Pontos idő: 2018 nov. 17 04:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 3454  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 21:49 
Tag (19485)

Hely: Budakalász
Id:322679(N)
Úgy gondolom Magdi, van dolgod és fáradt is vagy.

Igazatok van a túrófánkkal kapcsolatban. Először kisebb mennyiséget fogok csinálni, aztán majd meglátom, hogyan tovább.

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 21:38 
Tag (34161)

Hely: Budapest
Id:322678(N)
Breeze írta:
Latom lelki szemeimmel ahogy a hetfot hozo cica ovatos mozdulattal belemelyeszti kormeit a teritobe es elindul az asztal szele fele. Viszi magaval a vazat, de ez neki jo mulatsag, aztan egy laza, csendes mozdulattal lehuppan a szonyegre es repul utana az asztal tartalma...a vizzel teli viragos vaza es a terito. Viz ki, virag ossze-vissza es őmacskaja szepsege ekkor ijed meg, hogy talan megsem volt jo jatek mert a terito raesik a fejere, ettol rohanhatneka tamad, vonszolva maga utan a folyton kifrocsogo vizes vazat, de vegre leakad rola.A szoba romokban, de par masodperc mulva megnyugodva, farkat felcsapva dorgolozik a duhondo, de szeretettel teli gazdasszony labahoz es nez ra artatlanul....ne en voltam tekintettel. :D

Szerbusztok Szigetlakók!

Sacikám, nagyon jól látod a lelki szemeiddel a cica viselkedését, és nagyon szemléletesen is írtad le. :lol: :lol: Én már régóta nem is merek virágot tenni az asztalra, mert az történne amit leírtál, vagy ha esetleg a terítő fent maradna is az asztalon, a vázát biztos, hogy felborítanák.
Amíg nem volt macskánk, mindig volt virág az asztalon. ;) Na de azért nem adnám semmi pénzért ezt a 3 beste macskát! :D

Szegény Lánykáid! Ezek szerint mind a ketten migrénesek? :(

Cicus szerintem is akkor fog beállítani, amikor nem is számítasz rá.
Nem tudom, hogy a galamboknak milyen a tájékozódási képessége. Reméljük, hogy olyan jó, mint a gólyáké, sasoké. Ők nagyon messziről is mindig visszatalálnak a saját fészkükbe. Remélem Cicus is visszatalál Hozzád, csak most előbb kicsit élvezi a saját fajtája társaságát.

Azt a túrógombócot én is ki fogom már próbálni. Nagyon csábító amiket írtok róla. :D

Nagyikám, hát nem lehet azt mondani, hogy el vagytok hízva, se Te, sem a Párod!

Jaj de jó, hogy talált is munkát az unokád! :D Reméljük, hogy tetszeni fog neki, és ott is marad. Szép lassan rendeződik az élete, lesz keresete, van párja és van célja!

Pusikám, jól tetted, hogy nem maradtál ott az orvosnál, bár nincs rá garancia, hogy ha délután mész, akkor nem lesz ott ugyanolyan sok influenzás beteg.

Marikám, nagyon érdekes dolog történt Veled! :shock:

Jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 20:01 
Tag (14507)

Hely: Székesfehérvár
Id:322676(N)
Fél kiló túróból 60 db biztosan lesz, vagy még több is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 18:57 
Tag (66270)

Id:322675(N)
tengelic írta:
Ez a túrófánk nagyon izgat. Valamelyik nap fogok készíteni. De nálunk szükséges 1 kg túró, ahogy ismerem a családomat. :lol: :lol: :lol:

Tengelicke, 25 dekából is iszonyatos mennyiség lesz. Frissen jó megenni. Nehogy egy kiló túróból csináld, mert megőszülsz mire kisütöd.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 16:08 
Tag (19485)

Id:322674(N)
Nagyi írta:
Tengelicke, nagyon szapora a túrófánk, mert szépen megdagad.
Negyed kiló túróból 20-30 darab lesz és isteni fínom, könnyű-

Én is szoktam hallucinálni. Nem jelent semmit.

De Nagyika! A kutya is hallucinált velem egyszerre?

Ez a túrófánk nagyon izgat. Valamelyik nap fogok készíteni. De nálunk szükséges 1 kg túró, ahogy ismerem a családomat. :lol: :lol: :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:58 
Tag (66270)

Id:322673(N)
tengelic írta:

Az előbb olyan történt velem, amire nem találok magyarázatot. Teregettem az előtérben, és az ajtó előtt hallottam Brigi hangját. Megörültem neki, hogy megjött. Stích is rohant az ajtóhoz, és boldogan várta, hogy kinyíljon. De nem nyílt ki. Kimentem körülnézni, sehol senki. Brigi kocsija sincs. Akkor mit hallottam én, és Stích? Felhívtam Brigit, de otthon volt. Ő sem érti az egészet.

Elég félelmetesen hangzik. Ha a kutyus is így reagált, akkor biztosan történt valami, ami számunkra láthatatlan. Jó lenne tudni mi az.

Nagyika, ez jó pénz, bruttóban 22 ezer körül, ha 8 órát dolgozik, és ami a lényeg, hogy be lesz jelentve.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:54 
Tag (14507)

Id:322671(N)
Tengelicke, nagyon szapora a túrófánk, mert szépen megdagad.
Negyed kiló túróból 20-30 darab lesz és isteni fínom, könnyű-

Én is szoktam hallucinálni. Nem jelent semmit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:47 
Tag (19485)

Id:322670(N)
Nagyi, ez a munka gyorsan ment az unokádnak! Most már izgulhatunk, hogy bejöjjön neki, és maradjon is meg a gyerek!

A fahéj, nagyon sokmindenre jó. Különösen a fahéj-méz-dió kombináció. De nagyobb mennyiségben az én gyomrom is kikészül tőle.

Az előbb olyan történt velem, amire nem találok magyarázatot. Teregettem az előtérben, és az ajtó előtt hallottam Brigi hangját. Megörültem neki, hogy megjött. Stích is rohant az ajtóhoz, és boldogan várta, hogy kinyíljon. De nem nyílt ki. Kimentem körülnézni, sehol senki. Brigi kocsija sincs. Akkor mit hallottam én, és Stích? Felhívtam Brigit, de otthon volt. Ő sem érti az egészet. A majom azt mondta nevetve, hogy akkor meg fogok halni?

A szívem érzi a frontot, de egyenlőre nálunk még szép, napos idő van.
Pusika, nálatok meg hó esik?! :doh:

Most már én is fogok csinálni túrófánkot!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:43 
Tag (14507)

Id:322669(N)
Egy hétig fizetett betanulás lesz, 8 font/óra, aztán majd meglátják.
Úgy láttam, ott 8 font egy alapbér.

Párom most 62 kiló, annyi mint én. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:36 
Tag (66270)

Id:322668(N)
Nagyi írta:
A fahéj mindenre jó, de a gyomrom nem bírja. Jó kis saját baracklekvárral ettük. Párom meg cukrozott kakaóporral

Párom is jól evett, már hízott is talán 1 kilót :lol:

Most írt uncsi, hogy felvették egy most induló helyre. Nem rossz kezdő munkavállalónak lenni új induló helyen,

Izgulhatok, hogy jó legyen.

Mindig csodálkozom, amikor azt olvasom csodareceptekben, hogy egy evőkanál fahéj..... meghalnék tőle. Csak kis tételben bírom én is.
Párod jól kikerekedhetett. 2 méter magas és 50 kiló? :lol: Vagy nincs 50?

Uncsi biztosan fogja szeretni. Gondolom normális pénzt adnak neki. Az nagy motiváció.

Esik a hó!!!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 15:31 
Tag (14507)

Id:322667(N)
A fahéj mindenre jó, de a gyomrom nem bírja. Jó kis saját baracklekvárral ettük. Párom meg cukrozott kakaóporral

Párom is jól evett, már hízott is talán 1 kilót :lol:

Most írt uncsi, hogy felvették egy most induló helyre. Nem rossz kezdő munkavállalónak lenni új induló helyen,

Izgulhatok, hogy jó legyen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 14:59 
Tag (66270)

Id:322666(N)
Nagyi írta:

Pár napig nem mehetünk el itthonról, mert kint lévő unokánk rendelt valamit, de Angliába nem szállítanak.
Remélem hamar megérkezik. .

Megírják e-mailben, hogy melyik napon viszik, de van olyan rendes futárszolgálat, aki nagyjából azt is, hogy hány óra körül.

Jól vagytok Nagyika? Párod jól van? Eszik rendesen?

A túrófánk szerintem is szuper kaja. Nincs vele munka sem, gyorsan kész. Én nagyon szeretem a fahéjas porcukrosat is. A fahéj valamire jó, de már nem tudom mire.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 14:33 
Tag (14507)

Id:322664(N)
Sziasztok, szép napot.

Valamikor én is nagyon szerettem varrni, a kockának kockára, a csíknak csíkra kellett állnia.
Néha a készen vettet kibontottam, mert nem passzolt a minta. :oops: :oops: :oops:

Gizuska, megmételyeztél a túrófánkocskákkal. Most az a kedvencem.
Ma gombalevest főztem és túrófánkocskákat, amik gyönyörűek lettek.
Tényleg jót tesz neki, ha kicsit áll, mint Pusika írta.
Olyan szép gömbölyűek.

Pár napig nem mehetünk el itthonról, mert kint lévő unokánk rendelt valamit, de Angliába nem szállítanak.
Remélem hamar megérkezik. Még soha nem vetten át ilyen megrendeléseket, csak a hallókámat.

Kellemes napot mindannyiotoknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 13:27 
Tag (66270)

Id:322663(N)
tengelic írta:
Ezek szerint nálatok nem süt a nap Pusika! Pedig, de jó lenne, szívnek, lééleknek! Jól tetted, hogy nem maradtál az orvosi rendelőben, nem kéne elkapnod a nyavaját! Viszont azt a Halláscentrumot már le kellene rendezni.Húzod, mint a rétestésztát. :lol:

Holnapra halasztottam. Belemerültem a varrásba. Vettünk Gyurinak nadrágokat az Auchanban, azokat hajtottam fel, és ha már előszedtem a varrógépet, akkor más javítanivalót is kerestem hozzá. Ha nektek van valami, cipzárcsere, gomblyuk, akármi amit géppel kell varrni, akkor most jöhet.
Régen rengeteget varrtam, voltak jól megszerkesztett szabásmintáim, de ma már nem érdemes, mert olcsóbban meg lehet venni készen, mintha anyagot veszek. Mondjuk amit én varrtam nem esett szét, nem bomlott ki a varrás, és szép volt belül is, nem csak kívül.

Most ebéd, klassz maradékok vannak a hűtőben. Gizuska, nem olyan rossz dolog ez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 12:23 
Tag (19485)

Id:322662(N)
Ezek szerint nálatok nem süt a nap Pusika! Pedig, de jó lenne, szívnek, lééleknek! Jól tetted, hogy nem maradtál az orvosi rendelőben, nem kéne elkapnod a nyavaját! Viszont azt a Halláscentrumot már le kellene rendezni.Húzod, mint a rétestésztát. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 10:34 
Tag (66270)

Id:322658(N)
Sziasztok! Szépe hetet!

Orvost nem vártam meg. Sok influenzás vár, köhögnek, nem mertem maradni, majd egy délután rendelésre visszamegyek.

Borzalmas lehet a migrén. Nagyon sajnálom a leányzót. Ezt nem csak testileg, hanem lelkileg is viselni nagyon nehéz lehet. Attól rettegni, hogy bármikor rátörhet. :(

Cicus még hazamehet. Amikor nem várod, betoppan.
Nálunk még nem fagyott, túl hideg sincs, csak nyirkos, még a bőröm alá is bemászik. Erőt kéne venni magunkon, és indulni a halláscentrumba.
Van olyan nap, hogy semmiből nincs semmi, egy nagy rakás szerencsétlenség vagyok. Ez olyan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 10:07 
Tag (19485)

Id:322656(N)
Jajj Sacikám! Akkor bizony nem volt egy kellemes nap a tegnapi! Szegény Kingus, és mindnyájan! Rémes ez a migrén........ De legalább estére rendbejött leánykád!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 09:59 
Tag (10243)

Id:322655(N)
Jo reggelt Szigetlakók!

Latom lelki szemeimmel ahogy a hetfot hozo cica ovatos mozdulattal belemelyeszti kormeit a teritobe es elindul az asztal szele fele. Viszi magaval a vazat, de ez neki jo mulatsag, aztan egy laza, csendes mozdulattal lehuppan a szonyegre es repul utana az asztal tartalma...a vizzel teli viragos vaza es a terito. Viz ki, virag ossze-vissza es őmacskaja szepsege ekkor ijed meg, hogy talan megsem volt jo jatek mert a terito raesik a fejere, ettol rohanhatneka tamad, vonszolva maga utan a folyton kifrocsogo vizes vazat, de vegre leakad rola.A szoba romokban, de par masodperc mulva megnyugodva, farkat felcsapva dorgolozik a duhondo, de szeretettel teli gazdasszony labahoz es nez ra artatlanul....ne en voltam tekintettel. :D Reggeli mese.

Koszonom Nina jobban van, Cicus nem jott haza, biztos eltevedt a dragam. Ettol elszorul a szivem. Kingan elojott a migren legalbb 30x hanyt es gyogyszert is, igy egesz nap fekudt. Vittem volna korhazba, de nem hagyta. Anginak csak fajt, ő is fekudt en meg a nappaliban egyedul neztem a tv-t. Igy telt a csajos hetvege.Kinga estere rendbe jott, gyogyszer is benne maradt es haza ment Pestre.

Legyen szep a napunk!

Itt meg van ho.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 09:08 
Tag (34161)

Id:322653(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Hát igen....már megint hétfő van. Valóban nagyon gyorsan szaladnak el a hetek, hónapok, évek.

Legyen Mindenkinek kellemes, jó napja, gondoktól, bajoktól mentes! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 08:45 
Tag (19485)

Id:322652(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Bizony, megint hétfő van. Szaladnak a napok. Szép tiszta az idő, de most fagyott. Legalább néhány óráig még nincs dagonya.

Pusika, legyen szerencsés a napotok, járjatok sikerrel!

Magdika, neked kellemes munkát!

Induljon jól a hetünk, jó kedvvel, és bajok nélkül!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 05 08:23 
Tag (5323)

Id:322650(N)
Kép

Jó reggelt!!! Eredményes , szerencsés napot és hetet mindenkinek!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 23:18 
Tag (34161)

Id:322646(N)
pusi írta:
Magdi, holnap legyen jó napod, jó kedved!

Köszönöm Pusikám. Ti meg járjatok szerencsével a körzeti orvosnál, meg a halláscentrumban. Ne kelljen sokat várakoznotok a körzetinél, a halláscentrumban meg ne hagyd Magad felidegesíteni.
Szép álmokat, aludj jól Te is! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 23:14 
Tag (66270)

Id:322644(N)
Megnéztük a Sztárba sztárt. Nagyon jó volt. Most az Adams family megy, és arra is vevő vagyok, bár már láttam párszor.

Magdi, holnap legyen jó napod, jó kedved!

Szokásos programom lesz holnap, megyek a körzeti orvoshoz a papírjaimmal, és a halláscentrumba, ami már egy hete halasztódik.

Jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 22:41 
Tag (34161)

Id:322643(N)
tengelic írta:
Magdikám, legyen elviselhető a holnapi munkanapod!

Köszönöm Marikám.
Szép álmokat, aludj jól! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 22:39 
Tag (19485)

Id:322642(N)
Sacika, milyen napotok volt? Ninácska rendbejött?

Nagyika, nagy a csend.

Gizuska, jó pihenést!

Magdikám, legyen elviselhető a holnapi munkanapod!

Kellemes estét, majd nyugodalmas jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 20:44 
Tag (34161)

Id:322640(N)
tengelic írta:
Magdi, beiktattál egy kis pihenőt?!

Igen Marika, pihengettem is.

Lilikének nagyon ízlett a tarkedli. :D Izának viszont nem ízlett. ;)

Gizuska, itt is lehűlt jócskán az idő estére. Kora délután még szinte tavaszias enyheség volt ahogy a nap odasütött az erkélyre.

Holnap, holnapután meló.

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! :romance-kisscheek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 20:38 
Tag (34161)

Id:322639(N)
pusi írta:
http://www.mindmegette.hu/makleves-eperrel.recept/
Nem egy bonyolultság.
(Eper nem kell rá szerencsére, azt Gyurma nem eszi meg)

Gusztán néz ki. Nem lehet rossz. Kár, hogy Gyurma nem szereti az epret, mert nagyon jól mutat a levesben, és azt gondolom, ízben is harmonizál az alaplevessel.
Persze ha szeretné az epret, akkor se nagyon lenne érdemes venni, mert csak görög, vagy a jó Isten tudja honnan származó epret lehet helyenként kapni, amik ugyan szépen néznek ki, de ízük biztos, hogy nem sok van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 19:17 
Tag (66270)

Id:322638(N)
Magdi írta:
Pusika, nem tudom miért, de most villant be az előbb, hogy azt írtad valahol (de már nem találom, hogy hol :oops:), hogy kis Gyuri máklevest kért. :D Hmmm....még soha nem hallottam máklevesről. Kíváncsi vagyok rá, hogy milyen lehet.
.

http://www.mindmegette.hu/makleves-eperrel.recept/
Nem egy bonyolultság.
(Eper nem kell rá szerencsére, azt Gyurma nem eszi meg)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 19:08 
Tag (5323)

Id:322637(N)
Jó estét mindenkinek!!
Itt is elromlott az idő, ronda morcos szél támadt, hideg van, és fáj a fejem is :doh: :D
Jó szórakozást és szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018 feb. 04 18:13 
Tag (19485)

Id:322630(N)
Akkor nálatok nagyon bolond idő volt Pusika! Kár, hogy nem jutottatok ki a Nagyerdőre! :oops:

Nálunk egész nap napsütés volt. Most egy kicsit feltámadt a szél. Edina és Brigi sétáltatják a kutymókat.

Most nem szaladtak össze a kenyérillatra, mert aludtak, amikor kisült. Reggel jöttek haza a buliból. :lol:

Magdi, beiktattál egy kis pihenőt?!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 3454  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]