Pontos idő: 2018 júl. 18 14:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100642 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 3355  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 dec. 14 09:18 
Tag (18653)

Hely: Budakalász
Id:320130(N)
Szervusztok, szép napot Mindenkinek!

Gizuskám, nem tetszik, hogy már hajnalban fent voltál. Biztosan fájós oka volt!

Pusikám, nem csodálom, hogy nem tudod elképzelni a szitázást. :lol: Leírni kissé bonyolult lenne. maradjunk annyiban, hogy fizikai munka, festékkel kell dolgozni. A fiam nyomja rá a dobozokra a festéket, és teszi rá a hőalagút futőszalagára. Én a másik oldalán már szárazon kiszedem, és halmozom fel egymásra.

Sötét van, néhány perce még esett az eső. Fagyot ígértek éjszakára, de nem jött össze. maradt a sár, dagonya. Brrrrrr. Köd is van, nem látom a szemben lévő dombot sem. Na, ezt az időt útálom!

Az előbb olvastam, hogy a Bazilikánál lévő Adventi vásár, Európa 4. legjobbja lett. Ott van Brigi is.

Magdika, akkor ma nektek lesz fodrászozás! :D

Legyen szerencsés és elviselhető a napunk!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 14 07:48 
Tag (64930)

Id:320129(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuska írta:
Jó reggelt Szigetlakók!!!és kellemes és eredményes napot mindenkinek!!
/már 2 órája ébren vagyok :( /

Én szeretem a napnak ezt a hajnali részét, de Te még alhattál volna nyugodtan. Fájt a kezed, azért keltél fel?

Tengelicke, a szitázásra gondoltam, mert olyan nagy adagról írtál, hogy azt hittem egész nap csinálni kell. Nem nagyon tudom elképzelni, mert nem láttunk még ilyet, de bizonyára ez egészen más jellegű munkafolyamat mint a tasakozás.

Magdi, az a tündér Macska a szatyorban a Te cicád? :D Haláliak ezek a macsekok, bármi új tárgy érkezeik, az az övék, azonnal használatban veszik, és belerakják a nagy feneküket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 14 07:17 
Tag (4764)

Id:320128(N)
Jó reggelt Szigetlakók!!!és kellemes és eredményes napot mindenkinek!!
/már 2 órája ébren vagyok :( /

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 14 00:00 
Tag (32464)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:320127(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 22:53 
Tag (18653)

Id:320126(N)
pusi írta:
Tengelicke, jól elfáradhattál. Sokra haladtál legalább?

Mire gondolsz Pusika? Mivel haladtam? Ha a szitázásra gondolsz, azt csak a fiammal tudom csinálni. Holnap lesz a napja, megint két színt kell megcsinálnunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 22:05 
Tag (32774)

Hely: Budapest
Id:320123(N)
Marikám, remélem örülni fog Lilike a fülbevalóknak is, meg a többi dolognak is amit kap. Én nem láttam azt a fülbevalóját, amelyiknek elhagyta a párját, Imi viszont látta tegnap a megmaradt másik felét, és próbált hasonlót nézni a boltban ahol vettük.

Pusikám, a gyerekeknek tényleg meglepi lesz az ajándék a karácsonyfa alatt.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! :romance-kisscheek:
Csatolmány:
2017-12-13_211115.jpg
2017-12-13_211115.jpg [ 13.7 KiB | Megtekintve 692 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 21:56 
Tag (64930)

Id:320122(N)
Tengelicke, jól elfáradhattál. Sokra haladtál legalább?

Magdi, irigyellek, hogy túl vagy az ajándékozáson. Ez a legnehezebb része a karácsonynak. Gondolom gyerkőcök nem tudnak róla, és meglepi lesz a karácsonyfa alatt.
Holnap én is nekiindulok.

Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 21:36 
Tag (18653)

Id:320121(N)
Óh, biztosan nagyon fog örülni Lilike a fülbevalóknak! Ezek szerint letudtátok az ajándékozásokat Magdika!

Pusika, néha nem árt beszélgetni az ismerősökkel! Aranyosak lehetnek, ahogy békésen sétálgatnak a kutyájukkal. Biztosan ők is állatbarátok, ha lesik nálatok a madárkákat.

Nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 19:58 
Tag (32774)

Id:320112(N)
Ferikém, köszönöm szépen a tortát, gyümölcsöt, aprósüteményt! :D :D :romance-kisscheek: :romance-kisscheek:

Bizony Pusikám, jövő hét vasárnap már Karácsony! Persze azért még van időd ajándékot venni.
A karácsonyfát nem sikerült ma megvenned?

Szerintem az az utcabeli házaspár akikkel összehaverkodtál, eddig se tartott Téged zakkantnak, azért mert kergeted a macsekot reggelente. :D Biztosan rájöttek, hogy a madarak miatt zavargászod.

Jó hogy túl vagy a fodrászon. Holnap én is megyek, de nagyon sajnálom rá az időt.

Megvettük Izuskánknak is az ajándékot. Egy részét a fiam vette meg neki és Lilikének is a mi nevünkben, mi meg kifizettük.
Olyan játékokat vett, amiknek szerinte örülni fognak. Izácskának még vettünk nadrágot, pulóvert. Lilikének vettünk fülbevalókat (nem aranyat, hanem bizsut), mert nemrég kifúratta a fülét és az apukája vett neki olyan bizsu fülbevalókat amiket Lilike választott ki magának. Tegnap éppen elhagyta a kedvenc fülbevalójának az egyik felét, és nagyon neki volt keseredve miatta. Őneki ruhafélét már nem veszünk úgy, hogy ő nincs ott, mert szinte biztos, hogy nem tetszene neki az ami nekünk tetszik. Egészen más az ízlése. Azért egy nagyon szép fehér harisnyanadrágot (ünneplő ruhához valót) és vastagabb zoknikat vettünk neki is.
Voltunk a piacon is. Aztán még mostam, meg vasaltam, picit takarítgattam. Olyan gyorsan elment a nap megint.

Nagyikám, remélem ki fog nyílni szépen az a rózsabimbó amit hazavittél a kertből.

Sacikám hol vagy?

Jó estét, jó pihenést Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 17:13 
Tag (64930)

Id:320111(N)
Köszönjük Feri. :D Így már rendben. Tudnék most enni ilyen tortát.

tengelic írta:
Nagyszerű, hogy sikerült letudni a fodrászt Pusika. Most 1-2 hónapig nem kell menned.

Ha még belül is rendbe raknák, az jó lenne. Sajnos ott nagy a káosz.
Most értem oda agyilag, hogy jön a karácsony. Fenyőfát kell vennem, és ajándékot. Én szeretem a karácsonyt. Mindig megbeszéljük, hogy most nem veszünk semmit egymásnak, de a másik csak vesz, ami még idő előtt kiderül, és így felborul az egyezség.

Reggel összehaverkodtam egy utcabeli házaspárral. Már évek óta látom őket, ahogy sétáltatják a kutyájukat. Mindig megcsodáltam a meseszép kutyust, de főleg az a nyugalom és béke a csodálat tárgya, ahogy nagyon lassan mennek, és látszik, hogy ők ezt mennyire élvezik. Jár velük egy cica is, és néha még egy kutyus is szokott hozzájuk csatlakozni. Többször láttam, hogy megállnak a kapunk előtt, de nem tudtam miért, most viszont kiderült, hogy azt nézik, milyen madarak vannak az etetőn.
Jó, hogy beszélgettünk, mert így legalább látják, hogy nem vagyok olyan zakkant, mint reggelente, mikor őrült Ophéliaként kurjongatva kergetem a ku...va macskát. Biztosan használt a megítélésemnek. Vagy nem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 15:14 
Tag (18653)

Id:320107(N)
Látom Ferikém, hoztad a sütit! :lol: :lol: :lol: Köszi!

Nagyi, gondolom, azért a lelkednek jó volt kint lenni egy fél órácskát. Tavaszig kibírjátok majd.

Nagyszerű, hogy sikerült letudni a fodrászt Pusika. Most 1-2 hónapig nem kell menned. Én majd csak januárban megyek, addig kibírom.

Bizony Magdikám, több időt kéne magadra szánni

Gizuska, pihenj jót!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 15:12 
Tag (32464)

Id:320106(N)
Magdi írta:
pusi írta:
Magdi, ha nyűgös vagy gyere, és csapj az asztalra! Itt nyugodtan kiadhatod a mérged.
Fodrásznál még nem tartok, csak itt gunnyasztok, mint egy nagy rakás szerencsétlenség.

Ferikém, köszönjük a kávét. Most én is megennék egy szelet finom sütit. :D Az talán jót tenne a hangulatomnak. ;)

Pusikám, én is olyan vagyok mint egy rakás szerencsétlenség, de mindjárt elmegyünk Imivel Izácskának nézni valamit még Karácsonyra. Piacra is kellene mennem. Holnap meg pajzsmirigy ultrahangra kell mennem, aztán 1 órára meg a fodrászhoz.
Idegesít ez a sok zsúfolt program, leginkább az orvosi programok idegesítenek. Takarítani is kellene. Jó lenne, ha a nap 36 órából állna. ;)

Kép Kép J0 étvágyat Magdika

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 15:06 
Tag (32464)

Id:320104(N)
pusi írta:
tengelic írta:

Mi sem értjük Pusikám, miért az utolsó pillanatban hozza a srác az anyagokat?! Talán tőle is csak most rendeltek, vagy most talált "felvevőpiacot"?

Semmi logikája nincs, mert bizonyára karácsony előtt akarja eladni. Karácsony után már nem vesznek ilyesmit, mert mindenki elverte a pénzét. Viszont már csak 2 hét. Szóval nem fogjuk ezt megérteni Tengelicke.

Magdi, ha nyűgös vagy gyere, és csapj az asztalra! Itt nyugodtan kiadhatod a mérged.
Fodrásznál még nem tartok, csak itt gunnyasztok, mint egy nagy rakás szerencsétlenség.

Feri, nem hoztál csak kávét. Nincs süti. :(

A Luca ügy sem tiszta. Ha a hegyes szerszámmal dolgozók védőszentje, akkor miért nem lehet varrni ma? :shock: Éppen, hogy biztonságosnak kéne lenni a varrásnak.

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 14:18 
Tag (64930)

Id:320102(N)
Nagyi írta:

Tavaszig nem érdemes kimenni.

Csodálkoznék, ha így lenne.

Fodrász megvolt. Fejem kívül rendben.
Jó pihenést Gizuska!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 13:27 
Tag (4764)

Id:320100(N)
Hali!!csak bekukk!mert pihennem kell kicsit!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 13:19 
Tag (14171)

Hely: Székesfehérvár
Id:320099(N)
Sziasztok.

Kint voltunk a kertben fél órára.

Minden alszik, sár és levéltömeg az egész kert.

Volt egy szál ibolyám és egy szál rózsabimbóm. :D
A rózsát hazahoztam, ne fagyoskodjon.

Tavaszig nem érdemes kimenni.

Kellemes napot mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 10:31 
Tag (64930)

Id:320094(N)
Magdi írta:
Jó lenne, ha a nap 36 órából állna. ;)

Az lenne a jó, ha a 24 órából több jutna magadra. lenne egy kis nyugi, béke, olvasás, és mindenféle gagyi műsor nézése a TV-ben, ami megnyugtat, nem gondolkozni semmin.

Az orvosi programok nálam is nagy szorongást gerjesztenek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 10:20 
Tag (32774)

Id:320093(N)
pusi írta:

Ferikém, köszönjük a kávét. Most én is megennék egy szelet finom sütit. :D Az talán jót tenne a hangulatomnak. ;)

Pusikám, én is olyan vagyok mint egy rakás szerencsétlenség, de mindjárt elmegyünk Imivel Izácskának nézni valamit még Karácsonyra. Piacra is kellene mennem. Holnap meg pajzsmirigy ultrahangra kell mennem, aztán 1 órára meg a fodrászhoz.
Idegesít ez a sok zsúfolt program, leginkább az orvosi programok idegesítenek. Takarítani is kellene. Jó lenne, ha a nap 36 órából állna. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 10:01 
Tag (64930)

Id:320092(N)
tengelic írta:

Mi sem értjük Pusikám, miért az utolsó pillanatban hozza a srác az anyagokat?! Talán tőle is csak most rendeltek, vagy most talált "felvevőpiacot"?

Semmi logikája nincs, mert bizonyára karácsony előtt akarja eladni. Karácsony után már nem vesznek ilyesmit, mert mindenki elverte a pénzét. Viszont már csak 2 hét. Szóval nem fogjuk ezt megérteni Tengelicke.

Feri, nem hoztál csak kávét. Nincs süti. :(

A Luca ügy sem tiszta. Ha a hegyes szerszámmal dolgozók védőszentje, akkor miért nem lehet varrni ma? :shock: Éppen, hogy biztonságosnak kéne lenni a varrásnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 09:41 
Tag (32464)

Id:320090(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 09:13 
Tag (32774)

Id:320089(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Ma és holnap itthon vagyok Marikám. Remélem, hogy ma tényleg jobb nap lesz mint a tegnapi. Tegnap tényleg nagyon fáradt és nyűgös voltam egész nap.

Holnap mi is megyünk a fodrászhoz. Ugyanoda járunk Imi is, meg én is. Az én hajamat a Babi szokta csinálni, az Imiét meg a lánya.

Nagyikám aranyos a tegnapi videó. :D

Gizuskám jópofa a Luca napi szöveg. :D

Sacikám, legalább napközben próbálj meg aludni kicsit. Ne bújj be a csigaházba. Én is ott totyorgok előtte, de igyekszek kint maradni.

Pusikám, remélhetőleg Te már ma túl leszel a fodrászaton. :D

Legyen Mindenkinek jó napja! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 08:58 
Tag (18653)

Id:320088(N)
pusi írta:

Tengelicke, ezt a melót nem lehetne jobban időzíteni a srácnak? Már csak két hét van, és addig bizonyára nem csak meg kell csinálnotok, hanem neki le is is kell szállítani, hogy el tudják adni még időben.

Jó lenne, ha bejutnál a fodrászhoz, és azt is kipipálhatnád! :D

Jó ez a Luca napi kotyólós szöveg! :lol: :lol: :lol:

Estétől nálunk is esett, de most éppen nyugalom van. Fújdogál a szél is.

Nem tudom, hogy Magdikánk ma dolgozik-e?! De talán otthon van.

Legyen elviselhető, szerencsés és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 07:56 
Tag (4764)

Id:320084(N)
Jó reggelt mindenkinek!!!
Tudjátok ma van Luca napja!! már jó ideje olvasgatok róla itt a neten, de nem találtam pont olyan szöveget, mint ami felénk szokásban volt, még ez a leginkább hasonlit rá!
A Dunántúl egyes falvaiban a közelmúltig szokás volt a Luca-napi kotyolás. Fiúgyerekek házról házra járva mondták, énekelték a termékenységvarázsló mágikus szövegüket:

Luca-Luca kitty-kotty
Tojjanak a tiktyok, luggyok!
Kalbászunk olyan hosszi legyen, mint a falu hossza!
Szalonnájuk olyan vastag legyen, mint a mestergerenda!
Zsírjuk annyi legyen, mint kútba a víz!
Pénzük annyi legyen, mint pelyvakutyóba a pelyva!
Lányok csöcse akkora legyen, mint a bugyogakorsó!
Lányok segge akkora legyen, mint a kemence szája!
Fejszéjek, fúrójuk úgy álljon a helibe, mint az én tököm a helibe!
Luca, Luca kitty-kotty tojjanak a tiktyok, luggyok!
(Bük, Vas m.; Tátrai Zs. gy. 1966)
A lucázók, kotyolók térdük alá szalmát tettek, amit azután a gazdasszony a tyúkok alá vitt. Ha nem kaptak adományt, fenyegetőztek: „Egy csibéjük legyen, az is vak legyen!”

Legyen szerencsés napunk!!! ma semmiképpen ne varrjatok! :D

Nálunk tegnap reggeltől és egész éjszaka rengeteg eső esett folyamatosan! még szerencse, hogy nem hó, mert akkor ellepett volna rendesen.most még nem esik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 07:13 
Tag (64930)

Id:320082(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Feri, úgy látom, nem tudsz aludni. :(

Magdi, jól vagy? Jobb lesz a mai nap, mint a tegnapi. Meglátod, helyreállnak a dolgok.

Tengelicke, ezt a melót nem lehetne jobban időzíteni a srácnak? Már csak két hét van, és addig bizonyára nem csak meg kell csinálnotok, hanem neki le is is kell szállítani, hogy el tudják adni még időben.

Ha fogad a fodrász, akkor délelőtt megyek. Karácsonyfát is meg kell venni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 13 00:46 
Tag (32464)

Id:320081(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 12 23:44 
Tag (18653)

Id:320080(N)
Magdi, ne mondj ilyeneket! Tudod, sokszor épp miattad nem kapcsolunk ki, mert várjuk, hogy bejelentkezz. Igaza lehet Pusinak, Nagyon rossz passzban látszol te is..........

Húsz perce jöttünk be a műhelyből. Megcsináltuk a második színt is. Most 11 zsákkal van, nem 8-al. Meglátszik a különbség....

Esik az eső...

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! :whistle: :whistle: :whistle:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 12 23:23 
Tag (32774)

Id:320079(N)
Jó éjszakát, szép álmokat SzigetlakóK! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 12 21:42 
Tag (64930)

Id:320076(N)
Magdi írta:
Itthon vagyok már én is, bár nem vagyok benne biztos, hogy ez bárkit is érdekel, és meg is értem. Nem vagyok túl érdekfeszítő társaság mostanában. :(

..és ki az aki érdekfeszítő? Örülünk, hogy élünk. Görgetjük a napokat. Miattad viszont aggódunk. Úgy érzem, hogy nagyon rossz passzban vagy. :( Kellene egy nagy pihenés neked, vagy valami nagyon jó dolog, mert azt hiszem merülnek le az elemeid.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 12 21:26 
Tag (14171)

Hely: Székesfehérvár
Id:320075(N)
Magdika- Ne mondj ilyent.
ÉRDEKELSZ :whistle:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 dec. 12 21:22 
Tag (32774)

Id:320074(N)
Itthon vagyok már én is, bár nem vagyok benne biztos, hogy ez bárkit is érdekel, és meg is értem. Nem vagyok túl érdekfeszítő társaság mostanában. :(

Itt van Izácskám, itt is alszik, mert Ildi és Lilike Gigi koncertre mentek.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100642 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 3355  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]