Pontos idő: 2017 nov. 23 11:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94724 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3158  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 10:21 
Tag (16833)

Hely: Budakalász
Id:319303(N)
Sziasztok, szép napot Szigetlakók!

Köszi ezeket a reggeli fínomságokat Gizuska és Feri! Csemegéztem ám belőlük! :D :D :D

Itt is hatalmas köd van. Épp, hogy látom az utca másik oldalát, de tovább semmit. :oops:

A telefont rögtön kikapcsolták. De fogalmam sincs, van-e olyan funkció rajta, ami mutatná a tartózkodási helyet.

Jó, hogy most már van hova vinni a nyári gumikat Pusika! :lol:
Pusika, Gyuri jól bírja a szemüvegét? Megszokta már?

Sacika, mi lehet a galamboddal, hogy nehezen repül? Költői kérdés volt.

Mit csinálnak Nagyiék odakint? Legfeljebb egy jó kis sétára lesz jó a kimenés.

Remélem, Magdinak nem lesz zűrös napja!

Vigyázzatok magatokra! Legyen hasznos, szerencsés és bajmentes a napunk!

Vissza a tetejére
  OfflineProfil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 09:52 
Tag (9776)

Id:319301(N)
Sziasztok Szigetlakók!

Nagyi, ebben a hidegben akartok kerteszkedni? Nem kéne. Befagy a feneketek. Megfaztok.

Galambomat este behoztam, most kitettem, de latszik, hogy nehezere esik a repules. Viszont boldog volt, hogy mehetett. Nem tehetek tobbet erte.

Legyen mindenkinek szep a napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 09:16 
Tag (12666)

Hely: Székesfehérvár
Id:319300(N)
Sziasztok. jó reggelt.

Itt is nagy a köd, meleg sincsen.
Megyünk kertecskézni

Pusika, jó a szemüveg továbbra is????
Benike és a nagy kutyus hogy viszonyulnak egymáshoz?????

Kellemes napot mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 09:11 
Tag (29021)

Hely: Budapest
Id:319299(N)
oregferi írta:
Magdika,sajnos az asztali gépem nem jó ,a szomszéd srác nem tudtta meg javítani ,kéne egy jó szerelő

Ferikém, tudom ajánlani ezt a srácot. Mi is őt szoktuk hívni, amióta megismertük. Nagyon ügyes. Füredi Péternek hívják. Telefonszáma: 06-20-353-4645

Indulok! Legyen jó napotok Szigetlakók! (Itt még mindig nagy köd van. :( )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 08:55 
Tag (3776)

Id:319298(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 08:26 
Tag (31774)

Hely: XIV.kerület Zugló
Id:319297(N)
Magdi írta:
pusi írta:
Tegnap délután vettem sertésvelőt, és el is felejtettem, így mindjárt megcsinálom Gyurinak, hogy szép legyen a reggele.Tudjátok, hogy 1400 Ft lett az ára? Meglepi volt, eddig a feléért vettem.

Jó reggelt Szigetlakók!

Pusika, nagyon megy felfelé az ára mindennek. :(

pusi írta:
Utána a kocsi nyári köpenyeit elvisszük Gyurmához tárolni. Eddig mindig ő hozta a cuccait hozzánk, dugig volt a garázs, most pedig elkezdtek a dolgok az ellenkező irányba vándorolni. :D

:D :D :D :D :D

Ferikém, már jó a géped, hogy tudtál képet feltenni? :D

Legyen szép napja Mindenkinek!

Magdika,sajnos az asztali gépem nem jó ,a szomszéd srác nem tudtta meg javítani ,kéne egy jó szerelő

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 08:16 
Tag (31774)

Id:319296(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 08:12 
Tag (29021)

Id:319295(N)
pusi írta:
Tegnap délután vettem sertésvelőt, és el is felejtettem, így mindjárt megcsinálom Gyurinak, hogy szép legyen a reggele.Tudjátok, hogy 1400 Ft lett az ára? Meglepi volt, eddig a feléért vettem.

Jó reggelt Szigetlakók!

Pusika, nagyon megy felfelé az ára mindennek. :(

pusi írta:
Utána a kocsi nyári köpenyeit elvisszük Gyurmához tárolni. Eddig mindig ő hozta a cuccait hozzánk, dugig volt a garázs, most pedig elkezdtek a dolgok az ellenkező irányba vándorolni. :D

:D :D :D :D :D

Ferikém, már jó a géped, hogy tudtál képet feltenni? :D

Legyen szép napja Mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 23 07:51 
Tag (60884)

Id:319289(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Feri, csinálja a srác a géped? Újra kell telepíteni?

Tengelicke, a telefonon van egy funkció, ami mutatja a pontos tartózkodási helyet. Az nincs bekapcsolva? Nálunk mindenkinél be van, és nagyon jó dolog, mert ha éppen nem veszi fel a másik, akkor lehet következtetni, hogy éppen a munkahelyén van, vagy nálam arra, hogy vásárolok valahol, és azért nem veszem fel, mert elég süket vagyok ahhoz, hogy nem hallom meg zajos helyen. Szóval látjuk egymást, hogy ki hol van.

Legyen szép napotok, az időjárás is alakul. Jó lesz, majd meglátjátok:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 23:36 
Tag (31774)

Id:319286(N)
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 22:17 
Tag (16833)

Id:319285(N)
Breeze írta:
Soha nem oltattam be magam. Nem is tervezem. Annyi vegyi szar jut a szervezetemhez, hogy jaj. arc kence, test kence, szappan, gyogyszerek, hajlakk, festek, ami a kajaban van... eppen eleget dolgozik a testem. Az influtol meg csak erosebb lesz az immunrendszerem....gondolom.

Ezen most jót mosolyogtam. Nem kenem az arcomat, sem a testemet, nem szedek gyógyszereket, nem festem, nem lakkozom a hajamat. :lol: Az immunrendszerem tökéletes. Ebbe belefér az influenzia elleni oltás. :lol:
Nagyon sokat szenvedtem az influenziáktól. Amikor megkaptam az agyhártyagyulladást, utólag megmondta a kezelő orvosom, hogy 50% esélyem volt az életben maradáshoz, ezen belül 10% esélyem volt normális embernek maradni, aki tud dolgozni, és az elméje nem károsodott. Ahányszor ez eszembe jut, mindíg kiráz a hideg. Innentől nálam egyértelmű az oltás.
Nálunk ez úgy megy, hogy telefonon megkérdezem, hogy megérkezett-e már az oltóanyag. Ha igen, lemegyek az orvosiba, bekopogok, és a nővér már be is adja. Az orvossal nem is találkozom. De természetesen csak akkor megyek, ha teljesen egészséges vagyok.

Sajnos, nem lett meg Anti telefonja. :oops:

Jó pihenést, majd nyugodalmas jó éjszakát Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 21:59 
Tag (29021)

Id:319284(N)
pusi írta:
Magdi, a tüdőgyulladás miatt Te tényleg nem hagyhatod ki. Az annak idején szövődménye volt az influenzának?

Igen Pusika, influenza szövődménye volt.

Az az igazság, hogy én se nagyon vagyok híve ennek az oltásnak, de mégse merem most kihagyni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 21:54 
Tag (60884)

Id:319282(N)
Sacek hozzáállása az oltáshoz nagyon egybevág az enyémmel. Gyuri úgy néz ki beoltatja magát. Nagyon félek a mellékhatásától.

Magdi, a tüdőgyulladás miatt Te tényleg nem hagyhatod ki. Az annak idején szövődménye volt az influenzának?

Nagyika, jól vagy? Ti voltatok védőoltáson? Párod hogy van?

Holnap háziorvos. Aludjatok jól, szép álmokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 21:14 
Tag (29021)

Id:319279(N)
Szerbusztok Szigetlakók!

Jaj de jó, hogy jó a szemüveg Pusika! :D

Az oltás miatt én is dilemmában voltam. Azt mondta a körzeti doktornő még korábban, amikor valamiért ott voltam, hogy ajánlja, hogy menjek le hozzá beadatni az oltást majd ha megérkeznek az oltóanyagok. Iminek már be is adta. Én nem mentem eddig, mert nagyon vaciláltam rajta, de most hogy hallom, milyen kemény járvány lesz, mégis bejelentkeztem. Péntek reggel kell lemennem. Tavaly nem oltattam be magam. Éppen náthás voltam amikor menni kellett volna.
Fogalmam sincs, hogy használ-e valamit, vagy sem, de nem merek én se kockáztatni. Hátha mégis használ legalább valamelyest. Volt olyan év amikor tüdőgyulladás megelőzésére is kaptam oltást. Most azt nem mondta a doktornő.
Most már csak abban bízok, hogy péntekig nem kapom el a náthát, mert körülöttem az áruházban sokan betegek.

Marika, nem lett meg Anti telefonja? :(

Jó estét, jó pihenést és szép álmokat Szigetlakók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 20:06 
Tag (9776)

Id:319278(N)
Soha nem oltattam be magam. Nem is tervezem. Annyi vegyi szar jut a szervezetemhez, hogy jaj. arc kence, test kence, szappan, gyogyszerek, hajlakk, festek, ami a kajaban van... eppen eleget dolgozik a testem. Az influtol meg csak erosebb lesz az immunrendszerem....gondolom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 19:09 
Tag (60884)

Id:319275(N)
Nem lesz könnyű döntés, mert sok minden szól ellene is. Pl. egy cikk: http://eletmodszer.com/hirek/influenza- ... ontra.html
Több helyen olvastam már azt is, hogy 65 év fölött nem hatásos, mert az időskorúak immunrendszere nem reagál rá. Olasz, amerikai tudósok bebizonyították.
Gyurmáék be vannak oltva. Régi háziorvosunk soha nem oltotta be magát. Nagyon határozottan elzárkózott tőle.
Fogalmam nincs, hogy mi lenne jó. Látnom kellene a jövőt.

Én még soha nem voltam beoltva. Influenzás nem szoktam lenni, de mellhártyagyulladásom volt mostanában kétszer is.
Gyuri sokszor volt már beoltva, és mindig rosszul reagált rá, de az utolsó az nagyon betette a kaput.

Gizuska, tömegbe menni muszáj, mert mindig van valami, amiért menni kell. Talán holnapra eldöntöm. Alszom rá egyet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 18:58 
Tag (3776)

Id:319274(N)
Nem könnyű eldönteni Pusika! :think: :think:
Bár mostanra elég drámai hangon írnak a járványról, de talán beválna most is az óvatosság, nem menni tömegbe és nagyon óvakodni a betegektől.
Minket évek óta oltanak,a mostanit egyáltalán nem is éreztem, nem volt mellékhatása, persze lehet, hogy hatása sem lesz, de azt mondta a doktornőnk, hogy legyen csak meg mert ha el is kapnánk valamit, semmiképpen nem lesz olyan súlyos.tavaly is időben megkaptuk és nem is voltunk betegek hála , pedig sokan a környezetünkben nagyon is betegek voltak.
Kérdezzétek meg a kezelő orvosát, szerintem!! minket már nagyon megvisel egy egyszerübb hurut is.
ismereteim szerint akkor van az oltástól gond, ha már lappangó virus van a szervezetben :think:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 18:43 
Tag (16833)

Id:319272(N)
pusi írta:
Nem tudom eldönteni az influenza oltást. Mi nem szoktuk beoltatni magunkat, mert Gyuri mindig rosszul viselte. Legutolsó alkalommal napokig 40 fokos láza volt utána, kb. egy hétig nagyon beteg volt az oltás után. Akkor azt mondtam, hogy soha többet, és nem is kapta el az influenzát sem. Talán 4 éve volt ez az eset. Nem tudom, hogy mi a jó, mert ott motoszkál az is bennem, hogy jön egy borzalmas járvány. Szóval fogalmam sincs, hogy mi a jó, mivel az elmúlt évek oltatlansága jó volt.

Pusika, ebben senki sem tud tanácsot adni, csak ti dönthettek. Mindenki másképp reagál az oltásokra.
Én megtanultam tisztalni az influenziát, miután szövődményként megkaptam egy agyhártyagyulladást. Amióta oltanak, én azóta beadatom magamnak. nekem, de édesanyámnak sem volt semmi problémánk az oltás után, de nem is kaptuk el azóta ezt a rémes nyavaját.
A múlt évben a néném se oltatta be magát, ő is megúszta. Én viszont nem reszkírozok. Három hete már túl vagyok rajta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 18:24 
Tag (60884)

Id:319270(N)
Nem tudom eldönteni az influenza oltást. Mi nem szoktuk beoltatni magunkat, mert Gyuri mindig rosszul viselte. Legutolsó alkalommal napokig 40 fokos láza volt utána, kb. egy hétig nagyon beteg volt az oltás után. Akkor azt mondtam, hogy soha többet, és nem is kapta el az influenzát sem. Talán 4 éve volt ez az eset. Nem tudom, hogy mi a jó, mert ott motoszkál az is bennem, hogy jön egy borzalmas járvány. Szóval fogalmam sincs, hogy mi a jó, mivel az elmúlt évek oltatlansága jó volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 18:23 
Tag (3776)

Id:319269(N)
Jó estét mindenkinek!!!sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 17:23 
Tag (60884)

Id:319268(N)
Visionban csinálták, és volt türelmük jól bemérni. Le a kalappal előttük.

Nem tudjátok még beleszorítani ebbe az akcióba?

Lecseréltettük a kocsi köpenyeit télire. Egy gonddal kevesebb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 15:37 
Tag (12666)

Hely: Székesfehérvár
Id:319265(N)
Jaj de jó Pusi, hogy jó lett a szemüveg.

A Visionban csinálták?????

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 15:21 
Tag (16833)

Id:319263(N)
pusi írta:
Megvan a szemüveg, nagyon jó lett. Lehet vele olvasni a legapróbb betűt is, pl, az élelmiszerek összetevőit a boltban, kocsit vezetni, TV-t nézni. Azért szuper, mert egy széles sáv alul az 4.5 dioptria, míg az előzőnél ez fél cm volt. Meg kell szokni, de ez 1-2 nap. A széleken sem torzít.
Nagyika, az akciót meghosszabbították, még decemberben is tart.

Ősszel amikor jártunk darukat nézni, sok diót gyűjtöttem. Mostanában raktam ki a cinkéknek, és azt vettem észre, hogy tele lett az udvar szarkával. ...vagy nem függ össze? :shock: Eddig én szerettem őket, illetve csak messziről láttam, de így közelről ezek összeférhetetlenek.

Őszintén örülök, hogy jó lett a szemüveg, és jól lát vele Gyuri! Használja egészséggel!

Én nem tudom, hogy összefügg, vagy nem a szarkák megjelenése a cinikaja kitevésével?! Nálam nincs kitéve, mégis rengeteg szarka van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 15:14 
Tag (60884)

Id:319262(N)
Megvan a szemüveg, nagyon jó lett. Lehet vele olvasni a legapróbb betűt is, pl, az élelmiszerek összetevőit a boltban, kocsit vezetni, TV-t nézni. Azért szuper, mert egy széles sáv alul az 4.5 dioptria, míg az előzőnél ez fél cm volt. Meg kell szokni, de ez 1-2 nap. A széleken sem torzít.
Nagyika, az akciót meghosszabbították, még decemberben is tart.

tengelic írta:
Elolvastam a cikket, és tudtam is róla. Nekem egy problémám van csak Nárayval. Miért az Ambrusnak szólt be, miért nem a médiának?

A médiát szidja Náray, azt elismeri, hogy Ambrus becsülettel leülte a büntetést, nincs is vele semmi baj. A baj csak az, hogy nem azt a részét állítják példaképnek az életéből, hogy íme, van visszaút a bűnből, és lehet tisztességesen élni utána, hanem többnyire azt, hogy hű de vagány buli volt.
A másik említett személy, az más káposzta. Neki nem kellett leülni. Sajnos.

Az újságírók pedig morálisan a béka feneke alatt vannak. A torzítás, hazudozás felháborító.

Telefont, ha akarták volna visszaadják. Csak egy hívásába került volna az illetőnek. :( :( :( Gondolom sok fontos telefonszám odaveszett.
Ha belegondolok, elég sok fontos dolog van a telefonunkban.

Nem soká indulunk köpenyt cserélni a kocsin. 2 hete kaptuk az időpontot.

Ősszel amikor jártunk darukat nézni, sok diót gyűjtöttem. Mostanában raktam ki a cinkéknek, és azt vettem észre, hogy tele lett az udvar szarkával. ...vagy nem függ össze? :shock: Eddig én szerettem őket, illetve csak messziről láttam, de így közelről ezek összeférhetetlenek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 09:56 
Tag (16833)

Id:319258(N)
Szép napot Szigetlakók!

Köszi a fínom reggelit Gizuska!

Magdikám, legyenek elviselhetők a munkanapjaid!

Pusikám, drukkolok, hogy jó legyen a szemüveg Gyurinak!

Elolvastam a cikket, és tudtam is róla. Nekem egy problémám van csak Nárayval. Miért az Ambrusnak szólt be, miért nem a médiának?
Való igaz, egy volt bűnözőből nem kell "sztárt" csinálni. Letöltötte a büntetését, de azon ritka esetek közé tartozik, aki magjavult. Tanult, rengeteget olvasott. Azóta tisztességesen él, semmi gond vele. Arról nem ő tehet, hogy a média megkeresi, riportot készít vele stb.. Az vesse rá az első követ,aki kihagyná helyében a felkínált lehetőségeket.
A média a legnagyobb hatalom manapság. Jót, rosszat, de inkább rosszat hint folyamatosan, megmételyezve az emberek agyát, lelkét. Na, én őrájuk haragszom, nem az Ambrus Attilára.
Néha belenézek az Ázsia expresszbe. Ha választanom kéne Ambrus és a Berki között, én inkább Ambrust választanám. Ritka undorító egy hapsi az a Berki. Azt sem értem, őt miért sztárolják?

Nincs jó napom. Tegnap a fiam elhagyta a telefonját. Nem hinném, hogy meglesz. A HÉV-nél nincs, az már biztos. Még az orvosi rendelőt fogom felhívni, aztán passz......

Hamarosan elkezdem a tasakozást.

A lehetőségekhez képest legyen jó, szerencsés és hasznos a napunk!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 09:10 
Tag (29021)

Id:319257(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

Köszönjük a kávét és a péksütit Gizuska. :D

Ferikém reméljük, hamar megcsinálják a gépedet! Ha szükséged van rá, tudok egy szerelőt aki a városban bárhova kimegy, és nagyon ért a gépekhez.

Pusika drukkolok, hogy jó legyen a szemüveg!

Indulok. Legyen Mindenkinek jó napja!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 08:59 
Tag (3776)

Id:319256(N)
http://www.hazipatika.com/taplalkozas/g ... 1121131622

Tényleg nagyon hasznos és finom is!!

http://sokszinuvidek.24.hu/viragzo-vide ... csodafalu/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 08:37 
Tag (3776)

Id:319255(N)
Jó reggelt Szigetlakók!!!
legyen jó napunk!
Kép

Utálom a melegfrontot!!! :doh:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 08:35 
Tag (60884)

Id:319254(N)
Jó reggelt Szigetlakók!

tengelic írta:
Pusika, gondolom reggel mentek is a szemúvegért.Biztosan jó lesz!

Igen, nem soká startolunk.

Feri, van valami alternatív megoldás a géped helyett? Még nem vitte el a srác?

Egy cikk, aminek örülök, hogy megjelent, mert eddig csak ámultam, és bámultam, és nem értettem a dolgot:

http://www.napjaink.org/naray-tamas-dur ... ndo-miben/

Tényleg ilyen világot élünk? Annyira álszent a médiahatóság, és úgy tesz, mintha minden erejével azon lenne, hogy védje a fiatalokat.
Nem győzök csodálkozni, hogy amikor Benivel mesét nézünk, sokszor korhatárt jelöl meg,mert nem mindegy, hogy a mese 4-6-8 évesnek való-e, ugyanakkor elnézi, hogy egy bűnözőt követendő példaként állítanak a fiatalság elé.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017 nov. 22 08:09 
Tag (31774)

Id:319249(N)
Jó reggelt Szigetlakok

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 94724 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 3158  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]