Pontos idő: 2018 nov. 17 00:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3420, 3421, 3422, 3423, 3424, 3425, 3426 ... 3454  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Könnyed beszélgetés
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:14 
Tag (9881)

Hely: Budapest
Id:2167(N)
Jóéjt Holci!
Okklúziós front

Okklúziós frontról akkor beszélünk, amikor a hidegfront utoléri a melegfrontot, és a hideg, meleg és h?vös leveg? találkozik. Az okklúziós frontnak két f? típusa van: hideg és meleg okklúziós front.
Hideg okklúziós front esetében a hidegfront (melynek hideg légtömege hidegebb, mint a melegfront hideg leveg?je) utoléri a melegfrontot. A hidegfront a magasba emeli a melegfrontot és a melegfronthoz tartozó meleg leveg?t egyaránt. Az id?járás kezdetben hasonló ahhoz, mint melegfront esetében, de végül egy hidegfronthoz hasonlít, intenzív csapadéktevékenységgel. A talaj mentén a front átvonulása megel?zi a magasabb légrétegekben a front áthaladását. Felh?zete kevert, nem hasonlít más frontokhoz.
Kép A három különböz? h?mérséklet? légtömeg a nagyon hideg, a hideg és a meleg leveg?.
forrás: Michigani Egyetem

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:11 
Tag (2398)

Id:2166(N)
Kedves Baby és Edit (mert csak titeket látlak itt most) szervusztok, méék alunni, a többieknek is joccakát!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:08 
Tag (9881)

Id:2165(N)
holsderteufel írta:
A légnyomás napok óta a béka se..e alatt van, tegnap óta 2 hektopaskált emelkedett, viszont tegnap még voltak cinke-látogatóim. És télleg nem toom, hova lettek.

Ne aggódj, Holci, szerintem csak portyáznak. Lehet, hogy találnak maguknak pondrókat most, mert nagyon enyhe az idő. Biztos visszajönnek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:06 
Tag (9881)

Id:2163(N)
Tévedtem! Ez az ábra egy egyszerű hidegfrontot mutat!
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:05 
Tag (2398)

Id:2161(N)
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
Perszehogy nem tudom, azért kérdem. Hátha tudjátok, hiszen értünk mi a madarakhoz (kivéve a jevi bírót)

Nem hiszem, hogy nem tudod! Ki van csukva! Légnyomással összefügg? Ilyen helyzetben nő vagy csökken a légnyomás?

A légnyomás napok óta a béka se..e alatt van, tegnap óta 2 hektopaskált emelkedett, viszont tegnap még voltak cinke-látogatóim. És télleg nem toom, hova lettek.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:02 
Tag (9881)

Id:2160(N)
holsderteufel írta:
Perszehogy nem tudom, azért kérdem. Hátha tudjátok, hiszen értünk mi a madarakhoz (kivéve a jevi bírót)

Nem hiszem, hogy nem tudod! Ki van csukva! Légnyomással összefügg? Ilyen helyzetben nő vagy csökken a légnyomás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 22:00 
Tag (2398)

Id:2158(N)

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:56 
Tag (9881)

Id:2157(N)
holsderteufel írta:
télleg, jó, hogy szólsz, kilencet üt mán az óra, mennem köll mán nyugovóra (ezt nem toom, honnan idéztem, de jó fej vk.)

Csak ámulok és csak bámulok (ámelesz-bámelesz) hogy te honnan tudtad ilyen hirtelen így előrángatni a frontokat?

Ez azér van, mert annyira jó fej vagy! :roll: ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:55 
Tag (9881)

Id:2155(N)
holsderteufel írta:
télleg, jó, hogy szólsz, kilencet üt mán az óra, mennem köll mán nyugovóra (ezt nem toom, honnan idéztem, de jó fej vk.)

Namostmivan? Itthagysz kételyek közt vergődni?
Te se tudod, mi?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:52 
Tag (2398)

Id:2154(N)

Csak ámulok és csak bámulok (ámelesz-bámelesz) hogy te honnan tudtad ilyen hirtelen így előrángatni a frontokat?

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:49 
Tag (9881)

Id:2153(N)
Záródott (oklúziós) front. Egyes meteorológiai helyzetekben a hideg levegő gyosabban mozogva utoléri a melegfrontot, az így egymásra helyezkedő frontál zónák gyengítik egymást, viszonylagos hőmérsékleti különbség alakul ki.
Kép

Tehát már azt tisztáztuk, hogy miről is beszélünk. Nem lehet, hogy a cinegéket a gyorsan mozgó hideg levegő "tolja" maga előtt, ezért ők most máshol vannak? A képen az is látszik, hogy csapadék is hull, ezért úgy gondolom, hogy a cinegék a csapadékzóna előtt, a melegebb levegőben tartózkodnak.

De lehet, hogy csak únják a napraforgót. :D :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:48 
Tag (9881)

Id:2152(N)
holsderteufel írta:
O k, beszélhetek én másról is... Azt mondd meg nekem, hogy (most káromkodni fogok) amikor oklúziós frontvan felettünk, akkor miért nem jönnek - egész nap várom őket terített asztallal - a cinkék? Hol tanyáznak ilyenkor? Ki tudja ezt megmagyarázni?

Holci! Te ilyenkor már aludni szoktál, neeeeeeem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:47 
Tag (2398)

Id:2151(N)
O k, beszélhetek én másról is... Azt mondd meg nekem, hogy (most káromkodni fogok) amikor oklúziós frontvan felettünk, akkor miért nem jönnek - egész nap várom őket terített asztallal - a cinkék? Hol tanyáznak ilyenkor? Ki tudja ezt megmagyarázni?

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:45 
Tag (9881)

Id:2150(N)
baby63 írta:
holsderteufel írta:
Csak érdeklődöm Edit, hogy azt a nyolcésfélcollos tévédet is ilyen körülményesen vásároltad? :P :? :lol: :roll:
Tudod, egy coll = 25,4 mm :mrgreen:

Nemaceráldmán!
Vettél mostanában tévét?
Álltál 50-60 tévé előtt, amelyek egymás mellett működnek?
Mikor kiválasztasz végre egyet, kiderül, hogy az eladó nem ajánlja, a másik, amit ajánl, 2x annyit tud 20 ezerrel többért, de már az előző ára is 40 ezerrel több, mint a maximum, amit erre szántál?
Szegénykém, nem csodálnám, ha ebben merülne ki karácsony előtt, és erre fogná, hogy idegállapota miatt nem volt ereje takarítani sem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uffff! A szívemből szóltál, tollas harcos!
Holci, Temegnemacerájjjmán! Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:43 
Tag (19678)

Id:2149(N)
holsderteufel írta:
Csak érdeklődöm Edit, hogy azt a nyolcésfélcollos tévédet is ilyen körülményesen vásároltad? :P :? :lol: :roll:

Nemaceráldmán!
Vettél mostanában tévét?
Álltál 50-60 tévé előtt, amelyek egymás mellett működnek?
Mikor kiválasztasz végre egyet, kiderül, hogy az eladó nem ajánlja, a másik, amit ajánl, 2x annyit tud 20 ezerrel többért, de már az előző ára is 40 ezerrel több, mint a maximum, amit erre szántál?
Szegénykém, nem csodálnám, ha ebben merülne ki karácsony előtt, és erre fogná, hogy idegállapota miatt nem volt ereje takarítani sem! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:41 
Tag (9881)

Id:2148(N)
holsderteufel írta:
tudod, arról beszélek, amit nagyítóval nézel, és így látod 17 collosnak hihihi

Még mindig a tévéről beszélünk?
Bocs.... a hihihihi lemaratttt
A szóbanforgó készülék 35 cm-es, és valóban nagyítóval kell néznem. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:39 
Tag (2398)

Id:2147(N)
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:

Nagyon köszönöm a tájékoztatást (a libák sem tudhatnak mindent, pláne, ha köhögnek). Úgy rémlik nekem, hogy elnyomottam is velem volt az ominózus nyolcésfélcollos tévém vásárlásánál, így aztán könnyedén megoldottuk a dolgot.

tudod, arról beszélek, amit nagyítóval nézel, és így látod 17 collosnak hihihi

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:37 
Tag (9881)

Id:2146(N)
holsderteufel írta:

Nagyon köszönöm a tájékoztatást (a libák sem tudhatnak mindent, pláne, ha köhögnek). Úgy rémlik nekem, hogy elnyomottam is velem volt az ominózus nyolcésfélcollos tévém vásárlásánál, így aztán könnyedén megoldottuk a dolgot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 21:32 
Tag (2398)

Id:2144(N)

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 19:38 
Tag (66270)

Id:2143(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
A Sony TV-k nagyon sokáig bírják a gyűrődést. Mást típusból már elhasználtunk néhányat, de egy pici ezeréves Sonynak kutya baja. Ez köztudott, hogy TV-ben ők a legjobbak. Hűtőszekrényből az LG, mosógépből az AEG. Nem reklám, mert nekem nem ilyen van, sajnos.
Ha már ennyi pénzt kiadsz érte, ne kockáztasd a Metrót. Más lenne a helyzet egy 10-20 ezer forintos kütyünél.

Köszi, Pusi! Máshol még nem igazán néztem Sonyt, nem tudom, hogy hol mennyibe kerül, de még az is lehet, hogy interneten veszem meg. És az is lehet, hogy nem Sony lesz (egy kicsit ormótlannak tartom a szögletes talpával, de hát nem az a lényeg). Nem tudom, hogyan fogok dönteni, a végén lehet, hogy hirtelen felindulásból.

Akkor indulj fel, mert azt mondják, most lent vannak a TV árak, és milyen jó lesz karácsonykor örülni az új TV-nek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 19:30 
Tag (9881)

Id:2142(N)
pusi írta:
A Sony TV-k nagyon sokáig bírják a gyűrődést. Mást típusból már elhasználtunk néhányat, de egy pici ezeréves Sonynak kutya baja. Ez köztudott, hogy TV-ben ők a legjobbak. Hűtőszekrényből az LG, mosógépből az AEG. Nem reklám, mert nekem nem ilyen van, sajnos.
Ha már ennyi pénzt kiadsz érte, ne kockáztasd a Metrót. Más lenne a helyzet egy 10-20 ezer forintos kütyünél.

Köszi, Pusi! Máshol még nem igazán néztem Sonyt, nem tudom, hogy hol mennyibe kerül, de még az is lehet, hogy interneten veszem meg. És az is lehet, hogy nem Sony lesz (egy kicsit ormótlannak tartom a szögletes talpával, de hát nem az a lényeg). Nem tudom, hogyan fogok dönteni, a végén lehet, hogy hirtelen felindulásból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 19:17 
Tag (66270)

Id:2141(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 18:49 
Tag (9881)

Id:2140(N)
Egészen pontosan úgy hívják őt, hogy: KDL32P3000K. A "K" nélkülieket már találtam 126 ezerért, de a kásak mind 190 körüliek. És alig találni a P szériából imitt-amott egy példányt. Gyanakszom. Lehet, hogy ez a P sorozat valamilyen balul sikerült sorozat? Azt hiszem, az lesz, hogy kinyomtatom a paramétereket, és átmegyek a szomszédomhoz (ha beenged, mert lehet, hogy nem szeretné, hogy teletüsszögjem a lakást). Ő nagyon Sony-párti. Grundigot viszont nem szabad venni szerinte. Merthogy az már nem gyárt tévéket. A Philipset ajánlotta még, mert azt tényleg Hollandiában gyártják, és a két "magyart" is: a Samsungot meg az LG-t. Na most legyek okos! Egyszerűen már nem merek dönteni, mert ennyi pénzt kiadni egy ismeretlen kütyüre.... De jó lenne, ha valaki biztosan megmondhatná, hogy mi a legjobb vétel!

De az is lehet, hogy minden logika kárbaveszik, ugyanis én még műszaki cikket nem vettem jól a Metroban (összesen két darabról van szó, az egyik egy olcsó ébresztős rádió volt, vissza kellett vinnem, a másikra meg már nem is emlékszem....)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 18:27 
Tag (66270)

Id:2139(N)
Pl. itt

A pontos típusa kéne.

Nagyon sokféle 82-es van, és az árai között is nagy a különbség: http://www.sonyszalon.hu/products/category_108.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 18:22 
Tag (66270)

Id:2138(N)
Valahol van egy internetes oldal, ahol összehasonlítják az árakat. Megpróbálom megkeresni, mert nekem nagyon bevált. Az objektívet 60 ezerrel olcsóbban vettem meg így, igaz Pestre kellett érte menni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 18:02 
Tag (9881)

Id:2136(N)
Sziasztok! Most voltunk a Metroban, tévét nézni. Volt ott egy Sony Bravia 82 cm-es, 110 ezer forintért. Az éppen nem volt a papíromon, de azt láttam, hogy amit felírtam, az az áruházban mind többe kerül, mint máshol. Ezért mondtam, hogy előbb inkább hazajövök, és megnézem a neten, máshol mennyibe kerül. Hát, 185 ezer alatt nem volt sehol! Most itt ülök, és azon gondolkodom, hogy hol itt a becsapás? Jó lenne egy arab sejk keresztapa, aki azt mondaná: "Nem kell, mert nem elég drága!" De mitől ilyen olcsó? A Metrora nem jellemző, hogy nyolcvanezerrel kevesebbért adna valamit, mint más helyek. Kifutó tévé? Vagy mi a baja? Az ismertetőnél azért van egy mondat, amivel nem tudok mit kezdeni: "Kérjük, ügyeljen arra, hogy a funkciók/jellemzők országonként különbözőek lehetnek." Ez mit jelent?
Ááááá, nem lesz nekem tévém soha!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 14:08 
Tag (66270)

Id:2127(N)
holsderteufel írta:
ebpiaf írta:
baby63 írta:
Az az áldott jó ember evett meg 13 darabooot???
Ablakpucolás nem érdekel. Húsvétra viszont nem hagyom ki! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Érdeklődnék, hogy melyik húsvétról van szó? Nem kéne ám elkapkodni!

Ha az áldott jó ember megevett tizenhármat, akkor itt az ideje, hogy oktatásban részesítsed ablakpucolásból és ha már jól megy neki, (mondjuk , ez a második, vagy harmadik ablaknákl be kell, hopgy következzen) akkor belé kell helyezni a bizalmat a többi ablak vonatkozásában.

Holci, ezen jót nevettem, áldott embernek fogalma nincs, hol az ablak. Házimunkában nem jár az élen. Egyszer régen elé pakoltam az ételt, és kis idő múlva látom, hogy nem eszik szegénykém. Kérdezem, hogy mi a baj, erre ő kétségbeesetten, mondja, hogy mivel egyek???? Nem volt villája. Ma már tudja, hogy hol van, de ez a maximum. Más vonatkozásban jó ember, de ez nem az ő területe. Ha egymás után 12-szer kérném meg, hogy menjen el a boltba, szó nélkül elmenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 14:02 
Tag (66270)

Id:2126(N)
Áldott ember sokat eszik, és az a dühítő, hogy nem hízik. Akkor ér a fenekéhez a nadrág, ha a szél odafújja. Most szalonnát kellett neki főzni, imádja.
Versenyszakácsokat nem nagyon értem. Pedig bambulom a TV-ben is, hogy okosodjak. Jó sok évvel ezelőtt valami nagy évforduló örömére (nem házassági) elmentünk egy nagyon flancos étterembe. Idegesített, hogy körben lebzseltek a pincérek, lesték minden lélegzetvételünket. Végül kihozták egy hatalmas búra alatt a macskasz.....arnyi méretű kaját, ami egyáltalán nem volt finom, viszont gyönyörű volt. Kár volt megenni, olyan szépen felcicomázták. El kellene küldeni ezeket a Koroknaiék tanyájára egy kis kenyérlángost enni, tudják meg mi a normális ennivaló.

Egy ismerősöm szakácskönyvet kért karácsonyra és végignéztem a felhozatalt. Sajnos nem tudom teljesíteni a kérését, mert egy halom pénzért olyan könyveket árulnak, amelyek még beszerezhető alapanyagot sem tartalmaznak. Habár nekem Horváth Ilona az etalon. megrekedtem ezen a szinten és nincs felkapaszkodás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 13:47 
Tag (2398)

Id:2124(N)
ebpiaf írta:
baby63 írta:
Ablakpucolás nem érdekel. Húsvétra viszont nem hagyom ki! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ha az áldott jó ember megevett tizenhármat, akkor itt az ideje, hogy oktatásban részesítsed ablakpucolásból és ha már jól megy neki, (mondjuk , ez a második, vagy harmadik ablaknákl be kell, hopgy következzen) akkor belé kell helyezni a bizalmat a többi ablak vonatkozásában.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil  

HozzászólásElküldve: 2008 dec. 19 13:46 
Tag (19678)

Id:2123(N)
ebpiaf írta:
baby63 írta:

Elvi síkon a legközelebbi. Gyakorlati síkon.....

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 103607 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3420, 3421, 3422, 3423, 3424, 3425, 3426 ... 3454  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]