Pontos idő: 2024 márc. 29 01:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 18 18:46 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:29421(N)
Még van esély a megmentésükre - elképesztő adatok!

Stop.hu 2009. május 18.

A kérgesteknősök a kihalás szélén állnak a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) besorolása szerint, ám nemrég Gabonban felfedezték az eddigi legnagyobb kérgesteknős-populációt, így van remény arra, hogy a világ legnagyobb tengeri teknősei túléljék az ember jelenlétét a Földön.
Folytatás>>


Csatolmányok:
teknőc.jpg
teknőc.jpg [ 13.4 KiB | Megtekintve 5948 alkalommal. ]

_________________
Gólyafészkek története>>>
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 18 18:36 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:29420(N)
Megtalálták az óriáscápák búvóhelyét

Origo.hu 2009. május 18.

A több mint tíz méteresre növő óriáscápáknak, bolygónk második legnagyobb testű halainak évente több hónapra nyoma vész. Eltűnésük majd újra felbukkanásuk rejtélye fél évszázada foglalkoztatja a tengerbiológusokat.
Folytatás>>


Csatolmányok:
cápa.jpg
cápa.jpg [ 13.83 KiB | Megtekintve 5955 alkalommal. ]

_________________
Gólyafészkek története>>>
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 18 18:28 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:29418(N)
A majmok is tanulnak az elszalasztott lehetőségekből

Metropol.hu 2009. május 18.

Az emberek leginkább akkor lottóznak, ha előzőleg nagy nyereményektől estek el. A majmok is használják ezt az úgynevezett fiktív gondolkodást döntéseik meghozatalakor.
Folytatás>>

_________________
Gólyafészkek története>>>


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 18 11:47 
Tag (19678)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 15:34
Id:29362(N)
Megfigyelték a vándorló pingvineket

National Geographic 2009. május 18.

Először figyelték meg a pingvineket téli időszakukban. Kiderült, hogy a bóbitás pingvinek hat hónapot töltenek egyfolytában a nyílt tengeren, s ez idő alatt akár 11 700 kilométert is megtehetnek.
A cikkhez>>


Csatolmányok:
2009-05-18_114530.jpg
2009-05-18_114530.jpg [ 20.61 KiB | Megtekintve 6002 alkalommal. ]

_________________
Gólyafészkek története>>>
Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 máj. 04 08:20 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:26528(N)
Mit tegyünk, ha denevér repül a szobánkba?
Előfordul, hogy szálláshelyet keresve vagy egyéb okokból panelházak vagy egyéb épületek ablakain denevér repül be. Ilyenkor általában hosszan köröz a megrémült állat, majd megpihen valamin. Mit csináljunk vele?

Kép

(Forrás: origo.hu)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 23:02 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:25654(N)
Ditke. Nem lesz másképp. Az emberiség elpusztítja önmagát. Persze előbb a környezetét. Ez meg van írva. Megértem, hogy elborulsz. Én igyekszem még csírájában elfojtani, hogy erről gondolkozzam. Ja és már én sem merek természetfilmeket nézni.

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 13:24 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:25493(N)
Gin, talán ha az ipari forradalom előtt meg lehetett volna állítani a "fejlődést", talán akkor még rendben lenne. Tudom, hogy akkor is voltak ész nélküli mészárlások bundáért, agancsért, vágyfokozó őrleményekért ki tudja milyen állat milyen testrészéből, de akkor talán még a mindennapi élet, csupán az emberi létezés nem fenyegette ilyen mértékben az állatokat. Freonról és egyéb nyalánkságokról akkor még szó sem volt. Tömegtermelésről, gépekről, csirkegyárakról nem is álmodtak. Az emberek azt ették, ami a szűk környezetükben megtermett, és a magyarok azt sem tudták, mi az a narancs, és télen nem vágyott senki eperre vagy argentin körtére.
Nem kellett volna a gépeket feltalálni egyáltalán. Járhatnánk ma is lóval, szamárháton vagy gyalog. A vírusok és baktériumok sem tudnának repülőn közlekedni. Persze nem lenne net sem. És havonta egyszer nem kéne lekapcsolni minden elektromos szerkezetet a lakásban, tiltakozásul az óriási energiafelhasználás ellen.
Sajnos, akiknél a pénz van, azoknak nem ez az érdeke. Azok azt akarják, hogy fogyassz. Mindig mindenből a legújabb legyen meg. Na persze, manapság nem is vehetsz olyasmit, ami esetleg évtizedekig kitart. A cél, hogy minél gyorsabban elhasználódjon minden, hogy újra vásárolj. Ezt kellene bojkottálni. Csak papírcsomagolású árut venni - de ki csomagol papírba, amikor itt a jó nájlon. Az, hogy belefulladunk, nem számít. Az óceánok és a sivatagok tele vannak a szemetünkkel. Már ott tartok, hogy nem merek természetfilmeket sem nézni, mert a pusztulásról szólnak azok is.
Bocsánat, hogy így elborultam, de ez azért van, mert titkon még él bennem egy hangyányi remény, hogy észhez térünk, és még nem lesz késő. De most nem úgy néz ki.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 13:13 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:25492(N)
ebpiaf írta:
Gin, ugyan ezt Neked válaszoltam, de ne olvasd el.

Tényleg nagyon szomorú. Egy hatalmas vád volt az a jegesmedve, ahogy nem is nagyon értette a helyzetet, hogy mi történik vele. Megszűnt a világa, amiben addig élt. A sérülés után egyre nehezebben húzta a hátsó felét. Aztán lefeküdt a rozmárok között és várta a halált. Én is sírok. És iszonyú lelkiismeretfurdalásom van, mert én teszem ezt azzal, hogy élek. Ezek mind-mind engem vádolnak, és nem tudok mit csinálni. Tehetetlen vagyok, és nagyon szomorú.
Ilyenkor annyira el vagyok keseredve, hogy arra gondolok, ember nélkül mennyire klassz lenne ez a bolygó. Talán nem az állatoknak kellene kipusztulnia.... Mi, emberek, minden mozdulatunkkal csak ártunk a Földnek, a végsőkig kiszipolyozzuk.



Ditke. Persze, hogy elolvastam. Szívemből szóltál. Nekem is folyamatosan lelkifurdalásom van. Most már tehetetlenek vagyunk, de volt idő, mikor még lehetett volna tenni ellene. Csakhogy egy fecske (vagy néhány) nem csinál nyarat. Az is nagyon elkeserítő, hogy sok-sok embert egyáltalán nem érdekli ez a téma.

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 12:38 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:25487(N)
gin írta:
Úristen Ditke...most sírni tudnék. Ez szörnyű!

Gin, ugyan ezt Neked válaszoltam, de ne olvasd el.

Tényleg nagyon szomorú. Egy hatalmas vád volt az a jegesmedve, ahogy nem is nagyon értette a helyzetet, hogy mi történik vele. Megszűnt a világa, amiben addig élt. A sérülés után egyre nehezebben húzta a hátsó felét. Aztán lefeküdt a rozmárok között és várta a halált. Én is sírok. És iszonyú lelkiismeretfurdalásom van, mert én teszem ezt azzal, hogy élek. Ezek mind-mind engem vádolnak, és nem tudok mit csinálni. Tehetetlen vagyok, és nagyon szomorú.
Ilyenkor annyira el vagyok keseredve, hogy arra gondolok, ember nélkül mennyire klassz lenne ez a bolygó. Talán nem az állatoknak kellene kipusztulnia.... Mi, emberek, minden mozdulatunkkal csak ártunk a Földnek, a végsőkig kiszipolyozzuk.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 09:46 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:25471(N)
Úristen Ditke...most sírni tudnék. Ez szörnyű!

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 29 09:11 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:25463(N)
A napokban láttam egy filmrészletet arról, hogy a sarkokon a jég olvadása miatt életveszélybe kerültek a jegesmedvék. Fentől filmeztek le egy jegest, aki az óceán közepén úszott, csak úszott, távolított a kamera, és sehol szárazföld, sehol jégmező. És a szöveg: ez a jegesmedve, ha hamarosan nem talál jégmezőt, belefullad az óceánba. Aztán váltott a kép, jegesmedve jégmezőre ért, kifáradva és lesoványodva. Jégmezőn egy halom rozmár, amelyek háromszor akkorák voltak, mint a medve, hatalmas agyarakkal. Medve annyira éhes volt, hogy elkezdte becserkészni a rozmárokat, hátha talál egy kölyköt, vagy egy gyengébb példányt. Rozmárok persze védekeztek. Medve rávetette magát egy kölyökre, de közben egy hím rozmár a hatalmas agyarát belemélyesztette a medve hátsójába. A medve lassú halált halt a már megnyugodott rozmárok között. A szívem pedig elszorult, a narrátor szerint ez fenyegeti az összes jegesmedvét.
A katasztrófa azt hiszem, közelebb van, mint sejtjük. Az alábbi cikket ma találtam az origon.

Megkezdődött a legnagyobb antarktiszi jégself pusztulása - műholdkép
Megkezdődött az antarktiszi Wilkins-jégself borjadzása, azaz a jéghegyek leválása a néhány héttel ezelőtt megroppant, hatalmas méretű jégmezőről. A globális felmelegedés számlájára írt folyamatot a nagyközönség is "élőben" követheti - mivel mást már úgysem tud csinálni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 28 11:51 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:25329(N)
Csapatos élet - veszprémi eredmény az amerikai tudományos akadémia lapjában
A csapatos életnek jól ismertek az előnyei az állatok között. Nagyobb az egyedek esélye, hogy elkerüljék a ragadozók támadását és sikeresebbek a táplálékgyűjtésben is. Az amerikai tudományos akadémia neves folyóirata (PNAS) e heti számában két magyar kutató eredményeiről számol be, akik házi verebek különböző nagyságú csoportjaival kísérleteztek, hogy megállapítsák, a problémamegoldásban is előnyt jelent-e a nagyobb csoportméret.

Kép

(forrás: origo)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 27 14:50 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:25201(N)
Másképp gondolkodnak a papagájok és a hollók

A holló képes perspektívában gondolkodni, a papagáj nem, azonban ez nem jelenti azt, hogy a madár ne lenne intelligens, csak hogy mások az életkörülményei.

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 16 06:46 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:22597(N)
A csókák olvasnak az emberi tekintetből

Sok ember változtat viselkedésén, ha mások tekintetét érzi magán. Ezt a magatartásformát most szelíd csókáknál is megfigyelte két brit kutató.

Kép

(Forrás: origo.hu)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 12 18:46 

Id:21976(N)
Van egy újabb madaras hír:
http://www.hirszerzo.hu/cikk.szenzacio_ ... 04562.html


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Állati hirek és érdekességek a nagyvilágból
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 10 08:40 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:21279(N)
Kiderült, hogyan fordulnak a repülő állatok (videó)


Kép

Az állatok repülésének, a levegőben való irányváltoztatás, manőverezés képességének eddig nem ismert részleteire derült fény: kutatók hét különböző röpképes állatot, rovarokat, madarakat, denevéreket vizsgálva mutattak rá arra, mi is történik valójában akkor, amikor megfordulnak a levegőben. Kiderült, hogy függetlenül a méretüktől a hasonló testformájú fajok hasonló módon hajtják végre ugyanazt a feladatot - egy muslica és egy kolibri szinte egyformán, ugyanannyi szárnycsapással fordul meg.

(Forrás: origo.hu)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információk, hírek, képek, videók a fehérgólyákról
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 09 00:12 
Tag (18845)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 21:27
Id:21064(N)
Zalai hírek, gólyákról és rapsicokról.

http://www.zalaihirlap.hu/fooldal-legfr ... sapatnyi_g


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 05 16:57 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:20391(N)
ebpiaf írta:
gin írta:
Felhívtad Ditke?

Áááá, inamba szállt a bátorságom. Viszont szerdán lesz MME előadás, ha eljutok oda, akkor talán be tudom cserkészni valamelyik fiút. Hátha....
De a cikkben, az MME honlapján olvasható, hogy a Csaj-tavon. Pusi, ez nem elég? Vagy ott még el lehet tévedni?


Én nem tudom, hogy hol van a Csaj tó. :shock: :shock: :shock: :shock: Romokban vagyok.


Utána néztem. Tömörkény. Az nem erre van. :( Bolyonghattam volna a pusztában borzas gödényt lesni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 21:56 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:20214(N)
gin írta:
Felhívtad Ditke?

Áááá, inamba szállt a bátorságom. Viszont szerdán lesz MME előadás, ha eljutok oda, akkor talán be tudom cserkészni valamelyik fiút. Hátha....
De a cikkben, az MME honlapján olvasható, hogy a Csaj-tavon. Pusi, ez nem elég? Vagy ott még el lehet tévedni?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 21:55 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:20213(N)
Felhívtad Ditke?

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 07:59 
Tag (4201)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 08:46
Id:20056(N)
pusi írta:
ebpiaf írta:
Ismerem a fiatalembert, aki fotózta. Megvan a száma is. Voltam már kirándulni az ő vezetésével. Azon filózom, illik-e felhívni őt szombaton. Biztos megmondaná, hogy hol fotózta.


Jó lenne megtudni, de nem szívesen mondják meg. Ne kérj ilyen szívességet inkább. A birding.hu-n láttam, hogy ez vérre megy.


Tegnap egy rádióműsorban is szó volt róla, de azt mondták, valszeg továbbállt már, a Dunántúl felé távozott (ott is látták), úgyhogy nyilván keresi a többieket, csak eltévedt...


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 07:06 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:20040(N)
pusi írta:
ebpiaf írta:
Ismerem a fiatalembert, aki fotózta. Megvan a száma is. Voltam már kirándulni az ő vezetésével. Azon filózom, illik-e felhívni őt szombaton. Biztos megmondaná, hogy hol fotózta.


Jó lenne megtudni, de nem szívesen mondják meg. Ne kérj ilyen szívességet inkább. A birding.hu-n láttam, hogy ez vérre megy.

Erre nem is gondoltam.... Ismerem a barátját is, tőle tudtam meg, honnan érdeklődjek a Hollandiában megtalált fekete gólya meggyűrűzése iránt. Vele kicsivel többször találkoztam és beszélgettem már. De lehet, hogy őt sem merem hétvégén felhívni, bár szerintem tuti, hogy most madarásznak. Akkor viszont most van a nagy történések ideje, most reggelizik a madársereg. Talán 11 körülre nyugi van, addig meg meglátom, hogy oroszlán leszek-e vagy kisnyúl.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 07:00 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:20037(N)
ebpiaf írta:
Ismerem a fiatalembert, aki fotózta. Megvan a száma is. Voltam már kirándulni az ő vezetésével. Azon filózom, illik-e felhívni őt szombaton. Biztos megmondaná, hogy hol fotózta.


Jó lenne megtudni, de nem szívesen mondják meg. Ne kérj ilyen szívességet inkább. A birding.hu-n láttam, hogy ez vérre megy.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 04 06:58 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:20035(N)
Ismerem a fiatalembert, aki fotózta. Megvan a száma is. Voltam már kirándulni az ő vezetésével. Azon filózom, illik-e felhívni őt szombaton. Biztos megmondaná, hogy hol fotózta.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 03 22:33 
Tag (4201)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 08:46
Id:19977(N)
pusi írta:
halacs írta:


De jó lenne tudni, hogy melyik tavon. Halacska, rajta leszek az ügyön.


Drukkolok.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 03 21:54 
Tag (77918)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:19948(N)
halacs írta:


De jó lenne tudni, hogy melyik tavon. Halacska, rajta leszek az ügyön.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hirek a madarak világából
HozzászólásElküldve: 2009 ápr. 03 20:56 
Tag (4201)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 08:46
Id:19898(N)
Pusi figyelmébe! :-)

Borzas gödényt láttak a Hortobágyon. :-)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információk, hírek, képek, videók a fehérgólyákról
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 28 23:58 
Tag (7035)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 09 10:32
Hely: Budapest
Id:18242(N)
ajsa írta:
Arra tippelek, nem véletlen, hogy most érkeztek meg a napokban a legtöbb webkamerás fészekbe a gólyák. A meleg, déli áramlattal jöhettek. Persze, ez csak tipp részemről, de gondolom, így könnyebb, gyorsabb utuk van, mint ellenszélben, még azt sem tartom kizártnak, hogy rosszabb időben kivárnak.


Egyáltalán nem vagyok szakértő, de nekem ez tetszik! :)

_________________
A kutyák, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,s nem lehet teljes az élet kutya nélkül... Gerald Durrell


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Információk, hírek, képek, videók a fehérgólyákról
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 28 23:32 

Id:18221(N)
Arra tippelek, nem véletlen, hogy most érkeztek meg a napokban a legtöbb webkamerás fészekbe a gólyák. A meleg, déli áramlattal jöhettek. Persze, ez csak tipp részemről, de gondolom, így könnyebb, gyorsabb utuk van, mint ellenszélben, még azt sem tartom kizártnak, hogy rosszabb időben kivárnak.


Vissza a tetejére
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Információk, hírek, képek, videók a fehérgólyákról
HozzászólásElküldve: 2009 márc. 17 21:54 

Id:15777(N)
pusi írta:
ajsa írta:
Az első gólya Hódmezővásárhelyen (talán Csongrád megyében is).

http://www.delmagyar.hu/hodmezovasarhely_hirek/esoben_erkezett_az_elso_golya/2091493/


Nagyon izgalmas volt néhány évvel ezelőtt figyelni minden nap ezt az útvonalat:
Kép

(innen:http://www.rozhlas.cz/flyingover/portal/)


Koppány és Margit... ők fekete gólyák voltak. Ha jól emlékszem, sajnos mindkettő elpusztult. Hátha lesz most feketególyás webkamerás fészek Gemencen.


Vissza a tetejére
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron

105,713,806 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség