandóan. Nálunk Kinga jár oda, és ö szokta mesélni, hogy már megint nem talált smmit! :(
Magdi, az a rakottkrumpli nagyon finom lesz, de biztosan főzöl levest is?
Én zöldbablevest főztem, de van benne csirkeláb is, amitől igencsak jóízű lett.

Nagyika, miért gondoltad, hogy a te főzröddel versenyre kelhet sikerrel, egy köz-étkeztető, /nem tudom mi a neve!/ kúlönben is, én csak egyszer ettem vendéglőben nagyon finom brassóit, vaddisznóból, de az sütve volt, ahogy mondtad. Keszthelyhez közel volt, egy vadvendéglőben, kb. 40 éve! :)
Holnap hátha megint finom lesz az ebéd!

Tengelicke mit főztél?

Pusi hova lettél? Csak nincs valami bajod? Vagy elmentetek valahova?

Tudtátok hogy ma kettős front van? Ráadásul pénteken is az lesz!

Legyen szép a napja továbbra is Mindenkinek!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 16:33 
Tag (66489)

Id:340490(N)
Hallókészülék projekt besz@rt. Mindenképpen kell egy igazolás az Amplifontól, hogy a jelenlegi készülék gazdaságosan nem javítható. Az a kimutatás, ahol én tételesen leírtam a költségeket, számlaszámmal, és mellékelem a paksamétát, szerviz munkalapjait, az nem elég. Vagy nem elég az a TB-nek, hogy ránéznek a Gyuri nyilvántartási lapjára, hogy mennyi pénzt adott az állam eddig az adófizetők pénzéből a készülék javítására hasztalan. Egy kattintás a rendszerükben, és láthatják. Nekik egy forgalmazó véleménye kell, akinek alapvető érdeke, hogy még többet szedjen be. Ezt minden bizonyíték nélkül elfogadják. Normális?????????????????? Ezt úgy hívják, hogy rossz gazda. Elkeserítő, és nem csak az, hogy velünk ki van szúrva, hanem ilyen a rendszer, megenged minden csalást, sumákságot. Annyira logikátlan. :( Nem csak én sérültem ebben a dologban, hanem ők is, mivel velem együtt finanszíroznak egy értelmetlen dolgot. Mintha feneketlen kútba szórnák a pénzt. Micsoda balf@szság ez?

Nagyi írta:
Hát a mai ebéd nem volt valami tigris.
A paradicsom leves túl édes volt, nem biztos, hogy mindenki így
szereti-
A brassói meg kissé sós, és nem olyan, mint az enyém. A hús benne dinsztelt volt, én meg sütni szoktam.
De megettük.
Egy adag bőven elég kettőnknek, a másodikból meg marad egy kicsi nekem estére.

Én pörkölt szaftjába mártott pihe-puha kenyeret eszek éppen. Isteni.

Nagyika, TV tényleg szemmagasságban jó. Vágjátok el a szekrényt.

Auchant én szeretem. Mindig rendezkednek, és azért, mert úgy gondolják, az a jó üzletpolitika, hogy a vevő nagyobb utat tesz meg, többet vásárol. Ez nálam ott bukott meg, hogy van listám, és ha valami nincs a helyén, hagyom a fenébe.

Tengelicke, a Gyuri hallásproblémája öröklött. Náluk családban sokaknak volt. A dédnagyanyától szerezték.

Nagyon felizgattam magam. Ennyit az ígéretről, hogy befejezem a hallókészülék témát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 16:22 
Tag (19614)

Id:340489(N)
Majd szólsz Magdi, ha megkívánjátok a hurkát............
Azért én szeretem az Auchant továbbra is. Időnként nagyon jó akciók vannak az állatkajáknál is

Ez fura Nagyi, hogy a brassóihoz dinsztelve van a hús. Azt pedig sütni kell. Ezek szerint nem minden egyformán ízletes számotokra. Ki kell próbálni, aztán meglátjátok, miből rendeltek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 15:49 
Tag (34353)

Id:340488(N)
tengelic írta:
Folyamatosan átrendezik. Én hetente megyek, és sokszor én sem találom meg amit keresek. Kérdezősködni kell.
Magdi, majd szólj rám, ha hazaértek, hogy kellene-e hurka. Mert holnap megyek a henteshez.

Megjöttünk, elpakoltuk amiket vettünk, megy a mosógép, és fő a krumpli a rakott krumplihoz.

Marikám, persze hogy átrendezték az Auchant. Imi rendszeresen jár oda a haverjával, de mondja, hogy még egyik hétről a másikra se mindig vannak a dolgok ugyanott mint előző alkalommal. Már egyre idegenebb nekem az Auchan. Amíg régebben sűrűbben jártam oda én is Imivel, addig szerettem ott vásárolni, de most már a Spar közelebb áll hozzám. Kisebb is, meg jobban megtalálom ott amit keresek, és lassan több akciójuk van, mint az Auchannak.
Most kocsival mentünk az Auchanba. Odáig még elmegy autóval Imi, de messzebb már nem nagyon.

Marikám, megkérdeztem Imit, hogy enne-e még hurkát, de azt mondja, hogy most neki elég volt belőle. Nagyon szépen köszönjük, de majd inkább valamikor később kérlek meg hogy vegyél nekünk is, persze csak akkor amikor egyébként is mész majd a henteshez. Köszönjük szépen a kedvességedet. :romance-kisscheek:

Nagyika, hátha a holnapi kaja megint finomabb lesz. Mit rendeltél holnapra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 15:11 
Tag (14579)

Hely: Székesfehérvár
Id:340487(N)
Hát a mai ebéd nem volt valami tigris.
A paradicsom leves túl édes volt, nem biztos, hogy mindenki így
szereti-
A brassói meg kissé sós, és nem olyan, mint az enyém. A hús benne dinsztelt volt, én meg sütni szoktam.
De megettük.
Egy adag bőven elég kettőnknek, a másodikból meg marad egy kicsi nekem estére.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 12:11 
Tag (19614)

Id:340486(N)
Nagyi írta:

Az én TV kissé még meredek.-
Nem tudtam állítgatni, adót váltani.
Kiderült, hogy a szenzor nem a közepén van, mint minden TV-nek, hanem baloldalt, a legszélén, ami felé kell a távirányítót tartani.
Na, azt meg nem látom onnan, ahol ülni szoktam, mindíg fel kell állnom csatornaváltáshoz.
Hangosítani sem lehet jobban.
Majd variálunk.
Ja, és nem lehet magasabban a TV, mint a nézés szemmagassága.
Egy kisszekrényen van, ami kicsivel magasabb.
Fiam szerint le kell vágni a szekrényből. :mrgreen:

.

Gondolom, lehet a tévét állítgatni, csak még nem jöttél rá Nagyi, hogy hogyan. A max. hangerő is kevés? (Nálam 25 a max. de az már nagyon hangos.
Úgy látom, marad a variálás..........

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 11:52 
Tag (14579)

Hely: Székesfehérvár
Id:340485(N)
Sziasztok, jó reggelt. vagy már napot???

Nekem van egy hallásjavító herkentyúm, itt vettem a neten pár éve.
Időszakosan használom, de annak is az a baja, hogy mindent felerősít.

Családtagjaim nekem is hadarnak, a szívsebész hadart és halkan beszélt
Ha fontos valami, a lányomat viszem hangosítónak, ő érti és lefordítja nekem. :lol:
Esküszöm, jobb mint a hallókészülék, csak nem mindíg ér rá.
Párommal megszoktuk, hogy visszakérdezzük, mit mondott, nem zavar itthon.

Az én TV kissé még meredek.-
Nem tudtam állítgatni, adót váltani.
Kiderült, hogy a szenzor nem a közepén van, mint minden TV-nek, hanem baloldalt, a legszélén, ami felé kell a távirányítót tartani.
Na, azt meg nem látom onnan, ahol ülni szoktam, mindíg fel kell állnom csatornaváltáshoz.
Hangosítani sem lehet jobban.
Majd variálunk.
Ja, és nem lehet magasabban a TV, mint a nézés szemmagassága.
Egy kisszekrényen van, ami kicsivel magasabb.
Fiam szerint le kell vágni a szekrényből. :mrgreen:

.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 11:49 
Tag (19614)

Id:340484(N)
Magdi írta:
Most elmegyünk Imivel az Auchanba. Tavaly Karácsony előtt voltam ott utoljára. Azóta már biztosan százszor átrendezték, és semmit nem fogok megtalálni. :D

Folyamatosan átrendezik. Én hetente megyek, és sokszor én sem találom meg amit keresek. Kérdezősködni kell.
Az Auchan busszal mentek, jöttök? Mert úgy praktikus. Majdnem háztól házig visz.

Magdi, majd szólj rám, ha hazaértek, hogy kellene-e hurka. Mert holnap megyek a henteshez.

Nagyi, mindjárt viszik az ebédet! :D

Pusika, eddig is tudtuk, hogy nagyon ügyes a fiad. De megmentette Gyurit, hogy megcsinálta a kütyüjét. :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 10:22 
Tag (34353)

Id:340483(N)
Most elmegyünk Imivel az Auchanba. Tavaly Karácsony előtt voltam ott utoljára. Azóta már biztosan százszor átrendezték, és semmit nem fogok megtalálni. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 09:58 
Tag (19614)

Id:340482(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi a fínom reggelit, kávét Feri, és a pálinkát Pusika! Tényleg jól jön éhgyomorra! :D :D :D Az embernek mindjárt jobb lesz a hangulata.

Pusika, nagyon hasznos dolgokat írtál a hallókészülékről. Látom, itt többeknek is van problémája a hallásukkal. Lehet, hogy ez öröklődő? Nálunk a családban senkinek sem volt rossz a hallása, nekem is rendben van.
Az viszont más dolog, hogy én sem értem, amit a fiam mond. Annyira hadar, hogy néha 3x is rákérdezek, végül feladom. :lol: Magdi Imijei is hadarnak. Nem csoda, ha nem érti őket.

Most éppen süt anap, és nincs nagyon hideg. Nem fagyott.

Nekem nem jöttek elő Gizuska madárkái. :cry:

Legyen kellemes, sikeres és baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 09:26 
Tag (34353)

Id:340480(N)
pusi írta:
Jó reggelt Szigetlakók! Remélem nem azért mentetek világgá, mert a hallókészülékkel fárasztottam. Kicsit sok volt belőle.
Hoztam egy kis pálinkát is, jó lesz éhgyomorra:

Jó reggelt Szigetlakók!

Ne mondj már butaságot Pusikám! :naughty: Egyáltalán nem fárasztottál minket a hallókészülék témával, ellenkezőleg, köszönjük szépen hogy leírtad nekünk, és légyszíves a továbbiakról is tájékoztassál majd minket. Nagyon-nagyon drukkolok, hogy sikerrel járj a beadványoddal. :pray:

Köszönjük szépen Ferikém a guszta reggelit, Gizuskám, Neked meg a két szép madarat. Őrület, de nem jut eszembe a nevük. :oops:
Pusikám, látom kibővült a reggeli kávénk, reggelink, sütink egy kis pálinkával. :lol: :lol: Lehet, hogy néha nem is ártana, legalább kicsit vidámabban kezdődne a napunk. :D

Ma és holnap itthon vagyok. (hacsak nem jön megint egy telefonhívás)

Legyen Mindenkinek jó napja! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 08:45 
Tag (656)

Id:340479(N)
Jaj,Pusi nézd meg megint mennyivel előztél meg! :) De remélem azért elolvasod, mert benne van, hogy milyen jó hogy elmondtad, leginkább titeket fáraszthatott végigcsinálni, nem minket! :(
Aki iszik pálinkát annak kedves egészségére!

Gizuska, gyönyörűek azok a madarak!!!!

Feri köszönjük a finom, gusztusos reggelit!

Legyen továbbra is szép, és napsütéses napotok! Délutánra igérték!!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 08:36 
Tag (32771)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:340478(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 08:32 
Tag (656)

Id:340477(N)
Szervusztok Szigetlakók!
Hogy vagytok? Aludtatok-e? Pusi, sikerült kialudni az izgalmakat valamennyire?
Tegnap nem tudtam írni, de olvasni tudtam, komolyan mondom amit leírtál, abból egy regényt lehetne összehozni!
Nem lehetne a következő vásárlásnál egészen máshova menni? Igazából hova vitted az összegyüjtött "dossziét"? Oda ahol javitani szokták? Nekem fogalmam sincs mit kell ilyenkor csinálni! Tényleg jó hogy elmondtad ezeket, én is köszönöm, egyáltalán nem litánia amit írtál, hogy lehetett volna ezt rövidebben leírni!??????
Az /egyik/ pofátlanság teteje, hogy amit a fiad megcsinált, igaz tanulmányozta, vacakolt vele, és nagyon rendes hogy ezt csinálta, jó gyerek, de a szerviz nyilván csak nem akarta megcsinálni, mert meg tudta volna! Milyen undorító, amikor a nekik kiszolgáltatott emberrel képesek így viselkedni!
Most meddig kell várni? Van valami határidő?

Magdi, nagyon jól teszed, hogy nem akarsz egyenlőre hallókészüléket, én is megjegyeztem amikor Pusi írta, hogy az ember még a meglévő hallását is elvesztheti, ne siesd el! Az természetes hogy ha másik szobában beszél valaki azt nem érted, azt a jól halló férjem sem érti, de én már úgy vagyok, hogy ha háttal áll valaki, és nem látom, akkor sem biztos hogy értem, a TV-t ha véletlenül nézek, azt föl kell hangosítani, a többiek "örömére", szóval rosszul hallok, és állandóan zúg a fejem! A kettő együtt tök jó! De édesapám sem hordta a hallókáját, mert annyira felerősítette a háttérzajt, hogy inkább nem! Jó, azóta eltelt 25 év, biztos sokat fejlesztettek, de hát látszik, hogy nem is az mindíg a baj, hanem a hozzáállás! A Pusiéké is egy újdonság volt, biztosan nem gondolták hogy igy fog zajlani a közel hat év!
Pusi drukkolok nagyon, hogy sikerüljön előrehozni a vásárlást! És kevesebb izgalmatok legyen!

Nagyika nagyon élveztem, hogy izlett a kaja, most akkor már megy mint a karikacsapás! Ilyen helyeken hétvégére nem lehet rendelni?

Izgalmas volt a tegnapi nap, nem szaporítom a szót, csak a szajkót nagyon élveztem Pusi, amit föltettél, emlékszem tavalyról egy ilyen képre, de most legalább megkérdezem, hogy a sok cinkegolyót hogy fogtátok össze? És miért csináltátok így? Volt vmi konkrét oka, vagy csak úgy? Nagyon tetszett az ötlet!

Úgy néz ki komolyan jön a tél, vigyázzatok Magatokra, izgalmaktól mentes szép napot kívánok Mindenkinek szeretettel!

Hű Gizuska, de gyönyörű ez a két madár!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 08:30 
Tag (66489)

Id:340476(N)
Jó reggelt Szigetlakók! Remélem nem azért mentetek világgá, mert a hallókészülékkel fárasztottam. Kicsit sok volt belőle.

Hoztam egy kis pálinkát is, jó lesz éhgyomorra:

Csatolmányok:
2018-12-12_072834.jpg
2018-12-12_072834.jpg [ 33.16 KiB | Megtekintve 82 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 08:16 
Tag (5416)

Id:340475(N)
Jó reggelt Szigetlakók!!!
Legyen jó napunk!
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 12 00:41 
Tag (32771)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:340474(N)
Csatolmány:
Jó éjszakát szép álmokat sziglak.gif
Jó éjszakát szép álmokat sziglak.gif [ 117.89 KiB | Megtekintve 105 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 23:33 
Tag (34353)

Id:340473(N)
pusi írta:
Magdi, amikor telefonon beszélünk nem szoktál visszakérdezni. Mindig mindent hallasz. Ezerszer gondolod meg ezt a dolgot. Imit nem azért nem érted, mert gyorsan beszél? Gyurma is gyorsan beszél, én sem értem sokszor.

Ő a szajkóm. A magot nem eszi, de a cinkegolyót zabálja. Már volt, hogy le is emelte, és elvitte. Ez tavalyi kép.

Pusika, vezetékes telefonon tényleg jobban hallom a beszédet, mobilon viszont nagyon rosszul. Igaz, ez lehet a telefon hibája is, hiszen már nagy öreg kis készülék.

Az is igaz, hogy Imi sokszor gyorsan beszél. A fiam meg szinte mindig hadar. Annak amit ő mond, jó ha a felét megértem. :oops:

Szép ez a beste szajkó, csak ne bántaná a madárfiókákat is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 23:17 
Tag (66489)

Id:340472(N)
Magdi, amikor telefonon beszélünk nem szoktál visszakérdezni. Mindig mindent hallasz. Ezerszer gondolod meg ezt a dolgot. Imit nem azért nem érted, mert gyorsan beszél? Gyurma is gyorsan beszél, én sem értem sokszor.

Ő a szajkóm. A magot nem eszi, de a cinkegolyót zabálja. Már volt, hogy le is emelte, és elvitte. Ez tavalyi kép.

Aludjatok jól!

Csatolmányok:
2018-12-11_220522.jpg
2018-12-11_220522.jpg [ 121.83 KiB | Megtekintve 112 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 23:08 
Tag (34353)

Id:340471(N)
pusi írta:
Ígérem, tényleg abbahagyom a témát, már két napja írom a litániákat.

Pusikám, engem nagyon is érdekel a téma, és gondolom mást is aki kezd rosszul hallani. Enyhén szólva is nagyon zavaró dolog amikor az ember rosszul hall.
Nekem amikor a hallásvizsgálaton voltam, már akkor mondta a hölgy aki csinálta a vizsgálatot, hogy el kellene gondolkodnom a hallókészülék vételen, és mondta hogy fél év múlva menjek vissza kontrollra, és majd akkor meglátjuk. Én viszont azt mondtam Iminek, hogy nem megyek vissza, nem akarok hallókészüléket. Ugyanakkor, egyre jobban kezd zavarni, hogy rosszul hallok.
Ha Imi a lakás másik helyiségéből beszél hozzám mint ahol én vagyok, akkor csak hallom a hangját, de semmit nem értek abból amit mond. A mobiltelefonon keresztül is elég nehezen értem meg a hívó fél beszédét. Vezetékes telefonon viszont jobban hallom.
Köszönöm, hogy leírtad nekünk ezeket a dolgokat. Kis Gyuri előtt pedig le a kalappal! Nagyon jó gyerek! Türelemmel és odafigyeléssel meg tudta oldani azt a problémát a hallókészüléken, amit a "szakemberek" nem tudtak megcsinálni.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 22:58 
Tag (19614)

Id:340470(N)
Magdikám, még vasárnap hazajöttek Brigiék. Azt mondta, jó volt, de nem beszélt nagyon róla.

Jó éjszakát, aludjatok jól Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 22:29 
Tag (66489)

Id:340469(N)
Magdi írta:
Most mi van Gyurival, hogy a tartalék hallókészüléke is elromlott? Hogy tudtok kommunikálni?

Megígértem, hogy abbahagyom ezt a témát, de Te kérdezted, így mondom. Kb. 2 éve amikor elromlott, és kicserélték a mikrofont a vezetékkel, nagyon dühös voltam, és elkértem a rossz alkatrészt. Az volt a baja, hogy szétesett, nem lehetett összedugni. Mutatták is, hogy nem áll meg egyben. Azért elhoztam, és szombaton mutattam Gyurmának, aki vette a fáradságot, és nagyítóval kitanulmányozta. Ez milliméteres kis kütyü, másképpen nem látható hogyan kapcsolódik. Gyurma összerakta és teljesen jó, stabil. nem erővel kell, hanem van egy kis bütyök, aminek megvan a másik alkatrészen a vájata, oda kell illeszteni. Bizonyára meg sem nézték akkor, csak fizessünk.
Elkeserítő, de ilyen a világ. Ettől függetlenül, aki nem hall jól, annak segít egy hallókészülék, és nem is minden halláscentrum ilyen.
Ha valaki viszont csak "nem minden szót hall", vagy vissza kell sokszor kérdezni, attól még nem kell hallókészülék. Nehéz eldönteni, hogy mikor van az a pillanat, hogy már készülék nélkül nem boldogul valaki. Mondjuk orvosnál, vagy hivatalos helyeken el kell tudni boldogulni, mert ki tudja, hogy lesz-e aki velünk jön, és közvetít, és pontosan hallja mit mondott az orvos, mivel ez nagyon fontos.
Most mi a hallókészülékkel ott tartunk, hogy ha jó is mindkettő, akkor is megyek Gyurival, mert ha pl. hívják be a beteget, azt készülékkel sem hallja meg. Részben azért mert sokszor ez halk is, háttérzaj is van. Az orvos minden szavát sem hallja. Sokszor olyan halkan mondja, hogy nekem is fülelni kell.
Ami jó benne az, hogy beszélgetni mi remekül tudunk ketten, egész halkan is, de ha már többen vagyunk, akkor azt már nem hallja amit mások mondanak, mert a háttérzaj elnyomja. Elvileg ezt tudnák kompenzálni a készülékek, benne is van a leírásban, de nagyon jól be kéne programozni. Fórumokat olvasva, sehol nem csinálják meg tisztességesen.
Ígérem, tényleg abbahagyom a témát, már két napja írom a litániákat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 21:39 
Tag (34353)

Id:340466(N)
Nagyi írta:
Pusika, még olvasni is rettenetes, amit a hallókára összeszedtél.
Ezért nem merek én sem belevágni, bár igencsak kellene.

Szerbusztok Szigetlakók!

Én is pont így vagyok ezzel Nagyikám, na meg az is a fejemben jár, hogy mondta Pusika, hogy a hallókészülék a maradék hallásunkat is leamortizálja. Sajnos én is egyre rosszabbul hallok, és nagyon kellemetlen, rossz érzés, mindig visszakérdezni, hogy "mit mondtál?" :(

Pusikám nagyon-nagyon drukkolok Neked, hogy sikerüljön eredményt elérned a TB-nél. :pray:
Most mi van Gyurival, hogy a tartalék hallókészüléke is elromlott? Hogy tudtok kommunikálni? Nagyon sajnálom Gyurit és Téged is. Kezdem nagyon is megérteni, hogy milyen borzasztó érzés amikor az ember nem hall jól.

Nagyikám finom ebédetek volt. Örülök, hogy jó ízű is volt és ízlett Nektek. Az ára is jó. Szinte már semmit nem lehet ennél olcsóbban kihozni 2 főre. Remélhetőleg a holnapi menü is finom lesz. Aztán amikor kedved van hozzá, akkor kiegészítheted majd - mondjuk hétvégén - a saját főztöddel.

Marikám, Brigiék már hazajöttek, ugye? Biztosan jól sikerült a kiruccanásuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 20:32 
Tag (66489)

Id:340464(N)
tengelic írta:
Pusika! Azt mondták, hogy majd szólnak? Mit mondtak, amikor letetted eléjük az anyagot?

Szerencsés volt a sarki búvár, hogy nem sérült meg a landolástól. És már ujra szabad. :D

Tengelicke, ez nem olyan egyszerű. Az egész dokumentáció olyan paksaméta, hogy a Háború és béke eltörpül mellette. :D Nem csak számlák vannak, nagyon sok vitás ügyünk volt, pl. jó pár alkalommal nem csináltattuk meg. Olyan árajánlatot adtak, ami elfogadhatatlan volt, ilyenkor hosszú ideig nem használta Gyuri, végül összecsaptunk, és megcsinálták olcsóbban, de volt olyan is, hogy nem kértük a javítást, erre visszaküldték hibátlanul.

Az egésznek a lényege, hogy van egy cég, aki forgalmaz egy terméket, de közben létrehoz egy másik céget (a kettőnek ugyanaz a tulajdonosa), amelyik javítja, szervizeli. Azt számol el javításra, amit nem szégyell, és szedi be a pénzt a TB-től és tőlünk. Nem szégyellős.
Ezt bizonyítja az is, hogy a napokban kérdeztem tőlük, hogy milyen Siemens készülékeik vannak, mire a válasz az, hogy nem foglalkoznak már ezzel a típussal, mivel ennek a javítását már Németországban végzik, és ugye azt nem szeretnénk, hogy mindig odaküldjék ha meghibásodik. Én mondtam, hogy de, mivel a futárszolgálat egy nap alatt elviszi, egy nap alatt visszahozza, ellenben náluk nem egyszer több hónapig volt javítás alatt. Ők magyarázták, hogy mennyivel egyszerűbb így helyben javítani, és közben szeretném alóla kirúgni a széket, hogy ők csak ezt a kis pénzcsapot nem akarják kiengedni a kezükből.
Nem fárasztok tovább ezzel, elegetek is lehet belőle.

Érdekes a sarki búvár. Még szemből nem láttam lefotózva. Felismerhetetlen így. Minden évben jön hozzánk. Gyönyörű madár.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 19:53 
Tag (19614)

Id:340463(N)
Pusika! Azt mondták, hogy majd szólnak? Mit mondtak, amikor letetted eléjük az anyagot?

Szerencsés volt a sarki búvár, hogy nem sérült meg a landolástól. És már ujra szabad. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 11 17:05 
Tag (5416)

Id:340462(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... zeti-park/

Hali sziasztok, mindjárt olvasok még, azt láttam, hogy jó ebédetek volt Nagyika!! :clap: ez így nagyon jó lesz!!az /nekem/ nagyon fontos, hogy frissen kapjátok, nem hurcolják az utakon órákig. Majd kitanuljátok, néha lehet kicsit javitani rajta füszerekkel, egyebekkel.
Pusika, a Ti károtokon mi már egészen kitanuljuk a tudnivalókat hallóka ügyben, sajnos nekem is romlik a hallásom mostanában, van olyan hang a tévében amit nem értek a rendes hangerővel, mondjuk nemolyan nagy kár :D
Bizakodjunk, hogy méltányolják a kéréseteket.
Itt szomorkás, hideg idő lett már délelőtt, egy kis hó is esett.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 104231 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3475  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]