Pontos idő: 2019 júl. 19 23:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109718 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3606, 3607, 3608, 3609, 3610, 3611, 3612 ... 3658  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 18:22 
Tag (18845)

Id:3246(N)
baby63 írta:
Hahó, itt vagyok!
Nem voltatok nagy beszélgetésben egész nap.
Az emberek meg vannak őrülve.
A cicáknak, kutyusoknak akartam virslit venni, raktározni, de már mindent felvásároltak. Iszonyatos tömeg van a boltokban.

Nemtom, de itt hegyekben állt a virsli, pedig ez csak egy Spar közértke, ember sem volt nagyon. Most mi lesz a kuttyok ünnepi menüje?

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 18:19 
Tag (18845)

Id:3245(N)
Sziasztok! Most már hogy tudom mit jelent a kalamolni szó, mégsem kalamolni voltam, egész egyszerüen szép csendben tettem meg az öt perces utat, háromnegyedóra alatt, egyszer oda, aztán meg vissza. Mire hazaértem nem volt kedvem kalamolni, és nagyon hideg volt, és fáztam, és stb. Megvettem a lényeget, a kenyeret, mégiscsak kellene egy kenyérsütőgép nekem.
Nálam meg semmiféle rágcsáló nincs, van helyette más, naponta találkozom vele, pláne az erkélyen, de hideg lévén, ma az egeremmel együtt fogtam meg, a frász tört ki. Egy forintos nagyságú lapos, talán egy kicsit zöldes színű valamiről van szó, nemtom mi lehet, de mostantól állandóan rajtam van a szemüveg.
Az egér nem az a bizonyos szürke, cincogós, hanem a gépem tartozéka.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 18:18 
Tag (69885)

Id:3244(N)
baby63 írta:
Hahó, itt vagyok!
A cicáknak, kutyusoknak akartam virslit venni, raktározni, de már mindent felvásároltak. Iszonyatos tömeg van a boltokban.

Háború lesz? Vagy miért vásárolnak? ..és honnan van pénzük karácsony után?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 18:13 
Tag (19678)

Id:3242(N)
Hahó, itt vagyok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 16:24 
Tag (69885)

Id:3239(N)
Ki ne menjetek, mert kibírhatatlan a hideg és a kutyát is hozzátok be kintről.

Edit, nem akarlak idegesíteni, de jól megnézve, kinagyítva, ez nem vakond nyoma, hanem rágcsáló. Jobb ennek utána járni, ha nem akarsz egy teljes szaporulat felett gyámkodni. Mi a fenét csinálsz 20 kisegérrel, vagy kis patkánnyal? Keresd meg és küldd el őket most. Vakond nem megy fel a ház falán szerintem, ha mégis, akkor visszadugod a földbe.

Madarak örülnek ha van nekik kirakva ivóvíz. A vajat nem találták meg, pedig jó helyre tettem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:49 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:3236(N)
holsderteufel írta:
Hajnalban, 6 órakor -7°C volt. Most délben -3°C van. Ha így haladunk, mikor érjük el pl. a 25 fokot? :P

Április 14-én 13.34-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:49 
Tag (9881)

Id:3235(N)
baby63 írta:
Sziasztok!
Mit kell itt ricsajozni korán reggeeeel??
10 órakor ébredtem, fürdőszoba, reggeli. Most elégedett képet vágok.
....
Edit! Szerintem egérke. Pici, fekete bogyókat nem láccc? Bár az is lehet, hogy az nem ott vackolta volna el magát, hanem besurran az ajtón. Meg ne öld!

Bocsánat, hogy hajnalban felvertünk a ricsajozásunkkal! Kérünk engedélyt!
Örülök, hogy elégedett vagy - remélem, nem csak olyan képet vágsz! :P

Nem ölök én meg senkit, nem vagyok én olyan. Csak ha egérke, akkor nem szívesen látnám, mert képes, és bejön a lakásba. Szerintem még nincs bent. Fekete bogyókat nem láttam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:36 
Tag (2398)

Id:3234(N)
Hajnalban, 6 órakor -7°C volt. Most délben -3°C van. Ha így haladunk, mikor érjük el pl. a 25 fokot? :P

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:21 
Tag (19678)

Id:3233(N)
Sziasztok!
Mit kell itt ricsajozni korán reggeeeel??
10 órakor ébredtem, fürdőszoba, reggeli. Most elégedett képet vágok.

Holci! Mielőtt eltünteted, feltétlenül képet kérünk a kenyérről.
Mackó! Köszi a reciket, majd tanulmányomozom. Nevessetek ki, de imádok recepteket olvasni.
Pusi! Megyek Debrecenbe, bótozni. Nem bótoztam egy hete.
Edit! Szerintem egérke. Pici, fekete bogyókat nem láccc? Bár az is lehet, hogy az nem ott vackolta volna el magát, hanem besurran az ajtón. Meg ne öld!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:01 
Tag (9881)

Id:3232(N)
holsderteufel írta:
Gondolj arra, hogy mivel kezeled a számítógépedet

Phhhhűűűűű.... egér? Egy fokkal jobb, de ő sem maradhat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:00 
Tag (9881)

Id:3231(N)
A patkányról elolvastam most pár dolgot, képes a ház falán, esőcsatornán, stb.-n felmászni, láttak már háztetőn galambra vadászó példányt. Sőt, még a WC-n keresztül is képes a lakásba bejönni. Segííííícccccsséééééggggg!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 12:00 
Tag (2398)

Id:3230(N)
Gondolj arra, hogy mivel kezeled a számítógépedet, mit fogsz a kezedben...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára holsderteufel 2008 dec. 29 12:01-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:58 
Tag (9881)

Id:3229(N)
holsderteufel írta:
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
Tippem: négylábú, szőrös, szürke, 6-8 cm, farkával együtt 14-16 cm, és harap. (Engem már harapott meg ilyen.) Megfogni így kell: aztal szélére 30 cm-es vonalzó úgy, hogy éppen le ne billenjen. A vonalzó szabadon álló végére napraforgó, vagy sajt, esetleg kenyérhéj. A szabadon álló (lebillenő) vég alatt vödör. Albérlő felfedezi a tápot, enni akar belőle. Odamegy, azaz odamenne, de súlya alatt a vonalzó lebillen és ő a vödörben találja magát, ahonnan csak külső segítséggel tud kijönni.

Jajjjj.... ilyen hosszú farka van? Mégiscsak patkány? Az a föld alatt lakik?

Jajjjj ne csacsiskoggggyyy mán... nézd mán meg, hány centiméterest írtam!

Én nem tudom, mekkora a patkány! Könyörgöm, mondd már meg, mire tippelsz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:55 
Tag (2398)

Id:3228(N)
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
Tippem: négylábú, szőrös, szürke, 6-8 cm, farkával együtt 14-16 cm, és harap. (Engem már harapott meg ilyen.) Megfogni így kell: aztal szélére 30 cm-es vonalzó úgy, hogy éppen le ne billenjen. A vonalzó szabadon álló végére napraforgó, vagy sajt, esetleg kenyérhéj. A szabadon álló (lebillenő) vég alatt vödör. Albérlő felfedezi a tápot, enni akar belőle. Odamegy, azaz odamenne, de súlya alatt a vonalzó lebillen és ő a vödörben találja magát, ahonnan csak külső segítséggel tud kijönni.

Jajjjj ne csacsiskoggggyyy mán... nézd mán meg, hány centiméterest írtam!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:44 
Tag (9881)

Id:3227(N)
holsderteufel írta:

Most már beteg vagyok..... mi lehet a földben? Nem látok kijáratot. Segíccccccséééééégggg!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:40 
Tag (2398)

Id:3226(N)

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:35 
Tag (9881)

Id:3225(N)
pusi írta:
....Edit, én nem bírnám ki, hogy ne lessem meg, hogy mi van a lonc alatt. Kizártnak tartom, hogy patkány lenne.
Egy darab cinkém nincs, csak verebek, nagyon sokan, és az összes kaját kiszórták az etetőből a földre. Ez azért jelent gondot, mert így a békésen eszegető madár szabad préda a cicáknak.

Füstölt szalonna gondolom nem megfelelő kaja. Felejtsem el, de gyorsan. Én is vajjal fogok próbálkozni.

Én is meglesném, csak miután gondolom bespájzolta magának a föld alá a fél kiló napraforgót, elvan ott egy ideig - de meddig? Rá kéne állítanom egy webkamerát. Én is bízom benne, hogy nem patkány, de mi az, ami feljön a félemeletre, föld alatt lakik és napraforgót eszik? A vakond csinál ilyet? Nagyon szeretném, ha ő lenne. Vagy valami cickány, de az is inkább húsevő, azt hiszem.
A földre hullott mag tényleg gond, főleg, ha bokor is van a közelben, ahol a macsek megbújhat, és orvul támadásba lendülhet. Nagyon veszélyes!
Füstölt szalonna nem jó, mert sós. A vajjal semmi gond - sótlan teavaj egyszerűen tökéletes.
Egyébként pont most olvastam a honlapra feltett hírekben, hogy itatni is kell őket. Néhány évvel ezelőtt meg azt olvastam, hogy ki ne rakjunk télen vizet a madaraknak, mert esetleg megfürdenek benne, és a tollaik között maradt víz megfagy, ők meg feldobják azt a csinos kis bakancsukat. Anyám itatja őket minden ellenkezésem dacára, azt mondja, nem fürdenek, csak belekortyolnak. Vettem egy papagájitatót, abba tényleg csak a csőrüket tudják beledugni, szerintem az a legjobb megoldás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:26 
Tag (69885)

Id:3223(N)
A kalamol, azt jelenti, hogy zajt csinál. Tuttam, éreztem, hogy asszociáció lesz kamatyra. Nem is Ti lennétek, ha kihagytátok volna!!!!

Edit, én nem bírnám ki, hogy ne lessem meg, hogy mi van a lonc alatt. Kizártnak tartom, hogy patkány lenne.
Egy darab cinkém nincs, csak verebek, nagyon sokan, és az összes kaját kiszórták az etetőből a földre. Ez azért jelent gondot, mert így a békésen eszegető madár szabad préda a cicáknak.

Füstölt szalonna gondolom nem megfelelő kaja. Felejtsem el, de gyorsan. Én is vajjal fogok próbálkozni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:06 
Tag (9881)

Id:3222(N)
Hogy példát mutassak ( :) ), és mivel mínuszok csattognakodakint, egy teamécses üres kapszlijába tettem vajat, hogy kirakom a madárkáimnak. Először is már az meglepett, hogy az etetőben csak napraforgó héjak voltak - talán egyszer, ha láttam odarepülni cinegét, azt hittem, még tele van (sajnos létrázni kell, hogy belenézzek, ezen változtatni fogok, fejmagasságba fogom felszerelni). Bűntudattal telve megyek az erkélyen, nylonzacskóban tárolt napraforgóhoz, és akkor .... :shock:
Íme a bűnjelek: kerek lyukak a zacskókon, napraforgó sehol, a lonc földje pedig majd kicsorog a ládából, pedig be volt süppedve még az ősszel is. Valaki lakik odabent....
Kép Kép Kép
Most esz a penész, hogy jó szívvel fogadjam az állatkát, vagy féljek tőle (mondjuk patkánynak nem szeretnék otthont adni, vakondokot nem bánok, tavaszig maradhat).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 11:00 
Tag (2398)

Id:3221(N)
ebpiaf írta:
Gyerekek, én most dobtam egy hátast! Nagyon meghökkentő felfedezést tettem az erkélyemen. Valaki lakik ott!! :shock:

Te jó ég! Tudsz valami közelebbit? Hány lába van? Szárnya van-e? Szine? Szőrös vagy csupasz, esetleg tolla van? Netán pikkelyes? Milyen nyomokat hagyott? Mit evett meg? Mit szedett szét? Mik a tervei a továbbiakban (esetleg kikérdezhetnéd)?

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 10:54 
Tag (9881)

Id:3220(N)
Gyerekek, én most dobtam egy hátast! Nagyon meghökkentő felfedezést tettem az erkélyemen. Valaki lakik ott!! :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:54 
Tag (18845)

Id:3218(N)
Mackó! Köszi a recepteket, bár az én gépem még várat magára, de egyszer csak összejön.

Holci! Lécci tegyél fel majd képet a kenyerederől, amit a gépben sütöttél.

Pusi! Nemtom mit jelent az a szó, hogy kalamolni, de nagyon teccik, ennek örömére úgy döntöttem, ma Én is megyek kalamolni, háziorvos, közért, remélem épségben hazaérek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:40 
Tag (2398)

Id:3214(N)
most egy kicsit el kell menjek, de figyelve lesztek :geek: és visszajövök :evil:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:23 
Tag (9881)

Id:3213(N)
holsderteufel írta:
ebpiaf írta:
pusi írta:
Szépjóreggelt! Holci van lelkivilágod fél hatkor itt kalamolni?

Micsinálni?...... Hűűűű de izgi, így nyilvánosan? Gyorsan visszaolvasok, mit is csinál ez a Holci, hogy nem szégyelli magát.....

Ja, sziasztok, mindjárt mutatom, mire ébredtem.

Figyuszka Edit! A kalamolni nem biztos, hogy azt jelenti, hogy kama..olni :lol:
Bár én sem tudom, hogy mi az. Ez nyilván hortobágyi szleng... :mrgreen:
A 9 lyukú híd környékéről

Naaaaaaaaa..... :oops:
Téma lezárva. Holci kukorékolta el ma a hajnalt. Ez a biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:22 
Tag (18845)

Id:3212(N)
Jó reggelt, és szép napot kívánok mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:19 
Tag (2398)

Id:3211(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:

Micsinálni?...... Hűűűű de izgi, így nyilvánosan? Gyorsan visszaolvasok, mit is csinál ez a Holci, hogy nem szégyelli magát.....

Figyuszka Edit! A kalamolni nem biztos, hogy azt jelenti, hogy kama..olni :lol:
Bár én sem tudom, hogy mi az. Ez nyilván hortobágyi szleng... :mrgreen:
A 9 lyukú híd környékéről

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:16 
Tag (9881)

Id:3210(N)
pusi írta:

Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:11 
Tag (2398)

Id:3208(N)
pusi írta:

Anna a ludaid Elepre mentek szerintem, ott van mellettetek egy köpésre.

Megyek kenyeret sütni, húst pácolni, kocsonyának valót beszerezni. El ne felejtsetek disznót enni és lencsét, mert nem lesz pénzetek másképp jövőre. (Így sem biztos a dolog, de azért nem szabad kihagyni)

Mint kiderült, ébredési sorrendben ma csak a harmadik voltam. Dehát kenyeret sütök és a pékeknek nagyon korán kell kelniök.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 09:06 
Tag (69885)

Id:3207(N)

Anna a ludaid Elepre mentek szerintem, ott van mellettetek egy köpésre.

Megyek kenyeret sütni, húst pácolni, kocsonyának valót beszerezni. El ne felejtsetek disznót enni és lencsét, mert nem lesz pénzetek másképp jövőre. (Így sem biztos a dolog, de azért nem szabad kihagyni)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 29 08:54 
Tag (2398)

Id:3205(N)
anna írta:
Tegnap este 6 óra körül mentem ki megetetni az "éhenkolbászokat", és azt hittem nem vagyok teljesen komplett, mert vadlúd hangokat hallottam. Néztem én erősen felfelé , de olyan sötét volt már, hogy alig lehetett valamit látni. Szárnysuhogásokat jól hallottam , de azért nem mernék rá mérget inni , hogy vadludak voltak. Hova repültek a sötétben ? No meg miért sötétben repültek ? :shock:

valahol olvastam, hogy ezek a nagy madarak éccaka szeretnek vándorolni. Állítólag azért lármáznak, hogy ne szakadjanak el egymástól és hang után tudnak összetartani. Még a felhőben is repülnek, ahol végkép nem látják egymást.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109718 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3606, 3607, 3608, 3609, 3610, 3611, 3612 ... 3658  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]