Pontos idő: 2019 márc. 22 06:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 3560  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 21:30 
Tag (1667)

Id:335321(N)
Lehet, hogy hülyeséget írok, de a nemevős sovány cicáitoknak ilyenkor nem lehet olyan tápot adni, amit kismacskáknak készítenek? Az elvileg olyan kellene, hogy legyen, ami kalóriadús, és ezért kevés is elég belőle. Csak abból indulok ki, hogy olvastam már olyat, hogy sovány embernek babatápszert meg bébiételt ajánlottak hízáshoz.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 21:05 
Tag (35599)

Hely: Budapest
Id:335320(N)
Margó írta:
Magdi, köszönöm a kérdést, egy kicsit aludtam, de te is jól tetted volna ha ledőlsz mikor álmos lettél. Ha 1/2 6- kor, amikor olyan álmos lettél, alszol akár csak egy fél órát, lehet hogy üditőbb lett volna, mint este, esetleg kimegy az álom a szemedből, és nem tudsz aludni. De a világért se vedd beleszólásnak, hiszen mindenki maga tudja, csak tipp volt! Tudom hogy sohsem alszod ki magad, azért! :)

Dehogy veszem beleszólásnak Margókám! Csak nyugodtan mondd el mindig amit gondolsz. Ráadásul igazad is van, lehet hogy jobban tettem volna, ha lefeküdtem volna egy kicsit akkor amikor le akartak ragadni a szemeim. Most már tényleg kiment az álmosság a szememből.

Én is nagyon szeretem a zöldbablevest, meg a főzeléket is. :D

Marikám, hova kell a radiátor?
Sokat megcsináltál már a tasakokból.

Pusikám, a mi cicáinknak is melegük van, és ők is elég keveset esznek. Cirmire mondjuk ráférne egy kis fogyás, Fülikém viszont így is nagyon sovány. :(
Reméljük, hogy nem lesznek sokan az orvosnál most.

Holnap és holnapután dolgozok.

Jaj de édes az a kiscica Gizuskám! :D

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 20:39 
Tag (5818)

Id:335318(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 20:22 
Tag (67695)

Id:335312(N)
tengelic írta:
k.
Holnap korán elmegyek Szentendrére megvenni a radiátort.

Hova veszed a radiátort?
Jól haladtál a tasakkal. Ilyen melegben ez rekord.

Margó, én a bablevest nyáron csak behabarom. Tejszínnel vagy tejföllel, liszttel, vagy keményítővel, mikor mi van itthon. Megfőzöm a babot, borsikafűvel szoktam fűszerezni, és habarás. Télen viszont én is rántani szoktam.

Kávét ittam ma négyet. Mindig ennyit szoktam. Ma nyomott nap volt, egyik nap jobb, másik rosszabb. Gondolom Ti is így vagytok.

Sajnos a cicán nem tudok segíteni. Ventilátor elől menekül. Ilyenkor fésülni szoktam, az kicsit használ neki.
Van aki fürdeti, de olyan hatalmas a szőre, hogy nagyon macerás. Előző perzsa cicámat megfürdettem. Gondolom halála után sem bocsátotta meg. Általában azok fürdetik ezeket a cicákat, akik kiállításra, versenyekre viszik.
Remélem nem lesz baja ebben a hőségben. Nem nagyon eszik, és nagyon sovány.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 20:11 
Tag (20227)

Hely: Budakalász
Id:335311(N)
Margókám lassan, de haladok a tasakokkak. 850 db már kész.
Ani elvan valahogy. Dolgozik.
Holnap korán elmegyek Szentendrére megvenni a radiátort. Olyat, mint az enyém. Még a nagy forróság előtt haza akarok érni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 20:01 
Tag (959)

Id:335309(N)
Sziasztok!
Magdi, köszönöm a kérdést, egy kicsit aludtam, de te is jól tetted volna ha ledőlsz mikor álmos lettél. Ha 1/2 6- kor, amikor olyan álmos lettél, alszol akár csak egy fél órát, lehet hogy üditőbb lett volna, mint este, esetleg kimegy az álom a szemedből, és nem tudsz aludni. De a világért se vedd beleszólásnak, hiszen mindenki maga tudja, csak tipp volt! Tudom hogy sohsem alszod ki magad, azért! :)
Holnapra tűrhető napot kivánok a munkáhozl

Tengelicke, hogy állsz a tasakozással? Olyan szorgalmasan csinálod, hogy egyszer csak kész leszel! :)
De még abban is kell pihenni! Ani hogy van? Bírja magát? Pláne ebben a melegben! Olyan sokszor eszembe jut....!

Pusi a zombi - léten nem segit egy jó kávé? Persze csak ha nem túl sokat ittál reggel! :(
Azt a zöldbablevest amit hidegen esztek, hogy csinálod? Mert én sokmindent szivesen megeszem hidegen, pl. főzelékeket is, de a bablevesbe teszek egy vékony rántást, tehát zsiradék van benne, ha nem is sok, hidegen viszont az kiül s tetejére! Főzeléknél nem érdekes, de a levesnél kicsit zavaró, így! Ezért kérdezem.
Szegény Micin hogy lehetne segiteni? A kutyák legalább szeretnek fürödni, persze nem mindegyik, de a cicák nem! Mit lehet velük csinálni?
Hátha nem lesznek sokan az orvosnál, mert olyan meleg van, hogy csak az megy, akinek muszáj! Bizakodjunk!

Remélem a többiek is megvannak épségben!
További szép estét, és finom hűvös éjszakát kivánok Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 19:02 
Tag (67695)

Id:335305(N)
Szinte a szemünk láttára haldoklik a természet. Részben tehetünk is róla. :(

Nekem ez a legrosszabb napszak. Mondjuk a reggel sem volt valami jó.
Mici jön utánam, és nyávog, mintha én tehetnék a melegről. Rettenetesen sajnálom szegényt.

Holnap ráadásul gyógyszerek felíratása. Az sem lesz egyszerű, mert most helyettesítik az orvost, várhatunk órákig.
Semmisejó.

Nagyikáék vajon hogy vannak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 17:32 
Tag (35599)

Id:335300(N)
tengelic írta:
Találtam, hoztam:

Nemcsak Ausztráliában okoz problémát a hőség, hanem Európában is: Németországban úgy felmelegedett az Alster vize, hogy ezt már nem bírták ki a benne élő halak, most tömegével lebegnek élettelenül a víz felszínén, Hamburgban eddig öt tonnányi haltetemet gyűjtöttek be a hatóságok. A 27,5 fokos vízben elszaporodtak a baktériumok, így a szakértők a hattyúk egészségét is féltik, de a 37-39 fokos meleget az emberek is nehezen viselik.

:( :( :( :( :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 17:31 
Tag (35599)

Id:335299(N)
hajnalmadar írta:
A kis újszülött ehhez képest pehelysúllyal, alig száz kilóval született :)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 17:30 
Tag (35599)

Id:335298(N)
pusi írta:
Magdi, igazi takarításra való idő van. :lol: Inkább aludj egyet!

Most ahogy leültem, nagyon elálmosodtam én is, de már nincs 1/2 6-kor már nincs értelme lefeküdni. Inkább megpróbálok ma a szokottnál korábban lefeküdni.

Hajnalmadár köszönjük szépen a videókat. :D Megnéztem őket. Nagyon aranyos ez a kis elefáni. :D

Margó tudtál aludni kicsit?

Na jobb ha felállok, mert mindjárt elalszok itt a gép előtt, olyan álomkór jött rám. :oops:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 17:26 
Tag (1667)

Id:335297(N)
pusi írta:
Hajnalmadár, köszönjük az elefántokat, tündéri a picike. Azt akartam mondani, hogy szemét a nagyobb tesó, de nem, a második videóban látszik, hogy jó testvérke.
Most is kint van egy, de még nem vagyok képben, hogy ki ő.

Szívesen! Nem szemét Asha, nagyon szereti az öcsikéjét, de tudod, milyen ez: a legjobb testvérek lelkivilágának is kell néha egy kis "odapörkölés" :)
Egyébként a nagytesó már olyan nagy, hogy ha külön vannak, én is alig tudom megkülönböztetni a mamájától. Pedig novemberben azt mondták, hogy még mindig kb. feleakkora a súlya, mint a mamájának (Asha 2 tonna, a mama 4 vagy 4 és fél tonna volt akkor). A kis újszülött ehhez képest pehelysúllyal, alig száz kilóval született :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 16:16 
Tag (20227)

Id:335290(N)
Köszi Hajnalmadár az elefántos linket. Egyenlőre nem látok senkit.

Rajtam álomkór van. Jó hideg vizet iszom, a fagyasztóban gyorsan lehűtöm a fél literes flaskót. Tasakozom..... Más semmit...

Egyre nehezebb elviselni ezt a forróságot.

Találtam, hoztam:

Nemcsak Ausztráliában okoz problémát a hőség, hanem Európában is: Németországban úgy felmelegedett az Alster vize, hogy ezt már nem bírták ki a benne élő halak, most tömegével lebegnek élettelenül a víz felszínén, Hamburgban eddig öt tonnányi haltetemet gyűjtöttek be a hatóságok. A 27,5 fokos vízben elszaporodtak a baktériumok, így a szakértők a hattyúk egészségét is féltik, de a 37-39 fokos meleget az emberek is nehezen viselik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 15:43 
Tag (67695)

Id:335288(N)
Hajnalmadár, köszönjük az elefántokat, tündéri a picike. Azt akartam mondani, hogy szemét a nagyobb tesó, de nem, a második videóban látszik, hogy jó testvérke.
Most is kint van egy, de még nem vagyok képben, hogy ki ő.

Margó írta:
Szerintem az a kávé is azért lötyögött ki Pusi, mert nagyon álmos voltál! :( Igaz?

Most sem jobb. Nem álmos vagyok, hanem zombi. Teljesen lelassulva. Mintha megállna körülöttem az idő.

Margó, isteni a zöldbableves, pláne ilyen melegben. Mi hidegen szoktuk enni.
Tehát 20.-ig kell szenvedni. :( Nem lesz könnyű, de ki kell bírni. Régebben még amikor dolgoztam annyira bejött az a mondás, hogy "tarló felől fúj a szél, ami azt jelentette, hogy ha learatják a búzát, megváltozik az idő, hűvösebb lesz, főleg az éjszakák. Ez már nem így van.

Magdi, igazi takarításra való idő van. :lol: Inkább aludj egyet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 15:17 
Tag (1667)

Id:335287(N)
Magdi írta:
Be is kukkantottam, de most nincsenek kint. Lehet, hogy már nekik is sok ez a meleg, és inkább behúzódtak most.

Asha épp nagy átéléssel fürdik. Addig is feltettem oda három rövid videót, azon biztosan láthatod őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 15:00 
Tag (35599)

Id:335286(N)
hajnalmadar írta:
Addig is nézhetitek, pont kint sétálnak a kicsivel :) Ez a link:
https://www.youtube.com/watch?v=L-aBhPwPMUY

Köszönjük Hajnalmadár! :D :romance-kisscheek: Be is kukkantottam, de most nincsenek kint. Lehet, hogy már nekik is sok ez a meleg, és inkább behúzódtak most.

Margóka nyugodt, jó pihenést kívánok Neked! Talán most a kutya elpilledt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 14:43 
Tag (959)

Id:335285(N)
Szervusztok Szigetlakók!
Ezennel megérkezett a jel, hogy élek! Itt vagyok! :) :(
Ha volna egy varázspálcám, mindjárt tudnám mit csináljak! Vagy ha megkérdezné valaki, mint a mesében, hogy mi a három kivánságom?!
Álmodozni ingyen van, szoktuk mondogatni, és csináljuk is időnként itthon, de most a meleggel kapcsolatos dolgokra vonatkozik, na meg az elmúlt napokban a Szigeten megtárgyalt dolgokra! De jókat tudnék varázsolni.......!!!!!
Reggel én is körbenézegettem a kávé ügyeket, de irni már nem tudtam!
Szerintem az a kávé is azért lötyögött ki Pusi, mert nagyon álmos voltál! :( Igaz?
Szóval hogy vagytok? Remélem mindenki csak a minimális energiáit használja, tényleg vigyázzatok magatokra!
Egyébként én is úgy tudom, hogy 20.- ig is el fog tartani ez a meleg. Remélem nem lesz igaz! De a 20.- i fordulat az sokszor bekövetkezik, csak ez a hosszantartó és ilyen mértékű hőség nem szokványos előtte!
Már azt sem kérdezem ki mit főz, remélem mindenki minél kevesebbet. Egyik nap főztünk egy jó fazék zöldbablevest, összejött az itthoni bab, az jó alapnak pár napig, aztán már könnyebb mellé kitalálni valamit.
Szóval vigyázzatok magatokra, meg egymásra, most muszáj még megpróbálnom aludni, de majd még kutatni fogok a Madarak Szigetén elrejtett kincsek után! :) Mert szerintem vannak!
Gizuska légyszives helyettünk is fürödjél a Balatonban! Jó?

További szép és nyugodt délutánt és estét kivánok a lehetőségekhez képest!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 14:05 
Tag (1667)

Id:335281(N)
Köszönöm, akkor mindjárt megnyitom az egyéb webkamerák alatt. Pusi, majd a kameralinket odateszed a megfelelő helyre? Azt hiszem, arra csak az adminoknak van jogosultságuk.

Addig is nézhetitek, pont kint sétálnak a kicsivel :) Ez a link:
https://www.youtube.com/watch?v=L-aBhPwPMUY

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 12:45 
Tag (35599)

Id:335280(N)
pusi írta:
Ágyneműt kihordtam a napra.
Növényeim is teljesen ájultak. :(

Jó hogy mondod Pusika, kiviszem én is az erkélyre legalább a párnákat. Több nem is fér erre az "óriási" erkélyre.
Takarítgatok. Egyetlen konyhaszekrényrészt kipakoltam és kimostam belül. Ezzel ezt a tevékenységet most be is fejeztem, majd apránként, ahogy időm, kedvem engedi, a többit is kipakolom és kimosom belül is. :oops: :oops: Most áttérek inkább az előszobára. Lepakolom azt az átkozott barna szerkényt, és átpucolom, bár a macskák lábnyomait most sem fogom tudni eltüntetni róla, de legalább a port igen.

Nagyikám, ne ijesztgess! Jövő héten még melegebb lesz? :shock: :shock:
A rádióban azt mondták, hogy péntek este, szombat hajnalra ideér egy kisebb hidegfront. Lehet, hogy nem 34-35 fok lesz, hanem csak 33 ? ;)

Hajnalmadár, hol lehet megtalálni a kis elefánt webkamerájának a linkjét?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 12:01 
Tag (67695)

Id:335273(N)
hajnalmadar írta:
Nem tudom, felfedeztétek-e, de webkamerán keresztül lehet figyelni a budapesti állatkert elefántjait, köztük a novemberben született kis Arunt is. Az jutott eszembe, hogy megkérdezlek titeket, nem lenne-e érdemes fórumot nyitni nekik is, mint a medvelesnek. De ha csak engem érdekel, akkor nem érdemes, én nézem őket anélkül is :) Szóval légyszi ne udvariasak legyetek, hanem őszinték :)

Bármikor találsz egy témát, vagy linket, nyugodtan nyiss neki egy topikot! Úgy tudjuk meg, hogy milyen lesz, érdekes-e vagy sem, működik-e a kamera vagy sem. Sok olyan topik van, amihez nagy reményeket fűztünk, de nem vált be, és sok érdektelennek látszó nagyon jó lett. Nem kell problémázni rajta, nyisd meg, vagy küldd a kameralinket és megnyitom.

Gizuska, látom nőnek a sárgarigó gyerekek. Te láttad őket a környéken?

Az Krka Valsartan Gyurinak bevált. Jó vérnyomásértékeket mér. Mondjad a patikusnak, hogy azt kérsz. Úgy tudom kötelességük is helyettesítő gyógyszert felajánlani, és ez teljesen megegyezik a régivel.

Nagyi, megnyugtattál, hogy ha túléljük a hetet, a jövő héten végünk.

Mostanra bedurvult a meleg. Ilyenkor már épp, hogy élek. Kéne egy oxigénmaszk.
Ágyneműt kihordtam a napra.
Növényeim is teljesen ájultak. :(

Margó, Te életben vagy? Küld egy jelet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 11:39 
Tag (20227)

Id:335271(N)
De nem is a Balatonra mondták a halpusztulást. Én is hallottam, de már nem emlékszem melyik vízre mondták.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 11:11 
Tag (35599)

Id:335270(N)
Gizuska írta:
Szerencsére jó sok víz van a Balcsiban, nem láttam még elpusztult halakat ezen a parton és algát sem.

Hála az égnek! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 09:19 
Tag (5818)

Id:335268(N)
Kép

Hali!!!
azt a Krk-ásat nekem nem is kinálta a patikus, ma még megbróbálom beszerezni valamelyiket.
Sajnos már emelkedik rendesen a hőmérséklet.
Szerencsére jó sok víz van a Balcsiban, nem láttam még elpusztult halakat ezen a parton és algát sem.
Szerencsés jó napot mindannyiunknak!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:45 
Tag (1667)

Id:335264(N)
Magdi írta:
Jó reggelt Szigetlakók!

Lányok, de vicces kedvetekben vagytok ma, hála az égnek! Jót nevettem mindegyikőtök kávéján, Pusika és Hajnalmadár. :lol: :lol:

Szerintem érezzük, hogy itt a vég :) Nevetve könnyebb kibírni a kibírhatatlant. Pedig nekünk még vihar is volt este, alig akartam elhinni. Most viszont ugyanolyan meleg van, mintha nem lett volna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:43 
Tag (1667)

Id:335263(N)
Nem tudom, felfedeztétek-e, de webkamerán keresztül lehet figyelni a budapesti állatkert elefántjait, köztük a novemberben született kis Arunt is. Az jutott eszembe, hogy megkérdezlek titeket, nem lenne-e érdemes fórumot nyitni nekik is, mint a medvelesnek. De ha csak engem érdekel, akkor nem érdemes, én nézem őket anélkül is :) Szóval légyszi ne udvariasak legyetek, hanem őszinték :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:40 
Tag (35599)

Id:335262(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Lányok, de vicces kedvetekben vagytok ma, hála az égnek! Jót nevettem mindegyikőtök kávéján, Pusika és Hajnalmadár. :lol: :lol:

Pusikám, olyan lehúzható szúnyogháló csak a konyhában van nálunk. A szobákban meg redőny van. Az éjjel tényleg nagyon kellemesre lehűlt a levegő. Mielőtt lefeküdtem, jól átszellőztettem a szobát. Az kitartott egy ideig, de aztán visszamelegedett a szoba.
Pusika, nincs csukva az ablak nálunk se, csak le van eresztve a redőny, hogy ki ne essenek a cicák.

Legyen elviselhető, jó napja Mindenkinek! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:24 
Tag (15001)

Hely: Székesfehérvár
Id:335258(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Most néztem a meteorólógiát a TV-ben, jövő héten még melegebb lesz. :mrgreen:

Én már ezt sem bírom, gondolom, ti sem.
Túlélés a lényeg, ha lehet.

Még szerencse, ha igaz, hogy a csatornát holnap csinálják.
Aztán ki se dugjuk az orrunkat a lakásból.

Szerencsés napot mindannyiotoknak.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:14 
Tag (1667)

Id:335255(N)
Hoztam nektek én is kávét. Már csak meg kell darálni :)
Csatolmány:
Kávébab_csészében.jpg
Kávébab_csészében.jpg [ 101.39 KiB | Megtekintve 1713 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 08:13 
Tag (67695)

Id:335254(N)
Nem volt lelki erőm orvoshoz menni. Majd holnap.

Gizuska, mondták a TV-ben, hogy hiánycikk a Teva Valsartan, de gyártja a Krka is, és ugyanaz. Gyurinak azt írták fel. Szerintem nem kell átíratni a receptet, gyógyszerész kiadhatja a másikat. Jobb minél előbb menni érte.

Nem értem, hogy miért van ez a nagy gyógyszerhiány. Van egy halom receptem ami már le is járt, most azokat is vissza akarom vinni.
Gyuri asztmaspray katasztrófa. Több mint 3 hónapja nincs, de ugyanannak a dupla dózisú változata simán kapható.

Magdi, meghalnék csukott ablaknál. Cicák megszokják ha nem mehetnek be valahova. Nálunk a lehúzható szúnyogháló elég jó. Ki is lehet abban cserélni a hálót. Imi nem tudná megcsinálni? Nagyon sokat jelentene, mert nem tudhatod meddig tart a hőség. Nem érdemes szenvedni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 07:50 
Tag (20227)

Id:335251(N)
Jó reggelt, szervusztok!

Köszi Pusi a kávékat! :D

Nálunk nagyon kellemes volt az éjszaka, még egy picit be is kellett takaróznom. Most odakint 20 fok van, de nem sokáig.

Magdi, tényleg kellene valami megoldást találni nálatok, mert nem normális dolog, hogy minden zárva van a macskák miatt. Ilyen hőségben nem lehet aludni!

Hogy aludtatok? Hogy vagytok?

Legyen elviselhető a napunk! Minden nap melegebb lesz. Ez már katasztrófa! :doh:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 aug. 06 07:35 
Tag (15001)

Hely: Székesfehérvár
Id:335250(N)
Kedves Hajnalmadár-Neked is nagyon köszönöm mindkettőnk nevében is. :whistle:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 106800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 3560  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]