Pontos idő: 2018 feb. 18 21:47

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96813 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3142, 3143, 3144, 3145, 3146, 3147, 3148 ... 3228  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 21:59 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:5489(N)
Én is nehezen hagyok ott a tányéron ételt, egyszerűen mert így szoktam meg.
Pusi, olyan kétkerekű huzigára gondolsz, amivel pl. régebben a KGST-s országokból jöttek és hozták a csencselnivalót? Olyasmi, mint amilyen a mostani elegáncsos gurigás bevásárlószatyrok váza. Olyat keresel?

Én most azt búvárkodom a netről, hogy miből egyek egy kis magnéziumot, mert ma is jól begörcsölt a talpam, alig tudtam kiegyengetni, a második ujjamat ráhúzta a harmadikra. Két évvel ezelőtt ez annyira súlyos volt, hogy alig tudtam kuplungozni. De most nincs vész, mert most a bal talpamat rántja össze. És a magnéziumnak sok más jó hatása is van.

(Ezt még muszáj leírnom, aztán többet nem foglalkozom a kolléganőmmel. Orrba-szájba becsmérli két másik kollégánkat, ma megyek az ő irodájukba, hogy elhozzak valamit, hát ott ücsörög velük. Nem tudom, ha én nem szeretek valakit, akkor nem megyek hozzá ücsörögni. Képzelem, hogy rólam miket mond a hátam mögött. Volt egy jó fél év, vagy több, hogy a köszönésen kívül nem szólt hozzám. Először rosszul esett, aztán annyira megszoktam, hogy teljesen jól éreztem magam. Aztán mivel együtt ülünk az irodában, és a legevidensebb, hogy nekem szidja a többieket, egyszercsak nem bírta tovább. Akkor egy ideig azt kívántam, bár továbbra se szólna hozzám, mert dumája az van. Ha kérdezek valamit, és csak egy igent vagy egy nemet kéne mondani, akkor kb. fél óráig beszél, és a végén nem tudom meg, hogy igen vagy nem. De most már be is fejezem, mert most meg én locsogok túl sokat.)

Holnap korán kell kelnem, úgyhogy nemsokára itthagylak Benneteket. Nyugi, csak átmenetileg, ne ríjjatok! :mrgreen:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 21:53 
Tag (61882)

Id:5487(N)
Holcinak hoztam madarat a fotósba. Azt hiszem keddi, de még nem romlott meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 21:46 
Tag (61882)

Id:5485(N)
Teljesen hétköznapi dolgokat vettem, WC papírtól kezdve, liszt, étolaj stb... Igazából egy olyan alkalmatosságot hajtok, amivel a fát, amivel fűtünk, be lehet hozni a lakásba. Egy évet bírt ki az előző, és úgy gondoltam nem adok 5000 Ft-ot egy újért. Van 15-ért is fémből, de annak is lötyögött a fogója. Még egy dolgot hajtok már régen, egy alföldi papucsot, de azt sem kapni. Azután itt voltak Gyurmáék, így most tettem le a fenekem.

Edit, nem szeretnék a kolléganőddel dolgozni. Nagyon jól leírtad ezt a típust, van ilyen ismerősöm, aki mindent becsmérel, mert ezáltal többnek szeretne látszani. Mert ő különbet érdemel másnál.
Kaja terén nem vagyok igényes, mindent megeszek, és nem szeretek semmit sem kidobni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 21:38 
Tag (9881)

Id:5483(N)
Margó, egyetértek! Kép

Na de hol vannak a többiek? Csak nem hortyogást hallok? Margó, milyen büntetést találunk ki az igazolatlanul hiányzóknak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 20:01 
Tag (18845)

Id:5475(N)
Edit! Ha ilyen a nőci, ne is törődj vele, annál rosszabb ha észreveszi, hogy másokat ezzel tud irritálni, sajnos majdnem minden munkahelyen van egy-két olyan ember, aki igyekszik saját magát a többi munkatárs fölé helyezni, megjegyzem teljesen alaptalanul, Én nem szivesen lennék az Ő helyébe, mert általában ezek az emberek közutálatnak örvendhetnek, inkább eszem a a diós tésztát /pedig utálom/, Ő meg csak tolja fel a 20. palacsintát is, és ne váljék egészségére. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 19:51 
Tag (9881)

Id:5473(N)
Ezt már én is akartam kérdezni, Pusi, mit vettél?
Margó, akkor sóskát vagy spenótot kéne főznöm. Mondjuk szeretem mindkettőt, de ez a nő szinte minden hétvégén ezt főz. Nem izgat, csak állandóan hatalmas a szája, amikor mi pl. olyan zöldbabfőzeléket kapunk, aminél hanyattesünk az ecetszagtól (nálunk ittthon nem kerül a zöldbabfőzelékbe ecet, mert tejföllel, joghurttal vagy kefírrel savanyítjuk), szóval amikor leszédülünk a székről az ecetszag miatt, akkor persze a konyhások (szakács, szakácstanuló, pincér, konyhai kisegítő) szóval őnekik valahogy mindig kerül valami natúr sült husi krumplival, vagy ilyesmi. És emiatt kolléganőm ordít, hogy ez igazságtalan, mert egyék ők is azt, amit kihoznak elénk. De ő megengedi magának, hogy válogat, és külön menüt rendel. Én csak ezt utálom. Az égbe döfli az orrát, mint egy rossz királynő, és azt mondja: Én nem eszem meg a dióstésztát! Azanyád, gondolom, majd megennéd, ha nem válogathatnál, és éhes lennél. De persze ő telezabálja magát ebéd előtt a konyhán. Valahányszor visszajön onnan (ahová azért megy, mert ő tartja kézben a leltárt, rendeléseket, stb.), mindig félóráig csámcsog még a maradékokon. Innen tudom, hogy már megint evett valamit. Aztán utána persze könnyű fikázni az ételt. Egyszer láttam, amint a konyhán palacsintát evett. Számolj: egy, kettő. Ennyi időbe tellett, amíg egy palacsinta lement, és már nem is rágott. Bár rágni egyáltalán nem láttam. Egy harapás, és a palacsinta fele lement. Nem viccelek, egyben!!!!! Nem rágott egyáltalán. Még egy csattintás, és a palacsinta másik fele is zsupsszzz! Nem volt sehol. De ebben mi a jó? Én is gyorsan eszem, na de ennyire? Ez azért bámulatos volt, szerintem felléphetne vele a cirkuszban.

Holci, nem félsz, hogyhátra lesz kötve a sarkad? Mind a kettő! Most elhúztad a mézesmadzagot, aztán sehol egy fia madár? Nem lesz ez így jó! Nem bánom, hozzá ma egy túzokot, holnap meg egy verebet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 19:33 
Tag (18845)

Id:5471(N)
Szép estét kívánok mindenkinek!
Valahogy elfelejtettem ma reggel köszönni, de látom túl éltétek a traumát :D

Edit! Holnapra főzzél egy nagy adag olyan kaját, amit a kedves munkatársnőd is szeret, és azt edd meg az orra előtt. Kicsinyes bosszú, de bosszú. :D

Pusi! Mit bótoltál, hol, mennyiért, mit vettél? Nem vagyok kiváncs egyáltalán :D csak úgy kééérdem.

Remélem mindenki épségben hazaért, sikerült kimenteni az ótókat a jég fogságábul.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 19:09 
Tag (2398)

Id:5467(N)
lesz madár, lesz.... de mikor? :?: Ma biztosan nem... Pedig én azt vallom, hogy inkább ma egy túzok, mint holnap egy veréb :lol: Persze ma se túzok, se veréb.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 18:48 
Tag (9881)

Id:5465(N)
holsderteufel írta:
Tessék előjönni, csak semmi bújkálás :oops: Túl kevesen vagyunk itt egy-en.
Mert különben magamnak fogok itt madarakat mutogatni. :roll:

Holci! Ide azzal a madárral, hadd nézzük! Izibe'!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 18:42 
Tag (2398)

Id:5464(N)
Tessék előjönni, csak semmi bújkálás :oops: Túl kevesen vagyunk itt egy-en.
Mert különben magamnak fogok itt madarakat mutogatni. :roll:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 14:26 
Tag (2398)

Id:5455(N)
pusi írta:
Van egy olyan dolog, hogy ha sokan kívánnak valamit, az teljesül. Akkor most kívánjuk azt mindannyian, hogy ennek a némbernek menjen a hasa a sajtos-tejfelestől, de úgy, hogy ne érjen az illemhelyig el. Ez most én nagyon színesen tudnám ecsetelni, de úgy döntöttem úrinő leszek.

Pusi ugye nem haragszol, ha a gondolatodat tovább ragozom: erre azt szoktam mondani, hogy akkor jöjjön rá a hígf..ás, amikor úgy érzi, hogy most a legjobb... :mrgreen:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 14:16 
Tag (9881)

Id:5453(N)
Egyszer valahol az Alföldön, közelebbire nem emlékszem, egy benzinkútnál tankoltunk. Míg vártam, hogy nagy fehér ember elintézze a dolgokat, a kocsi mellett vártam. Nyár volt. Egyszercsak észrevettem egy izét, azt hittem, sikló, szép sötétszürke volt, kicsike, és ott igyekezett a benzinkút betonján valahová. Ajjaj, mondom, nem vagy te jó helyen itten, és fogtam, elsétáltam vele egy füves részre, ott leraktam. Azt azért megjegyeztem, hogy szép háromszögletű feje volt. Később jöttem rá, hogy csak a viperának van háromszögletű feje. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 14:13 
Tag (9881)

Id:5452(N)
pusi írta:
Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.
Volt már a héten grízes tészta? Csak a változatosság kedvéért.

Szépek a csúszómászók. Egyszer megsimogattam egy hatalmas kígyót. Érdekes tapintása volt. Mint a hideg selyem. Egyáltalán nem rázott tőle a hideg, de háziállatnak nem szeretném, maradok Micinél.
Na, megyek bótolni.

Azzal, hogy kiöntöttem a szívem, Te pedig együttéreztél velem, ki is engedtem a gőzt. Ez a nő ilyen. Tulajdonképpen ő egy áspis kelgyó. De mégsem, nem lenne szép a kelgyókkal szemben.
A grízes tésztát is utálja. Ő mindig királynői testtartással és undorodva eszi a benti ételt, pedig van azért olyan, ami egészen ehető. Menetrendszerint azt csinálja, hogy belekóstol az ételbe, majd az evőeszközt belecsapja a tányérba és nagyokat sóhajt. És akkor meg kell kérdezni, hogy mi a baj, ő pedig fröcsög, hogy milyen vacak az étel. Néha tényleg, de ő nem szereti, nem bírja az összes fűszert, borstól, paprikától kirázza a hideg. Nagyon nagyra van a főzéstudományával, ő hétvégén mindig "rittyent" jóféle étkeket, amik legalább egy laktanyának lennének elegendők. Csak úgy, fél kézzel rittyenti. Egyszer a lánya sem bírta, amikor nálunk volt, azt mondta, hogy "Anyu, Te nem is tudsz főzni". Ez egy elégtétel volt. Ő hamar elfelejtette a kínos epizódot.
Én általában majdnem mindent megeszem, mert csak azért, mert nem olyan, mint otthon, de ehető, azért nem fogom otthagyni. Ő meg beleles mindenki tányérjába, és ilyeneket mondd: egyétek ám meg mindet, ezt a finom kaját! Olyan hangsúllyal, hogy az ember szégyenkezik, hogy egyáltalán eszik az ebédből. Őnála a leves-evés úgy néz kis, hogy a tetejét lekanalazza, és minden szilárdat otthagy. Na mindegy, régebben nagyon bosszantott, de most már nem érdekel. Csak hirtelen kibuktáztam a mai akciójától.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 14:03 
Tag (61882)

Id:5451(N)
Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.
Volt már a héten grízes tészta? Csak a változatosság kedvéért.

Szépek a csúszómászók. Egyszer megsimogattam egy hatalmas kígyót. Érdekes tapintása volt. Mint a hideg selyem. Egyáltalán nem rázott tőle a hideg, de háziállatnak nem szeretném, maradok Micinél.
Na, megyek bótolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 13:50 
Tag (9881)

Id:5450(N)
pusi írta:
Van egy olyan dolog, hogy ha sokan kívánnak valamit, az teljesül. Akkor most kívánjuk azt mindannyian, hogy ennek a némbernek menjen a hasa a sajtos-tejfelestől, de úgy, hogy ne érjen az illemhelyig el. Ez most én nagyon színesen tudnám ecsetelni, de úgy döntöttem úrinő leszek.

Nagyon aranyos vagy, Pusi, mert sokat segít, hogy lélekben mellettem állsz. E kívánságot mégsem akarnám rá mérni, egyrészt általában nekem szokott menni a hasam az itteni ebédek után fél órával, (még eddig eljutottam oda, ahová kellett), másrészt egy szobában ülök vele, és nekem kéne szimatolnom a végeredményt. De köszönöm, hogy összehúztad a szemöldöködet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 13:44 
Tag (61882)

Id:5449(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 13:28 
Tag (9881)

Id:5448(N)
Kép Kép Kép
Az első kettő puffogó vipera. A harmadik nem tudom, hogy puffog-e, de én puffogok, úgyhogy valamelyiket oda kéne raknom avatarnak.
Egyenes, nyílt és őszinte kolléganőm (akiről egyáltalán nem jut az ember eszébe olyan csúnya szó, hogy sz...rkeverő), amikor megtudta, hogy a szakács ma tejfölös sajtos tésztát akar csinálni, azt mondta, hogy mivel tegnap túrós csusza volt (kb. negyed adagnyi), ma ne legyen sajtos-tejfölös. De tészta kell legyen, hát legyen diós, mert mák nincs. Mikor kihozták, mindenki diós tésztát kapott, ő pedig sajtos-tejfölöst. Azt hittem, hogy nekimegyek, mert egy kicsit ideges lettem. Nem is bírtam magamban tartani, hogy ő ágállt a sajtos-tejfölös tészta ellen, úgy könnyű, ha ő sajtos-tejfölöst kér. Többen megállapítottuk, hogy mi is inkább sajtos-tejfölöst ennénk. Azt felelte, hogy ő meg nem eszi a diós tésztát.
Hadd számoljak tízig, különben Mackó kénytelen lesz áttenni eme hozzászólást a zárt osztályra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 12:12 
Tag (2398)

Id:5447(N)
Asszem hogy a jóreggelt helyett én márcsak jó napot mondhatok. Ugyhogy Jó Napot!
A légsúlymérő leszállt (rossz idő), ám az oklúziós front már valahol Kiev fölött örvénylik, minden esetre a jégpáncél olvadozik.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 09:45 
Tag (4201)

Id:5431(N)
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 08:20 
Tag (61882)

Id:5427(N)
Jó reggelt! Én hortyogtam, de hát ha fel kell kelni, üsse kő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 06:53 
Tag (9881)

Id:5426(N)
Jó reggelt, szép napot!
Mackó, ma nem alszol el? Én megyek készülődni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 06:50 
Tag (6942)

Id:5425(N)
Jó reggelt és szép napot kivánok Mindenkinek !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 15 00:47 
Tag (18845)

Id:5424(N)
Én is szép álmokat kívánok mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 23:35 
Tag (6942)

Id:5423(N)
Jó éjszakát és szép álmokat kívánok Mindenkinek !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 23:13 
Tag (9881)

Id:5416(N)
Mi ez a hortyogás itten? Felháborító! Én már fel is ébredtem, de bosszúból visszamegyek aludni. :geek:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 22:59 
Tag (19678)

Id:5411(N)
Nagyon itt ragadtam!
Most megyek! Jó éjt nektek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 22:47 
Tag (4201)

Id:5408(N)
pusi írta:
Halacska, csak egy javaslat: Vedd fel a kapcsolatot a Hospice szolgálattal. Részben azért mert tudnak megfelelő személyt ajánlani, másrészt nagyon sokat segítenek. Férjem hasonló korú és betegségű nagybátyját ápoltuk és ők voltak segítségemre.

Köszi, de egyelőre az öcsém intézkedik. Ha gond lesz, megkeressük őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 22:46 
Tag (61882)

Id:5407(N)
Jó éjt Nektek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 22:45 
Tag (6232)

Id:5406(N)
Azt hiszem én is búcsút intek ! Zenét hallok a tollas bálból ! Jó éjt !

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 jan. 14 22:44 
Tag (61882)

Id:5405(N)
Halacska, csak egy javaslat: Vedd fel a kapcsolatot a Hospice szolgálattal. Részben azért mert tudnak megfelelő személyt ajánlani, másrészt nagyon sokat segítenek. Férjem hasonló korú és betegségű nagybátyját ápoltuk és ők voltak segítségemre.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 96813 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3142, 3143, 3144, 3145, 3146, 3147, 3148 ... 3228  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]