Pontos idő: 2017 okt. 21 10:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93869 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 3129  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 14:59 
Tag (9667)

Id:316054(N)
UUU bakker Nagyi!!! Kerem a GPS koordinatat, mar repulok is. :lol: :lol:

Nagyon ugyes vagy.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 14:34 
Tag (12493)

Hely: Székesfehérvár
Id:316053(N)
Egy kis uzsonna mindenkinek :D :D :D
Jó étvágyat hozzá

Csatolmányok:
2017 09 2 002.JPG
2017 09 2 002.JPG [ 311.88 KiB | Megtekintve 239 alkalommal. ]

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 11:20 
Tag (60549)

Id:316049(N)
Szép vasárnapot Szigetlakók!

Feri, nagyon szépek ezek a videók, és nagyon megnyugtató a zenét hallgatni. Köszönjük.

Nagyika, igazad van, csak főzni lehet. Én is azt tettem, már nem tudom, hogy hanyadik dolgot, és kaja az van bőven. Végre elég tisztességesen meg tudom sütni a kínai csirkét, és nem szívta meg magát olajjal.

Én is túrós rétest terveztem, de végül túrórudit csináltam a túróból, és xilittel. El is fogyott nagyjából.

Magdi, bocs, nem tudtam, hogy a szekrény teteje nem elérhető. :oops: Csak az volt a motiváció, hogy a cica ne férjen a papucshoz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 11:05 
Tag (31528)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:316048(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 11:03 
Tag (31528)

Id:316047(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 10:55 
Tag (31528)

Id:316046(N)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 10:14 
Tag (12493)

Id:316044(N)
Sziasztok, jó reggelt.

Én most éppen hajat festek, amíg fűtenek.
Aztán meg fánkot fogok sütni, mert nagyon megkívántam.

Ti is süssetek, főzzetek, az megnyugtat és örömöt okoz.
Legalább is nekem. :oops: :lol:

Ne nézzetek ki az ablakon, mert ronda az idő.
Bár a felhők is szépek. :D

Kellemes napot mindannyiotoknak.
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 09:50 
Tag (9667)

Id:316043(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Magdika, papucsot a szekrenybe is beteheted, nem kell a tetejere. :D Mig a mi cicank elt, nekunk is el kellett pakolni a cuccainkat,mert a cica kepes volt csunya dolgokra, foleg amikor mar nagyon idos volt a draga. Pakoltunk mi is mindent elole.

Pusika, remelem sikerul a haz megvasarlasa. Szurkolok.

Mit lehet olyan idoben csinalni, amikor log az eso laba es semmihez nincs kedved? Sutni volna kedvem, de az hizlal. Turos retest.

Na lementem a peksegbe es veszek kettot. azzal le van tudva a sutes. :D

Legyen szep a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 08:12 
Tag (31528)

Id:316042(N)
Kép Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 08:06 
Tag (28603)

Hely: Budapest
Id:316041(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Gizuskám, köszönjük szépen a guszta reggelit és a kávét. :D

Itt megint szürkeség van, szemerkél az eső. :(

Indulok. Legyen jó napotok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 07:47 
Tag (3660)

Id:316039(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 24 00:19 
Tag (31528)

Id:316034(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 22:17 
Tag (28603)

Id:316033(N)
pusi írta:
Szerintem a papucsod rakd fel a szekrény tetejére.

Ez jó ötlet Pusikám! :lol: :lol: :lol: Kényelmes lesz úgy felvenni reggel a papucsot. Legalább mindjárt tornázok is egy kicsit. Kimegyek egy székért, beviszem, felállok rá, leveszem a papucsomat a szekrény tetejéről, belelépek, utána kiviszem a széket, és örülök, ha mindeközben reggel, félálomban a kávé megivása előtt, nem bukok orra székestől. Persze így mindjárt meglenne az első sikerélményem is a napra. :D :D :D (Ja, és majd elfelejtettem, hogy este ugyanez lenne a menet, amikor felteszem a papucsot a szekrény tetejére, ugyanis nem érem fel másképp a tetejét.)

Cilike és Fülike annak idején, 2005-ben majdnem egy időben, két hét eltéréssel kerültek hozzánk. Fülike 6 hetes, Cilike meg 10 hetes kiscica volt. (Atkárról hozta haza mindkettőjüket Imi.) Fülike volt itt előbb, és nagyon meg volt sértődve, amikor megérkezett Cilike is. Az első pillanattól kezdve nem szimpatizáltak egymással, de mindketten velünk aludtak. Cilike azóta nem alszik velünk, mióta Cirmi is hozzánk került (2012-ben). Cirmi ugyan akart barátkozni, játszani Cilikével is, de Cili nem volt hajlandó haverkodni vele sem. Azóta Cilike nem is alszik velünk. Cirmi és Füli viszont jól megvannak egymással, sokszor összebújva alszanak is.

Érdekes dolog az is, hogy Mici és Cilike is elrohannak, ha megmozdulunk a közelükben amikor esznek. El nem tudom képzelni, hogy miért csinálják ezt. :shock: Fülike és Cirmi nem zavartatják magukat evés közben sem. Nyugodtan eljöhetek mellettük, ők esznek tovább, nem szaladnak el.

Pusika, legyen szép napotok holnap Benivel!

Szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 21:32 
Tag (60549)

Id:316032(N)
Gizuska írta:
.Viszont szert tettem két cserép apróvirágu campanulára, szépek a sárga krizantémokkal, remélem megmaradnak majd.
Magdika??? :think:

Gizuska, legyen szerencséd hozzá! Nekem nem volt. Amiket tavasszal ültettem, azok évekig megmaradtak, de amit tavaly ősszel, az mindkettő kipusztult, nem bírta ki a telet. Most egy cserép hortenziát vettem, de nem fűzök hozzá reményeket. Hatalmas virágok, gyökér semmi.
A tegnap esti filmet végignézted? Nagyon jó volt.

Magdi, ha Mici eszik, mi sem merünk mozdulni, mert azonnal abbahagyja, és elrohan. Azt mondják kétféle macska van, amelyik a macskatársakat szereti, és állandóan összebújva egy kupacban döglenek, és azok, akik utálják a többi macskát, inkább az emberekkel vannak jóban. A Te cicád az utóbbi lehet. Lehet, hogy fél is a többiektől. Szerintem a papucsod rakd fel a szekrény tetejére.

Ha nem jönnék, aludjatok jól, jó pihenést!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 20:38 
Tag (28603)

Id:316031(N)
pusi írta:
Magdi, én mégis csak az éjszakához kötném a cica ténykedését. Ha nappal tudja a rendet, akkor nem arról van szó, hogy olykor esetleg elfelejti, inkább a nemtetszésének ad hangot. ..és szagot. :D Vagy az nem tetszik neki, hogy éjjel csend van, és szeretné, ha fent lennétek, hiszen ők ilyenkor érnek rá, ilyenkor a legaktívabbak. Vagy valami korlátozva van neki, amit nappal lehet.

Szerbusztok Szigetlakók!

Nem tudom Pusika, miért csinálja ezt Cilikém. Nem minden nap kakil a papucsomba, de az almos láda mellé szinte minden éjjel odakakil. Cilike az az idegbeteg cicánk, akiről írtam, hogy a legkisebb nesztől is megijed, ha eszik, nem merek lépni se, mert azonnal elszalad, mint akit ütnek-vágnak, pedig soha, de soha nem bántotta őt senki. Ő elkülönül a másik két cicától. Fülike és Cirmike velünk alszanak a kisszobában, de Cilike egyedül alszik kint az előszobában, vagy a mosógépen a fürdőszobában. Nem szereti se Fülikét, se Cirmikét.

Hű, de jóóóó....sikerült találnotok megfelelő házat? Jaj de drukkolok, hogy tényleg jó legyen és sikerüljön megvenni!

Jaj Nagyikám, remélem nem tört el a csuklód! Talán nem ártana megröntgeneztetni.
Hála Istennek, hogy a növénykéid mégiscsak túlélték a nyári forróságot, szárazságot!

Jó éjszakát, szép álmokat Szigetlakók! Aludjatok jól!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 20:33 
Tag (3660)

Id:316030(N)
Hali! jó estét mindenkinek!!!
Elolvastam mindent, nagyon jó!!
Nem hiszitek el, de nem értem rá napközben bekapcsolni sem, délelőtt csavarogtunk kicsit, aztán dödöllét főztem ebédre, belaktunk, elfáradtam, kicsit aludtam, azóta csak pakolásztam, szöszöltem,de mint a csiga, nagyon fájok sajnos és a vérnyomásom sem valami jó, most már itt vagyok, de ülni rosszul esik.Ennyi! :doh:
Ezt a fenyőt szerintem nem lehetett menteni, az egész belső ágait tönkre tették az évek során a baglyok az ürülékükkel,azonkivül kiderült, hpgy ott ahol eltörött, volt egy kettőzés, valamikor megsérülhetett már a teteje akkor kinötte, de az volt a gyenge pontja.Szóval azt hiszem jobb így , csak ne lássam már, :hand: Lefotóztam, majd megmutatom a romjait.
Gondoltam rá Pusika, hogy talán messzebbre találtok majd jó kis házat, oda talán nem mennek ezek a szemét népek, azért jől körülnéztek gondolom, és mérlegeltek. :think:
Nagyika, jó sok mindent csináltatok és rengeteg hagymást elültettél, de jó lesz majd tavasszal lesni :D
Én meg kidobtam az amarillis hagymákat, nem fejlődtek, nymvadoztak, már az idén is igen gyengén virágoztak, öreg muskátlit is dobtam ki.Viszont szert tettem két cserép apróvirágu campanulára, szépek a sárga krizantémokkal, remélem megmaradnak majd.
Magdika??? :think:
Felénk is egész kellemes idő volt, estefelé felhősödött de még nincs hideg.
Nagyon jó pihenést , és szép álmokat mindannyiunknak!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:22 
Tag (60549)

Id:316029(N)
Nagyi írta:
Azt azért nézzétek, van-e valamilyen egyéb közlekedés is a közelben. Nem mindíg lehet autóval járni, meg egyszer meg is fognak öregedni.

Fiamék erre nem gondoltak, jó 1 kilométerre van a buszmegálló. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nagyobbik Gyuri ezzel kezdi mindig. Szerencsére ott áll meg a busz a szomszéd ház előtt és nagyon sűrűn jár.

Nekem a csend a fő szempont. Ez jó kis csendes hely.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:17 
Tag (12493)

Id:316028(N)
Azt azért nézzétek, van-e valamilyen egyéb közlekedés is a közelben. Nem mindíg lehet autóval járni, meg egyszer meg is fognak öregedni.

Fiamék erre nem gondoltak, jó 1 kilométerre van a buszmegálló. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:16 
Tag (60549)

Id:316027(N)
Nagyi írta:
Újra indul Fehérvárin az Ikarus gyártás.
Nincsen szakember, nem tudják a létszámot feltölteni.

Mindenki elment mást csinálni, szakképzés meg sok szakában nincsen.

Csak kertészkedni nem akar senki sem. :(

Művelődési menedzserből, és hasonló büfészakot végzett egyetemistából viszont nincs hiány. Őket kéne átképezni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:14 
Tag (12493)

Id:316026(N)
Újra indul Fehérvárin az Ikarus gyártás.
Nincsen szakember, nem tudják a létszámot feltölteni.

Mindenki elment mást csinálni, szakképzés meg sok szakában nincsen.

Csak kertészkedni nem akar senki sem. :(

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagyi 2017 szept. 23 19:17-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:06 
Tag (60549)

Id:316025(N)
Nagyi írta:
Találtatok valami jót?????

Elég jót, csak kint van nagyon. Nagyon drágák a házak bent, falu szélén olcsóbb sokkal. Talán ebből lesz valami.

Nem dagad a csuklód?

Érdekes, hogy mennyire nem lehet találni olyan embert aki dolgozna egy kis pénzért. Pedig sok a munkanélküli. Szakmunkások sincsenek. A statisztika szerint egy parkettás átlagban 600 ezret keres havonat. Ez nem is sok, mert egy kazános ennek sokszorosát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 19:00 
Tag (12493)

Id:316024(N)
Csodás idő volt kint, mikor hazaértünk, akkor kezdett kicsit cseperegni.

Megbotlottam egy faágat alátámasztó lécben :lol:
Nem is a könyököm fáj leginkább, hanem a csuklóm, az odavertem.

Ember nem is jelentkezett. :mrgreen: , pedig megigérte.

Megbeszéltem a gyerekekkel, hogy felváltva hetenként kivisznek fél napokra. Majd ők segítenek.

Találtatok valami jót?????

Vettem pénzért zsákot a lomboknak.
Valaki azt mondta, talán le lehet a kukás ürítést zsákosra cserélni a hulladékosoknál.
Az nekünk nagyon jó volna.
Majd utána járok jövő évre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 18:50 
Tag (60549)

Id:316023(N)
De jó, hogy megkerültél Nagyika és nincs baj. Illetve van, hogy elestél. Megszédültél, vagy mi történt? Fáj a könyököd?
Nem írtad, hogy sikerült-e szerezni valakit, aki rendszeresen tevékenykedne a kertben. Gondolom az ifjak nem nagyon érnek rá, és még rengeteg zsákolni való is lesz az idén.

Mi háztűznézőben voltunk.
Ömlik az eső. A kocsiból is alig lehet kiszállni, áll a víz az úton. Rengeteg eső esett, biztos van 60 mm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 13:16 
Tag (12493)

Id:316021(N)
Sziasztok itt vagyok, megvagyunk.

Reggel elindultunk az állomásra, hogy megyünk ki a kertbe.
A ház előtt egy autó ránk dudált, fiamék jöttek hozzánk.

Kivittek a kertbe, elültettem egy csomó tulipán és krókusz hagymát. Olyan csomagot kaptam lányomtól, amiben 70 db hagyma volt vegyesen.
Össze zsákolt fiam 3 zsák levél és nyesedék szemetet, átültettünk 2 virágot más helyre. Többet csináltunk 2 óra alatt, mint ha háromszor kimentünk volna egyedül.

Növénykék többsége él.
Őszi szellőrózsámon nincsen bimbó, de élnek a tövek.
Semmi nem virágzik most odakint.
Majd tavasszal.
Most hoztak haza.
Szokás szerint akkorát estem a kertben, mint egy ólajtól. Könyökömön nincsen bőr. :lol: :lol: :lol:

Gizuska én is nagyon sajnálom a fenyőtöket.
Nem is értem én a kivágásokat, ha nincsenek útban, vagy nagyok.
Balcsin is szoktak fenyőket rövidebbre vágni, pár év alatt teljesen új, szép csúcsokat növesztenek.

Ma reggeltől fűtenek kicsit, pont elég ahhoz, hogy ne fázzunk.

Kellemes napot mindannyiotoknak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 12:42 
Tag (60549)

Id:316020(N)
Breeze írta:
. Lanyaim valami kiallitasra vagy versenyre mentek ami kocsikkal kapcsolatos, igy jo idot kertek es remelem kaptak is.

Vannak még jó részek az országban, remélhetően beleesik az autókiállítás területe is.

Magdi, én mégis csak az éjszakához kötném a cica ténykedését. Ha nappal tudja a rendet, akkor nem arról van szó, hogy olykor esetleg elfelejti, inkább a nemtetszésének ad hangot. ..és szagot. :D Vagy az nem tetszik neki, hogy éjjel csend van, és szeretné, ha fent lennétek, hiszen ők ilyenkor érnek rá, ilyenkor a legaktívabbak. Vagy valami korlátozva van neki, amit nappal lehet.

Bánatosabb idő már nem is lehetne. Északkeletről jön a rossz idő. Nem jellemző, mert mindig figyelem, hogy felétek milyen idő van, mivel az általában ideér 1-2 nap múlva. Esik, hideg van, fűtést bekapcsoltam.

Nagyika megszerezte a csigaházatokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 08:11 
Tag (28603)

Id:316018(N)
pusi írta:
Magdi, az nem lehet, hogy a cicák előtt bezártok olyan ajtót, ahova napközben bejárnak? Biztos, hogy oka van, és nem véletlen.

Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük szépen a kávét, süteményeket, verset Gizuskám, Ferikém! :D

Kár azért a fenyőfáért nagyon! :(

Pusika, de az egyik kisszoba ajtaja be szokott zárva lenni, mert Imi nem akarja, hogy oda is bemenjenek a cicák, és ott is minden macskaszőrös legyen, bár szerintem teljesen mindegy, hiszen a lakás összes többi részében úgyis sok szőr van, minden porszívózás, felmosás ellenére. Ja meg még azért se mehetnek be oda a cicák, mert Cirmi azonnal nekiesik az egyik ott lévő növénynek, és lelkesen rágja. Valamiért nagyon szereti azt a növényt (is).

Itt ugyan süt a nap, de hideg van, fúj a szél.

Indulok. Legyen szép napotok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 08:04 
Tag (9667)

Id:316017(N)
Jo reggelt Szigetlakók!

Itt szepen sut a napocska. Lakasban huvoske van, de hamarosan felmelegszik a napsutestol. Lanyaim valami kiallitasra vagy versenyre mentek ami kocsikkal kapcsolatos, igy jo idot kertek es remelem kaptak is.

Tengelicke, nincs annal jobb, amikor a gyerekek boldogan meselik elmenyeiket. Azt en is szeretem hallgatni.

Legyen Mindenkinek szep a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 07:58 
Tag (16605)

Hely: Budakalász
Id:316014(N)
Szervusztok Szigetlakók!

Köszi a fínom reggeliket a kávékkal Gizuska és Feri! :D :D

Én is nagyon sajnálok minden kivágott fát. Az a fenyő nálatok Gizuska, egészséges volt. És jön csúcsa új, ahogy Pusika írta. Nagyon sajnálom, hogy vége. :cry:

Igazad van Pusika, felázott talajon nem lehet autókázni, se gyalogolni............ Nálunk erős szél van, de még süt a nap. Délutánra mondják ismét az esőt. És a szívem is érzi a fronthatást. Jön mindjárt a Panangin.

Legyen elviselhető, kellemes a hétvégénk!Magdikának jó munkát, Pusikának jó unokázást holnapra! Vigyázzatok magatokra!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 07:57 
Tag (3660)

Id:316013(N)
Reményik Sándor: Csendes csodák
Ne várd, hogy a föld meghasadjon
És tűz nyelje el Sodomát.
A mindennap kicsiny csodái
Nagyobb és titkosabb csodák.
Tedd a kezedet a szívedre
Hallgasd, figyeld, hogy mit dobog,
Ez a finom kis kalapálás
Nem a legcsodásabb dolog?
Nézz a sötétkék végtelenbe,
Nézd a kis ezüstpontokat:
Nem csoda-e, hogy árva lelked
Feléjük szárnyat bontogat?
Nézd, árnyékod hogy fut előled,
Hogy nő, hogy törpül el veled.
Nem csoda ez? – s hogy tükröződni
Látod a vízben az eget?
Ne várj nagy dolgot életedbe,
Kis hópelyhek az örömök,
Szitáló, halk szirom-csodák.
Rajtuk át Isten szól: jövök.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 szept. 23 07:37 
Tag (60549)

Id:316010(N)
Jó reggelt, szép napot Szigetlakók! Felénk olyan borzalmas idő van, hogy rosszabb már nem is lehetne. Esik, szürke, hideg. Elkeserítő.

Gizuska, sajnálom a fenyőfát, és minden fenyőt, amit kivágnak azért, mert a teteje letörik, vagy lelopják karácsonykor. Nagyon szépen helyrehozható, és alakítható ki egy lentebbi ágból a csúcsos rész, csak türelem kell hozzá.

Magdi, az nem lehet, hogy a cicák előtt bezártok olyan ajtót, ahova napközben bejárnak? Biztos, hogy oka van, és nem véletlen.

Nagyika, hogy vagy, hol vagy?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93869 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 3129  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]