Pontos idő: 2024 márc. 28 12:15

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6471 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 212, 213, 214, 215, 216
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 17:12 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:1159(N)
Pusi, kérlekszépen, betennéd nagyban az első képedet? Amin a seregély/fenyőszajkó van?

Nem értem ezt a makacsságot.
Holci, Pusinak is nikkelezett szemmértéke van, és ő azt mondta, hogy az első képen ülő madár kisebb volt, mint a második képen ülő fenyőrigó. Már ez alapján sem lehet az első képen fenyőszajkó, csak a fenyőrigónál kisebb seregély. De várjuk meg, háthap Pusi megszán, és berakja az ominózus képet nagyban.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 17:06 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:1157(N)
ebpiaf írta:
holsderteufel írta:
Edit, nehari, én is vitatkoznék egy kicsit: szerintem Forsterh mondta az igazat, és az első képen télleg szajkó ül. Nézd meg a csőrét, vaskos, egyáltalán nem rigó, vagy seregély-csőr, én először valami ismeretlen harkálynak véltem a csőre miatt.


Nem hari, és mégegyszer megnéztem. Hol látsz Te vaskos csőrt? Légyszíves kétszer klikkelj rá, akkor láthatod nagyban. Nem vaskos a csőre! És hol van a fekete szárnya? A fenyőszajkónak fekete a szárnya. Ezt látod talán?:
Kép , mert ez fenyőszajkó. De az idézett első képen tuti hogy nem ez van. Hanem seregély, így lehet kisebb, mint a második képen látható fenyőrigó.

A szajkó nem kisebb a rigónál. Mégegyszer a méretek:
Seregély: 21 cm, fenyőrigó: 25 cm, fenyőszajkó: 31 cm

Akkor most jól figyelj lécci: a seregély pofájából a szeme alig látcik ki. A szajkó fekete szeme a szürke pofájából kontrasztosan, szinte ordít. És a csőre igenis, vaskos.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:57 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:1156(N)
holsderteufel írta:
Edit, nehari, én is vitatkoznék egy kicsit: szerintem Forsterh mondta az igazat, és az első képen télleg szajkó ül. Nézd meg a csőrét, vaskos, egyáltalán nem rigó, vagy seregély-csőr, én először valami ismeretlen harkálynak véltem a csőre miatt.


Nem hari, és mégegyszer megnéztem. Hol látsz Te vaskos csőrt? Légyszíves kétszer klikkelj rá, akkor láthatod nagyban. Nem vaskos a csőre! És hol van a fekete szárnya? A fenyőszajkónak fekete a szárnya. Ezt látod talán?:
Kép , mert ez fenyőszajkó. De az idézett első képen tuti hogy nem ez van. Hanem seregély, így lehet kisebb, mint a második képen látható fenyőrigó.

A szajkó nem kisebb a rigónál. Mégegyszer a méretek:
Seregély: 21 cm, fenyőrigó: 25 cm, fenyőszajkó: 31 cm


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:54 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:1155(N)
pusi írta:

November elején beszéltünk róla, akkor azt mondta Forsterh, hogy fenyőszajkó. A másik képen ugyanannak a fának egy másik ágán egy fenyőrigó ül. Méreteit tekintve kisebb volt a szajkó a rigónál.

Edit, nehari, én is vitatkoznék egy kicsit: szerintem Forsterh mondta az igazat, és az első képen télleg szajkó ül. Nézd meg a csőrét, vaskos, egyáltalán nem rigó, vagy seregély-csőr, én először valami ismeretlen harkálynak véltem a csőre miatt.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:39 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:1153(N)
Szeretnék vitatkozni. Nyilván akkor nem voltam résen, és elfogadtam a választ. Most nagyon alaposan utánanéztem, és nézd Te is, akkor szerintem nyilvánvaló, hogy az első képen seregély van, a másodikon fenyőrigó.
Ha megnézed az első képet kinagyítva, és elolvasod, amit a fenyőszajkóról ír a könyvem, nem találod meg a fenyőszajkó jegyeit ezen a madáron: nem fekete a szárnya, nincs fehér a farkában, és nem csokoládészínű.


pusi írta:
Kép Kép
Kép Kép

November elején beszéltünk róla, akkor azt mondta Forsterh, hogy fenyőszajkó. A másik képen ugyanannak a fának egy másik ágán egy fenyőrigó ül. Méreteit tekintve kisebb volt a szajkó a rigónál.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:31 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:1150(N)
Kép Kép

November elején beszéltünk róla, akkor azt mondta Forsterh, hogy fenyőszajkó. A másik képen ugyanannak a fának egy másik ágán egy fenyőrigó ül. Méreteit tekintve kisebb volt a szajkó a rigónál.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:29 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:1149(N)
pusi írta:
Ezt egyszerre mondtuk Edit. Túl egyszerű lenne.


Csak annyit mondok: fekete gólya!


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:22 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:1148(N)
Ezt egyszerre mondtuk Edit. Túl egyszerű lenne.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:21 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:1146(N)
holsderteufel írta:
Szervusztok, Vecsésen autóztam az előbb, hirtelen földbegyökereztek az autóm kerekei, vissza kellett tolatnom, mert egy általam eddig nem ismert madár ült egy utcai vízcsap tetején. Fotózás közben egyre közelebb engedett magához, utoljára már 1,5 méterre voltam tőle. Nem akartam tovább froclizni az idegeit, de egy-két portrét sikerült készítenem róla, amit most szíves közreadok Nektek. Foggggalmam sincs, ki lehet ez. Szeretném, hogyha megszakértenétek. Annyival azért még tartozom Nektek, hogy ő a seregélynél jóval nagyobb volt.

Kép Kép Kép



Gondolom nem fenyőszajkó.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 16:20 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:1145(N)
Szia Holsderteufel!
Már volt egy ilyen nagyon pöttyös madarunk régebben, és akkor azt néztük meg, hogy fenyőrigó vagy seregély-e a lelkem. Most elkezdtem nézegetni a könyvemet, és arra gondoltam, hogy a Te madarad nem fenyőszajkó? Egyébként a fenyőszajkó itt a könyvben legalábbis olyan, mint egy óriási seregély. Nagyon klassz fotókat csináltál!
1. Fenyőrigó (25 cm) - - - - - - - - - - - - - - - - 2. Seregély (21 cm) - - - - - - - - - - - - - - - - 3. Fenyőszajkó (31 cm)
Kép Kép Kép

A barna sapka és a farktollakban lévő fehér szín miatt úgy gondolom, hogy ő egy fenyőszajkó.
A könyvem szerint: Tollazata sötét csokoládébarna, sűrű fehér pettyezéssel. Alsó farkfedői fehérek. Széles szárnya és rövid farka fekete. Farka végén fehér foltok vannak. Hosszú, erős csőre feketés. Röpte a szajkó repüléséhez hasonló. A költési időn kívül gyakran jár kisebb csapatokban. Gyakran kiül a fák hegyére. Hangja: Érdes "kror" és hangos "krér", amelyet többször ismétel. Szajkóra emlékeztető "skrék" hangon is szól (vagyi ordenáré módon is tud rikácsolni - én). Élőhelye: Hegyvidéki fenyvesek, télen lomberdők is. Fenyőfákon fészkel. Magyarországon akalmi téli vendég, egyes években nagyobb számban is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ebpiaf 2008 dec. 13 16:26-kor.

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 13 14:20 
Tag (2398)

Csatlakozott: 2008 dec. 09 16:04
Id:1137(N)
Szervusztok, Vecsésen autóztam az előbb, hirtelen földbegyökereztek az autóm kerekei, vissza kellett tolatnom, mert egy általam eddig nem ismert madár ült egy utcai vízcsap tetején. Fotózás közben egyre közelebb engedett magához, utoljára már 1,5 méterre voltam tőle. Nem akartam tovább froclizni az idegeit, de egy-két portrét sikerült készítenem róla, amit most szíves közreadok Nektek. Foggggalmam sincs, ki lehet ez. Szeretném, hogyha megszakértenétek. Annyival azért még tartozom Nektek, hogy ő a seregélynél jóval nagyobb volt.

Kép Kép Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 22:32 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:1040(N)
Na végre!!! megtaláltam a régi fórumon amit kerestem.

Volt egy hasonló madár, amire akkor Forterh azt mondta, hogy pusztai ölyv lehet, én pedig valami nagy marhaságot, és Karcsi kisegített bennünket, hogy "csak egerészölyv"

Ez volt az a hozzászólás:
Karcsitól kaptam meghatározásainkkal kapcsolatban az alábbi észrevételeket:

Kép

Bejegyzés ideje: Nov. 01, 2008 21:56
Az első fotón egy elrepülő tojó tőkés réce (Anas platyrhynchos) látható, s ez jól határozható a fehéres farok tollakról és a fehér szegélyű kék szárnytükörről. A cigányrécének (Aythya nyroca) sohasem fehér a farka, csak az alsó farokfedői, melyek ebből a szögből nem láthatóak. A széles fehér szárnycsíkja viszont látszana ebből a szögből is.

Kép

Bejegyzés ideje: Nov. 03, 2008 20:16
A képeken egy sötét színezetű egerészölyv (Buteo buteo) látható. Ennek a fajnak számtalan színváltozata ismert, s nem ritkák az ilyen sötét változatok. A pusztai ölyvnek (Buteo rufinus) viszont a sötét változata nálunk nem fordul elő, csak tőlünk nagyon messze keletebbre, de azok sem így néznek ki. Nálunk a világos változata ill. az egerészölyvvel hibrid madarak fordulnak elő.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 20:03 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:999(N)
ebpiaf írta:
pusi írta:
Én nem tudom ki a gyanús alak......


Te írtad arról a ragacsról, aki ott biggyeszkedik egy oszlop tetején. :) Kicsivel lejjebb....
Sőt, a másik gyanús alaknak mintha fehér sapkája lenne, arról pedig már tanultunk valamit, csak nem jut eszembe.

A meghatározásban eddig jutottam: latin neve, gyanús alak. Nem tudom, hogy egerész ölyv-e, annak látszik, és segítsééééééééég!!!!!!

A körmöst az elején tudom, hogy ölyv, és a végén a levegőakrobatát tudom, hogy héja, de a középsőkről fogalmam nincs. Sem az oszlopon biggyeszkedő, sem a szürke fejű akrobata nem tiszta nálam. Ha visszanézed az első hozzászólást, ott sem vagyok biztos a barna árnyalatúban, hogy ő is egerészölyv.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 19:57 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:994(N)
pusi írta:
Én nem tudom ki a gyanús alak......


Te írtad arról a ragacsról, aki ott biggyeszkedik egy oszlop tetején. :) Kicsivel lejjebb....
Sőt, a másik gyanús alaknak mintha fehér sapkája lenne, arról pedig már tanultunk valamit, csak nem jut eszembe.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 19:55 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:992(N)
ebpiaf írta:
A gyanús alaknak szürke a feje! Ez alapján közelebb jutunk?


Én nem tudom ki a gyanús alak, itt a cél a közös spekuláció, a közös munka lenne, és az öröm, ha sikerül jól meghatároznunk. Még keresek ilyen képeket ahol egerészölyvhöz hasonló madarak láthatók, és ha jutunk valamire kérünk szakmai segítséget. Mivel Forsterh elment, Karcsit szeretném zaklatni. Tudom elfoglalt, de még soha nem fordult elő, hogy ne segített volna, amikor megkértem. Csak előtte még fussunk néhány kört, nehogy azt higgyék....a többit tudjátok a viccből.
Az a szürke fejes kép nem túl jó minőség. Arra ne alapozz! Igaz, Photoshop nincs benne, tehát ilyen volt a természetben is.
Azért nem is hoztam át más fényképeket a régi fórumról, mert jó lenne ezekkel az egerészölyvekkel egyszer tisztában lenni már végre.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 19:05 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:980(N)
A gyanús alaknak szürke a feje! Ez alapján közelebb jutunk?


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 12 16:50 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:974(N)
Ha már egerészölyv, akkor idehozok régebben készült képeket, mivel ezeknél kétség sem merült fel, hogy esetleg más madár lenne. Kép

Kép

Kép Kép Kép Kép
Azt hiszem náluk minden rendben, kétség sem merül fel, hogy ne egerészölyvek lennének.

Ő viszont már gyanús alak:
Kép

Ő is gyanús, mivel úgy tesz, mint a barna réti héja, amikor a nádasban keresi az áldozatát és le akar csapni.
Kép

Viszont a barna réti héjának ilyenkor lóg a lába. Így:

Kép
Kép
Kép
KépKép
Fenti képekkel nincs gond, ugyanarról a madárról készültek, ugyanabban az időpontban és ez a vadászat a nádas fölött elég jellegzetes mozgás, így könnyű megismerni.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 11 23:21 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:837(N)
Úgy rémlik Karcsi azt mondta régebben egy hasonlóra, hogy egerészölyv hibrid változata, vagy valami hasonlót. Megpróbálok a régi fórumon utána nézni. Már sokszor becsapott ez a sötétbarna madár. Mindig úgy gondolom, hogy valami különös új, de azt hiszem most is tévedtem.
Azért megkérdezem majd Karcsitól.

A szín,nem a fény miatt ilyen. Egyforma volt a megvilágításuk, egymáshoz közel, ugyanabban az időpontban fényképeztem őket.


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 11 23:08 
Tag (9881)

Csatlakozott: 2008 dec. 08 11:19
Hely: Budapest
Id:834(N)
A formájuk nagyon hasonló, és a csőrüket én ugyanolyannak látom. A tekintetük más, az alsónak világosabb a szeme, a fölsőé teljesen sötét. Az alsónak van egy szép szemsávja, és az egész madár világosabb. De lehet, hogy ezek a színbeli különbségek csak a fényviszonyokból adódnak. Én szívem szerint azt mondanám, ugyanaz a fajta madár, de mindjárt nézek egy kicsit könyvet.
Itt is van:
Kép

Szerintem nem kizárt, hogy mindkettő egerészölyv, láthatod, vannak világosabb és sötétebb változatok is.

Azért nem bánnám, ha valaki szakértő szemmel is megnézné, jó lenne, ha Karcsi erre járna!


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Saját fotók
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 09 19:11 
Tag (6949)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 07 21:06
Id:299(N)
Mi fotóztuk

_________________
"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki errõl nem tud, és megvalósítja."
(Albert Einstein)


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Mi fotóztuk
HozzászólásElküldve: 2008 dec. 08 22:14 
Tag (77917)
Avatar

Csatlakozott: 2008 dec. 08 17:46
Id:109(N)
Kép Kép

Forsterh, légyszíves nézd meg, és mondd, hogy egerészölyv, vagy pedig azt, hogy gondolkozzunk még rajta!
Nézd meg a szemüket! Ez nem ugyanaz a madár.

Ez itt lent, egy tisztességes, becsületes egerészölyv, aki úgy néz ki, ahogy egy egerészölyvnek kell.


Kép Kép
Kép Kép


Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6471 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 212, 213, 214, 215, 216

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  

105,620,613 Megtekintve


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség