Pontos idő: 2018 nov. 21 07:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103697 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3302, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3308 ... 3457  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:48 
Tag (19678)

Id:11342(N)
margo írta:

Baby! Jól teszed! Ne is legyél olyan locsi fecsi, mint Én. :mrgreen:

Le no szokjál róla! Editnek is akartam már mondani, hogy mostanában nagyon visszafogja magát. :?

Azért titkolózom, hogy izgassa a fantáziátokat. Ezáltal kombináljatok, logikázzatok.
Tehát fejlesszem a kreativitásotokat! :lol: :lol:

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:43 
Tag (18845)

Id:11340(N)
baby63 írta:
margo írta:
Nem nem nem vagyok biztos, éppen ezért írtam, hogy kitudod magyarázni :lol: :lol: és ha nem akarsz magyarázkodni, akkor meg mesélj!!! :lol: :lol:

Arra gondoltam, hogy titokzatosan hallgatni fogok... ;)

Fábryt egyáltalán nem szeretem. Közönséges. Kepest csípem. Edit, elfekvőben kifejthetnéd róla a véleményed. Kíváncsi vagyok rá.

Baby! Jól teszed! Ne is legyél olyan locsi fecsi, mint Én. :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:41 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:11339(N)
Baby, bocsi! :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:40 
Tag (19678)

Id:11337(N)
margo írta:
Nem nem nem vagyok biztos, éppen ezért írtam, hogy kitudod magyarázni :lol: :lol: és ha nem akarsz magyarázkodni, akkor meg mesélj!!! :lol: :lol:

Arra gondoltam, hogy titokzatosan hallgatni fogok... ;)

Fábryt egyáltalán nem szeretem. Közönséges. Kepest csípem. Edit, elfekvőben kifejthetnéd róla a véleményed. Kíváncsi vagyok rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:38 
Tag (18845)

Id:11336(N)
Anyukám éppen ma reggel panaszkodott, hogy mind a két madáretetője dugig van kajával, de még a verebek is elkerülik a kertjét. Tavaly ilyenkorra már dupla adag madárkaja fogyott el, mint ebben a szezonban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:37 
Tag (9881)

Id:11335(N)
Gin, ha csak kiszórod a magokat a földre, azt óhatatlanul a varjak fogják megenni - jobb híján. Egy ismerősöm faggyúval eteti a varjakat, mert ezek a madarak az egyik kedvencei. Ezek szerint mindenevők, a magot is megeszik. Tudom, hogy csúnya, de egy másfél literes műanyag palack felakasztva, oldalán egy nem túl nagy lyukkal, napraforgóval feltöltve lehet a megoldás. Azt a varjak biztos, hogy nem tudják megdézsmálni.
Nem emlékszem pontosan, mit írtam egyszer erről, hogy február végéig (ez túl korai, most legalábbis), vagy talán március végéig jó etetni a madárkákat. De tulajdonképpen ahhoz kell igazodni, hogy ha hó van és nagy hideg, akkor nem találnak élelmet (rovarokat), akkor szükséges etetni. Amikor már melegszik az idő és nincs hó, nincs fagy (ez lényeges: nincs fagy), akkor lassan abba kell hagyni az etetést. Madár akkor is jön, mert megszokta az ingyenkosztot, de le kell szoktatni róla. A fészkelési időhöz kell igazodni, amikor már a tojásokon ül, valószínűleg talál már kaját. Ha pedig kikeltek a fiókák (pl. cinkéknél), akkor meg már egyenesen veszélyes lehet magokat etetni, mert ezeket lenyomják a fiókák torkán, akik rosszabb esetben meg is fulladhatnak, mert a mag nem olyan jó zaftos, mint egy hernyó. Persze vannak, akiknek más a véleménye, de én ehhez tartom magam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:37 
Tag (19678)

Id:11334(N)
Betegek hogy vagytok ma?? (Gin, tőled is kérdeztem! ;) ;) )
Edit! A kenyér azért még lehet jó! Lehet, hogy mégis lágy volt a tészta? Mákos sütiről nem beszélni, csendben falni!! Úúúgy ennék egy harit... kettőt... nem! kétpofára zabálnám!!
Pusi! Vigyázz, mert visszaesel!
Gin! Hideg van még, hó is van! Nyugodtan etessél. Én március végéig szoktam. Varjak ellen nincs ötletem. Talán , ha egy távolabbi helyre mennél??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:35 
Tag (2398)

Id:11333(N)
Üdv Neked Gin. Varjakkal az a tapasztalatom, hogy 4-5 m-nél nem merészkednek közelebb a házhoz, továbbá nem mernek fölszállni a házközeli emelvényekre. Nem tudom, milyen körülmények vannak Nálad, de bizonyára van lehetőség külső falon elhelyezni olyan alkalmatosságot, (etető, vagy egyszerű sík lap) ahová a szibériai csirkék nem mernek fölszállni.
Ha a hó elolvad (de nem is ez a fontos, hanem az, hogy éccaka sem legyen mínusz) akkor az etetést csökkenteni kell, és lassan meg is kell szűntetni.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:33 
Tag (18845)

Id:11331(N)
baby63 írta:
margo írta:
baby63 írta:
Na, nekem is integetnek a pizsik!! :lol: :lol: :lol:
Jó éjt mindenkinek!

Baby!! Ne izéjjj mánn Te is! Jó jó Te kitudod magyarázni, mert mondhatod azt is, hogy a kutyuk is kapnak pizsit.

Sziasztok, szép napot!

Margó! Te ebben olyan biztos vagy?? :mrgreen: :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:29 
Tag (19678)

Id:11328(N)
margo írta:
baby63 írta:
Jó éjt mindenkinek!

Baby!! Ne izéjjj mánn Te is! Jó jó Te kitudod magyarázni, mert mondhatod azt is, hogy a kutyuk is kapnak pizsit.

Sziasztok, szép napot!

Margó! Te ebben olyan biztos vagy?? :mrgreen: :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:24 
Tag (7035)

Id:11326(N)
Szia Margó! Kép Igen, megoldódott! Meg is írtam lent. :)

Van egy kis bajom. A parkban is szoktam etetni a madárkákat, csak hát rengeteg a varjú és ők egyszerűen ellepik a kaját. És hát amíg ők esznek, addig a kicsik nem mernek oda menni. De mire oda tudnak, addigra kaja nuku. Namármost. Mennél több kaját viszek, annál többet esznek meg a varjak. Kép
Ja és nem egy helyre teszem le, próbáltam már túljárni az eszükön, de nem lehet. Mindenhol ott vannak. Szerintetek mit csináljak?

Van még egy másik kérdésem is. Meddig kell etetni a madarakat? Egyszer csak majd ők nem jönnek, vagy én ne rakjak ki több magot?

Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:19 
Tag (18845)

Id:11325(N)
Szia Gin! Most olvastam a leveled, látom már megoldódott a problémád, és tudsz írni a fórumba. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 12:12 
Tag (7035)

Id:11322(N)
Szép napot kívánok! 8-) Süt a Naaaap!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 11:20 
Tag (9881)

Id:11321(N)
Talán megnyugodtam, bekebeleztem két tömény mákoskockát. Anyukám csinálta, és nagyon finom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:59 
Tag (9881)

Id:11307(N)
Sziasztok. Beértem és tajtékzom. Majdnem összetörtem a csuklómat is, akkorát vágtam az asztalra. Meg kell nyugodjak. Csupa atrocitás ért az úton, és nagyon felhúztam magam.

Fábryt szeretem, nem tudom, milyen műsorai vannak még a shown kívül, azt szoktam nézni, csak sajnos sokszor elfelejtem. Meg elalszom. Kár, mert tényleg csípem az ipsét.

Kepessel kapcsolatban előítéleteim vannak, de egyszer hallottam azt a műsort, amiben ő volt a riportalany, valamennyit megtudtam az életéről, sorsáról, hát nem piskóta, az biztos. De nem ezen az oldalon áll. Ez is biztos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:56 
Tag (4201)

Id:11306(N)
holsderteufel írta:
Jó reggelt. (Kicsit megkésve.) Frontmentes a környékünk, a légnyomás emelkedőben, anticiklon felépülőben, szerencsére most meleg fúvallatokat hoz nekünk. Csapadék ma nem lesz, napsütés annál inkább.

Jó hírek, csak így tovább. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:55 
Tag (4201)

Id:11305(N)
macko50 írta:

Köszi, Mackó, ha nem feledkezem el róla, megnézem. Nagyon szeretem a műsorait. :-)

Jó reggelt mindenkinek! :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:55 
Tag (18845)

Id:11304(N)
Jó reggelt, és szép napot kívánok mindenkinek!

Mackó! Köszönöm szépen!

Őrülök, hogy a ló nevének leírásakor nem tévedtem túl sokat.

Pusi! Azért csak lassan, ilyenkor lehet visszaesni a kórságba!

Holci! Köszi az infót!

EDit! Tuttam, hogy elaludtál! Kenyér ha nem szép, attól még lehet finom!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:26 
Tag (2398)

Id:11302(N)
Jó reggelt. (Kicsit megkésve.) Frontmentes a környékünk, a légnyomás emelkedőben, anticiklon felépülőben, szerencsére most meleg fúvallatokat hoz nekünk. Csapadék ma nem lesz, napsütés annál inkább.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 08:09 
Tag (66319)

Id:11300(N)
Jó reggelt, szép napot!

Látom Edit nem szereted Fábryt, mert Overdose ismerős lenne. Nagyon sokat foglalkozott már vele a műsoraiban. Baromi mázlija volt a tulajnak, mert fillérekért vette, illetve jó szeme volt, mert meglátta benne Kincsem utódját.

Rövidesen mennem kell dolgozni, ami nem jó, mert még nem másztam ki a kórságból teljesen, viszont jó, mert kint leszek, és Hortobágy környékén.

Kepesnek fantasztikus műsorai vannak. Nem a beszélgetős desszertre gondoltam. Egyszer beköltözött egy tizenvalahány gyerekes családhoz több napra, és a műsorán keresztül megismerhettük a családot, azt, hogy mit is jelent ennyi gyereket becsülettel nevelni. Nagyon szimpatikus volt. Legutóbb ősszel Debrecenben láttam, a múzeumok éjszakáján tárlatvezetést vállalt az édesapja fényképeinél. Nem tudta szegény mire vállalkozott, látszott rajta, hogy teljesen pánikban van, olyan hatalmas volt a tömeg. Ugyanakkor volt az Aba Novák kiállítás is, szintén családi tárlatvezetéssel, és megrohanták az emberek a Modemet. Nem mindegy, hogy 5000Ft-ot vagy pár százat kell leperkálni egy kiállításért. Ez tulajdonképpen egy jó dolog, mert azt jelenti, hogy van az embereknek igénye a kultúrára csak nem tudják megfizetni.

Mackó, köszi a linket, én megnézem feltétlenül.
Ha még marad időm, visszajövök gólyázni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 06:24 
Tag (9881)

Id:11294(N)
Jó reggelt. Igen, Margó, eldőltem, telefon hiába csilingelt, fel nem ébredtem, csak később. Kenyér nagyon lapos. Gyanús.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 05:44 
Tag (6942)

Id:11292(N)
margo írta:
Az új sorozatának a cime Különös történetek....

Nekem nagyon tetszett, egy családról szólt, azon belül is az Apukáról, aki 7 gyereket nevelt és még neveli is a kisebbeket, és egyűáltalán nem járatta őket iskolába, kihagyták az általános, és a középiskolát is, ennek ellenére a két legnagyobb gyerek közül az egyik a pécsi egyetemre jár, a másik Hollandiába zenét tanul felsőfokon
Igazi nyomortelepen élnek Hajmáskéren, de minden gyereke több nyelven beszél, mert évközben sok időt töltenek külföldön, az nem derült ki hogy oda hogy jutnak ki, illetve számomra nem, mert az elejét nem láttam a filmnek.
A gyerekek csak az osztályozó vizsgákra járnak be az iskolába, és megdöbbentő volt, hogy a pedagógusok egytől egyig elismerően nyilatkoztak a gyerekek tudásáról, az egyik 5 éves gyerek az iskola udvarán a homokba lerajzolta a tanárnak a pitagorasz tételt, és el is magyarázta neki, de majdnem minden gyerek már 3-4 éves korára tudott olvasni. Szóvaé nagyon érdekes volt.

Szép reggelt kívánok Mindenkinek !

Margó, itt megnézheted az elejét, és a többi részt is :

Különös történetek

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 25 00:10 
Tag (18845)

Id:11291(N)
Edit! Lehet hogy valahol félúton eldőltél, és már alszol is :lol:

Szép álmokat mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:51 
Tag (18845)

Id:11288(N)
Megnéztem a műsort, mához két hétre lesz.
Pedig van csodaló és magyar a tulajdonosa.
Világklasszis, már láttam egy két futamát, mindíg nyer.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:46 
Tag (9881)

Id:11286(N)
margo írta:
A legközelebbi műsora nem tudom mennyire lesz érdekes, az pedig erről az ujdonsült csodalóról fog szólni. Nemtom a nevét leírni, leírom úgy ahogy monnnyják... Overdóz. :lol:

Csodalóról nem hallottam. Mikor lesz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:38 
Tag (18845)

Id:11285(N)
baby63 írta:
Jó éjt mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:36 
Tag (18845)

Id:11284(N)
A legközelebbi műsora nem tudom mennyire lesz érdekes, az pedig erről az ujdonsült csodalóról fog szólni. Nemtom a nevét leírni, leírom úgy ahogy monnnyják... Overdóz. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:34 
Tag (19678)

Id:11283(N)
Jó éjt mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:33 
Tag (18845)

Id:11282(N)
Az új sorozatának a cime Különös történetek....

Nekem nagyon tetszett, egy családról szólt, azon belül is az Apukáról, aki 7 gyereket nevelt és még neveli is a kisebbeket, és egyűáltalán nem járatta őket iskolába, kihagyták az általános, és a középiskolát is, ennek ellenére a két legnagyobb gyerek közül az egyik a pécsi egyetemre jár, a másik Hollandiába zenét tanul felsőfokon
Igazi nyomortelepen élnek Hajmáskéren, de minden gyereke több nyelven beszél, mert évközben sok időt töltenek külföldön, az nem derült ki hogy oda hogy jutnak ki, illetve számomra nem, mert az elejét nem láttam a filmnek.
A gyerekek csak az osztályozó vizsgákra járnak be az iskolába, és megdöbbentő volt, hogy a pedagógusok egytől egyig elismerően nyilatkoztak a gyerekek tudásáról, az egyik 5 éves gyerek az iskola udvarán a homokba lerajzolta a tanárnak a pitagorasz tételt, és el is magyarázta neki, de majdnem minden gyerek már 3-4 éves korára tudott olvasni. Szóvaé nagyon érdekes volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009 feb. 24 23:31 
Tag (19678)

Id:11281(N)
ebpiaf írta:
margo írta:
Mindíg ez van, mire jövök, Ti mentek!
Belemerültem Kepes új sorozatának az első részébe, jónak igérkezik.

Mackó! Neked egy pizsi nem elég? Vagy???

Én is lecsaptam ám erre! Hátha bevallja .... :roll:

Miről szólt a Kepes? És ennek most mi a címe? Mert azt tudom, hogy valamikor ősszel is indult egy sorozata szerdánként, annak sem tudtam a címét, mert már keverem a Desszertet, meg még van valami hasonló egy-két nevű műsor. Azt tudom, hogy annak az első részeiben volt Horthy felesége, és nagyon sajnálom, hogy nem tudtam megnézni, de azt hiszem, láttam részleteket a neten belőle. Az a mostani milyen témájú? Nem vagyok oda a Kepesért, de lehet, hogy jókat csinál. Azt, hogy hogyan ítélem meg a szereplőket, úgyis én döntöm el, nem ő befolyásol.

Nem fog semmit bevallani! Elegánsan hallgatni fog! :mrgreen: :mrgreen:

Kepesnek volt valami műsora, amikor utazott, és különleges embereket, sorsokat mutatott be. Szenzációs volt. Csípem a pasit!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103697 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3302, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3308 ... 3457  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]