Pontos idő: 2019 ápr. 20 14:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107560 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3302, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3308 ... 3586  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:44 
Tag (4201)

Id:27498(N)
margo írta:
Pusi, egy ilyen buli fergeteges lehet, én még soha nem voltam ilyen "fogjuk össze a világot" haccacáréban, de biztos tök jó volt, a sokféle nemzetiség egy helyen, békében, ez tetszik.

Igen, ez tényleg fantasztikus lehetett. :-)
Mi most Albániában egy felhőszakadás miatt verődtünk össze egy asztalnál páran külföldiek: volt egy echte angol, aki Albániában él 10 éve, egy ír, akinek kevés a nyugdíja, ezért az év egyik felét a kelet- és dél-európai országokban tölti, egy albán festő, aki Olaszországból jött haza, meg egy fülöp-szigeteki lány, aki egy mentőautóban berendezett lakókocsival járja be Európát. Nagyon jó és vidám kis este volt. :D

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:41 
Tag (18845)

Id:27497(N)
40, azaz negyven liter???? Egek!

Halacska milyen volt a strand?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:41 
Tag (68253)

Id:27496(N)
margo írta:
Pusi, egy ilyen buli fergeteges lehet, én még soha nem voltam ilyen "fogjuk össze a világot" haccacáréban, de biztos tök jó volt, a sokféle nemzetiség egy helyen, békében, ez tetszik.

A sokféle nemzetiség nagyon jól megfér egymással csak eleget kell hozzá inni.

Edit, azt hiszem a verbéna a túlzott napsütést sem szereti.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:40 
Tag (18845)

Id:27494(N)
Edit, ne vergődj a kókuszgolyókkal, egy stresszel kevesebb lesz holnapra, és lehet szőnyeget sem kell tisztítanod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:38 
Tag (4201)

Id:27493(N)
pusi írta:
halacs írta:
Szervusztok! :-)
Látom, jó a hangulat, meg is értem. :-)
Rossz hírem van: elfogyott a törkölyünk.

Nem egy hordóval volt???

Nem a csókakői készlet fogyott el, csak az amit a múlt héten hoztunk, az sajnos nem volt sok. :-)
Egyébként sajnos ott sem egy hordóval volt, csak 40 liter, de túl sokan járunk rá, nagy a család, sok az ismerős. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:36 
Tag (18845)

Id:27491(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:35 
Tag (4201)

Id:27490(N)
Van valami kicsit gyantás, talán mazsolás, nagyon édes görög vörösbor, egyszer ittam olyat, nagyon ízlett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:35 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:27489(N)
margo írta:
Hahóóóó! De jó hogy itt vagy, Gint hol hagytad?
Köszi nektek a szupi fotóért, és egyáltalán nem voltam irigy....áááá, egy kicsit sem :mrgreen: de tényleg nagyon örülök, hogy taliztatok, végre vmi összejött. És tényleg nem vagyok pletykás, na jó csak egy kicsit, :mrgreen: és amúgy is magunk között vagyunk, mééér tudná ezt meg ország világ.

Edit töccsé rá, mi Pusival már lépéselőnyben vagyunk, rolád, kókuszgolyó kész, akkor nincs semmi probléma.

Még hazafelé is erős elszánás élt bennem a kókuszgolyó-készítést illetően (csak a rolád van készen), de mostanra elpárolgott a késztetés. Nem baj, mert így is rengeteg kaja lesz. Még azért lehet, hogy holnap reggel hajnalok hajnalán felkelek, és megcsinálom. Amúgy is kellene kenyeret is sütnöm.
Gin még maradt, a barátjával van, és még jönnek hozzájuk barátok, már zene is volt amikor eljöttem, cigányzene éppen, de állítólag éjjel kettőig megy a buli. Fiatalok, ők még bírják. Pont most vettem észre, hogy kaptam Gintől egy sms-t, amelyben érdeklődik, hogy rendben hazaértem-e. Tündéri ez a lány.
Úgyhogy a vacsi még itt vár (nem baj, hidegen is megeszem), és jöhet a rozé, koccintás, és minden. Nagyon jó egy ilyen találkozás, remélem, mindenkivel összejön.
Pusi, gondolkodom a verbéna-problémán, ha úgy gondolod, hogy a szárazság vittel el, akkor vagy egy alátétben legyen alatta víz, amiből kortyolhat, vagy pedig lehet (lehetett? nekem van, évekkel ezelőtt vettem) kapni olyan cserépanyagból, mint a virágcserepek egy kütyüt, aminek viszonylag hegyes a vége, és öblös a teteje (olyan kb., mint egy talpas pohár, talp nélkül, csak a szárával). Ezt bele kell döfni a földbe, és vizet tölteni bele. A cserép így mindig valamennyire nedvesen tartja a földet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:34 
Tag (68253)

Id:27488(N)
halacs írta:

Nem egy hordóval volt???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:33 
Tag (4201)

Id:27487(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:31 
Tag (68253)

Id:27486(N)
Én szeretem az édes vörösbort. Valamikor nagyon régen Görögországban voltunk, és Athén előtt egy elég lekoszlott kempingben sikerült szállást szerezni. Azt vettük észre, hogy estefelé a kemping alatt hatalmas tömeg gyűlt össze. Kiderült, hogy augusztusban van náluk a bor ünnepe. Venni kellett mindenkinek egy boros kancsót és azután ihatott ingyen reggelig. A bortermelők csapraverték a hordóikat, és utána ivás, ének, tánc, hajnalig tartó mulatság. Mindenféle náció képviseltette magát, talán németek voltak a legtöbben, de japán, kínai, arab, néger. Fantasztikus hangulata volt ennek az éjszakának, és az édes vörösbor erre emlékeztet.

Edit, a verbéna futó volt és kidöglött két alkalommal is. Azt hiszem az a kertész akitől veszem rossz földbe ülteti. Nem tárolja a vizet és teljesen kiszárad már egy fél nap alatt is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:25 
Tag (18845)

Id:27483(N)
Hahóóóó! De jó hogy itt vagy, Gint hol hagytad?
Köszi nektek a szupi fotóért, és egyáltalán nem voltam irigy....áááá, egy kicsit sem :mrgreen: de tényleg nagyon örülök, hogy taliztatok, végre vmi összejött. És tényleg nem vagyok pletykás, na jó csak egy kicsit, :mrgreen: és amúgy is magunk között vagyunk, mééér tudná ezt meg ország világ.

Edit töccsé rá, mi Pusival már lépéselőnyben vagyunk, rolád, kókuszgolyó kész, akkor nincs semmi probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:18 
Tag (9881)

Id:27481(N)
Sziasztok, megérkeztem. Kicsit, de csak egy nagyon kicsit vagyok spicces. Három kóstolót ittam, finomak voltak, de még nem vagyok profi, kár belém, szesz - szesz. Ha megmondják, hogy milyen pálinka, akkor felismerem az illatát, az ízét már nem annyira. És vegyétek tudomásul, hogy nagyonis hiányoztatok, emlegettünk is benneteket, hogy milyen jó lenne végre találkozni. Úgyhogy nyugalomság, nem fogjátok megúszni Ti sem.
Az az egy szerencsénk van, hogy Margó nem pletykás, így nem tudja meg ország-világ, hogy az üllés útjára léptünk. :D :D :D :D
Pusi, fogunk mi még együtt inni, előbb, mint gondolnád! Verbénával nemtom, mibajod van? Melyiket próbáltad? Mert van a kicsi, ami nem fut, és a futó. A futó az viszonylag folyamatosan virágzik, mondjuk nem árt, ha kicsit tápozod. Az állónak van egy fővirágzása, utána nagy szünet, és talán egy második virágzás is. Őneki is adhacccc tápot. Tápozni pedig úgy kell, hogy nem ám egyszerre odaadod neki a heti adagot, hanem szépen elosztva, háromszorra itatod fel vele. Tehát átlag kétnaponta a heti táp harmadával lehet locsolgatni.
Most vacsorázom, de lehet, hogy utána rátöltök, száraz rozém van itthon, sülthusira muszáj lesz egy kis pohárkával legurítani. Akkor is rátok fogok gondolni. Nagyon de nagyon aranyosak vagytok! És én is. :mrgreen: (Nyugi, nem a szesz beszél belőlem, komolyan gondolom. Főleg az előbbit. :P )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:13 
Tag (18845)

Id:27478(N)
Coca cola :o inkább bármi más, valamikor én is iszogattam, de általában csak szomjasabb lettem tőle, így hamar abba is hagytam, és minden más üdítő jellegű italt, igaz a szénsavas árványvíz sem nyerő, most azt iszom állandóan.

Oké! Mehet a buli, csak mi nem tudunk fotót mellékelni.
Pusi, Te nem is szereted az édes vöröset.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:11 
Tag (68253)

Id:27477(N)
margo írta:
Van itthon édes vörös, ha gondolod ihatunk, Te egy páleszt, én meg borovicsot, és már nem is iszol egyedül, igaz elég infantilis, így, de ez van, messze van D....cen, hát még a Deák tér.

Margó, egészségünkre!!! Az édes vörös nekem is megfelel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:08 
Tag (18845)

Id:27475(N)
Van itthon édes vörös, ha gondolod ihatunk, Te egy páleszt, én meg borovicsot, és már nem is iszol egyedül, igaz elég infantilis, így, de ez van, messze van D....cen, hát még a Deák tér.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:07 
Tag (68253)

Id:27474(N)
Valamikor biztosan ivott, de olyan kutymátyot mint a gin-tonik, borból pedig aszút, ez utóbbira nem vonatkozik a jelző.
Az hogy nem iszik szeszet a kisebb baj, a nagyobb az hogy imádja a coca-colát. Ez már megbocsáthatatlan és nagyon rossz ízlésre vall. :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:02 
Tag (18845)

Id:27472(N)
pusi írta:
margo írta:
Asszem a kis kacsójukban nem laboros begre volt.
Ezért még leveszik a fejem.
És tényleg fújjjj, de nagyon, nem azért mert mi nem vagyunk ott :mrgreen: de hogy inni.... és egyáltalán, mi az hogy jól érzik magukat....nélkülünk :mrgreen:

Pusi, biztos van már kicsi, napközben többször rájuk néztem, és szinte biztos hogy etetnek, látszik a mozdulataikról.

Irigylem őket nagyon. Nekem is jól jönne egy kis pályinka, de nincs akivel igyak. A zember soha nem iszik szeszet :(

Hogy bírta ki????? Még csak meg sem kóstolta soha :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 20:00 
Tag (68253)

Id:27470(N)
margo írta:
És tényleg fújjjj, de nagyon, nem azért mert mi nem vagyunk ott :mrgreen: de hogy inni.... és egyáltalán, mi az hogy jól érzik magukat....nélkülünk :mrgreen:

Pusi, biztos van már kicsi, napközben többször rájuk néztem, és szinte biztos hogy etetnek, látszik a mozdulataikról.

Irigylem őket nagyon. Nekem is jól jönne egy kis pályinka, de nincs akivel igyak. A zember soha nem iszik szeszet :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 19:49 
Tag (18845)

Id:27467(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 18:55 
Tag (68253)

Id:27455(N)
Micsoda züllés :evil: ..és pályinka :evil: fújjjj :evil: :evil: egyesek isznak :evil:
Azért remélem lesz részletes beszámoló.

Nem ma volt a pásztortalálkozó. Elnéztem az időpontot. Azért kimentem a Hortobágyra, de nem sok szerencsém volt. A kedvenc helyem már foglalt volt, délig vártam, azután hazajöttem. Megnéztem Hunorékat, szerintem Mackónak igaza van, mert abban a fészekben etetés folyik.

Edit, szépek a virágaid. Verbénát én is szeretnék, de ő nem szeret engem, még soha nem jártam sikerrel verbéna ügyben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 18:36 
Tag (18845)

Id:27450(N)
A világért sem szeretnék pletykálni, mert én nem is vagyok olyan, :lol: de Edit és Gin most küldött két fotót a telefonomra, ott szenvednek a pálesz fesztiválon, és azt most már tényleg nem árulom el, hogy mit tartanak a kezükben, de láthatóan nagyon jól érzik magukat :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 15:06 
Tag (9881)

Id:27442(N)
Megsütöttem a piskótát, kikevertem a vajat a porcukorral, most várom, hogy hűljön a főzött krém. Lehet, hogy gyorsan elültetek néhány növényt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 14:06 
Tag (7035)

Id:27434(N)
Mindenkinek szép hétvégét kívánok! Még belehúzok egy kicsit a melóba, aztán lelépek. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:53 
Tag (18845)

Id:27425(N)
ebpiaf írta:
Tehetek fel fotót, de még nincs kész..... de majd lekapom így, aztán 2-3 hetente, ilyen volt - ilyen lesz sorozat is lehet belőle.
A borostyánt nem nagyon ismerem, úgy értem, nem volt nekem, azt tudom, hogy a teljes árnyékban is szeret lenni. Erkélyen van? Kicsi virágládában, vagy hol?

Erkélyen van, 2 hatalmas cserépben, szerintem kinőtte, ősszel kuka.

Jó ötlet a fotó, majd én is teszek fel, ha már a muskátlim ütőképes lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:51 
Tag (18845)

Id:27424(N)
ebpiaf írta:
Biztos, hogy nem adnak ingyér még kóstolót sem. Ez nem olyan világ....
Kocsival egy tapodtat sem! Nem nézni akarom a pálinkát.... Ha összejön, tuti, hogy koccintunk az egészségedre!

Ettől már is jobban érzem magam.
20 évvel ezelőtt Német o.ban, ilyen alkalmakkor, minden pulton ott volt a 3 centes kostolónak, volt kb. 25 bódé, ha valaki belehúzott, hülyére ihatta magát mire a végére ért. Én kettőnél megálltam, de lehet, hogy 3 volt, és a többire nem emlékszem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:49 
Tag (9881)

Id:27422(N)
Azt hiszem, ha komolyan gondoltam, hogy elmegyek délután, most neki kell állnom a roládnak. Azért közben be-be kukkantok. Margó, pihenjél!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:47 
Tag (7035)

Id:27420(N)
Ez a sorozat jó ötlet! :)

Most muszáj egy kicsit jobban figyelnem, majd még benézek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:45 
Tag (9881)

Id:27419(N)
Tehetek fel fotót, de még nincs kész..... de majd lekapom így, aztán 2-3 hetente, ilyen volt - ilyen lesz sorozat is lehet belőle.
A borostyánt nem nagyon ismerem, úgy értem, nem volt nekem, azt tudom, hogy a teljes árnyékban is szeret lenni. Erkélyen van? Kicsi virágládában, vagy hol?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 máj. 09 12:45 
Tag (18845)

Id:27418(N)
gin írta:
Dehogyis! :)
Most komolyan Margó, nem tudnád valahogy megoldani?

ÁÁÁÁ! Sajna nem, éppen az előbb írtam, hogy az egész délelőttöt a borostyánok társaságában töltöttem el, nekem mára ennyi! Azért sokat fogok gondolni rátok, érezzétek jól magatokat, és semmi jót ne halljak rólatok.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107560 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3302, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3308 ... 3586  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]