Pontos idő: 2017 dec. 15 16:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 3174  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 09:59 
Tag (29245)

Hely: Budapest
Id:319959(N)
pusi írta:
Megtartottam a reggeli szokásos macskafuttatást. A szomszéd ház erkélyén könyökölt valaki, és nagyon remélem, hogy csak cigizni ment ki, nem pedig a műsort várta, hogy az öreglány kurjongatva kergeti a macskát. (Lehet, hogy a macskát nem is látja, de így még rosszabb a megítélésem.)

:lol: :lol: :lol:

Ferikém, köszönjük a kávét. :D

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 09:43 
Tag (31823)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:319957(N)
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 09:42 
Tag (61075)

Id:319956(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Megtartottam a reggeli szokásos macskafuttatást. A szomszéd ház erkélyén könyökölt valaki, és nagyon remélem, hogy csak cigizni ment ki, nem pedig a műsort várta, hogy az öreglány kurjongatva kergeti a macskát. (Lehet, hogy a macskát nem is látja, de így még rosszabb a megítélésem.)

Tengelicke, ha ott is olyan idő van, mint itt, kimenni sem érdemes. :( Lengyel szöveget elolvasni is nagyon nehéz. Írni sem lehet könnyű.

Gizuska, én is imádom a pávát. Kezed egy állapotban van?

Ma reggel, amikor felébredtem, elég jól voltam. Most bizonytalan vagyok, hogy életben vagyok-e, mert ez nálam nem normális állapot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 09:12 
Tag (29245)

Id:319952(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a kávét Gizuskám. :D

Tényleg nagyon ronda szürke idő van itt. :(

Vigyázz Magadra Marikám!

Legyen jó napja Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 08:54 
Tag (16973)

Hely: Budakalász
Id:319951(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávét és a reggelit Gizuska!

Nagyon szomorú az idő. Egész éjjel esett,sár mindenütt. Most a szél is feltámadt.

Semmi kedvem elmenni, de muszáj.

Legyen elviselhető és bajmentes a napunk! Vigyázzatok magatokra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 07:28 
Tag (3835)

Id:319950(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 09 00:45 
Tag (31823)

Id:319949(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 22:50 
Tag (29245)

Id:319948(N)
Egyáltalán nem vagyok én ügyes Gizuskám. A fasirt még nincs készen, csak összeállítottam hozzá a húst, de nem pogácsáztam és nem sütöttem ki. Ma már nincs energiám hozzá. :oops: Majd holnap.

Marikám, szerintem épp eleget csináltál ma is.

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 22:40 
Tag (16973)

Id:319947(N)
Én elszuttyogtam a napot. Komolyabb dolgokat nem is csináltam, mégis elment. Porszívóztam, hátravittem a 11 zsák játékot, amit ma hozott a srác, mosogattam, felmostam. Végre megírtam lenygyelbe a levelet. Azzal megszenvedtem. nagyon nehéz a lengyel szavakat lemásolni. Sok mássalhangzó van egymás mellett, valamint az i betü, hol i, de néha y. Három oldalra sikerült az iromány. Sikerült úgy megírni, hogy alig volt benne hiba.
Már régóta szeretnék én is káposztástésztát csinálni, de nem bírok hozzáfogni a káposzta reszeléséhez. Nagyon fájnak a kezeim.....
Holnap reggel megyek le az Aldiba....

Magdika, te rengeteg féleséget csináltál. :doh: Hány napra lesz elegendő?

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát kívánok!

Csatolmány:
ló és gidák.jpg
ló és gidák.jpg [ 19.52 KiB | Megtekintve 187 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 22:18 
Tag (3835)

Id:319945(N)
http://www.hazipatika.com/eletmod/orvos ... 1208121252

Te jó ég, Magdika!!nagyon ügyes vagy, ennyit főzni ilyen hamar!! :clap:
Ide megérkezett az eső, megfordult a szél is! engem eléggé megzilált a mai nap, elaludtam estefelé egy időre, most meg nézem a Pávát, ezt szeretem.
Aludjatok jól! szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 21:59 
Tag (29245)

Id:319944(N)
A főzéssel még nem vagyok készen, de majd holnap folytatom. ;)

Marikám, hol vagy?

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 21:51 
Tag (61075)

Id:319943(N)
Magdi, klassz dolgokat főztél. Nekem is vannak olyan kajaprojektek, mint nálad a babfőzelék. Főzök olyat, amire járok egy hétig és én sem unom meg.

Tengelicke befejezted már a melót? Nagyon csendben vagy.

Vigyázzatok magatokra, próbáljatok meg jól aludni! Szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 21:09 
Tag (29245)

Id:319941(N)
Nagyi írta:
Magdikám, hadseregnek főzzőcskéztél?????? :D :D :D

Lilike lába hogy van????

Drága Nagyikám, nem hadseregnek, csak a családomnak próbálok főzni. Nem könnyű ugyan, de próbálkozok. :D :D

Nem tudom, hogy Lilike lába hogy van, csak remélem, hogy azért egyre jobban. Ma, mint utólag kiderült, nincs itthon. Tegnap elment a másik nagyszülőkkel Budafokra. Holnap jön haza. Gondolom, hogy Imi fiam fogja hazahozni őt. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 19:42 
Tag (12762)

Hely: Székesfehérvár
Id:319940(N)
Magdikám, hadseregnek főzzőcskéztél?????? :D :D :D

Lilike lába hogy van????

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 18:52 
Tag (29245)

Id:319938(N)
Magdi írta:
Mit főzöl Magdi?

Pusikám, csináltam káposztás tésztát, fő a gulyásleves, sül a sütőben egy darabka malachús Iminek, amit a zsírjával majd piritosra kenve reggelikre beoszt magának. Aztán még csinálok fasirtot, meg egy kis zöldbabfőzeléket, húsos tésztát a lányoknak, vasárnapra meg óvári szeletet fogok csinálni. A zöldbabfőzeléket én fogom magamnak bevinni a dolgozóba ebédre, mert a többiek nem nagyon eszik, én viszont nagyon szeretem. Ezen a héten is zöldbabfőzeléket hordtam be magammal. Annak a zacskó mirelit zöldbabnak a másik felét csinálom meg most, amit a múlt héten kezdtem meg. Nagyon szeretem, én sose unom meg. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 18:34 
Tag (61075)

Id:319937(N)
Magdi írta:

Pusikám, jaj de nagyon sajnálom a kis cinkéidet! :( :( Sajnos azt hiszem, hogy nem nagyon tudsz mit csinálni.

Cicák génjeibe kódolva van a vadászat. Még a gazdáját sem hibáztatom, mert biztosan eteti, elég dagadt a macsek. Bezárni sem lehet őket, hiszen ez egy házicica, olyan lenne, mint kutyát láncon tartani.
Megvédeni a madarakat úgysem tudom, ha nem macska, akkor karvaly. Hab a tortán, hogy a karvaly bejön a teraszra is. Az vigasztal, hogy a tél folyamán itt rengeteg madár jól lakik, van kaja víz nekik bőven.
Magdi, a kis apró szemű napraforgót eszik nálam a cinkék. Ők nem az etető eszik meg, hanem elviszik egy másik fára, és ott bontják ki.

Mit főzöl Magdi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 17:19 
Tag (29245)

Id:319932(N)
tengelic írta:
Még én sem hallottam a kártya efféle elnevezését! :lol: :lol: :lol:
Magdika! Elintéztétek már a regisztrációt?

Itthon vagyunk már mi is, csak nagy slunggal nekiálltam főzni, mosni. :D
Elintéztük Marikám a regisztrációt. Viszonylag gyorsan is ment, nem kellett sokat várni egyáltalán. Megvan a regisztrációs papír, amivel majd a BKK-hoz kell menni, ahol a kártyát ki szeretnénk váltani. Szeretné persze a rossebb, de hát ez van. Szerintem ez egy iszonyúan nagy baromság, nagyon átgondolatlan dolog. El nem tudom képzelni, hogy hogyan fogják ezt megoldani. Minden egyes járműre felszerelnek egy ketyerét amibe a kártyát majd bele kell dugni, vagy hogyan fog működni? Iszonyúan nagy költség lesz ez szerintem, ha egyáltalán meg tudják csinálni. És akkor még ott a másik kérdés, hogy a majdani "Rigó" kártyák hogyan lesznek érvényesek. Rá kell majd tölteni pénzt, úgy mint a telefonkártyákra, vagy hogyan????

Pusikám, ezt a "Rigó" kártya elnevezést én is az Árpád hídnál lévő BKK irodában hallottam először, ahol utána érdeklődtünk, hogy mit kell csinálni.

Sacikám, nagyon örülök, hogy jól érezted Magad a továbbképzésen. Ez azért már más, mint amikor vizsgákra kell készülni, és tele van az ember stresszel.

Cicus remélhetőleg tényleg jól érzi magát a galambtársak között. Azért arra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy mi történne, ha meglátna Téged.

Pusikám, jaj de nagyon sajnálom a kis cinkéidet! :( :( Sajnos azt hiszem, hogy nem nagyon tudsz mit csinálni. Vagy adsz enni a madaraknak, és akkor sajnos a macsek oda fog járni vadászni, vagy nem teszel ki kaját, de akkor meg a madárkák lesznek nagyon csalódottak, hiszen már megszokták, hogy Nálad mindig találnak ennivalót. El sem tudom képzelni, hogy ezt hogyan lehet jól megoldani.
Nekünk könnyebb a helyzetünk, mert az 5. emeleten idegen macskáktól biztonságban vannak a madarak, csak a saját cicáinktól kell védenünk őket, viszont ide nem is jön annyi madárka. A cinkéknek már tettünk ki etetőt és kaját, de nem jönnek. :( Majd a galamboknak is fogunk kitenni, csak ahhoz előbb ki kell ürítenem a virágos ládákat, mert abba szoktuk tenni nekik a kaját és a vizet. Nagyon pici az erkélyünk, nincs más lehetőségünk a madarak etetésére sajnos.

Nagyikám, hogy vagytok? Gizuskám, Te hogy érzed Magad?

Na megyek folytatni a dolgaimat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 16:10 
Tag (16973)

Id:319931(N)
Óh, szegény cinikék! :cry: :cry: :cry:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 15:59 
Tag (61075)

Id:319930(N)
tengelic írta:
Arról van szó, hogy be akarják vezetni az elektronikus bérleteket, igazolványokat. Nekünk is kell, akik már 65 felett vagyunk. El kell menni a kormányablakba, regisztrálni, ott adnak erről igazolást. Majd, ezzel kell elmenni a BKV, ill. BKK-hoz, ha majd kitalálják, hogy mikor vezetik be. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hogy ez mekkora marhaság! Mondjuk aki a kártyát forgalmazza, annak nem, csak nekünk. Majd hétfőn megyek az ablakba, rákérdezek. Habár ha megkérdezem, hogy van-e már rigókártya, lehet, hogy kiröhögnek.

Sacika, azt jó lenne tudni, hogy meglátna Cicus, akkor mi történne. Vajon megismer?

Egy cica pusztítja a cinkéimet. Fekete-fehér cica. Ma a sarokig üldöztem kurjongatva. ..és csodálkozom, hogy furcsán néznek rám az utcában. Gondolom visszajön a cica. Nem tudok mit tenni. :( Az etető magasan van, de a magot a verebek kiverik belőle a földre, és ott kapja el őket. Megbújik a kocsi alatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 14:57 
Tag (16973)

Id:319928(N)
Arról van szó, hogy be akarják vezetni az elektronikus bérleteket, igazolványokat. Nekünk is kell, akik már 65 felett vagyunk. El kell menni a kormányablakba, regisztrálni, ott adnak erről igazolást. Majd, ezzel kell elmenni a BKV, ill. BKK-hoz, ha majd kitalálják, hogy mikor vezetik be. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sacika, tiszta szívvel örülök, hogy hiányzik a tanulás, a továbbképzés! Csuda jó, ha vannak vágyaid, igényeid a tanulásra. :D :D :D

Szerintem biztosan jól érzi magát Cicus az övéi között.

Magdika! Elintéztétek már a regisztrációt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 13:46 
Tag (9848)

Id:319925(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Meg vagyok, csak a Pm miatt nagyon rosszak az ejszakaim, nappal alszom, ha birok, doki passz,mert postast varom, csomaggal. Tegnap suli, elotte fodrasz, voltam en akkor is a dokinal, csak valami felulvizsgalat volt es varni kellett volna egy orat vagy kettot. Na csokolom, azt nem. Hivott a galambasz, Cicus jol erzi magat, szerintem ra se nezett, de most foganasitottam benne, hogy ket szeme a macskamon legyen. Nem hozta a kalitkat, mert beteg lett a kutyusa es dokihoz vitte. Kalitka nem surgos. Nem akarok tobb beteg madarat.
Tegnap jo volt a suliban. Jo, hogy vissza lehet jarni, mert bizony nosztalgia volt. A csoportbol szokas szerint ketten voltunk megint...jo volt.

Legyen szep a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 13:11 
Tag (61075)

Id:319923(N)
tengelic írta:

Pusikám, nem tetszik a napok óta tartó levertséged!

Jön a hidegfront. Ma olyan meleg van, ami teljesen abszurd. Kabát nélkül kint lehet lenni.

Átmentünk az őstermelői piacra, vettem sütnivaló kolbászt, hurkákat, szalonnát. Az lesz a kaja a hétvégén lila káposztával. akik árulják, ők vágták le a disznót. Isteni a füstölt illat az áru körül.

Sacika, jól vagy?

Asszem fogok délután aludni.

Magdi, mi ez a rigódolog? :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 09:58 
Tag (16973)

Id:319920(N)
Köszi Ferikém a kávét a virágokkal és a jókívánsággal! :D

Pusikám, nem tetszik a napok óta tartó levertséged!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 09:55 
Tag (31823)

Id:319918(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 09:24 
Tag (29245)

Id:319915(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük az édes cicusokat és a madárkákat Gizuskám, Marikám. :D

Nekünk az okmányirodába kell menni, mert mára adtak időpontot a majdani "Rigó" kártyához való regisztrációra. Imi tegnapelőttre kapott időpontot, nekem meg mára adták. Iminek azt mondták tegnapelőtt, hogy valószínűleg csak nyárra lesz ebből az egész cécóból valami, de mégis muszáj elintézni, mert állítólag mindenki csak azzal a kártyával fog tudni tömegközlekedési eszközöket használni. Azok is, akik már elérték a 65. évet, és jelenleg már nem kell bérletet venniük.
Nem értem én, hogy hogyan fog ez működni, de teljesen felesleges, és hatalmas pénzkidobásnak tartom. Ennél sokkal fontosabb dolgokra kellene fordítani azt a pénzt.

Itt tényleg piszok nagy köd van már megint. :(

Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 09:20 
Tag (61075)

Id:319914(N)
Jöttem:

Csatolmány:
2017-12-05_070744.jpg
2017-12-05_070744.jpg [ 65.12 KiB | Megtekintve 187 alkalommal. ]

Pont így nézek ki. Cicák hozhatják a 3. kávét.

Jó reggelt Szigetlakók!

Csodásak ezek a gyurgyalagok. Sok pici ékszer.

Magdi, az a gombóc sokkal nagyobb, és amikor kész, felszeletelik. Azt olvastam a hozzászólásnál, hogy van aki még meg is süti.

Mi az, hogy Imi cukros, és nem akar diétázni? :o
Nincs mese, sarkadra kell állni, és azt ehet, amit Te adsz neki. Az életével szórakozik. Ne hagyd annyiban!

Én is megyek Aldiba Micinek alomért. Tápot tegnap megrendeltem a neten. 10 kilót szoktam rendelni, egy évig elég. Most a legutóbbi adag, még tovább. Lehet, hogy kevesebbet eszik.

Sacika, hiányzol. Nem zaklatni akarlak, de mondd, hogy jól vagy! kalitkát visszakaptad?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 08:54 
Tag (16973)

Id:319913(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi a kávét a cicusokkal Gizuska! :D

Akkora köd van, hogy kb. 50 m. a látótávolság. :oops:

Ma, vagy holnap le kell mennem az Aldiba alomért és cicatápért. Nagyon bosszantó, hogy csak ott kapható normális dolog.

Legyen elfogadható, és bajmentes a napunk! Vigyázzatok magatokra!

Csatolmány:
0592.jpg
0592.jpg [ 98.9 KiB | Megtekintve 189 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 08 08:11 
Tag (3835)

Id:319912(N)
Kép

Szervusztok!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 07 23:14 
Tag (29245)

Id:319911(N)
pusi írta:
Magdi, ha Imre szereti az édességet, ezt érdemes csinálni, mert gyorsan megvan, finom nagyon.

Pusikám, Imi szereti az édességet, bár nem minden sütit, de a pudingos dolgokat például szereti. Viszont aggaszt nagyon, hogy egyre gyakrabban érzi magát rosszul. Cukros, de diétázni nem hajlandó, csak a gyógyszert szedi rá. Mostanában viszont már kezdi mondani, hogy megpróbál elhagyni ezt-azt, mert sokszor nagyon nem jól van. Kába, tompa a feje, akadozik a beszéde, sokszor fél kocsit vezetni is. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 07 22:55 
Tag (29245)

Id:319910(N)
tengelic írta:
Jó, hogy itthon leszel három napot Magdika! Kérlek szépen, ne akard megváltani a világot!

Nem akarom én megváltani a világot Marikám, már nincs is hozzá se kedvem, se energiám.

Pusikám, az a töltelék csak nem nagyobb talán mint mondjuk a paradicsomos húsgombóc, és az is megfő fólia nélkül. ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 3174  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]