Pontos idő: 2019 júl. 20 09:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 3658  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 22:57 
Tag (21029)

Hely: Budakalász
Id:340816(N)
Hazaértek a csajok. Nagyon nincs jól Ani. Úgy néz ki, a Karácsony betegséggel fog telni. :cry:

Nagyon szeretnek a konyhában leskelődni a fiúk. Imádtam, amikor apukám is ott izgult, lesett, hogy sikerül a kaja.

Csak le kell menjek holnap, mert a patikából kell hozni hőmérőt. Találtam ugyan egyet, de azt mondta Ani, nem mér.

Most már pihenjetek! Sokat dolgoztatok lányok!

Nyugodalmas jó éjszakát! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 22:53 
Tag (37605)

Hely: Budapest
Id:340815(N)
pusi írta:
Azért Gyuri megevett 4 káposztát. :D Ilyenkor örülök, hogy megcsináltam. Ezek az ünnep előtti kóstolók a legjobbak.

Imi is megevett 2 tölteléket, de apró káposztát persze nem evett hozzá. :D

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 20:47 
Tag (69887)

Id:340813(N)
Magdi írta:
Azért aranyosak tudnak lenni ezek a fiúk. Sokszor talán nem is maga a kaja izgatja őket, hanem inkább a megszokott rítus,

Azért Gyuri megevett 4 káposztát. :D Ilyenkor örülök, hogy megcsináltam. Ezek az ünnep előtti kóstolók a legjobbak.

Borbás Marcsi műsorán ki vagyok akadva. Állandóan borozik, ami engem nem érdekel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 18:50 
Tag (37605)

Id:340812(N)
pusi írta:
Gyuri küldtem két szál petrezselyemért, amin van levél, és hozott is, gyönyörűségeset, csak sárgarépával volt egy csokorba. Sikerült 600-ért megcsípni.

Tudnak vásárolni a fiúk!! :lol: :lol: Kicsit drága petrezselymet kaptál Pusikám. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 18:46 
Tag (37605)

Id:340811(N)
pusi írta:
Feltett szándékom ellenére megcsináltam. Gyuri többször kérdezte, hogy hozzon-e fejes káposztát, de aztán mindig gyorsan hozzátette, hogy " Ja, most nem lesz". Úgy éreztem szeretné, ezért megcsináltam, de most bánkódik, hogy munkát csinált nekem.
Úgy tud sipákolni, mint egy fürdős...... :lol:

:lol: :lol: :lol:
Azért aranyosak tudnak lenni ezek a fiúk. Sokszor talán nem is maga a kaja izgatja őket, hanem inkább a megszokott rítus, a karácsonyi készülődés. Imi sincs nagyon oda se a beigliért, se a töltött káposztáért, de azért örül, hogy csinálom. Azt hiszem szeretik amikor a konyhában tüsténkedünk, ők meg jönnek megnézni, hogy hogy áll a kaja, süti. :D :D Még javában fő a töltött káposzta nálunk, de Imi már kérdezi a TV mellől, hogy mikor lesz kész, mert enne egy tölteléket. :D :D

Nagyikám nagyon aranyosak voltak Dani unokádék! Kedves meglepetést okoztak Nektek. :D :D Mesélt Nektek a kinti életükről? Hogy érzik magukat ott?

Marikám, tényleg horror ára van a zöldségféléknek is. Most már tényleg többe fog kerülni a levesbe a zöldség, mint a hús. :(

Lehet, hogy Ani influenzás lett, az szokott lázzal, végtagfájdalommal járni.

Lehet, hogy én is a front közeledtét érzem? Pedig már vettem be Panangineket is, de most nem használ. Mindjárt veszek be MagneB-t is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 17:38 
Tag (21029)

Id:340810(N)
Szerinten Aninak más baja van. Végtagfájások, láz. Antinak ezek nincsenek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 17:21 
Tag (69887)

Id:340809(N)
Nagyika, csodásak ezek a "gazemberek". :D Nem sokáig maradnak itthon, gondolom várja őket a meló. Jól érzi kint magát?

Ha úgy érzed, hogy kell csinálnod a bejglit, és töltött káposztát, akkor hajrá. Ismerem ezt a belső hajtást, nem lehet ellenállni. Bizonyára nagyon jóízűen fogsz enni belőle, már ezért megéri.

Tengelicke, ha ma érzed a frontot, akkor én holnap nem sok jóra számíthatok. Egy nap eltolódással ideér.

Gyuri küldtem két szál petrezselyemért, amin van levél, és hozott is, gyönyörűségeset, csak sárgarépával volt egy csokorba. Sikerült 600-ért megcsípni.

Ani elkapott valamit? Esetleg Antitól?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 17:19 
Tag (21029)

Id:340808(N)
Ez tényleg különleges dolog volt! Egy kis öröm mindíg jòl jön. És egészségetekre a hidegtálat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 16:25 
Tag (15912)

Hely: Székesfehérvár
Id:340806(N)
Sziasztok,

Ma nekem is különleges napom volt.

Dani unokámék hazajöttek új évig, de nem nálunk vannak.

Ma Danika megvendégelt minket itthon, egy csodálatos hidegtállal.
Ilyen még nem történt velünk. :D :D :D
Aranyos az a gazember.

Egyikünk sincsen topon.

Azért töltöttkáposztát és beiglit kell csinálnom.

Vissza a tetejére
  OnlineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 15:00 
Tag (21029)

Id:340805(N)
Engem az bosszant, hogy nem dolgozhatok előre, mert minden azonnal elfogy. :oops: :oops: :oops:
Katasztrófálisak a zöldség árak.Egy jó adag leveszöldség egyenlő a hús árával. És akkor nem beszéltem a 380Ft-os vöröshagymáról, és a 280 -350-os krumpliról!

Örülök Magdi, hogy voltatok Imiéknél! Nagyon kedves tőlük, hogy áthívtak titeket. Ez azért jelent valamit! Szeretnek titeket.

Jópofa az az ujjas süti!

Változatosság kedvéért, Ani belázasodott. És dolgozik, utána el kell mennie a suliba, aztán megy Brigihez az üzletbe, és onnan jönnek együtt haza. Este 9 lesz, mire hazaérnek. Nem tudom, hogy fogja kibírni. Bár azt mondta, adtak neki gyógyszert, és a végtagjai is fájnak. :doh: :doh:

Érzem a front közeledtét. Már elkezdett fájni a fejem, és remeg a szívem kellőképpen. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 14:46 
Tag (69887)

Id:340804(N)
Magdi írta:
Én most a töltött káposztát kezdtem el készíteni.

Feltett szándékom ellenére megcsináltam. Gyuri többször kérdezte, hogy hozzon-e fejes káposztát, de aztán mindig gyorsan hozzátette, hogy " Ja, most nem lesz". Úgy éreztem szeretné, ezért megcsináltam, de most bánkódik, hogy munkát csinált nekem.
Úgy tud sipákolni, mint egy fürdős...... :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 14:41 
Tag (37605)

Id:340802(N)
pusi írta:
Magdi, az, hogy átmentek egy kávéra a gyerekekhez, az egy csoda. Nem akarom ragozni, de nagyon nagy dolog az, hogy igénylik a társaságotokat, időt szánnak arra, hogy leüljenek veletek, pár szót váltsatok. Ha lehetséges, légy szíves legyél boldog ettől! Nem természetes a mai világban, hanem ajándék.

Boldog is vagyok tőle Pusikám. Igaz a fiacskám elég hallgatag volt most is, szokásához híven, Anita viszont annál cserfesebb. :D Még most mennek az Ázsia Centerbe, meg még több helyre. Karnist is akar venni Anita.

Margókám, nagyon jól néz ki az az "ujjam" süti! De megkóstolnám! :D

Én most a töltött káposztát kezdtem el készíteni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 14:32 
Tag (69887)

Id:340801(N)
Margó, nagyon szépen köszönöm a sütifotót. Megszemléltem alaposan, ez nagyon nekem van kitalálva. Régebben rendszeresen sütöttem egy tortát, aminek a lapjai tojásfehérje felverve, cukor és dióból áll. Mesefinom torta. Ujjam süti állaga pont ilyen. Ez a hármas nagyon jó tud lenni. Baromi egyszerűnek látszik ezeknek a sütése, valójában nagyon nehéz eltalálni. Mióta nem gázsütőm van nem merek ilyeneket bevállalni.

Tengelicke, tényleg sok pénz megy el kajára, és még csak húst sem kell ahhoz venni, hogy meglepődjünk a pénztárnál.

Nézem a TV-ben, hogy a karácsonyi díszítésben vannak trendek. Már most meg lehet tudni, hogy jövőre milyen lesz a karácsonyfa díszítés trendje. Nem mindegy milyen színű díszek lesznek. Azt hiszem mi nem fogunk ezen izgulni.

Magdi, az, hogy átmentek egy kávéra a gyerekekhez, az egy csoda. Nem akarom ragozni, de nagyon nagy dolog az, hogy igénylik a társaságotokat, időt szánnak arra, hogy leüljenek veletek, pár szót váltsatok. Ha lehetséges, légy szíves legyél boldog ettől! Nem természetes a mai világban, hanem ajándék.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 13:31 
Tag (1315)

Id:340798(N)
Csatolmány:
diós sütemény.jpg
diós sütemény.jpg [ 734.54 KiB | Megtekintve 593 alkalommal. ]

Pusi, kértél egy fotót a sütirő, Kingával csináltunk egyet. Szándékosan van kevés a tányéron, hogy ha kinagyitod, szemrevételezni könnyebb úgy.
Nem ropogós, hanem omlós, de ha túl sokáig van a sütőben, vagy erősebb hőfokon, akkor megkeményszik,, nehezen ehető. Fontos a 15 peerc, van hogy egy résre nyitva is hagyja az ember a sütő ajtaját, ha túlmelegedne. Gyufásdobozzal szoktam kitámasztani.

Mindenkinek ajánlom szeretettel!

Feri, köszönöm ên is a finom reggelit, és a jókívánságokat! Legyen neked is jó a napod!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 12:44 
Tag (37605)

Id:340796(N)
Megjöttünk mi is.

Ferikém, köszönjük a szépségesen szervírozott kávét, sütit.

De jó, hogy sikerült elcsípned az iránytaxit Marikám! :D

Reggel, nekem is ki kellett kapcsolnom, kihúzni a konnektorból is a gépet, mert nem akart elindulni egyáltalán. Semmi nem jött be rajta, még az "asztal" sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 12:38 
Tag (21029)

Id:340795(N)
pusi írta:

Tengelicke, remélhetően a cipekedéstől nem megy ki a derekad.

Pusika vittem a banyamobilt. És még szerencsém is volt, megcsíptem az iránytaxit is. Iszonyat, mi pénz megy kajára. :doh:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 11:54 
Tag (69887)

Id:340794(N)
Na, talán sokadik újraindítás után működik a billentyűzet.

Nagyon szép család ez a hócsalád. Elegánsak, jól öltözöttek. Főleg hómama.

Margó, köszönet a receptért. Még soha nem láttam ezt a sütit sehol. Nincs róla egy fotód? nagyon izgalmas, ha lenne dióm most, akkor kipróbálnám. Gondolom ropogós lehet.Vaj nincs is benne.

Tengelicke, remélhetően a cipekedéstől nem megy ki a derekad.

Itt is jó idő van, fagypont felett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 11:07 
Tag (34013)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:340793(N)
KépKép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 10:21 
Tag (69887)

Id:340792(N)
Írtam litániát, de eltünt. Mici végigment a billentyűzeten, és nem jó a gép. Majd jövök.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 09:11 
Tag (37605)

Id:340790(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Tényleg nagy igazság amit hoztál Gizuskám. Én sem vágyok másra.
Aranyos a hóember család. :D

Margókám, fincsi lehet az az ujjam tészta. :D

Marikám, itt most jó nagy köd van. Gondolom, akkor Nálatok is.

Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 08:43 
Tag (21029)

Id:340788(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Gizuska, nagy igazság, amit hoztál. Valóban, nem is vágyom másra, csak amik ide vannak írva. Úgy legyen!

De aranyos ez a hóember család! :D

Ma lemegyek a henteshez, megveszem, ami még kell, és vége a vásárlásnak.

Amikor éjszaka dolgoztam, a sínek között szaladt egy állatka. Fehér volt. Úgy nézett ki, mint a képen a hermelin. De nem tudom, a menyétfélék is kifehérednek télen? Végül is mit láthattam?

Nálunk nincs hideg, nem is fagy. Nem fagytak be az állatkák vizei. A hó azért még megmaradt. Egyenlőre.

Legyen sikeres, baj mentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 08:37 
Tag (1315)

Id:340787(N)
Csatolmány:
-dscn0284.jpg-2015-11-28-12-15-00.jpg
-dscn0284.jpg-2015-11-28-12-15-00.jpg [ 119.06 KiB | Megtekintve 630 alkalommal. ]

Egy kis hóval kapcsolatos vidámság!
Ügyes volt az alkotó!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 08:32 
Tag (1315)

Id:340786(N)
Gizuska,! Nagyon szép amit föltettél, milyen igaz, hogy ez a legfontosabb!
Köszönjük szépen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 08:29 
Tag (1315)

Id:340785(N)
Jó reggelt minden Szigetlakónak!

Remélem jól aludtatok, most még elég hideg van, nálunk egész rendes hó is van, ami most fog elolvadni, ha jön a melegfront!
Tegnap elfelejtettem írni, hogy Gizuskával együttérzek, hogy borzalmas a vásárlás ilyenkor. Mi be is fejeztük szerdán, férjem meg a lányom kint voltak a piacon, többet nem mennek, csak ha valami váratlanra szükség van. Ilyenkor már csak egymást gyilkolják az emberek!

Pusi este kérdezted az ujjam tésztát. /lehet diós stanglinak is hivni, a másik neve onnan van, mert akkora darabokra kell vágni mint az ujjam!/Nagyon egyszerű, ha van diója az embernek /mi kaptunk az idén/
Egy adag: 25 dkg dió, 25 dkg cukor, 1 egész tojás, ezt összegyúrjuk, 1 cm vastagra kinyújtjuk, és ujjnyi darabokra felvágjuk. Előmelegitett sütőben kb.100 fokon csak száritjuk, 8-10 percig, kivesszük, és a közben 15 dkg cukorral kikevert 1 tojásfehérjét /ahogy a habcsókhoz kell!/a tetejükre kenjük, de ne érjen egészen a széléig. Visszatesszük a sütőbe, és addig szárítjuk amig a hab megszilárdul. Kb 5-7 perc. Akkor jó, ha összesen 15 percnél nincs bent tovább mert esetleg túl megkeményszik!
Aki az édeset szereti, annak izlik igazán!
Mi dupla adagot csináltunk! Eláll sokáig, dobozban nem szárad ki!
A másik dióst nem irom le, nem fárasztok vele senkit, annak az érdekessége, hogy nincs benne tojás, eredetileg mandulás kifli volt, de miután már nem volt mandulánk dióval csináltuk!
Pusi, köszönöm hogy leírtad a töltött pulykamellet, meg a sült hagymát! Most már értem! A hagyma külön finom lehet!

Kivánok mindenkinek további jó készülődést, és sok erőt hozzá! Vigyázzatok Magatokra a nap folyamán!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 21 07:38 
Tag (6265)

Id:340784(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 20 22:21 
Tag (69887)

Id:340782(N)
Gizuska, átérzem a vásárlás miatti viszontagságokat. Én sem viselem. Rengeteg erőt kivesz az emberből. Utána lezuttyanok, és semmi kedvem tovább semmihez.
Gyönyörű a kis hermelin.

Magdi, én csak a tészta receptet tartom nagyon jónak, azt, hogy zsír van benne. Mákba én sem teszek kekszet, almát reszelek bele én is, de ha hamarabb mondod a lekvárt, az jó lett volna. Egyezik az ízlésünk.

Tengelicke, teljesen fölösleges a gyerekeinknek tanácsot adni. Tesznek rá.Ezt már megtanultam.
Melegfront miatt ne aggódj előre, majd csak ha itt lesz. Túléljük!

Margó, mi volt az az ujjas tészta? Rémlik, de kiesett az agyamból. Pozsonyi kiflit sütöttetek?

Pulykamellet felvágom, hogy jó nagy rés legyen, megtöltöm, összevarrom. Szalonnával körbetekerem. Tavaly kisebb darab volt, akkor klopfoltam, egymás mellé raktam a darabokat, hogy szögletes legyen, és körbefóliáztam. Így több töltelék fért bele. A fólia tartotta meg, hogy ne folyjon ki, és akkor is jó sok szalonna ment köré. Elég száraz husi a pulykamell, pedig áztatom tejben.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 20 22:03 
Tag (1315)

Id:340781(N)
Sziasztok!
Hát mindenki olyan ügyes, hogy az csoda! Én meg aludtam, hogy pótoljam az éjszakát. :(
Azért nálunk is van sütemény már, Laci sütött diós kiflit, meg azt az "ujjam tésztát" amit a múltkor emlegettem, nagyon finom lett, és még csinál sajtos sós sütit, az meg az ő anyukájának a receptje, én is mindíg megsütöttem, sajtos rudak, de nagyon finom.
Nem tudom sikerül- e most megcsinálni a makos sütit, de nem adtam fel!

Pusi, eltévesztettem, mert pulykára gondoltam, de csirkét írtam! A tölteléket én is ilyet szoktam elkészíteni, de hogy teszed bele? Pulykamellett mindíg úgy olvastam, hogy szalonnàval tűzdeljük, stb. stb. Én azt nem csinálom, más formában szoktam! De a töltött érdekelne!?

A linkeket majd mindjárt megnézem, csak próbálok magamhoz térni!

Mindenkinek további szép estét kívánok!
Magdika, nagyon vigyázz magadra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 20 21:29 
Tag (37605)

Id:340780(N)
tengelic írta:
Természetesen hamar kész lettem a keksztekerccsel. Nagyon fínom lett.

Azt elhiszem, hogy finom lett! :D Te is nagyon ügyes vagy Marikám! Nektek minden olyan hamar elkészül. Nekem nem megy olyan gyorsan. A beiglik azért már készen vannak.

Pusikám, tényleg jó az a beigli recept. El is mentettem. Hasonlóképpen csináltam én is, csak nem tettem bele kekszet, porcukor helyett kristálycukrot használtam, és a mákba is tejet tettem víz helyett. A mákba és a dióba is reszeltem egy-egy almát, és tettem bele egy-egy kanál baracklekvárt. Ha megérem a következő Karácsonyt, akkor viszont a Te recepted szerint fogom megsütni.

Gizuskám, miért mondod, hogy Te nem voltál ügyes. Te tagnap sütöttél, méghozzá többfélét is. Igenis, hogy ügyes vagy.

Tündéri édes kis pofija van annak a kis hófehér hermelinnek.

Jó éjszakát, szép álmokat kívánok Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 20 20:29 
Tag (21029)

Id:340778(N)
A fiamra már nem is mondok semmit, mert az csúnya lenne.Nincs jobban, megint nem vett gyógyszert.Még jó, hogy van Algopirin és Libexin.
Jó kis gulyáslevest főz most. Két napig talán elég lesz. Most csak négyen vagyunk itthon.

Természetesen hamar kész lettem a keksztekerccsel. Nagyon fínom lett.

Látom, ti már készültök a sütikkel. Ügyesek vagytok!

Gizuska, nem csodálom, hogy kikészülsz a tömegtől. Ezzel én is így vagyok.

Félek a holnaptól. Jön a melegfront, és akkor nekem annyi. :doh:

Legyen kellemes az este, majd nyugodalmas az éjszaka!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 dec. 20 19:44 
Tag (6265)

Id:340774(N)
https://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vid ... -vadaszai/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 109726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 3658  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]