Pontos idő: 2024 márc. 28 20:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2020 feb. 23 22:25 
Tag (50821)
Avatar

Csatlakozott: 2013 aug. 26 10:20
Hely: Budapest
Id:364691(N)
pusi írta:
Hoztam neked egy nászruhás kiskócsagot. Szerintem is gyönyörűek a nászruhás madarak.

Gyönyörű! :D :D :D


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 07 15:20 
Tag (23539)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 11:18
Hely: Budakalász
Id:164345(N)
Pusi! Azt hiszem, én is szivesen horgásznék. Valószinű a halakkal nem lenne szerencsém, de ilyen csodát, mindig megnéznék. Ezen madárkák látása, valóban nagy élmény még akkor is, ha gyakran látod őket! Köszönet az újabb élményért!

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 05 21:05 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:164201(N)
snagyi1 írta:
Egyet hiányolok, élted párja cselekedeteit nem ecsetelted.
Legalább egy halacsot is feltehettél volna. :D , meg a jól lesült férjecskédet. :D


Nagyi, a horgászat ennyiből áll. :D Kipakol, bepakol, leég a napon, kiszikkad a melegen, összecsípi a szúnyog, becsípődik a dereka.....és mindezt boldogságként éli át.

A halakat pedig visszaengedtük. :(


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 05 20:11 
Tag (18330)
Avatar

Csatlakozott: 2010 szept. 19 19:13
Hely: Székesfehérvár
Id:164187(N)
Tüneményes a beszámoló, csodaszépek a képek. Jó kis élmény lehetett.
Egyet hiányolok, élted párja cselekedeteit nem ecsetelted.
Legalább egy halacsot is feltehettél volna. :D , meg a jól lesült férjecskédet. :D

Légyszi sok ilyen beszámolót csinálj. Köszi szépen .

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 05 14:12 
Tag (12659)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 12 21:40
Hely: Kecskemét
Id:164167(N)
Pusi, ez gyonyoru volt. Amulok es a leirasodtol olyan,mint ha ott lettem volna en is. Annal is inkabb, mert en is rengeteget horgasztam. A garazsom tele van mindenfele horgasz cuccal, meg az ajtot is a szerelekes dobozzal tamasztom ki mar evek ota. Olyan jo a filingje. Orromban ereztem a viz illatat, kezemen a halak sikos tapintasat. A kocsiban elmaszkalt kukacok bukejaval is talalkoztam mar nehanyszor. Uttalan utakon jartam az akkor meg kicsi lanykaimmal es baratnommel. Volt amikor vihar hapott el a saras toltesen. Ha megalltam volna lecsuszom az agyagoson kocsival egyutt, ha haladtam, akkor oldalra fordult kocsival csuszkaltam elore, mint a rodeo bajnokok,de kijutottam. Amikor bolond :D baratnommel kimentunk Olaszorszagba pecazni, sos vizi halra. Adria arteren talaltunk horgaszokat. Jokat rohogtekaz edesvizi felszerelesunkon,mi naivak meg az oveiken :) Egyszer csak eltuntek es nem tudtuk miert. Osszepakoltunk es elindultunk a fel meteres arkokkal tarkitott, 1 km-es ártéren olyan cuccokkal, amiket ti is cipeltetek. Mentunk 100 metert es azt lattuk,hogy korulottunk mindenhol viz. Kineztunk a messzi horizonton egy fat es celbavettuk. Akadalyokrol elfeledkezve, 10 cm-es hal fogasatol endorfin furdoben lubickolva es vihoraszva lepkedtunk a fa iranyaba. Vallamon a tele bottarto zsak, kezemben a szák, masikban a hatalmas szerelekes doboz, hatamon a pled, szek stb. Baratnom is hasonloan felpakolva kajtattunk a veget nem eronek tuno viz csapdajaban...hat persze ..dagaly! Ahogy elhagyta szamat a felfedezes, eltunt a baratnom es csak bugyberekolo vizet lattam. Hova az ordogbe....? Aztan felelmelkedett, kb. derekaig a saras, barnasszurke lottyben toporogva vigyorgott. Megtalaltam...mondta es oriasi rakoncatlan vihogasban tortunk ki es amilyen kapaszkodo, foghato eszkoz meg szabad volt nalam, azt nyujtottam felé, hogy kihuzzam az arokbol. Akkorra mar en is tokáig saras,vizes voltam. Mire kiertunk, szaraz reszunk nem maradt, meg jo, hogy a horgasz cucc vizallo :D:D:D Mint 2 koszos sellő a semmibol, terdig ero vizben gazoltunk ki a szaraz partra.Aznapi turank ezzel ert veget.
Koszonom az elmenyt, az emlekezest. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 04 18:31 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:164095(N)
csutkajutka írta:
Aztaaa, Pusi! Így én is szívesen horgásznék!

Elakadt a lélegzetem, annyira szépek!
Nászruhás kócsag a tündérkirály! :clap: :clap:


Hoztam neked egy nászruhás kiskócsagot. Szerintem is gyönyörűek a nászruhás madarak.


Csatolmányok:
2011-04-11_172827.jpg
2011-04-11_172827.jpg [ 104.61 KiB | Megtekintve 7651 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 04 17:55 
Tag (1159)
Avatar

Csatlakozott: 2010 aug. 01 21:22
Hely: Nagyvárad
Id:164093(N)
Aztaaa, Pusi! Így én is szívesen horgásznék!

Elakadt a lélegzetem, annyira szépek!
Nászruhás kócsag a tündérkirály! :clap: :clap:

_________________
Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik.
Anatole France


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Horgászélményem
HozzászólásElküldve: 2012 máj. 04 16:05 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:164078(N)
Horgászélmény 2012. április 27.

Teljes mértékben egyetértek azzal a nézettel, hogy a horgászat egy sport. Amikor a parkolóhelytől 500 méterre kijelölt horgászhelyre elcuccoljuk szerény horgászfelszerelésünket, mely áll néhány vödörből, melyben különböző férgek, kukacok, amőbák, egysejtűek, többsejtűek, és az ősrobbanást követően legkorábban megjelent élőlények találhatóak, valamint cipeljük a létező legnagyobb méretű diszperzites vödröt tele vízzel és benne úszkáló gerincesekkel, érezzük is, hogy a horgászat és sport egy és ugyanaz a fogalom. Az alapfelszereléshez tartozik még néhány szatyor, benne egy halom ólom a fenekezéshez, pár konzerv kukorica (kicsinek látszott majdénviszemdehülyevagyok), kishalháló, szák, kiemelő, beletevő, általam ismeretlen készségek, és a lényeg, egy horgászszék melyben feküdni is lehet, valamint megszámlálhatatlan horgászbot felszerelve horoggal, úgy ahogy illik. Aki elől megy annak a fenekébe akad a hátul haladó horgászbotján lévő horog.
Van olyan fogalom is, hogy sporthorgászat, gondolom az is ilyesmi, csak hosszabb távon, gyorsabban kell teljesíteni a feladatot.
A legszebb rész a horgászatban, hogy ott lehet hagyni, és irány az út túloldala a halastavakhoz!

Még nagyon korán reggel van, ilyenkor sokkal élénkebb a madármozgás.
Az első csapat a halastó körüli övárokban lejmoló kócsag és kanalasgém brigád, mely ingázik az üres tómeder és árok között. Az övárkok bizonyára tele vannak a lecsapoláskor átcsúszott kisebb méretű halakkal.
Régebben készítettem ezt az egy képet a kanalasról, de egyik kedvenc, mert nagyon szép madár. Korántsem olyan, légies égi tünemény, mint a kócsagok, a mozgása is egy picit nehézkesebb, de érdekes azzal a hatalmas lapát csőrével.

Kép

Nagyon ritka őket egyedül látni, általában nagy csapatban horgásznak. Nagyon érdekes, ahogy a sekély vízben csatárláncot alkotnak, szabályosan felfognak egy területet, mintha az lenne nekik kimérve, és jobbra, balra csapkodnak a nagy csőrükkel a vízbe. Pont, mint régen, amikor az aratók kaszáltak.
Pár nappal a „horgászélmény” előtt láttam, hogy a halászok zavargatják őket, mert egy-egy ilyen kaszásbrigád teljesen elzárta a halak útját, és ott maradtak szerencsétlenek az iszapban.
Ugyanígy fogja a kaját a fekete gólya is, jobbra, balra lecsap a vízbe. Csak ő magányos halász.
Most viszont semmilyen illegális tevékenységet nem folytattak. Csendes lötyögés a csatornaparton, bóklászás a csatornában.

Kép

Kép

Néha vezényszóra felszállnak mindnyájan és irány a tómeder!

Kép

Kép

Kép

Kép

Itt már se kaja, de pia sem sok van.
Kép


A mederben megrekedt pocsolyákban vannak még néhányan. Cankók, szerkők, és egy csodás kis konstrukció, a gulipán.

Kép

Kép

Ritkább, mint a nagykócsag, de azért elég sok kiskócsagot is lehet látni. A termetén kívül a sárga lábfeje a legfeltűnőbb különbség. A nagy kócsagé fekete. Ha viszont a kicsié nagyon sáros, megdőlt a bizonyíték.

Kép

Kép

Nagyon nagy élmény egy vöcsök a levegőben. Általában ha a madarakat megzavarják, felrepülnek. Ragadozó, pl. a rétihéja is megpezsdíti a vízi életet, vagy ha ember közelít, akkor is menekülnek ész nélkül.
A vöcsöknél kevés a motiváció. Azonnal lebukik ha gáz van, nem száll fel. Kaja is alatta van a vízben, szedett-vedett fészke is a vízen úszik, tehát nagyon ritka őt a levegőben látni.

Kép

Vörös-szürkegém gyakori látvány a levegőben. A legnagyobb fészkelő helyük a halastavak melletti nádas.

Kép

Kép

És akkor vissza a gulipánokhoz. Kb. a gólyatöcshöz hasonló a mérete, de arányos, nagyon szép testű kismadár. A kis hajlított csőre, a mintázata, mindene gyönyörű, jó ránézni, ezért képek válogatás nélkül. Ja!!!! és a hangjuk is nagyon kedves.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem tudok velük betelni annyira szépek. Egy jégmadár vagy gyurgyalag is gyönyörű, de nekem a gulipán legalább olyan szép.

Mivel ez az egész horgászatról szól, ezért élvezkedés felfüggesztve, irány a pecabot. Zember telepecázta a haltartót,szúnyogcsípéstől csupa ragya lett, orra leégett, vörös mint a majom feneke, szenvedni fog, de határtalanul boldog. Kap friss vizet, és már mehetek is vissza.


A leghamarabb a nyári ludak fiókái láthatók. Van pánik, ha észrevesznek, nagy kapkodás, terelik a gyereket, de korántsem olyan fegyelmezetten, mint az hattyúéknál szokás.

Kép

16!!!!!!!!! Ennyi volt tervezve?

Kép

Ez a pánik borzalmas lelkiismeret furdalást okoz. Menekülnek fejvesztve, rossz látni a riadt kis pofájukat, pedig csak itt ülök a lesen, és szégyellem, hogy ennyire megijesztettem őket.

Kép

Kép

Kép

Ő nem lúd, csak egy bepánikolt tőkésréce.
Kép

Nem tudom követni a ludak mozgását. Nincs olyan menetrend, mint a darvaknál, hanem egész nap be a tóra, ki a szántóra. Most éppen a tóra mennek inni füvezés után.

Kép

Már tavaly is nagyon sok kanalas récét láttam, de az idén talán még jobban megszaporodott a számuk azokon a helyeken, ahova járok. Hatalmas csőre van, nem is kell a határozót forgatni, de a színük is csodaszép.

Kép


Eddigi madarászásom legnagyobb élménye mindig is a legszebb égitünemény volt. Láttam ritkaságokat, pelikánt, pásztorgémet, keresztcsőrűt, fekete gólyát nagy csoportban, halászsast is, de olyan szépet, mint ahogy a kócsag leszáll a nádasba az övéihez, nem lehet űberelni semmilyen ritkasággal. (max daru)
Viszi az anyagot a fészekhez, és gyönyörű ahogy beereszkedik a párjához. Ezt az élményt sajnos fényképen nem lehet visszaadni.

Kép

Kép

Kép

Még nem vetette le a nászruhát. Ahogy repül, úszik a levegőben, mint egy menyasszonyi fátyol.

Kép

Kép

Kép

Kép

Lassan a horgászat is befejeződik. A haltartó dugig tele van, éppen ideje szépen visszaengedni szegény halakat a tóba. Minden ugyanaz, mint reggel, csak fordítva, bepakolás több mint 30 fokban. Az élmény feledhetetlen egy darabig, a kocsiban szétmászott giliszták bukéja még pár napig emlékeztet rá.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,683,763 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség